Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » LISKALUCI » Mostarac U Svijetu Cudesa » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (10): « prva ... « prethodna 4 5 6 [7] 8 9 10 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
kmosst kmosst is a Male
bice nesto od mene


Poruka: 407
Location: germany

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tvrancic:

    Dobra fora 10.gif samo da æaæa i mater ne saznaju u domovini 13.gif 13.gif


Kad sam ovo cuo, Sandzacki izum, pao sam na dupe...a funkcionise pravo...ma ne znaju babe i majke o ovim stvarima, vazno je da se djete "snaslo", a opet ovaj je dobar, kad dodje u MOstar doci ce sa zenom i djetetom, a ne sa momkom...

01-14-2010 16:53 kmosst is offline Pregledaj poruke od kmosst Dodaj kmosst u listu prijatelja
djemila djemila is a Female
Naj-Moder 2008




Poruka: 11483
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

A jeste liske, 04.gif 04.gif 04.gif 10.gif





Gizenga, posto volis cirkus...de malo zaviri i ovdje 07.gif ima svasta za Avlije dusu dalo10.gif

    http://www.moforaja.com/thread.php?threadid=253&page=1&sid=

___________________________________________________________________
Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane djemila dana 01-15-2010 u 09:23.

01-15-2010 09:23 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
gizenga57 gizenga57 is a Male
samo sto nisam




Poruka: 1099
Location: nederland
pokretac teme Thread Started by gizenga57

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

MANIJAK

Ide sredovjecna mostarka prkeko jednog mosta na trulom zapadu
U susret joj dode momak dvadesetih godina i uljudno je pita

GOSPODO HOCETE LI MI RECI KOLIKO JE SATi

a ona ni pet ni sest
KOLIKO JE SATI....MANIJACE...ZNAM< JA STA TI HOCES

I dok se momak snaso streska ona od njega kisobran 11.gif 11.gif

___________________________________________________________________
ne boj se ziivota s tobom je raja
ne boj se smrti idi do kraja

01-15-2010 10:38 gizenga57 is offline Homepage of gizenga57 Pregledaj poruke od gizenga57 Dodaj gizenga57 u listu prijatelja
djemila djemila is a Female
Naj-Moder 2008




Poruka: 11483
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ja, nasao je gospodju driblati 04.gif 04.gif 04.gif

___________________________________________________________________
Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

01-15-2010 14:24 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
tvrancic tvrancic is a Male
moforaja




Poruka: 5028
Location: Umag - Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od djemila:

    ja, nasao je gospodju driblati 04.gif 04.gif 04.gif

Mora da je Mostarka bila - prozentala ga 13.gif 13.gif

___________________________________________________________________

    01-15-2010 14:25 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
    djemila djemila is a Female
    Naj-Moder 2008




    Poruka: 11483
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ih...ima li iko vispreniji od Mostarke 07.gif

    ___________________________________________________________________
    Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

    01-15-2010 14:32 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
    djemila djemila is a Female
    Naj-Moder 2008




    Poruka: 11483
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Nego, ne rece Zdena jeli ista citao sa ovog linka, sto sam postavila u prethodnom postu 07.gif

    ___________________________________________________________________
    Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

    01-15-2010 14:33 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
    kaokakao kaokakao is a Female
    raja


    Poruka: 1583
    Location: A11-A@

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od djemila:

      Nego, ne rece Zdena jeli ista citao sa ovog linka, sto sam postavila u prethodnom postu 07.gif


    13.gif 13.gif
    evo ja èitam, po ko zna koji put 10.gif 10.gif

    ___________________________________________________________________
    = Ne sanjamo svi jednako i to nikome ne smeta. A zašto svima smetamo kada smo drugaèije budni? =

    01-15-2010 14:34 kaokakao is offline Posalji email za kaokakao Pregledaj poruke od kaokakao Dodaj kaokakao u listu prijatelja
    djemila djemila is a Female
    Naj-Moder 2008




