Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » KULTURA » Knjiga na netu » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (4): « prethodna 1 [2] 3 4 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Sevels Sevels is a Male
moderator tra-la-la




Poruka: 6554
Location: Cernica-Mo-London
pokretac teme Thread Started by Sevels

RE: Knjiga na netu Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Paulo Koeljo - Alhemièar

    www.scribd.com


Alhemièar je prodat u tiražu od 10 miliona primeraka, i doneo Koelju svetsku slavu. Amerièku društvo knjižara proglasilo je roman Alhemièar najboljom knjigom za mlade u 1994. godini, francuski èasopis "Elle" knjigom godine 1995., u Jugoslaviji je dobio nagradu "Zlatni bestseler" Televizije Beograd i "Veèernjih novosti" (1995, 1996.) Ovu svojevrsnu "filozofsku bajku" kritièari su poredili sa Malim princom Sent Egziperija zato što odiše životnim optimizmom i san tumaèi ne kao bekstvo, nego kao naèin spoznaje skrivene realnosti. ”Neki ljudi veruju da snovi mogu preobraziti svet: za njih se putevi magije i stvarnosti neprestano ukrštaju.”- Paulo Koeljo

    http://www.scribd.com/doc/30963211/Paulo-Koeljo-Alhemi%C4%8Dar

___________________________________________________________________
volim te svojse-volim te svekoliko...djenabetu moj

13.gif basket.gif basket.gif basket.gif 26.gif basket.gif basket.gif basket.gif 13.gif
"Za mudru osobu cijeli je svijet uèitelj, a za budalu je cijeli univerzum pun neprijatelja." Charaka

05-18-2010 23:54 Sevels is offline Pregledaj poruke od Sevels Dodaj Sevels u listu prijatelja
Sevels Sevels is a Male
moderator tra-la-la




Poruka: 6554
Location: Cernica-Mo-London
pokretac teme Thread Started by Sevels

RE: Knjiga na netu Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Franc Kafka - Proces

    www.scribd.com


Roman Roman "Proces" izdat je posthumno 1925 god. od prijatelja književnika Maksa Broda. Delo pripada ekspresionizmu i nadrealizmu. Ekspresionisticka je tema jer opisuje grad, smrt, patnju, videnje ocima intelektualaca. Nadrealizam u delu je halucinantna atmosfera (snovi, neizreceni, nedovršeni, slutnje, odstupanja od realnosti). Ideja se javlja još 1921 god. kada je Kafka izjavio prijatelju da je za njega život sudska dvorana u kojoj je on samo poslužitelj koji ne poznaje sudiju i da je u tom životu sigurna samo patnja. U svom delu vizionarski je predvideo avetinjske procese(monstruozne, nameštene) koji ce se javiti tokom II svetskog rata. Kod svih dogadanja u delu leži skriveni simbol znacenja, nikad ne možemo bukvalno prihvatiti znacenje reci u delu. Ljudi u romanu se krecu izmedu jave i sna, pa je delo dobilo univerzalnu vrednost, jer nije vezan za odredeno vreme i prostor, te prestavlja sliku totalitaristickih režima( vlast jedne partije ili grupe ljudi), gde se guši ljudska sloboda licnosti( Džek London "Gvozdena peta"; Džon Orvel "Godina 1984"; Aleksandar Šolzenjicin "Arhipelag Gulag"; "U prvom krugu")U dogadajima u delu nema niceg cvrstog i sigurnog. Jozefu K. se polako u dušu uvlaci strah i osecanje nesigurnosti jer nevidljivi, pedantni svet zakona i propisa ima svoju vlast nad Jozefom K. Prokurista banke Jozef K. krece se u jednoj nestvarnoj atmosferi slicnoj snu, atmosferi užasa. Nevidljiva birokratija, sudovi zasedaju u stovarištima, budžacima kuca, u odajama za odlaganje stvari, prašnim sobama izkonstruisala je proces protiv Jozefa K. Kao magla neshvatljiva je njihova optužba. Optužen i uhapšen, nije znao zašto je optužen i kako da se brani. Junak nosi u sebi krivicu dok ga celog ne prožme, zaokupi i porobi. Proces se vodi bezglasno i neprekidno sa preciznošcu mašinerije bez mogucnosti da optuženi prinese dokaze, da advokati i sudije uzmu rec, sve je vec mnogo ranije odluceno. Proces je okoncan pre nego što je poceo. Jozef K. je unapred kriv i samim tim osuden. Život mu je odreden, dani odbrojani i sati i ta nevidljiva mašinerija zna i cas njegove likvidacije. Javljaju se dva gospodina bledog ugojenog lica kao stari glumci koji igraju sporednu ulogu da bi na kraju procesa vodeci ga brižno i pažljivo do kamenoloma da bi izvršili kaznu. Kada su gospoda izvadila nož za klanje, pedantno su probali oštricu noža koja se presijava na mesecini dodajuci ga jedan drugom, pa se Jozefu K. ucinilo da traže od njega da sam izvrši presudu. Jozef K. za to nije imao snage i dok je jedan od gospode obavio ruku oko Jozefovog vrata, drugi mu je zario nož duboko u srce. Citava mracna atmosfera u delu podseca na atmosferu Danteovog pakla zbog terora nad jednom dušom i savešcu coveka u tom paklu. Tema Kafkinog dela je upravo pakao covekove intelektualne svesti, pobuna protiv civilizovano organizovanog pakla koji stvara sistem terora mašine vlasti.

    http://www.scribd.com/doc/31465120/Franc-Kafka-Proces

___________________________________________________________________
volim te svojse-volim te svekoliko...djenabetu moj

13.gif basket.gif basket.gif basket.gif 26.gif basket.gif basket.gif basket.gif 13.gif
"Za mudru osobu cijeli je svijet uèitelj, a za budalu je cijeli univerzum pun neprijatelja." Charaka

05-18-2010 23:57 Sevels is offline Pregledaj poruke od Sevels Dodaj Sevels u listu prijatelja
Sevels Sevels is a Male
moderator tra-la-la




Poruka: 6554
Location: Cernica-Mo-London
pokretac teme Thread Started by Sevels

RE: Knjiga na netu Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Dobitnik Nobelove nagrade za književnost 2006.godine - Orhan Pamuk i njegova knjiga "Istanbul, grad seæanja" za sve ljubitelje književnosti:-)))

