Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » TAZE IZ MAGAZE » ** Nova Sloboda ** » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (24): « prva ... « prethodna 5 6 7 [8] 9 10 11 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17853
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

meni ovo ne lici na virus nego na php error. izgleda da su koristili PHP builder da naprave stranicu i da su generisali php skripte pogresno, tj da ima bug u PHP bilderu.

ak oje bilo virusa vjerovatno su ocistili do sada

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

05-12-2010 17:07 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
cheri cheri is a Female
moder u peMziji




Poruka: 3806
Location: Svizzera

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    meni ovo ne lici na virus nego na php error. izgleda da su koristili PHP builder da naprave stranicu i da su generisali php skripte pogresno, tj da ima bug u PHP bilderu.

    ak oje bilo virusa vjerovatno su ocistili do sada


Moj mi antivirus baš tako i govori, da sad ima php error... Srediæe oni to. Moj Tana, i ti svašta znaš.. 10.gif

05-12-2010 17:31 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17853
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ko kad sam brate hairli 11.gif 13.gif

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

05-12-2010 17:55 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
zalik13 zalik13 is a Male
moforaja




Poruka: 4619
Location: Rio de Zalik

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Obavještenje

Susret generacije Uèiteljske škole iz 1970. godine



    http://www.novasloboda.ba/clanak/citaj/7397/obavjestenje-susret-generacije-uciteljske-skole-iz-1970-godine

05-13-2010 12:21 zalik13 is offline Posalji Email za zalik13 Pregledaj poruke od zalik13 Dodaj zalik13 u listu prijatelja
zalik13 zalik13 is a Male
moforaja




Poruka: 4619
Location: Rio de Zalik

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Smail Špago

Dvanaesti mjesec: Mostar



    http://www.novasloboda.ba/clanak/citaj/7434/smail-spago-dvanaesti-mjesec-mostar

05-15-2010 13:38 zalik13 is offline Posalji Email za zalik13 Pregledaj poruke od zalik13 Dodaj zalik13 u listu prijatelja
kmosst kmosst is a Male
bice nesto od mene


Poruka: 406
Location: germany

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Smail Špago
Dvanaesti mjesec: Mostar

Pored svih planova i troškova, koje sam veæ ukalkulisao i ugajgulio za ovaj moj dvanaesti mjesec u godini, knjiga „Mostarski akvareli“ nalazi mi se u vrhu prioriteta onoga što želim sa sobom ljetos ponijeti iz Mostara.