    Poruka: 11483
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    jes vidjela moja Kaokakao blamaza...do suza dovedu... 04.gif 04.gif 04.gif 04.gif
    kako je Tana isao zubaru,, Haris na bazen 04.gif 04.gif 04.gif

    ___________________________________________________________________
    Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

    01-15-2010 14:35 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
    tvrancic tvrancic is a Male
    moforaja




    Poruka: 5028
    Location: Umag - Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od djemila:

      Nego, ne rece Zdena jeli ista citao sa ovog linka, sto sam postavila u prethodnom postu 07.gif

    Ne brini - on malo kasnije pali 04.gif

    ___________________________________________________________________

      01-15-2010 14:45 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
      kaokakao kaokakao is a Female
      raja


      Poruka: 1583
      Location: A11-A@

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od djemila:

        jes vidjela moja Kaokakao blamaza...do suza dovedu... 04.gif 04.gif 04.gif 04.gif
        kako je Tana isao zubaru,, Haris na bazen 04.gif 04.gif 04.gif


      13.gif 13.gif 13.gif
      a unijabass...u gaæama na balkonu, u Sarajevu, a upeko minus 13.gif 13.gif

      ___________________________________________________________________
      = Ne sanjamo svi jednako i to nikome ne smeta. A zašto svima smetamo kada smo drugaèije budni? =

      01-15-2010 14:50 kaokakao is offline Posalji email za kaokakao Pregledaj poruke od kaokakao Dodaj kaokakao u listu prijatelja
      tvrancic tvrancic is a Male
      moforaja




      Poruka: 5028
      Location: Umag - Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Došli poslovni partneri u posjet Fabrici duhana - ja ko mladjahan prevoditelj. Direktor Husa Bajgoriæ me zna i objašnjava svima da i moj punac radi tu kod njih u fabrici. Direktor proizvodnje Sejo Elezoviæ, stariji èovjek, slabo govori neka slova i ima slušni aparat u uhu, obraæa mi se i govori: "A, moj Ipro (slovo "B" ne govori dobro nego ispada "P") zar ti je Pero punac?"
      Ja odmah skužio da on nije dobro èuo moje ime i misli da se zovem Ibro. Haj kontam neæu sad tu pred gostima i ostalima objašnjavat se s njim, nek me zove kako god hoæe. I on cijelo vrijeme: "Ipro reci ti njima ovo...reci ti njima ono", ja prevodim ko sretan.
      Kad smo završili poslovni sastanak - sad je red iæi na ruèak. Izalzimo mi i Sejo u hodniku mene uze pod ruke i šapæe: "Pa, moj Ipro, što oženi Latinku?" Šta bi mu èovjek? Neæu da ga dovodim u nezgodnu situaciju i kažem ja: "Ama, tako me zapalo". A on æe: "Nije Ipro, nije zapalo - to si ti odapro". Vozaè i još neki èuli i ukidaju se od smijeha, a ja sam ti od tada za njih Ipro.

      ___________________________________________________________________

        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane tvrancic dana 01-15-2010 u 14:56.

        01-15-2010 14:55 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
        djemila djemila is a Female
        Naj-Moder 2008




        Poruka: 11483
        Location: Mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Jao jao 04.gif 04.gif 04.gif 04.gif 04.gif

        ___________________________________________________________________
        Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

        01-15-2010 15:02 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
        DEN DEN is a Female
        samo sto nisam


        Poruka: 1171

        RE: Mostarac U Svijetu Cudesa Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od gizenga57:

          Sa jednim prikom trazim treceg u nepoznatom gradu u Njemackoj

          Na pustoj ulici u susret nam dolazi mlada svabica

          na hlanskom imitirajuci njemacki pitam za adresu

          moj prika iza mojih leda dobacuje
          A dobrh guzova brato...a bataka

          Djevojka na njemackom mi smireno objasnjava pravo lijevo desno
          a prika ne prestaje Ko je ne bi trebalo bi njega...