Orhan Pamuk - Istanbul, grad seæanja

    www.scribd.com


Deèak iz dobre porodice sanjari o tome da postane slikar i luta predgraðima rodnog grada osluškujuæi prièe napuštenih kuæa. Njegova majka opravdano strahuje da æe deèak postati boem, što u Istanbulu nije tako bajkovit poziv kao u Parizu. Naposletku, deèak pospremi kistove i boje i objavi majci da æe postati pisac. Ovo je njegova knjiga. Njegovo ime je Orhan Pamuk.

    http://www.scribd.com/doc/32167500/Orhan-Pamuk-Istanbul-grad-se%C4%87anja

___________________________________________________________________
volim te svojse-volim te svekoliko...djenabetu moj

13.gif basket.gif basket.gif basket.gif 26.gif basket.gif basket.gif basket.gif 13.gif
"Za mudru osobu cijeli je svijet uèitelj, a za budalu je cijeli univerzum pun neprijatelja." Charaka

05-29-2010 19:56 Sevels is offline Pregledaj poruke od Sevels Dodaj Sevels u listu prijatelja
Sevels Sevels is a Male
moderator tra-la-la




Poruka: 6554
Location: Cernica-Mo-London
pokretac teme Thread Started by Sevels

RE: Knjiga na netu Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Izuzetna knjiga Sema Borna za sve ljubitelje mistike i trilera:-)))

Sem Born - Pravednici

    www.scribd.com


Dva ubistva na dva kraja Amerike - jedno u zabaèenim ulièicama Njujorka, drugo u dalekim šumama Montane. Serija ubistava širom sveta, od prenaseljenih slamova Indije do prelepih plaža Kejptauna....tu jednostavno ne može biti nikakve veze. To je samo instinkt Vila Monroa, mladog reportera Njujork tajmsa - sve do onoga jutra kada je oteta njegova lepa supruga Bet. Ona je u rukama ljudi oèigledno spremnih da je bez oklevanja ubiju. Oèajan, Vil prati trag koji ga vodi do tajanstvene sekte, a ona je tu, nedaleko od njega, i èine je odani sledbenici jedne od najstarijih vera ljudskog roda. Vil mora da razotkrije mnogobrojne velove misticizma i drevnih proroèanstava, da reši zagonetke skrivene u biblijskim tekstovima – sve dok ne otkrije tajnu koja zaokuplja svet hiljadama godina, tajnu od koje možda zavisi sudbina èoveèanstva. Ali sa sve više ubistava iz sata u sat, vreme istièe...

    http://www.scribd.com/doc/32155439/Sem-Born-Pravednici

___________________________________________________________________
volim te svojse-volim te svekoliko...djenabetu moj

13.gif basket.gif basket.gif basket.gif 26.gif basket.gif basket.gif basket.gif 13.gif
"Za mudru osobu cijeli je svijet uèitelj, a za budalu je cijeli univerzum pun neprijatelja." Charaka

05-29-2010 19:59 Sevels is offline Pregledaj poruke od Sevels Dodaj Sevels u listu prijatelja
Sevels Sevels is a Male
moderator tra-la-la




Poruka: 6554
Location: Cernica-Mo-London
pokretac teme Thread Started by Sevels

RE: Knjiga na netu Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Dejan Novaèiæ - SFRJ za ponavljaèe

    www.scribd.com



Pred vama je originalna, izuzetno duhovita, pomalo setna i veoma jugonostalgicna knjiga koja obradjuje mitove i legende nekadasnje nesvrstane SFRJ - zemlje bratskih naroda i narodnosti, koji to vise nisu. Tu su izvrnuti mitovi od onih o Titu i samoupravljanju, preko sletova i letovanja na Jadranu, do Pitralona i soka od maline u kafani, puno onog duha koji je nekada davno krasio zemlju koje vise nema. Za neke podsetnik, za druge udzbenik, ovaj turisticki vodic kroz proslost, zabavice vas tokom voznje kroz SFRJ koja postoji jos samo u secanju i knjigama

    http://www.scribd.com/doc/32170205/Dejan-Nova%C4%8Di%C4%87-SFRJ-za-ponavlja%C4%8De

___________________________________________________________________
volim te svojse-volim te svekoliko...djenabetu moj

13.gif basket.gif basket.gif basket.gif 26.gif basket.gif basket.gif basket.gif 13.gif
"Za mudru osobu cijeli je svijet uèitelj, a za budalu je cijeli univerzum pun neprijatelja." Charaka

05-29-2010 20:19 Sevels is offline Pregledaj poruke od Sevels Dodaj Sevels u listu prijatelja
Sevels Sevels is a Male
moderator tra-la-la




Poruka: 6554
Location: Cernica-Mo-London
pokretac teme Thread Started by Sevels

RE: Knjiga na netu Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Jos jedna knjiga od Orhana
Orhan Pamuk - Zovem se crveno

    www.scribd.com


Istanbul, šesnaesto stoleæe. Izvan zidina raskošnog dvora caruju siromaštvo, kuga, nemoral i nespokoj. To, dakako, ne spreèava Sultana da naruèi knjigu u slavu svoje vladavine koja æe prikazati svu velièinu Otomanskog Carstva. U tu svrhu on daje nalog Tetku Efendiji da okupi najbolje iluminatore u zemlji, èija je tajna zadaæa da oslikaju knjigu u stilu tadašnjih europskih majstora. Ali, kako se figurativna umetnost smatrala povredom islama, ta narudžba nije lišena opasnosti za izvršitelje, zbog èega ni jedan iluminator ne smie videti knjigu u celosti. Problemi poèinju kada jedan od minijaturista nestane, a Sultan zatraži da se njegova smrt rasvetli za tri dana. Jedini trag koji vodi k rešenju misterija nalazi se u nedovršenim iluminacijama. Je li ta smrt delo anðela osvete koji je otkrio bogohulno delo? Ili æe krivnja pasti na Karu, ljubomornog pretendenta na ruku Tetkove kæeri, neusporedive lepotice Šekure? Ova èudesna prièa spletena je oko tajnovitih ubojstava i ljubavi, preispitivanja religije i filozofije, suoèavanja Istoka i Zapada, te oko umetnosti minijature u trenucima njezina uzmaka i nestajanja. Kazuju je sami likovi, pa stoga svako novo poglavlje omoguæuje uvid u dogaðaje iz drukèijeg kuta gledanja. Takav pripovjedaèki pristup odražava autorov stav da "pisanje romana pruža užitak pogleda odozgor, kao kad gledamo neki prizor s balkona."

