Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » FORUMAŠI » HUMANITARNE AKCIJE » gorska sluzba spasavanja treba pomoc » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (19): « prva ... « prethodna 3 4 5 [6] 7 8 9 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
planinar planinar is a Male
bice nesto od mene


Poruka: 306
Location: Prenj
pokretac teme Thread Started by planinar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Evo sreèe opet za nas, novèana donacija stigla od Suada Repka, sina rahmetli Džeme Repka inaèe jednog od osnivaèa naše stanice !VELIKO HVALA SUADU !!

___________________________________________________________________
u planine...

12-08-2010 23:06 planinar is offline Posalji Email za planinar Pregledaj poruke od planinar Dodaj planinar u listu prijatelja
planinar planinar is a Male
bice nesto od mene


Poruka: 306
Location: Prenj
pokretac teme Thread Started by planinar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ca-tv mo-net mostar donirala 100 km za web stranicu Gss-a koja uskoro treba da krene sa radom ! Inaèe stranicu radi naš kolega Grizoviè, naravno troškovi su samo plaèanje domene i i godišnjeg održavanja. Hvala Grizi na pomoèi !!

___________________________________________________________________
u planine...

12-08-2010 23:12 planinar is offline Posalji Email za planinar Pregledaj poruke od planinar Dodaj planinar u listu prijatelja
Sevels Sevels is a Male
moderator tra-la-la




Poruka: 6554
Location: Cernica-Mo-London

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od pasha:

    ja sam pretrazio ali je neko od voih u norveskoj i nasao sam zacinovica na poreskoj listi
    a slabo ti on ima da posalje dabogda
    nema mu broja telefona nije registrovo na svoje prezime ili nema nijedan broj na zacinovic prezime


ja sam u kontaktu sa Selmom,cerkom mu...pokusacu ja 10.gif

___________________________________________________________________
volim te svojse-volim te svekoliko...djenabetu moj

13.gif basket.gif basket.gif basket.gif 26.gif basket.gif basket.gif basket.gif 13.gif
"Za mudru osobu cijeli je svijet uèitelj, a za budalu je cijeli univerzum pun neprijatelja." Charaka

12-09-2010 01:48 Sevels is offline Pregledaj poruke od Sevels Dodaj Sevels u listu prijatelja
hari hari is a Male
samo sto nisam




Poruka: 1109
Location: Sverige

Evo i mog pokusaja Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Moje propratno pismo

Hej!

Jag har som f.d. medlem i vår bergsklättrarförening blivit ombedd att sprida vidare erbjudande och vädjan för hjälp från vår Räddningsstation.
Bifogar deras brev samt några intressanta länkar:

    http://www.psdprenj.ba
( klättrarföreningens hemsida )
    http://www.zone-2000.net/
- mountaineering web magazine
Hemsida som ska presentera Bergs Räddningstjänst Mostar är under konstruktion och kommer att vara tillgänglig inom kort.
Ifall det finns intresse kan ni kontakta mig på telefon: 073-762 51 34 eller via denna e-mail adress.

Med vänliga hälsningar

Hasan Hrustanovic
Limmaregatan 37
603 60 Norrköping

Prilozeni prevod pisma GSS-a sa mojim skromnim dodacima:

Kära kolleger räddare, vi vänder oss till er för upprättandet av ömsesidiga samarbetet mellan våra två föreningar. I själva verket vår förening Bergs Räddningsstjänst Mostar (GSS) existerar sedan år 1964 och dess arbete har inte avbrutits förrän i början av kriget i Bosnien. Då föreningen hade 50 medlemmar, bra utrustning och var en av de starkaste i det forna Jugoslavien! Kriget har gjort sitt, utrustningen förstördes, medlemmarna är utspridda i alla världens hörn, en del av våra medlemmar bor i ert land för vilket är vi mycket tacksamma för allas räkning. Idag har tjänsten runt 30-tal medlemmar varav tre läkare som arbetar på frivillig basis som annars alla våra medlemmar gör. För oss är den största belöningen ett räddat människans liv! Det är värt att nämna att vi är multietnisk förening som det anstår ett folk som har valt detta humanitära arbete. Som är allmänt känt har inte vårt land löst finansieringen av dessa tjänster och vi är tvungna att hitta på sina egna lösningar. I vårt område finns 4 vackra berg med toppar över 2000 meter och de är våra basberg, där vi i vanliga fall har våra räddningsaktioner. Med tanke på att utrustningen är mycket dyr och även när vi lägger till det att vi måste införskaffa det från andra länder talar för vad har vi för situation. Våra medlemmar varav de flesta är arbetslösa sänker egna små medel för att kunna införskaffa bara basutrustning för vårt humanitära arbete! Vår önskan är att få kontakt med er och vi är redo att ta emot er i vår stad och i våra fjäll! För att ens nämna att vi har under de senaste månaderna har haft ett par räddningsaktioner för att undsätta ett antal utländska medborgare En av dem var från Skandinavien och allt slutade bra för allas glädje! Om ni tror att vår kallelse är motiverad tackar vi ödmjukast för er förståelse.
Kuriosa:
Föreningen är också inriktad för grotträddning med tanke på det att i vårt område finns ett utbrett grottsystem samt ett fler tal floddal som får vatten från högre till lägre horisonter och på det sättet skapar även där en så kallad grottliknande fenomen. Speleologerna från hela Europa är flitiga besökare och vi betraktar deras aktiviteter som en form av alpinism bara i omvänd riktning. Dessa aktiviteter är om det kan sägas ännu mer farliga.
Föreningens medlemmar ingick i räddningspersonal och speciella ekiper som skyddade och bistod deltagare och publiken under vinter OS i Sarajevo 1984.
Våra basberg används som träningsplats inför Himalaya och Ande expeditioner eftersom i våra fjäll råder likadana förhållanden. Den första jugoslaviska Mount Everest expedition 1979 hade flera träningsläger i våra fjäll.

