Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » ZABAVA » SPORT » Vaha u "Nedjeljom u 2" na HRT-u » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (8): « prethodna 1 2 [3] 4 5 6 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
BMW BMW is a Male
rodjeni

Poruka: 785

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

citat od torres:
Svaki Vahin dinar je tesko i posteno zaradjen dok je Mamic svoje eure "zaradjivao" u mutnom. Lako je dijeliti eure za koje se nisi puno oznojio.

Ali trazila si jedan primjer Vahinog merhametluka. Na koncertu Mostar za mir iza Hita, Vaha je od svojih para hupio nekoliko hiljada sladoleda koji su se podjelili publici koncerta.

I dao HVO-u 50 000 maruna

05-09-2011 22:21 BMW is offline Posalji Email za BMW Pregledaj poruke od BMW Dodaj BMW u listu prijatelja
klaudija
SexNepoznat

Poruka: 589

citat od BMW:
citat od torres:
Svaki Vahin dinar je tesko i posteno zaradjen dok je Mamic svoje eure "zaradjivao" u mutnom. Lako je dijeliti eure za koje se nisi puno oznojio.

Ali trazila si jedan primjer Vahinog merhametluka. Na koncertu Mostar za mir iza Hita, Vaha je od svojih para hupio nekoliko hiljada sladoleda koji su se podjelili publici koncerta.

Jes,jes ali u žutu kaputu 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif

05-09-2011 22:24 klaudija is offline Pregledaj poruke od klaudija Dodaj klaudija u listu prijatelja
Donja Mahala
SexNepoznat

Poruka: 40

dosta o vahinom merhametu i ljubavi prema Mostaru kleo se javno da nece prodati kucu na rondou gdje sada trzni centar jer su mu hrvati sve zapalili i opljackali nema nijedne slike pehara itd pa neprodze puno vremena proda Vaha i kucu i ognjiste moj Vahide sto nikad u svojoj trenerskom mandatu nisi uzeo nekog igraca sa nasih prostora i mogo si kojeg igraca poslati u Velez na posudbu sta ima kako ti kuci VAHIDE

05-09-2011 22:26 Donja Mahala is offline Pregledaj poruke od Donja Mahala Dodaj Donja Mahala u listu prijatelja
taxi taxi is a Male
Liska mjeseca avgusta

Poruka: 17266

citat od klaudija:
citat od taxi:
Vaha možda daje, ne znam... ali ne na sva zvona kao onaj seljak......
I kome god je dao ,skočilo mu je na nos,znala je čitava regija da je mamić dao para tom i tom,da je kupio to i to ovom kumu,onom kumu.....
Nije seljak ko je sa sela, nego ko je seljak u glavi.Đžaba velegrad ,đžaba odijela,điđe miđe...

Evo moj taxi,sad gledam dnevnik htv 1,,javio se Vahid uživo i kaže da je na bolovanju i da je i dalje trener Dinama....bože gurbeta..... 14.gif

13.gif Evo gledam mamića na "NOVOJ TV"..... zajeba ga Purda.Cigan daje kovertu od svoje crkavice i hoće da kaže koliko je u njoj ,a Purda pametan,kaže : bolje ne reći.
Samo ,Purda ne zna da će mu skočiti na nos ,kad tad... 21.gif

05-09-2011 22:27 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
Behma Behma is a Male
rodjeni

Poruka: 766

tacno gurbet moja klaudija a ne ko Baka trenirao Hajduk godinu dana i sta je dobio.hmhmhmh
ako se ne varam jos se sudski spori i dan danas a ovaj gurbet ni godinu dana uzeo cifru boli glava. 13.gif

05-09-2011 22:30 Behma is offline Pregledaj poruke od Behma Dodaj Behma u listu prijatelja
klaudija
SexNepoznat

citat od Donja Mahala:
dosta o vahinom merhametu i ljubavi prema Mostaru kleo se javno da nece prodati kucu na rondou gdje sada trzni centar jer su mu hrvati sve zapalili i opljackali nema nijedne slike pehara itd pa neprodze puno vremena proda Vaha i kucu i ognjiste moj Vahide sto nikad u svojoj trenerskom mandatu nisi uzeo nekog igraca sa nasih prostora i mogo si kojeg igraca poslati u Velez na posudbu sta ima kako ti kuci VAHIDE

Njemu je marka Triglav...pročitaj moje postove kad je preuzimao Dinamo....Pa ja ga znam 30 godina,,,,,još je on i "rasipnik" kakav je škot onaj burazer mu Salem....Bože kad se sjetim kafića
Vahina i "ciganluka" u njemu...Roman za napisat...