    http://www.scribd.com/doc/32178583/Orhan-Pamuk-Zovem-se-crveno

___________________________________________________________________
volim te svojse-volim te svekoliko...djenabetu moj

13.gif basket.gif basket.gif basket.gif 26.gif basket.gif basket.gif basket.gif 13.gif
"Za mudru osobu cijeli je svijet uèitelj, a za budalu je cijeli univerzum pun neprijatelja." Charaka

05-29-2010 23:25 Sevels is offline Pregledaj poruke od Sevels Dodaj Sevels u listu prijatelja
mostarac na sluzenom mostarac na sluzenom is a Male
moforaja




Poruka: 2481
Location: milano

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

10.gif

___________________________________________________________________
Kad si ljut -broj do cetri ,kad si jako ljut-psuj

05-30-2010 23:15 mostarac na sluzenom is offline Pregledaj poruke od mostarac na sluzenom Dodaj mostarac na sluzenom u listu prijatelja
Sevels Sevels is a Male
moderator tra-la-la




Poruka: 6554
Location: Cernica-Mo-London
pokretac teme Thread Started by Sevels

RE: Knjiga na netu Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Jovica Mišiæ - Senke nemira

    www.scribd.com


Jovica Mišiæ je roðen 31.marta 1961.godine u Kraljevu. U centralnoj Srbiji je završio niže razrede osnovne škole. Kao desetogodišnji deèak sa svojom porodicom došao je u Bor. U Boru je završio srednju mašinsko-tehnièku školu i krenuo na studije, koje je vrlo brzo napustio. Danas radi u pogonima rudnika Bakra u Boru kao referent nabavke pogona JAMA. Još iz osnovne škole Jovica je voleo da èita prozu i poeziju. Prema poeziji je gajio posebnu naklonost zbog prirodnog dara da je lepo odrecituje, a verovatno i iz razloga što je odrastao u kraju gde se upotrebljavao najèistiji srpski književni jezik. Kao srednjoškolac, amaterski se bavio i glumom u "Dramskom Studiju" Kulturno-umetnièkog društva Bor. I danas nosi lepe uspomene i saznanja iz tog perioda. Kaže da je možda i to razlog koji ga je odveo na put pisanja poezije. U svojoj privatnoj arhivi, Jovica ima mnogo napisanih stihova, a zbirka "Senke nemira" je njegova prva objavljena zbirka pesama.


    http://www.scribd.com/doc/32340016/Jovica-Mi%C5%A1i%C4%87-Senke-nemira

___________________________________________________________________
volim te svojse-volim te svekoliko...djenabetu moj

13.gif basket.gif basket.gif basket.gif 26.gif basket.gif basket.gif basket.gif 13.gif
"Za mudru osobu cijeli je svijet uèitelj, a za budalu je cijeli univerzum pun neprijatelja." Charaka

06-02-2010 12:27 Sevels is offline Pregledaj poruke od Sevels Dodaj Sevels u listu prijatelja
Sevels Sevels is a Male
moderator tra-la-la




Poruka: 6554
Location: Cernica-Mo-London
pokretac teme Thread Started by Sevels

RE: Knjiga na netu Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Richard Dawkins - Iluzija o Bogu

    www.scribd.com


Description:
Jedan od najpoznatijih svjetskih znanstvenika, a nakon ove knjige i najistaknutiji ateist, piše o iracionalnosti vjere u Boga i ozbiljnoj šteti koju su religije nanijele društvu. S neumoljivošæu i razborom secira sve glavne dimenzije religije te logikom obrazlaže kako je postojanje vrhunskog biæa tek vrhunska nevjerojatnost. Knjiga obiluje mnoštvom navoda, primjera i mišljenja brojnih ljudi u povijesti.

    http://www.scribd.com/doc/36324494/Richard-Dawkins-Iluzija-o-Bogu#about

___________________________________________________________________
volim te svojse-volim te svekoliko...djenabetu moj

13.gif basket.gif basket.gif basket.gif 26.gif basket.gif basket.gif basket.gif 13.gif
"Za mudru osobu cijeli je svijet uèitelj, a za budalu je cijeli univerzum pun neprijatelja." Charaka

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Sevels dana 09-24-2010 u 23:47.

09-24-2010 23:38 Sevels is offline Pregledaj poruke od Sevels Dodaj Sevels u listu prijatelja
Sevels Sevels is a Male
moderator tra-la-la




Poruka: 6554
Location: Cernica-Mo-London
pokretac teme Thread Started by Sevels

RE: Knjiga na netu Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

James Donald - Monstrum

    www.scribd.com


Description:
Suoèen sa disciplinskim postupkom, šarmantni i potpuno proseèan policijski inspektor Konstantin Vadim iz provincije, primiæe poziv da se javi na novu dužnost specijalnog istražitelja u Moskvu. Zadatak mu je uhvatiti opasnog serijskog ubicu poznatog pod nadimkom Monstrum. Godina je 2016., nakon trogodišnjeg žestokog graðanskog rata izmeðu anarhista i nacionalista, došlo je doba pomirenja i amnestije. Ali, glavnu vlast u zemlji još drži tajna policija, takozvana Èeka, i njen šef, ujedno i ruski potpredsednik, Leonid Koba. Skoro po dolasku u napola razrušeni glavni grad, inspektor æe shvatiti da je potreba za njegovim "velikim" istražiteljskim sposobnostima u Moskvi samo pokriæe za zakulisne igre. Da li je pravi razlog njegova dolaska u prestonicu zapravo njegova frapantna sliènost sa potpredsednikom Kobom kome prete atentatom ili je njegova prisutnost neophodna zbog moguæe predaje njegove bivše supruge, jedine preostale zapovednice poražene anarhistièke vojske?!? Sa punom šakom "vruæih kestena" inspektor Vadim æe se morati uhvatiti u koštac i sa svojim osobnim demonima bi li iz ovog košmara izvukao živu glavu i pritom priveo ubicu.

