Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » FORUMAŠI » HUMANITARNE AKCIJE » gorska sluzba spasavanja treba pomoc » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (19): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
djemila djemila is a Female
Naj-Moder 2008




Poruka: 11452
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od planinar:

    ma vidi se da si još u formi, nego haj ti kod nas u gss !!


pa neka ide sa nama na marsh Glogovo, ako bogda 10.gif
e hoce li izdurati, vidjecemo 07.gif

Anese vidimo se ubrzo.

___________________________________________________________________
Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

10-26-2010 22:57 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
planinar planinar is a Male
bice nesto od mene


Poruka: 306
Location: Prenj
pokretac teme Thread Started by planinar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ako znaš Spremu Predraga daj ga nekako dozovi, a kad èeš dole ?

___________________________________________________________________
u planine...

10-26-2010 23:31 planinar is offline Posalji Email za planinar Pregledaj poruke od planinar Dodaj planinar u listu prijatelja
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9495
Location: uh jebo te

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

hajmo raja ovdje treba podrzati GSS spasava ljude u nevolji

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

11-04-2010 00:43 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
Cernicka Cernicka is a Female
bice nesto od mene


Poruka: 257
Location: cernica

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Na sinosnjem sastanku Our Kids Foundation je odluceno da se nas paypal moze koristiti u svrhu prikupljanja novcanih sredstava za Gorsku Sluzbu Spasavanja.
Nasa adresa je

    donations@our-kids.co.uk

Molimo vas da prilikom uplate naznacite da je uplata za GSS radi lakse evidencije.

11-05-2010 10:01 Cernicka is offline Posalji Email za Cernicka Pregledaj poruke od Cernicka Dodaj Cernicka u listu prijatelja
Sevels Sevels is a Male
moderator tra-la-la




Poruka: 6554
Location: Cernica-Mo-London

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Cernicka:

    Na sinosnjem sastanku Our Kids Foundation je odluceno da se nas paypal moze koristiti u svrhu prikupljanja novcanih sredstava za Gorsku Sluzbu Spasavanja.
    Nasa adresa je
      donations@our-kids.co.uk

    Molimo vas da prilikom uplate naznacite da je uplata za GSS radi lakse evidencije.


10.gif

___________________________________________________________________
volim te svojse-volim te svekoliko...djenabetu moj

13.gif basket.gif basket.gif basket.gif 26.gif basket.gif basket.gif basket.gif 13.gif
"Za mudru osobu cijeli je svijet uèitelj, a za budalu je cijeli univerzum pun neprijatelja." Charaka

11-05-2010 12:20 Sevels is offline Pregledaj poruke od Sevels Dodaj Sevels u listu prijatelja
planinar planinar is a Male
bice nesto od mene


Poruka: 306
Location: Prenj
pokretac teme Thread Started by planinar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

H V A L A PUNO PUNO

___________________________________________________________________
u planine...

11-05-2010 14:11 planinar is offline Posalji Email za planinar Pregledaj poruke od planinar Dodaj planinar u listu prijatelja
Cernicka Cernicka is a Female
bice nesto od mene


Poruka: 257
Location: cernica

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Stigla prva uplata na racun. Hvala Adis

11-06-2010 00:13 Cernicka is offline Posalji Email za Cernicka Pregledaj poruke od Cernicka Dodaj Cernicka u listu prijatelja
planinar planinar is a Male
bice nesto od mene


Poruka: 306
Location: Prenj
pokretac teme Thread Started by planinar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

upravo sa Rujišta, dan prelijep i puno planinara se uputilo ka B. vodama, neki prvi put i kad ugledaše kuèu ( DVORAC ) nisu mogli da vjeruju šta se sve može jakom vojlom. imali smo malu intervenciju ali je sve prošlo ok. Puno hvala Adisu na donaciji, pozdrav, Anes

___________________________________________________________________
u planine...

11-07-2010 21:22 planinar is offline Posalji Email za planinar Pregledaj poruke od planinar Dodaj planinar u listu prijatelja
Behma Behma is a Male
rodjeni


Poruka: 766
Location: zemlja dembelija

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nadam se da jos ima mostarske raje koja ce pogurati ove donacije za nase i vase planinare,koji su prije svega zaljubljenici u ovome sto rade i cine .
Anes ,kugla i ostala raja imate mahanje od mene 10.gif

