Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » TAZE IZ MAGAZE » Zbog homoseksualnih brakova EU blokira ukidanje viza za BiH » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (4): [1] 2 3 4 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
funkyg funkyg is a Female
bazencic




Poruka: 4040
Location: starMo-Vela havle

Zbog homoseksualnih brakova EU blokira ukidanje viza za BiH Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Hoæe li graðani BiH u zemlje EU-a putovati sa ili bez viza, zavisi, izmeðu ostaloga, i od toga hoæe li Dom naroda državnog Parlamenta usvojiti prijedlog zakona kojim se omoguæava sklapanje istospolnih brakova.

Crkva protiv
Zakonski prijedlog je naišao na oštro protivljenje predstavnika Srpske pravoslavne te Katolièke crkve, Islamske i Židovske zajednice, okupljenih oko Meðureligijskog vijeæe BiH. No, predstavnici meðunarodne zajednice i udruženje “Queer BiH” podsjeæaju kako je 16 meðunarodnih konvencija sastavni dio Ustava BiH, izmeðu kojih je i Europska konvencija o zaštiti ljudskih prava i temeljnih sloboda.

Ukoliko zakon ne bude prošao parlamentarnu proceduru i ne bude podržan od zastupnika koji su inaèe veæ dobili sugestije od vjerskih zajednica da ga ne prihvate, “Queer BiH” prijeti organiziranjem masovnih prosvjeda. Na drugoj strani zastupnici najjaèih parlamentarnih stranaka poruèuju kako neæe dopustiti da zakon o istospolnim brakovima, bez obzira na ultimatume meðunarodne zajednice, u ovakvoj formi proðe kroz državni Parlament.

Najživopisnije pojašnjenje o ovoj temi iznio je zastupnik SNSD-a u Parlamentu BiH Slavko Jovièiæ, koji u potpunosti podržava stavove Meðureligijskog vijeæa BiH. – Želim u Parlamentu BiH predstaviti inicijativu Meðureligijskog vijeæa BiH u vezi s ovim zakonom.

Što se mene osobno tièe, bez obzira na moguæi gnjev populacije koje se tièe ovaj prijedlog zakona, nikada neæu podržati zakon koji omoguæava brak muškarca s muškarcem ili djevojke s djevojkom, a kamoli da im se omoguæi usvajanje djece! To je neprirodno i ne pada mi na pamet glasovati za svakakve bedastoæe koje od nas zahtijeva Europska unija. Takvi zakoni i takve inicijative vode civilizaciju u sunovrat – tvrdi Jovièiæ.

Prijedlog usvojen
Spomenimo kako je Zastupnièki dom Parlamenta BiH Prijedlog zakona o zabrani diskriminacije, kojim se legaliziraju istospolni brakovi, usvojio 27. maja. Dom naroda državnog Parlamenta o ovom æe zakonu raspravljati 17. junaove godine.


Prije nego se ocistio forum postojala je tema gdje je 2008/9 godinu u Sarajevu sklopljen prvi istospolni brak,ali u rukavicama tj.na docek Nove godine kako ne bi bilo upadno za javnost.

    ___________________________________________________________________



        01-29-2010 14:44 funkyg is offline Pregledaj poruke od funkyg Dodaj funkyg u listu prijatelja
        refleksija refleksija is a Female
        moforaja




        Poruka: 3364
        Location: dark side

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Izivni...izvor ovih info je 14.gif ....mislim da je smijesno da zbog ovoga EU blokira vize BiH....

        ima jos clanica u EU koje nemaju zakon o sklapanju istospolnih brakova pa ne kontam odakle sad taj uslov...a i da jeste....mislim da ga je najlakse ispunit...sigurno daleko lakse od ostalih uslova koji su postavljeni....