          A ona smieno njemacki LINKS ,REKS.....i onda zavrsi recenicu:
          "I ONDA DODETE PRAVO U PICKU MATERINU"....na cistom nam materinjem i nastavi svojim putem
          11.gif 11.gif






        13.gif 13.gif 13.gif

        ___________________________________________________________________
        NERETVA KROZ VENE TECE

        01-15-2010 16:45 DEN is offline Pregledaj poruke od DEN Dodaj DEN u listu prijatelja
        DEN DEN is a Female
        samo sto nisam


        Poruka: 1171

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od tvrancic:

              citat od chaba:

            Evo jedna obrnuta,

            došao moj zet slavonac prvi put u Mostar, naslušao se po prvi put svakakvih rijeèi, izmeðu ostalog i peksino. Pita me onako potiho, šta je to, rekoh, to ti je prljavo.
            Sutra ujutro, pita nas stara, šta æete za doruèak, jel mogu peksimeti, ovaj me zbunjeno pogleda i opet, šta je to, ja mu objasnim, a kaže on, uf, ja mislio kolaèi od prašine 05.gif

          13.gif 13.gif 13.gif




        Tako je moj stari prijateljima Holandjanima. Rucamo na balkonu, a on ila gura pred njih, haj ovo, haj ono, ko da su mu oni mi 13.gif prestanem mu isaretiti da im ne govori i ne nudi, kad u neka doba problijedise gosti, nasta muk, ja pogledah u starog, garant nesto zabrljo, rekoh sta si im to reko" - kaze - nisam nista, samo im guro tanjir s paradajzom i govorio "paradajz"...ovi skontali paradajz - raj, otice u raj iste sekunde kad to pojedu

        ___________________________________________________________________
        NERETVA KROZ VENE TECE

        01-15-2010 16:59 DEN is offline Pregledaj poruke od DEN Dodaj DEN u listu prijatelja
        gizenga57 gizenga57 is a Male
        samo sto nisam




        Poruka: 1099
        Location: nederland
        pokretac teme Thread Started by gizenga57

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ZUBAR

        napravio ja plan: taj dan idem kod zubara, a idem i na sisanje
        u mostaru sam praktikovo da se uvijek prije zubara napusim ko konj - i nista me ne boli
        davno je to bilo, nisu davali anesteziju, samo za vadjenje

        helem, napusim se ja i greskom umjesto zubara odem kod brice (u cernici)
        i sjeo na onu stolicu (ista zubarska), stavila mi onu krpu oko vrata (isto ko kod zubara)
        kazem ja njoj: evo ovaj ovdje (i pokazujem joj zub, zabacio glavu, zino)
        kaze ona: sta bola ?
        kajem ja opet: ovaj ovdje, ovaj ovdje (probaj da izgovoris ovo a da diras zub prstom a jos napusen - smijesno zvuci)
        kaze ona ovoj drugoj: ovaj nije dobar
        onda ja skontam da nisam kod zubara nego kod brice
        shit
        izletim napolje, odem kod zubara, i vratime se kasnije da objasnim zeni da ja nisam lud (jos uvijek napusen)

        kazem ja njoj: gospodjo, ja nisam lud, prevarila me stolica - ista ko kod zubara, i poceo joj objasnjavati
        kaze ona: (gura me napolje) dobro, haj ti sada polako ....

        TANA

        ___________________________________________________________________
        ne boj se ziivota s tobom je raja
        ne boj se smrti idi do kraja

        01-15-2010 20:54 gizenga57 is offline Homepage of gizenga57 Pregledaj poruke od gizenga57 Dodaj gizenga57 u listu prijatelja
        gizenga57 gizenga57 is a Male
        samo sto nisam




        Poruka: 1099
        Location: nederland
        pokretac teme Thread Started by gizenga57

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        AVION

        Zinka je vazda bila prava ljepotica, jos od prvih koraka su ljudi primjecivali njene velike plave oci i kustravu plavu kosicu. I kad je posla u skolu bilo je tako, ucitelji u podrucnoj skoli su je vise ocjenivali na osnovu njene ljepote nego po znanju (a ono je bilo skudno, sam Bog zna koliko). I poslije osnovne krene ona u srednju ali tamo je grad i masa ljepotica. Jeste treperenje njenih okica bilo svaki dan ljepse ali bilo je i profesora na koje to nije ostavljalo utisak...
        I tako pitaju ljudi njenog babu kako ide Ziniki u skoli.
        Dobro, sve peticom prolazi ali USITNO...