11-08-2010 03:38 Behma is offline Pregledaj poruke od Behma Dodaj Behma u listu prijatelja
Sevels Sevels is a Male
moderator tra-la-la




Poruka: 6554
Location: Cernica-Mo-London

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Spasioci nemaju ni obuæu


ELMA DUVNJAK - 08.12.2007 18:40
Nekada veoma jake gorske službe spasavanja na podruèju Bosne i Hercegovine danas se bore za opstanak.
Službe niko ne finansira, tehnièki su neopremljene i to im otežava da ispunjavaju svoj glavni zadatak - spasavanje ljudi na nepristupaènim podruèjima, u planinama, kanjonima i prilikom razlièitih nesreæa.
"Mi nemamo ni cipele za akciju. Kada se neko izgubi u planinama, onda se svi sjete nas, a mi ne možemo da izbacimo taj èip iz glave da smo dužni da spasavamo ljude. Svaki put se moramo 'utaliti' za gorivo kada idemo u akciju spasavanja. Posljednju smo imali prije nekoliko dana kada smo morali spasavati troje izgubljenih u snijegu izmeðu sela Lokve i Stanari na Bjelašnici. Sve se dogaðalo u noænim satima, ali sreæom dobro se završilo", kaže Adnan Podžo, naèelnik Gorske službe spasavanja – stanica u Sarajevu.
Èlanovima gorskih službi spasavanja u našoj zemlji, koji rade kao volonteri na principu humanosti, osim adekvatne planinarske obuæe, nedostaju vozila i gorivo za njihov pogon, užad za mobilizaciju unesreæenih a o helikopterima mogu samo sanjati.
Sadašnja teška situacija mogla bi se promijeniti usvajanjem zakona na državnom nivou o spasavanju ljudi i materijalnih dobara od prirodnih i drugih nesreæa, a u Ministarstvu sigurnosti BiH kažu da je završen teskt prijedloga ovog zakona.
U Federacije BiH postoji sedam stanica Gorske službe spasavanja (GSS), u Republici Srpskoj postoje "ostaci" nekada izuzetno jake GSS u Foèi. Svi ljudi angažovani u ovim službama ogorèeni su i ljuti na opštine, kantone, civilnu zaštitu. Vjeruju da im svi mogu pomoæi, a ipak prebacuju odgovornost ne prepoznajuæi znaèaj spasilaèkih službi.
Nemaju novac za registraciju vozila
Naèelnik Gorske službe spasavanja – stanica u Sarajevu Adnan Podžo, èija je ekipa prije tri godine uèestvovala u potrazi nakon pada aviona kod Mostara, kada je poginuo makedonski predsjednik Boris Trajkovski, tvrdi da su se za poboljšanje statusa obraæali mnogima.
"Meðu njima je i Uprava grada Sarajeva u kojoj nas usmjeravaju iz jedne u drugu kancelariju. Imamo jedno vozilo koje nam je nekada poklonila organizacija 'Ljekari bez granica'. Ne znamo kako æemo ga registrovati ove godine", istièe Podžo.
I u Planinarskom savezu Republike Srpske ogorèeni su zbog nemarnog odnosa prema Gorskoj službi spasavanja.
"Ljuta sam kada se govori o Gorskoj službi spasavanja. Znaju nas pozvati u pomoæ kada se dogodi neka nesreæa, ali ne znaju pomoæi u obuci kadrova i formiranju službi koje bi bile specijalizovane za spasavanje unesreæenih. Nedavno su tražili da pošaljemo ljude zbog vozila koje je sletjelo u vodu. Teška srca sam morala reæi da je to nemoguæe jer naši ljudi nemaju opremu. U Foèi smo prije rata imali jednu od najbolje opremljenih gorskih službi spasavanja, a sada je gotovo nema. Teško se za opstanak bori i prijeratna fantastièna služba spasavanja u Sarajevu", kaže Duška Gavriloviæ, sekretar Planinarskog saveza Republike Srpske.