        ___________________________________________________________________


          Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

          01-29-2010 14:59 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
          Pipi Duga Carapa
          SexNepoznat



          Poruka: 2170
          Location: Ako nisam u Jazzbini, potrazite me u Pecini

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Taman podjoh isto to napisati.
          Katolilcke drzave EU-a ne dozvoljavaju brakove homoseksualaca.
          Postoji mogcnost tzv paksiranja, tj sklapanja ugovora o zajednickom zivotu u opstini, koji ima svrhu poreskih olaksica.
          Da bi se par mogao paksirati, ne treba biti homoseksualan, jedini uslov je da osobe zive pod istim krovom 3 godine.

          01-29-2010 15:02 Pipi Duga Carapa is offline Pregledaj poruke od Pipi Duga Carapa Dodaj Pipi Duga Carapa u listu prijatelja
          funkyg funkyg is a Female
          bazencic




          Poruka: 4040
          Location: starMo-Vela havle
          pokretac teme Thread Started by funkyg

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od refleksija:

            Izivni...izvor ovih info je 14.gif ....mislim da je smijesno da zbog ovoga EU blokira vize BiH....

            ima jos clanica u EU koje nemaju zakon o sklapanju istospolnih brakova pa ne kontam odakle sad taj uslov...a i da jeste....mislim da ga je najlakse ispunit...sigurno daleko lakse od ostalih uslova koji su postavljeni....


          Izvor ovih informacija je slijedece

            http://bih-x.info/2009/06/07/zbog-homoseksualnih-brakova-eu-blokira-ukidanje-viza-za-bih/

          ___________________________________________________________________



              01-29-2010 15:08 funkyg is offline Pregledaj poruke od funkyg Dodaj funkyg u listu prijatelja
              refleksija refleksija is a Female
              moforaja




              Poruka: 3364
              Location: dark side

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              ok, evo vidim i veèernji objavio.....e ovo mi je fakat 13.gif 13.gif 13.gif presmijesno

              i sad ce nasi vrli politièari jebavat nama majku zajedno s vodzama religijskih institucija a ti refla i hiljade ostalih neces moc mrdnut nigdje jer ce mi neki tamo pobozni politicar poceti srat o moralnosti...a o religijskim vodjama da ne govorim....bas se pitam kako li oni putuju mamicu im....koje....ako ne budu podrzali i ako stvarno to bude uslov (mada mislim da je ovo vise medijski napucano)....idem i ja na proteste 02.gif 01.gif

              ___________________________________________________________________


                Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

                01-29-2010 15:20 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
                Pipi Duga Carapa
                SexNepoznat



                Poruka: 2170
                Location: Ako nisam u Jazzbini, potrazite me u Pecini

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Mislim da postoje bitniji razlozi za ne ulazak u EU

                  http://www.rferl.org/content/EU_Presses_Bosnia_To_Conduct_Census/1942631.html


                  http://www.setimes.com/cocoon/setimes/xhtml/en_GB/newsbriefs/setimes/newsbriefs/2010/01/27/nb-02


                Ima toga jos, samo nemam kad traziti...

                01-29-2010 15:22 Pipi Duga Carapa is offline Pregledaj poruke od Pipi Duga Carapa Dodaj Pipi Duga Carapa u listu prijatelja
                refleksija refleksija is a Female
                moforaja




                Poruka: 3364
                Location: dark side

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    citat od Pipi Duga Carapa:

                  Mislim da postoje bitniji razlozi za ne ulazak u EU

                    http://www.rferl.org/content/EU_Presses_Bosnia_To_Conduct_Census/1942631.html


                    http://www.setimes.com/cocoon/setimes/xhtml/en_GB/newsbriefs/setimes/newsbriefs/2010/01/27/nb-02


                  Ima toga jos, samo nemam kad traziti...


                ev pipka ma znam...i kroz neke krucijalne stvari bi oni progledali kroz prste ali pobogu kroz oo usvajanje zakona n bi jer od toga ovisi opstanak cijele EU 19.gif

                ___________________________________________________________________


                  Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

                  01-29-2010 15:25 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
                  funkyg funkyg is a Female
                  bazencic




                  Poruka: 4040
                  Location: starMo-Vela havle
                  pokretac teme Thread Started by funkyg