    http://www.scribd.com/doc/32997173/James-Donald-Monstrum

___________________________________________________________________
volim te svojse-volim te svekoliko...djenabetu moj

13.gif basket.gif basket.gif basket.gif 26.gif basket.gif basket.gif basket.gif 13.gif
"Za mudru osobu cijeli je svijet uèitelj, a za budalu je cijeli univerzum pun neprijatelja." Charaka

09-24-2010 23:44 Sevels is offline Pregledaj poruke od Sevels Dodaj Sevels u listu prijatelja
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7085
Location: BiH

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ðorðe Balaševiæ - Dodir svile

Free download:

    http://sites.google.com/site/cicilendbiblioteka/Djordje_Balasevic_knjige-Dodir_svile.pdf


"...Prelistao sam silne knjige nadajuæi se da æe Tajna samo zasjati medu stranicama, kao presovani listak staniola, prelistao sam silne oblake, grickajuæi onu sladunjavu travku koja raste jedino u podnožju Mladosti, slušao sam šta zbore Pametni, poturao ogledalce pred Opsenare, loveæi Rešenje u njihovim obrnutim likovima, a onda sam preplivao èak na drugu obalu Èekanja, i tek otud video da su crkve mudrosti tamo odakle dolazim..."

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane green dana 09-25-2010 u 09:46.

09-25-2010 09:46 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
Sevels Sevels is a Male
moderator tra-la-la




Poruka: 6554
Location: Cernica-Mo-London
pokretac teme Thread Started by Sevels

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od green:

    Ðorðe Balaševiæ - Dodir svile

    Free download:
      http://sites.google.com/site/cicilendbiblioteka/Djordje_Balasevic_knjige-Dodir_svile.pdf


    "...Prelistao sam silne knjige nadajuæi se da æe Tajna samo zasjati medu stranicama, kao presovani listak staniola, prelistao sam silne oblake, grickajuæi onu sladunjavu travku koja raste jedino u podnožju Mladosti, slušao sam šta zbore Pametni, poturao ogledalce pred Opsenare, loveæi Rešenje u njihovim obrnutim likovima, a onda sam preplivao èak na drugu obalu Èekanja, i tek otud video da su crkve mudrosti tamo odakle dolazim..."




to drug,bravo 10.gif

___________________________________________________________________
volim te svojse-volim te svekoliko...djenabetu moj

13.gif basket.gif basket.gif basket.gif 26.gif basket.gif basket.gif basket.gif 13.gif
"Za mudru osobu cijeli je svijet uèitelj, a za budalu je cijeli univerzum pun neprijatelja." Charaka

09-25-2010 15:05 Sevels is offline Pregledaj poruke od Sevels Dodaj Sevels u listu prijatelja
el-tozzinjo el-tozzinjo is a Male
majkin fakin




Poruka: 2332
Location: on island, located on Dharma: station number 6 - the Orchid.

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

odlicna tema!!

refleksija, i ja sam imao problema sa citanjem knjiga preko kompa. hajde i da svarim duze clanke ili novele, ali jednostavno knjige nisam mogao. kako na desktop pc-ju da se zavalis u fotelji ida drzis ruku na mishu?! nema shanse.

onda sam mislio da sam rijesio taj problem kad sam umjesto desktopa prebacio knjige na laptop...ma govno 21.gif trebalo bi streljati onoga ko je dao tako netacno ime za onu skalameriju (lap-koljeno, top-iznad....slobodni prevod "na koljenu"jes jes al aha)...grije se ko lud, tezak, nezgrapan, glomazan...legnem s njim u krevet, bole me ochi od tolikog ekrana, odmaknem, onda mi daleko rukama da pritiskam strelice i space...utrnem u jednom polozaju, hocu na stranu da legnem i da nastavim citanje - ne mozes! trebas s obe ruke uzeti laptop, prebaciti ga na stranu, pa se okrenuti i sam, pa skontati da je preblizu, pa onda skontas, ne moze ti biti dovoljno daleko zbog velicine monitora, jedino ako spavas sam na bracnom krevetu a imas ruke duze od vlade divca...


svi smo se sretali s ovim problemima..a onda se pojavilo njegovo velicanstvo NETBOOK. najdrazi gadget koji sam uzeo u poslednjih 10 godina a po prirodi sam lud za gadgetima, ne zbog statusnih simbola neo zbog multifunkcionalnosti....mini kamere, smartphones, usb stickovi, passport hdd prenosni...daaaamn, cak sam i e book reader probao...

ali netbook....mmmmmmmm..savrsenstvo!!!! dijagonale 10 incha, lagan ko pero. velicine a i debljine osrednje knjige.
skinem neku knjigu, otvorim pdf, legnem. monitor taman dovoljno mali da ne bole ochi od buljenja u njega a dovoljno veliki da sve vidim. dovoljno daleko da mi ne smeta ochima, a dovoljno blizu da mi ne mroa stajati metar od ochiju, da protezem ruke kad pritiskam space.
utrnem od lezanja?! oke. s jednom rukom , bukvalno s palcem i kaziprstom, uzmem netbook i okrenem se na stranu...hop, netbook je opet na 40, 50 cm od mojih ociju.sve vidim, cak u neku ruku i bolje nego papir jer ne moram s obe ruke da drzim knjigu pa da mi ova ispod tijela lezeci na strani - utrne.

ipAd? sminkersko govance. probao, ima svojih prednosti, pogotovo kod citanja, ali zato nista ostalo nema. ipak je netbook all in one - surfovanje je neuporedivo lakse, a da ne spominjem najgoru mogucu stvar kod ipada - nema multitasking. fancy uredjaj za sminkere.

baterija na netbooku mi traje po 4 sata i duze...odgledam film u putu, procitam dobar dio knjige, zavisi od debljine....kad ponesem rezervnu bateriju koja je mala u odnosu na bateriju laptopa, mogu do amerike putovati i sve mi je u netbooku :) a stane bukvalno ko debela teka kad ides u skolu pa je ispod kaisha metnes i prebacis majicu preko. mali ispravljac stane u pederusu, jos tu stane i externi passport hdd..sreci nikad kraja :) a i rasteretio sam desktop od interneta i viruschina. sad mi desktop sluzi samo za muziku, jer je mixeta nakacena na njega, midi klavijatura itd...a laptop za web development, photoshop, dreamweaver...

netbook je zakon! uz njega sam se navukao na citanje preko monitora iako sam i sam bio skeptican.
stay tuned. bravo sevels, koliko god ne podnosim neke druge tvoje stvari koje radis ovde na forumu(vecinu, da budemo iskreni), ovo jeodlicna tema! nabacacu vam par linkova ovde gdje ima ne brdo nego planine knjiga na nasehem jeziku. plus, knjige na engleskom, strucne knjige za IT, interaktivna biblija, interaktivni kuran itd itd..

