Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » NAUKA » Mjesto gdje voda te » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): [1] 2 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7086
Location: BiH

Question Mjesto gdje voda teèe uzbrdo, i ugašeni auto ide takoðe uzbrdo Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Šta mislite da li je ovo srbijanski pandan bosanskim "piramidama"?
29.gif
... ili smo mi na Balkanu zaista tako naopaki i posebni...

Mještani sela Ivanje na planini Radan u južnoj Srbiji zbunjeni su neobiènom prirodnom pojavom koju su struènjaci nazvali "gravitaciona anomalija", ali koja još nema potpuno nauèno objašnjenje.

"Ovdje sigurno postoji fenomen.
    Voda teèe uzbrdo u dužini od oko 250 metara, a ugašen i otkoèen automobil takoðe se kreæe uzbrdo
. Mogao sam da zakljuèim da se radi o poremeæaju magnetizma, to je gravitaciona anomalija i sa sigurnošæu se tako za sada može prihvatiti", rekao je agenciji Beta profesor na beogradskom Prirodno- matematièkom fakultetu Milivoje Maæejka.

Profesor Maæejka kaže da na ovom podruèju, na dionici puta od oko 200 metara, zaista postoji prirodni fenomen, ali da je potrebno angažovati druge nauènike koji bi sa svih strana detaljno prouèili pojavu i dokazali postojanje gravitacione anomalije.

Mještani Ivanja, koji su i otkrili neobiènu pojavu, rekli su da su zbunjeni i na razlièite naèine objašnjavaju fenomen, povezujuæi ga i sa blizinom Ðavolje varoši.

"Neka sila postoji i ona je prešla iz Ðavolje varoši. Zbunjeni smo potpuno jer se dešavaju nevjerovatne stvari", rekao je Milovan Krastiæ, mještanin Ivanja.

Zorica Arsiæ kaže da pored ovih neobiènih pojava na samom terenu i ljudi oseæaju razne promjene i da na njih djeluje ovaj fenomen.

"U nekom periodu ljudi koji se zateknu na ovoj dionici puta oseæaju se izgubljeno. Meni se dogodilo da sam zalutala, hodala u krug, nisam znala da pronaðem put prema kuæi, iako sam ovdje odrasla. Dosta mještana ima ovakvo iskustvo", rekla je Beti Zorica Arsiæ.

Radovan Tanaskoviæ, direktor za turizam koje gazduje lokalitetom Ðavolja varoš, rekao je da je ta firma spremna da u saradnji sa opštinom finansira ekipu nauènika koja bi prouèila fenomen u Ivanju.

Linkovi:
    http://www.bh-news.com/index.php?option=com_content&view=article&id=7469%3Asrbija-mjesto-gdje-voda-tee-uzbrdo-a-ugaeni-auto-kree-prema-gore&catid=5%3Azanimljivosti&Itemid=7

08-06-2010 11:51 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

tesko je ovo povjerovati. tesko tesko vrlo tesko ... 07.gif

prije cu u gospu povjerovati

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

08-10-2010 18:23 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
Nikifor Nikifor is a Male
brato


Poruka: 737

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

21.gif 21.gif 21.gif 16.gif 16.gif 16.gif
Bez komentara ?

08-10-2010 19:23 Nikifor is offline Posalji Email za Nikifor Homepage of Nikifor Pregledaj poruke od Nikifor Dodaj Nikifor u listu prijatelja AIM Screenname: - YIM Screenname: -
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9503
Location: uh jebo te

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

najedu se leskovacke muckalice pa i sve naopako ide 19.gif hairli moze se i benzina ustediti 23.gif

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

08-10-2010 21:18 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
Nikifor Nikifor is a Male
brato


Poruka: 737

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

To je neka cudna cesta i cuo sam da pre vece
po njoj hoda Marko KRALJEVIC i Musa KESEDIJA.

13.gif 13.gif 13.gif
27.gif 27.gif 27.gif

08-10-2010 21:23 Nikifor is offline Posalji Email za Nikifor Homepage of Nikifor Pregledaj poruke od Nikifor Dodaj Nikifor u listu prijatelja AIM Screenname: - YIM Screenname: -
asataN asataN is a Female
moforaja




Poruka: 4110

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

a ugašen i otkoèen automobil takoðe se kreæe uzbrdo.....


ovo ima i u Kanadi na jednom mjestu........objasnjavali su mi radi cega , al sam zaboravila.....

___________________________________________________________________

    08-11-2010 21:13 asataN is offline Pregledaj poruke od asataN Dodaj asataN u listu prijatelja
    Nikifor Nikifor is a Male
    brato


    Poruka: 737

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Takve slicne pojave su samo opticke varke jer to su i u Italiji i u Njemackoj ispitivali i stavljali su vage (vodene vage ) duge 10 m i ustanovili su da je to samo opticka varka i nista vise.
    Na toj cesti su posadena stabla tako da je svaki za 20 - 30 cm krace i tako isto sa nekim stubovima i da covjek stekne pojam da je ta cesta uzastanu a ona je u stari niza stranu.
    To je vec jedna stara pojava i postoji u Italiji vec vise od 25 godina.
    Ako neko to vjeruje da je to tako kako on misli - neka mu bude po volji.
    bi-bi.gif

    08-11-2010 21:35 Nikifor is offline Posalji Email za Nikifor Homepage of Nikifor Pregledaj poruke od Nikifor Dodaj Nikifor u listu prijatelja AIM Screenname: - YIM Screenname: -
    asataN asataN is a Female
    moforaja




    Poruka: 4110

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ma ovo u Kanadi navodno je kao neka ploca , nema nikakvih stabala .....nesto vezano za magnetizam ......bas cu pitati gdje je da proguglam

