Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » KULTURA » Lost » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): [1] 2 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
asataN asataN is a Female
moforaja




Poruka: 4110

Lost Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ima li iko da prati .......Sinoc Glee i Lost u isto vrijeme 15.gif ......

Jl ko gledao da mi preprica ukratko , nisu jos postavili link ove epizode a ABC ne da van USA... 08.gif

___________________________________________________________________

    04-21-2010 23:40 asataN is offline Pregledaj poruke od asataN Dodaj asataN u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17879
    Location: na prinudnom radu :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ja pratim ali gledam naknadno ... tj snimam na dvr i gledam kad stignem.

    nisam pogledo zadnju ili dvije .....

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    04-23-2010 17:35 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    asataN asataN is a Female
    moforaja




    Poruka: 4110
    pokretac teme Thread Started by asataN

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ahhh......nisam jos pogledala, moram preko vikeda nekako naci. Ima na ABC-u sve epizode , ako si propustio, ali samo za USA......Mogla bih za vikend preci na vashu Nijagaru da pogledam 13.gif

    ___________________________________________________________________

      04-23-2010 18:38 asataN is offline Pregledaj poruke od asataN Dodaj asataN u listu prijatelja
      tana tana is a Male
      rigorozni




      Poruka: 17879
      Location: na prinudnom radu :)

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ja ... vazda je u komsije zelenija trava 07.gif

      ___________________________________________________________________
      kad ce mostar mama?

      04-23-2010 18:55 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
      asataN asataN is a Female
      moforaja




      Poruka: 4110
      pokretac teme Thread Started by asataN

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      vi ste uvijek izgubljeniji 13.gif

      ___________________________________________________________________

        04-23-2010 19:03 asataN is offline Pregledaj poruke od asataN Dodaj asataN u listu prijatelja
        tana tana is a Male
        rigorozni




        Poruka: 17879
        Location: na prinudnom radu :)

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        dobar ti taj avatar 23.gif

        ovo sad sto ti pise naopaku u potpisu .... trebo bi covjek ogledalo ili dva da procita 12.gif

        ___________________________________________________________________
        kad ce mostar mama?

        04-23-2010 19:18 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
        asataN asataN is a Female
        moforaja




        Poruka: 4110
        pokretac teme Thread Started by asataN

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        cuj ogledalo, pa nije fliped sideways, ego upside-down.......

        pise:

        " Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter don't mind"- Theodore Seuss Geisel ( Dr. Seuss)

        ___________________________________________________________________

          04-23-2010 19:33 asataN is offline Pregledaj poruke od asataN Dodaj asataN u listu prijatelja
          tana tana is a Male
          rigorozni




          Poruka: 17879
          Location: na prinudnom radu :)

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          zato sam reko dva ogledala


          dobar teodor dobar

          ___________________________________________________________________
          kad ce mostar mama?

          04-23-2010 19:40 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
          el-tozzinjo el-tozzinjo is a Male
          majkin fakin




          Poruka: 2333
          Location: on island, located on Dharma: station number 6 - the Orchid.

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          lost..jedna od cetiri "moje strane svijeta" zajedno sa velezhom, dylanom dogom i johnom lydonom.

          natasa, tana, pogledaste li poslednju sezonu? uffffffffffffffffffff akav mamojeb od serije. lost i twin peaks..takve serije se pojavljuju jednom u 15 godina

          11-21-2010 03:02 el-tozzinjo is offline Pregledaj poruke od el-tozzinjo Dodaj el-tozzinjo u listu prijatelja
          luka ters
          SexNepoznat



          Poruka: 5212
          Location: on the face of the place

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          10.gif
          twin peaks mmmmmm 01.gif

          ___________________________________________________________________
          "... Zbog èega primatima nikada ne iskljuèuju elektriku, oni u principu i onako rijetko èitaju
          a i to što èitaju - krive stvari èitaju, pa zašto im onda ne iskljuèuju elektriku..."

          11-21-2010 11:19 luka ters is offline Posalji email za luka ters Pregledaj poruke od luka ters Dodaj luka ters u listu prijatelja
          el-tozzinjo el-tozzinjo is a Male
          majkin fakin




          Poruka: 2333
          Location: on island, located on Dharma: station number 6 - the Orchid.

