Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » TAZE IZ MAGAZE » Armija BiH je u Mostaru 1993. godine spasila dje » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): « prethodna 1 [2] Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9503
Location: uh jebo te

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

imam i ja prica nebih da vas davim jer sam vec pisao o tome na temama a jedno je sigurno
na svim stranama je bilo i ima pozitivaca koji su zbog napastvovanja i agresivnosti nacionalista u sjeni
razlozi su ti da ako se sazna o njima nastradat ce im porodica
zato je vazno da jedan tasim kucevic recimo sjedi iza resetaka i ako mora izaci da mu isperu mozak
ma da nesmije hodati ulicom ili recimo isti ovaj stela ili biljana plavsic, vuk isl.
naprotiv oni su nam heroji i mi svako malo spominjemo zlikovce u tom kontekstu, heroja i branimo ih

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

02-24-2010 18:04 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
LEA LEA is a Female
bice nesto od mene


Poruka: 361
Location: tamo iza cose

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ja samo znam da su mi vise pomogli i zivot mi spasili oni od kojih se nisam nadala nimalo,neke cak ni znala,a tzv. prijatelji ili nisu mogli ili nisu smjeli u datom momentu(tako mi barem sad pricaju,ali sad ja nit hajem,niti ih trebam ) 21.gif

02-24-2010 18:37 LEA is offline Pregledaj poruke od LEA Dodaj LEA u listu prijatelja
Hogar Hogar is a Male
moforaja


Poruka: 2729
Location: daleko

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ja bih samo dodao da se ne slazem da je na svim stranama bilo pozitivaca, naime ovaj primjer pokazuje da je cijela ABiH bila pozitivna. Desilo se je par ruznih epizoda ali je ta vojska sacuvala svoj obraz to mogu odgovorno da tvrdim. Isto kao sto mogu da tvrdim da se iz Gimnazije pucalo po civilima koji su protjerivani preko linije razgranicenja i to po zapovjedi oficira.
I zato cu se uvijek suprostaviti onima koji zele da uvuku sve tri strane u kaljuzu i izjednace odgovornost po svaku cijenu.

___________________________________________________________________
lose,lose MSP

02-25-2010 11:27 Hogar is offline Pregledaj poruke od Hogar Dodaj Hogar u listu prijatelja
adis b adis b is a Male
rambling reck




Poruka: 1083

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Hogar:

    I zato cu se uvijek suprostaviti onima koji zele da uvuku sve tri strane u kaljuzu i izjednace odgovornost po svaku cijenu.


to im je omiljena izjava "...sve tri strane su radile isto...itd..."
ipak treba ocistiti savjest malo, makar i sa lazi...

___________________________________________________________________
...

02-25-2010 13:53 adis b is offline Pregledaj poruke od adis b Dodaj adis b u listu prijatelja
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9503
Location: uh jebo te

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

samo da pojasnim nisam rekao da su sve tri strane radili isto otvarali logore, ubijali civile...
kazem bilo je pojedinaca pozitivaca koji su u sjeni i koji ne mogu da dodju do izrazaja zbog nacionalista
znam da nismo svi isto prosli u ovom ratu ali ko je moga ista da uradi kada je politika bila takva
recimo znam dobrog covjeka koji je kada se glava gubila ima nekoliko porodica muslimanskih u svom stanu
ili jednog kojeg je misic skinuo i golog ga proveo kroz mahalu jer je skrivao muslimane
na takve eto mislim i u mom potpisu stoji recenica posvecena jednom velikom covjeku
trebaju nam takvi primjeri da bih smo se prisjetili dobrih stvari i sve sto nije dobro gurnuli u drugi plan

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

02-25-2010 18:09 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
DEN DEN is a Female
samo sto nisam


Poruka: 1171

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od LEA:

    Ja samo znam da su mi vise pomogli i zivot mi spasili oni od kojih se nisam nadala nimalo,neke cak ni znala,a tzv. prijatelji ili nisu mogli ili nisu smjeli u datom momentu(tako mi barem sad pricaju,ali sad ja nit hajem,niti ih trebam ) 21.gif



Potpisujem! Ko je trebao i mogao nije prstom mrdnuo! Bilo ih je pa su komsijama muslimanima zatvarali vrata pred nosom, da ih ne bi spasili! Fuj!

___________________________________________________________________
NERETVA KROZ VENE TECE

02-25-2010 20:04 DEN is offline Pregledaj poruke od DEN Dodaj DEN u listu prijatelja
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7086
Location: BiH

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ja bih se na ova predhodna dva posta nadovezao poslovicom:

    Imamo manje prijatelja nego što mislimo, a više nego što znamo.
33.gif

-

02-25-2010 20:56 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
RIO RIO is a Male
bice nesto od mene




Poruka: 452
Location: Tamo gdje je sunce najljepse, i gdje protice zelena ljepotica...