11-16-2010 04:16 el-tozzinjo is offline Pregledaj poruke od el-tozzinjo Dodaj el-tozzinjo u listu prijatelja
el-tozzinjo el-tozzinjo is a Male
majkin fakin




Poruka: 2332
Location: on island, located on Dharma: station number 6 - the Orchid.

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

za pocetak: odlican server sa velikim izborom: filozofija, knjige na engleskom, magazini, publikacije, poezija, hrvatska knjizevnost, makedonska knjizevnost, akvaristika, okultizam itd. daglas adams, ivo andric, dzordz orvel, teri prachet, dzejms rolins, dzejms paterson, edgar alan po, nora roberts, mario puzo, selindzer, solzenjicin, tolkin, tolstoj, zil vern, marija juric zagorka....itd itd..

    11-16-2010 04:21 el-tozzinjo is offline Pregledaj poruke od el-tozzinjo Dodaj el-tozzinjo u listu prijatelja
    el-tozzinjo el-tozzinjo is a Male
    majkin fakin




    Poruka: 2332
    Location: on island, located on Dharma: station number 6 - the Orchid.

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    A:

      A.B. Klaic - Koriensko pisanje
      A.E.Wilder Smith - Zašto Bog dopušta zlo
      A.Pavlovic Cehov - Galeb
      A.Pavlovic Cehov - Ivanov
      A.Pavlovic Cehov - Najlepše price
      A.Pavlovic Cehov - Novele
      A.Pavlovic Cehov - Stepa
      A.Pavlovic Cehov - Tri sestre
      A.Pavlovic Cehov - Ujka Vanja
      A.Pavlovic Cehov - Višnjik
      A.Sergejevic Puškin - Boris Godunov
      A.Sergejevic Puškin - Evgenije Onjegin
      A.Sergejevic Puškin - Kameni gost
      A.Sergejevic Puškin - Kapetanova kci
      A.Sergejevic Puškin - Mocart i Salijeri
      A.Sergejevic Puškin - Poezija
      Abdulah Sidran - Secaš li se Dolly Bell
      Abeceda jednog vremena
      Adolf Hitler - Moja borba
      Adrian Mole - Godine divljine
      Adrian P.Kezel - Bijela ptica
      Afrodiziak
      Agata Kristi - Bija, baja, buf
      Agata Kristi - Deset malih crnaca
      Agata Kristi - Džep pun žita
      Agata Kristi - Gospoda MCG je mrtva
      Agata Kristi - Grašamova ludost
      Agata Kristi - Iskricavi cijanid
      Agata Kristi - Karte na sto
      Agata Kristi - Kod bijelog konja
      Agata Kristi - Leš u biblioteci
      Agata Kristi - Misterija Å¡panjolskog sanduka
      Agata Kristi - Otrovno pismo
      Agata Kristi - Pita od kupina
      Agata Kristi - Poirot istražuj
      Agata Kristi - Pokorni sluga
      Agata Kristi - Pripovetke
      Agata Kristi - Pustolovine Božicnog pudinga
      Agata Kristi - San
      Agata Kristi - Sitafordska misterija
      Agata Kristi - Smrt u oblacima
      Agata Kristi - Å*ifra Nemesis
      Agata kristi - Tajna plavog voza
      Agata Kristi - Tragedija u tri cina
      Agata Kristi - Treca devojka
      Agata Kristi - Ubistvo u Mesopotamiji
      Agata Kristi - Ubistvo u orijent ekspresu
      Agata Kristi - Vecita noc
      Ahmed Bosnic - Atlantida najveca misterija prošlosti
      Ahmed Bosnic - Dan kada su ucenjaci umirali
      Ahmed Bosnic - Sve misterije sveta
      Ahmed Bosnic - Tajanstveno more
      Ahmed Bosnic - Tajne išcezlih civilizacija
      Ahmed Hromadžic - Zelena šuma
      Ahmed Mehmedovic - Tako je govorio Resululah Muhamed
      Ajahn Sunedho - Cetiri plemenite istine
      Alan Baker - Nevidljivi orao
      Alan Dean Foster - Tudinac
      Alan Ricardson - Uvod u misticnu Kabalu
      Alan Sheldon - Ciji sam ja komadic
      Alber Kami - Kuga
      Alber Kami - Nesporazum
      Alber Kami - Stranac
      Albert Anštajn za pocetnike
      Albert D.Pastore - Cudnije od Fantazije
      Alberto Fortis - Put po Dalmaciji
      Aleister Crowley - Atlantida
      Aleister Crowley - Esej iz ontologije
      Aleister Crowley - Goetia
      Aleister Crowley - Ji Ðing
      Aleister Crowley - Knjiga laži
      Aleister Crowley - Magika bez suza
      Aleister Crowley - Preko ponora
      Aleister Crowley - Preporod Magike
      Aleister Crowley - Tao Te King
      Aleister Crowley - The Equinox of the gods
      Aleister Crowley - Tian Dao (Sinagoga satane)
      Aleister Crowley - Vizija i glas
      Aleister Crowley - Vojnik i grbavac
      Aleksa Ivic - Roslovne tablice srpkskih dinastija i vlastele
      Aleksandar Ðuricic - Surf na crvenom talasu
      Aleksandar Fomic Veljtman - Atila i Rusija
      Aleksandar Hemoh - Adut zvani Sadam
      Aleksandar Matunovic - Jovanka Broz, Titova suvladarka
      Aleksandar Milinkovic - Tesla, carobnjak i genije
      Aleksandar Popovic - Bela kafa
      Aleksandar Popovic - Mrešcenje šarana
      Aleksandar Popovic - Sveti davo Raspucin
      Aleksandar Popovic - Trka s vremenom
      Aleksandar Solzenycin - Odjel za rak
      Aleksandar Solzenycin - Reka bez ušca
      Aleksandar Solzenycin - U prvom krugu
      Aleksandar Stipcevic - Iliri
      Aleksandar Tišma - Upotreba coveka
      Aleksander Bajt - Bermanov dosije
      Aleksandre Dumas - Dama sa kamelijama
      Aleksej Jelacic - Istorija Rusije
      Aleksej Jelacic - Rusija i Balkan
      Alen Bešic - Nacin dima
      Allen Carr - Lako je prestati pušiti
      Amelie Nothomb - Protiv Katiline
      Amy Welborn - Dekodirani Davincijev kod
      Ana Ristovic - Lajke na mesecu
      Andrej Gorbunov - Pokušaj razotkrivanja Apokalipse
      Andrew McDonald - Dnevnici Earla Turnera
      Andrija Kacic Miošic - Razgovor ugodni, naroda slovinskog
      Andrija Luburic - Orlovici
      Andy McNab - Bravo two zero
      Andy McNab - Izravna akcija
      Anita Shreve - Težina vode
      Ann B.Ross - Miss Julia
      Ann Willis - Ranjena ptica
      Anri Rober Peti - Kralj Aleksandar I
      Ante Kovacic - Fiškal
      Ante Kovacic - Odabrane pripovjesti
      Ante Kovacic - U registraturi
      Ante Tomic - Ljubav, struja, voda & telefon
      Ante Tomic - Å*to je muÅ¡karac bez brkova
      Anthony Burgess - Paklena narandža
      Antoine de Saint - Mali princ
      Antologija srpskih pripovedaka
      Antoni de Melo - Budenje
      Antoni de Melo - Damari
      Antoni de Melo - Meditacije ljubavi
      Antoni de Melo - Novi dan... duhovne vežbe
      Antonije Å*kokljev - Bogovi Olimpa iz Srbije
      Antun Branko Å*imic - Sabrane pjesme
      Antun Gustav Matoš - Odabrane pripovetke
      Antun Gustav Matoš - Pjesme
      Antun Kanižlic - Sveta Rozalija
      Apolon Aleksandrovic Majkov - Istorija Srpskog naroda
      Arhitektura ranesanse
      Arijana Culina - Å*ta svaka žena triba znat o onim stvarima
      Aristotel - Nikomahova etika
      Aristotel - Politika
      Arnold Ðuro - Izabrane pjesme
      Arthur Golden - Sjecanja jedne gejše
      Artur Klark - Božiji cekic
      Artur Klark - Druga odiseja 2010
      Artur Klark - Grad i zvezde
      Artur Klark - Konacna odiseja 3001
      Artur Klark - Kraj detinjstva
      Artur Klark - Matica zemlja
      Artur Klark - Odiseja u svemiru 2001
      Artur Klark - Otkrivena Rama
      Artur Klark - Pad Meseceve prašine
      Artur Klark - Pesak Marsa
      Artur Klark - Rajski vodoskoci
      Artur Klark - Rama II
      Artur Klark - S'druge strane neba
      Artur Klark - Susret sa Ramom
      Artur Klark - Treca odiseja 2061
      Artur Klark - Vrt Rame
      Arturo Perez Reverte - Slika Flamanskog majstora
      Auel Jean M - Vatreni kamen
      August Å*enoa - Branka
      August Å*enoa - Cuvaj se Senjske ruke
      August Å*enoa - Karanfil sa pjesnikova groba
      August Å*enoa - Kletva
      August Å*enoa - Ljubica
      August Å*enoa - Na poklade
      August Å*enoa - Pjesme
      August Å*enoa - Povjestice
      August Å*enoa - Prijan Lovro
      August Å*enoa - Prosjak Luka
      August Å*enoa - Seljacka buna
      August Å*enoa - Zlatarevo zlato
      Avijacija Srbije i Jugoslavije 1904 - 1994 Deo1
      Avijacija Srbije i Jugoslavije 1904 - 1994 Deo2
      Azis Osman - Bez nade