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          zar to nije najjaca mamojebena serija iz osamdesetih? 10.gif

          11-21-2010 14:30 el-tozzinjo is offline Pregledaj poruke od el-tozzinjo Dodaj el-tozzinjo u listu prijatelja
          luka ters
          SexNepoznat



          Poruka: 5212
          Location: on the face of the place

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          naravno.

          kad se samo sjetim..."usamljeni strijelac"... prvo æumuraj do nekih doba noæu, pa onda sutradan repriza. nego, kad ti savlada ovo gradivo? 01.gif 10.gif

          ___________________________________________________________________
          "... Zbog èega primatima nikada ne iskljuèuju elektriku, oni u principu i onako rijetko èitaju
          a i to što èitaju - krive stvari èitaju, pa zašto im onda ne iskljuèuju elektriku..."

          11-21-2010 18:38 luka ters is offline Posalji email za luka ters Pregledaj poruke od luka ters Dodaj luka ters u listu prijatelja
          Morpheus
          tozzinjo



          Poruka: 1137

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          nije valjda da ni z aovih skoro godinu dana niko nije lost pogledao?:)))

          a;li zato se turske serije ne propustaju.

          ali dobro

          takva je 'demografska struktura' 01.gif

          ___________________________________________________________________



            ...vise sam zaboravio nego sto su mnogi procitali ...

              nije mostar vise ona djevojka bujnih njedara, zanosnih kukova i socnih usta. danas je mostar cangrizava stara baba koja se sjeca kako je nekad bila ljepotica.

            08-09-2011 01:30 Morpheus is offline Pregledaj poruke od Morpheus Dodaj Morpheus u listu prijatelja
            refleksija refleksija is a Female
            moforaja




            Poruka: 3364
            Location: dark side

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od danonino:

              nije valjda da ni z aovih skoro godinu dana niko nije lost pogledao?:)))

              a;li zato se turske serije ne propustaju.

              ali dobro

              takva je 'demografska struktura' 01.gif



            hahaha vidi njega sto lozi...

            lost imam sve epizode i sezone na cd-ovima...hvala liku iz vioteke koji mi je sve to nabavio 01.gif

            ___________________________________________________________________


              Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

              08-09-2011 08:38 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
              Morpheus
              tozzinjo



              Poruka: 1137

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              pa jbg, jesam li pogrijesio nesto :)))) de otvori temu o "gledate li (___________dopisati naziv neke turske serije, jer ne znam nijedan) , eto teme bice citana ko kafa, kaladont ili kao "sta je rucku danas kod vas" :)

              a lost je sve u jednom - i mitoloska prica i omazh kurtu vonegatu, stivenu kingu, reju bredberiju i ostalim popularnim piscima 20. vijeka. lost ima dosta biblijskih referenci, pa i starogrcke simbolike u scenariju. matrix, filip k dick i neal stephenson kao preteca svega toga - sve je to u lostu. jj ambrams, producent losta je jebeni genije!!!!!!!! ja mislim da se njegov metod marketinga za cloverfield (gledala taj film?) proucava na fakultetima. ako nije, trebao bi.
              covjek je dvije godine prije filma, zaposlio internet ekipu da pomalo "soli" na ranzim forumima neke informacije, glasine i poluinformacije o nekoj velikoj katastrofi na nekom udaljenom otoku o kojoj se nista ne zna, kako je americka vojska kontaminirala podrucje i kako ce se mozda raditi film po tome samo ce se prebaciti scenario u urbanu sredinu, kako pisca scenarija ne bi provalila vojska da zna nesto..i bla bla bla...covjek je takav hype napravio na internetu a cloverfield se jos nije ni poceo snimati :)))))))

              ja se kontam, dok ne krene druga sezona game of thrones taman imam vremena da opet jos jednom obrnem svih 6 sezona lost :))))

              ps. NE PREPORUCUJEM da odes na dharmasecrets.net niti na lostpedia. ukoliko to uradis, izgubices i brak i drustveni zivot i posao i sve. ja tri mjeseca nisam gasio kompjuter skoro da nisam ni spavao kad sma ova dva sajta otkrio :))))

              pps. ako nemas problema sa citanjem preko ekrana ili imas netbook ili kindle, poslacu ti neala stephensona knjige, fantasticne su. imam jednu na nasme i ostatak na engleskom, ali ova jedna je u stvari inspiracija za matrix.

              ___________________________________________________________________



                ...vise sam zaboravio nego sto su mnogi procitali ...

                  nije mostar vise ona djevojka bujnih njedara, zanosnih kukova i socnih usta. danas je mostar cangrizava stara baba koja se sjeca kako je nekad bila ljepotica.