Med bergsklättrarnas hälsning "VEDRO” (ungefär ”klar himmel” )

Anes Voloder
Biträdande chef för GSS Mostar

Mostar, 19.11. 2010

Mail je poslan na sljedece adrese:

    hasse.hansson@fc.vilhelmina.se

    persson.sixten@telia.com

    olle.eklund@dalarna.police.se

    fjallsaker@naturvardsverket.nu

    info@frostviken.z.se

    info@storuman.se


U pitanju su spasavalacka drustva u sjevernoj svedskoj kako planinarska tako i speleoloska. Djeluju na dobrovoljnoj osnovi ali imaju logisticku podrsku, policije, vojske, civilne zastite itd.

12-09-2010 15:30 hari is offline Pregledaj poruke od hari Dodaj hari u listu prijatelja
planinar planinar is a Male
bice nesto od mene


Poruka: 306
Location: Prenj
pokretac teme Thread Started by planinar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

i mi imamo podršku ali od raje, hvala Hari, pozdrav !

___________________________________________________________________
u planine...

12-09-2010 16:03 planinar is offline Posalji Email za planinar Pregledaj poruke od planinar Dodaj planinar u listu prijatelja
planinar planinar is a Male
bice nesto od mene


Poruka: 306
Location: Prenj
pokretac teme Thread Started by planinar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Muja Zaèinoviè dolazi u februaru, tako sam èuo od nekih ljudi u Mostaru.

___________________________________________________________________
u planine...

12-09-2010 16:06 planinar is offline Posalji Email za planinar Pregledaj poruke od planinar Dodaj planinar u listu prijatelja
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9495
Location: uh jebo te

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ja dobio odgovor samo od jednog kaze da je na odmoru i to je sve 21.gif
hajde odo jos jednom obnoviti meilove mozda nesto i bude 10.gif

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

12-09-2010 17:27 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
planinar planinar is a Male
bice nesto od mene


Poruka: 306
Location: Prenj
pokretac teme Thread Started by planinar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ko daje , daje od srca a ko neèe naèe izgovor uvijek !!

___________________________________________________________________
u planine...

12-09-2010 18:20 planinar is offline Posalji Email za planinar Pregledaj poruke od planinar Dodaj planinar u listu prijatelja
Edo Edo is a Male
Bad Company




Poruka: 2324
Location: Somewhere in time......

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Hajde Amerikenjci i vi Europljani saljite ako nista po jedan EURO i raja ce moci dole da radi svoj posao kako treba.
Ne morate kupiti jedan McDonald ili pivu jedan dan vec to donirajte GSS-u, to su vasa raja kao i moja !!!!! 18.gif

___________________________________________________________________

12-09-2010 19:07 Edo is offline Pregledaj poruke od Edo Dodaj Edo u listu prijatelja
planinar planinar is a Male
bice nesto od mene


Poruka: 306
Location: Prenj
pokretac teme Thread Started by planinar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Hvala Amni Tojagi i Edinu Imamovièu na donaciji od srca u moje ime i sve raje iz Gss-a !

