Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » LISKALUCI » Tipicno Mostarski 1 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.00 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): [1] 2 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
GARAVUSA GARAVUSA is a Female
Misiica ljeta 07




Poruka: 8664
Location: Holland

Tipicno Mostarski Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ko djete vazda bi mi bilo drago kad bi tata rahmetli pricao o svom djetinjstvu na Rondou , o svemu sto je bilo prije , toliko liskaluka i ljepote se tu moglo cuti, i uziviti se skoro da se i moglo zamisliti taj Mostar, u onaj vakat,kad su se djeca iglala krpenjacama , umjesto fudbala,kad su bili zadovoljni sa snitom hljeba namazanog maslom i malo posoljeno.Kad se je islo na Korzo da se vizaju klinke, pa islo na igranke,majki na rucak dovodila raja iz komsiluka koja su imala ,, manje,,uvijek je bilo mjesta za sviju i svakoga i svi rahat.
Pa onda kad bi poceo nabrajati gdje su sve bile basce , i gdje se je islo u stiglice i ribu.
Znalo se ko je u cem dobar , neko u fudbalu , pa bi ga i familija i raja , a bogami i komsiluk pogurao da moze trenirati , i davati golove za Velez.,Drugi su opet bili toliko hrabri da su skakali sa starog i njegovih kula, znalo se ko su liske grada,ko je iz koje mahale,ispracalo se u vojsku uz pjesmu i tugu sto opet neko od raje ode na godinu dana.
I tako do u nedogled je moj stari znao pricati i milina ga je bila slusati.

Jesu li vama pricali takve price i da li primjetite kako je danas sve drugacije , ama bas sve od gore ispricanog.

Djeca su sve nezadovoljnija,roditelji i raja ljubomorni ako si ,, iucem,, bolji od njih,mjesto da se zajedno gledaju djevojke sve se vise ,, kradu djevojke prijatelima, na igranke se ide da se nesto ,, pokupi,,u stiglice se neide ko prije mozda nekolicina mostaraca jos uvijek drzi stiglice , sad omladina smislja gdje da se pomlati i skim, razmislja o lakoj lovi,i svim porocima koji dolaze uz tu lako zaradjenu lovu.

O korupciji danasnjice da i nepricam , jer to vuce dosta razloga zasto je danas sve drugacije , al opet nama su pricali divne price , a sta mi da pricamo nasim potomcima?


Eto malo me ponjelo 01.gif

___________________________________________________________________

    NIJE LAKO BITI JA ! ! !

08-26-2010 15:53 GARAVUSA is offline Pregledaj poruke od GARAVUSA Dodaj GARAVUSA u listu prijatelja
Nikifor Nikifor is a Male
brato


Poruka: 737

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Bas ljepa tema i vi koji znate ljepo da opisujete dozivljaje
haje da vas sada vidimo. Sigurno ce se dasta mostarske raje javiti.
Ovdje ima sta da se prica.
Garavusa Tema: 10.gif

08-26-2010 17:05 Nikifor is offline Posalji Email za Nikifor Homepage of Nikifor Pregledaj poruke od Nikifor Dodaj Nikifor u listu prijatelja AIM Screenname: - YIM Screenname: -
vvb vvb is a Male
brato


Poruka: 518
Location: MO/sa

RE: Tipicno Mostarski Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od GARAVUSA:

    Ko djete vazda bi mi bilo drago kad bi tata rahmetli pricao o svom djetinjstvu na Rondou , o svemu sto je bilo prije , toliko liskaluka i ljepote se tu moglo cuti, i uziviti se skoro da se i moglo zamisliti taj Mostar, u onaj vakat,kad su se djeca iglala krpenjacama , umjesto fudbala,kad su bili zadovoljni sa snitom hljeba namazanog maslom i malo posoljeno.Kad se je islo na Korzo da se vizaju klinke, pa islo na igranke,majki na rucak dovodila raja iz komsiluka koja su imala ,, manje,,uvijek je bilo mjesta za sviju i svakoga i svi rahat.
    Pa onda kad bi poceo nabrajati gdje su sve bile basce , i gdje se je islo u stiglice i ribu.
    Znalo se ko je u cem dobar , neko u fudbalu , pa bi ga i familija i raja , a bogami i komsiluk pogurao da moze trenirati , i davati golove za Velez.,Drugi su opet bili toliko hrabri da su skakali sa starog i njegovih kula, znalo se ko su liske grada,ko je iz koje mahale,ispracalo se u vojsku uz pjesmu i tugu sto opet neko od raje ode na godinu dana.
    I tako do u nedogled je moj stari znao pricati i milina ga je bila slusati.

