Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » **Nenadmasni fenomen --Kur`an** » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (8): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
oko oko is a Female
moforaja




Poruka: 2443
Location: Lokal-BiH-DK
pokretac teme Thread Started by oko

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ljudi poneseni prosperitetom , koji je donijela industrija , postepenosu stvarali kult
materije postavljajuci je na mjesto bozanstva.
Potvrda teorije Velikog praska prema kojoj je materija , koji su neki vec poceli prakticno obozavati , , zapravo je stvorena i ma svoj pocetak , pretstavlja veliki udarac ateizmu.
Isticuci u ovom Kur`anskom ajetu da svemir ima svoj pocetak , Allah dz.s., opovrgava ateisticku tvrdnju o vjecnosti materije , obzirom da je ova cinjenica naucno potvrdjena 1300 godina nakon sto je obznanjena , to predstavlja jos jedno upozorenje nevjernicima.

___________________________________________________________________
" KORILI MI VRIJEME ILI NE,
SUDBINA TECE KAKO NAM JE ZAPISANA ! "

03-17-2010 11:04 oko is offline Pregledaj poruke od oko Dodaj oko u listu prijatelja
oko oko is a Female
moforaja




Poruka: 2443
Location: Lokal-BiH-DK
pokretac teme Thread Started by oko

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nigdje osim u Kur`anu ne mozemo naici na ideju da sesvemir siri i da je on bio jedna cjelina te da se potom razvojio.

___________________________________________________________________
" KORILI MI VRIJEME ILI NE,
SUDBINA TECE KAKO NAM JE ZAPISANA ! "

03-17-2010 11:17 oko is offline Pregledaj poruke od oko Dodaj oko u listu prijatelja
oko oko is a Female
moforaja




Poruka: 2443
Location: Lokal-BiH-DK
pokretac teme Thread Started by oko

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Gdje su Stara Grcka , Srednji vijek , Novi vijek , ideje Platona , Thalesa , Plomeja , Kopernika , keplera , Kanta, ...
Kao st nijedan od ovih genija povijesti covjecanstva nije zmao da se nalazimo u svemiru koji se siri , isto tako nisu bili u stanu uociti da je u pocetku stvaranja svemira sve bilo jedna cjelina.Svi ovi poznati ucenjaci nisu uspjeli doci do ovog zakljucka zato sto je bilo nemoguce bez savremenih naucnih pomagala te akumuliranja naucnih cinjenica i znanja.

___________________________________________________________________
" KORILI MI VRIJEME ILI NE,
SUDBINA TECE KAKO NAM JE ZAPISANA ! "

03-17-2010 11:24 oko is offline Pregledaj poruke od oko Dodaj oko u listu prijatelja
oko oko is a Female
moforaja




Poruka: 2443
Location: Lokal-BiH-DK
pokretac teme Thread Started by oko

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Obznanujuci u Svojoj Knjizi ljudima ove bitne cinjenice o svemiru , njegov Stvoritelj nas je
poducio vaznim kosmickim zakonima ali jos jednom dokazao , da je Kur`an Njegova objava.

___________________________________________________________________
" KORILI MI VRIJEME ILI NE,
SUDBINA TECE KAKO NAM JE ZAPISANA ! "

03-17-2010 11:27 oko is offline Pregledaj poruke od oko Dodaj oko u listu prijatelja
oko oko is a Female
moforaja




Poruka: 2443
Location: Lokal-BiH-DK
pokretac teme Thread Started by oko

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Sam Einstein je rekao da ga od svega u otkricima vezanim za svemir najvise iznenadilo ,
sto se to uopce uspjelo otkriti i shvatiti.
Iz toga se razumije znacaj upozorenja da ce ljudi bidi u stanju shvatiti ono dto se
iznosi u navedenom ajetu.

