Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » ZABAVA » SPORT » Atmosfera Na Utakmici Sarajevo-zrinjski (ludilo) » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (5): « prethodna 1 2 3 [4] 5 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Anketa: Najbolja navijacka skupina na prostorima "bivse" JU
RA 26 53.06%
Grobari 12 24.49%
Ultrasi 4 8.16%
Manijaci 4 8.16%
Torcida 2 4.08%
HZ 1 2.04%
Delije 0 0.00%
BBB 0 0.00%
Total: 49 Votes 100%
 
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
makso makso is a Male
Super Moderator




Poruka: 2847
Location: andaluzija

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

10.gif 10.gif 10.gif

prelijepi Poljud, i lijepe uspomene 11.gif

Torcida, kao i uvjek 10.gif

___________________________________________________________________
prest'o sam 18.gif

09-13-2011 18:09 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
chaba chaba is a Male
moforaja




Poruka: 2558
Location: EU

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Jes bome.

Vidiæemo purgere danas protiv Reala, ne mogu ni do peta ovome...

09-14-2011 09:22 chaba is offline Pregledaj poruke od chaba Dodaj chaba u listu prijatelja
makso makso is a Male
Super Moderator




Poruka: 2847
Location: andaluzija

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Danas sam purger

Samo danas, Forza Dinamo, hajmo BBB sa bismilom 11.gif

___________________________________________________________________
prest'o sam 18.gif

09-14-2011 10:11 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
chaba chaba is a Male
moforaja




Poruka: 2558
Location: EU

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

hehe
a džaba im i tvoja pomoæ, hendikep dvica - zicer 05.gif

09-14-2011 10:35 chaba is offline Pregledaj poruke od chaba Dodaj chaba u listu prijatelja
abraxas abraxas is a Male
moforaja




Poruka: 6998
Location: Jazzbina Abraxas

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Realno je Real +3.....ali možda ni Real nije više realan. 02.gif
Graðanski nogometni klub?
Naprijed graðani......

09-14-2011 13:23 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
Morpheus
tozzinjo



Poruka: 1137

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

kakav dinamo, smislit ga ne mogu. a ne volim ni real. tacno bih volio da utakmica zavrsi -1: -1


ali zato hajduku uvijek i svuda naklon do groba...

___________________________________________________________________



    ...vise sam zaboravio nego sto su mnogi procitali ...

      nije mostar vise ona djevojka bujnih njedara, zanosnih kukova i socnih usta. danas je mostar cangrizava stara baba koja se sjeca kako je nekad bila ljepotica.

    09-14-2011 13:46 Morpheus is offline Pregledaj poruke od Morpheus Dodaj Morpheus u listu prijatelja
    chaba chaba is a Male
    moforaja




    Poruka: 2558
    Location: EU

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Baš tako. Ma da nije Mamiæa kreleta i da ne muzu toliko para od grada, još bih i zaforcao za njih, al ovako...

    Inaèe, Abra, purgeri i znaèi graðani, vidiš kako se poklopi to :)

    09-14-2011 13:52 chaba is offline Pregledaj poruke od chaba Dodaj chaba u listu prijatelja
    makso makso is a Male
    Super Moderator




    Poruka: 2847
    Location: andaluzija

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Bjeri, nije im ni moja bismila pomogla 01.gif

    nista od Dinama. Da su bar onome nogu da valja razvalili..... 34.gif


    A BBB su me skroz razocarali, ja ocekivao atmosferu a ono na kraju kk.

    Mislim da je vise do socijalistickih stadiona. Tesko je atmosferu nabiti na sirokom stadionu, gube se glasovi na atletskoj pisti.

    Zato zivilo Bilino Polje 10.gif
    volim engleske stadione

    P.S.
    sta se ono celtic sasró. Nisu ni oni kao sto su nekada bili

    ___________________________________________________________________
    prest'o sam 18.gif

    09-16-2011 16:06 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
    chaba chaba is a Male
    moforaja




    Poruka: 2558
    Location: EU

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ma bruka, u cnetru ZG taj dan ne vidiš da se igra s Realom utakmica...
    A Christiano se raspekmezio, jao mu izjave, pjevali Purgeri Leo Messi, ovaj izjavio poslije tekme da su ljubomorni jer je lijep, bogat i sjajan :)

    A BBB su inaèe u bojkotu još za LP, samo idu na domaæe. Jebeš Reala da vidiš atmosfere protiv Luèkog 13.gif

    09-16-2011 16:17 chaba is offline Pregledaj poruke od chaba Dodaj chaba u listu prijatelja
    makso makso is a Male
    Super Moderator




    Poruka: 2847
    Location: andaluzija

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od chaba:

      Ma bruka, u cnetru ZG taj dan ne vidiš da se igra s Realom utakmica...
      A Christiano se raspekmezio, jao mu izjave, pjevali Purgeri Leo Messi, ovaj izjavio poslije tekme da su ljubomorni jer je lijep, bogat i sjajan :)

      A BBB su inaèe u bojkotu još za LP, samo idu na domaæe. Jebeš Reala da vidiš atmosfere protiv Luèkog 13.gif


    CUj u bojkotu 14.gif 14.gif

    Ne znaju ni oni sta hoce.