    Jesu li vama pricali takve price i da li primjetite kako je danas sve drugacije , ama bas sve od gore ispricanog.

    Djeca su sve nezadovoljnija,roditelji i raja ljubomorni ako si ,, iucem,, bolji od njih,mjesto da se zajedno gledaju djevojke sve se vise ,, kradu djevojke prijatelima, na igranke se ide da se nesto ,, pokupi,,u stiglice se neide ko prije mozda nekolicina mostaraca jos uvijek drzi stiglice , sad omladina smislja gdje da se pomlati i skim, razmislja o lakoj lovi,i svim porocima koji dolaze uz tu lako zaradjenu lovu.

    O korupciji danasnjice da i nepricam , jer to vuce dosta razloga zasto je danas sve drugacije , al opet nama su pricali divne price , a sta mi da pricamo nasim potomcima?


    Eto malo me ponjelo 01.gif




Spremam se malo otici materi kuci, a nisam bio 20-tak dana pa me tema bas pogodi.

Pokojni otac ( i njegov brat Miro ) su svoj zivot proveli na Rondu oko njega. Sjecam se vazda bi ostavio auto tamo prema Peskinim kucama, sad banka, tamo gdje je Cona vazda sjedio i razglabao o lopti.

Sjecam se jednom kad sam se polomio sa onog drveta ljepog ( u stvari nekoliko ih je bilo) pred Domom kulture i podero nove pantale iz Beka.

Sjecam se Hamicinih prica pred derbi Blagaj - Kosor kako jedni drugima pilaju stative pred utakmice..

Sjecam se Elfinog starog, navijaca Hajduka... Svog onog drustva, Elfa, Gica A., Salko, Tura, Miro, Miso M.,

Ponijele me emocije... Idem kuci malo po slikama starim protaberiti....

Vracam se zagrijan za teme!

Da me nije stid rekao bi da su mi krenule suze na oci...

08-26-2010 18:35 vvb is offline Posalji Email za vvb Pregledaj poruke od vvb Dodaj vvb u listu prijatelja
tvrancic tvrancic is a Male
moforaja




Poruka: 5028
Location: Umag - Mostar

RE: Tipicno Mostarski Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vvb:

        citat od GARAVUSA:

      Ko djete vazda bi mi bilo drago kad bi tata rahmetli pricao o svom djetinjstvu na Rondou , o svemu sto je bilo prije , toliko liskaluka i ljepote se tu moglo cuti, i uziviti se skoro da se i moglo zamisliti taj Mostar, u onaj vakat,kad su se djeca iglala krpenjacama , umjesto fudbala,kad su bili zadovoljni sa snitom hljeba namazanog maslom i malo posoljeno.Kad se je islo na Korzo da se vizaju klinke, pa islo na igranke,majki na rucak dovodila raja iz komsiluka koja su imala ,, manje,,uvijek je bilo mjesta za sviju i svakoga i svi rahat.
      Pa onda kad bi poceo nabrajati gdje su sve bile basce , i gdje se je islo u stiglice i ribu.
      Znalo se ko je u cem dobar , neko u fudbalu , pa bi ga i familija i raja , a bogami i komsiluk pogurao da moze trenirati , i davati golove za Velez.,Drugi su opet bili toliko hrabri da su skakali sa starog i njegovih kula, znalo se ko su liske grada,ko je iz koje mahale,ispracalo se u vojsku uz pjesmu i tugu sto opet neko od raje ode na godinu dana.
      I tako do u nedogled je moj stari znao pricati i milina ga je bila slusati.

      Jesu li vama pricali takve price i da li primjetite kako je danas sve drugacije , ama bas sve od gore ispricanog.

      Djeca su sve nezadovoljnija,roditelji i raja ljubomorni ako si ,, iucem,, bolji od njih,mjesto da se zajedno gledaju djevojke sve se vise ,, kradu djevojke prijatelima, na igranke se ide da se nesto ,, pokupi,,u stiglice se neide ko prije mozda nekolicina mostaraca jos uvijek drzi stiglice , sad omladina smislja gdje da se pomlati i skim, razmislja o lakoj lovi,i svim porocima koji dolaze uz tu lako zaradjenu lovu.

      O korupciji danasnjice da i nepricam , jer to vuce dosta razloga zasto je danas sve drugacije , al opet nama su pricali divne price , a sta mi da pricamo nasim potomcima?


