Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » TAZE IZ MAGAZE » Aluminij » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (23): « prva ... « prethodna 2 3 4 [5] 6 7 8 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9503
Location: uh jebo te

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od klaudija:

        citat od pasha:

      ko ce dati pare obicnom radniku i koji je kapitalista spreman da investira u nesto sto nije osgurano
      trazimo krivce okolo a svi smo krivi od onog portira pa do brajkovica nista ne funkcionise


    Opet ne shvataš...dakle na javnom tenderu za prodaju 44% ,nakon svih zakonom propisanih procedura Glencor & Dalekovod &feal daju najbolju ponudu (300 mil eura) i ostalo što je navedeno u tenderu ali svim moguæim opstrukcijama Bih elektroenergetske mafije tipa Silajdžiæ i njegovog poslušnika Heæe ugovor ne biva ispoštovan...
    Nije mi jasno šta je nejasno....



jos ti trebam crtati
fukara je osudjena da pati
neko daje neko oduzima uvijek se nadje onaj koji ce te cizmom poklopiti
halo sve sto je Tito pravio rusi se kako nebih danas ko postavio pitanje...
kako je nekada bilo dobro i dje je vlasnistvo radnika koje je Tito ostavio u amanet!?

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

05-15-2011 11:50 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
klaudija
SexNepoznat



Poruka: 589

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od pasha:

        citat od klaudija:

      [quote]
        citat od pasha:

      ko ce dati pare obicnom radniku i koji je kapitalista spreman da investira u nesto sto nije osgurano
      trazimo krivce okolo a svi smo krivi od onog portira pa do brajkovica nista ne funkcionise


    Opet ne shvataš...dakle na javnom tenderu za prodaju 44% ,nakon svih zakonom propisanih procedura Glencor & Dalekovod &feal daju najbolju ponudu (300 mil eura) i ostalo što je navedeno u tenderu ali svim moguæim opstrukcijama Bih elektroenergetske mafije tipa Silajdžiæ i njegovog poslušnika Heæe ugovor ne biva ispoštovan...
    Nije mi jasno šta je nejasno....



jos ti trebam crtati
fukara je osudjena da pati












Ne znam onda što si otišao u Norvešku-......Mogao si na Kubu,Sjevernu Koreju ili gdje još slave
bivšeg diktatora.....1945-1980...koliko to je godina vladao....

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane klaudija dana 05-15-2011 u 18:34.

05-15-2011 18:33 klaudija is offline Pregledaj poruke od klaudija Dodaj klaudija u listu prijatelja
djemila djemila is a Female
Naj-Moder 2008




Poruka: 11483
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

21.gif 21.gif 21.gif

___________________________________________________________________
Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

05-15-2011 18:36 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9503
Location: uh jebo te

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od klaudija:

        citat od pasha:

          citat od klaudija:

        [quote]
          citat od pasha:

        ko ce dati pare obicnom radniku i koji je kapitalista spreman da investira u nesto sto nije osgurano
        trazimo krivce okolo a svi smo krivi od onog portira pa do brajkovica nista ne funkcionise


      Opet ne shvataš...dakle na javnom tenderu za prodaju 44% ,nakon svih zakonom propisanih procedura Glencor & Dalekovod &feal daju najbolju ponudu (300 mil eura) i ostalo što je navedeno u tenderu ali svim moguæim opstrukcijama Bih elektroenergetske mafije tipa Silajdžiæ i njegovog poslušnika Heæe ugovor ne biva ispoštovan...
      Nije mi jasno šta je nejasno....



    jos ti trebam crtati
    fukara je osudjena da pati












    Ne znam onda što si otišao u Norvešku-......Mogao si na Kubu,Sjevernu Koreju ili gdje još slave
    bivšeg diktatora.....1945-1980...koliko to je godina vladao....


ko zna da sam mogao birati nebih izabrao Norvesku
ostati nisam mogao, a to je bio moj odabir
ti bih da poredis Tita i ove diktatore onda sam stekao pogresan utisak o tebi
to sada nije ni vazno a jedno u ovom trenutku imam zelju reci zasto sam uopste izasao
ustaski nacionalisti me istjarali i sada zajedno sa ostalim istomisljenicima ruse ono sto je valjalo

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

05-15-2011 21:17 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
klaudija
SexNepoznat



Poruka: 589

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Stvarno mi je žao što si imao problema takve prirode..Vjeruj i meni su pokušali praviti probleme u ratu (nisu im odgovarala moja krvna zrnca) ali se nisam dao .i uz pomoæ dobrih prijatelja ja i moja famolija nismo imali puno problema u rato,,,osim nekih sitnica...
Ali fora je što sam ja sa svojom porodicom ostao tu sijelo vrijeme i što mi sada smeta ta lažna nostalgija tipa::.Velež ...svi znamo da nije to onaj Velež od prije rata..Tito...kakav Tito ...diktator ,vladao 35 godina ,gdje to još ima.,,,mostar....pod Mostar podrazumjevate pola grada ,do gimnazije,,,evo Aluminijski kombinat.....svaki laik zna da je Silajdžiæ stopirao prodaju kombinata .a samim time i obešteæenje mene i još 2986 bivših radnika,,,a vi opet optužujete Brajkoviæa koji sa time nema nikakve veze...

