Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » ZABAVA » SPORT » Edin Džeko - golovi, karijera, transferi... » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (53): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Japrak Japrak is a Male
moforaja

Poruka: 2117

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Da je i doveli su ga izgleda, i neka su postalo je dosadno vise citati u novinama te prelazi ovde te prelazi onde........
predji vise i eto presao je.....

05-25-2010 07:43 Japrak is offline Pregledaj poruke od Japrak Dodaj Japrak u listu prijatelja
Japrak Japrak is a Male
moforaja

Poruka: 2117

Za Džeku se još jedino nisu raspitivali Laktaši!?............. 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif dobra ova-...........

05-26-2010 07:54 Japrak is offline Pregledaj poruke od Japrak Dodaj Japrak u listu prijatelja
metallica metallica is a Male
moforaja

Poruka: 8230

ja bih vise volio Man.U. u Realu kakakv god bude ako mu se dresovi ne budu prodavali u velikim kolicina tj. ako ne postane "Estradno fudbalska" zvijezda bit ce ili na klupi ili prodat 28.gif

05-26-2010 10:29 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
green green is a Male
Super Moderator

Poruka: 7092
pokretac teme Thread Started by green

Shocked auff! Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Da ne otvaram novu temu... može ovdje...

Gledajte ovog živca... 21.gif

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane green dana 08-30-2010 u 23:26.

08-30-2010 23:14 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
djelda djelda is a Male
raja

Poruka: 1653

Džeko u Londonu Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Tamo će - vamo će.........

Ipak će u Manchester City !

http://www.bljesak.info/content/view/66496/159/

Sretno majstore 10.gif

01-05-2011 12:46 djelda is offline Posalji email za djelda Pregledaj poruke od djelda Dodaj djelda u listu prijatelja
Dzani Dzani is a Male
moforaja

Poruka: 2023

Very nice!

01-06-2011 02:04 Dzani is offline Posalji Email za Dzani Pregledaj poruke od Dzani Dodaj Dzani u listu prijatelja
Behma Behma is a Male
rodjeni

Poruka: 766

skinuto mu je breme sa ramena sad ce tek a treba da pokaze sta zna i umije.
Sretno majstore 10.gif

01-06-2011 03:46 Behma is offline Pregledaj poruke od Behma Dodaj Behma u listu prijatelja
green green is a Male
Super Moderator

Pismo Edinu Džeki od navjiača Manchester City-a:

(Nickname: Our Tommy)

Link: http://www.mancityforum.com/forums/showt...?t=8469&page=21

Prijevod Google Translate: http://translate.google.com/translate?js...469%26page%3D21

10.gif

01-06-2011 17:29 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
moforaja

citat od green:
Pismo Edinu Džeki od navjiača Manchester City-a:

(Nickname: Our Tommy)

Link: http://www.mancityforum.com/forums/showt...?t=8469&page=21

Prijevod Google Translate: http://translate.google.com/translate?js...469%26page%3D21

10.gif

jaaao lik mu je napisao pismo za 10 10.gif 10.gif 10.gif

01-06-2011 18:35 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
djelda djelda is a Male
raja

Poruka: 1653

Golemo ovo majke mi.... svaka čast !!!!!

01-06-2011 19:48 djelda is offline Posalji email za djelda Pregledaj poruke od djelda Dodaj djelda u listu prijatelja
green green is a Male
Super Moderator

Prvi intervju Edina Džeke u britanskim medijima... VIDEO: http://mcfc.co.uk/Video/Interviews/Edin-...ive-interview-I

01-08-2011 17:03 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
dolaf dolaf is a Male
brato

Poruka: 618

Oštar start,ne bi bili mi, da nismo ovaki, kakvi jesmo

"'Ta će Džeko, ja mu kroz noge probaciv'o"?!
Idiotizmu i zlobi, reflektiranom kroz kompleks ljubomore i zavisti, nikada kraja u ovoj zemlji. Kakvi su to ljudi koji ne mogu podnijeti uspjeh drugih? Bezveznjakovići!
Zašto ova priča? Jednostavno, da oni koji su takvi, malo razmisle, ne bi li promijenili životne navike. Ako je moguće, postanu malo bolji ljudi?
"Kloc, šljivotres"
Prošlog ponedjeljka u blizini stadiona "Grbavica" sreo sam jednog od bivših, pa može se reći, propalih fudbalera. Volio bih da nisam, jer bi i danas mislio da je dobar čovjek.

Sa prvim mrakom nabasah na spomenutog "mračnjaka", čije ime namjerno ne želim javno istaći. No, znat će on o kome je riječ. Vjerovatno se poslije ove kolumne nećemo više ni pozdravljati, a kamo li pričati. Kakva šteta?!