      Eto malo me ponjelo 01.gif




    Spremam se malo otici materi kuci, a nisam bio 20-tak dana pa me tema bas pogodi.

    Pokojni otac ( i njegov brat Miro ) su svoj zivot proveli na Rondu oko njega. Sjecam se vazda bi ostavio auto tamo prema Peskinim kucama, sad banka, tamo gdje je Cona vazda sjedio i razglabao o lopti.

    Sjecam se jednom kad sam se polomio sa onog drveta ljepog ( u stvari nekoliko ih je bilo) pred Domom kulture i podero nove pantale iz Beka.

    Sjecam se Hamicinih prica pred derbi Blagaj - Kosor kako jedni drugima pilaju stative pred utakmice..

    Sjecam se Elfinog starog, navijaca Hajduka... Svog onog drustva, Elfa, Gica A., Salko, Tura, Miro, Miso M.,

    Ponijele me emocije... Idem kuci malo po slikama starim protaberiti....

    Vracam se zagrijan za teme!

    Da me nije stid rekao bi da su mi krenule suze na oci...

Što æe te biti stid. Suze su samo znak da duša progovara iz tebe. 10.gif

___________________________________________________________________

    08-26-2010 18:44 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
    Nikifor Nikifor is a Male
    brato


    Poruka: 737

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Mi se svi sjecamo onoga sto je bilo ljepo i to je sasvim razumljivo.
    Mene kada uhvati neka nostalgija ja se ukljucim u Forum i uvijek
    nesto nadem sto je ljepo i onih starih slika i sam se cudim kako
    su te slike sacuvane.Ljepo je da nam nasi moderatori omoguce
    da to sve vidimo i da se malo sjetimo nasega djetinjstva, da se
    sjetimo onoga drustva i nasih stari kolega i onih koji nisu vise medu nama.
    Krajem 60-tih godina ,svisao sam sa dvojicom kolega gitaru mexikanske
    pjesme a moji ucitelji su bili Marin otac Vjeko i jedan slovenac Romano.
    Njih se sjecam i nikada ih necu zaboraviti jer to su bili pravi prijatelji.
    Covjek sretne u zivotu dosta ljudi i sa nekima se i sprijatelji ali samo
    jedan dio tih ljudi ti ostane u sjecanju i rado ih se sjecas .
    Najljepse sam se osjecao u Lovcu iza poste jer tu bilo tako grustvo
    koga zadugu u Mostar nece biti.

    Uspomena jedna stara
    u srce me stalno dira
    jedna ljubav iz mladosti
    ni danas mi neda mira 33.gif 33.gif

    08-26-2010 19:20 Nikifor is offline Posalji Email za Nikifor Homepage of Nikifor Pregledaj poruke od Nikifor Dodaj Nikifor u listu prijatelja AIM Screenname: - YIM Screenname: -
    GARAVUSA GARAVUSA is a Female
    Misiica ljeta 07




    Poruka: 8664
    Location: Holland
    pokretac teme Thread Started by GARAVUSA

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Drago mi je da vam se svidja tema , hajde da se zajedno sjecamo , da pisemo i pricamo da se nezaboravi kako je to nekad bilo.

    33.gif

    ___________________________________________________________________

      NIJE LAKO BITI JA ! ! !

    08-26-2010 20:10 GARAVUSA is offline Pregledaj poruke od GARAVUSA Dodaj GARAVUSA u listu prijatelja
    Nikifor Nikifor is a Male
    brato


    Poruka: 737

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Jos jednom GARAVUSA tema je 10.gif 10.gif 10.gif

    08-26-2010 21:49 Nikifor is offline Posalji Email za Nikifor Homepage of Nikifor Pregledaj poruke od Nikifor Dodaj Nikifor u listu prijatelja AIM Screenname: - YIM Screenname: -
    PST PST is a Female
    samo sto nisam




    Poruka: 1156
    Location: vazda u kuci

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Tema je super,ali dotakla me neka nostalgija pa su mi rijeci trenutno preteske 10.gif

    08-26-2010 22:38 PST is offline Homepage of PST Pregledaj poruke od PST Dodaj PST u listu prijatelja
    chaba chaba is a Male
    moforaja




    Poruka: 2558
    Location: EU

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Sjeæam se "èiko možete li me uvest" u onoj gužvi pred ulazom u stadion i da nikad niko nije rekao neæu. Danas bi valjda mršnuli dijete misleæi da mu nešto hoæe ukrast.
    Sjeæam se kad je na neku bezveznu prvenstvenu utakmicu upala TV ekipa na tribinu, novinarka nekog dedu pita za izjavu, a on, ne mièuæi pogled s terena samo joj odgovori "kad završi utakmica"
    Sjeæam se ubacive na kockama izmeðu zvjezdara, jel još iko igrao tu igru? Jesmo li je nasljedili ili izmislili, ko æe ga znat...

