Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » TAZE IZ MAGAZE » Aluminij » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (23): « prva ... « prethodna 4 5 6 [7] 8 9 10 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
hari hari is a Male
samo sto nisam




Poruka: 1110
Location: Sverige
pokretac teme Thread Started by hari

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Glinicar:

    Ima li šta novo u novogodišnjem izdanju


Valjalo bi da se i ostali ukljuce a ja mislim da se aktuelni spisak formirao nakon prijavljivanja radnika u jesen 2006. Svi se nisu odazvali, jedan dio nije imao svu potrebnu dokumentaciju, prema glasinama je nekolicina izuzela svoje personalne akte iz Kadrovske sluzbe itd. Ovi sto figurirajy na spisku su oni sto su preostali. Savjet je kontaktirati nadlezni sud koji je trebao provoditi registraciju dionicarskog drustva a time i dionicara. Prema tekstovima iz stampe je bio prilozen potpun spisak radnika sa svim relevantnim podacima. Ko je u Mostaru ne kosta vjerovatno nista da se to provjeri. Ukoliko zahtjev za registraciju postoji on je kao i prilozena dokumentacija javni dokument dostupan svakome na uvid. Vrijedi pokusati.

01-10-2012 17:05 hari is offline Pregledaj poruke od hari Dodaj hari u listu prijatelja
Glinicar Glinicar is a Male
proplivo


Poruka: 19
Location: Humi bb

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Pa ja sam se prijavio u Eri tada a što se tièe dokumentacije sva se tada nalazila u kadrovskoj službi A ovo što kažeš da se može provjeriti reci gdje

01-10-2012 19:41 Glinicar is offline Pregledaj poruke od Glinicar Dodaj Glinicar u listu prijatelja
berber berber is a Male
moforaja


Poruka: 4412
Location: Na Tepi

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Prijave se predaju kod Luke Kuzmana uz prisustvo oba roditela svakim danaom od pet sahata sabahile do pet i minutu.
Zao mi truda sto se zaputih iz Danske dzaba.Nejma para niti ce ih biti.

___________________________________________________________________
nema vise ni tepe

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane berber dana 01-10-2012 u 19:48.

01-10-2012 19:47 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
hari hari is a Male
samo sto nisam




Poruka: 1110
Location: Sverige
pokretac teme Thread Started by hari

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Glinicar:

    Pa ja sam se prijavio u Eri tada a što se tièe dokumentacije sva se tada nalazila u kadrovskoj službi A ovo što kažeš da se može provjeriti reci gdje


Po Zakonu je nadlezan Opstinski sud koji se nalazi u sjedistu firme. Znaci nije glupo otici u Cernicu i raspitati se jer kao sto rekoh ne kosta nista a mozda se nesto i cukne.

01-11-2012 12:27 hari is offline Pregledaj poruke od hari Dodaj hari u listu prijatelja
hari hari is a Male
samo sto nisam




Poruka: 1110
Location: Sverige
pokretac teme Thread Started by hari

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od berber:

    Prijave se predaju kod Luke Kuzmana uz prisustvo oba roditela svakim danaom od pet sahata sabahile do pet i minutu.
    Zao mi truda sto se zaputih iz Danske dzaba.Nejma para niti ce ih biti.


Ja mislio kod Save Kuzmana u Malom Polju. Zar ti nije bilo drago sresti svu staru raju, prijatelje, neprijatelje i ostale. Ja sam se zaputio iz Svedske znaci 600 km duzi put. A raja dolazila iz Amerike, Kanade i Gacka/Nevesinja pa se nisu zalili.

01-11-2012 12:31 hari is offline Pregledaj poruke od hari Dodaj hari u listu prijatelja
berber berber is a Male
moforaja


Poruka: 4412
Location: Na Tepi

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Naravno da mi je drago sto sam vidio raju.To je jedino da valja od sve ove halabuke oko Aluminija.

