Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » U KRUGU PORODICE » Kuhinjska so - podmukli ubojica! » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): « prethodna 1 [2] Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
refleksija refleksija is a Female
moforaja




Poruka: 3364
Location: dark side

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

pa pipi vidis li mi smajlica za nenu i mamu...
generalno hrana je bila kvalitetnija prije....u mene mama voce i povrce nije kupovala u prodavnici....nikad....nego tepa ili trznica....

eh sta ces posijat u saksiji za cvijece...jednu glavicu kupusa 35.gif

ali stvarno, zdravo se hranit u mostaru je skupo....
u mene mama nekakvu vocku uzimala u mercatoru...34 marke....eto dobra joj za masnocu itd...34 marke jedna vocka!
i ja sojino brasno uzimala i mix jedan sa sojom....ne podnosim soju nazalost....mami cesto kupujem soju i tako te zdrave preparate....znam da nisu jeftini jer ih uzimam svako malo....sto se tice voca i povrca...sjemena vise nisu kao sto su bila....
ne govorim da se ne treba zdravo hraniti, daleko od toga ali ne valja vala ni u tim stvarima extremista bit...ja pazim sta jedem ali vegetu iz upotrebe ne bih izbacila....jer pored vegete ja isjeckam onaj mutirani paradajz, mrkvu cudnog oblika i x drugih stvari koje su nastale gnetskom modifikacijom i ja sad trebam pazit na tu vegetu....

___________________________________________________________________


    Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

    02-09-2010 13:18 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
    Pipi Duga Carapa
    SexNepoznat



    Poruka: 2170
    Location: Ako nisam u Jazzbini, potrazite me u Pecini

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ima li bascu iznajmit u seljaka?
    Pa za WE fino otic malo na vazduh i brinuti se o povrcu?
    Posaditi ono sto ti se jede ili sto ne mozes naci an tepi i trznici...

    Ovdje bona lista cekanja za iznajmljivanje basce, u nas je o jos sramota....

    02-09-2010 13:28 Pipi Duga Carapa is offline Pregledaj poruke od Pipi Duga Carapa Dodaj Pipi Duga Carapa u listu prijatelja
    metallica metallica is a Male
    moforaja




    Poruka: 8228
    Location: CH.WILLA(uglavnom)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Pipi Duga Carapa:

      Ima li bascu iznajmit u seljaka?
      Pa za WE fino otic malo na vazduh i brinuti se o povrcu?
      Posaditi ono sto ti se jede ili sto ne mozes naci an tepi i trznici...

      Ovdje bona lista cekanja za iznajmljivanje basce, u nas je o jos sramota....



    ma kakva sramota ljenost svih nas aposlutno svih ne mozes naci radnika ni za pare a kamo li da sami sebi nesto rade

    ___________________________________________________________________

      02-09-2010 13:45 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
      refleksija refleksija is a Female
      moforaja




      Poruka: 3364
      Location: dark side

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      pipi moja draga....u koga cu zemlju iznajmit....pa svi seljaci preselili u grad 19.gif

      ___________________________________________________________________


        Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

        02-09-2010 14:41 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
        Pipi Duga Carapa
        SexNepoznat



        Poruka: 2170
        Location: Ako nisam u Jazzbini, potrazite me u Pecini

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Pa bas zato ti i kazem 19.gif
        Ostale su basce, njih nisu na ledjima ponijeli.

        02-09-2010 15:05 Pipi Duga Carapa is offline Pregledaj poruke od Pipi Duga Carapa Dodaj Pipi Duga Carapa u listu prijatelja
        tvrancic tvrancic is a Male
        moforaja




        Poruka: 5028
        Location: Umag - Mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Sadržaj Vegete je 90% Natrijski glutaminat. Inaèe spada u tzv. pojaèivaèe okusa. Natrijski glutaminat postoji u prirodi u prirodnom obliku u algama i kao takav se koristi stoljeæima kao zaèinski dodatak jelima (Japan). Upotrebu natrij glutaminata dopustila je USDA (èudna mi èuda - svašta oni ionako dopuštaju), premda je utvrdjeno da postoji tzv. sindrom kineskih restorana, tj. da èesti posjetitelji takvih restorana imaju neke živèane smetnje. Preèesta konzumacija izaziva:
        - neobuzdanu želju za hranom;
        - gojaznost;
        - ošteæuje dijelove mozga;
        - izaziva Parkinsonovu i Alzheimerovu bolest;
        - izaziva srèane probleme. 21.gif