05-09-2011 22:31 klaudija is offline Pregledaj poruke od klaudija Dodaj klaudija u listu prijatelja
torres torres is a Male
moforaja

Poruka: 2147

citat od BMW:
citat od torres:

I ???

05-09-2011 22:35 torres is offline Pregledaj poruke od torres Dodaj torres u listu prijatelja
klaudija
SexNepoznat

citat od Behma:
tacno gurbet moja klaudija a ne ko Baka trenirao Hajduk godinu dana i sta je dobio.hmhmhmh
ako se ne varam jos se sudski spori i dan danas a ovaj gurbet ni godinu dana uzeo cifru boli glava. 13.gif

Valja Bakina minuta ko Vahina godina...

05-09-2011 22:38 klaudija is offline Pregledaj poruke od klaudija Dodaj klaudija u listu prijatelja
Behma Behma is a Male
rodjeni

Poruka: 766

citat od klaudija:
citat od Behma:

O kojim ti minutama pricas. 13.gif
Obadvojica igracine bile i ostale a trenerski dio karijere apsolutno je bio na Vahinoj strani .
Cak vise sam Baku kao igraca cijenio od Vahe ali eto ti opet pomijesa jabuke i kruske.
Aferim

05-10-2011 02:11 Behma is offline Pregledaj poruke od Behma Dodaj Behma u listu prijatelja
metallica metallica is a Male
moforaja

Poruka: 8230

citat od klaudija:
citat od Behma:

BAKA je jedna trenerska velicina nemam ti sta reci 19.gif 19.gif 19.gif
(drag mi je kao covjek ali je kao trener isto kao i igrac povrsan i neodgovoran i da mu Bog nije dao onoliki talenat nikad se nebi culo za njega, nesto kontam da je recimo onoliki talenat imao recimo salihamidzic igrao bi u Barsi ili Realu cijelu karijeru)

tako da Baku mozes spominjati samo iz licnog subjektivnog ugla 10.gif

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane metallica dana 05-10-2011 u 08:15.

05-10-2011 08:07 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
moforaja

"Kad se vratim s bolovanja, dolazim kao trener u Maksimir"

Vahid Halilhodžić telefonski je gostovao u trećem Dnevniku HTV-a i nakon podnevne press konferencije u Maksimiru, dodatno olakšao dušu.

- Trenutno sam na bolovanju jer me zdravstveno pogodio ovaj stravičan događaj. Pogodio me i kao čovjeka. Kad ozdravim, u Maksimiru ću se pojaviti kao trener - rekao je Vaha i nastavio:

- Čuo sam neke stvari koje je Mamić rekao, i to nema veze s istinom. Odlučio sam ostati u Dinamu.

Vaha je zatim objasnio zašto je mislio da više nije trener 'modrih'.

- Pred 30 igrača i članova stožera je Zdravko izjavio da više neću ući u svlačionicu. Na temelju te rečenice sam zaključio da je gotovo.

Halilhodžić je dodao kako novac nije razlog njegova dolaska te kako novac uopće nije važan, ali ima neke principe i sad će inzistirati do kraja. Objasnio je i da je do sukoba s Maminjom njihov odnos bio jako korektan.

- Bio sam potpuno autonoman u sastavljanju momčadi. On mi je više puta sugerirao da stavim neke igrače, ali nisam ga poslušao ako sam smatrao da to nije dobro za ekipu. Pustio me da radim i istina je da ni jedan trener u Maksimiru nije imao ovlaštenja kao ja - zaključio je, čini se, još uvijek aktualni trener Dinama.