Mostar treba živjeti svaki dan,,,365 dana u godini,a ne jednom godišnje doæi i èuti samo ono što ti odgovara....Nadam se da si me shvatio...pozdrav ,,tebi i D... 10.gif

05-15-2011 21:56 klaudija is offline Pregledaj poruke od klaudija Dodaj klaudija u listu prijatelja
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9503
Location: uh jebo te

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

nisam imao mali problem vec dobro velik sa ustaskim nacionalistima, veci ne moze biti i prava je srece da sam uopste ziv
iako zivimo u p..... materinoj imamo pravo reci sta mislimo pa makar to bilo i pogresno
prodaja aluminija je isla glatko da napuni vec pune dzepove brajkovica i lopova oko njega
zao mi je da mi nisu isplatili obestecenje, naravno iako je u N sve med i mlijeko ipak se nisam odrekao onoga sto sam zasluzio
silajdzic je zaustavio pljacku BiH imovine i hvala mu za to, nazalost ovako je on kriv zasto ja nisam dobio otpremninu
da je proverdena privatizacija bio bih kriv mijo b.
samo da napomenem mrzim sve tipe nacionalista da ne protumacis pogresno
ukratko da ti kazem za ovo, diktator je napravio 11 osnovnih skola u MO, fabrike i sve sto tvoje oko vidi kada hodas ulicama
ovi danas koji vladaju su napravili kuce na trotuarima, banke i trzne centre da iscupaju dusu iz svakog pojedinca
nazalost vruca loptica se prebacuje iz ruke u ruku ja tebi ti meni... dok se bakir i covic sa dodikom komodaju u dobrim foteljama i smisljaju kako ce mo ja i ti za vratove
za velez navijam i nikakve nostalgije tu nema to je cudo koje ti neces shvatiti nikada isto kao sto se navija za zrinjski...

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

05-16-2011 10:20 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
HaraIzMostara HaraIzMostara is a Male
Administrator




Poruka: 6249
Location: Boston,MA

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

hajte na raspali, ovo nema veze sa kombinatom

___________________________________________________________________
zzzzik ~ 모스타

05-16-2011 13:41 HaraIzMostara is offline Posalji Email za HaraIzMostara Pregledaj poruke od HaraIzMostara Dodaj HaraIzMostara u listu prijatelja
REALISTA REALISTA is a Male
samo sto nisam


Poruka: 1375
Location: Bosna i Hercegovina

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od klaudija:

    Stvarno mi je žao što si imao problema takve prirode..Vjeruj i meni su pokušali praviti probleme u ratu (nisu im odgovarala moja krvna zrnca) ali se nisam dao .i uz pomoæ dobrih prijatelja ja i moja famolija nismo imali puno problema u rato,,,osim nekih sitnica...
    Ali fora je što sam ja sa svojom porodicom ostao tu sijelo vrijeme i što mi sada smeta ta lažna nostalgija tipa::.Velež ...svi znamo da nije to onaj Velež od prije rata..Tito...kakav Tito ...diktator ,vladao 35 godina ,gdje to još ima.,,,mostar....pod Mostar podrazumjevate pola grada ,do gimnazije,,,evo Aluminijski kombinat.....svaki laik zna da je Silajdžiæ stopirao prodaju kombinata .a samim time i obešteæenje mene i još 2986 bivših radnika,,,a vi opet optužujete Brajkoviæa koji sa time nema nikakve veze...

    Mostar treba živjeti svaki dan,,,365 dana u godini,a ne jednom godišnje doæi i èuti samo ono što ti odgovara....Nadam se da si me shvatio...pozdrav ,,tebi i D... 10.gif



Ja ne razumijem u cemu je stos sutiti ovakvim kao sto je ovaj Klaudija? Da ijedan musliman ili srbin ovakvu mrznju pokazuje na hrvatskom forumu bili bi automatski banovani! Je li to nesto ono politicki, kao hajde pusti jednoga i "njihovog" da "laje" kako bi bila "demokraCija"?
Haj da ja malo upitam par pitanja ovog "sveznajuceg" Klaudija u suknjici.
Koliko muslimana radi u Aluminijskom? Znas i ti koliko, jedna velika 0! To tebi nije diktatura, to je po tebi "demokraCija"?! Jel de, Silajdzic i Brajkovic su krivi za progon muslimana i sto nijedan musliman ne radi u Aluminijskom?!
"Nije Velez onaj stari Velez"?! Po cemu nije? U pravu si nije, jer mu takvi kao ti ne daju da igra na svom stadionu i jer takvi kao ti radite sve kako bi unistili sto nema onaj H predznak!
"Tito diktator" Mislim da to spomenes u svakom svom postu, pa mi je to zapalo za oko. Diktator je kao zato sto ga je njegov narod sam izabrao da bude dozivotni predsjednik?! Ja ne znam koji je to diktator mogao slobodno bez "papamobila" da se krece medju masu ljudi? Ja ne znam ijednog diktatora koji je cinio svoj narod sretnim i koji mu je zelio jos da nam tako "diktira" i 1000 godina da je srece?! Ja ne znam ijednog diktatora kojemu su dosli na sahranu rekordan broj predsjednika raznih drzava sirom svijeta?!

06-16-2011 15:40 REALISTA is offline Pregledaj poruke od REALISTA Dodaj REALISTA u listu prijatelja
klaudija
SexNepoznat



Poruka: 589

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od REALISTA:

        citat od klaudija:

      Stvarno mi je žao što si imao problema takve prirode..Vjeruj i meni su pokušali praviti probleme u ratu (nisu im odgovarala moja krvna zrnca) ali se nisam dao .i uz pomoæ dobrih prijatelja ja i moja famolija nismo imali puno problema u rato,,,osim nekih sitnica...
      Ali fora je što sam ja sa svojom porodicom ostao tu sijelo vrijeme i što mi sada smeta ta lažna nostalgija tipa::.Velež ...svi znamo da nije to onaj Velež od prije rata..Tito...kakav Tito ...diktator ,vladao 35 godina ,gdje to još ima.,,,mostar....pod Mostar podrazumjevate pola grada ,do gimnazije,,,evo Aluminijski kombinat.....svaki laik zna da je Silajdžiæ stopirao prodaju kombinata .a samim time i obešteæenje mene i još 2986 bivših radnika,,,a vi opet optužujete Brajkoviæa koji sa time nema nikakve veze...