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ko ce ko svoj svome, vise su raje ubili i maltretirali ovi domaci papci i gradska raja, nego stranci, i placenici, i ovi doslje koje su dosli iz drugih drzava, kao njihova oficijelna vojska...znam jer mi je otac pricao zaglavio obadva puta na heliodromu...prosao liniju razdvajanja i uzduz i poprijeko...

___________________________________________________________________
Gle, ko bi rek'o, ja sjedim sasvim sam ko zatocenik svoje sugestije, svjestan da bez nje ja propadam i nestajem brzinom svjetlosti....

02-26-2010 08:26 RIO is offline Homepage of RIO Pregledaj poruke od RIO Dodaj RIO u listu prijatelja
gizenga57 gizenga57 is a Male
samo sto nisam




Poruka: 1099
Location: nederland

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

pozitivnih prica je deset puta vise nego ovih negativnih...ali je logicno da narocito one fatalne ostanu vise urezane u sjecanje

bilo je ljeto 93 u baskoj vodi...moji u izbjeglistvu a ja dosao na vikend
krenulo izmedu hrvata i bosnjaka i u kampu se pocele desavati ruzne stvari...zene u pAnici

posto sam prije vodio hor upoznam momka iz Konjica ADIJA AHMICA...bilo mu 20 godina...lijep ko slika i dobar ko do dusa...samo ga gitara interesovala i svugdje je nosao i pjevao...uzeo sam ga da mi svira na probama
kad se univerzitet otvorio u Neumu upise ga majka da ne dangubi...

taj dan de ona do mene i sva uplakana rece da ga nije dva dana cula i da ga ne moze dobiti na sobni telefon....boji se najgoreg...mogu li je odvesti do neuma...ona ce sve platiti
kazem ja da imam samo dozvolu za basku vodu da cemo imati problema ali prisdadoh
jer i meni bi do njega skoro ko i njoj
majka i zena ce na mene I TI SI NECIJE DJETE .. I TI IMAS DJECU...AKO JE TAKO KAKO GOVORE ..UBIT CE I TEBE
i mi krenusmo...bez problemo do neumskog granicnog prelaza...a onda
ZA MALO IZBJEGOh ono sto mi je majka govorila...ne kaze se dzaba NE VAJ BOZE DA TI SE DESI STO TI MAJKA SLUTI...
Ipak nas pustise...NAKON OCITANE BUKVICE
adiju nije bilo nista samo je promjenio sobu.....studenti nisu imali problema

OVO PRICAM NE DA BI MI NEKO BIO ZAHVALAN VEC DA MI NEKO POMOGNE DA NADEM ADIJA AHMICA ...koji je negdje u skaNDINAVIJI KAKO SAM CUO....IMALI BI JA I ON O SVACEM PRICATI....A ZNAM DA BI I NJEMU BILO DRAGO

mozda mu neki poznaju oca bio je velika civija u konjicu

___________________________________________________________________
ne boj se ziivota s tobom je raja
ne boj se smrti idi do kraja

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane gizenga57 dana 02-26-2010 u 09:13.

02-26-2010 09:12 gizenga57 is offline Homepage of gizenga57 Pregledaj poruke od gizenga57 Dodaj gizenga57 u listu prijatelja
DEN DEN is a Female
samo sto nisam


Poruka: 1171

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

U pravu si gizenga, ne treba zaboraviti da je bez pomoci bilo nemoguce, bar meni i sestri izaci iz Mostara u ljeto 1993.

Pokoj dusi mladicu Mariju koji me spasio u ljeto 93, u sanitetskim kolima (koja ne kontrolisu) me prevezao do Sirokog. (Na Kupresu je kasnije upao u klopku i ziv bradonjama pao u ruke. Nikad nije pronadjen).
Ogromno hvala Stipi koji me potom iz Sirokog brijega prevezao do granice ,do Vinjana i stao ispred bojovnika-granicara koji su htjeli u Ljubuski logor da me odvedu. 33.gif ,


Spasili su me nepoznati ljudi. LJUDINE 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif

___________________________________________________________________
NERETVA KROZ VENE TECE

02-27-2010 17:29 DEN is offline Pregledaj poruke od DEN Dodaj DEN u listu prijatelja
R2-D2 R2-D2 is a Male
BUKACHAAAAA


Poruka: 5594
Location: La La Land

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od gizenga57:

    pozitivnih prica je deset puta vise nego ovih negativnih...ali je logicno da narocito one fatalne ostanu vise urezane u sjecanje

A bolje bi nam bilo da pamtimo ove pozitivne i da gledamo u bolje sutra...Te negativne mogu ostat samo oziljak...losa uspomena.
DEN,zestoka uspomena.Ko zna sta bi bilo s'tobom da ne bi te dvojice dobrilj ljudi velikoga srca.
Svaka im cast.
Mariju pokoj dusi 33.gif

___________________________________________________________________
I am sick,demented,perverted,arogant,sarcastic egomaniac and I am a living god ..
Sha-Shi is my name..and off course,

    I do piss excellence in the morning..