        ___________________________________________________________________

          02-09-2010 15:19 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
          green green is a Male
          Super Moderator


          Poruka: 7086
          Location: BiH
          pokretac teme Thread Started by green

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          U redu to oko zaèina...
          Ali èista so je natrijumhlorid, i kao takva je neophodan sastojak u ishrani.

          Mene fascinira taj podatak da godišnje pojedemo 6 do 7 kila soli po glavi stanovnika,
          a realne potrebe organizma su 2 kilograma soli godišnje po jednoj osobi.
          Znaèi da svi požderemo 5 kila soli VIŠKA! 21.gif
          Inaèe u mojoj porodici mnogi imaju problema s povišenim krvnim pritiskom, a kada bi tih 5 kila soli izbacili iz ishrane, 90% tih problema sa tlakom bi nestalo.

          ___________________________________________________________________

            02-09-2010 16:17 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
            R2-D2 R2-D2 is a Male
            BUKACHAAAAA


            Poruka: 5594
            Location: La La Land

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od metallica:

                  citat od Pipi Duga Carapa:

                Ima li bascu iznajmit u seljaka?
                Pa za WE fino otic malo na vazduh i brinuti se o povrcu?
                Posaditi ono sto ti se jede ili sto ne mozes naci an tepi i trznici...

                Ovdje bona lista cekanja za iznajmljivanje basce, u nas je o jos sramota....



              ma kakva sramota ljenost svih nas aposlutno svih ne mozes naci radnika ni za pare a kamo li da sami sebi nesto rade

            U "naske" valahi ima bogumi u'po SIlikonske dolina jedna parcela dje nash i obradjuju zemlju...Sve su to stariji ljudi sa sela koji nemaju sta raditi pa se tako zabavljaju a usput i znaju nesto o tome.Tamo se fio ode i kupi se sve "organic" plus je sve od naseg sjemena a na ovoj lijepoj plodnoj Californijskoj zemlji raslo :).U istu ruku je i dosta jeftinije nego kupovati organic po ovim lokalnim prodavnicama.

            ___________________________________________________________________
            I am sick,demented,perverted,arogant,sarcastic egomaniac and I am a living god ..
            Sha-Shi is my name..and off course,

              I do piss excellence in the morning..

            02-10-2010 00:09 R2-D2 is offline Pregledaj poruke od R2-D2 Dodaj R2-D2 u listu prijatelja
            capljinac capljinac is a Male
            raja




            Poruka: 1676
            Location: na Neretvi

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            a kazu li ista za biber, de to vidi pa nam prenesi, nekako mi ljepse kad zabiberim 24.gif nego kad posolim 23.gif 10.gif

            ___________________________________________________________________
            Kamen,krs i maslina
            vinograd i Neretva
            najljepsa je zemlja ta
            moja Hercegovina.

            02-10-2010 23:05 capljinac is offline Pregledaj poruke od capljinac Dodaj capljinac u listu prijatelja
            Provler2 Provler2 is a Male
            moforaja




            Poruka: 3154
            Location: usa

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Ja biberim i baklavu 13.gif 10.gif Biber zakon 10.gif

            02-10-2010 23:47 Provler2 is offline Pregledaj poruke od Provler2 Dodaj Provler2 u listu prijatelja
            green green is a Male
            Super Moderator


            Poruka: 7086
            Location: BiH
            pokretac teme Thread Started by green

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Samo se vi zezajte... a kad neko "rikne" iznenada, u 35-oj, 40-oj i 45-oj godini, 80% je to zbog srca i visokog pritiska, to jest prekomjene konzumacije NaCl, kuhinjske soli. 21.gif

            ___________________________________________________________________

              02-10-2010 23:50 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
              capljinac capljinac is a Male
              raja




              Poruka: 1676
              Location: na Neretvi

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od Provler2:

                Ja biberim i baklavu 13.gif 10.gif Biber zakon 10.gif
              10.gif

              ___________________________________________________________________
              Kamen,krs i maslina
              vinograd i Neretva
              najljepsa je zemlja ta
              moja Hercegovina.