      Mostar treba živjeti svaki dan,,,365 dana u godini,a ne jednom godišnje doæi i èuti samo ono što ti odgovara....Nadam se da si me shvatio...pozdrav ,,tebi i D... 10.gif



    Ja ne razumijem u cemu je stos sutiti ovakvim kao sto je ovaj Klaudija? Da ijedan musliman ili srbin ovakvu mrznju pokazuje na hrvatskom forumu bili bi automatski banovani! Je li to nesto ono politicki, kao hajde pusti jednoga i "njihovog" da "laje" kako bi bila "demokraCija"?
    Haj da ja malo upitam par pitanja ovog "sveznajuceg" Klaudija u suknjici.
    Koliko muslimana radi u Aluminijskom? Znas i ti koliko, jedna velika 0! To tebi nije diktatura, to je po tebi "demokraCija"?! Jel de, Silajdzic i Brajkovic su krivi za progon muslimana i sto nijedan musliman ne radi u Aluminijskom?!
    "Nije Velez onaj stari Velez"?! Po cemu nije? U pravu si nije, jer mu takvi kao ti ne daju da igra na svom stadionu i jer takvi kao ti radite sve kako bi unistili sto nema onaj H predznak!
    "Tito diktator" Mislim da to spomenes u svakom svom postu, pa mi je to zapalo za oko. Diktator je kao zato sto ga je njegov narod sam izabrao da bude dozivotni predsjednik?! Ja ne znam koji je to diktator mogao slobodno bez "papamobila" da se krece medju masu ljudi? Ja ne znam ijednog diktatora koji je cinio svoj narod sretnim i koji mu je zelio jos da nam tako "diktira" i 1000 godina da je srece?! Ja ne znam ijednog diktatora kojemu su dosli na sahranu rekordan broj predsjednika raznih drzava sirom svijeta?!



REALISTA idi molim te na Poskok info..tamo æe se netko "primiti" 24.gif

06-16-2011 20:58 klaudija is offline Pregledaj poruke od klaudija Dodaj klaudija u listu prijatelja
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9503
Location: uh jebo te

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od REALISTA:

        citat od klaudija:

      Stvarno mi je žao što si imao problema takve prirode..Vjeruj i meni su pokušali praviti probleme u ratu (nisu im odgovarala moja krvna zrnca) ali se nisam dao .i uz pomoæ dobrih prijatelja ja i moja famolija nismo imali puno problema u rato,,,osim nekih sitnica...
      Ali fora je što sam ja sa svojom porodicom ostao tu sijelo vrijeme i što mi sada smeta ta lažna nostalgija tipa::.Velež ...svi znamo da nije to onaj Velež od prije rata..Tito...kakav Tito ...diktator ,vladao 35 godina ,gdje to još ima.,,,mostar....pod Mostar podrazumjevate pola grada ,do gimnazije,,,evo Aluminijski kombinat.....svaki laik zna da je Silajdžiæ stopirao prodaju kombinata .a samim time i obešteæenje mene i još 2986 bivših radnika,,,a vi opet optužujete Brajkoviæa koji sa time nema nikakve veze...

      Mostar treba živjeti svaki dan,,,365 dana u godini,a ne jednom godišnje doæi i èuti samo ono što ti odgovara....Nadam se da si me shvatio...pozdrav ,,tebi i D... 10.gif



    Ja ne razumijem u cemu je stos sutiti ovakvim kao sto je ovaj Klaudija? Da ijedan musliman ili srbin ovakvu mrznju pokazuje na hrvatskom forumu bili bi automatski banovani! Je li to nesto ono politicki, kao hajde pusti jednoga i "njihovog" da "laje" kako bi bila "demokraCija"?
    Haj da ja malo upitam par pitanja ovog "sveznajuceg" Klaudija u suknjici.
    Koliko muslimana radi u Aluminijskom? Znas i ti koliko, jedna velika 0! To tebi nije diktatura, to je po tebi "demokraCija"?! Jel de, Silajdzic i Brajkovic su krivi za progon muslimana i sto nijedan musliman ne radi u Aluminijskom?!
    "Nije Velez onaj stari Velez"?! Po cemu nije? U pravu si nije, jer mu takvi kao ti ne daju da igra na svom stadionu i jer takvi kao ti radite sve kako bi unistili sto nema onaj H predznak!
    "Tito diktator" Mislim da to spomenes u svakom svom postu, pa mi je to zapalo za oko. Diktator je kao zato sto ga je njegov narod sam izabrao da bude dozivotni predsjednik?! Ja ne znam koji je to diktator mogao slobodno bez "papamobila" da se krece medju masu ljudi? Ja ne znam ijednog diktatora koji je cinio svoj narod sretnim i koji mu je zelio jos da nam tako "diktira" i 1000 godina da je srece?! Ja ne znam ijednog diktatora kojemu su dosli na sahranu rekordan broj predsjednika raznih drzava sirom svijeta?!