    ___________________________________________________________________

      08-11-2010 21:42 asataN is offline Pregledaj poruke od asataN Dodaj asataN u listu prijatelja
      tana tana is a Male
      rigorozni




      Poruka: 17879
      Location: na prinudnom radu :)

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ne moze bola ni auto protiv zakna fozike, i gravitacije. nema sanse.

      mozes misliti koliko bi moralo biti jako magnetno polje da bi povuklo auto (koje je velike mase). nema sanse .....

      ako ti to nadjes i proguglas ja cu se polit benzinom i zapalit 13.gif

      ___________________________________________________________________
      kad ce mostar mama?

      08-11-2010 22:30 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
      Nikifor Nikifor is a Male
      brato


      Poruka: 737

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Dobar si Tana vidi_letim.gif

      08-11-2010 22:53 Nikifor is offline Posalji Email za Nikifor Homepage of Nikifor Pregledaj poruke od Nikifor Dodaj Nikifor u listu prijatelja AIM Screenname: - YIM Screenname: -
      green green is a Male
      Super Moderator


      Poruka: 7086
      Location: BiH
      pokretac teme Thread Started by green

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Evo Tane...

      Ali novine i internet sajtovi po Balkanu bruje o tom selu u Srbiji i toj pojavi.

      broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane green dana 08-11-2010 u 22:54.

      08-11-2010 22:53 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
      tana tana is a Male
      rigorozni




      Poruka: 17879
      Location: na prinudnom radu :)

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      takodje bruje o gospi u medjugorju. sta su mediji? mediji nisu nikakvo mjerilo nicega

      sta znam nista ne znam ... kuca poso poso kuca .....

      ___________________________________________________________________
      kad ce mostar mama?

      08-11-2010 23:02 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
      green green is a Male
      Super Moderator


      Poruka: 7086
      Location: BiH
      pokretac teme Thread Started by green

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Zato sam i rekao da se ovdje radi o srbijanskim "piramidama", moraju i oni po neèemu biti prepoznatljivi.

      ___________________________________________________________________

        08-11-2010 23:03 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
        tana tana is a Male
        rigorozni




        Poruka: 17879
        Location: na prinudnom radu :)

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        dobra ti ona animacija kad se tana polijeva 13.gif 13.gif 13.gif


        vidju me vitak ko vita jela 13.gif

        ___________________________________________________________________
        kad ce mostar mama?

        08-11-2010 23:06 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
        Sevels Sevels is a Male
        moderator tra-la-la




        Poruka: 6556
        Location: Cernica-Mo-London

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od green:

          Evo Tane...

          Ali novine i internet sajtovi po Balkanu bruje o tom selu u Srbiji i toj pojavi.



        tana ti se poli ja cu krehnut 13.gif
        jel moze vako 35.gif ta nesh sve sam ti 11.gif

        ___________________________________________________________________
        volim te svojse-volim te svekoliko...djenabetu moj

        13.gif basket.gif basket.gif basket.gif 26.gif basket.gif basket.gif basket.gif 13.gif
        "Za mudru osobu cijeli je svijet uèitelj, a za budalu je cijeli univerzum pun neprijatelja." Charaka

        08-11-2010 23:06 Sevels is offline Pregledaj poruke od Sevels Dodaj Sevels u listu prijatelja
        tana tana is a Male
        rigorozni




        Poruka: 17879
        Location: na prinudnom radu :)

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        jok dacemo nati neka krehne. vidis da jedva ceka 13.gif

        evo zippo

        ___________________________________________________________________
        kad ce mostar mama?

        08-11-2010 23:07 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
        Sevels Sevels is a Male
        moderator tra-la-la




        Poruka: 6556
        Location: Cernica-Mo-London

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        13.gif 13.gif 13.gif nemj zipo,steta je 35.gif
        daj onaj plasticni 04.gif

        ___________________________________________________________________
        volim te svojse-volim te svekoliko...djenabetu moj

        13.gif basket.gif basket.gif basket.gif 26.gif basket.gif basket.gif basket.gif 13.gif
        "Za mudru osobu cijeli je svijet uèitelj, a za budalu je cijeli univerzum pun neprijatelja." Charaka

        08-11-2010 23:08 Sevels is offline Pregledaj poruke od Sevels Dodaj Sevels u listu prijatelja
        tana tana is a Male
        rigorozni




        Poruka: 17879
        Location: na prinudnom radu :)

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        *ali bez obzira fala na nesebicnoj ponudi 11.gif

        ___________________________________________________________________
        kad ce mostar mama?

        08-11-2010 23:08 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
        Nikifor Nikifor is a Male
        brato


        Poruka: 737

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Taman sam posao to pisem o Gospi ali eto preduhitri me. Svi mediji u cijom svijetu traze tako nesto blesavo da se broj tiraza poveca.
        U Spaniji su prije dvije godine vidili kako figura od bogorobice (od drveta radena ) place i to krvave suze. Narod navalio taman kao nekad na Gospu u Medugorju. Pare se zaradile i gotovo. 21.gif

        08-11-2010 23:09 Nikifor is offline Posalji Email za Nikifor Homepage of Nikifor Pregledaj poruke od Nikifor Dodaj Nikifor u listu prijatelja AIM Screenname: - YIM Screenname: -
        tana tana is a Male
        rigorozni




        Poruka: 17879
        Location: na prinudnom radu :)

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        vidju li me bola sevelj kako sam vitak - ko vita jela 07.gif

        ___________________________________________________________________
        kad ce mostar mama?

        08-11-2010 23:09 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
        Stranica (2): [1] 2 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
        Postavi novu temu Odgovori
        Go to:
        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com