Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » TAZE IZ MAGAZE » Godi » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): « prethodna 1 [2] Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
denani denani is a Male
moforaja




Poruka: 8040

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od berber:

    Sve je to u redu.
    Jebo spomenike ako ljudi zaborave.



Nazalost zaboravice se 26.gif
... sto rece Josip Pejakovic : Ceka ova "elita" da nestanu, pomru generacije koje su dozivjele uzase rata .... lako je onda istoriju promijeniti i ponovo napisati !!!!

I kad vidim da je sve manje i manje raje koja "obiljezavaju" ovakav datum pa i ovdje na Forumu sta drugo mogu reci vec: nazalsot, zaboravlja se !!!!

___________________________________________________________________
33.gif 33.gif 33.gif

03-26-2010 15:42 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
DEN DEN is a Female
samo sto nisam


Poruka: 1171

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Uvod iz knjige "Allah je sa strpljivima" imama Ahmeda Bibera


"Da istina ne bude zatamnjena u protoku vremena, i sjena zaborava svojim velom ne prekrije pamæenje o onome što se dogodilo, iznosim pred oèi, nišanima slova, ovo kazivanje, kao živi sudionik i šahid pred Bogom i historijom, odluèan da progovorim o muèeništvu i herojstvu jednog naroda koji se utemeljen na vjekovnim ognjištima, ni kriv ni dužan, osim što pripada drugaèijem svjetonazoru, našao pred najezdom zloèinaèkih hordi neofašizma. U toj apokaliptiènoj drami na oèigled cijelog svijeta najmonstruoznije su satirani i uništavani tragovi muslimanskog biæa od života do baštine .

U mnoštvu muèenika, koji propatiše taj užas i patnje, bjeho i sam, bjeho i ostadoh da danas pokušam bar dio toga prenijeti na papir, kako sve ne bi bilo prepušteno zaboravu.

Ruka mi podrhtava od straha, ali ne od onih koji su provodili ta zvjerstva ili pak onih koji su vješti peru. Strepim od dešavanja i ponavljanja nemilosrdne historije prema zemlji Bosni i njenom autohtonom narodu. Pišem s jednim jedinim ciljem, da sve ne bude zapretano u dubinama muèenièkih duša i mezarja, po stratištima krvlju natopljene zemlje BiH. Pokušavam koliko-toliko osvijetliti ljudske patnje i poniženja što ih priredi pomuæeni um i sprovede neèastiva ruka u zloglasnim logorima smrti u kojima se odvijao taj stravièni užas, gdje su mnogi na takvim mukama i skonèali svoj život. Neka bar ovaj trag mastila ostavi poruku buduæim pokoljenjima, da se ne zaboravi, kako se i njima ne bi slièno desilo. Jer kako poznati hronièar Bašeskija reèe: “Ono što se pamti i prolazi, ono što se napiše ostaje “.


    Jer kako poznati hronièar Bašeskija reèe: “Ono što se pamti i prolazi, ono što se napiše ostaje “.

___________________________________________________________________
NERETVA KROZ VENE TECE

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane DEN dana 03-26-2010 u 16:02.

03-26-2010 15:56 DEN is offline Pregledaj poruke od DEN Dodaj DEN u listu prijatelja
R2-D2 R2-D2 is a Male
BUKACHAAAAA


Poruka: 5594
Location: La La Land

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ma ku*ac cu moj zaboravit ja ikad svoje logorovanje...Svoja ponizenja,golgote i sto je najgore,ponizenja svoga oca.Ugledan Mostarac a satra ga sve.Od obraza do kundaka.A nikad nikom zla nije ucinio.
Imao sam "cast" kampovat u istoj cheliji sa Plasticom i jos 25 dobrih ljudi.Svega se nagledao.Srecom izadjoh a otac mi nazalost osta.Ma sve bih mogao prezaliti samo ne to sto su namjerno razdvajali familije.Pustali sinove a ostavljali oceve i obratno.Stari moj rahmet mu dusi pravio spise i krio ih.IMaju imena sto logorasa i raje sto cuvara.Detalji o svemu.Ja i dalje imam tu knjizicu koja se raspada sada.KO zna,mozda jedan dan u njegovo ime nadjem nekoga ko bi htjeo ukorichiti.U nekakvu malu knjigu pretvoriti 32.gif .