___________________________________________________________________
" KORILI MI VRIJEME ILI NE,
SUDBINA TECE KAKO NAM JE ZAPISANA ! "

03-17-2010 11:30 oko is offline Pregledaj poruke od oko Dodaj oko u listu prijatelja
oko oko is a Female
moforaja




Poruka: 2443
Location: Lokal-BiH-DK
pokretac teme Thread Started by oko

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Zemlja je nastala odvajanjem od svemira, naucno dokazano VELIKI PRASAK,

___________________________________________________________________
" KORILI MI VRIJEME ILI NE,
SUDBINA TECE KAKO NAM JE ZAPISANA ! "

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane oko dana 03-17-2010 u 11:43.

03-17-2010 11:42 oko is offline Pregledaj poruke od oko Dodaj oko u listu prijatelja
oko oko is a Female
moforaja




Poruka: 2443
Location: Lokal-BiH-DK
pokretac teme Thread Started by oko

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

VELIKI PRASAK DOKAZ ALLAHOVE JEDNOCE

Svemir predstavlja jedinstvenu cjelinu :
svemir kojim upravlja jedan Bog predstavlja jedinstvenu cjelinu u
kojoj su tacke medjusobno povezane.
Veliki filozofi proslosti , od Kindija , Farbija , Ibn Sinaa , Ibn Rusda... do mnogih ucenjaka,
smatrali su da -"od jenog nastaje jedno."
Isticuci na taj nacin Boziju jednocu.
Ovi mislioci pokusali naci korelaciju izmedju partikularija u svemiru , iz cega je proilazio logican zakljucak o Bozijoj jednoci .Ovo jedinstvo je jos jednom dokazano
nakon sto je teorija Velikog praska naucno porvrdjena.Pocetak svemira je nesumljivo bio u jednom entitetu.Obzirom da je sve u svemiru nastalo iz ovog jedinstva , sve mora biti u medjusobnom jedinstvu i medjusobnoj vezi.
Niko stoga ne moze ustvrditi kao Sunce , Mjesec , covjek , zmija ili biljka imajuzasebne stvoritelje.Iza svega se krije jedinstvo , a Stvoritelj tog jedinstva jeje i Stvoritelj Sunca , Mjeseca ; zivotinja i biljaka koje su proistekle iz tog jedinstva.Cak i prije dokazivanja postojanja Velikog praska bila je ocita nelogicnost ideje prema kojoj su razlicite stvari stvarali razliciti stvoritelji.
Medjutim teorija Velikog praska je u tom smislu donijela neoboriv dokaz da je Bog jedan.

___________________________________________________________________
" KORILI MI VRIJEME ILI NE,
SUDBINA TECE KAKO NAM JE ZAPISANA ! "

03-17-2010 12:04 oko is offline Pregledaj poruke od oko Dodaj oko u listu prijatelja
oko oko is a Female
moforaja




Poruka: 2443
Location: Lokal-BiH-DK
pokretac teme Thread Started by oko

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Reci:
"ON ALLAH --JEDAN !
ALLAH JE UTOCISTE SVAKOM !
NIJE RODIO I RODJEN NIJE,
I NIKO MU RAVAN NIJE !--(112-Al Ihlas, 1-4 )

___________________________________________________________________
" KORILI MI VRIJEME ILI NE,
SUDBINA TECE KAKO NAM JE ZAPISANA ! "

03-17-2010 12:12 oko is offline Pregledaj poruke od oko Dodaj oko u listu prijatelja
oko oko is a Female
moforaja




Poruka: 2443
Location: Lokal-BiH-DK
pokretac teme Thread Started by oko

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

PRIJE VELIKOG PRASKA

David Darling daje osvrt na stanje prije Velikog praska i opisuje ga na sledeci nacin :
" Nije bilo vremena , nije bilo svemira...Nije bilo ni materije , a ni energije ..Nicega nije bilo ..Nije bilo ni njmanje tacke , cak ni praznine .U ovom nepostojanju se pojavila neznatno
izuzetno malo pomjeranje ..Jedan sicusni titraj ...Jedno lagano talasanje , neodredjeni vrtlog ...Otvotio se poklopac ove kozmicke kutije i ispod su se pojavili izdanci fenomena stvaranja ..."