    08-27-2010 09:48 chaba is offline Pregledaj poruke od chaba Dodaj chaba u listu prijatelja
    Nikifor Nikifor is a Male
    brato


    Poruka: 737

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Dobro se sjecam kadase sa puhanim gumama od kamiona islo pjesice do Skakala i onda se plivalo (stariji su sjedili na gumama) sve do luckoga mosta i onda opet sve iz pocetka. To nam je bio odmor i jeji smo smokve i grozde i nista vise ,a i nije se ni imalo nista drugo.
    Sada se,hvala Bogu svi nekako snasli ali svaki od nas nekako tuguje za onim STARM DOBRIM i nikad nezaboravnim Mostarom.

    Citat iz jedne pjesme od Zvonke Bogdana:

    Uzmite mi sve sto imam
    u zivotu sto sam steko
    al`ne dirajte mi uspomene
    jer mladost je vec daleko.....26.gif

    08-27-2010 10:04 Nikifor is offline Posalji Email za Nikifor Homepage of Nikifor Pregledaj poruke od Nikifor Dodaj Nikifor u listu prijatelja AIM Screenname: - YIM Screenname: -
    el-tozzinjo el-tozzinjo is a Male
    majkin fakin




    Poruka: 2333
    Location: on island, located on Dharma: station number 6 - the Orchid.

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od chaba:

      Sjeæam se "èiko možete li me uvest" u onoj gužvi pred ulazom u stadion i da nikad niko nije rekao neæu. Danas bi valjda mršnuli dijete misleæi da mu nešto hoæe ukrast.
      Sjeæam se kad je na neku bezveznu prvenstvenu utakmicu upala TV ekipa na tribinu, novinarka nekog dedu pita za izjavu, a on, ne mièuæi pogled s terena samo joj odgovori "kad završi utakmica"
        Sjeæam se ubacive na kockama izmeðu zvjezdara, jel još iko igrao tu igru? Jesmo li je nasljedili ili izmislili, ko æe ga znat...


    ahahahahaha, gdje si se ovoga sjetio? ko nam je ono pao odozgo? dena?


    sjecam se blesavih i nevaznih stvari..sjecam se jednom kako si izasao iz zgrade pa smo krenuli u skolu a ti se smijes, ja pitam zasto, ti govoris, ma sestra mi nije skontala satrovacki, pitala me sto kreces tako rano a ja joj odgovorio "zato kache" a ona pitala "zasto kace, koga kache":))))
    sjecam se da smo znali kod tebe ostati posle skole iz prve smjene dok ti starci ne dodju, da igramo zx spectrum i onog sto prelazi ulicu da kupi skije, igricu ahahhaah...
    jebes mi sve, sjecam se nekih tvojih crvenih i maslinasto zelenih , dva para, istih tena, neke american eagle.

    sjecam se i kako smo se dijelili u skoli na fizickom za fudbal, ja cu biti dvica, ja sma toza, kaze caba ja sam osmica, ja sam vanja gudelj, a mozes misliti paradoksa - dena KAJTAZ kaze-ja sma lijevo krilo, ja cu biti tuce. kaze peco ja sam desno krilo, ja cu biti kajtaz...pa smo se jedno vrijeme zvali tako izmedju sebe ono iz zezanja, pa kad kazes kajtaz, niko nije siguran zovemo li denu ili zovemo ümjetnicko ime"pece hahahahah

    sjecam se ekskurzije, gadafi zaspo u piramidi u puli..sjecam se da samo marijanu nakaladontisali i da smo u biogradu na moru upadali jedni drugima preko terase. u toj hotelskoj sobi u biogradu je rodjen "zid", bukvalno. ja i celo dvije gitare poceli svirat nesto, zlatko pjevusio a mida svojim cvornovatim prstima lupao po onoj kredenici pored kreveta.
    sjecam se prvih "proba" kod zlatka kuci, zlatko imao casio sintisajzer, bio je u fazonu da svira klavijature i pjeva...mali mu buraz , mili, vazda smetao, htio s nama u raju :))) a mili sad me moze u zubima nositi..tad je bila velika razlika 3 godine jebi ga...
    sjecam se i posle proba kod cele, pravih proba sa instrumentima, pojacalima itd...sjecam se i nasih svirki u petoj, prvoj, novoj gimnaziji , iza doma mladih na festivalu itd...

