Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » NOSTALGIJA » Degenek Koji Se Pamti » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): [1] 2 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
gizenga57 gizenga57 is a Male
samo sto nisam




Poruka: 1099
Location: nederland

Degenek Koji Se Pamti Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Zivimo danas u drustvima koja u tzv BORBI PROTIV NASILJA U FAMILIJI idu tako daleko da za jedan DOBRONAMJERNI ODGOJNI SAMARCIC ili SIBANJE GUZE mozes ko od salezavrsit iza brave ili na prisilnom PREODGOJNOM KURSU.....

Ja sam kao i vecina starijih generacija rasli u vrijeme kada je BATINA IZ RAJA POTEKLA i ne samo neposluh vec i kriva rijec ili pogled bili su DEGENEKA VRIJEDNI

Tako sa ja kakav sam bio POPIO VISE DEGENEKA koje necu zaboraviti i koji sui bitno uticali na KOREKCIJU mog karaktera i temparamenta...

Za pocetak cu vam ispricati



DEGENEK KOJI NISAM DOBIO



Bilo je to u sedmom osnovne trece tromesjecje..... Moji roditelji nisu bili od onih sto su visli u skoli,ali kad se moralo i trebalo isli su...

Cesce stari nego stara iz cistog razloga sto je stara od svake trice dramu pravila....a sa mnom je uvijek nesto bilo vise nego ta TRICA

Tako sam bio radostan da je posao stari.../pogotovo jer je imao sta cuti,a tada jos izmislise da roditelji i daci zajedno budu prisutni na sastancima....

Tako mj dobri stari cu da mu sin ima KECA IZ FRANCUSKOG i da je UHVATIO KOLEGICU BILJANU ZA DOJKI....

Znao sam da mi degenek ne gine i uz put sam konta kako da se nastelim i eskiviram jacinu udaraca...i opet dobro kontam...par zausnjaka al stari bar nece roncat ko stara citavu sedmicu..Stari ..pusi suti...ni rijeci

Tako iduci stari i ja na kockama na Aveniji ODBOR ZA DOCEK od lokalnih tracara ...

KAKO MALI U SKOLI???.....pita jedna

NAJBOLJI U RAZREDU....rece stari sa ponosom u glasu i drzanju

U kuci stara bi kutarisana skoro na isti nacin...a meni kaze

AJ TI U SOBU CITAJ PA SPAVAJ....



MNOGO KASNIJE kaSNIJEU OCINSKOJ SITUACUJI SAM SKONTO DA JE STAROM TADA VAZ\NIJA BILA BILJANINA SISA KAO POTVRDA MOGA ISPRAVNOG MUSKOG PUTA NEGO KEC IZ FRANCUSKOG KOJEG SAM TAKO I TAKO POPRAVIO.....

___________________________________________________________________
ne boj se ziivota s tobom je raja
ne boj se smrti idi do kraja

01-31-2010 09:00 gizenga57 is offline Homepage of gizenga57 Pregledaj poruke od gizenga57 Dodaj gizenga57 u listu prijatelja
gizenga57 gizenga57 is a Male
samo sto nisam




Poruka: 1099
Location: nederland
pokretac teme Thread Started by gizenga57

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

trambin degenek

spuco me fiæo...
pa me jedan stariji šuto do kuæe zato što ne pazim...
pa me stari izdegeneèio jer æe mu stara roncat što me ne pazi dok nje nema...
pa me stara izdegeneèila kad je došla jer se stari napio od sekiranja šta æe joj reæ...

a danas kad auto spuca dijete svi skoèe i kupuju mu èokolade da se smiri...
eeeeeeeee,,, da su meni dali èokoladu.... 11.gif 11.gif 11.gif

___________________________________________________________________
ne boj se ziivota s tobom je raja
ne boj se smrti idi do kraja

01-31-2010 18:02 gizenga57 is offline Homepage of gizenga57 Pregledaj poruke od gizenga57 Dodaj gizenga57 u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

a baska degenek na nostaligiji 13.gif

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

02-01-2010 19:21 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
gizenga57 gizenga57 is a Male
samo sto nisam




Poruka: 1099
Location: nederland
pokretac teme Thread Started by gizenga57

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

pozelio se degeneka 11.gif

___________________________________________________________________
ne boj se ziivota s tobom je raja
ne boj se smrti idi do kraja

02-01-2010 19:22 gizenga57 is offline Homepage of gizenga57 Pregledaj poruke od gizenga57 Dodaj gizenga57 u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ovo je ono sado-mazo 13.gif

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

02-01-2010 19:24 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
refleksija refleksija is a Female
moforaja




Poruka: 3364
Location: dark side

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ja sam dobila degeneka od stare da stvarno ne mogu zapamtit posebno ni jedan...pamtim samo sipak ispred nase kuce....pa bi me stara redovno slala da uberem sebi sipku i tako ja placuci odem i uberem, cistim ono lisce i staroj pred oci....