___________________________________________________________________
nema vise ni tepe

01-11-2012 20:32 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
hari hari is a Male
samo sto nisam




Poruka: 1110
Location: Sverige
pokretac teme Thread Started by hari

Ili vec vidjeno ili mi se prividja Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

mostar Ivo Bradvica: Povišenje cijene struje dovest æe do gašenja proizvodnje Aluminija i otpuštanja


Ukoliko ne naiðemo kod Vas na oèekivano razumijevanje, upozoravamo kako æemo biti prinuðeni u poèetku iskljuèiti 50% naših æelija odnosno smanjiti proizvodnju za 50%, a samim time i otpustiti 50% djelatnika na ulicu, a u drugoj etapi, najvjerojatnije, ugasiti cjelokupnu proizvodnju

U povodu pokrenutoga postupka o poskupljenju cijene elektriène energije za velike potrošaèe Elektroprivrede HZ Herceg-Bosne koje se, otvoreno govoreæi, lomi iskljuèivo preko leða Aluminija d.d. Mostar, jutros smo prema nizu bitnih institucija u FBiH istupili s oštrim apelom i preciznim zahtjevom kojega potpisuje direktor Ivo Bradvica, navodeæi što bi za Aluminij znaèila provedba odluke o povišenju cijene struje.

Dopis je upuæen ministru energetike, rudarstva i industrije u Vladi FBiH, predsjedniku Vlade FBiH, predsjedniku Federacije FBiH, direktorima EP BiH i EP HZ HB, predsjedniku Ferka te Usaidu u BiH, a ovim ga putom prenosimo u cijelosti, na pozornost cjelokupnoj javnosti:

"Poštovani, kao što Vam je poznato, Aluminij d.d. Mostar je prošlu godinu završio pozitivno. To prije svega zahvaljujuæi èinjenici da smo, pored niza drugih aktivnosti, uspjeli prodati hidrat, koji je bio zarobljen u autoklavama bivše TGM punih 18 godina, kao i željezo od stare TGM. Inaèe, bez toga, a uz cijene metala i ulaznih sirovina u 2011. godini, mi bismo zasigurno bili znaèajnim gubitašem.

Upravo zbog toga, u 2012. smo godinu ušli s planiranim gubitkom u poslovanju. Dakle, s cijenama ulaznih sirovina iz 2011. godine mi smo u ovoj godini siguran gubitaš.

Slijedom toga, smatramo kako Vama nije potrebno objašnjavati što bi znaèilo za Aluminij d.d. Mostar u ovomu trenutku povišenje cijene struje, makar i za jedan euro po MWh, jer je potpuno jasno kako bi to najjednostavnije znaèilo kljuè u bravu. Ako je to uistinu nekomu cilj, onda aferim, na ovaj naèin æe najuèinkovitije pokopati najveæega izvoznika u ovoj državi i prekinuti uplatu doprinosa, poreznih i drugih davanja, koje je Aluminij dosad redovito i na vrijeme uplaæivao i time punio državne proraèune.

Mi u Aluminiju, svjesni ove èinjenice, na vrijeme upozoravano kako æemo ovih dana zatražiti da našim opskrbljivaèem bude Elektroprivreda BiH i da dobivamo struju prema istoj cijeni kao i Mittal Steel Zenica, pa Vas u tomu smjeru molimo, naðite razumijevanje za naše zahtjeve i ovo ispravno shvatite. Ukoliko, pak, ne naiðemo kod Vas na oèekivano razumijevanje, iz ovih ili iz onih razloga, upozoravamo kako æemo biti prinuðeni u poèetku iskljuèiti 50% naših æelija odnosno smanjiti proizvodnju za 50%, a samim time i otpustiti 50% djelatnika na ulicu, a u drugoj etapi, najvjerojatnije, ugasiti cjelokupnu proizvodnju.

Smatramo kako se država konaèno mora odrediti spram proizvodnje Aluminija pa ako stvarno ima ovakovo stajalište, onda ga zaista i treba ugasiti, naravno planski, pa da umjesto najveæega izvoznika i proizvoðaèa najèišæega i najkvalitetnijeg metala na svijetu, ulicu i ploènike ugleda još 40 tisuæa ljudi (zajedno s preraðivaèima koji su naslonjeni na proizvodnju Aluminija).

Prema našemu mišljenju, žalosno je što Vi prihvaæate tezu nekih debila da sve troškove prebacujete na leða gospodarstva, umjesto da nastojite, kao ostali sav normalan svijet, rasteretiti gospodarstvo, s ciljem poveæanja razvitka, a naroèito izvoza.