05-10-2011 08:09 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
chaba chaba is a Male
moforaja

Poruka: 2548

07.gif

05-10-2011 08:24 chaba is offline Pregledaj poruke od chaba Dodaj chaba u listu prijatelja
Carmela Carmela is a Female
vjeciti optimist

Poruka: 7603

Kažem ja, dobra karikatura 13.gif

05-10-2011 08:26 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
moforaja

ma jooj Carmela ono je bio nei njihov "tal" nesto za javnost a sta je u stvari bilo i dali je ista bilo to samo njih dvojica znaju 10.gif

05-10-2011 08:47 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
abraxas abraxas is a Male
moforaja

Poruka: 7000

Novac je problem. Posebno kad ga treba podijeliti. Koliko je samo vesterna snimljeno na ovu temu! A El Maminjo i Kažem ja su dva revolveraša za koje je Divlji Zapad premalen za obojicu. Slijedi dvoboj kod maksimirske šume. Tačno u podne. Jer Kažem ja,ovo je Neoprostivo. Dva jahača se bore Za šaku dolara. A onda Posljednjim vlakom za Yumu pobjednik ulazi u legendu.

05-10-2011 09:01 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
Carmela Carmela is a Female
vjeciti optimist

Poruka: 7603

citat od metallica:
ma jooj Carmela ono je bio nei njihov "tal" nesto za javnost a sta je u stvari bilo i dali je ista bilo to samo njih dvojica znaju 10.gif

Kažem ja zato da je karikatura dobra 01.gif ...a i Vaha je prevelik gospodin za Mamića.

05-10-2011 09:27 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
moforaja

ma nije ni Vahino "maslo za ramazana" i on malo glumi "princezu na zrnu graska" tako se meni cini

05-10-2011 09:42 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
green green is a Male
Super Moderator

Poruka: 7092
pokretac teme Thread Started by green

citat od metallica:
BAKA je jedna trenerska velicina nemam ti sta reci 19.gif 19.gif 19.gif
(drag mi je kao covjek ali je kao trener isto kao i igrac povrsan i neodgovoran i da mu Bog nije dao onoliki talenat nikad se nebi culo za njega, nesto kontam da je recimo onoliki talenat imao recimo salihamidzic igrao bi u Barsi ili Realu cijelu karijeru)

tako da Baku mozes spominjati samo iz licnog subjektivnog ugla 10.gif

Nemoj tako, Baka je talentovan za engleski jezik! 01.gif

05-10-2011 10:31 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
KULJE1969 KULJE1969 is a Male
raja

Poruka: 1566

Ovo vam je suplja kao ona stara uspjeh se ne oprasta pa cemo svakome koji je uspio traziti manu kao oni sto traze tu manu su perfektniji pa mogu drugima soliti pamet.Treba lajati na one i to na pravom mjestu koje su nas Velez potkradali od rata naovamo ,a ne na velicine kao sto su Vaha.Samo treba imati petlju pa na pravom mjestu direktno izreci ko je krao.

05-10-2011 22:55 KULJE1969 is offline Pregledaj poruke od KULJE1969 Dodaj KULJE1969 u listu prijatelja
zappa zappa is a Male
brato

Poruka: 538

Kolumne › Društvo
Dinamova sveta misa za Vahida Halilhodžića
Autor: Miljenko Jergović
Objavljeno: 13.05.2011 u 02:17

Vahid Halilhodžić u proljeće 2011. odlazi iz Zagreba, i neće se više vraćati. Nije to kao nekad, kad bi ga u Stambolu čekali progonstvo, zatvor ili smrt. Za njim će, naravno, doći novci, golemi novci kojima će palanka plaćati prostakluk i divljaštvo svojih prvaka i njihovih telala. Iako će ti euri završiti u pašinom džepu, čovjeku bivaju nekako mili, kao da su njemu lično uplaćeni.

U Zagreb je Vahid Halilhodžić došao kao u hudu i zapuštenu kršćansku palanku na samome rubu carstva. Stigao je s velikom pratnjom, ali gospodski, onako kako se ovdje već dugo nije dolazilo. Telali su se rastrčali po provinciji, da objave ustoličenje novoga Dinamova trenera, te da narodu kažu kako Halilhodžićeva vjera najednom više nije problem. Nije to bilo baš jednostavno, jer svijet koji se po Zagrebu i Hrvatskoj bavi nogometom, pogotovo sportski novinari i navijači, neobično je osjetljiv na svaku pojavu inovjeraca, čudaka i bundžija, koji odstupaju od pravila kako se nogometaš ili nogometni trener smiju zvati, kako moraju izgledati, što trebaju misliti i po kojem se vjerozakonu i na kojem jeziku mogu moliti Bogu.

