Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » LISKALUCI » Mostarac U Svijetu Cudesa » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (10): « prethodna 1 2 3 [4] 5 6 7 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
gizenga57 gizenga57 is a Male
samo sto nisam




Poruka: 1099
Location: nederland
pokretac teme Thread Started by gizenga57

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ladno brate....tinta se zaledilla 11.gif

___________________________________________________________________
ne boj se ziivota s tobom je raja
ne boj se smrti idi do kraja

01-09-2010 12:05 gizenga57 is offline Homepage of gizenga57 Pregledaj poruke od gizenga57 Dodaj gizenga57 u listu prijatelja
tabijasuz
SexNepoznat

Poruka: 45

Franko Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Upeko zvizdan, a mi igramo lopte pred Gradjevinskom. Sa nama je i Franko,crnac, student iz Nigerije, studirao masinstvo u Mostaru. Citavi igraliste na suncu, samo jedna traka hladovine od Gradjevinske skole, i u tu se traku zavukao Franko, nenaviknut na mostarski celopek. Lopta u Ede Pirica, dribla nekoga, a Franko trci onom hladovinom i dere se (govorio nas jezik) "Dodaj Edo". Edo stade u pola driblinga, pogleda ga pa rece, "Izidji iz hladovine, ne vidim te". Svi se povaljasmo od smijeha i utakmica bi gotova.

Skupila se raja i odosmo u kino Partizan,neki film ko zna koji, povedosmo i Franka sa nama. Sjedosmo svi u jedan red, Franko sjede na mjesto do prolaza. Poce film, svjetla se ugasise, kad neki covjek koji je malo zakasnio, bauljajuci u mraku dodje ispred franka, skide kaput i sjede Franku u krilo, pa vrisnu, skoci i poce se izvinjavati, govoreci da ga nije vidio u mraku, mi svi opet u smijeh.

Nestajalo struje u Mostaru.Jedno vece se iskupismo u "Vahe", nestade struje, Djipa zakljuca vrata, upali neku svijecu i cirkuzasmo tako u mraku. Odjednom neka lupa na vratima, svi gledamo ko je, ali nikoga ne vidimo. Cvarak se raskrivi, "KO je" i ugledasmo nesto bijelo u mraku. "Franko, j..o on mater svoju, eno ga smije se", rece Cvarak i pusti ga u kafic.

Ko zna gdje li je sada Franko, nigerijski student u Mostaru

01-10-2010 07:07 tabijasuz is offline Pregledaj poruke od tabijasuz Dodaj tabijasuz u listu prijatelja
gizenga57 gizenga57 is a Male
samo sto nisam




Poruka: 1099
Location: nederland
pokretac teme Thread Started by gizenga57

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ko si ti da znas svu ovu raju

pozdrav od zdene sa avenije 11.gif
ja bi vise volio da znam gdje cu cvarak i edo piric,,za djipu znam da je u nervesinju

___________________________________________________________________
ne boj se ziivota s tobom je raja
ne boj se smrti idi do kraja

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane gizenga57 dana 01-10-2010 u 08:49.

01-10-2010 08:48 gizenga57 is offline Homepage of gizenga57 Pregledaj poruke od gizenga57 Dodaj gizenga57 u listu prijatelja
gizenga57 gizenga57 is a Male
samo sto nisam




Poruka: 1099
Location: nederland
pokretac teme Thread Started by gizenga57

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Upeko zvizdan, a mi igramo lopte pred Gradjevinskom. Sa nama je i Franko,crnac, student iz Nigerije, studirao masinstvo u Mostaru. Citavi igraliste na suncu, samo jedna traka hladovine od Gradjevinske skole, i u tu se traku zavukao Franko, nenaviknut na mostarski celopek. Lopta u Ede Pirica, dribla nekoga, a Franko trci onom hladovinom i dere se (govorio nas jezik) "Dodaj Edo". Edo stade u pola driblinga, pogleda ga pa rece, "Izidji iz hladovine, ne vidim te". Svi se povaljasmo od smijeha i utakmica bi gotova.