___________________________________________________________________
u planine...

12-10-2010 01:51 planinar is offline Posalji Email za planinar Pregledaj poruke od planinar Dodaj planinar u listu prijatelja
taxi taxi is a Male
Liska mjeseca avgusta




Poruka: 18170
Location: M&R

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od planinar:

    ko daje , daje od srca a ko neèe naèe izgovor uvijek !!


biæe,biæe 10.gif

___________________________________________________________________

    12-10-2010 01:54 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
    hari hari is a Male
    samo sto nisam




    Poruka: 1109
    Location: Sverige

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Poslat mail od juce na sjedece adrese:

      kansliet@klatterforbundet.se
    - planinarski savez Svedske ( alpinizam )
      registrator@msb.se
    - spasavalacki zavod na saveznom nivou
      svenskgang@vsif.o.se
    - udruzenje setaca i sto mi zovemo planinara

    12-10-2010 09:28 hari is offline Pregledaj poruke od hari Dodaj hari u listu prijatelja
    Edo Edo is a Male
    Bad Company




    Poruka: 2324
    Location: Somewhere in time......

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od planinar:

      Hvala Amni Tojagi i Edinu Imamovièu na donaciji od srca u moje ime i sve raje iz Gss-a !


    Drug moj nema sta da se zahvaljujes, stara smo raja i treba da se pomazemo koliko mozemo.

    Ko nece ne mora, samo na taj nacin pokaze svoj obraz prema raji 23.gif

    ___________________________________________________________________

    12-10-2010 17:05 Edo is offline Pregledaj poruke od Edo Dodaj Edo u listu prijatelja
    planinar planinar is a Male
    bice nesto od mene


    Poruka: 306
    Location: Prenj
    pokretac teme Thread Started by planinar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    web stranica Gss-a kreèe sa radom u ponedeljak ili utorak, prilika da se upoznate sa našim radom, možda neko od vas postane naš pridruženi èlan, pozdrav!

    ___________________________________________________________________
    u planine...

    12-10-2010 23:39 planinar is offline Posalji Email za planinar Pregledaj poruke od planinar Dodaj planinar u listu prijatelja
    planinar planinar is a Male
    bice nesto od mene


    Poruka: 306
    Location: Prenj
    pokretac teme Thread Started by planinar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Hvala Seji Vegaru i Ramizu Trnovcu na donaciji, a bogami i Djemili na lobiranju !

    ___________________________________________________________________
    u planine...

    12-12-2010 22:40 planinar is offline Posalji Email za planinar Pregledaj poruke od planinar Dodaj planinar u listu prijatelja
    djemila djemila is a Female
    Naj-Moder 2008




    Poruka: 11452
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    07.gif
    To su dobri momci 10.gif

    ___________________________________________________________________
    Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

    12-12-2010 22:41 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
    Sevels Sevels is a Male
    moderator tra-la-la




    Poruka: 6554
    Location: Cernica-Mo-London

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Hvala Ranku Vili na donaciji 10.gif
    Uvjek na pravom mjestu,Ranko ziv bio 11.gif

    ___________________________________________________________________
    volim te svojse-volim te svekoliko...djenabetu moj

    13.gif basket.gif basket.gif basket.gif 26.gif basket.gif basket.gif basket.gif 13.gif
    "Za mudru osobu cijeli je svijet uèitelj, a za budalu je cijeli univerzum pun neprijatelja." Charaka

    12-13-2010 22:24 Sevels is offline Pregledaj poruke od Sevels Dodaj Sevels u listu prijatelja
    djemila djemila is a Female
    Naj-Moder 2008




    Poruka: 11452
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Svaka cast 10.gif

    ___________________________________________________________________
    Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

    12-13-2010 23:03 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
    planinar planinar is a Male
    bice nesto od mene


    Poruka: 306
    Location: Prenj
    pokretac teme Thread Started by planinar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Poštovani donatori, gorska služba spašavanja stanica Mostar krenula je sa prikupljanjem novèani donacija za nabavku dijela opreme za naš rad 22.10 2010 Smatramo se dužnim da vas obavijestimo o do sada prikupljenim sredstvima a ona iznose ukupno 112o km. Da bih smo prikupili sumu za artikal koji je objavljen još na poèetku potrbno je još 1450 km. Nadamo se da èe mo uspjeti prikupiti ostatak i ovim putem se opet zahvaljujemo svim dobrim ljudima na doniranim sredstvima !

    ___________________________________________________________________
    u planine...

    12-15-2010 14:56 planinar is offline Posalji Email za planinar Pregledaj poruke od planinar Dodaj planinar u listu prijatelja
    planinar planinar is a Male
    bice nesto od mene


    Poruka: 306
    Location: Prenj
    pokretac teme Thread Started by planinar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    puštena u rad web stranica gss-a gss-mostar.com

    Stranica je još u doradi i bièe više informacija , pozdrav !

    ___________________________________________________________________
    u planine...

    12-17-2010 14:19 planinar is offline Posalji Email za planinar Pregledaj poruke od planinar Dodaj planinar u listu prijatelja
    Stranica (19): « prva ... « prethodna 3 4 5 [6] 7 8 9 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
    Postavi novu temu Odgovori
    Go to:
    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com