Vahid Halilhodžić se, kao mostarski paša, rodom iz Jablanice, nikako nije uklapao u taj čvrsto zadani kanon, koji u Hrvatskoj, a pogotovo u Dinamu, nije iznevjeren još od mitske maksimirske tuče s Delijama, na Dan bezbjednosti 1991, ili još prije, od prvih inicijacijskih skandiranja Nezavisnoj Državi Hrvatskoj i poglavniku Anti Paveliću. Postojala je samo jedna olakšavajuća okolnost: u Zagreb Halilhodžić nije stigao sa istoka, iz Istambula, nego je došao sa zapada. Pa, eto, ako je bio dobar Francuzima, također katolicima, dobar će biti i Hrvatima. A kada je o njegovome saracenskome imenu i prezimenu riječ, ako su Francuzi mogli trpiti Zidanea kao svoga, izdržat će i osjetljivi jezik iritaciju i aftu izazvanu jednim Halilhodžićem.

Mjesecima se njegov odnos s domaćinima činio skladnim. Da je netko ove zime pohodio Zagreb, ne znajući ništa o Hrvatskoj, o tom ljupkom kršćanskom Hrvatistanu, kako tu drevnu provinciju nazivahu Turci, i da je na osnovu gradskoga ugleda i tretmana Vahida Halilhodžića sudio o vjerskoj i kulturnoj snošljivosti ovoga svijeta, posve bi krivo zaključio kako tu više nema ni traga od bilo kakvog šovinizma ili rasizma, naročito karakterističnih za pogranične krajine kršćanskoga svijeta. Prilazili su mu sa strahopoštovanjem i snishodljivo, dočekivali ga i ispraćali uz počasti kakve se u palanci rijetko priređuju velikim i važnim ljudima – valjda i zato što oni, veliki i važni – palanku izbjegavaju i zaobilaze, a u novinama se o njemu pisalo kako nije niti o jednome strancu s istoka, otkako je, prije dvadesetak godina, palanka postala palankom.

Istina, i Halilhodžić je imao savršeno držanje. Držao se distancirano, u svom visokom namu, vala baš onako kako bi se paša trebao držati prema halaši, a da joj, ipak, ne pokaže što o njoj misli. Na konferencijama za štampu nije skrivao kako je već pomalo zaboravio svoj materinji jezik. Sportskim novinarima, navijačima, svima s kojima je dolazio u dodir, to ponajvećma imponira, jer im se, bit će, čini kako je zaboravljanje ovoga bijednog i ništavnog jezika, jezika njihove nesreće i provincijalnosti, znak nekoga krupnog uspjeha i lične moći. I ona njegova poštapalica, "kažam ja", koju nije uspijevao, a možda nije ni želio, izbjeći niti u jednoj izgovorenoj rečenici, i koja bi u svakome drugom kontekstu i iz nekih drugih usta, zvučala groteskno, pred zagrebačkom i hrvatskom je publikom, i pred Dinamovim službenicima, djelovala kao snažna i tačna sinkopa, kao klin kojim se mudre pašine riječi ukivaju u tvrde, voskom začepljene, uši njegovih podčinjenih. Šteta jedino što Vahid Halilhodžić nikada nije, tobož tražeći izraz ili frazu koje u našem jeziku ne zna, pred tim svijetom progovorio francuski. Popadali bi k'o vrapci pred takvim autoritetom.

Halilhodžić je instinktivno znao da namećući sebe nikada ne smije nametati svoje kulturne i civilizacijske nazore, svoju vjeru i podrijetlo. Nije im povjerovao kada su mu iskazivali svoju snošljivost, svjetskost i multikulturalnost. Odnekud je odmah znao ono što većina Bosanaca ili Hercegovaca ne zna kad u Zagreb dođe iz tuhaf vilajeta, pa misle da tu mogu biti ono što inače jesu. Mogu, tačno je, na dan, dva ili tri, ali na duže su dužni ili da prihvate lokalni, palanački folklor, običaje i vjeru, ili da hine kako su izvan svega toga, te da poput Halilhodžića skrivaju svaki izraženiji znak svoga identiteta. Samo jednom, on je izašao iz svoga oklopa, prije nekoliko mjeseci, kada je klupsku i novinarsku halašu počastio baklavama, koje je ispekao netko njemu blizak. Valjda je u trenutku povjerovao kako je svoj među svojima, ili se uzdao da i najgori šovinisti ovdje cijene bosanske gastronomske specijalitete.