realiosta ovo nije ni srpski ni hrvatski ni bosnjacki a ni vjerski forum, vec i srpski i hrvatski i bosnjacki i vjeruje u boga i ne vjeruje
ako mozes da prihvaris da neko misli drugacije nece ti smetati i niko mu ne suti vec jednostavno smo mu ranije odgovorili, a i mnogima prije
radi ko radi u AL-u i to je produkt svih nas neko vise neko manje ali svi smo ucestvovali ostalo je da se borimo za svoje mjesto u drustvu koje i nije bas naklonjeno obicnom covjeku
mi kukamo kako Velez ne igra na svom stadionu istina i nije posteno da se krade i drugi unesrece na taj nacin
ako volimo Velez onda nam je zagrnuti rukave i kao zaljubljenici i rodjeni nam je dati sve od sebe i izgraditi im stadion a vidio bih onda kuknjave
Zrinjski napuni stadion jedino kad igra Velez i nikad ga i nece napuniti to je samo mogao ko, pa VELEZ
ako Velez igrao pod BB onda ce svaka utakmica biti u gostima
Tito sto kaze tana:"Zar ima joc iko da ga ne voli".

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane pasha dana 06-16-2011 u 21:44.

06-16-2011 21:40 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
berber berber is a Male
moforaja


Poruka: 4409
Location: Na Tepi

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Pustite tu shkutorku,zalutala je na carsijski forum.

Ko sisa Klaudiju,nema para iz Aluminija a sto ona naprdiva eto je tamo.Svak ima pravo da naprdiva.

___________________________________________________________________
nema vise ni tepe

06-17-2011 01:05 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
hari hari is a Male
samo sto nisam




Poruka: 1110
Location: Sverige
pokretac teme Thread Started by hari

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Tužbe protiv Dnevnog lista i Dnevnog avaza

Mostarski Aluminij tužio je sudovima u Mostaru i Sarajevu odgovorne osobe i nakladnike Dnevnog avaza iz Sarajeva i DNevnog lista iz Mostara zbog teške klevete i nanošenja štete njegovu poslovanju.

Aluminij Mostar podnio je odvojene sudske tužbe protivu dvaju tiskovina, mostarskoga Dnevnog lista i sarajevskoga Dnevnog avaza, poradi poèinjenja djela klevete, priopæeno je jutros iz mostarske tvornice.

Županijskomu sudu u Mostaru podnijeta je tužba protiv novinarke Dnevnog lista Vanje Bjelica-Èabrilo, glavnoga i odgovornog urednika Daria Lukiæa i nakladnika Dnevni list d.o.o. Mostar. Županijskomu sudu u Sarajevu podnijeta je tužba protiv novinara Dnevnog avaza Faruka Vele, glavne i odgovorne urednice Indire Æatiæ te nakladnika Avaz-roto press d.o.o Sarajevo.

Teške klevete s namjerom nanošenja štete

U Dnevnomu je listu 14. lipnja 2011. godine objavljen tekst "Direktori skrivaju milijardu maraka depozita", istaknut na naslovnici tiskovine u kojemu je po tužbi, iznesen niz netoènih i klevetnièkih navoda, zbog kojih je Aluminij pretrpio materijalnu štetu u vidu izgubljene dobiti zbog gubitka oèekivanih ili smanjenja postojeæih poslova.

U Dnevnomu je avazu 27. lipnja 2011. godine objavljen tekst "Mostarski kombinat dobiva jeftiniju struju", u kojemu je, po tužbi, izneseno niz netoènih informacija s iskljuèivom nakanom za nanošenjem štete poslovnomu ugledu Aluminija. Kleveta je, još izravnije, ponovno poèinjena u istoj tiskovini, s potpisom istoga novinara, dana 4. srpnja 2011. godine, u tekstu "Graðani FBiH plaæat æe jeftiniju struju za Aluminij". S ciljem stvaranja još veæe, a neistinite medijske senzacije, Dnevni je avaz taj èlanak plasirao i na naslovnoj stranici, a cjelokupan je tekst uraðen s nakanom iznošenja neistine, blaæenja Aluminija i narušavanja njegova poslovnog ugleda.

Odštetni zahtjevi teški po 100.000 KM

U obje podnesene tužbe, tražena visina odštete iznosi po 100.000 KM, a osim toga novèanog iznosa, izmirenja pripadajuæe zakonske kamate od dana objave tekstova, kao i naknade troškova sudskoga postupka, Aluminij sudovima predlaže dosuditi obvezu objave pravorijeka na njihovim stranicama u roku od 30 dana po pravomoænosti pravorijeka, te izreæi im sudske mjere o zabrani iznošenja neistinitih èinjenica, priopæeno je iz Aluminija.

07-21-2011 10:48 hari is offline Pregledaj poruke od hari Dodaj hari u listu prijatelja
hari hari is a Male
samo sto nisam




Poruka: 1110
Location: Sverige
pokretac teme Thread Started by hari

Da se podsjetimo i rekapituliramo Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Otvoreno pismo Aluminija premijeru Mujezinoviæu

Nadzorni odbor Aluminija dostavio je otvorenu pismo premijeru Federacije, Uredu visokog predstavnika i medijima u kojemu, temeljem službenih dokumenata i odluka, izravno optužuje Vahida Heæu za zlouporabu položaja.

Obzirom na niz poloviènih i neistinitih informacija koje se iz razlièitih krugova veæ dugo, a u posljednje vrijeme sve intenzivnije, odašilju javnosti, u svezi s Aluminijem d.d. Mostar, u prvom redu u pogledu procesa privatizacije naše tvrtke, obraæamo Vam se Otvorenim pismom u kojemu Vama i cjelokupnoj javnosti nudimo detaljan kronološki prikaz svih aktivnosti u postupku privatizacije Aluminija d.d. Mostar i trenutaèno stanje u tom pogledu, s prijedlozima za daljnje postupanje.