02-27-2010 19:15 R2-D2 is offline Pregledaj poruke od R2-D2 Dodaj R2-D2 u listu prijatelja
DEN DEN is a Female
samo sto nisam


Poruka: 1171

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Jasta R2-D2, Ne ponovilo se nikome!

___________________________________________________________________
NERETVA KROZ VENE TECE

02-27-2010 19:17 DEN is offline Pregledaj poruke od DEN Dodaj DEN u listu prijatelja
BiH BiH is a Male
rodjeni




Poruka: 953

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od green:

    Ja bih se na ova predhodna dva posta nadovezao poslovicom:

      Imamo manje prijatelja nego što mislimo, a više nego što znamo.
    33.gif

    -

Mocno receno!!!

___________________________________________________________________
Ako ne gledas vijesti onda si neinformiran a ako ih gledas onda si pogresno informiran.

02-27-2010 22:27 BiH is offline Posalji email za BiH Pregledaj poruke od BiH Dodaj BiH u listu prijatelja
vvb vvb is a Male
brato


Poruka: 518
Location: MO/sa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Malo pompezan naslov, djetetova nacionalnost je nebitna. Oni koji su ga spasili sigurno nisu ni znali da je dijete jedne nacionalnosti, pretpostavljam da su mislili da je jos jedan od onih nesretnika koji su silom izbaceni iz stanova i natjerani da trce glavom bez obzira preko crte!! No, nemam razloga da sumnjam da bi isto postupili da su i znali.

Uz glavu, u ratu je trebalo sacuvati i obraz!!! Mozda je bilo teze sacuvati obraz nego glavu.

Moja zahvalnost ovim putem ide osobi, mome velikom prijatelju i covjeku, kojeg, na zalost vise nema medju zivima. Osobi koja je pomogla u nevolji onda kada je trebalo.

Rijad Hebib... Rahmet tvojoj hrabroj, plemenitoj dusi!!!

03-01-2010 21:56 vvb is offline Posalji Email za vvb Pregledaj poruke od vvb Dodaj vvb u listu prijatelja
denani denani is a Male
moforaja




Poruka: 8040
pokretac teme Thread Started by denani

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vvb:

    Malo pompezan naslov, djetetova nacionalnost je nebitna. Oni koji su ga spasili sigurno nisu ni znali da je dijete jedne nacionalnosti, pretpostavljam da su mislili da je jos jedan od onih nesretnika koji su silom izbaceni iz stanova i natjerani da trce glavom bez obzira preko crte!! No, nemam razloga da sumnjam da bi isto postupili da su i znali.

    Uz glavu, u ratu je trebalo sacuvati i obraz!!! Mozda je bilo teze sacuvati obraz nego glavu.

    Moja zahvalnost ovim putem ide osobi, mome velikom prijatelju i covjeku, kojeg, na zalost vise nema medju zivima. Osobi koja je pomogla u nevolji onda kada je trebalo.

    Rijad Hebib... Rahmet tvojoj hrabroj, plemenitoj dusi!!!



Lijepo napisano 10.gif 33.gif

Rijade, rahmet ti dusi 33.gif 33.gif 33.gif

___________________________________________________________________
33.gif 33.gif 33.gif

03-01-2010 22:43 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
kaokakao kaokakao is a Female
raja


Poruka: 1583
Location: A11-A@

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od R2-D2:

    Ja o svom rahmetli ocu,covjeku koji je toliko za Mostar ucinio...pa cak i onaj HIT digao na noge kao firmu a ona mi podape sa Stelom.
    Epitete mu necu ni dodavat....zna se kaki je bio za vecinu...
    Rija lafice...mogla si uz babu rahmetli mi i Tutu stavit..Bobana mozda...

    I meni je Juka pomogao pa ga nikad necu ni hvalit ni velicat...Uradio je dosta gorega vecini naroda...

jes', vala ...
ponekad pomislim da su mi više jada zadali ovi 'naši' nego 'njihovi' /uf, što ne volim
ovakve kvalifikacije, ali da ne bih imenovala/ ... kad se sjetim '94, '95 - e ... uf ...

treba pamtiti dobra djela, dobre ljude

___________________________________________________________________
= Ne sanjamo svi jednako i to nikome ne smeta. A zašto svima smetamo kada smo drugaèije budni? =

03-02-2010 02:56 kaokakao is offline Posalji email za kaokakao Pregledaj poruke od kaokakao Dodaj kaokakao u listu prijatelja
Stranica (2): « prethodna 1 [2] nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com