Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » TAZE IZ MAGAZE » Armija BiH je u Mostaru 1993. godine spasila dje » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): [1] 2 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
denani denani is a Male
moforaja




Poruka: 8040

Armija BiH je u Mostaru 1993. godine spasila djeèaka Hrvata! Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Armija BiH je u Mostaru 1993. godine spasila djeèaka Hrvata!

Bila je to ratna 1993. godina, vrijeme najžešæih borbi na podruèju grada Mostara. Jedan djeèak, Hrvat po nacionalnosti (s obzirom na to da od 1990. godine je to èovjekova 'najbitnija' odrednica na ovim prostorima), upao je u minsko polje na liniji razdvajanja u Šantiæevoj ulici i tom prilikom je ranjen.

Vojnici Armije Republike Bosne i Hercegovine nisu se ni trenutka dvoumili da li da pomognu tom djeèaku.

Uprkos stalnoj vatri sa položaja HVO-a, nosili su ga pet kilometara do najbliže bolnice i spasili mu život.

Mnogo godina kasnije, svi akteri tog dogaðaja, ponovo su se susreli. Pogledajte prièu jedne produkcijske kuæe iz Hrvatske...


    http://www.rtm.ba/vijesti/4295-VIDEO-Ekskluzivno-Armija-BiH-Mostaru-1993-godine-spasila-djecaka-Hrvata.html

___________________________________________________________________
33.gif 33.gif 33.gif

02-23-2010 15:09 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7086
Location: BiH

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

26.gif 10.gif

___________________________________________________________________

    02-23-2010 15:12 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
    denani denani is a Male
    moforaja




    Poruka: 8040
    pokretac teme Thread Started by denani

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ............. ZATO SE I PONOSIM STO SAM IZ MOSTARA GRADA !!!!

    ___________________________________________________________________
    33.gif 33.gif 33.gif

    02-23-2010 15:12 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
    denani denani is a Male
    moforaja




    Poruka: 8040
    pokretac teme Thread Started by denani

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Bilo je raje, ima raje jos uvijek ... bit ce raje !!!!


    a za one sto su zalutali na putu od cucavca do WC solje ....da im Bog da oci i da nadju put !!!!!!

    ___________________________________________________________________
    33.gif 33.gif 33.gif

    02-23-2010 15:38 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
    djemila djemila is a Female
    Naj-Moder 2008




    Poruka: 11483
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ovo je velika stvar, nema vece nema....

    Neka ovo bude smjernica svima koji su zalutali u ovom suludom bespucu 10.gif

    ___________________________________________________________________
    Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

    02-23-2010 16:39 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
    Japrak Japrak is a Male
    moforaja




    Poruka: 2118
    Location: kad bi i ja znao

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Bilo je vazda raje i ljudi moj DEnani, bez obzira na vjeru i naciju............ 33.gif

    ___________________________________________________________________

      02-23-2010 16:42 Japrak is offline Pregledaj poruke od Japrak Dodaj Japrak u listu prijatelja
      tvrancic tvrancic is a Male
      moforaja




      Poruka: 5028
      Location: Umag - Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Davno je reèeno: "Ko je spasio jedan ljudski život, spasio je cijelo èovjeèanstvo". I nije to uèinio Musliman Hrvatu, veæ èovjek - èovjeku 10.gif 33.gif

      ___________________________________________________________________

        02-23-2010 17:01 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
        denani denani is a Male
        moforaja




        Poruka: 8040
        pokretac teme Thread Started by denani

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Zna se .... RAJA !!!!

        ___________________________________________________________________
        33.gif 33.gif 33.gif

        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane denani dana 02-23-2010 u 18:39.

        02-23-2010 18:38 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
        Blagajac Blagajac is a Male
        raja




        Poruka: 1972
        Location: Nederland

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        i ja sam neke spasio
        zakovao mi se mitraljez 07.gif

        ___________________________________________________________________


          [
            B]PUSTI ME DA SE RAHAT PATIM[/B]

          02-23-2010 18:44 Blagajac is offline Pregledaj poruke od Blagajac Dodaj Blagajac u listu prijatelja
          R2-D2 R2-D2 is a Male
          BUKACHAAAAA