Skupila se raja i odosmo u kino Partizan,neki film ko zna koji, povedosmo i Franka sa nama. Sjedosmo svi u jedan red, Franko sjede na mjesto do prolaza. Poce film, svjetla se ugasise, kad neki covjek koji je malo zakasnio, bauljajuci u mraku dodje ispred franka, skide kaput i sjede Franku u krilo, pa vrisnu, skoci i poce se izvinjavati, govoreci da ga nije vidio u mraku, mi svi opet u smijeh.

Nestajalo struje u Mostaru.Jedno vece se iskupismo u "Vahe", nestade struje, Djipa zakljuca vrata, upali neku svijecu i cirkuzasmo tako u mraku. Odjednom neka lupa na vratima, svi gledamo ko je, ali nikoga ne vidimo. Cvarak se raskrivi, "KO je" i ugledasmo nesto bijelo u mraku. "Franko, j..o on mater svoju, eno ga smije se", rece Cvarak i pusti ga u kafic.

Ko zna gdje li je sada Franko, nigerijski student u Mostaru

TABIJASUZ

___________________________________________________________________
ne boj se ziivota s tobom je raja
ne boj se smrti idi do kraja

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane gizenga57 dana 01-10-2010 u 08:50.

01-10-2010 08:50 gizenga57 is offline Homepage of gizenga57 Pregledaj poruke od gizenga57 Dodaj gizenga57 u listu prijatelja
gizenga57 gizenga57 is a Male
samo sto nisam




Poruka: 1099
Location: nederland
pokretac teme Thread Started by gizenga57

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

KRMELJUSA

Jos se sjecam kad su Fatima Alajbegusa i stara Niksicka pekle kafu u sisu na vatri na brdicama izmedu jedinice i dvice i kako je citav komsiluk miriso na talijansku przionicu. Ta se kafa bezbeli morala samljeti, moralo se donijet ogrijev i podlozit vatra,morala se voda na spretu ugrijati pa kafu u djezvi preliti kipucom vodomvodom,pa onda da tri put da uskihne i dobro se ukajmaci,....fildzani sa secernicom vec su spremni....kocka se fildzanu prvo prelije kajmakom a onda nalije kafa...onaj ko voli moze i kocku mocit i zalijevat gorkom kafom..
Musko zapali cigar i ceka da mu se ulije...ne pleka se zensku u poso...
Ovo bijahu rituali kafedzijski...kafa jutarnja...krmeljusa,sto skida zadnji mrak sa ociju i dovodi tlak u normalu...I onda ceifi fildzan dva cigare...kome je do price more,al ne previse na sabahu...trac lagani....svak pazi da se ni sebi ni drugom ne sere u ceif


To bijase nekad kafa...ceienje.. po istilahu

Dok navlascim lijevi rukav fatam onu kafenu okruglu bindu i pritiskam dugme..kafa curi u postavljene solje (da mi je neko prije nasuo u salicu od glavu bi mu je stresko- Bili zena ja u zagrebu u Lovackom rogu otmenom kafe restoranu u Ilici i,porucimo kafu, gledamo okolo svi piju caj,kad donese i nama nasu kafu u salicama pa i mi postadosmo cajdzije)

Dok aparat romori ko trotinet ja kontam Ajde curi jebala se s materom zakasnut cu ...dok mi zena sa hodnika dobacuje evo stavila sam ti novcanik i kljuceve u kaput stavi nesto u usta...i sve tako redom

Onda dode do mene

JESI TO PRNO

NISAM

ONDA IDI OPERI USTA....

Tako se danas ceifi.....

al izgleda da ne samo kafa vec ni zene nisu sto su nekad bile....a nema ni sisa vise

___________________________________________________________________
ne boj se ziivota s tobom je raja
ne boj se smrti idi do kraja

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane gizenga57 dana 01-10-2010 u 09:23.

01-10-2010 09:20 gizenga57 is offline Homepage of gizenga57 Pregledaj poruke od gizenga57 Dodaj gizenga57 u listu prijatelja
gizenga57 gizenga57 is a Male
samo sto nisam




Poruka: 1099
Location: nederland
pokretac teme Thread Started by gizenga57

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

NJEMAC

Na ulazu u jedan veliki trzni centar velika guzva na ulazu i uniformirani skretnicar usmjerava vozace na slobodni parking i svi slijede njegove upute kad auto ispred mene sa njemackim tablicama stade i vozac izide iz auta.Ja otvorih prozor.