- Rješenjem Višega suda u Mostaru od 8.8.1997. godine, Društveno poduzeæe Aluminij Mostar, usklaðujuæi svoju organizaciju sa Zakonom o poduzeæima, izmijenilo je oblik organiziranja u društvo s ogranièenom odgovornošæu, s temeljnom glavnicom u iznosu od 73.902.814,00 DEM.

- Rješenjem istoga suda od 17.10.1997. godine, upisan je dodatno, pored ulagaèa Aluminij d.o.o., i ulagaè TLM Šibenik, u iznosu od 15.813.000,00 DEM.

- Rješenjem istoga suda od 11.11.1997. godine, izmijenjen je prethodni oblik organiziranja u dionièko društvo, sa skraæenim nazivom Aluminij d.d. Mostar, s ukupnim iznosom, sredstava osnivaèa i svakoga ulagaèa, kako slijedi:

1. Aluminij d.o.o. Mostar (iznos od 73.902.814,00 DEM);
2. Tvornica TLM Šibenik (iznos od 15.813.000,00 DEM);
3. Aluminij d.o.o. Mostar - djelatnici/dionièari, prema popisu u prilogu (iznos od 97.394.716,00 DEM).

- Rješenjem istoga suda od 29.10.1998. godine, poveæan je ulog TLM-a Šibenik za 3 milijuna DEM, tako da je tim rješenjem, osim dva prethodno navedena ulagaèa, ovoga puta TLM Šibenik naveden s iznosom od 18.813.000,00 DEM (ino kapital).

- Rješenjem Županijskoga/Kantonalnoga suda u Mostaru od 9.2.2005. godine, Aluminij d.d. Mostar upisan je s temeljnim kapitalom u ukupnom iznosu od 190.110.530,00 KM, dakle sa 190.110 obiènih dionica, uz nominalnu vrijednost jedne dionice u iznosu od 1.000,00 KM.

- Sva kasnija rješenja istoga suda, u pogledu prednjih èinjenica, istovjetna su, uz napomenu kako je posljednjim rješenjem toga suda, od 26.5.2009. godine, napravljena izmjena u smislu osoba ovlaštenih za zastupanje u pravnom prometu u zemlji i vanjskotrgovinskom poslovanju, sukladno najnovijim izmjenama upravljaèke strukture, a u svezi s Odlukom Nadzornoga odbora Aluminija d.d. Mostar oko imenovanja novih direktora Društva.

- Imajuæi u vidu da spomenute registracije na sudu u Mostaru nitko do danas nije osporavao niti pobijao, a posebno imajuæi u vidu da je zakonski rok za podnošenje tužbe, kojom se može tražiti poništenje upisa u sudski registar, u trajanju od 2 godine, a ranije je bio u trajanju od 3 godine, jasno je kako je svako prednje navedeno sudsko rješenje o upisu Aluminija u sudski registar potpuno pravomoæno i sada bez ikakve moguænosti za bilo kakva pobijanja ili osporavanja. Ovdje je znaèajno napomenuti da su svi podaci o upisu u sudski registar bili objavljeni i u Službenim novinama županije u Mostaru, a potpuno u skladu sa zakonskim odredbama.

- Zbog stalnih nesporazuma izmeðu Vlade FBiH i Aluminija d.d. Mostar u tom razdoblju (do 2005. godine), a na prijedlog Meðunarodne zajednice, koja je predlagala arbitražu, u konaènici i nagodbu izmeðu Aluminija d.d. Mostar i Vlade FBiH, saèinjen je Prijedlog polaznih osnova za sporazum o rješavanju otvorenih pitanja izmeðu Vlade FBiH i Aluminija d.d. Mostar, i to dana 16.6.2005. godine.

Tim Prijedlogom i kasnijim Sporazumom o rješavanju otvorenih pitanja izmeðu Vlade FBiH i Aluminija d.d. Mostar, od 8.11.2006. godine, izmeðu ostaloga regulirano je i uvezivanje staža svim djelatnicima, koji su bili na popisu Poduzeæa 1991./1992. godine, s tim da æe djelatnici mlaði od 50 godina života s toga popisa biti preuzeti od strane strateškoga partnera, ili æe biti obešteæeni sukladno Zakonu. Dakle, iz te èinjenice je kristalno jasno da je moguænost preuzimanja djelatnika mlaðih od 50 godina života izravno vezana za proces privatizacije odnosno za prednji sporazum izmeðu Vlade FBiH i Aluminija d.d. Mostar, iz èeg a se dalje nedvojbeno da zakljuèiti kako u sluèaju neproduljenja prednjega sporazuma ne postoji nikakva obveza Aluminija d.d. Mostar o preuzimanju navedene kategorije djelatnika.

Posebno treba napomenuti kako je prednji prijedlog i sporazum, Skupština Aluminija d.d. Mostar usvojila 29.7.2005. godine, a isto tako mora se posebno istaknuti kako su obadva doma Parlamenta FBiH isto tako usvojila prednje dokumente, a ovih dana je potpuno evidentno da jedino Vlada FBiH, premda je potpisala Sporazum s Aluminijem d.d. Mostar, nije ispunila svoje obveze iz toga sporazuma, tako da iskljuèivo zbog Vlade FBiH Sporazum i nije realiziran do danas.

Uz prethodnu stavku moramo posebno istaknuti kako je Vlada FBiH ustrojila Povjerenstvo za pripremu i prodaju 88 posto kapitala Aluminija d.d. Mostar, koje je imalo šest èlanova, od kojih su bila tri predstavnika Vlade FBiH, a tri predstavnika Aluminija d.d. Mostar, uz napomenu kako je Povjerenstvo mješovitoga nacionalnog sastava. Isto tako, valja napomenuti kako je Povjerenstvo od samoga poèetka jedinstveno djelovalo i istupalo i kako je održalo 35 sjednica, koje su sve snimane te kako je svoj posao završilo u samom poèetku.