          Poruka: 5594
          Location: La La Land

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Eh kad se pricamo ovako...imam i ja jednu pricicu.
          Otac mi prica kad smo se sreli napokon u Ameriki..
          "sine kaze,ti ode iz logora a nas "izabrashe dobrovoljce" da idemo kopat im rovove u Santicevu.Bio sam i sam jednom kopo im pa znam bi.Linija razgranichenja manja od tri metra bila na nekim mjestima i mogo si pobjec jer su bojovnici sto bi te ko biva trebali cuvat toliko hrabri da im cak ni oci nisi mogo vidit iz rovova 13.gif ...eleneise,kao i uvjek oni bi prilikom odlaska na sam "teren" upozoravali da svi oni sto se kane pobjec,razmisle jer im je neko od familije u logoru i dalje i bit ce pogubljen na licu mjesta.I tako kaze stari,kopati ja a neko me od raje tamo sa one strane zove..."Eda,Eda ajde sad preleti nema ti niko s'ledja a ni oko tebe"...Stari kaze da mu bi zao ekipe iz "soe" sa heliodroma pa ne htjede. I tako sjedose da odmore negdje u nekakvu kuchu odma do chelovine i njih par unutra bojovnika,sve Spliche kaze stari...Ikaju ko sretni,oci na vrh glave..nadrogirano ko psi ludi,krvi zeljni...njih jedno 5-6 i zovu mene kaze snajperista(radi naocala sto sam imao).Ja kaze smrsao jedno 20 kila i ne mogu ni hodat kako treba koliko sam iscrpljen i gladan i oni ti meni da pijem sa njima viski..NEcu kaze djeco ne mogu a oni zagalamishe,"
          Pijjjj snajperista !!!! " Kaze stari,ja zveknu jedno tri cetri i podje mi se mantat i slabo mi dolazi a oni se kaze sve uzvrtili oko mene.Sam kaze ja sa njih 5 u sobi osta.I tako prodje jedno 10 tak minuta kad u sobu upade decko,tvojih kaze godina sine i zavika "Edo majku ti jebem balijsku traze te ovamo ima 20es minuta,polazi odma picka ti materina" Ispsova se kaze mali na mene i za kragnu one moje plave izderane kosulje me za vrat izvuce van sobe i pushka u ledja i hodaj kaze...Zamaknushmo iza kuche i sad kaze idemo prema Ciri vaktile kad mi djete rece....Izvini barba ja sam nacuo one kako pricaju da te hoce ubit cim se napijes pa mi te zao bi jer me na oca podjecas....SJede me kaze u avuto sa jos dvojicom i vrati me u logor dje sam mu reko sa bivam...Dade mi 3-4 kutije cigara...IZVINI SE ZA SVU LUDOST sto se desava oko nas i ode...Stari kaze,ode decko a ni imena mu ne znadoh.ZIvot mi spasi a nit me zna nit pozna...A ja u plac,hocu li tebe i Vanju vise ikad vidit !!!





          Eh sad....ja da znam ko je taj decko bio i sad bi ga izljubio i sve mu na svijetu dao jer radi njega sam sa ocem proveo 15 godina extra...Hvala mu dje cuo i necuo...
          Sa ovim hocu reci,koliko god da izgleda crno i pogano uvjek se nadje covjek da pomogne.
          Taj decko spasi mog oca a nit mu je rod ni pomozi bog sto kazu.U njemu svoj starog vidio...SRCE MU PRORADILO....
          Da bogdo ga sva sreca svijeta pratila citav zivot,gdje god da je !!!!!!!!!!!
          32.gif

          ___________________________________________________________________
          I am sick,demented,perverted,arogant,sarcastic egomaniac and I am a living god ..
          Sha-Shi is my name..and off course,

            I do piss excellence in the morning..

          broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane R2-D2 dana 02-23-2010 u 19:20.

          02-23-2010 19:18 R2-D2 is offline Pregledaj poruke od R2-D2 Dodaj R2-D2 u listu prijatelja
          denani denani is a Male
          moforaja




          Poruka: 8040
          pokretac teme Thread Started by denani

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Sa ovim hocu reci,koliko god da izgleda crno i pogano uvjek se nadje covjek da pomogne.
          Taj decko spasi mog oca a nit mu je rod ni pomozi bog sto kazu.U njemu svoj starog vidio...SRCE MU PRORADILO....
          Da bogdo ga sva sreca svijeta pratila citav zivot,gdje god da je !!!!!!!!!!!


          robi 10.gif 33.gif ...
          ... ima raje ima iduse i plemenitosdti ... ma gdje bili !!!!

          Tebi zelim da nadjes ovoga momka, da mu se i zahvalis a i da mu kazes ono sto ti samo mozes njemu reci .... i niko drugi !!!

          ___________________________________________________________________
          33.gif 33.gif 33.gif

          02-23-2010 19:23 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
          tvrancic tvrancic is a Male
          moforaja




          Poruka: 5028
          Location: Umag - Mostar

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Vala Robi rasplaka me veèeras 26.gif 26.gif

          ___________________________________________________________________

            02-23-2010 19:25 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
            ria ria is a Female
            miss foruma 2010




            Poruka: 3067
            Location: mostar

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            ...e blago ...blago...zamisli da ja tako nešto napisah 02.gif




            ....bilo je ljudi koji bi i sad Šteli npr krvi dali jer im je valjao drama...ima takvih sluèajeva milion...na sve tri strane 10.gif

            ___________________________________________________________________
            girl_ahaa.gif

            02-23-2010 22:28 ria is offline Pregledaj poruke od ria Dodaj ria u listu prijatelja
            pasha pasha is a Male
            Super Moderator




            Poruka: 9503
            Location: uh jebo te

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            e ria sada i ti umelja ria pa ima imena u gradu koji su zasluzili da se spomenu ovaj idiot i kukavica to nije

            ___________________________________________________________________

              neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
            Oscar Wilde

            02-24-2010 01:15 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
            R2-D2 R2-D2 is a Male
            BUKACHAAAAA


            Poruka: 5594
            Location: La La Land

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Ja o svom rahmetli ocu,covjeku koji je toliko za Mostar ucinio...pa cak i onaj HIT digao na noge kao firmu a ona mi podape sa Stelom.
            Epitete mu necu ni dodavat....zna se kaki je bio za vecinu...
            Rija lafice...mogla si uz babu rahmetli mi i Tutu stavit..Bobana mozda...