Sofer govori njemacki unoseci se u lice STO NE MOGU TAMOi mlatara rukama nervozno pokazuci na blizi parking,

kaz\em zeni NAS NE MRE FALIT

skretnicar odgovara holandski ZATO STO JETAMO PUNO MOLIM VAS IDITE U AUTO

kad soferu dobaci hanuma iz auta poznatim mi naglaskom PUSTI GA VIDIS DA HAJVAN NISTA NE RAZUMIJE

Nisam mogao izdrzat ZEMLJAK IMA TI SLOBODNO MJESTO IZA HITA

JEBALO MAJKU OKLE TEBE.....progovori mostarac iz njemaca

___________________________________________________________________
ne boj se ziivota s tobom je raja
ne boj se smrti idi do kraja

01-10-2010 09:44 gizenga57 is offline Homepage of gizenga57 Pregledaj poruke od gizenga57 Dodaj gizenga57 u listu prijatelja
kmosst kmosst is a Male
bice nesto od mene


Poruka: 407
Location: germany

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Mlada

Zove me neki dan jedan dobar poznanik. Nadjemo se pokadkad. Nismo u istom gradu pa nam susreti nisu bas redovni. Ali eto cujemo se kad zatreba. On bio gost kod mene kad su mi se djeca udavala i zenila, pa me sad zove na svadbu:
- Zeni mi se sin! kaze.
Do sada bi kod takve informacije covjek prvo pitao, te odakle je mlada, je li iz nase vale, cija je, a u zadnje vrijeme pitalo bi se i koje je vjere ili koje nacije, jer mi je amidzic prije tri godine ozenio jednu sa Dominikanske Republike… Ja malo odsutih na telefonu, a onda upitah:
- Haj, nek ti je sa srecom! A kad ce biti svadba?
Osjetio lisac nesto u mojoj sutnji, jer ne kaze narod dzaba, vise kazes kad nista ne kazes, pa rece:
- Mlada je zensko!
- Pa sto odmah ne reknes supcino. U brigu me baci. Haj docicemo jedno vecer da planiramo to oko svadbe, I mozes racunati na mene u svakom pogledu.
Sta ces, zivot namece oprez na svakom koraku.

01-10-2010 10:28 kmosst is offline Pregledaj poruke od kmosst Dodaj kmosst u listu prijatelja
gizenga57 gizenga57 is a Male
samo sto nisam




Poruka: 1099
Location: nederland
pokretac teme Thread Started by gizenga57

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

MOSPERANTO

Svratio mi prika iz Svedske na putu do kuce u Holandiju na par dana. Sa njim mu kcerka i ZET SVEDANININ.
Dolazak gostiju i mi domaci holandani iskoristimo da izidemo iz kuce i da i mi vidimo gdje se nalazimo...
Tako trandajuci svukuda stigosmo i do turske radnje za domacu nafaku.
Naime Turci,pametni i poslovni tgovci, u Holandiji drze sve od Argete do Sarajevskog kiseljaka, imaju cak i Klasovo ostro brasno domacu jufku ,Moka kocke, takovski Eurokrem, Tunu sa povrcem, podravkin Ajvar,Sarajevski lokum.....
Ma ko da su nabavljali po Jugonostalgiji....

A ovaj turcin osim hape prodaje i sve za pokucstvo i namjestaj i tepihe...

Pa mi zaposjesmo dvosjede, trosjede i tabure i bohtimo...Kad eto ti gazde k Nama

TREBA LI KAFA???-pita Nas Turcin

NE FALA,SAD SMO SE SABRALI,odgovori mu zet Svrdanin.

Mi ostali odvalili 11.gif 11.gif 11.gif

MOSTARSKI U SLUZBI ESPERANTA....KONACNO TURCI I SVEDANI NASLI ZAJEDNICKI JEZIK

___________________________________________________________________
ne boj se ziivota s tobom je raja
ne boj se smrti idi do kraja

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane gizenga57 dana 01-10-2010 u 11:08.