Želim da ovaj dopis shvatite krajnje ozbiljno, jer mi nemamo više što poduzeti, s obzirom na to da smo sve poduzeli što je u našoj moæi, dok nam Vi, s jedne strane, ne dopuštate dovršenje privatizacije, u kojemu sluèaju bismo sami iznašli rješenje i za ovakovo stanje, a s druge strane dirigirate cijenu struje evo na ovakov naèin, a sve kako bi se uništilo aluminijsku proizvodnju. Isto tako, želim da podijelimo i odgovornost za buduæi loš scenarij za najveæega izvoznika u ovoj državi, i to sukladno postotku udjela u tomu scenariju.

Ukoliko ovaj dopis mjestimièno nije strukturalno najprofesionalniji, to Vas molim da me isprièate i da to tumaèite kao krajnje realno sagledavanje onoga što æe sasvim izvjesno uslijediti, ukoliko se nešto ne poduzme veæ sada, na samomu poèetku."


Biznis.ba/Energetika.ba

01-16-2012 16:27 hari is offline Pregledaj poruke od hari Dodaj hari u listu prijatelja
hari hari is a Male
samo sto nisam




Poruka: 1110
Location: Sverige
pokretac teme Thread Started by hari

Ili ima veze ili nigdje veze ili je sve povezano ili se sve zna, znalo se i znati ce se Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Hrvatska otvorila istragu o prodaji jeftine struje "Aluminiju": "Elektroprivreda BiH" trpjela milionske štete

Bivši direktor EPBiH Enver Kreso potvrdio štetnost poslovanja s "Debisom"

Službenim pokretanjem istrage Ureda za suzbijanje korupcije i organiziranog kriminala (USKOK) protiv bivšeg hrvatskog premijera Ive Sanadera o sumnjivoj preprodaji struje šibenskom TLM-u i mostarskom "Aluminiju", otvoren je put za istražne organe u BiH da u ovom sluèaju ispitaju odgovornost dugogodišnjeg direktora mostarskog kombinata Mije Brajkoviæa.

Materijalna korist

Kako smo pisali, Brajkoviæa su istražitelji USKOK-a u sklopu ove istrage u nekoliko navrata saslušavali, dok je Državna agencija za istrage i zaštitu (SIPA) izuzela dokumentaciju iz "Aluminija", što se, takoðer, dovodi u vezu s tim sluèajem.

Ova istraga pokrenuta je 2010. godine, a isprva je teretila bivšeg potpredsjednika Vlade RH Damira Polanèeca, nekadašnjeg šefa "Hrvatske elektroprivrede" (HEP) Ivana Mravka i Ivana Koštana, bivšeg šefa TLM-a, da su se udružili u kriminalnu grupu koja je jeftinom preprodajom struje oštetila HEP za najmanje 600 miliona kuna, odnosno oko 160 miliona KM.

Sanader se, prema izvještavanju hrvatskih medija, sumnjièi da je od jeftine preprodaje struje TLM-u i "Aluminiju" imao liènu materijalnu korist s obzirom na to da je mostarska kompanija u djelimiènom vlasništvu njemaèke firme "Debis", firme kæerke "Daimlera".

Istražitelji USKOK-a ispituju i okolnosti pod kojima je "Aluminij" od 1998. do 2003. godine jeftiniju struju nabavljao od "Elektroprivrede BiH", pri èemu je posrednik bio upravo "Debis". U taj posao ukljuèio se i šibenski TLM, koji je od "Daimlera" otkupljivao višak aluminija.

Odluka Vlade

Bivši direktor EPBiH Enver Kreso potvrdio je za naš list štetnost poslovanja s "Debisom" te èinjenicu da je BiH zbog ovog ugovora trpjela ogromne finansijske štete. Rijeè je, naime, o milionima eura.

- Ja sam po dolasku na èelo "Elektroprivrede BiH" zatekao taj ugovor. On je otvaranjem tržišta i pojavom manjka elektriène energije u okruženju postao štetan za EPBiH. Uz dosta napora te dosta nerazumijevanja tadašnje Vlade, ipak smo ga uspjeli raskinuti i te viškove koje je imala "Elektroprivreda BiH" prodavali smo onda po tržišnim cijenama. Bila je vrlo ozbiljna razlika u cijeni, koju smo poslije postigli u odnosu na onu koju je plaæao "Debis" - rekao nam je Kreso.