                08-09-2011 16:02 Morpheus is offline Pregledaj poruke od Morpheus Dodaj Morpheus u listu prijatelja
                avenue-gang avenue-gang is a Male
                trudim se


                Poruka: 174
                Location: dharma station

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                zavrsio (ponovno) gledanje kompletnog LOST serijala skupa sa Djondjrlicom i sad sam jos vise ubjedjen da je ovo najbolji serijal IKAD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                posle ponovnog gledanja, ostao sam zabezeknut novim stvarima koje su se otkrile pazljivijim gledanjem. postmodernizam u svom najboljem obliku. mislim da bi na neki nacin Umberto Eco a posebno Sclavi ostali fascinirani gledanjem LOST. Ko zna, valjalo bi prosurfati i naci uticaje svega toga na LOST, jer ih definitivno ima - Nelinearna radnja i timelines koji se preplicu bez ikakvog "proslost/buducnost" linearnog reda, do referenci na filozofiju, religiju i istoriju, pa do direktnih omazha Stivenu Kingu, Kurtu Vonegatu itd...
                Ova teorija mi se cini "najlogicnijom"



                  prve minute prve epizode i poslednje minute na ostrvu u poslednjoj epizodi su namjerno gotovo iste. fantasticno!!!
                    PK7CJ_2K-1E&feature=player_embedded#!


                  ...i skontao sam da dodatak "a new man in charge" u stvari, bas na spomenuti postmodernisticki nacin predstavlja 'obracun' pisaca scenarija sa publikom. Ben predstavlja pisca a dvojica iz Dharme publiku. njima dvojici nista nije jasno i zapitkuju, a mudri Ben (producent) , ne zeleci da demistifikuje sve, samo kratko kaze " just one question, please"...jer nece da otkrije sve. jos im govori kako Dharma prestaje da radi (tj LOST zavrsava) .."we're closing this place down, you're free to go"(...)"you can do pretty much anything you want"
                  i fora -" that's why the man charge hasn't been going closing up shop"..upucuje da je JJ ambrams kao idejni tvorac, se malo povukao od serije i ostavio Damonu Lindelofu i Carlton Cruiseu da vode"..slicno kao kad Sclavi stavlja Dylana Doga u sukob sa Dylanovim ocem, sto metaforicki predstavlja sukob Sclavija koji je idejni otac Dylana- sa Bonellijem koji je njegov izdavac i zeli drugaciji putem da Dylan krene.

                  Onda dvojica iz Dharme (mi, kao publika), kad Ben krene govore Benu (producentu serije):
                  "Wait, you can't just walk out of here. We deserve answers!!!" - Vapaj gledalaca da se otkriju stvari koje su ostale nedorecene u seriji.

                  I onda Ben odgovara Dharmi - All right. Before I go, I'll let you each ask a question...BUT JUST ONCE!"

                  na kraju im pusta kasetu i govori - "So, we'll watch it together, and then we'll all leave...is that a deal?" - ...gledali smo skupa tu seriju 6 godina, sest sezona...i sad idemo dalje, i mi kao publika i oni kao tvorci serije...a da ne pricam kako se igraju u timeline takvom banalnom stvari kao sto je muzicki pravac - doktor Pierre Chang u sobi 23 pokazuje testove na subjektu-lutki, gdje ben kaze da je snimak transferovan sa starog betamaxa, sto ce reci negdje maksimalno pocetak osamdesetih, a pozadi roka neki najstrasniji moderni drum n bass koji je sigurno maksimalno iz 1995 jer ranije., prije Goldija i Roni Sajza, takav drum n bass nije postojao (Lee perry je radio nesto manje agresivnije i vise reggae dub).

                  Zatim Pierre Chang govori na snimku "and remember, do not discuss nature of this experiments with other members of (dharma) initiative" ...sto ce reci da se nama, publici, producenti smiju u lice, porucujuci nam da je bolje da se manemo corava posla i ne razmjenjujemo razne teorije zavjere i nasa misljenja sta to predstavlja LOST, da li je serija o purgatory-ju, timeline travel, someone's mind, truman show style, matrix virtual reality ili sve to po malo a nista od toga...jer koliko god diskutovali, necemo naci zajednicki zakljucak.