otac me nikad u zivotu nije udario....ma nije glasa povisio a ne nesto drugo....bilo je dovoljno samo da me pogleda da znam da sam nesto pogrijesila ili da ako nesto radim sto ne treba odmah ostavim heheheh....tatina taktika mi se vise svidjala...

mama je uvijek roncala jer sam bila baksuz k'o dijete....uvijek se bila s djecom pa njihove mame dolazile na vrata, krala voce, zapalila komsiji kucu...dobro malo mu prozora izgorilo, nije puno 19.gif
u skoli sam bila dosta nemirna ali sam dobro ucila pa mi nije niko to zamjerio 02.gif

i da, i dan danas mi je stravicno vidjeti kad otac degeneci dijete 29.gif

___________________________________________________________________


    Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

    02-01-2010 21:37 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
    Omar Omar is a Male
    moforaja




    Poruka: 1897
    Location: Mostar u srcu

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    To Legendo... 01.gif

    02-03-2010 11:42 Omar is offline Pregledaj poruke od Omar Dodaj Omar u listu prijatelja
    niko niko is a Female
    bice nesto od mene


    Poruka: 484

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ne pamtim ga 05.gif

    ___________________________________________________________________
    Hendikepirano dijete nit' je bolesno nit' zarazno. Ono samo traži da bude prihvaæeno u našoj/svojoj zajednici. 97% neæe preuzeti ovu poruku kao status, ako si ti jedna/jedan od 3% preuzet æeš ovu poruku bar na jedan dan !

    02-23-2010 15:53 niko is offline Pregledaj poruke od niko Dodaj niko u listu prijatelja
    Japrak Japrak is a Male
    moforaja




    Poruka: 2118
    Location: kad bi i ja znao

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Toliko puta sam ga dobio da ne mogu izdvojiti neski posebno......... 04.gif

    ___________________________________________________________________

      02-23-2010 17:11 Japrak is offline Pregledaj poruke od Japrak Dodaj Japrak u listu prijatelja
      djemila djemila is a Female
      Naj-Moder 2008




      Poruka: 11483
      Location: Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      de neki 'vako romanticniji 04.gif 04.gif 04.gif

      ___________________________________________________________________
      Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

      02-23-2010 17:12 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
      tvrancic tvrancic is a Male
      moforaja




      Poruka: 5028
      Location: Umag - Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od Esmir:

        Toliko puta sam ga dobio da ne mogu izdvojiti neski posebno......... 04.gif

      Svaki se stopio u jedan 13.gif 13.gif

      ___________________________________________________________________

        02-23-2010 17:14 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
        Carmela Carmela is a Female
        vjeciti optimist




        Poruka: 7603
        Location: ja nisam odavle

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Auuu...odakle da poènem 19.gif ...ko kad sam mirno dijete bila 13.gif
        Elem, najžešæi je bio kad me je majka istukla što sam krala šipke u tuðoj bašti. Nije ona mene istukla što sam krala, nego što sam dozvolila da me vide kako kradem pa došli kuæi da se žale 19.gif

        ___________________________________________________________________

          Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

        02-23-2010 23:19 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
        niko niko is a Female
        bice nesto od mene


        Poruka: 484

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Sjetih se jednog degeneka..Moja naj prijateljica Maja i ja se uvalile komsiji u kucu dok je spavao,poremetile mu sahat budilnik 02.gif i pobacale mu neki alat(bio je elektricar) u kanal koji je proticao pored kuce.Uglavnom sljedece jutro je zakasnio na posao,a cim se popodne vratio konacno kuci,pravac na nasa vrata..eeehhh tad mi je stara iscupala podobar dio kose dok sam pokusavala uteci 19.gif

        ___________________________________________________________________
        Hendikepirano dijete nit' je bolesno nit' zarazno. Ono samo traži da bude prihvaæeno u našoj/svojoj zajednici. 97% neæe preuzeti ovu poruku kao status, ako si ti jedna/jedan od 3% preuzet æeš ovu poruku bar na jedan dan !

        02-23-2010 23:33 niko is offline Pregledaj poruke od niko Dodaj niko u listu prijatelja
        tana tana is a Male
        rigorozni




        Poruka: 17879
        Location: na prinudnom radu :)

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ha sto ste bilie hairli ti i prijateljica 13.gif

        ___________________________________________________________________
        kad ce mostar mama?

        02-24-2010 20:50 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
        asataN asataN is a Female
        moforaja




        Poruka: 4110

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        hahahahaha ......za ovo su me uvijek zezali .....