        Zinka bila i ostala kakva je vazda bila, na svoju ruku. Dode ovdje, u CH i uda se za nekog Svicarca. To joj je pomoglo i babi da umre, nikad to nije mogao preboljeti jer mu je ona bila mezimica. Neki su je voljeli neki i nisu, muskarci svi jesu a zene su bile vecinom ljubomorne na nju. Meni je uvjek bila simpaticna i dobro smo se slagale mada joj ja nisam ni "na ruke mogla politi" kad je izgled u pitanju. Ali je bilo mnogo vise onih koji su je ogovarali jer je ona stvarno rusila sve ustaljene poredtke. I kako i jeste navikla na sve sto pripada onoj gornjoj granici, tako se i udala... za bogatog vlasnika neke firme. Tu sam ja izgubila kontakt sa njom ali prica raja kasnije, za "ljubav" ljubomornih dusa uslikala se pokraj helikoptera koji je posjedovao njezin muz i poslala sliku svojima, u Bosnu sa sljedecim textom: ovo je helikopter a ovo kraj njega... to je avion. A ona i jeste jedina zena uzivo za koju bih ja rekla da je k`o avion.

        NADIA

        ___________________________________________________________________
        ne boj se ziivota s tobom je raja
        ne boj se smrti idi do kraja

        01-15-2010 21:01 gizenga57 is offline Homepage of gizenga57 Pregledaj poruke od gizenga57 Dodaj gizenga57 u listu prijatelja
        gizenga57 gizenga57 is a Male
        samo sto nisam




        Poruka: 1099
        Location: nederland
        pokretac teme Thread Started by gizenga57

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        KARADZIC IZOCAN
        Rodjak moga oca Fudo, poslan u Svicarsku da bude sef predstavnistva PBS (Privredne banke Sarajevo). I tamo su se redovno odrzavali partijski sastanci, dikutovalo se o svemu i svacemu. I tako jedan "drug" zapoce temu o Vuku Karadjicu. Te kako je unazadio jezik reformom, te cirilica, ma osuo paljbu nevidjenu. A Fudo, pametan covjek, vidi sta vidi, pa rece: "Da li je drug Karadjic prisutan?" Svi ga blijedo pogledashe, a on nastavi: "E, drugovi, posto imenovani nije prisutan na sastanku, o njemu ne mozemo ni raspravljati!"

        zelenooka

        ___________________________________________________________________
        ne boj se ziivota s tobom je raja
        ne boj se smrti idi do kraja

        01-15-2010 21:02 gizenga57 is offline Homepage of gizenga57 Pregledaj poruke od gizenga57 Dodaj gizenga57 u listu prijatelja
        gizenga57 gizenga57 is a Male
        samo sto nisam




        Poruka: 1099
        Location: nederland
        pokretac teme Thread Started by gizenga57

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        PUCE GUMA

        Bila sam klinka i bio jedan momak sto mi se strasno svidjao.i nikako se nac u isto vrijeme na istom mjestu.
        te, kao sto se nekad radilo, kolegica ce to srediti da se bas nadjemo na istom mjestu.Obzirom da sam stalno farmerke nosala ko tu vece bi se trebala malo ljepse obuci, ono zenstvenije, suknja.
        Te haj, suknja.ali meni nekako hladno, u najlonkama, kaze ona ma obuci jos podsuknju pa ti nece biti hladno.
        Ama ne nosim te podsuknje i nemam.Skontam, maminu.
        , samo u cu gumu stegnuti.Cura se sredila, ma ne pitaj i mi na korzo.i momak prilazi nama,jao. taman da mi ruku pruzi i upozna se , jaoooooooo puce guma u podsuknje i podsuknja samo sleti s mene. Gleda on, gledam ja .Kolegica se valja... i ja cu ti :sta je sta gledas nije moje, cuj nije moje.....te ti ja fino samo prekoracila i kuci. Joj tacno preko puta Bristola.oooooooo majko moja ,