              02-11-2010 03:24 capljinac is offline Pregledaj poruke od capljinac Dodaj capljinac u listu prijatelja
              green green is a Male
              Super Moderator


              Poruka: 7086
              Location: BiH
              pokretac teme Thread Started by green

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Naletih na ovu fotku maloprije... pa da malo okrenemo i na šalu... 04.gif

              ___________________________________________________________________

                06-13-2012 00:07 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
                dubravka
                SexNepoznat

                Poruka: 534
                Location: beograd

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Kuhinjska so moze se zameniti sa kalijumovom soli, koja je
                mnogo manje toksicna. Jeste skuplja, ali ne mnogo.
                Lekari tvrde da je coveku jedna kriska hleba dovoljna za unos
                soli dnevno. Sto se tice ishrane treba se hraniti vocem i povrcem
                sa vaseg podneblja. Sve je stvar volje, cini se da je tesko hraniti se
                zdravo...ali kad je zdravlje u pitanju, to dugujemo sebi. Voce, povrce,
                riba, meso sto manje, svinjetina i preradjevine NIKAKO.

                06-13-2012 08:11 dubravka is offline Posalji email za dubravka Pregledaj poruke od dubravka Dodaj dubravka u listu prijatelja
                green green is a Male
                Super Moderator


                Poruka: 7086
                Location: BiH
                pokretac teme Thread Started by green

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Nakamats Psytogen:

                  "Kada bih sa 50 grama Indijske konoplje (marihuane, gandže, vutre...) ušao u stanicu MUP-a i rekao im šta imam u džepu, svi znate šta bi usledilo. Meðutim, kada bih u zgradu MUP-a ušao sa 50 grama kuhinjske soli i rekao im šta imam u džepu, verovatno bi me poslali na "posmatranje".


                PRETPOSTAVKA NORMALNOSTI

                Da li znate da sa gorespomenutom kolièinom kuhinjske soli možete da izvršite samoubistvo? Nemojte ovo probati jer æe vam garantovano uspeti. Kako god, kuhinjska so može se kupiti u svim marketima jer je pretpostavka zakonopisca da ste normalni i da vam tako nešto neæe pasti na pamet.
                Alkoholna piæa pouzdano ubijaju moždane æelije, izazivaju zavisnost i halucinacije, a ako baš preterate ne gine vam ni seoba na onaj svet. I alkoholna piæa mogu se naæi u slobodnoj prodaji u gotovo svakoj prodavnici jer i ovde važi pretpostavka normalnosti.
                I na cigaretama lepo piše da izazivaju zavisnost, bolesti i smrt pa ih i pored toga možete kupiti na svakom uglu jer i ovde važi pretpostavka da ste normalni i da æete štetnu stvar koristiti u nekim razumnim kolièinama.
                Gotovo svaka tableta, kapsula, pilula... kako god je zvali (mislim na one koje nam prepisuju "lekari"), uzeta u nekoj veæoj kolièini, može da izazove ozbiljne zdravstvene probleme pa i smrt, ali dobar deo njih, i pored toga, možemo naæi u slobodnoj prodaji po apotekama pa èak i pijacama, jer je pretpostavka normalnosti i ovde u igri.
                Lista ovakvih, potencijalno opasnih proizvoda, je beskrajna i možete je dopuniti sami. Konaèno, ako baš i niste sasvim "sastavljeni", i najobiènijom vodom možete izvršiti samoubistvo...
                Meðutim, kada je gandža u pitanju, tada zakonopisac pretpostavlja da svi mi nismo normalni. Dakle, ako marihuanu smotamo u džoint i kresnemo drvce dogodiæe se šta... zavisnost? Možda, ali to se dogaða i sa cigaretama. Halucinacije? Možda, ali to može sa i alkoholom. Smrt? Ok, ali to može i sa šakom soli...
                Èekajte, nešto ovde debelo ne štima, zar ne?