Arsenije Arseniæ nekadašnji je naèelnik Gorske službe spasavanja u Foèi, èijih se nekoliko èlanova danas nalazi u sastavu Planinarskog društva "Zelengora".
Niko ne želi da finansira GSS
"Najgore je što ljudi nemaju opremu, a hrabrost i entuzijazam su prisutni. Gorsku službu mora neko da finansira. Oni reaguju kada niko ne zna izlaz iz teške situacije, poput nesreæa. Opštine ne vide svoj interes u finansiranju, jaèanju GSS, a u Evropi država stoji iza Gorske službe spasavanja. Prije je u BiH bila drugaèija situacija. Ova služba se prislonila uz Narodnu odbranu i tako je bila ozbiljnije shvaæena, a sada je nigdje nema", objašnjava Arseniæ.
Sve èešæe se, kaže, postavlja pitanje zbog èega bi mladi bez dobre odjeæe, obuæe i opreme išli u vrleti i bespuæa i spasavali unesreæene.
"Nama treba gorska služba spasavanja na nivou države koja æe uvezati sve stanice, da ima svoj statut i pravilnik. Puno mi u Bosni i Hercegovini imamo cesta koje vode kroz tunele, kanjone, mnogo je jama, peæina, u kojima se mogu dogoditi nesreæe i ko æe onda spasavati unesreæene", upozorava Arsenije Arseniæ, èlan Planinarskog društva "Zelengora" u Foèi.
Adnan Podžo, naèelnik GSS – stanica Sarajevo, kaže da je jedina svijetla taèka u mnoštvu problema to što su se njegove kolege spasioci osigurali u sluèaju da im se nešto dogodi tokom spasavanja. Tvrdi da on i njegove kolege za svoj humani rad ne primaju nadoknadu i niko im ne pomaže.
"Molimo Boga da se ne dogodi neka veæa nesreæa, jer tek tada bi se osjetili ovi propusti sa gorskom službom spasavanja. U susjednoj Hrvatskoj æe imati na raspolaganju još helikoptera, a mi o tome i ne razmišljamo, jer njih je država stavila pod svoje finansiranje, što je logièno. Nama su puna usta turistièkih ponuda, a sve æe to pasti u vodu ako nam neko od turista strada u lavini ili nekom od kanjona. To nam nije potrebno", dodaje Podžo.
Procedure prizemljile helikoptere
Stanko Sliškoviæ, sekretar Federalne uprave civilne zaštite, objašnjava da su naše gorske službe spasavanja zapravo udruženja graðana koja rade na humanoj, volonterskoj osnovi.
"Nama spasioci trebaju ali nemamo sistem i podlogu za njihovo funkcionisanje. Mislim da je civilna zaštita najzainteresiranija da pomogne proces uspostave tih službi. Razumijemo motivaciju pojedinaca, humani poziv za spasavanjem ljudskih života, spremni smo na to odgovoriti i finansijski. Neophodni su takvi oblici zaštite i spasavanja ljudi jer je BiH turistièki potencijalni razvijena zemlja, ali i zemlja u kojoj vrebaju brojne opasnosti poput lavina, odrona i poplava", konstatuje Sliškoviæ.