    Jednom u 40 godina gostuje Real, to treba unucima pricati, napraviti atmosferu, itd...

    Ja nedavno na svoj FB stavljao djelove sa Zvezda-Real (ono je bila ludnica 80-ih, marakana puna, snijeg, a sve crveno-b(ij)elo). Jos kad bi nasao Rijeka-Real 10.gif

    Kantrida i armada su mi pravo simpaticni

    ___________________________________________________________________
    prest'o sam 18.gif

    09-16-2011 18:46 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
    Morpheus
    tozzinjo



    Poruka: 1137

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    kantrida i armada oke..

    a dinamo, real, zvezda....dodaj jos i juve inter milan lacio i mancester, pa da kompletiramo timove koje smislit ne mogu...

    ___________________________________________________________________



      ...vise sam zaboravio nego sto su mnogi procitali ...

        nije mostar vise ona djevojka bujnih njedara, zanosnih kukova i socnih usta. danas je mostar cangrizava stara baba koja se sjeca kako je nekad bila ljepotica.

      09-16-2011 19:05 Morpheus is offline Pregledaj poruke od Morpheus Dodaj Morpheus u listu prijatelja
      Morpheus
      tozzinjo



      Poruka: 1137

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      zrinjski da ne zabroavim, ali oni su smijesni, pa ih ne stavljam u skup timova koje mrzim..zrinjski mi je vise ono..ko komarci, ko muhe zunzare...mrzi li iko muhe?

      ___________________________________________________________________



        ...vise sam zaboravio nego sto su mnogi procitali ...

          nije mostar vise ona djevojka bujnih njedara, zanosnih kukova i socnih usta. danas je mostar cangrizava stara baba koja se sjeca kako je nekad bila ljepotica.

        09-16-2011 19:05 Morpheus is offline Pregledaj poruke od Morpheus Dodaj Morpheus u listu prijatelja
        mima
        SexNepoznat

        Poruka: 54
        Location: mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        sve je to politika

        09-16-2011 22:13 mima is offline Pregledaj poruke od mima Dodaj mima u listu prijatelja
        makso makso is a Male
        Super Moderator




        Poruka: 2847
        Location: andaluzija

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od Morpheus:

          zrinjski da ne zabroavim, ali oni su smijesni, pa ih ne stavljam u skup timova koje mrzim..zrinjski mi je vise ono..ko komarci, ko muhe zunzare...mrzi li iko muhe?


        to ti sve okolokole, a neces da kazes 1:6

        11.gif 11.gif 11.gif

        ___________________________________________________________________
        prest'o sam 18.gif

        09-16-2011 23:15 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
        makso makso is a Male
        Super Moderator




        Poruka: 2847
        Location: andaluzija

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od Morpheus:

          kantrida i armada oke..

          a dinamo, real, zvezda....dodaj jos i juve inter milan lacio i mancester, pa da kompletiramo timove koje smislit ne mogu...


        Zamisli koliko Real volim, kad sam za Dinamo navijo?????
        11.gif 11.gif 11.gif 11.gif b 13.gif

        ___________________________________________________________________
        prest'o sam 18.gif

        09-16-2011 23:16 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
        Morpheus
        tozzinjo



        Poruka: 1137

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od makso:

              citat od Morpheus:

            zrinjski da ne zabroavim, ali oni su smijesni, pa ih ne stavljam u skup timova koje mrzim..zrinjski mi je vise ono..ko komarci, ko muhe zunzare...mrzi li iko muhe?


          to ti sve okolokole, a neces da kazes 1:6

          11.gif 11.gif 11.gif


        kakvi 1-6. sve bih dao za 0-2 za 14 dana 10.gif

            citat od makso:
          Zamisli koliko Real volim, kad sam za Dinamo navijo?????

        a mogu misliti koliko tek mrzis franka kad si navijao za tudjmana 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif

        ___________________________________________________________________



          ...vise sam zaboravio nego sto su mnogi procitali ...

            nije mostar vise ona djevojka bujnih njedara, zanosnih kukova i socnih usta. danas je mostar cangrizava stara baba koja se sjeca kako je nekad bila ljepotica.

          09-17-2011 03:19 Morpheus is offline Pregledaj poruke od Morpheus Dodaj Morpheus u listu prijatelja
          Morpheus
          tozzinjo



          Poruka: 1137

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          naklon. duboki. najdublji.

            KDdGLyEyeTc

          ___________________________________________________________________



            ...vise sam zaboravio nego sto su mnogi procitali ...

              nije mostar vise ona djevojka bujnih njedara, zanosnih kukova i socnih usta. danas je mostar cangrizava stara baba koja se sjeca kako je nekad bila ljepotica.