    download code (Zajedno spakovani u nekoliko linkova, kome treba pomoc oko skidanja, neka zatrazi, objasnicu mu ) :

      http://rapidshare.com/#
    !download|348tl3|194386344|A-knjige.part1.rar|100431
      http://rapidshare.com/#
    !download|570l3|194413702|A-knjige.part2.rar|100431
      http://rapidshare.com/#
    !download|253dt|194439537|A-knjige.part3.rar|100431
      http://rapidshare.com/#
    !download|303l32|194463278|A-knjige.part4.rar|100431
      http://rapidshare.com/#
    !download|503tl3|194483698|A-knjige.part5.rar|100431
      http://rapidshare.com/#
    !download|22l34|194497449|A-knjige.part6.rar|74504

    11-16-2010 04:25 el-tozzinjo is offline Pregledaj poruke od el-tozzinjo Dodaj el-tozzinjo u listu prijatelja
    el-tozzinjo el-tozzinjo is a Male
    majkin fakin




    Poruka: 2332
    Location: on island, located on Dharma: station number 6 - the Orchid.

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ps. izgleda da su php kodovi ovde na forumu malo drugaciji, morate prekopirati citav link jedan po jedan, otvoriti new tab, pa u njega postaviti link, kliknuti enter i sacekati onih 40ak sekundi na rapidshare dok se ne dobije mogucnost za free download.
    nakon sto skinete sve rar fajlove, (sro, da ne bi cekali pred kompjuterom da klikcete jedan po jedan, mozete uciniti sa programcicem jednostavnim zvanim JDownloader, koga zanima objasnicu mu) onda ih morate extractovati (extract here) pa ce vam traziti password. ukucajte tu, ili prekopirajte ovo:

      www.warezserbia.com


    i to je to.

    sutra novo slovo stize i nova kolekcija :)

    11-16-2010 04:30 el-tozzinjo is offline Pregledaj poruke od el-tozzinjo Dodaj el-tozzinjo u listu prijatelja
    Carmela Carmela is a Female
    vjeciti optimist




    Poruka: 7602
    Location: ja nisam odavle

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Toza, ima li ovdje kod tebe free download nekog limita za IP adresu? Pitam, jer sam u kratko vrijeme potrošila isti na

      www.rapidserbia.com
    16.gif

    ___________________________________________________________________

      Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

    11-16-2010 10:51 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
    el-tozzinjo el-tozzinjo is a Male
    majkin fakin




    Poruka: 2332
    Location: on island, located on Dharma: station number 6 - the Orchid.