01-10-2010 11:04 gizenga57 is offline Homepage of gizenga57 Pregledaj poruke od gizenga57 Dodaj gizenga57 u listu prijatelja
mami mami is a Female
raja




Poruka: 1378
Location: mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

10.gif

___________________________________________________________________
25.gif

01-10-2010 11:42 mami is offline Pregledaj poruke od mami Dodaj mami u listu prijatelja
djemila djemila is a Female
Naj-Moder 2008




Poruka: 11483
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Boze moj kako se ismijah ovom Zdeni 04.gif 04.gif 04.gif 04.gif

e vala svaka ti cast..... 07.gif

___________________________________________________________________
Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

01-10-2010 12:15 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
gizenga57 gizenga57 is a Male
samo sto nisam




Poruka: 1099
Location: nederland
pokretac teme Thread Started by gizenga57

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Kad stigosmo u Holandiju upoznah sve same doktore pravnike ekonomiste inzinjere i gazde....nigdje fukare i RADNOG NARODA..........I kontam ja jes NEMA PAMETNIJE ZEMLJE OD BOSNE I glupljeg covjeka od mene sa tehnikom, ali cvrsto odlucih da ne lazem iako su mi ovi AKEDAMCI nesto suhveli bili.....sjetih se nekog Dragana Nikolica iz Vlaske krajine...bio sa mnom u vojsci...nepismen covjek,ozenili ga u 12 godini i sa dvest godina sa troje djece za vratom stigla ga JNA...uglavnom sta god pitaju taj se Dragan javljo da zna, pa se prijavio kad su za CATU trazili nekoga sto zna TIPKAti.....ode Dragi al se vrati prije nego sto je poso....kaze JA MISLIO ONI PITAJU KO ZNA TAPKATI?

i tako s vremenom dolazilo je navidjelo DA SU AKADEMCI OSNOSKOLCI il MALOMATURANTI, a da su Velike GAZDE imale farmu kokosiju u GARAZI ili su devrili benzinom devizama cigarama il zeljem...

samo se MINISTARKA nije predavala...ni u intimnijim razgovorima nije odstupala od svojih diploma, funkcije u sarajevskoj opstini i porjeklom iz begovske familije kojoj su komunisti sve oduzeli....ne samo to i u holandiji niko nije imao nista bolje i ljepse od nje...naj bolje auto bio je ford njenog covjeka...njena djeca najbolji djaci tako da su i profesori slusali kad su oni zborili...ona je kucu kupila za gotove pare i samo se ceka dan kad ce ona DIPLOME VERIFIKOVATI I U NEKOM MINISTARSTVUI ZASJETSTI u fotelju...

sto bi reko pejakovic ZNALI SMO DA LAZE AL FINO JE SLUSAT...pa joj ljudi nisu ni protivrjecili a neki su je ko ja po mostarski bodrili MA NEMOJ MI REC MOJA ZEKIJA...SVAKA TI JE ZLATNA ......kad je bal nek je maskenbal

posto se se upoznali sa glavnim likom sa cekajte na rasplet

___________________________________________________________________
ne boj se ziivota s tobom je raja
ne boj se smrti idi do kraja

01-10-2010 12:55 gizenga57 is offline Homepage of gizenga57 Pregledaj poruke od gizenga57 Dodaj gizenga57 u listu prijatelja
mami mami is a Female
raja




Poruka: 1378
Location: mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

mene takvi živciraju. Imala sam i ja jednu takvu na poslu - sve njeno naj.

___________________________________________________________________
25.gif

01-10-2010 13:04 mami is offline Pregledaj poruke od mami Dodaj mami u listu prijatelja
tabijasuz
SexNepoznat

Poruka: 45

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Edo je u Norveskoj, Cvarak je bio u Mostaru, ali nisam siguran gdje je sada, a za Djipu, vidim da znas.

