Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » TRADICIJE MOSTARA » KUHINJA » Peksimeti,ustipci,pogace??? » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (3): « prethodna 1 2 [3] Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
funkyg funkyg is a Female
bazencic




Poruka: 4040
Location: starMo-Vela havle
pokretac teme Thread Started by funkyg

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od refleksija:

    ja juce pravila peksimete inspirisana ovom temom....muza mi umalo srce nije strefilo kad sam ja pocela potkuhavat 04.gif ...

    anw ne volim kuhati ali mi peciva stvarno idu....imam tonu recepata za kiflice, pogacice itd...jako jednostavno za mene koja je s kuhinjom na Vi ali ukusno 01.gif

    robi slazem se s tobom da ovo bas i nije zdravo ali ponekad ceif guzici....ha....pa ja....


Ja mislim da te covjek dobro nagradio,ali je u slast pojesti poslije nekog perioda,ne uvijek naravno.

___________________________________________________________________



      02-03-2010 13:28 funkyg is offline Pregledaj poruke od funkyg Dodaj funkyg u listu prijatelja
      djemila djemila is a Female
      Naj-Moder 2008




      Poruka: 11483
      Location: Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      mmmmmmmm sto ovdje miriseeeeeeee 07.gif

      ___________________________________________________________________
      Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

      02-03-2010 18:59 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
      asataN asataN is a Female
      moforaja




      Poruka: 4110

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ja se namirisala...

      ___________________________________________________________________

        02-03-2010 23:46 asataN is offline Pregledaj poruke od asataN Dodaj asataN u listu prijatelja
        funkyg funkyg is a Female
        bazencic




        Poruka: 4040
        Location: starMo-Vela havle
        pokretac teme Thread Started by funkyg

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od djemila:

          mmmmmmmm sto ovdje miriseeeeeeee 07.gif


        Kud nece sve smo udimili uljem 13.gif 13.gif 13.gif

        ___________________________________________________________________



            02-04-2010 00:23 funkyg is offline Pregledaj poruke od funkyg Dodaj funkyg u listu prijatelja
            dida62
            SexNepoznat

            Poruka: 1517

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Hurmasiceeeee miruhe, u mene muz zasuk'o rukave i hurmasice napravio 19.gif sad necu ostat' od njega po' godine 13.gif 13.gif

            02-04-2010 00:54 dida62 is offline Posalji email za dida62 Pregledaj poruke od dida62 Dodaj dida62 u listu prijatelja
            funkyg funkyg is a Female
            bazencic




            Poruka: 4040
            Location: starMo-Vela havle
            pokretac teme Thread Started by funkyg

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od dida62:

              Hurmasiceeeee miruhe, u mene muz zasuk'o rukave i hurmasice napravio 19.gif sad necu ostat' od njega po' godine 13.gif 13.gif


            Uvijek je musko bolje kuhalo,al ne znam sto 14.gif



            1. Margarin i jaja dobro umutiti.
            2. Prasak za pecivo prosijati zajedno sa brasnom i postepeno dodavati umucenim jajima.
            3. Tjesto ne smije biti tvrdo treba da je mekse i mjesi se rukom da se lijepo odvaja od vanglice u kojoj smo mjesili.
            4. Od ruku praviti kuglice malo vece od krunog oraha i jednu po jednu rastanjiti na brdu da bude jajastog oblika a na sredinu staviti po jednu polovinu oraha(moze i bez,ako dajemo maloj djeci).
            5. Sa obe strane savijati kao rolat prema sredini i staviti u nepodmazan pleh i peci na srednjoj temperaturi da budu zute,ali ne mnogo.
            6. Prije nego ih stavimo peci,skuhati sirup od secera,vode i vanil secera malo rijedje nego za slatko i na kraju dodati kolutove limuna pa ohladiti.
            7. Vruce kolace preliti sa hladnim sirupom.


              ___________________________________________________________________



                  02-04-2010 11:18 funkyg is offline Pregledaj poruke od funkyg Dodaj funkyg u listu prijatelja
                  djemila djemila is a Female
                  Naj-Moder 2008




                  Poruka: 11483
                  Location: Mostar

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      citat od dida62:

                    Hurmasiceeeee miruhe, u mene muz zasuk'o rukave i hurmasice napravio 19.gif sad necu ostat' od njega po' godine 13.gif 13.gif


                  Jes ti briga.. 07.gif

                  prst u uho i pjevaj 07.gif

                  ___________________________________________________________________
                  Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

                  02-04-2010 17:06 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
                  Stranica (3): « prethodna 1 2 [3] nove poruke | aktuelne teme | forum
                  Postavi novu temu Odgovori
                  Go to:
                  preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com