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      citat od refleksija:

                        citat od Pipi Duga Carapa:

                      Mislim da postoje bitniji razlozi za ne ulazak u EU

                        http://www.rferl.org/content/EU_Presses_Bosnia_To_Conduct_Census/1942631.html


                        http://www.setimes.com/cocoon/setimes/xhtml/en_GB/newsbriefs/setimes/newsbriefs/2010/01/27/nb-02


                      Ima toga jos, samo nemam kad traziti...


                    ev pipka ma znam...i kroz neke krucijalne stvari bi oni progledali kroz prste ali pobogu kroz oo usvajanje zakona n bi jer od toga ovisi opstanak cijele EU 19.gif


                  Opet cu da budem direktna sa nekim pitanjima?
                  Cemu tolika konzervativnost ako ste vec vi pusteni na miru da radite sta zelite i da uzivate u zivotu kako to najbolje znate mozete li bar pustiti i nas bisexualce i homosexualce.
                  Nisu vise ni vize bitne koliko je bitno to da ljudi ne shvataju da smo i mi ljudi i da i mi imamo neka prava ako nista na privatnost i intimu.

                  ___________________________________________________________________



                      01-29-2010 15:57 funkyg is offline Pregledaj poruke od funkyg Dodaj funkyg u listu prijatelja
                      Pipi Duga Carapa
                      SexNepoznat



                      Poruka: 2170
                      Location: Ako nisam u Jazzbini, potrazite me u Pecini

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      To je sasvim druga polemika.
                      Ne primijetih da sam negdje napisala jesam li ili nisam za brakove istog seksa.
                      Samo, taj problem ni bi trebao biti predstavljen kao kocnica za ulazak u EU jer se radi o laznom problemu.

                      01-29-2010 16:01 Pipi Duga Carapa is offline Pregledaj poruke od Pipi Duga Carapa Dodaj Pipi Duga Carapa u listu prijatelja
                      funkyg funkyg is a Female
                      bazencic




                      Poruka: 4040
                      Location: starMo-Vela havle
                      pokretac teme Thread Started by funkyg

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          citat od Pipi Duga Carapa:

                        To je sasvim druga polemika.
                        Ne primijetih da sam negdje napisala jesam li ili nisam za brakove istog seksa.
                        Samo, taj problem ni bi trebao biti predstavljen kao kocnica za ulazak u EU jer se radi o laznom problemu.


                      Tema kao tema na nekim forumima izazvala je zestoke ovacije tipa "Sve na lomacu"
                      "Treba lezbama pravi k***c"...................da ne nabrajam.
                      Polemika oko EU jeste smjesna zaista pored svega drugog vezu se za ovo,ali je tema sveobuhvatna polemika i tih brakova i veza i opredjeljenja...........
                      Znaci pogled na zivot njihovim ocima(homosexualnih osoba) i pogled na zivot ocima heterosexualaca.
                      Nije jednostavno diskriminirati ljude zbog boje koze,ociju il slicno.

                      ___________________________________________________________________



                          01-29-2010 16:05 funkyg is offline Pregledaj poruke od funkyg Dodaj funkyg u listu prijatelja
                          Pipi Duga Carapa
                          SexNepoznat



                          Poruka: 2170
                          Location: Ako nisam u Jazzbini, potrazite me u Pecini

                          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          Licno sam misljenja da, u koliko vec kometarisemo reakcije, komentarisemo ih tamo gdje su i kako upucene.
                          Znaci, na tim forumima na kojima je pisana takva vrsta postova.
                          Ovdje je to van konteksta u svakom slucaju jer ni jedan post nije pozivao na mrznju protiv homoseksualaca.