___________________________________________________________________
" KORILI MI VRIJEME ILI NE,
SUDBINA TECE KAKO NAM JE ZAPISANA ! "

03-17-2010 12:20 oko is offline Pregledaj poruke od oko Dodaj oko u listu prijatelja
oko oko is a Female
moforaja




Poruka: 2443
Location: Lokal-BiH-DK
pokretac teme Thread Started by oko

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

A u svojoj knjizi Starcapes , Gerrit L. Verhur, sa Colorado univerziteta istice da se , u
odnosu na ostale teze , kreacionisticka teza pokazala ispravnom :
" Teorija Velikog praska je u skladu cinjenicom da su Svijet i svemir stvoreni , na sto upucuje i vjera .To je neocekivani rezultat astronomije , koji odgovara vjerskim stavovima ."

___________________________________________________________________
" KORILI MI VRIJEME ILI NE,
SUDBINA TECE KAKO NAM JE ZAPISANA ! "

03-17-2010 12:25 oko is offline Pregledaj poruke od oko Dodaj oko u listu prijatelja
oko oko is a Female
moforaja




Poruka: 2443
Location: Lokal-BiH-DK
pokretac teme Thread Started by oko

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Teorijom Velikog praska je prije svega ptvrdjeno da svemir i vrijeme imaju svoj pocetak , da materija nije oduvijek postojala , nego da je stvorena.
Na taj nacin je opovrgnuta ideja da je svemir oduvjek postojao.
Osim sto pokazuje da svemir ima Stvoritelja , ova teorija dokazuje i pogresnost ideja kao sto je podjela nadleznosti medju stvoriteljima , prema kojoj bi svaki od njih imao svoju zonu odgovornosti , kao na primjer Zemlju , Sunce , Mjesec , planine itd.

___________________________________________________________________
" KORILI MI VRIJEME ILI NE,
SUDBINA TECE KAKO NAM JE ZAPISANA ! "

03-17-2010 12:32 oko is offline Pregledaj poruke od oko Dodaj oko u listu prijatelja
oko oko is a Female
moforaja




Poruka: 2443
Location: Lokal-BiH-DK
pokretac teme Thread Started by oko

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Postalo je jasno da je Onaj Koji je Velikim praskom stvorio prvo jedinjenje ujedno i Tvorac svega , da svemirom upravlja jedna , a ne razlicite sile.
Svemir je zapoceo iz samo jedne tacke , a Onaj Koji je stvorio tu prvu tacku , jeste Onaj Koji je proizveo covjeka , rijeke , zvijezde , leptirove , boje , bol , i srecu , muziku i estetiku.
Obzirom da sve proistice iz jednig On mora biti Stvoritelj te jednoce.

___________________________________________________________________
" KORILI MI VRIJEME ILI NE,
SUDBINA TECE KAKO NAM JE ZAPISANA ! "

03-17-2010 12:38 oko is offline Pregledaj poruke od oko Dodaj oko u listu prijatelja
oko oko is a Female
moforaja




Poruka: 2443
Location: Lokal-BiH-DK
pokretac teme Thread Started by oko

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Teorija Velikog praska pokazuje da je materija , koju su ateisti stavili na stepen bozanstva , kao i materija koja sacinjava cjelokupan svemir , beznacajna poput zrnca prasine.
na taj nacin , oni koji vide da je cijeli svemir sa svim svojim fantasticnim bojama , ljudima,
zivotinjama nastao iz ove beznacajne tacke , shvataju da umjece nije u toj tacki , vec u
Tvorcu te tacke.Zatvorite oci i zamislite prazninu , koja ne sadrzi cak ni tamu , potom
pogledajte u drvece oko sebe , mora nebo , vasu sliku u ogledalu , hranu i umjetnicka djela.
Kako su sva ova fantasticna djela mogla sama od sebe nastati iz tame , iz nicega , iz samo jedne tacke.?
Inteligentnim ljudima stvaranje se ocituje ne samo kroz umjetnicko -esteske elemente , nego i kroz matematicke detalje.