01-16-2012 16:34 hari is offline Pregledaj poruke od hari Dodaj hari u listu prijatelja
Glinicar Glinicar is a Male
proplivo


Poruka: 19
Location: Humi bb

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Eto prodali su svu glinicu u željezo, i hidrat što je ostao u autoklavama.Eto sad mogu izmiriti radnike TGM-a i uvezati radni staž, što je bilo i u ugovoru što su potpisali Brajkoviæ i kompanija!!!

01-16-2012 22:30 Glinicar is offline Pregledaj poruke od Glinicar Dodaj Glinicar u listu prijatelja
berber berber is a Male
moforaja


Poruka: 4412
Location: Na Tepi

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Gasi govna. 10.gif

___________________________________________________________________
nema vise ni tepe

01-16-2012 22:38 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
Glinicar Glinicar is a Male
proplivo


Poruka: 19
Location: Humi bb

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Tebe boli istina,ako imas nesto pametnije javi se.

01-17-2012 12:20 Glinicar is offline Pregledaj poruke od Glinicar Dodaj Glinicar u listu prijatelja
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9503
Location: uh jebo te

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

cisto sumnjam da ce i jedna marka zavrsiti u dzepovima obicne raje ili za njihove potrebe
taj novac ce se temeljito i podjednako raspodijeliti na glaveshine nase lijepe BiH, po zaslugama
aluminijski je uvijek imao istu pricu, kukao je od pamtivjeka da je skupa struja pa i sada, to je skup proces proizvodnje
koliko vidim ovi su kidisali sve unistiti sto je Tito stvorio, sve i jednu fabriku

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

01-17-2012 12:52 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
Glinicar Glinicar is a Male
proplivo


Poruka: 19
Location: Humi bb

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Imas li prijedlog za radikalne mjere ?

01-17-2012 16:24 Glinicar is offline Pregledaj poruke od Glinicar Dodaj Glinicar u listu prijatelja
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9503
Location: uh jebo te

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

imam ali kakva korist????????
reci to bilo kome u gradu reci ce ti, nisam mahnit, a mrka je velika ako ima u djepu

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

01-17-2012 17:23 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
berber berber is a Male
moforaja


Poruka: 4412
Location: Na Tepi

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Petnest godina,od toka pola u cetiri smjene i???
Znam da je egoisticno reci "gasi govna"!
Ali ako napisem nesto drugo,onda ce to biti samo supljaci.

___________________________________________________________________
nema vise ni tepe

01-17-2012 18:05 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
Glinicar Glinicar is a Male
proplivo


Poruka: 19
Location: Humi bb

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

dali si upoznat sa onim spiskom kod sindikata šta ono znaèi i imali išta od onog

01-20-2012 10:30 Glinicar is offline Pregledaj poruke od Glinicar Dodaj Glinicar u listu prijatelja
berber berber is a Male
moforaja


Poruka: 4412
Location: Na Tepi

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Aluminijum bi se davno prodao da bivsi radnici nemaju dobar udio u dionicama.
Sindikati,na njih ne racunaj.Oni su nemocni.
Spisak sam vidio i vidio da ja "trebam dobiti 25 000 km"1 18.gif 18.gif

___________________________________________________________________
nema vise ni tepe

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane berber dana 01-20-2012 u 22:30.

01-20-2012 22:29 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
Glinicar Glinicar is a Male
proplivo


Poruka: 19
Location: Humi bb

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Pa imam i ja oko 17000 Pa šta uraditi sa vlikim parama,hajde da damo Bradvici da odplaæiva rate kredita HZHB 01.gif

01-21-2012 22:40 Glinicar is offline Pregledaj poruke od Glinicar Dodaj Glinicar u listu prijatelja
Glinicar Glinicar is a Male
proplivo


Poruka: 19
Location: Humi bb

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

de javite se, pa niste pomrli kako je glinica raskomadana 01.gif

01-23-2012 15:54 Glinicar is offline Pregledaj poruke od Glinicar Dodaj Glinicar u listu prijatelja
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9503
Location: uh jebo te

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

cigani sa bisca polja pokrali zeljezo 12.gif

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

01-23-2012 17:38 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
Stranica (23): « prva ... « prethodna 4 5 6 [7] 8 9 10 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com