            09-17-2011 04:02 Morpheus is offline Pregledaj poruke od Morpheus Dodaj Morpheus u listu prijatelja
            makso makso is a Male
            Super Moderator




            Poruka: 2847
            Location: andaluzija

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od Morpheus:

              a mogu misliti koliko tek mrzis franka kad si navijao za tudjmana 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif


            Tu grijesis 13.gif 13.gif
            Prije bi za Franka navijao

            13.gif 13.gif

            ___________________________________________________________________
            prest'o sam 18.gif

            09-17-2011 16:53 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
            chaba chaba is a Male
            moforaja




            Poruka: 2558
            Location: EU

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od Morpheus:

              kantrida i armada oke..

              a dinamo, real, zvezda....dodaj jos i juve inter milan lacio i mancester, pa da kompletiramo timove koje smislit ne mogu...


            i 3 kluba koje nikad na kladioni ne možeš pogodit, Fulham, Luzern i Toulouse 13.gif

            09-19-2011 13:05 chaba is offline Pregledaj poruke od chaba Dodaj chaba u listu prijatelja
            chaba chaba is a Male
            moforaja




            Poruka: 2558
            Location: EU

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Sjeæa li se iko Djilde?

            Dževad Begiæ Ðilda: Prvi i posljednji voða navijaèa Željeznièara

            Na današnji dan prije 21 godinu poginuo je Dževad Begiæ Ðilda - prijeratni voða navijaèa Fudbalskog kluba Željeznièar. Stradao je od snajperskog hica u sarajevskom naselju Pofaliæu pri pokušaju da pomogne ranjenoj sugraðanki.

            Poslije osnovne škole završava zanat za limara i radi na poslovima obezbjeðenja objekata i ustanova. Sretno živi sa suprugom Hajrudinom sa kojom ima èetiri kæerke, Melihu, Melisu, Mirnelu, Dženitu, a peta najmlaða raða se poslije Dževadove smrti. Bio je po mnogo èemu poseban èovjek, dobar otac, suprug i zaljubljenik u fudbal i Plave sa Grbavice

            Kao što je bio iskreni voða navijaèa Želje, tako je sa istim žarom i patriotizmom krenuo u borbu protiv agresora èim se èuo prvi pucanj u Sarajevu. Zajedno sa svojom braæom Halilom i Izetom postaje èlan pokreta Zelene beretke u borbenoj jedinici Bosnae max. Veoma hrabar i odvažan mnogo puta izlazi kao pobjednik iz izuzetno teških i opasnih akcija koje æe vjeèno ostati u sjeæanju njegovih saboraca.

            Za Ðildu kažu da je bio obièan momak. Porodicu je izdržavao kako je znao i nije birao posao - radio je najèešæe kao izbacivaè. Znao je s ljudima, a sama njegova pojava je tjerala i one najveæe mangupe da razmisle dva puta prije nego se usprotive Ðildi.

            Kažu da se naoružao onog dana kada su u Sarajevu postavljene prve barikade. Prièa kaže da je pokucao na vrata jednom od èetnika i da mu je taj èetnik bez mnogo dilema 'poklonio' automat.

            Od tog dana do dana pogibije Ðilda je bio sve - i rezervni policajac i teritorijalac i dio interventnog voda, borio se i na Ilidži i na Blekinom potoku i na Zlatištu. Naprosto, bio je dio sarajevske mladosti odjednom suoèene sa potrebom da navijaèke rekvizite zamijeni ubojitim. Za spas svojih najdražih, to je i èinio ...

            Ðildini bližnji pamte da je govorio: "Ako treba ginuti, samo da nije od snajpera. Neka to bude muški", ali u treæem mjesecu agresije na BiH metak zloèinca sa tada okupirane Grbavice zauvijek je prekinuo njegov život. I to baš sa Grbavice za koju je živio.

            Tog kobnog 11. jula 1992. godine u naselju Pofaliæi u pokušaju da pomogne ranjenoj ženi pogoðen je snajperskim hicem. A samo noæ prije toga je bio glavni u razbijanju èetnièkog gnijezda na Zlatištu. Mnogi i danas preprièavaju njegove podvige, koje je izvodio prateæi sopstvenu parolu sa samog poèetka rata - "Ne možete vi Ðildi ništa!"

            Na mjestu pogibije hrabrog Ðilde, Komanda 1. korpusa podigla je spomen-ploèu. Dva dana nakon pogibije rahmetli Ðilda je pokopan na šehidskom mezarju Kovaci.

            Posthumno je dobitnik najveæeg armijskog priznanja, znaèke "Zlatni ljiljan" i takoðe posthumno proizveden u èin natporuènika. Kæerka Dzevada je roðena nedugo nakon njegove pogibije. Brat Izet je poginuo iste godine, nemalo poslije Ðildine pogibije. Bivša ulica Livanjska danas nosi ime Braæe Begiæ.

            07-11-2013 09:58 chaba is offline Pregledaj poruke od chaba Dodaj chaba u listu prijatelja
            Stranica (5): « prethodna 1 2 3 [4] 5 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
            Postavi novu temu Odgovori
            Go to:
            preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com