___________________________________________________________________
" KORILI MI VRIJEME ILI NE,
SUDBINA TECE KAKO NAM JE ZAPISANA ! "

03-17-2010 14:00 oko is offline Pregledaj poruke od oko Dodaj oko u listu prijatelja
oko oko is a Female
moforaja




Poruka: 2443
Location: Lokal-BiH-DK
pokretac teme Thread Started by oko

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Brzina sirenja svemira je tako kriticna tacka , o cijoj prvoj sekundi nakon Velikog praska jedan naucnik kaze:
" Da je brzina nakon prve eksplozije bila manja za samo 1/10, svemir bise urusio unutar
sebe , vratio bi se u jednu tacku i nikada ne bi postao ono sto je danas ".
Isto tako da je kolicina materije bola malo manja , svemir bi se rasuo na sve strane i formiranje nebeskih tjela ne bi bilo moguce.
Sila koja je djelovala prilikom rasparcavanja prvotvorne materije u trenutku stvaranja
svemira bila je ne samo nesvatljivo velika , nego i vrlo precizno osmisljena.
Na isti nacin , kolicina formiranja materije je , takodjer , detaljno , precizno i nepogrijesivo isplanirana.
Dakle nas Stvoritelj je sve detaljno isplanirao kao bi omogucio postojanje svemira kakav mi poznajemo.
Stvoriteljova je moc bezgranicna , i On je savrseno isplanirao do najsitnijih detalja.
Sve ove cinjenice pokazuju da za Stvoritelja svemira ne postoji nista sto On ne moze;
biva ono sto On zeli , dovoljno je da samo kaze "BUDI"--kako Allah dz.s. u Kur`anu kaze 1

___________________________________________________________________
" KORILI MI VRIJEME ILI NE,
SUDBINA TECE KAKO NAM JE ZAPISANA ! "

03-17-2010 14:14 oko is offline Pregledaj poruke od oko Dodaj oko u listu prijatelja
oko oko is a Female
moforaja




Poruka: 2443
Location: Lokal-BiH-DK
pokretac teme Thread Started by oko

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

"Zatim se nebeskim visinama uputio , dok je nebo josmaglina bilo ,
pa njemu i Zemlji rekao:" Pojavite se milom ili silom " !
--Pojavljujemo se drage volje !" -odgovorili su

Svemir je bio u maglovitom stanju, prevod sa arapskog rijec maglina znaci : magla , para,gas
Iz ajeta serazumije da je svemir prosao kroz jedan stadij kada je bo u plinovitom stanju , te
je Allahovom voljom, iz ovog stadija resao u drugi stadij u kome su nastali planet Zemlja i druga nebeska tjela.
Znamo da Zemlja , Sunce i zvijezde nisu nastali odmah nakon Velikog praska.
Prije nastanka zvijezda , svemir je bio u stanju gasovitog oblaka ,uglavnom sacinjen od hidrogenai helijuma.
Kondezacijom i pritiskom , kao proizvod gasovitog oblaka, oblikovani su planeti ,Zemlja
Sunce i druge zvijezde.
Ova saznanja do kojih je dosao covjek rezultat su niza otkrica promatranja i labaratorijskih istrazivanja kroz pvjest nauke.
Poslanik a.s. Muhammed je samo dostavljao rijeci Stvotitelja svih svjetova.
Ajet:
"To su nepoznate rijeci , koje Mi objavljujemo ;
ni ti , ni tvoj narod prije ovoga nista niste znali .
Zato budi strpljiv , ishod ce zaista u korist cestitih biti . ( 11-Hud 49,)

___________________________________________________________________
" KORILI MI VRIJEME ILI NE,
SUDBINA TECE KAKO NAM JE ZAPISANA ! "

03-17-2010 16:53 oko is offline Pregledaj poruke od oko Dodaj oko u listu prijatelja
oko oko is a Female
moforaja