U normalnom kalendaru, dvanaesti mjesec je naravno decembar. Za Mostarce širom svijeta dvanaesti mjesec u godini je Mostar. Nakon jedanaest mjeseci rada širom svijeta, konaèno se približava i taj dvanaesti mjesec. Avionske karte su veæ odavno rezervisane, povratne, èim je još zimus, tamo oko Nove godine šef napravio listu godišnjih odmora za ovo ljeto. Znaju se datumi odlaska i povratka. Oni koji æe prema jugu autima, zakazuju termine za pregled auta, kako bi sigurno stigli na odedište.
A to je, takoðe, dvanaesti mjesec i za raju u Mostaru. Bez obzira na sve raskorake izmeðu onih koji su ostali i onih koji dolaze, svako ima nekoga ko mu se raduje i jedva èeka da ga ponovo vidi.
Prave se planovi. Šta uèiniti u tih mjesec dana. Zvone telefoni, rade veze preko skypea, chatuje se. Pripreme, kao da æe se na olimpijadu ili na svjetsko prvenstvo. Sa rodbinom se razgovara hoæe li biti kakva svadba, gleda se prema moru. Barem nekoliko dana umoèiti se u slanu vodu toplog južnog mora. Oni koji nešto grade traže majstore, koji bi mogli biti slobodni u to vrijeme, da se promijeni krov. Ili da se renovira banja.
Gleda se na program zabave. Estrada tu veæ prednjaèi. Prije na dva tri mjeseca nagovještavaju se koncerti na Koševu ili u Zenici. Da li æe i gdje, u Mostaru biti kakvog koncerta? To u prvom redu interesuje mladu raju. Biæe nešto.
Blagaj i riba su na vrhu liste želja, i to se nikako neæe moæi preskoèiti. A bogami i Rujište postaje nezaobilazna destinacija. Pogotovo u danima mostarske nesnosne žege. I na Rujištu se može ugodno odsjesti, a bogami i pojesti. A za veèe, i kad malo puhne niz Neretvu, preostaje šetnja od Musale, kraj Tepe, kroz Kujundžiluk, preko Starog Mosta, u Prijeèku èaršiju. Kafa i sok sa starom rajom. Slike za uspomenu. Ispod Starog, i na Starom. Devedeset i devet posto Mostaraca nema sliku na onom starom Starom. Sad se to uveliko nadoknaðuje. I ono što sam primijetio kod naše raje. Nema ga, da neko nekad nije ponio jedan obuljak ili barem plohu sa Neretve. Taj suvenir krasi vitrine širom svijeta, i nema ga koji vam to neæe rado pokazati, kad mu doðete u posjetu. A vi æete, naravno taj obuljak rado uzeti i pomilovati, i ako ga do sada veæ niste ponijeli sa sobom, sigurno æete ovoga ljeta.
Traže se i informacije, hoæe li ovoga ljeta išta biti u Narodnom pozorištu. Raja se pitaju da li se pozorište oporavilo nakon zimske prisline pauze. Lijepo bi bilo kad bi Pozorište uprilièilo više predstava ljeti. I glumcima bi bilo draže igrati pred punim gledalištem. Gleda se i prema Pavarotiju. Šta æe se dešavati u ovom ljetnim mjesecima. Na koji æe se koncert moæi prispjeti. Od svih ustanova kulture, nekako se èini, Abraševiæ je najaktivniji u davanju informacija, a èini se da se tamo najèešæe nešto i dešava. Nadamo se tako æe biti i ljetos. Isto kao i informacije iz Kluba Aleksa. Prema informacijama na internetu, tamo je uvjek živo i dešava se nešto. A terasa kluba pruža izvanredan pogled i ugoðaj.
Biæe tu još mnogo toga. Nadali smo se da æemo propratiti bar koju Veležovu utakmicu u Evropi, tamo negdje u julu, kad poèinju igre po grupama u evropskim ligama. Ništa. Novo prvenstvo æe poèeti poèetkom augusta, pa ko pristigne.
I na kraju ono što èini veæina raje na polasku. Ponese se sa sobom nekoliko knjiga. Pogotovo onih, koje mirišu Mostarom. A ovog ljeta imaæemo sigurno šta ponijeti.
Proljetos je objavljena knjiga Fazlije Hebiboviæa „ Mostarski akvareli“. Knjiga, koja nam sa sobom donosi miris Mostara, kojega više nema. Knjiga koja nam predoèava prièe o 66 mostaraca, koji su obilježili Mostar, i bez kojih Mostar ne bi bio ono što je bio, a niti bi oni bili ono što jesu, da nisu bili u Mostaru. Sa ovom knjigom, putujemo kroz Mostar zajedno sa Jolom, Mehom, Herojem, Æozom, Vesnom, Princom, Profesorom, Džegerom, Hasom, Icom, Leom, Majorom, Milivojem, Itom, Danom i Antom, Bakom, Æavelom, Vladom, Barbom, Orhom, Dajdžijem, Jusom, Stampijem, Goranom, Alijom, Rokijem, Željom, Mujom, Zijom, Perom, Mugdom, Mišom, Ratkom, Cicom, Elfom, Žigom, Goranom, Bokom, Šaæirom...
Ako svako od nas ima nešto, što mora ponijeti iz Mostara i imati uza se, onda je to ova knjiga zasigurno.
I još nešto. Da ne biste knjigu puno tražili po izlozima knjižara, najjednostavnije je potražiti direktno autora Fazlije Hebiboviæa. U redakciji portala Nova Sloboda, na stanici, na Trgu Ivana Krndelja u Mostaru, na broju 11 (uz srušeni hotel Energoinvest).
I to možete doživjeti samo u Mostaru. Knjigu kupiti direktno od autora, a ako ste naumili knjigu po vašem povratku nekome pokloniti, možete zamoliti autora da vam on svojom rukom napiše posvetu. Gdje toga još ima. Naravno samo u Mostaru.
Pored svih planova i troškova koje sam veæ ukalkulisao i ugajgulio za ovaj moj dvanaesti mjesec u godini, knjiga „Mostarski filigrani“ nalazi mi se u vrhu prioriteta onoga što želim sa sobom ljetos ponijeti iz Mostara.
Naravno sa posvetom autora.
Pa, nek' vam je sretan put i dvanaesti mjesec: Mostar.

05-15-2010 19:10 kmosst is offline Pregledaj poruke od kmosst Dodaj kmosst u listu prijatelja
denani denani is a Male
moforaja




Poruka: 8019

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Knjigu sam kupio, procitao u jednom dahu, intervju sa nasim sugradjanima,punih zivota ... punih Mostara !!!!

___________________________________________________________________
33.gif 33.gif 33.gif

05-15-2010 19:21 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
tvrancic tvrancic is a Male
moforaja




Poruka: 5017
Location: Umag - Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Knjiga odavno kupljena, proèitana i sad je na redu po drugi put. 10.gif 33.gif

___________________________________________________________________

    05-15-2010 20:00 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
    Muntahta Muntahta is a Female
    moforaja




    Poruka: 8342
    Location: Tamo gdje je moja dusa.

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Knjiga sa posvetom davno stigla zahvaljuci drugu zaliku13.I procitana. 01.gif

    ___________________________________________________________________
    Prestani brinuti o tome ko te ne voli
    ko ima vise ili ko sta radi.
    Umjesto toga pocni cijeniti odnose sa onima koji te vole.

    05-15-2010 21:57 Muntahta is offline Pregledaj poruke od Muntahta Dodaj Muntahta u listu prijatelja
    zalik13 zalik13 is a Male
    moforaja




    Poruka: 4619
    Location: Rio de Zalik

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    E vala sam je i ja procitao od korice do korice 10.gif

    05-15-2010 22:12 zalik13 is offline Posalji Email za zalik13 Pregledaj poruke od zalik13 Dodaj zalik13 u listu prijatelja
    kmosst kmosst is a Male
    bice nesto od mene


    Poruka: 406
    Location: germany

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    kad prije, a ja æu saèekati...do dolaska u Mostar...