Nakon uvodnog, obostranog "vozdra", upita me: "Šta ima?" Rekoh mu da sam prije nekoliko minuta izašao iz redakcije i da idem nešto kupiti. Sav sretan, ja njemu da je bilo puno posla, ali i da mi je drago što ga je bilo. Iskreno, kazah mu, i hvala dragom Bogu, konačno smo imali povoda da pišemo o lijepim stvarima vezanim za naš sport.

Gledao me i nije progovarao. U čudnoj situaciji nastavih s vlastitim mini monologom, kojeg zbog novonastale situacije, željeh što prije pretvoriti u dijalog: "Šta ti kažeš o transferu Edina Džeku u Manchester City?" Kud ga pitah? Odgovor me sledio!

Reče on i "ostade živ": "'Ta će Džeko, ja mu kroz noge probaciv'o". Nisam mogao vjerovati. Nasmijao sam se, misleći da se šali, a on, "haman" histerično, nastavi: "Pa, šta? Cijela država priča samo o njemu. I vi novinari samo pišete o njemu. Televizije, novine, portali, radiostanice... Ko je frajer? Pa, bolan raja ga zvala kloc, šljivotres dok je bio u Želji. Bježi. Ko uze pare?"

Fakat, ne kontam? Vi?

Šta je dotičnog nagnalo na reakciju koju vam prenesoh do u riječ? Zašto biti ljubomoran i zavidan na nekoga ko ti promoviše zemlju na najbolji način, zbog koga je cijeli svijet proteklih dana u pozitivi pričao o Bosancima i Hercegovcima? Fakat, ne kontam?! Vi?

Šta reći osim klasična ljudska zloba. Procijenite? Valjda ne pretjerujem?!

Za kraj, nešto, da stvar bude ironična da ironičnija ne može biti. Priču sa ulice u blizini slavne "Grbavice", sa koje je svoj blistavi fudbalski put počeo Džeko, usporedimo sa izjavom Roberta Mancinija, trenera Cityja.

"Nadam se da će Edin donijeti razliku u borbi za prvo mjesto. On je strašan igrač koji može biti ključan u deset odlučujućih utakmica. Da sam ga imao u sastavu protiv Arsenala, bila bi to u potpunosti druga priča, a vjerujem i rezultat. On je jak, visok, igrao odlično sa obje noge i postiže puno golova", govorio je slavni Italijan o najplaćenijem fudbaleru svih vremena sa ex Yu prostora.

A, da Roberto zna ko mu je kroz noge probaciv'o?

C, c, c, c...

"Skloni obuću kad prelaziš Unu,Savu,Drinu. Operi noge u rijekama Bosna je ćilimom zastrta."

'ruka osiljena,drska.Stari most obori-bruka,
najljepsa munara bio,opet bice-nasa odluka.

01-15-2011 01:21 dolaf is offline Pregledaj poruke od dolaf Dodaj dolaf u listu prijatelja
dolaf dolaf is a Male
brato

Asistencija Džeke, rapsodija Teveza

Vukovi su dugo vodili sa 1:0, zatim Građani predvođeni Tevezom početkom drugog poluvremena preokrenuli na 4:1, da bi u konačnici ekipa za koju je danas debitovao naš Edin Džeko jedva došla do pobjede od 4:3.

Dugo očekivani debi meč Edina Džeke za ekipu Manchester Citya je donio fenomenalan susret na Eastlandsu u kojem su Građani sa 4:3 savladali Wolverhamptona te tako preuzeli vrh premierligaške tabele. Vukovi su dugo vodili sa 1:0, domaći su potom preokrenuli na visokih 4:1, ali u završnici jedva sačuvali tri boda.

Najzaslužniji za to što će City bar do sutra, kada Manchester United bude gostovao kod Tottenhama, imati bod prednosti u odnosu na gradskog rivala je danas sjajni Carlos Tevez koji je uknjižio dva sjajna gola. Zaslužene ovacije je dobio i naš Edin Džeko koji je uknjižio asistenciju, ali odigrao i dosta dobar debitantski meč.

"Skloni obuću kad prelaziš Unu,Savu,Drinu. Operi noge u rijekama Bosna je ćilimom zastrta."

01-15-2011 18:07 dolaf is offline Pregledaj poruke od dolaf Dodaj dolaf u listu prijatelja
green green is a Male
Super Moderator

Dolaf, čija je ovo kolumna, koji novinar je u pitanju?

01-15-2011 20:16 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
pasha pasha is a Male
Super Moderator

Poruka: 8886

gledao sam utakmicu Dzeko je izvrsno debitovao
moje je misljenje da sistem igre i ne pase nasem Dzeki, mozda se varam

01-15-2011 20:31 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
dolaf dolaf is a Male
brato

citat od green:
Dolaf, čija je ovo kolumna, koji novinar je u pitanju?