Kaže da je Civilna zaštita veæ nešto uèinila u podizanju svijesti o Gorskoj službi spasavanja.
"Mi finansiramo 'Klub spasavalaca 2000' iz Sarajeva koji može djelovati u Federaciji BiH u sluèaju nesreæa. Smatramo da lokalne zajednice trebaju osmisliti aktivnosti, veze sa gorskim službama spasavanja. Da bismo ojaèali sistem spasavanja ljudi u nesreæama, lavinama, iz ruševina, u narednom periodu planiramo kupiti pse tragaèe, a samo jedan košta 40.000 KM", navodi Stanko Sliškoviæ.
On napominje da BiH ima i helikoptere, ali da još nisu definisani naèini njihovog korištenja u sluèaju požara i drrgih nesreæa.
Država mora da reaguje u sluèaju nesreæa
"Mislim da æe se status gorskih službi spasavanja poboljšati i donošenjem zakona o spasavanju ljudi i materijalnih dobara na državnom nivou", dodao je Stanko Sliškoviæ, sekretar Federalne uprave civilne zaštite.
Idriz Brkoviæ, šef Odsjeka u Sektoru civilne zaštite Ministarstva sigurnosti BiH, tvrdi da je Radna grupa Vijeæa ministara završila tekst prijedloga zakona o spasavanju ljudi i materijalnih dobara od prirodnih i drugih nesreæa u BiH.
"Mogu kazati da tekst prijedloga zakona ide Vijeæu ministara BiH na razmatranje, a potom u Parlamentarnu skupštinu BiH. Ovim zakonom je predviðeno formiranje takozvanih mješovitih specijaliziranih jedinica. Stvaramo situaciju da se u sluèaju prirodnih nesreæa država može ukljuèiti, ili preventivno djelovati", istakao je Brkoviæ.
Miralem Džajo iz Gorske službe spasavanja - stanica Mostar ne vjeruje da æe ovaj zakon donijeti neko poboljšanje.
"Imamo mi veæ federalni zakon, a Civilna zaštita nikako da se probudi i shvati znaèaj obuèenih ljudi spremnih da djeluju u najtežim situacijama u gorskim službama spasavanja. Zbog svega æemo vjerovatno doæi u situaciju da kada se nešto desi, a ne bismo željeli da do toga doðe, da se upitamo ko æe spasavati unesreæene. Pa, mi nemamo ni neophodnu opremu", upozorio je Džajo.
Najviše spasilaca u Sarajevu
Gorska služba spasavanja u Sarajevu ima pedesetak èlanova, a 20 njih može odgovoriti u sluèaju spasavanja. U Goraždu služba ima devet registrovanih spasilaca i šest pripravnika koji moraju proæi još odreðen broj kurseva da bi postali spasioci. U Gornjem Vakufu gorska služba spasavanja ima 25 ljudi na raspolaganju, slièna situacija je i u Mostaru. U Zenici u sluèaju nesreæe može odgovoriti 20 ljudi, a isti je sluèaj i u GSS u Travniku. Svima njima zajednièki problem je nedostatak opreme za spasavanje ljudi.
Savjeti za siguran put u planinu
Adnan Podžo, naèelnik Gorske službe spasavanja-stanica Sarajevo, svim ljubiteljima prirode poruèuje da u ovim zimskim danima ne idu sami u planinu.
"Ne treba iæi u planine 24 sata nakon snježnih padavina. Na planinama se treba, opæenito, kretati samo obilježenim putevima. Potrebno je, po moguænosti, uza se nositi mobitel i to punih baterija, jer nedavno smo spasavali mladiæa u planini koji je imao mobitel, ali sa gotovo praznom baterijom", rekao je Podžo.