                          01-29-2010 16:13 Pipi Duga Carapa is offline Pregledaj poruke od Pipi Duga Carapa Dodaj Pipi Duga Carapa u listu prijatelja
                          cheri cheri is a Female
                          moder u peMziji




                          Poruka: 3810
                          Location: Svizzera

                          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          Sklapanje braka izmeðu osoba istog spola nije riješeno ni u zemljama koje su puno razvijenije od BiH, tako da mi je smiješno da ovo bude uslov za ukidanje viznog režima, kad u toj istoj BiH ima toliko kršenja osnovnih prava svih moguæih kategorija.. Ne znam taèno, ali mislim da u velikom broju država koje su veæ èlanice, ovaj zakon nije usvojen, pogledaj Italiju, polemika oko ovoga je aktuelna veæ nekoliko godina, pa ih niko nije radi toga koèio pri ostvarivanju bilo kakvih prava u okviru Evrope.
                          Ovo je moj komentar samo na ovu vijest da nam radi toga neæe dozvoliti ovaj slobodan vizni režim, to bi stvarno, po meni, bilo apsurdno.

                          01-29-2010 16:23 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
                          funkyg funkyg is a Female
                          bazencic




                          Poruka: 4040
                          Location: starMo-Vela havle
                          pokretac teme Thread Started by funkyg

                          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                              citat od cheri:

                            Sklapanje braka izmeðu osoba istog spola nije riješeno ni u zemljama koje su puno razvijenije od BiH, tako da mi je smiješno da ovo bude uslov za ukidanje viznog režima, kad u toj istoj BiH ima toliko kršenja osnovnih prava svih moguæih kategorija.. Ne znam taèno, ali mislim da u velikom broju država koje su veæ èlanice, ovaj zakon nije usvojen, pogledaj Italiju, polemika oko ovoga je aktuelna veæ nekoliko godina, pa ih niko nije radi toga koèio pri ostvarivanju bilo kakvih prava u okviru Evrope.
                            Ovo je moj komentar samo na ovu vijest da nam radi toga neæe dozvoliti ovaj slobodan vizni režim, to bi stvarno, po meni, bilo apsurdno.


                          Svakako se slazem s odgovorom.
                          Definitivno zele da budu u koraku sa EU pravilima,pa otvaraju teme koje su apsurdne,a sto se tice Italije neuporediva je sa BiH.

                          ___________________________________________________________________



                              01-29-2010 16:40 funkyg is offline Pregledaj poruke od funkyg Dodaj funkyg u listu prijatelja
                              funkyg funkyg is a Female
                              bazencic




                              Poruka: 4040
                              Location: starMo-Vela havle
                              pokretac teme Thread Started by funkyg

                              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                                  citat od Pipi Duga Carapa:

                                Licno sam misljenja da, u koliko vec kometarisemo reakcije, komentarisemo ih tamo gdje su i kako upucene.
                                Znaci, na tim forumima na kojima je pisana takva vrsta postova.
                                Ovdje je to van konteksta u svakom slucaju jer ni jedan post nije pozivao na mrznju protiv homoseksualaca.


                              Nisam ni rekla da je mrznja samo se baziram na mali milion tema koje se vezu za homosexualnost i pogotovo u BiH.
                              Astronomski broj je homosexualnih parova koji se kriju od Bihaca do Mostara,pa i dalje.
                              Najvise takvih parova i samih gradjana je zastupljeno u Sarajevu gdje postoje i kafici namjenjeni njima,ali prihvatanje do nekle u jednom gradu tih parova nije prozor prema EU zemljama niti je razlog za ukidanje viza.
                              Pogledajmo prvo narod koji je nezaposlen,neredovne prihode i gradjane koji i dan danas su bez krova nad glavom???
                              Niko se ne pita kako to rijesiti,a pored svega toga znaju omalovazavati homosexualce koji su totalno sporedna tema svega u BiH.