Mancini oduševljen Džekinim debijem

Trener Manchester Cityja, Roberto Mancini, bio je impresioniran debijem Edina Džeke u dresu Građana.
Podsjetimo, Džeko je asistirao za treći pogodak svoje momčadi, a cijelu je utakmicu odigrao na visokom nivou.

- Ovo je njegova prva utakmica nakon 30 dana, te također prva za novu momčad. Odigrao je dobro, ali je pred njim još dosta posla – rekao je Mancini, te je dodao:

- Džeki je potrebno tri, četiri utakmice da se navikne na svoje suigrače i bolje upozna momčad. Džeko je dobar igrač, kao i Tevez tako da im neće biti teško igrati zajedno.

za zelenog.....
http://www.sportin.ba/default.aspx

01-15-2011 23:40 dolaf is offline Pregledaj poruke od dolaf Dodaj dolaf u listu prijatelja
dolaf dolaf is a Male
brato

Tevez: Ugodno je igrati sa Džekom

Edin Džeko odigrao je u subotu svoju prvu službenu utakmicu za Manchester City. Sudjelovao je u punoj minutaži pri 4-3 pobjedi protiv Wolverhamptona...

Utakmicu je dvama pogocima obilježio Carlos Tevez, koji je zbog Džekina nastupa pomaknut sa pozicije srednišnjeg napadača. Nije mu smetalo.

- Bilo je to ono što je momčad od mene tražila. Drago mi je što sam mogao pomoći.

O suradnji s novim suigračem je dodao:

- Ugodno sam se osjećao igrajući uz Džeku. Pokušali smo tako već na treninzima, no ovo je bila prva utakmica da smo zajedno surađivali. Zadovoljan sam kako je to ispalo - kazao je argentinski napadač Citya.

01-17-2011 16:49 dolaf is offline Pregledaj poruke od dolaf Dodaj dolaf u listu prijatelja
torres torres is a Male
moforaja

Poruka: 2147

Odlicno je odigrao utakmicu. Svojim dijagonalama je otvarao prostor Tevezu i Toureu. Odlican debi!!

01-17-2011 18:54 torres is offline Pregledaj poruke od torres Dodaj torres u listu prijatelja
moforaja

citat od torres:
Odlicno je odigrao utakmicu. Svojim dijagonalama je otvarao prostor Tevezu i Toureu. Odlican debi!!

ja sta je 10.gif i znas sta jos nije skrt momak hove asistirati tako da ce dobijati lopti od noih artiljeraca Milnera, Breija, Dzonsona, Silve, svi znaju gadjati extra mislim da je "ubo" pravi klub 10.gif

01-17-2011 20:51 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
dolaf dolaf is a Male
brato

Iako još uvijek nije službeno objavljeno, Edin Džeko bi u dresu Cityja trebao imati godišnju plaću od 9 miliona eura (bruto iznos). Kada se to pretvori u semdične plaće, dobije se iznos od 173.000 eura.

Svaki profi igrač koji u Engleskoj zarađuje više od 150.000 funti godišnje (skoro 99 posto njih zarađuje puno više) plaća porez državi od 50 odsto. Tako će Džeki, kada podmiri engleske poreznike, svake sedmice ostati 85.000 eura keša ili, preračunato u konvertibilne marke, oko 170.000.

A, za taj novac se svašta nešto može kupiti. Ako se zna da je prosječna plaća u Federaciji BiH oko 800 KM, dijeljenjem i množenjem dobije se podatak da će Džekon sedmično zaraditi 106 prosječnih plaća, što je devet godina rada u FBiH.

Engleski Premiership od svih liga petice ima najveću stopu poreza, čak 50 posto. Slijedi Njemačka sa 45 posto, Italija sa 43 posto, Francuska sa 40 posto, dok je u Španiji porez svega 24 posto. Ponajmanji je porez u Rusiji (13 posto), dok je u najveći u Holandiji (čak 60 posto). Edin Džeko ima 24 godine. Evo šta bi sve mogao kupiti za sedmičnu plaću, a da ne škrtari i ne troši vrijeme tražeći sniženja i jeftine stvari. Niti da se pretjerano razbacuje!

Sedmični budžet

Golf 6 – 30.000 KM
Garsonjera na Čengić Vili (38 kvadrata) - 70.000 KM
Poslovni prostor u Centru (15 kvadrata) - 34.000 KM
Namještaj i bijela tehnika - 10.000 KM
Vikendica – 20.000 KM
Laptop - 2.000 KM
Mobilni - 1.000 KM
Obuća i odjeća - 10.000 KM
Pun frižider - 1.000 KM
Džeparac - 5.000 KM

01-18-2011 00:04 dolaf is offline Pregledaj poruke od dolaf Dodaj dolaf u listu prijatelja
Stranica (53): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com