    sjecam se feste kod tebe kad se igralo masne fote pa sam sanelu poljubio u cosak usana ahhh kako slatko :)

    sjecam se aberecke abetrude u dvoristu skole. sjecam se tracanja do rokove pekare po kifle na velikom odmoru i guzve one. sjecam se kako smo krali novine iz one trafike, svak po jedne, da se dokazemo :) sjecam se i kako nam je zdenka na casu s/h nasla fudbal pa smo je u srijedu uhvatili, niko joj nije htio dati loptu, samo baci drugom i kaze "nije kod mene":)))) sjecam se azre skoro i njenog lica kad nam je rekla da nam vise nece biti razrednica, bas je imala izraz kao da smo je zestoko izdali i zaobli joj noz u ledja svojim nestaslucima.
    sjecam se blesavih stvari, vec rekoh..sjecam se kako je mene i dumpora skorusa izbacila s casa. sjecam se kako sam se nesto shupao pa se pobio s talicem i zlatkom, krenulo iz zezanja a meni pukla arkada.
    sjecam se kako smo mijovicki iz matematike za svaki cas glumili onaj skech iz nadrealista kad god neko akze konobaru "u redu je"on padne pa mu pjevamo - kad su se dva bracanina i tralala fjumeriiii" ili tako nesto :))) sjecas li s eko je glumio tog konobara sto pada, hm :)

    sjecam se nasih skeceva sto smo sami izmisljali, pa nastupa u domu mladih je l tako bilo?

    sjecam se testova za titovim stazama revolucije. sjecam se koznih "fakinskih"torbi za skolu.
    i znam da cu, kad se sjetim ovog posta i z adeset godina, sjetiti se kako sam plakao od srece i nostalgije dok sam ovo pisao...

    08-27-2010 19:56 el-tozzinjo is offline Pregledaj poruke od el-tozzinjo Dodaj el-tozzinjo u listu prijatelja
    denani denani is a Male
    moforaja




    Poruka: 8040

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Sjecam se Lokomotivine tombole, "mirisa" cigara, dima koji se nozem mogao sjeci, sjecam se onoga zuganja i dovikivanja, zajebancije i hakanja , sjecem se peterca, deseterca i glavne one "za raju", sjecam se Sice i onoga : Dvadeset ..... a raja evo ga, majke mi, Dvadeset i jedan ... a Sice Dvadeset i dva , uzimo Sice raju, sjecam se rahmetli Derve Begica i onog njegovog; mora me veceras krenuti ... i tako ga svako vecer kretalo, sjecam se onog famoznog DOSTAAAAAAAAAAAAAA ...... sjecam se onih listica i flomastera koji se bacaju, sjecam se kako se familije spominju ..... uh kako mi se nesto u grlu steglo.
    A istovremeno cula se muzika iz diska, rock and roll, iz Abrasevicu sentis muzika, stiskavac ....

      sjecam se jednog divnog vremena koji se nikad nece vratiti ali mi ga niko i bas niko nikad nece ukrasti ni unistiti , sjecam se vremena kad smo bili Mostarci .....



    Bit ce jos sjecanja ...

    ___________________________________________________________________
    33.gif 33.gif 33.gif

    08-27-2010 21:09 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
    Nikifor Nikifor is a Male
    brato


    Poruka: 737

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Evo mene ponovo sa sjecanjima, i sjeca se prodavanja kestenja ne korzu :Frtalj cetiri banke, sjecam se kupanja u banji (Trifa) ,muzike iz Hotel Neretzve koja je toliko bila glasna da mi u Lacinoj uluci nismo mogli spavati,sjecam se one male radnje za poravku i punjenja naliv pera a i prodavao je ribarsku opremu nas Blagajac,pravog imena se i ne sjecam. Sjecam se i poznate frizerske radnje na carini Frizer Maslo, sjecam se naseg najboljeg motocikliste Zune koji je u trkama izgubio nogu. Sjecam se i nasega najboljega skakaca na glavu, poznatog po svome stilu Emira Balica. Sjecam se ...
    nemogu vise nesto me stislo u grudima.
    Denani mi smo bili i ostali MOSTARCI i umrijet ce mo kao MOSTARCI i ponosim se stime.