Od njega su očekivali da Dinamo odvede u Europu. Naravno da to nije išlo. Kada bi kojim slučajem Lionel Messi zaigrao u Dinamu, taj klub svejedno ne bi prošao treće kolo kvalifikacija za Ligu prvaka, niti bi u onoj nižoj, utješnoj ligi, u bivšem Kupu Uefa, prošao Grke, Bugare ili Ukrajince. U nogometu, kao ni u životu, ne postoji mesija, koji bi izveo narod iz provincijskoga ropstva. Provinciji, a pogotovu palanci, nedostaje skrušenosti i poniznosti, nedostaje joj one najfinije kršćanske kreposti, da izađe iz ropstva koje joj je povijesno i kulturološki zadato i koje nema ama baš nikakve veze s bilo kakvim okupatorima i zavojevačima. Vahid Halilhodžić je u Dinamu mogao samo odgojno djelovati, ne bi li te ljude, tu bijedu i taj šovinistički jad, učinio dostojnim njihove europske ambicije. To je nešto što s nogometom nije imalo nikakve veze.

Nakon što mu nije uspjelo ono što je bilo izvan njegovih mogućnosti, halaša je odlučila da ga se riješi. A paše se, to znamo iz povijesti, kao ni europske gospode, nije tako lako riješiti. Tada je započela intriga. Zdravko Mamić – a tako se, naime, zove lokalni harambaša i haramija, koji iza sebe ima ministra policije, gradske vlasti, državu i medije, jer je sa svima njima u nekoj vrsti "poslovnih" odnosa – pokrenuo je mašineriju. Najednom su, bez obzira na to što je Dinamo i dalje u domaćem prvenstvu pobjeđivao (a drugoga prvenstva osim domaćeg nema) nogometni novinari u većini hrvatskih novina krenuli kritizirati Halilhodžićev rad. I svi u istome tjednu, skoro istoga dana.

On se i tada pokazao hladnokrvnim. Valjda mu je iz vremena njegove bosanske i hercegovačke mladosti bilo znano kako ova vrsta kampanja funkcionira. Harambaša je odlučio da ga potjera, pa je okolo uzbunio janjičare i janjičarske prvake, i odaslao one iste telale, koji su omogućili Halilhodžićev dolazak, da narod uzbune i uvjere kako paša pojma nema o svom poslu. Međutim, paša je pokazao neočekivanu hladnoću, sabranost i strpljenje. Iako smo ga pamtili kao zapaljivog i pomalo iracionalnog tipa, samodopadnog centarfora, čovjeka uvjerenog u neku svoju misiju, koji je u ono strašno proljeće 1992. vjerovao da tenkove generala Perišića može zaustaviti snagom svoga autoriteta, ovo je bio neki drugi Halilhodžić. Nije dopustio da ga izbaci iz takta dreka i vika Mamićevih telala, nego je samo čekao.

I onda je dočekao da mu u Sportskim novostima izađe neka vrsta kaurskoga katul fermana, hinjskog, podlog i do srži pokvarenog, kakva samo najgora provincija može biti. Zamjereno mu je, naime, to što igrače nije poslao na misu, u čast stogodišnjice kluba (datuma, koji je, naravno, lažan, kao što je u palanačkoj svijesti lažno sve, uključujući i elementarnu faktografiju), pa je od svih pedesetak igrača pod profesionalnim ugovorom Božjoj službi pribivao samo Igor Bišćan.

Zašto bi trener nastupao kao vjerski vođa i gdje se to, osim, možda, u Iranu i u Saudijskoj Arabiji, nogometaši po bontonu i po klupskoj i državnoj zapovijedi imaju moliti Bogu? Ali ima tu nešto puno važnije: Sportske novosti su ovu primjedbu Vahidu Halilhodžiću ispostavile samo iz jednog razloga: paša je musliman. Da se kojim slučajem on zove Kristijan Horvat, misa ne bi bila spomenuta. Kristijanu Horvatu našli bi nešto drugo, pedofiliju, na primjer, ili, ne daj Bože, kakav antifašizam.