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane kmosst dana 05-15-2010 u 22:35.

    05-15-2010 22:35 kmosst is offline Pregledaj poruke od kmosst Dodaj kmosst u listu prijatelja
    zalik13 zalik13 is a Male
    moforaja




    Poruka: 4619
    Location: Rio de Zalik

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od kmosst:

      kad prije, a ja æu saèekati...do dolaska u Mostar...


    ja,denani,muntahta i tvrancic smo imali knjigu u svojim rukama sa posvetom prije nego sto je bila promocija. 10.gif

    ma nije se jos bila ni boja osusila

    05-16-2010 09:25 zalik13 is offline Posalji Email za zalik13 Pregledaj poruke od zalik13 Dodaj zalik13 u listu prijatelja
    zalik13 zalik13 is a Male
    moforaja




    Poruka: 4619
    Location: Rio de Zalik

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Danas iz Umaga

    Titova štafeta krenula ka Beogradu

      http://www.novasloboda.ba/clanak/citaj/7479/danas-iz-umaga-titova-stafeta-krenula-ka-beogradu

    05-18-2010 08:30 zalik13 is offline Posalji Email za zalik13 Pregledaj poruke od zalik13 Dodaj zalik13 u listu prijatelja
    tvrancic tvrancic is a Male
    moforaja




    Poruka: 5017
    Location: Umag - Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od zalik13:

      Danas iz Umaga

      Titova štafeta krenula ka Beogradu

        http://www.novasloboda.ba/clanak/citaj/7479/danas-iz-umaga-titova-stafeta-krenula-ka-beogradu

    Ovo sam ih ja otpremio za Beg 13.gif 04.gif

    ___________________________________________________________________

      05-18-2010 09:40 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
      zalik13 zalik13 is a Male
      moforaja




      Poruka: 4619
      Location: Rio de Zalik

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Na turniru u Beèu

      FOTO: Uèestvuje fudbalska reprezentacija Mostara

        http://www.novasloboda.ba/clanak/citaj/7526/na-turniru-u-becu-foto-ucestvuje-fudbalska-reprezentacija-mostara

      05-20-2010 07:42 zalik13 is offline Posalji Email za zalik13 Pregledaj poruke od zalik13 Dodaj zalik13 u listu prijatelja
      tvrancic tvrancic is a Male
      moforaja




      Poruka: 5017
      Location: Umag - Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        http://www.novasloboda.ba/clanak/nekadisad/17/hotel-bristol

      ___________________________________________________________________

        05-20-2010 07:47 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
        zalik13 zalik13 is a Male
        moforaja




        Poruka: 4619
        Location: Rio de Zalik

        Edin Džeko na svadbi u Mostaru Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        U objektivu kamere

        FOTO: Edin Džeko na svadbi u Mostaru


          http://www.novasloboda.ba/clanak/citaj/7565/u-objektivu-kamere-foto-edin-dzeko-na-svadbi-u-mostaru

        05-21-2010 22:42 zalik13 is offline Posalji Email za zalik13 Pregledaj poruke od zalik13 Dodaj zalik13 u listu prijatelja
        zalik13 zalik13 is a Male
        moforaja




        Poruka: 4619
        Location: Rio de Zalik

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Matièni ured Mostar
        Roðeno 50 djeèaka i djevojèica


          http://www.novasloboda.ba/clanak/citaj/7651/maticni-ured-mostar-rodeno-50-djecaka-i-djevojcica

        05-26-2010 18:31 zalik13 is offline Posalji Email za zalik13 Pregledaj poruke od zalik13 Dodaj zalik13 u listu prijatelja
        djemila djemila is a Female
        Naj-Moder 2008




        Poruka: 11452
        Location: Mostar
        pokretac teme Thread Started by djemila

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Neka se radjaju djeca, jasta 10.gif

        a i ovo je fino..nadam se da ce zavladati na cijelom prostoru grada, ne samo na ove dane, nego zauvijek 10.gif

          http://www.novasloboda.ba/clanak/citaj/7637/veceras-u-mostaru-foto-komsijsko-druzenje-ko-nekad

        ___________________________________________________________________
        Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

        05-26-2010 21:03 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
        zalik13 zalik13 is a Male
        moforaja




        Poruka: 4619
        Location: Rio de Zalik

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        U parku pored Luèkog mosta

        FOTO: Otkrivena bista Lijepe Emine

          http://www.novasloboda.ba/clanak/citaj/7668/u-parku-pored-luckog-mosta-foto-otkrivena-bista-lijepe-emine

        05-27-2010 14:39 zalik13 is offline Posalji Email za zalik13 Pregledaj poruke od zalik13 Dodaj zalik13 u listu prijatelja
        Stranica (24): « prva ... « prethodna 5 6 7 [8] 9 10 11 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
        Postavi novu temu Odgovori
        Go to:
        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com