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ima limita ali se to prebrodi na drugi nacin ;)

    za pocetak, skini sa bliko kojeg od ovih linkova ispod - portable program jdownloader

    {1ef2f0_\2_1}

    kad ga skines i kliknes na njega (portabl je, bez instalacije) otvori ti se sam. onda koji god link kopiras s neta, on ti se pojavi u jdownloader. kliknes u JD i ides na continue...sam ih skida i sam ceka one pauze izmedju dva freedownloada, sam ispunjava ona slova (captcha) itd kliknes gore na "play" i on skida, posle kad se skine odes desni klik na fajl koji si skinula i open in folder, tako vidis gdje ti ga je skinuo na kompu ako si slucajno zaboravila.
    odlicna stvar je sto mozes da napunis JD i da ostavis preko noci da sam skida...ili ako pukne veza ili ugasis komp, nakon paljenja samo startujes JD i on pamti gdje je stao i nastavlja download...

    11-16-2010 15:22 el-tozzinjo is offline Pregledaj poruke od el-tozzinjo Dodaj el-tozzinjo u listu prijatelja
    el-tozzinjo el-tozzinjo is a Male
    majkin fakin




    Poruka: 2332
    Location: on island, located on Dharma: station number 6 - the Orchid.

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    B i C su trenutno u procesu reuploada linkova

    evo ga slovo D:


      Daglas Adams - Autostoperski vodic kroz galaksiju
      Dalaj Lama - Saveti o umiranju i boljem životu
      Danica Popovic - Kult svetih vladara Srbije
      Danielle Steel - Ljubavni susreti
      Danielle Steel - Nestao
      Danijel Defo - Robinzon Kruso
      Danijel Goleman - Emocionalna inteligencija
      Danijela Blažeka - Vladarica
      Danilo Kiš - Cas lobotomije
      Danilo Kiš - Elektra
      Danilo Kiš - Enciklopedija mrtvih
      Danilo Kiš - Grobnica za Borisa Davidovica
      Danilo Kiš - Mansarda
      Danilo Kiš - Noc i magla
      Danilo Kiš - Rani jadi
      Danilo Maric - Vule Yelic
      Danko Popovic - Knjiga o Milutinu
      Dario Džamonja - Price
      Darko Macan - Pavo protiv Pave
      Darko Polšek - Pokušaji i pogreške (Filozofija Karla Poppera)
      Dave Pelzer - Dete zvano ONO
      Dave R.Heyneck - UFO mit ili stvarnost
      David Baldacci - Jedini preživeli
      David Icke - Najveca tajna
      David Weisshaupt - Tajne profesionalnih kladionicara
      Davor Domazet Loso - Gospodari haosa
      Dejan Lukic - Radovan Karadžic, moja odbrana
      Dejvid Brin - Blistavi sprud
      Dejvid Brin - Nebeski doseg
      Dejvid Brin - Obala beskraja
      Dejvid Brin - Podizanje zvezdane plime
      Dejvid Brin - Ponirac u sunce
      Dejvid Brin - Rat uzdizanja
      Dejvid Morel - Ocinstvo kamena
      Den Braun - Andeli i demoni
      Den Braun - Da Vincijev kod
      Den Braun - Digitalna tvrdava
      Den Simons - Endimion
      Den Simons - Hiperion
      Den Simons - Ilium
      Den Simons - Ljubav i smrt
      Den Simons - Olimp
      Den Simons - Pad hiperiona
      Den Simons - Pesme boginje Kali
      Den Simons - Sirocici Heliksa
      Den Simons - Å*uplji covek
      Derviš Sušic - Veliki vezir
      Desanka Maksimovic - Poezija
      Desanka Maksimovic - Tražim pomilovanje
      Desmond Morris - Covek je životinja
      Didu Krisnamurti - Zemlja bez staza
      Dijabetes - Smrtonosna prevara
      Dil Å*arl - Istorija Vizantijskog carstva
      Dimitrije Bogdanovic - Knjiga o Kosovu
      Dimitrije Najdanovic - Ravna gora, zablude i samouništenje
      Dinko Simunovic - Odabrane pripovetke
      Ditrih Ekart - Grobari Rusije
      Djordje Balasevic - Dodir svile
      Djordje Balasevic - I život ide dalje
      Djordje Balasevic - Jedan od onih života
      Djordje Balasevic - Tri posleratna druga
      Djorde Jankovic - Srpsko pomorje
      Djurdje Boskovic - Novo brdo
      Djuric Igor - Metohija i Kosovo
      Djuro Frankovic - Gromovnik Sveti Ilija
      Djuro Jaksic - Izbor iz poezije
      Dnevnik Ane Frank
      Dobrica Cosic - Otpadnik
      Dobrilo Nenadic i Gojko Å*antic - Magla
      Domagoj Margetic - Islamisticki terorizam na jugu Evrope
      Domagoj Margetic - Usporedna vlast
      Don Miguel - Cetiri sporazuma
      Don Miguel Ruiz - Mudrosti starih Toltelca
      Donah Zohar & Ian Marshall - SQ duhovna inteligencija
      DosijeX - Nulta tacka
      DosijeX - Ruševine
      Dositej Obradovic - Sabrana dela
      Dr.Aleksandar Stamatovic - Istina o cetnicima
      Dr.Arcibald Rajs - O Srbima
      Dr.Branko B.Gavela - Praistorijski anticki Singidunum
      Dr.Jefto Dedijer - Stara Srbija, etnografska i geografska slika
      Dr.Jelka Redep - Sibinjanin Janko
      Dr.M.Grujic - Kraljica Teodora mati Cara Dušana
      Dr.Miograg Lazic - Dnevnik ratnog hirurga
      Dr.Miroljub Jeftic - Džihad
      Dr.Relja Novakovic - Gde se nalazila Srbija od VII do XII veka
      Dr.Robert V.Gentry - Stvaranje za 6 dana
      Dr.Robert V.Gerard - Promijenite svoju DNK
      Dr.Slobodan Ristanovic - Cerska bitka
      Dr.Valentin Vnuk - Kucni doktor
      Dragan Kulidžan - Sipajte, sipajte
      Dragan Simovic - Magija brojeva
      Dragan Vicanovic - Tajne piramida
      Dragana Abramovic - Beogradski lokvanji
      Drago Plecko - Droge bic novog doba
      Dragomir Mirkovic - Istorija južnih Slovena
      Dragoslav Mihailovic - Kad su cvetale tikve
      Dragutin Domjanic - Izabrane pjesme
      Dragutin Domjanic - Po dragomu kraju
      Dragutin Ilijc - Sekund vecnosti
      Duhovna Å¡kola uskrsnuca
      Duhovne poruke Srpskom narodu
      Dusan Kovacevic - Maratonci trce pocasni krug
      Dušan Babac - Specijalne jedinice YU vojske u aprilskom ratu
      Dušan Gojkov - Album fotografija
      Dušan Gojkov - Grand hotel
      Dušan Moraca - Radiestenzija
      Dušanov zakonik
      Duško Radovic - Beograde dobro jutro
      Dzejmi Oliver - Kuvar
      Dzejms Redfild - Tajna Sambale
      Dzems Velard - Antlantida i drugi izgubljeni svetovi
      Dzon Bakster & Tomas Atkins - Tajna Sibirske katastrofe
      Dzon Blofeld - Put do besmrtnosti
      Dzonatan Livingston - Galeb
      Dzudit Kranc - Do ponovnog susreta
      Džejms Cercvord - Mu iscezli kontinent
      Džejn Ostin - Ponos i predrasude
      Džek London - Bijeli ocnjak
      Džerom Dejvid Selindžer - Lovac u žitu
      Dževad Karahasan - Å*ahrijarov prsten
      Džiju-džicu - sistem fizickog razvijanja u japanaca
      Džin Volf - Citadela Autarha
      Džin Volf - Egzodus sa dugog sunca
      Džin Volf - Jezero dugog sunca
      Džin Volf - Kalde dugog sunca
      Džin Volf - Kandža pomiritelja
      Džin Volf - Mac Liktora
      Džin Volf - Nocna strana, dugo sunce
      Džin Volf - Senka mucitelja
      Džin Volf - Urt novog sunca
      Džoe Haldemen - Veciti mir
      Džon Steinbek - O miševima i ljudima
      Džonatan Vels - Ikone evolucije
      Džordž Orvel - 1984
      Džordž Orvel - Životinjska farma
      Džozef Bedijer - Roman o Tristanu i Izoldi