Smisao zamjerke je, dakle, samo u tome što je Halilhodžić inovjerac. U njezinom potekstu, koji ne mora biti ni napisan, ni izrečen, premda je i napisan i izrečen u nizu komentara anonimnih "nogometnih navijača", koji ovih dana niču ispod potjernica na internetu, u Sportskim novostima i u svim drugim palanačkim novinama, nezahvalnom paši poručuju da su ga trpili, i kao najrođenijeg dočekali, premda se na njihov užas nije krstio i kao katolik Bogu molio. Sportske novosti su protiv Dinamova trenera pokrenule šovinističku hajku, čiji je cilj bio da ga se potjera, ali tako da da ostavku, i da svi novci koje bi dobio kada bi mu Mamić dao otkaz, ostanu harambaši i njegovima.

Ali Halilhodžić ni na ovo nije reagirao.

Nekoliko dana kasnije, u poluvremenu prvenstvene utakmice, Mamić mu je došao u svlačionicu i pred igračima mu psovao mater. Je li ta mater bila dodatno atributirana, kao turska, balijska, muslimanska, to nismo saznali, a i nećemo, jer telali taj podatak strogo čuvaju, budući da gazdama ne odgovara njegovo spominjanje, ali poznavajući retoriku Zdravka Mamića i poetiku psovke, u slučajevima kada se psuju inovjerci i manjinci, nema ama baš nikakve sumnje da mater ni ovom prigodom nije bila samo mater.

Paša je bio šokiran, ali nije popustio i nije dao otkaz.

Nakon toga, Sportske novosti nanizale su nevjerojatan niz šovinističkih i rasističkih objeda i uvreda na račun Vahida Halilhodžića. Odupirao se, kažu, ideji da klub ide na pripreme u Međugorje. Nije se, vele, htio pojaviti na nekakvoj misi u zagrebačkoj katedrali, dok su "čelni ljudi kluba za Bajram skupa s njim posjetili džamiju". I na kraju, zabranio je intervju nekoga mladog igrača, jer je ovaj pripovijedao o tome da je kao klinac bio ministrant u crkvi. To, dakle, piše o "istraživačkom" dijelu potjernice. A u komentaru najuglednijega nogometnog komentatora Sportskih novosti stoji kako Halilhodžić u Dinamu zarađuje milijune eura, dok njegova braća u Bosni rade za po petsto maraka mjesečno.

I kako je to već bivalo u Bosni prije dvjestotinjak godina, a što je u svojim pričama i romanima toliko puta opisao Ivo Andrić, paša se iz Zagreba, ovoga današnjeg Zagreba, ispraća s onom muklom mržnjom, upisanom u kulturni kod palanke i provincije, koja se nakupljala i bivala zatomljivana od dana kada je paša, slavljen i hvaljen, u Zagreb dolazio. Sada mu govore sve ono što su mu se plašili reći. Ili tačnije, sve ono što iz razloga svoje mitleuropske pristojnosti i prijetvornosti ranije nisu govorili, nego su mu se smješkali i klanjali mu se duboko, toliko duboko da bi gledatelj, Bože mi prosti, mogao pomisliti da će u sljedećem trenutku posegnuti u pašin rasporak... Mržnja je tako slobodno prokuljala i nitko je, kao, ne vidi i ne osjeća.

Vahid Halilhodžić u proljeće 2011. odlazi iz Zagreba, i neće se više vraćati. Nije to kao nekad, kad bi ga u Stambolu čekali progonstvo, zatvor ili smrt. Za njim će, naravno, doći novci, golemi novci kojima će palanka plaćati prostakluk i divljaštvo svojih prvaka i njihovih telala. Iako će ti euri završiti u pašinom džepu, čovjeku bivaju nekako mili, kao da su njemu lično uplaćeni.

05-14-2011 13:21 zappa is offline Posalji email za zappa Pregledaj poruke od zappa Dodaj zappa u listu prijatelja
Stranica (8): « prethodna 1 2 [3] 4 5 6 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com