                Nije mi namera da prièu širim dalje i da se raspisujem o brojnim dobrim stranama Indijske konoplje. Tek par reèi: ulje Indijske konoplje (Cannabis Indica) leèi sve bolesti. Èak i pušenje Marihuane izaziva veliki benefit po centralni nervni sistem i moždane receptore. Sa površine od svega jednog hektara posaðenog Indijskom konopljom može se dobiti cca. 20 tona bio dizela, prehraniti omanje selo, proizvesti tkanina ili graðevinski materijal izuzetne èvrstine itd...

                Ako zanemarimo èinjenicu da nas èobani smatraju ovcama i organizujemo se oko promene samo ovog, jednog jedinog!!!, zakona koji Marihuanu tretira iskljuèivo kao opojnu drogu, pokušajte da zamislite svoj prvi i sve sledeæe dane nakon njene legalizacije. Srbija, kao i sve zemlje u okruženju a i šire, vraæa svoj spoljni dug nakon prve žetve. Nema nezaposlenih. Nema neizleèivo bolesnih. Nema golih i bosih, gladnih i žednih. Nema skupog goriva, grejanja i graðevinskog materijala...
                Sve je na nama (ako samo pretpostavimo da smo normalni)."

                  1YHtY4PCqgI

                ___________________________________________________________________

                  06-26-2013 10:57 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
                  luka ters
                  SexNepoznat



                  Poruka: 5212
                  Location: on the face of the place

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  interesantno 18.gif

                  ___________________________________________________________________
                  "... Zbog èega primatima nikada ne iskljuèuju elektriku, oni u principu i onako rijetko èitaju
                  a i to što èitaju - krive stvari èitaju, pa zašto im onda ne iskljuèuju elektriku..."

                  06-26-2013 23:01 luka ters is offline Posalji email za luka ters Pregledaj poruke od luka ters Dodaj luka ters u listu prijatelja
                  tana tana is a Male
                  rigorozni




                  Poruka: 17879
                  Location: na prinudnom radu :)

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  dobar mu spot 18.gif


                  otkad ja govorim treba legalizovati vutra.

                  smanjio bi se criminal automatski I to ne malo nego drasticno.

                  popravila bi se ekonomija. u americi je jedna drzava (mislim da je ohajo) legalizovala marihuanu I od zarade od poreza placa kompletnu policiju drzave. golemo, jelde?

                  takodje bi ljudi bili sretniji I bolji 11.gif

                  I zato long live 18.gif

                  ___________________________________________________________________
                  kad ce mostar mama?

                  06-26-2013 23:16 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
                  luka ters
                  SexNepoznat



                  Poruka: 5212
                  Location: on the face of the place

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  nekad bilo sad se spominjalo
                  evo jedna 33.gif i za ove dane

                  tema: Sastojci marihuane pokazuju znakove vrhunskog antibiotika

                    http://moforaja.com/thread.php?threadid=23721&sid=&threadview=0&hilight=&hilightuser=&page=1



                  ..."eh, kad se nešto setim
                  al' se nekad dobro DRUŽILO
                  baš..." 01.gif

                  ___________________________________________________________________
                  "... Zbog èega primatima nikada ne iskljuèuju elektriku, oni u principu i onako rijetko èitaju
                  a i to što èitaju - krive stvari èitaju, pa zašto im onda ne iskljuèuju elektriku..."

                  broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane luka ters dana 06-27-2013 u 10:23.

                  06-27-2013 10:21 luka ters is offline Posalji email za luka ters Pregledaj poruke od luka ters Dodaj luka ters u listu prijatelja
                  Stranica (2): « prethodna 1 [2] nove poruke | aktuelne teme | forum
                  Postavi novu temu Odgovori
                  Go to:
                  preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com