        Dosli na Bunu i ja u novim novcatim lakovanim cipelicama.....Mama poludila kad je vidila i poslala me da se presvucem u tene ......Naravno , meni na jedno uslo , na drugo izaslo....nego se jos nesto uskacem uz zidic i struzem cipelice.....a tata nesto radio u basti i vidio me i samo vrisno mami " evo ti je struze cipelice , nije se presvukla".......Mama izletila iz kuce u prolazu me onako klepila i poslala da se presvucem ...... Poslije pet minuta dolazi strina , ja po kazni cupam travu na basti i placem , faca ljuta ko puska.....Pita strina "ko je tebe ruzio" ( inace uvjek mi je govorila da j to jedini put da me vidla ljutu).....a ja ko iz stopa " PREBIO ME TATA!!!!" 13.gif 13.gif Kaze tata pa sto slaga nisam te dirno.....e rekoh jesi rekao mami 13.gif 13.gif Eto to su batine moga tate 33.gif

        ___________________________________________________________________

          02-24-2010 21:00 asataN is offline Pregledaj poruke od asataN Dodaj asataN u listu prijatelja
          tana tana is a Male
          rigorozni




          Poruka: 17879
          Location: na prinudnom radu :)

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          e nek' je vala neko i tebe istuko 13.gif

          ___________________________________________________________________
          kad ce mostar mama?

          09-19-2011 21:08 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
          Mo_NavijaC Mo_NavijaC is a Male
          Mister 07


          Poruka: 1176
          Location: Jamio kucu u Mahali

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Sta se meni od guzicu sipki slomilo to samo bog zna...a najjaci degenek kad sam se potpisao na rodjendanskoj torti od mog rodjaka koju je mama pravila za njega...Legenda urezao svoje ime...sam se provalio...haha

          ___________________________________________________________________
          POBJEDIO SAM ANOREKSIJU...
          19.gif 19.gif

          09-20-2011 00:02 Mo_NavijaC is offline Homepage of Mo_NavijaC Pregledaj poruke od Mo_NavijaC Dodaj Mo_NavijaC u listu prijatelja
          luka ters
          SexNepoznat



          Poruka: 5212
          Location: on the face of the place

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od Mo_NavijaC:

            Sta se meni od guzicu sipki slomilo to samo bog zna...a najjaci degenek kad sam se potpisao na rodjendanskoj torti od mog rodjaka koju je mama pravila za njega...Legenda urezao svoje ime...sam se provalio...haha



          13.gif 13.gif 13.gif ... urezao svoje ime ... 13.gif 13.gif 13.gif

          inaèe... i meni se sve stopilo u jedan 13.gif 13.gif 13.gif

          ___________________________________________________________________
          "... Zbog èega primatima nikada ne iskljuèuju elektriku, oni u principu i onako rijetko èitaju
          a i to što èitaju - krive stvari èitaju, pa zašto im onda ne iskljuèuju elektriku..."

          broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane luka ters dana 09-20-2011 u 08:01.

          09-20-2011 07:59 luka ters is offline Posalji email za luka ters Pregledaj poruke od luka ters Dodaj luka ters u listu prijatelja
          luka ters
          SexNepoznat



          Poruka: 5212
          Location: on the face of the place

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          ...u stvari... najviše pamtim (ostalo mi krivo) na degenek (ono: pruži ruku) po "komandnoj odgovornosti". poreda nas stara (3 djece) pa pruži ruku... e sad, ako krene od mene - oèas završimo sa 2-3 "puca", ali ako krene od mlaðeg burazera...taj joj toliko izvuèe živce varakanjem (njemu je to po ruci bilo strašno, radije bi da ga namlati bilo kako drugo) da bi onda dobili svi puno više i jaèe. inaèe, taj hairlija je redovno i bio zaèetnik svega 13.gif 13.gif 13.gif

          ___________________________________________________________________
          "... Zbog èega primatima nikada ne iskljuèuju elektriku, oni u principu i onako rijetko èitaju
          a i to što èitaju - krive stvari èitaju, pa zašto im onda ne iskljuèuju elektriku..."

          09-20-2011 08:06 luka ters is offline Posalji email za luka ters Pregledaj poruke od luka ters Dodaj luka ters u listu prijatelja
          berber berber is a Male
          moforaja


          Poruka: 4412
          Location: Na Tepi

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          tamo negdje sedamdesetih,ljeto.Dojde jedna shkutorka iz Ilica i rece mojo rahmetli majci: Onaj tvoj i jos jedan pokra li mi breskve.Majka ne pita nego sipk u ruke a ja u sorcu.Prebi me ko vola u kupusu.Za dva dana dojde shkutorka da se izvine nismo to bili mi.Ja i mo prebijeni iara se dogovorimo,OSVETA.Nedelj,nebo se otvorilo,nas dvojica usli u shkutornik vocnjek i sve sto se moglo polomiti,polomismo.Niko nije na nas ni posumnjao.

          ___________________________________________________________________
          nema vise ni tepe

          09-20-2011 21:06 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
          Stranica (2): [1] 2 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
          Postavi novu temu Odgovori
          Go to:
          preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com