    Kad cu opet do Blagaja
    Tamo gdje se riba baca
    to izvor mog zivota
    i svih mojih MOSTARCA 33.gif

    08-28-2010 17:45 Nikifor is offline Posalji Email za Nikifor Homepage of Nikifor Pregledaj poruke od Nikifor Dodaj Nikifor u listu prijatelja AIM Screenname: - YIM Screenname: -
    cobra cobra is a Male
    samo sto nisam




    Poruka: 1077
    Location: mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    A sjecate li se tvrde Morave, plavo crvena kutija, na komad se cigarete prodavale, 4 kom. dvije banke 04.gif , ili sendvic u pola struce na Korzu u Delikatesu, pa u kino Partizan na dobar film, kaubojac.......

    10.gif 33.gif

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane cobra dana 08-28-2010 u 22:02.

    08-28-2010 22:01 cobra is offline Posalji email za cobra Pregledaj poruke od cobra Dodaj cobra u listu prijatelja
    klaudija
    SexNepoznat



    Poruka: 589

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Radila žena od Miše Mariæa u delikatesu,vazda je Voker zajebavao kad je naruèivao sendviæ:ona bi pitala ? šta da vam stavim unutra /misleæi na salamu ili sir) a Voker bi govorio :ma svejedno,stavi i Mišu ako hoæeš!

    08-28-2010 23:44 klaudija is offline Pregledaj poruke od klaudija Dodaj klaudija u listu prijatelja
    GARAVUSA GARAVUSA is a Female
    Misiica ljeta 07




    Poruka: 8664
    Location: Holland
    pokretac teme Thread Started by GARAVUSA

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    jeli ono Voker cuvao Kantarevac ? malo mi je mutno oko njega

    ___________________________________________________________________

      NIJE LAKO BITI JA ! ! !

    08-29-2010 00:16 GARAVUSA is offline Pregledaj poruke od GARAVUSA Dodaj GARAVUSA u listu prijatelja
    klaudija
    SexNepoznat



    Poruka: 589

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    jeste.jeste 24.gif

    08-29-2010 00:20 klaudija is offline Pregledaj poruke od klaudija Dodaj klaudija u listu prijatelja
    chaba chaba is a Male
    moforaja




    Poruka: 2558
    Location: EU

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od el-tozzinjo:

          citat od chaba:

        Sjeæam se "èiko možete li me uvest" u onoj gužvi pred ulazom u stadion i da nikad niko nije rekao neæu. Danas bi valjda mršnuli dijete misleæi da mu nešto hoæe ukrast.
        Sjeæam se kad je na neku bezveznu prvenstvenu utakmicu upala TV ekipa na tribinu, novinarka nekog dedu pita za izjavu, a on, ne mièuæi pogled s terena samo joj odgovori "kad završi utakmica"
          Sjeæam se ubacive na kockama izmeðu zvjezdara, jel još iko igrao tu igru? Jesmo li je nasljedili ili izmislili, ko æe ga znat...


      ahahahahaha, gdje si se ovoga sjetio? ko nam je ono pao odozgo? dena?


      sjecam se blesavih i nevaznih stvari..sjecam se jednom kako si izasao iz zgrade pa smo krenuli u skolu a ti se smijes, ja pitam zasto, ti govoris, ma sestra mi nije skontala satrovacki, pitala me sto kreces tako rano a ja joj odgovorio "zato kache" a ona pitala "zasto kace, koga kache":))))
      sjecam se da smo znali kod tebe ostati posle skole iz prve smjene dok ti starci ne dodju, da igramo zx spectrum i onog sto prelazi ulicu da kupi skije, igricu ahahhaah...
      jebes mi sve, sjecam se nekih tvojih crvenih i maslinasto zelenih , dva para, istih tena, neke american eagle.

      sjecam se i kako smo se dijelili u skoli na fizickom za fudbal, ja cu biti dvica, ja sma toza, kaze caba ja sam osmica, ja sam vanja gudelj, a mozes misliti paradoksa - dena KAJTAZ kaze-ja sma lijevo krilo, ja cu biti tuce. kaze peco ja sam desno krilo, ja cu biti kajtaz...pa smo se jedno vrijeme zvali tako izmedju sebe ono iz zezanja, pa kad kazes kajtaz, niko nije siguran zovemo li denu ili zovemo ümjetnicko ime"pece hahahahah

      sjecam se ekskurzije, gadafi zaspo u piramidi u puli..sjecam se da samo marijanu nakaladontisali i da smo u biogradu na moru upadali jedni drugima preko terase. u toj hotelskoj sobi u biogradu je rodjen "zid", bukvalno. ja i celo dvije gitare poceli svirat nesto, zlatko pjevusio a mida svojim cvornovatim prstima lupao po onoj kredenici pored kreveta.
      sjecam se prvih "proba" kod zlatka kuci, zlatko imao casio sintisajzer, bio je u fazonu da svira klavijature i pjeva...mali mu buraz , mili, vazda smetao, htio s nama u raju :))) a mili sad me moze u zubima nositi..tad je bila velika razlika 3 godine jebi ga...
      sjecam se i posle proba kod cele, pravih proba sa instrumentima, pojacalima itd...sjecam se i nasih svirki u petoj, prvoj, novoj gimnaziji , iza doma mladih na festivalu itd...