___________________________________________________________________
volim te svojse-volim te svekoliko...djenabetu moj

13.gif basket.gif basket.gif basket.gif 26.gif basket.gif basket.gif basket.gif 13.gif
"Za mudru osobu cijeli je svijet uèitelj, a za budalu je cijeli univerzum pun neprijatelja." Charaka

11-08-2010 14:20 Sevels is offline Pregledaj poruke od Sevels Dodaj Sevels u listu prijatelja
planinar planinar is a Male
bice nesto od mene


Poruka: 306
Location: Prenj
pokretac teme Thread Started by planinar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

osjeæam se pozvanim d a i ja nešto dodam ovome prilogu. Kao prvo. èlan sam PSD Prenja veè 46 godina ( nevjerovatno zar ne, pa otac i mati su mene i moju braèu uèlanili kad smo imali samo 1 godinu ) èlan Gss-a od 1982 god. Veè kao osnovac ( 7-8 razred ) poèeo sam samostalno da idem u planinu !U to vrijeme sposobniji planinari su bili u Gss-u i uvijek su mi bili uzor u svemu. Ljudi izlažu svoje živote da bi spasili druge a da tome pridodamo volonterski rad, neopremljenost i td. Generacije poput Muje Z. Alije Ðinovièa, Ekre zekièa, kasnije Zdene marièa, Ede Kajana , Graška. Sude pa onda Davora Ševelja, Adisa Volodera , Zije Filduza, Oze, a onda mioja generacija , Kugla , R. mirza , Sima , Spremo ,R. Krila i još drugih .Svi oni su ljudi sa velikim srcem. Nažalost rat je uèinio svoje ali ono što je nama svima zajednièko jeste to da niko od nas se nije promjenio kad je u pitanju humanost ato se potvrdilo više puta . Nove snage u sadašnjem Gss-u su takoðe pravi momci, vrijedni i pošteni, nimalo nacionalno obojeni a to dokazuju samim tim što kad krenu u akciju ne pitaju koje, kako se zove, u kojoj su stranci i td. Nažalost postoje " ljudi "kojima je to u prioritetu a takvi se danas pitaju i odluèuju o sudbinama drugih . Naša stanica je multi etnièka ali izgleda da i to nekome smeta. Kad smo tražili da riješimo naš status u državi naišli smo na nerazumijevanje a to što prièa Stanko Sliškoviè je samo isprana prièa !! I danas postoje neki ljudi koji smatraju da stanice Gss-a trebaju imati nacionalni predznak , ja sam se u to uvjerio sto puta. Od tuda nerazumjevanje, oni kažu nemaju para, nemaju sistem za to, ma samo laži. Ne treba izmišljati toplu vodu, neka samo prepišu zakone npr. Slovenije ili Hrvatske i sve èe biti riješeno za èas ! Èitam ovde o sarajevskoj stanici, da taèno je da nisu riješili status ali su oni u puno boljem položaju od nas, bliži su " kazanu " pa i bolje prolaze, sada trenutno imaju tri vozila i dosta opreme, neka mi moj veliki prijatelj Poðo ne zamjeri.Meni je drago da imaju samo treba riješavati probleme zajednièki, pa svi smo u jednoj državi ! Klub spasavalaca 2000 je takoðe dobro riješio svoj problem ali i to zahvaljujuèi privatnim vezama a to trba riješiti na nivou države što opet govori da pojedinci gledaju samo sebe. Navešèu samo jedan primjer , taj klub 2000 ima dobre uslove za rad ali kojom logikom je riješeno da se samo oni finansiraju kao spasavaoci kojima je teren rada cijela BiH. Da ima 1000 spasavaoca nema šanse da oni pokriju cijelo podruèje za kako stoji u opisu njihovog djelovanja ! Kako èe neko na Prenj, Èvrsnicu, Velež i Èabulju prije nas, Jablanièana, Konjièana i td. To samo govori da se ne radi sistemski. Ako vam kažem da u Hrvatskoj postoji Gss na Korèuli, Orebièu i još nekim manjim mjestima sve vam je onda reèeno kako se riješavaju ta pitanja . Ja imam kontakte sa Slovencima Hrvatima, mislim na njihov Gss i ljudi ne mogu da vjeruju da se to kod nas još nije riješilo, imamo prirodna bogatstva kao malo ko u okruženju gss nije riješio svoj status u državi . Mi ne djelijemo samo u ruralnim sredinama nego èesto i u urbanim što još više govori o potrebi za naše postojanje.Na žalost konkretno ljudi u našem gradu koji su na odgovornim mjestima ne žele da pomognu, npr. direktor turistièke zajednice HNK, Senèe temim nikada nas još nije pomogao a cijelo vrijeme prièa o turizmu pa i o planinskom, više smo mi uradili na promociji nego komplet ministarstvo za turizam HNK. Oni samo gledaju sebe , kako namaknuti više para i biolji položaj a društvo u cijelini ko " hebe " Bez obzira na sve ove anomalije mi i dalje nastavljamo sa radom makar i u ovakvim uslovima !Vjerujte da svakim danom dolazi sve više ljudi iz ino. zemalja a sve zahvaljujuèi nama jer naše gostoprimstvo i naša humanost je jaèe nego ovih što se pitaju. Evo ovaj vikend su bili splièani na biciklima na Prenju prvi put, doèekani kao neko koga znamo sto godina i veè naredni mjesec dolazi grupa planinara i spasavaoca iz hrvatske na B. vode na druženje !Iz svega ovoga napisanog proizilazi da èe mo mi i daèlje tražiti pomoè dobrih ljudi i da nas koliko toliko razumijete, nadamo se da èe ovi naši problemi biti riješeni u dogledno vrijeme, puno hvala svima na razumijevanju, Anes Voloder

___________________________________________________________________
u planine...

11-08-2010 16:33 planinar is offline Posalji Email za planinar Pregledaj poruke od planinar Dodaj planinar u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17853
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

cernicka fala na paypalu. poslato.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

11-08-2010 18:29 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17853
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

anese svaka cast 10.gif

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

11-08-2010 18:30 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
Cernicka Cernicka is a Female
bice nesto od mene


Poruka: 257
Location: cernica

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Hvala Tana na uplati

11-08-2010 18:39 Cernicka is offline Posalji Email za Cernicka Pregledaj poruke od Cernicka Dodaj Cernicka u listu prijatelja
Behma Behma is a Male
rodjeni