            I meni je Juka pomogao pa ga nikad necu ni hvalit ni velicat...Uradio je dosta gorega vecini naroda...

            ___________________________________________________________________
            I am sick,demented,perverted,arogant,sarcastic egomaniac and I am a living god ..
            Sha-Shi is my name..and off course,

              I do piss excellence in the morning..

            02-24-2010 01:31 R2-D2 is offline Pregledaj poruke od R2-D2 Dodaj R2-D2 u listu prijatelja
            dida62
            SexNepoznat

            Poruka: 1517

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od ria:

              ...e blago ...blago...zamisli da ja tako nešto napisah 02.gif




              ....bilo je ljudi koji bi i sad Šteli npr krvi dali jer im je valjao drama...ima takvih sluèajeva milion...na sve tri strane 10.gif



            Vjeruj da ih ima vise koji bi mu se krvi napili !!

            02-24-2010 02:49 dida62 is offline Posalji email za dida62 Pregledaj poruke od dida62 Dodaj dida62 u listu prijatelja
            djemila djemila is a Female
            Naj-Moder 2008




            Poruka: 11483
            Location: Mostar

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Ovdje velicamo LJUDE a ne zlikovce

            ___________________________________________________________________
            Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

            02-24-2010 09:05 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
            orion orion is a Female
            samo sto nisam




            Poruka: 1113
            Location: mobilna

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od ria:

              ...e blago ...blago...zamisli da ja tako nešto napisah 02.gif




              ....bilo je ljudi koji bi i sad Šteli npr krvi dali jer im je valjao drama...ima takvih sluèajeva milion...na sve tri strane 10.gif


            Stalno molim dragog Boga da mu plati za sve sto je ucinio.
            Neka ga stigne sve ono sto je u ratu radio.

            ___________________________________________________________________

              02-24-2010 11:24 orion is offline Pregledaj poruke od orion Dodaj orion u listu prijatelja
              sany sany is a Female
              seka




              Poruka: 673
              Location: njemacka

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od djemila:

                Ovdje velicamo LJUDE a ne zlikovce



              Djemila 10.gif

              Kad se radi o ovakvoj temi ja cu pomenuti jednog momka ,Hrvata,koji je spasio moju komsinicu koja je u svom onom jadu i muci dok smo bili zatvoreni uzela neke tablete i htjela da se ubije......momak je uzeo u svoj auto,povezao u bolnicu,nisu je htjeli primiti jer je Muslimanka,a on je uzeo automat i zaprijetio doktoru i bolnicarima da ce ih ubiti ako je ne spase...spasena je,zivi sa svojiom porodicom,ali je taj divni covjek nazalost cetiri dana nakon toga poginuo......pokoj mu dusi 33.gif
              Ovakve ljude treba pamtiti i spominjati....

              ___________________________________________________________________
              Bogat si tek kad imas nesto sto nikada ne mozes kupiti novcem.....

              02-24-2010 12:50 sany is offline Pregledaj poruke od sany Dodaj sany u listu prijatelja
              R2-D2 R2-D2 is a Male
              BUKACHAAAAA


              Poruka: 5594
              Location: La La Land

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Pokoj mu dushi.
              I onda kaze.....vjeruj u boga. Ma ja bi ga ispsovo samo radi rasporeda(kako koga uzima).Dobri nestaju a olosh se i dalje provlaci kroz zivot..

              INace imam ja jos dvi tri price iz rata divne al neki drugi put.
              Inace otac mi rahmetli ima citavu svezu papira koju je jadan krijo ko zmija noge u logoru.Imena logorasa,sta je koji radio koji dan,kako se koji proveo.Kakav je ko od cuvara bio.Desavanja iz onog doba kad je najgore bilo...Sve stoji..Ja sam te spise procitao jedno mali milion puta. MOzda jedan dan,njemu za ljubav to sve i ukoricim i u stampu dam.
              Ko zna mozda ko svog komsiju nadje...

              ___________________________________________________________________
              I am sick,demented,perverted,arogant,sarcastic egomaniac and I am a living god ..
              Sha-Shi is my name..and off course,

                I do piss excellence in the morning..

              02-24-2010 17:54 R2-D2 is offline Pregledaj poruke od R2-D2 Dodaj R2-D2 u listu prijatelja
              Stranica (2): [1] 2 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
              Postavi novu temu Odgovori
              Go to:
              preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com