      sjecam se feste kod tebe kad se igralo masne fote pa sam sanelu poljubio u cosak usana ahhh kako slatko :)

      sjecam se aberecke abetrude u dvoristu skole. sjecam se tracanja do rokove pekare po kifle na velikom odmoru i guzve one. sjecam se kako smo krali novine iz one trafike, svak po jedne, da se dokazemo :) sjecam se i kako nam je zdenka na casu s/h nasla fudbal pa smo je u srijedu uhvatili, niko joj nije htio dati loptu, samo baci drugom i kaze "nije kod mene":)))) sjecam se azre skoro i njenog lica kad nam je rekla da nam vise nece biti razrednica, bas je imala izraz kao da smo je zestoko izdali i zaobli joj noz u ledja svojim nestaslucima.
      sjecam se blesavih stvari, vec rekoh..sjecam se kako je mene i dumpora skorusa izbacila s casa. sjecam se kako sam se nesto shupao pa se pobio s talicem i zlatkom, krenulo iz zezanja a meni pukla arkada.
      sjecam se kako smo mijovicki iz matematike za svaki cas glumili onaj skech iz nadrealista kad god neko akze konobaru "u redu je"on padne pa mu pjevamo - kad su se dva bracanina i tralala fjumeriiii" ili tako nesto :))) sjecas li s eko je glumio tog konobara sto pada, hm :)

      sjecam se nasih skeceva sto smo sami izmisljali, pa nastupa u domu mladih je l tako bilo?

      sjecam se testova za titovim stazama revolucije. sjecam se koznih "fakinskih"torbi za skolu.
      i znam da cu, kad se sjetim ovog posta i z adeset godina, sjetiti se kako sam plakao od srece i nostalgije dok sam ovo pisao...


    Bome dosta toga se i ne sjeæam više, haj spectruma, ekskurzije i nastupa u domu mladih sjeæam al ostatak slabo..
    E da èovjek može birat u kakav æe raj otiæi, ko u turistièkom prospektu, mislim da bi djetinjstvo u onakvom Mostaru ušlo u top 3 destinacije

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane chaba dana 08-30-2010 u 13:32.

    08-30-2010 13:30 chaba is offline Pregledaj poruke od chaba Dodaj chaba u listu prijatelja
    GARAVUSA GARAVUSA is a Female
    Misiica ljeta 07




    Poruka: 8664
    Location: Holland
    pokretac teme Thread Started by GARAVUSA

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Pa bas zato moramo o tom pricati ili zapisivati ono cega se jos sjecamo , jer sa godinama dosta toga izlapi 10.gif

    ___________________________________________________________________

      NIJE LAKO BITI JA ! ! !

    08-30-2010 13:47 GARAVUSA is offline Pregledaj poruke od GARAVUSA Dodaj GARAVUSA u listu prijatelja
    supa93 supa93 is a Male
    rodjeni




    Poruka: 780
    Location: ta nisam iz Èapljine . . .

    . Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od chaba:

          citat od el-tozzinjo:

            citat od chaba:

          Sjeæam se "èiko možete li me uvest" u onoj gužvi pred ulazom u stadion i da nikad niko nije rekao neæu. Danas bi valjda mršnuli dijete misleæi da mu nešto hoæe ukrast.
          Sjeæam se kad je na neku bezveznu prvenstvenu utakmicu upala TV ekipa na tribinu, novinarka nekog dedu pita za izjavu, a on, ne mièuæi pogled s terena samo joj odgovori "kad završi utakmica"
            Sjeæam se ubacive na kockama izmeðu zvjezdara, jel još iko igrao tu igru? Jesmo li je nasljedili ili izmislili, ko æe ga znat...


        ahahahahaha, gdje si se ovoga sjetio? ko nam je ono pao odozgo? dena?