                              ___________________________________________________________________



                                  01-29-2010 16:44 funkyg is offline Pregledaj poruke od funkyg Dodaj funkyg u listu prijatelja
                                  Pipi Duga Carapa
                                  SexNepoznat



                                  Poruka: 2170
                                  Location: Ako nisam u Jazzbini, potrazite me u Pecini

                                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                                  Mislim da si fino napisala da ljudima prvo treba hljeba. Gladnom covjeku sve smeta, sitom nista.
                                  To mozda objasnjava agresivnost stanovnistva prema homoseksualcima u BiH, i nedostatak iste na Zapadu.
                                  Medjutim, misljanja sam da zakon o braku medju homoseksualcima nece pomoci rjesavanju problema jer slovo an papiru nece evoluirati mentalitet naroda.

                                  01-29-2010 17:13 Pipi Duga Carapa is offline Pregledaj poruke od Pipi Duga Carapa Dodaj Pipi Duga Carapa u listu prijatelja
                                  R2-D2 R2-D2 is a Male
                                  BUKACHAAAAA


                                  Poruka: 5594
                                  Location: La La Land

                                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                                  opet pederluk....
                                  13.gif

                                  ___________________________________________________________________
                                  I am sick,demented,perverted,arogant,sarcastic egomaniac and I am a living god ..
                                  Sha-Shi is my name..and off course,

                                    I do piss excellence in the morning..

                                  01-29-2010 18:19 R2-D2 is offline Pregledaj poruke od R2-D2 Dodaj R2-D2 u listu prijatelja
                                  tana tana is a Male
                                  rigorozni




                                  Poruka: 17884
                                  Location: na prinudnom radu :)

                                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                                  stvarno je smijesan i jadan ovaj razlog da nam ne ukinu vize.

                                  jadno i prozirno kako se igraju sa nama. izmisljaju razloge samo da nas mogu jos malo penetrirati da izvines. zar nje bilo dosta borbe protiv BiH? sram ih bilo.

                                  mislim da evropa ovo radi namjerno, oni ustvari zele da ponize bosnu do te mjere da ljudi vise izgube volju da zive. sramota.

                                  nastavlja se i dalje rat protiv BiH. sram ih bilo!

                                  ___________________________________________________________________
                                  kad ce mostar mama?

                                  01-29-2010 18:20 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
                                  mami mami is a Female
                                  raja




                                  Poruka: 1378
                                  Location: mostar

                                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                                      citat od tana:

                                    stvarno je smijesan i jadan ovaj razlog da nam ne ukinu vize.

                                    jadno i prozirno kako se igraju sa nama. izmisljaju razloge samo da nas mogu jos malo penetrirati da izvines. zar nje bilo dosta borbe protiv BiH? sram ih bilo.

                                    mislim da evropa ovo radi namjerno, oni ustvari zele da ponize bosnu do te mjere da ljudi vise izgube volju da zive. sramota.

                                    nastavlja se i dalje rat protiv BiH. sram ih bilo!

                                  Bravo,zato ja kažem hajmo mi sve to prihvatiti, usvojiti, pa nek se onda oni èue ... šta bi

                                  ___________________________________________________________________
                                  25.gif

                                  01-29-2010 18:26 mami is offline Pregledaj poruke od mami Dodaj mami u listu prijatelja
                                  tana tana is a Male
                                  rigorozni




                                  Poruka: 17884
                                  Location: na prinudnom radu :)

                                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                                  nemam nista protiv da bosna prihvati homosexualne brakove ... nevezano za vize.

                                  ___________________________________________________________________
                                  kad ce mostar mama?

                                  01-29-2010 18:27 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
                                  beli beli is a Male
                                  moforaja




                                  Poruka: 4109
                                  Location: USA

                                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                                  Po jetimu hiljadu degeneka... 21.gif 21.gif

                                  ___________________________________________________________________
                                  audicija u Holiwoodu sutra akshamli...
                                  autobus iza Hita polazi oko sedam ujutru, ako vozac ne potegne prethodne noci....
                                  Princ cuvaj mjesto na seciji....

                                  01-29-2010 18:29 beli is offline Posalji Email za beli Pregledaj poruke od beli Dodaj beli u listu prijatelja
                                  Stranica (4): [1] 2 3 4 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
                                  Postavi novu temu Odgovori
                                  Go to:
                                  preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com