    download:
    {1ef2f0_\2_2}

    11-17-2010 17:28 el-tozzinjo is offline Pregledaj poruke od el-tozzinjo Dodaj el-tozzinjo u listu prijatelja
    el-tozzinjo el-tozzinjo is a Male
    majkin fakin




    Poruka: 2332
    Location: on island, located on Dharma: station number 6 - the Orchid.

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    evo ga i E:

      E.F.Malkowski - Prije faraona
      Eckhart Tolle - Moc sadašnjeg trenutka
      Eckhart Tolle - Nova zemlja
      Eckhart Tolle - Tišina govori
      Eddie Conlon - Å*panjolski gradanski rat
      Edgar Allan Poe - Avanture Gordona Pima
      Edgar Allan Poe - Umorstva u ulici Morgue
      Edgar Allan Poe - Zlatni skarabej
      Edgar Moren - Duh vremena I
      Edgar Moren - Duh vremena II
      Edgar Wallace - Lakrdijaš
      Edith Nesbit - Zacarani zamak
      Efraim Kišon - Da li je to bila ševa
      Efraim Kišon - Nije fer Davide
      Egon Petersdorff - Demoni Veštice Spiritisti
      Ekonomski recnik - Knjiga1
      Ekonomski recnik - Knjiga2
      Elaine Hollingsworth - Preuzmite kontrolu nad svojim zdravljem
      Elejn Pejgels - Poreklo Satane
      Emanuel Kant - Kritika prakticnog uma
      Emil Keršek - Lekovito bilje u vinu i rakiji
      Emil Vlajki - Kosovsko raspece Srbije
      Enver Redžic - BiH u II svetskom ratu
      Enver Redžic - Muslimansko autonomaštvo i 13.SS divizija
      Ep po Gilgamešu
      Episkop Hrizostoma - Srpske slave
      Eric Pianka - Nestajuca knjiga života na Zemlji
      Erica Jong - Strah od letenja
      Erich Fromm - Anatomija ljudske destruktivnosti 1
      Erich Fromm - Anatomija ljudske destruktivnosti 2
      Erich Fromm - Autoritet i porodica
      Erich Fromm - Dogma o Kristu
      Erich Fromm - Imati ili biti
      Erich Fromm - Kriza psihoanalize
      Erich Fromm - Psihoanaliza i religija
      Erich Fromm - Umijece ljubavi
      Erich Fromm - Zdravo društvo
      Erich H.Cline - Armagedonske bitke
      Erich Von Daniken - Da li sam se prevario
      Erich Von Daniken - Dan kada su sišli Bogovi
      Erich Von Daniken - Oci svinge
      Erich Von Daniken - Secanja na buducnost
      Erich Von Daniken - Setva u svemiru
      Erich Von Daniken - Sudnji dan je odavno poceo
      Erich Von Daniken - Svi smo mi deca bogova
      Erich Von Daniken - Znaci za vecnost
      Erich Zollner - Povjest Austije
      Erick Rackwic - Ekspedicije u nepoznato
      Erik Lustbader - Beli nindža
      Erik Lustbader - Jian
      Ernest Hemingvej - Starac i more
      Ernesto Sabato - Tunel
      Ernst Cassirer - Ogled o covjeku
      Erving Valas - Nagrada
      Etienne De La Boetie - Politika poslušnosti (rasprava o dobrovoljnom ropstvu, 1550. god.)
      Etjen Gije - Alhemija života
      Eugen Fink - Osnovni fenomeni ljudskog postojanja
      Eugen Kumicic - Gospoda Sabina
      Eugen Kumicic - Olga i Lina
      Eugen Kumicic - Urota Zrinsko-Frankopanska
      Eugen Kumicic - Zacudeni svatovi
      Evald Flisar - Carobnjakov Å¡egrt
      Evans Nicholas - Petlja
      Ezop - Basne


    {1ef2f0_\2_3}


      password za sve fajlove:

        www.warezserbia.com

    11-17-2010 17:30 el-tozzinjo is offline Pregledaj poruke od el-tozzinjo Dodaj el-tozzinjo u listu prijatelja
    Stranica (4): « prethodna 1 [2] 3 4 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
    Postavi novu temu Odgovori
    Go to:
    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com