Poruka: 766
Location: zemlja dembelija

kontakt Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Vozdra Anes

Prije svega mi smo raja i ne treba da se zahvaljujes na mojoj donaciji koja je od srca barem ja tako mislim i osjecam a ostali bi trebali da se zamisle i upitaju sami sebe(posebno dijasporu)da nesto urade za vas planinare i ostale kojih ima bezbroj i od kojih je drzava,i grad bukvalno digli ruke ali o tom po tom nema se vremena za kukanje .
Meni bi licno bilo drago da se uradi puno vise za vas i ostale koji sastavljate kraj sa krajem ali jebi ga to je stvarnost i mora se covjek suociti sa tim ,ti si otprilike sve skoro rekao u zadnjem postu o svemu sto se desava na tim prostorima.
Nadam se da te nisam puno dusio ovim pisanjem do sjedeceg javljanja pozdrav tebi i tvojoj ekipi od mene iz jos toplog Las Vegasa .

pozdrav Adis Behmen

11-09-2010 01:08 Behma is offline Pregledaj poruke od Behma Dodaj Behma u listu prijatelja
planinar planinar is a Male
bice nesto od mene


Poruka: 306
Location: Prenj
pokretac teme Thread Started by planinar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ma kakvo dušenje, da si samo proèitao ovaj post meni je to veliko, neki neèe ni da se jave a kamoli da pomognu, ma moram se zahvaliti i tebi i svima koji nas pomažu, pozdrav iz kišovitog mostara !

___________________________________________________________________
u planine...

11-09-2010 01:38 planinar is offline Posalji Email za planinar Pregledaj poruke od planinar Dodaj planinar u listu prijatelja
Sevels Sevels is a Male
moderator tra-la-la




Poruka: 6554
Location: Cernica-Mo-London

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od planinar:

    ma kakvo dušenje, da si samo proèitao ovaj post meni je to veliko, neki neèe ni da se jave a kamoli da pomognu, ma moram se zahvaliti i tebi i svima koji nas pomažu, pozdrav iz kišovitog mostara !


hoce,hoce javice se svi..ne brini 10.gif
malo je planinarske raje na forumu,ali i fejs je ukljucen 01.gif

___________________________________________________________________
volim te svojse-volim te svekoliko...djenabetu moj

13.gif basket.gif basket.gif basket.gif 26.gif basket.gif basket.gif basket.gif 13.gif
"Za mudru osobu cijeli je svijet uèitelj, a za budalu je cijeli univerzum pun neprijatelja." Charaka

11-09-2010 02:36 Sevels is offline Pregledaj poruke od Sevels Dodaj Sevels u listu prijatelja
planinar planinar is a Male
bice nesto od mene


Poruka: 306
Location: Prenj
pokretac teme Thread Started by planinar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Bolje fejs nego Rejs 13.gif

___________________________________________________________________
u planine...

11-09-2010 15:32 planinar is offline Posalji Email za planinar Pregledaj poruke od planinar Dodaj planinar u listu prijatelja
Sevels Sevels is a Male
moderator tra-la-la




Poruka: 6554
Location: Cernica-Mo-London

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od planinar:

    Bolje fejs nego Rejs 13.gif


13.gif 13.gif 13.gif
djesi 10.gif daj molim te zamoli Zdenu ili nekoga od raje da mi posalju imidz od gorske.
Zdena ima sigurno cist jpg.
nasao sam samo od saveza BIH GSS
cujemo se 10.gif

___________________________________________________________________
volim te svojse-volim te svekoliko...djenabetu moj

13.gif basket.gif basket.gif basket.gif 26.gif basket.gif basket.gif basket.gif 13.gif
"Za mudru osobu cijeli je svijet uèitelj, a za budalu je cijeli univerzum pun neprijatelja." Charaka

11-09-2010 16:12 Sevels is offline Pregledaj poruke od Sevels Dodaj Sevels u listu prijatelja
planinar planinar is a Male
bice nesto od mene


Poruka: 306
Location: Prenj
pokretac teme Thread Started by planinar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

izvini je li misliš na naš logo ?

___________________________________________________________________
u planine...

11-09-2010 17:22 planinar is offline Posalji Email za planinar Pregledaj poruke od planinar Dodaj planinar u listu prijatelja
Stranica (19): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com