Logora se rijetko kad sjetim i ne volim pricati o ratu opste....To je iza mene i nema fajde vracati se na to svako malo i otvarati stare rane.Oziljak je na meni ostao,to mi je dovoljno.
Za zivota.

___________________________________________________________________
I am sick,demented,perverted,arogant,sarcastic egomaniac and I am a living god ..
Sha-Shi is my name..and off course,

    I do piss excellence in the morning..

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane R2-D2 dana 03-26-2010 u 17:35.

03-26-2010 17:32 R2-D2 is offline Pregledaj poruke od R2-D2 Dodaj R2-D2 u listu prijatelja
denani denani is a Male
moforaja




Poruka: 8040

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od R2-D2:

    Ma ku*ac cu moj zaboravit ja ikad svoje logorovanje...Svoja ponizenja,golgote i sto je najgore,ponizenja svoga oca.Ugledan Mostarac a satra ga sve.Od obraza do kundaka.A nikad nikom zla nije ucinio.
    Imao sam "cast" kampovat u istoj cheliji sa Plasticom i jos 25 dobrih ljudi.Svega se nagledao.Srecom izadjoh a otac mi nazalost osta.Ma sve bih mogao prezaliti samo ne to sto su namjerno razdvajali familije.Pustali sinove a ostavljali oceve i obratno.Stari moj rahmet mu dusi pravio spise i krio ih.IMaju imena sto logorasa i raje sto cuvara.Detalji o svemu.Ja i dalje imam tu knjizicu koja se raspada sada.
        KO zna,mozda jedan dan u njegovo ime nadjem nekoga ko bi htjeo ukorichiti.U nekakvu malu knjigu pretvoriti
    32.gif .

    Logora se rijetko kad sjetim i ne volim pricati o ratu opste....To je iza mene i nema fajde vracati se na to svako malo i otvarati stare rane.Oziljak je na meni ostao,to mi je dovoljno.
    Za zivota.



Ova recenica sve kaze 10.gif ... ne dozvoli Robi da se ta knjizica raspane.
Ti , Plastic i mnogi drugi sigurno necete zaboraviti sve golgote ali ne dozvolite molim Vas da drugi olako i brzo zaborave.

Raja ostajte u zdravlju ...dosta od mene na ovoj temi

___________________________________________________________________
33.gif 33.gif 33.gif

03-26-2010 17:53 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
beli beli is a Male
moforaja




Poruka: 4109
Location: USA

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Smijurija je da nakon ovoliko vremena niko(ama bas) nije pokrenuo pitanje logorasa...
Sjecam se, nakon rata da je bilo raznih peticija(potpisa)"sranja"zovite kako hocete,
a svi mi koji smo prosli kroz sve to nista....
Cak je bilo spomena da se traze pare od Hrvatske(men'se cini 300 maraka po danu)i pojede vuk kenjca....zalosno da nemore biti...ali ziva glava sve trpi....
Svak svoju ranu nosi(u sebi), i djeci obavezno pricam svaki detalj....a i da sve hocu da zaboravim, nece drugi....pa sto kaze Robi i ona knjizica, iako sva izurndana podsjeti me na moje "odsustvo" od 200-njak dana
Pozdrav svim logorasima!

___________________________________________________________________
audicija u Holiwoodu sutra akshamli...
autobus iza Hita polazi oko sedam ujutru, ako vozac ne potegne prethodne noci....
Princ cuvaj mjesto na seciji....

broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane beli dana 03-26-2010 u 18:17.