                  jedino sto mi nije jasno, je uloga Walta koji je ocito jako bitan u svemu tome, ali kad mu Ben kaze "what done is done, i can't change the past"..a upravo citav LOST je u stvari pokusaj da se ispravi proslost na neki nacin...sto je indirektno uticaj "post 9/11" amerike, koja u trenutku pisanja scenarija LOST (otprilike u to doba i krece sa zakuhavanjem scenarija, da bi 2003 pocelo snimanje i 2004 emitovanje) prolazi kroz tu "what if we could change the past" fazu koja ne ide samo kratko do "sta bi bilo da smo zaustavili samoubice tog dana" nego i do "sta bi bilo da mi, kao amerikanci nismo cinili te stvari koje su nas dovele do ove surove i brutalne osvete.

                  Mozda najbolji nacin na koji LOST simbolizira modernu ameriku, je upravo poslednji minut ovog dodatka, gdje Hugo, koji je trenutni glavni za ostrvo, govori Waltu , mladom CRNCU - You need to go back in the island. that's where you belong, thats, where you've always belonged"...i na Waltovo pitanje "Why" ...poslednje rijeci u serijalu, POSLEDNJE RIJECI - "I want to talk with you about the job" ...i "all right Ben, let''s get out of here. It's time for us to go home"...prvi "Crni vladar ostrva"...prvi crni predsjednik amerike..ustolicen od strane "new man in charge" koji je iza sjenke, kao sto je svaki prije njega i bio.

                  Cijela "a new man in charge" je


                    uffffffffffffff, lost je serija na toliko nivoa da je naprosto nemoguce sve pohvatati..

                    ___________________________________________________________________
                    pametni se glupiraju, glupi se prave pametni....

                    01-31-2012 00:40 avenue-gang is offline Pregledaj poruke od avenue-gang Dodaj avenue-gang u listu prijatelja
                    tana tana is a Male
                    rigorozni




                    Poruka: 17879
                    Location: na prinudnom radu :)

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    odlicna serija, pratio sam svaku epizodu. ali vec odavno je prestala da igra.

                    ___________________________________________________________________
                    kad ce mostar mama?

                    01-31-2012 22:10 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
                    avenue-gang avenue-gang is a Male
                    trudim se


                    Poruka: 174
                    Location: dharma station

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    jeste. jbg, sta da se radi. nadam se da si stigao da pogledas sve "u cugu" jer je prejebena. ako si na preskok pratio..jednom kad nadjes vremena za sat vremena dnevno, odvoji to pa svaki dan po jednu epizodu, imas download a imas i na netflixu...jer onako, svake sedmice gledati, pet mjeseci pa onda pauza sedam mjeseci i tako 6 godina tj 6 sezona - je muchenje...to se u cugu odgleda. ja sam i dalje pod utiskom iako sam je vec gledao tri puta cijelu (?!)..a planiram opet, smao dok se malo sve slegne u glavi i dok se uzelim opet, za jedno godinu , godinu i po :)

                    ___________________________________________________________________
                    pametni se glupiraju, glupi se prave pametni....

                    02-02-2012 05:27 avenue-gang is offline Pregledaj poruke od avenue-gang Dodaj avenue-gang u listu prijatelja
                    tana tana is a Male
                    rigorozni




                    Poruka: 17879
                    Location: na prinudnom radu :)

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    ja sam ti to snimo burazeru na DVR i svaku gledo. ne znam da li kod nas ima DVR, jako zgodna igracka. Digital Video Recorder koji je svjestan tv programa unaprijed 2 hefte.

                    nastimas koje serije/filmovi da se snimaju i on sam snimi kad pocne serija. moze da snima dva programa istovremeno dok gledas treci.

                    ___________________________________________________________________
                    kad ce mostar mama?

                    02-02-2012 18:47 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
                    makso makso is a Male
                    Super Moderator




                    Poruka: 2849
                    Location: andaluzija

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    Serija je odlicna, samo su je sasrali zadnjom epizodom.

                    Precise otvorenih dilema i tricav kraj 21.gif

                    Inace, Hugo je kralj, a zaljubljen sam u Kate, iako bi plavusu vrlo rado probao 11.gif


                    P.S.
                    jeste li vidjeli povremeno pojabljivanje Mire Furlan 10.gif 10.gif 10.gif

                    ___________________________________________________________________
                    prest'o sam 18.gif

                    02-03-2012 00:13 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
                    Stranica (2): [1] 2 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
                    Postavi novu temu Odgovori
                    Go to:
                    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com