Meðutim, Vlada FBiH je, preko svojega resornog ministarstva, problem privatizacije Aluminija d.d. Mostar usložnjavala i problematizirala do neshvatljivih razina pa je u tom kontekstu postavljala problem upisa privatizacije u odgovarajuæe registre i tražila mišljenje od Povjerenstva, premda u Vladi FBiH postoji Ured za zakonodavstvo, èija je to osnovna zadaæa, ukoliko nekomu i treba mišljenje u tom pravcu, a koji Ured je na kraju i dao svoje pozitivno mišljenje.

Meðutim, zbog inzistiranja resornoga ministarstva i Vlade FBiH na dobivanju toga mišljenja, nažalost, izgubilo se godinu i pol dana. Daljnji problem u privatizaciji Vlada FBiH je isticala saniranje deponije crvenoga mulja, a za što nije bilo nikakva valjanoga ni objektivnoga razloga, pošto je za tu sanaciju davno Institut Ruðer Boškoviæ u Zagrebu, najrenomiraniji na ovim prostorima za te poslove, dao svoju pozitivnu ocjenu.

Nadalje, prvi problem koji je Vlada FBiH istaknula i kasnije permanentno navodila u procesu privatizacije Aluminija d.d. Mostar jest problem elektriène energije i stajalište Aluminija d.d. Mostar da se ova tvrtka opskrbljuje elektriènom energijom pod potpuno istim uvjetima kao i svi drugi veliki potrošaèi u ovoj zemlji, i to u skladu s važeæim zakonskim propisima, nikako nije prihvaæala. Da je stajalište Aluminija d.d. Mostar potpuno ispravno i u tom pogledu, najbolji je pokazatelj èinjenica i zakljuèak Parlamenta FBiH da se elektriènom energijom najprije moraju opskrbiti potrebe domaæih potrošaèa, i to pod istim uvjetima, pa tek onda izvoziti struju iz BiH.

U svim naprijed navedenim aktivnostima znaèajno je istaknuti i èinjenicu kako je rješenjem, broj 03-19-457/07 od 17.9.2007. godine, Povjerenstva za vrijednosne papire FBiH Aluminij d.d. Mostar upisan u registar toga povjerenstva, s temeljnim kapitalom u iznosu od 190.110.000,00 KM.

Jednako tako, smatramo bitnim istaknuti kako je, jednom od posljednjih odluka Nadzornoga odbora Tvrtke, imenovana nova upravljaèka struktura, tako da je novi direktor Društva gospodin Ivo Lasiæ. Dva izvršna direktora su takoðer nova, a jedan izvršni direktor je iz ranijega saziva, ali isto tako ponovno imenovan.

U pogledu Nadzornoga odbora želimo istaknuti kako su prigovori resornoga ministarstva za energetiku FBiH u posljednje vrijeme sve uèestaliji, u smislu da Nadzorni odbor ove tvrtke nije utemeljen sukladno proceduri propisanoj Uredbom o vršenju ovlaštenja organa FBiH u gospodarskim društvima sa sudjelovanjem državnoga kapitala, i to poglavito u onolikom broju èlanova Nadzornoga odbora, koji odgovara razmjeri sudjelovanja državnoga kapitala u ukupnom kapitalu Aluminija d.d. Mostar, potpuno neutemeljeni, a što je sasvim razvidno ukoliko se baci i letimièan pogled na strukturu kapitala Aluminija d.d. Mostar iz razdoblja otprije 2005. godine, kada je sklopljen Sporazum s Vladom FBiH, kojim je predviðeno drukèije sudjelovanje državnoga kapitala, od onoga stvarnog i upisanog u sudski registar, a što je stvar dobre volje Aluminija d.d. Mostar i pristanka na nagodbu i potpisivanje Sporazuma s Vladom FBiH.

Konaèno, želimo posebno istaknuti kako je Parlament FBiH, na sjednici Zastupnièkoga doma od 21.4.2009. godine i na sjednici Doma naroda od 2.6.2009. godine, izmeðu ostalih zakljuèaka, donio i Zakljuèak broj 9, kojim Parlament FBiH nalaže Vladi FBiH okonèanje procesa privatizacije gospodarskoga društva Aluminija d.d. Mostar, sukladno postojeæem sporazumu, i to u roku od 30 dana, koji rok je istekao 2.7.2009. godine. Cjelokupna javnost je svjedokom kako se Vlada FBiH nije ni oglasila s bilo kakvim komentarom u pogledu toga obvezujuæeg zakljuèka Parlamenta FBiH, a kamoli da bilo što uradi na ostvarenju Zakljuèka.

To, iz poznatih razloga, što u Vladi FBiH resorni ministar, gospodin Vahid Heæo, neprestance prolongira okonèanje procesa privatizacije ove tvrtke, vjerojatno iz osobnih razloga, nezadovoljan ishodom raspisanoga meðunarodnog natjeèaja, isti nije okonèan ni do dan danas. Umjesto da privatizacija bude realizirana u vrlo kratkom vremenu, jer su svi uvjeti za to bili ispunjeni, odbaèeno je ono što niti jedna tvrtka u ovoj državi nije ponudila.