01-10-2010 21:16 tabijasuz is offline Pregledaj poruke od tabijasuz Dodaj tabijasuz u listu prijatelja
tabijasuz
SexNepoznat

Poruka: 45

beli Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Idemo ja i Beli rahmetli kroz Gradski park, ( jos nije bio Zrinjevac), neka gospodja cuva dijete, koje se koprca, dere, a ona ga pokusava smiriti. Kako ugleda nas, kaze ona malome "Aha sad cete ovaj ciko ruziti", a Beli k'o iz topa rece "Mali slusaj j...m ti mater". Zena nas pogleda i rece "Pa nisam ja bas tako mislila", na sto beli odgovori "Izvinite, gospodjo, ali ja neznam drugacije"

01-10-2010 21:23 tabijasuz is offline Pregledaj poruke od tabijasuz Dodaj tabijasuz u listu prijatelja
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7086
Location: BiH

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

28.gif

___________________________________________________________________

    01-10-2010 21:54 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
    gizenga57 gizenga57 is a Male
    samo sto nisam




    Poruka: 1099
    Location: nederland
    pokretac teme Thread Started by gizenga57

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    BELI
    Idemo ja i Beli rahmetli kroz Gradski park, ( jos nije bio Zrinjevac), neka gospodja cuva dijete, koje se koprca, dere, a ona ga pokusava smiriti. Kako ugleda nas, kaze ona malome "Aha sad cete ovaj ciko ruziti", a Beli k'o iz topa rece "Mali slusaj j...m ti mater". Zena nas pogleda i rece "Pa nisam ja bas tako mislila", na sto beli odgovori "Izvinite, gospodjo, ali ja neznam drugacije"

    ___________________________________________________________________
    ne boj se ziivota s tobom je raja
    ne boj se smrti idi do kraja

    01-11-2010 09:14 gizenga57 is offline Homepage of gizenga57 Pregledaj poruke od gizenga57 Dodaj gizenga57 u listu prijatelja
    tvrancic tvrancic is a Male
    moforaja




    Poruka: 5028
    Location: Umag - Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Trèi gunjaš da stigne autobus za Mostar. Bez daha ulijeæe i pita vozaèa: "Dje vozi vovaj autobus?" Kaže vozaè: "Ide za Sarajevo".
    "Daj mi jednu do robne kule"
    "Dje ti je robna kula?" pita vozaè.
    "A dje ti je Sarajevo?"

    ___________________________________________________________________

      01-11-2010 15:16 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
      djemila djemila is a Female
      Naj-Moder 2008




      Poruka: 11483
      Location: Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      04.gif 04.gif 04.gif 04.gif 04.gif 04.gif

      ___________________________________________________________________
      Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

      01-11-2010 16:19 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
      chaba chaba is a Male
      moforaja




      Poruka: 2558
      Location: EU

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      8. mjesec 97., upeklo drama, u 5 ujutro doðem kuæi i padnem u krevet, sve rastvoreno, 30 Celzija, a ni zora nije svanula.
      Nisam ni zaspao da valja, prolomi se glas cielom Avenijom, ulazi kroz 3 otvorena prozora, kaže " NE VALJAAAA BEEEE I HAAAA". Jedno oko otvorim, 7 sati tek, glava boli, kontam otkud te zorom ranom, okrenem se, stavim jastuk preko glave, kad onaj isti glas opet " SAD JE DOBRAAA BEE I HAAA, AL OSCAAAAR JE U KUURCUUU".
      WTF, ovo moram vidit rekoh, dovuèem se, doðem do prozora, kad lik na vrhu srednje zvjezdare štima antenu, a drugi na drugom katu mu javlja kakva je slika...
      E pa gdje to ima...

      01-11-2010 16:29 chaba is offline Pregledaj poruke od chaba Dodaj chaba u listu prijatelja
      djemila djemila is a Female
      Naj-Moder 2008




      Poruka: 11483
      Location: Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      aaaaajjjjjjjj majko mojaaaaaaa

      13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif

      ___________________________________________________________________
      Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

      01-11-2010 16:32 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
      Stranica (10): « prethodna 1 2 3 [4] 5 6 7 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
      Postavi novu temu Odgovori
      Go to:
      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com