Poruka: 2443
Location: Lokal-BiH-DK
pokretac teme Thread Started by oko

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

jasno je da naucni fenomeni koje nalzimo u Kur`anuostoje samo da bi bili medzize , da bi se jednom ustanovilo sta je Kur`an rekao , ili da bi smo naucili neke naucne cinjenice.
Znanje koje crpimo iz Kur`ana je od fundamentalne vaznosti.
U Kur`anu je nasa paznja usmjerena na genijalnodt zacudnog stvaranja.
Cinjenica da Kur`an na cudesan nacin predskazuje buduce dogadjaje , objasnjava ono sto je bilo nedokucivo u vrijeme njegovog objavljivanja, nije jedino sto je bitno .
Kur`an takodjer iznosi cinjenice koje ce tek kasnije postati poznate.
uzmimo primjer 11-ajet sure"Fussilet "-Mudziza je sto Kur`an iznosi prije 1400 godina da je svemir bio u pocetku u sanju magline.
Medjutim i formiranje zvijezda , planeta, ljudi i magnolija iz te magline , u okviru zakona kojima je Allah dz.s. podredio materiju , jeste mudziza Allahovog stvanja.
Dakle , gledajuci u Kur`anske mudzize, ne smijemo gubiti iz vida opci nivo znanja u vremenu kad su ti ajeti objavljivani , ni ono sta se krije iza tih ajeta.

___________________________________________________________________
" KORILI MI VRIJEME ILI NE,
SUDBINA TECE KAKO NAM JE ZAPISANA ! "

03-17-2010 17:12 oko is offline Pregledaj poruke od oko Dodaj oko u listu prijatelja
oko oko is a Female
moforaja




Poruka: 2443
Location: Lokal-BiH-DK
pokretac teme Thread Started by oko

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

" PA KO HOCE POUCIT CE SE ".-(80, -Abasa,12 )

___________________________________________________________________
" KORILI MI VRIJEME ILI NE,
SUDBINA TECE KAKO NAM JE ZAPISANA ! "

03-17-2010 17:14 oko is offline Pregledaj poruke od oko Dodaj oko u listu prijatelja
oko oko is a Female
moforaja




Poruka: 2443
Location: Lokal-BiH-DK
pokretac teme Thread Started by oko

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nasu paznju Kur`an usmjerava na ono sto trebamo spznati , analizirati , istraziti , i
nad cimese trebamo zamisliti.
Ako prestanemo Kur`an dozivljavati kao knjigu , koja se uci mrtvima i ako ga prihvatimo kao uputu , uspjet cemo spoznat istinu.

___________________________________________________________________
" KORILI MI VRIJEME ILI NE,
SUDBINA TECE KAKO NAM JE ZAPISANA ! "

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane oko dana 03-17-2010 u 17:20.

03-17-2010 17:20 oko is offline Pregledaj poruke od oko Dodaj oko u listu prijatelja
oko oko is a Female
moforaja




Poruka: 2443
Location: Lokal-BiH-DK
pokretac teme Thread Started by oko

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

....MI TEBI OBJAVLJUJEMO KNJIGU KAO OBJASNJENJE
ZA SVE I KAO UPUTU I MILOST I RADOSNU VIJEST
ZA ONE KOJI JEDINOU NJEGA VJERUJU.--(16-An-Nahl-89 )

___________________________________________________________________
" KORILI MI VRIJEME ILI NE,
SUDBINA TECE KAKO NAM JE ZAPISANA ! "

03-17-2010 17:22 oko is offline Pregledaj poruke od oko Dodaj oko u listu prijatelja
oko oko is a Female
moforaja




Poruka: 2443
Location: Lokal-BiH-DK
pokretac teme Thread Started by oko

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ajeta ima u Kur`anu 114 , svaki ajet , je ustvari sifrovan , pa evo dokaza da je covjeku trebalo 1400 godina da desivruje ajet o stvaranju svemira i Zemlje.
Posto svaki ajet -dokaz iz Kur`ana , je objasnjen opsirno i naucno dokazan, ja cu sad
prekucat o Smaku svijeta, Kur`an jasno kaze, a nauka... pa evo da pocnem, 33.gif

___________________________________________________________________
" KORILI MI VRIJEME ILI NE,
SUDBINA TECE KAKO NAM JE ZAPISANA ! "

03-17-2010 18:56 oko is offline Pregledaj poruke od oko Dodaj oko u listu prijatelja
Stranica (8): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com