        sjecam se blesavih i nevaznih stvari..sjecam se jednom kako si izasao iz zgrade pa smo krenuli u skolu a ti se smijes, ja pitam zasto, ti govoris, ma sestra mi nije skontala satrovacki, pitala me sto kreces tako rano a ja joj odgovorio "zato kache" a ona pitala "zasto kace, koga kache":))))
        sjecam se da smo znali kod tebe ostati posle skole iz prve smjene dok ti starci ne dodju, da igramo zx spectrum i onog sto prelazi ulicu da kupi skije, igricu ahahhaah...
        jebes mi sve, sjecam se nekih tvojih crvenih i maslinasto zelenih , dva para, istih tena, neke american eagle.

        sjecam se i kako smo se dijelili u skoli na fizickom za fudbal, ja cu biti dvica, ja sma toza, kaze caba ja sam osmica, ja sam vanja gudelj, a mozes misliti paradoksa - dena KAJTAZ kaze-ja sma lijevo krilo, ja cu biti tuce. kaze peco ja sam desno krilo, ja cu biti kajtaz...pa smo se jedno vrijeme zvali tako izmedju sebe ono iz zezanja, pa kad kazes kajtaz, niko nije siguran zovemo li denu ili zovemo ümjetnicko ime"pece hahahahah

        sjecam se ekskurzije, gadafi zaspo u piramidi u puli..sjecam se da samo marijanu nakaladontisali i da smo u biogradu na moru upadali jedni drugima preko terase. u toj hotelskoj sobi u biogradu je rodjen "zid", bukvalno. ja i celo dvije gitare poceli svirat nesto, zlatko pjevusio a mida svojim cvornovatim prstima lupao po onoj kredenici pored kreveta.
        sjecam se prvih "proba" kod zlatka kuci, zlatko imao casio sintisajzer, bio je u fazonu da svira klavijature i pjeva...mali mu buraz , mili, vazda smetao, htio s nama u raju :))) a mili sad me moze u zubima nositi..tad je bila velika razlika 3 godine jebi ga...
        sjecam se i posle proba kod cele, pravih proba sa instrumentima, pojacalima itd...sjecam se i nasih svirki u petoj, prvoj, novoj gimnaziji , iza doma mladih na festivalu itd...

        sjecam se feste kod tebe kad se igralo masne fote pa sam sanelu poljubio u cosak usana ahhh kako slatko :)

        sjecam se aberecke abetrude u dvoristu skole. sjecam se tracanja do rokove pekare po kifle na velikom odmoru i guzve one. sjecam se kako smo krali novine iz one trafike, svak po jedne, da se dokazemo :) sjecam se i kako nam je zdenka na casu s/h nasla fudbal pa smo je u srijedu uhvatili, niko joj nije htio dati loptu, samo baci drugom i kaze "nije kod mene":)))) sjecam se azre skoro i njenog lica kad nam je rekla da nam vise nece biti razrednica, bas je imala izraz kao da smo je zestoko izdali i zaobli joj noz u ledja svojim nestaslucima.
        sjecam se blesavih stvari, vec rekoh..sjecam se kako je mene i dumpora skorusa izbacila s casa. sjecam se kako sam se nesto shupao pa se pobio s talicem i zlatkom, krenulo iz zezanja a meni pukla arkada.
        sjecam se kako smo mijovicki iz matematike za svaki cas glumili onaj skech iz nadrealista kad god neko akze konobaru "u redu je"on padne pa mu pjevamo - kad su se dva bracanina i tralala fjumeriiii" ili tako nesto :))) sjecas li s eko je glumio tog konobara sto pada, hm :)

        sjecam se nasih skeceva sto smo sami izmisljali, pa nastupa u domu mladih je l tako bilo?

        sjecam se testova za titovim stazama revolucije. sjecam se koznih "fakinskih"torbi za skolu.
        i znam da cu, kad se sjetim ovog posta i z adeset godina, sjetiti se kako sam plakao od srece i nostalgije dok sam ovo pisao...


      Bome dosta toga se i ne sjeæam više, haj spectruma, ekskurzije i nastupa u domu mladih sjeæam al ostatak slabo..
      E da èovjek može birat u kakav æe raj otiæi, ko u turistièkom prospektu, mislim da bi djetinjstvo u onakvom Mostaru ušlo u top 3 destinacije


    NO COMMENT!

    ___________________________________________________________________
    Samo 4 mil. imaju srecu da zive u BiH, ostali nemaju tu srecu . . . ali imaju sve ostalo!

    08-30-2010 14:44 supa93 is offline Posalji Email za supa93 Pregledaj poruke od supa93 Dodaj supa93 u listu prijatelja
    Stranica (2): [1] 2 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
    Postavi novu temu Odgovori
    Go to:
    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com