03-26-2010 18:14 beli is offline Posalji Email za beli Pregledaj poruke od beli Dodaj beli u listu prijatelja
KULJE1969 KULJE1969 is a Male
raja




Poruka: 1794
Location: Brace Krpo 19

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Kao sto i cuveni lovac na fasiste Simon Wisenthal davno rece oprostiti se moze ,a zaboraviti nikad.

04-02-2010 19:32 KULJE1969 is offline Pregledaj poruke od KULJE1969 Dodaj KULJE1969 u listu prijatelja
Ricina Ricina is a Male
raja




Poruka: 1932
Location: Predaleko od Mostara

.. Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

To se ne smije zaboraviti.. Ako ste raspolozeni i smatrate da bi ja to mogao uraditi, mogu sve te price i dozivljaje skupiti u jednu knjigu . Za to su potrebni podaci, dokumenti, slike i izjave logorasa. Javite ako ja mogu sta uraditi na tom planu... Ricina

___________________________________________________________________
"Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

04-02-2010 22:42 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
kaokakao kaokakao is a Female
raja


Poruka: 1583
Location: A11-A@

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od beli:

    Smijurija je da nakon ovoliko vremena niko(ama bas) nije pokrenuo pitanje logorasa...
    Sjecam se, nakon rata da je bilo raznih peticija(potpisa)"sranja"zovite kako hocete,
    a svi mi koji smo prosli kroz sve to nista....
    Cak je bilo spomena da se traze pare od Hrvatske(men'se cini 300 maraka po danu)i pojede vuk kenjca....zalosno da nemore biti...ali ziva glava sve trpi....
    Svak svoju ranu nosi(u sebi), i djeci obavezno pricam svaki detalj....a i da sve hocu da zaboravim, nece drugi....pa sto kaze Robi i ona knjizica, iako sva izurndana podsjeti me na moje "odsustvo" od 200-njak dana
    Pozdrav svim logorasima!


mislim da logoraši nisu dobro organizirani
ja sam èula da je bilo 300 eura po danu!???
stvarno je žalosno da se ova kategorija nigdje ne pojavljuje
status zakonski još nije riješen
Beli 10.gif
pozdrav svima koji su bili na ''logorovanju''

___________________________________________________________________
= Ne sanjamo svi jednako i to nikome ne smeta. A zašto svima smetamo kada smo drugaèije budni? =

04-03-2010 00:51 kaokakao is offline Posalji email za kaokakao Pregledaj poruke od kaokakao Dodaj kaokakao u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Pa postoji savez logoraša i u Mostaru, a i bilo je na putu da se vladi BiH uruèi zahtjev za odštetu za pretrpljeno tokom zatoèeništava, kako materijalnu, tako i druge vidove priznanja ove èinjenice.

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Stari Grad dana 04-04-2010 u 19:53.

04-04-2010 19:53 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
djelda djelda is a Male
raja




Poruka: 1646
Location: dolina grka

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nakon svih pretrpljenih golgota, i srama i prezira, a Bogami i dobrih batina, jako je interesantno da su rijetki odluèili progovoriti o svojim patnjama ono bilo pa prošlo.
Veæina je dakle onih kojih su na svjedoèenjima protiv svojih dželata rekli da se nisu naspavli nikad ko na SVIZ-u, da su uvjek bili siti itd.......
Gdje su samo ona imena koja su izašla na prisilan rad pa se nikada više ne vratiše.......

Svaka èast g. Tiro Ramizu i još ponekima koji su sve prebacili na dokumente i svojim svjedoèenjem su pridonijeli da se dželati kazne 10.gif

Ne treba šutjeti - treba prièati i pisati jer......... moglo bi se ponoviti.... NEDAJ BOŽE !

___________________________________________________________________
Koliko god je rijetka istiska ljubav, još je mnogo rjeðe istinsko prijateljstvo !!! zivjeli.gif

04-05-2010 13:30 djelda is offline Posalji email za djelda Pregledaj poruke od djelda Dodaj djelda u listu prijatelja
Stranica (2): « prethodna 1 [2] nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com