        On ti je stalno stajao pred Revijom, tako da sam mjesec dana isla preko Starog, samo da ga ne stretnem..........
        DJEMILA

        ___________________________________________________________________
        ne boj se ziivota s tobom je raja
        ne boj se smrti idi do kraja

        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane gizenga57 dana 01-15-2010 u 21:07.

        01-15-2010 21:06 gizenga57 is offline Homepage of gizenga57 Pregledaj poruke od gizenga57 Dodaj gizenga57 u listu prijatelja
        gizenga57 gizenga57 is a Male
        samo sto nisam




        Poruka: 1099
        Location: nederland
        pokretac teme Thread Started by gizenga57

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        LABOR

        Dosli u Ameriku i dobili sponzora, jedna crkva. Hajde, dadose mi auto, Peugeot 505, diesel, jebo te kakav mercedes. I to djaba. Kaze ovaj glavni u crkvi, ako mu sta bude, samo reci mi cemo napravit.
        Nakon nekoliko, presta radit AC, puse samo vruc zrak. Heeeej, ovde bez ej-sija, bolje ti je pjeske. Odem ja u crkvu, on odvede mehanicaru, popravi i sad on gleda racun, kaze nije puno, "labor" je najveca stavka. Kontam ja u sebi, eto ga tebi, bas me briga. Ne prodje ni mjesec, opet presta radit. Ja opet kod njega, pitam ima li "waranty" garanciju, kaze ima. Odvede istom mehanicaru, naprave ga, opet racun i on kaze, ovaj put smo platili samo "labor".
        Ne prodje ni mjesec, ode alternator. Dje cu od sramote u njega opet, sta je alternator promjenut, 3 sarafa. Ja u prodavnicu auto dijelova, imas li alternator, imam, koliko je, slagacu, ali je bilo otprilike, $80 za alternator i $70 za "labor". Pitam ja njega, moze li mi on napismeno to dat, covjek isprinta, a ja sa papirom pa direkt u crkvu ovom glavnom. Pun ko puska. Sekretarica ustade, ono , fore, hay. Ma bjezi od mene, ja direkt kod jega, bez kucanja. Vidi covjek nisam dobar, pita sta je, ja njemu papir na sto. Zacrvenio se u licu, tlak milion. Kazem, kako ih nije stid. Ja jesam doso iz BiH, ali nisam iz djungle. Znam sta je auto. Znam sta su dijelovi. Kako je moguce da 3 puta mijenjaju "labor" i svaki put on crkne. Kad ce jednom mi stavit novi "labor" pa da sam miran, nisam ja hajvan da se sa mnom neko igra..........
        Sreca, on kad je cuo da ce biti sponzori jednoj familiji iz BiH, nadje mali rijecnik naseg jezika. I covjek za ladicu, otvori i nadje "labor" pa meni u lice.
        Joj, kad sam ja procito sta je "labor", samo ga pogleda, ono kiselo, phu, i preko vrata.
        Od tada me svi clanovi te crkve, a i dan danas, zovu "labor". A i lakse im za izgovorit.

        VUKA-MILI

        ___________________________________________________________________
        ne boj se ziivota s tobom je raja
        ne boj se smrti idi do kraja

        01-15-2010 21:22 gizenga57 is offline Homepage of gizenga57 Pregledaj poruke od gizenga57 Dodaj gizenga57 u listu prijatelja
        Stranica (10): « prva ... « prethodna 4 5 6 [7] 8 9 10 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
        Postavi novu temu Odgovori
        Go to:
        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com