Podsjeæamo, ponuðeno je uvezivanje staža svim djelatnicima, isplata otpremnina za vrijeme dok nisu radili takoðer svim djelatnicima, bez obzira na nacionalnu ili bilo kakovu drugu pripadnost, te 130 milijuna eura gotovine ovoj državi i još dodatnih 170 milijuna eura u daljnja ulaganja. Isti ministar, u svezi sa Sporazumom s Vladom FBiH, predlaže Vladi FBiH neproduljivanje Sporazuma i proglašenje postupka privatizacije neuspješnim. Takov prijedlog spomenutoga ministra jasno pokazuje tko je odgovoran za neuvezivanje staža djelatnicima Aluminija d.d. Mostar, za neisplaæivanje otpremnina svim djelatnicima i za neulaženje 300 milijuna eura gotovine u praznu državnu blagajnu.

Zbog svega naprijed navedenoga smatramo kako pitanja koja se u posljednje vrijeme postavljaju iz sindikalnih krugova, u prvom redu, a i nekih drugih krugova s državnih razina, nisu valjano adresirana, jer Aluminij d.d. Mostar je upravo predložio rješenja koja bi zadovoljila sve djelatnike, a i državni interes. Meðutim, nažalost svih nas dobronamjernih u ovoj državi, isprijeèio se pojedinac sa, sada je to potpuno jasno, svojim osobnim interesima, na putu konaènoga ostvarenja ovoga postupka, èime je cjelokupan postupak privatizacije doveden u pitanje, premda još uvijek nije donesena službena odluka o prestanku važenja Sporazuma.

Na koncu, posebno napominjemo da za sve naprijed navedene èinjenice ova tvrtka posjeduje urednu i valjanu dokumentaciju, kao što ju posjeduju i relevantna državna tijela te Županijski/Kantonalni sud u Mostaru, èiji su registri javne knjige, u koje svatko tko ima pravni interes, može u svako doba izvršiti uvid, tako da nismo smatrali nužnim u privitku Vam dostavljati tu dokumentaciju, a što možemo uèiniti i dokumentaciju dostaviti u svakom trenutku cjelokupnoj javnosti, ukoliko za to bude iskazan interes.

Zbog svega naprijed navedenoga, polazeæi od èinjenice da se strani konzorcij, koji je na meðunarodnom tenderu izabran kao najpovoljniji, službeno nije oglasio da odustaje od svoje ponude, nego to u ime njega po medijima neodgovorno rade neki dušebrižnici, smatramo i predlažemo Vladi FBiH da se najprije Vlada FBiH oèituje o svojim obvezama navedenim u Sporazumu s Aluminijem d.d. Mostar, na naèin da Vlada FBiH izrazi svoju spremnost za konaènu realizaciju postupka privatizacije. S tim u svezi, mišljenja smo kako bi bilo profesionalno i krajnje poslovno tek nakon toga tražiti izjašnjenje od pobjednika na meðunarodnom tenderu da se izjasni ostaje li kod svoje prvotne ponude, koja je trebala biti realizirana prije 2,5 godine. Zato smatramo kako bi Vlada FBiH trebala prolongirati postojeæi sporazum s Aluminijem d.d. Mostar do rješ enja ovih pitanja, stoji na kraju pisma kojeg je potpisao Željko Boras, predsjednik Nadzornog odbora mostarske tvrtke.

30.7.2009
Poslovni portal

POSLOVNI PORTAL
poslovniportal.ba : poslovniportal.info : pincom.biz

07-21-2011 10:53 hari is offline Pregledaj poruke od hari Dodaj hari u listu prijatelja
berber berber is a Male
moforaja


Poruka: 4409
Location: Na Tepi

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Pricao sam sa Mirkom Widmark i rece mi da ce mozda nesto i dobijemo.
Ja mu rekoh mozda nesto po zatioku 13.gif

___________________________________________________________________
nema vise ni tepe

07-27-2011 18:40 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
abraxas abraxas is a Male
moforaja




Poruka: 6999
Location: Jazzbina Abraxas

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Tvornice radnicima !

07-27-2011 18:45 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
kliker kliker is a Male
bice nesto od mene


Poruka: 466
Location: Bjelušine

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ovo nidže nema
dvaest godina prošlo a oni još mlate o oštetama od aluminijskog
pa ako se niste snašli do sada onda je stvarno sevap dati
ko èe meni dati oštetu ili tih dionica iz šipada i iz vinarije gdje sam radijo
fer bi bilo ako išta i dobijete da se toga odreknete u korist šehidskih familija i demobilisanih boraca mostara

07-27-2011 18:54 kliker is offline Posalji Email za kliker Pregledaj poruke od kliker Dodaj kliker u listu prijatelja
klaudija
SexNepoznat



Poruka: 589

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od kliker:

    ovo nidže nema
    dvaest godina prošlo a oni još mlate o oštetama od aluminijskog
    pa ako se niste snašli do sada onda je stvarno sevap dati
    ko èe meni dati oštetu ili tih dionica iz šipada i iz vinarije gdje sam radijo
    fer bi bilo ako išta i dobijete da se toga odreknete u korist šehidskih familija i demobilisanih boraca mostara


Stvarno se iz gore navedenog teksta jasno vidi da si mogao samo raditi u Šipadu,Vinariji ili možda
predionici (Hekom -možda)...

13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif

07-27-2011 20:41 klaudija is offline Pregledaj poruke od klaudija Dodaj klaudija u listu prijatelja
kliker kliker is a Male
bice nesto od mene


Poruka: 466
Location: Bjelušine

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

sad ti ko neka treba
eno te gore u postovima ispreskakali ko konop kaže onaj brato da si škutorka a ti ništa
dže si ti radila trgala groždže u vijonici i gradiniæima

07-27-2011 20:57 kliker is offline Posalji Email za kliker Pregledaj poruke od kliker Dodaj kliker u listu prijatelja
hari hari is a Male
samo sto nisam




Poruka: 1110
Location: Sverige
pokretac teme Thread Started by hari

U skladu sa Abraxasovim kosmarnim snom a i u skladu sa Mak Dizdarovom "prkosna od sna" nas Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice


    Ne dajte mi da se probudim i prestanem sanjati o enormnim sumama konvertibilne valute koja me ceka, kako mene tako i sve one koji cure na ovu temu a prave se da ih nista ne interesuje. Svi oni koji zele da se odreknu nadoknade mogu to uciniti u moju korist pocev od danas.


Sarajevo i Aluminij približili stavove?

Izražena je spremnost za postizanjem konaènog rješenja pitanja registriranja dionica i dionièara Aluminija kod Registra vrijednosnih papira FBiH, a time i o pitanju bivših djelatnika Aluminija.

Tijekom današnjeg radnog posjeta Nermina Nikšiæa s pratnjom mostarskom Aluminiju razgovaralo se o postizanju dogovora o konaènoj odluci u svezi s registriranjem dionica i dionièara odnosno strukture kapitala Aluminija kod Registra vrijednosnih papira FBiH, a time i o pitanju bivših djelatnika Aluminija.

Istaknuvši kako je susret protekao u ozraèju krajnje iskrenoga pristupa s punom, obostranom spremnošæu na suradnju u rješavanju tih pitanja, direktor Aluminija Ivo Bradvica naglasio je kako je sastanak zakljuèen s najveæom moguæom spremnošæu za rješavanje pitanja bivših djelatnika Aluminija i pitanja strukture kapitala u Aluminiju, za što su obje strane ponudile valjana jamstva.

"Nakon što sam iznio naša razmišljanja i konkretne prijedloge, dogovorili smo se u sljedeæih nekoliko dana ustrojiti zajednièku radnu skupinu struènjaka iz Aluminija i Vlade, u prvomu redu iz resornoga federalnog Ministarstva energetike, rudarstva i industrije, koja treba iziæi sa zajednièkih stajalištem koje æemo pretoèiti u konaènu odluku i krenuti s njezinom provedbom u što skorijemu roku" kazao je Bradvica.

Nikšiæ je poruèio kako nikomu nisu u interesu iskljuèivost i prazna obeæanja koja samo mogu dovesti do toga da bivši djelatnici, i nakon sljedeæe tri godine, ostanu tamo gdje su danas.

"Iskreno, oèekujem jako brzo postizanje zajednièkoga stajališta. Naime, prije sastanka u Upravi Aluminija, susreo sam se sa zastupnicima bivših djelatnika ove tvornice i rekao im kako idem u prijateljsku tvrtku, što iskreno i osjeæam, i to na valu programskih opredjeljenja ove vlade koja je spremna, bez obzira na to koliko je udio Federacije BiH u vlasnièkoj strukturi Aluminija, maksimalno podržati Aluminij u njegovu radu, dosezanju postavljenih ciljeva i u daljnjemu razvitku. Èak i da je rijeè o sasma privatnoj tvrtci, radili bismo na stvaranju ozraèja u kojemu æe nesmetano nastaviti postizati svjetske rezultate jer je ovoj vladi cilj da ljudi rade, a u Aluminiju je zaposleno gotovo tisuæu ljudi i razvojnim projektima koji su nam predoèeni, koje smo prepoznali i podržali, treba omoguæiti da ta brojke u buduænosti dodatno raste. No, i ljudi iz Uprave Aluminija i mi u Vladi FBiH svjesni smo kako je nezaobilazno riješiti pitanje sudbine bivših djelatnika ove tvornice, kako je to pitanje svih pitanja jer optereæuje i te ljude i Aluminij i politièko okružje u kojemu djelujemo i, s obzirom na iskazanu volju, u tomu æemo uspjeti" poruèio je Nikšiæ.


Realnost ispred praznih obeæanja

Direktor Aluminija Ivo Bradvica upoznao je goste s razvojnim programima koje Aluminij želi provesti.

"Nemamo sredstava za ulaganje, a želimo izbjeæi i zaduživanje, u svjetlu nadolazeæega drugog vala recesije. Sreæom, Aluminij je prepoznatljiv brend u svjetskim okvirima i imamo poslovne partnere koji su spremni uložiti u naše strateške planove, u prvomu redu u ugradbu rotacijske peæi za recikliranje otpadnoga aluminija s kojom bismo dobili dodatnih otprilike 25 tisuæa tona tekuæega metala, potom u novu liniju za proizvodnju legirane žice prema standardima EU-a, u novu liniju za lijevanje malih ingota te u izrazito bitan projekt izgradnje plinske centrale u tvornièkomu krugu, gdje razmatramo i moguænost korištenja i solarne energije, za što možemo koristiti i sredstva iz meðunarodnih zaklada, a èime bismo riješili svoje sudbonosno pitanje sigurne i cjenovno prihvatljive opskrbe energijom, što æe uvijek biti najveæim problemom u aluminijskoj industriji" pojasnio je Bradvica.

18.8.2011.

08-29-2011 10:55 hari is offline Pregledaj poruke od hari Dodaj hari u listu prijatelja
kantarevac kantarevac is a Male
ne more meda


Poruka: 33

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Pustite Klaudiju nek laje,samo nek ne ujeda

08-30-2011 02:52 kantarevac is offline Pregledaj poruke od kantarevac Dodaj kantarevac u listu prijatelja
Stranica (23): « prva ... « prethodna 2 3 4 [5] 6 7 8 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com