Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Islam-tube » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (18): « prva ... « prethodna 6 7 8 [9] 10 11 12 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..vjerovatno bi ga pustio da iznosi lazi o tebi govopreci da mu ti nista nisi pomogo a ni uradio za njega i da ti uopste ne postojis,kao sto vi iznosite da bog ne postoji

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 02-25-2015 u 17:50.

02-25-2015 17:50 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5248
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nije valjda Bog toliko tasht ??? Zar mi nismo njegova nestashna djeca ? Zar bi ti vjetre svoje dijete tako strashno kaznio ako te ne poslusha u svemu ? Razmisli.

02-25-2015 18:22 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..prvo bog nema djete ,drugo zar ne kazemo djetetu ako ne budesh slusho necesh gledat crtane

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

02-25-2015 21:29 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
STECAK STECAK is a Male
moforaja


Poruka: 3604
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vjetar:

    ..prvo bog nema djete ,drugo zar ne kazemo djetetu ako ne budesh slusho necesh gledat crtane




nema dijete ,ali nije li nas stvorio na "svoju sliku ",a Jevreji zar oni nisu Bozja djeca aaa

02-26-2015 01:05 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od STECAK:

        citat od vjetar:

      ..prvo bog nema djete ,drugo zar ne kazemo djetetu ako ne budesh slusho necesh gledat crtane




    nema dijete ,ali nije li nas stvorio na "svoju sliku ",a Jevreji zar oni nisu Bozja djeca aaa


Nije i nisu

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

05-12-2015 04:16 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..evo jedna intersantna tema u vezi posta



    http://www.avaz.ba/clanak/170005/saznajte-sta-se-desava-s-tijelom-kad-cijeli-dan-ne-jedemo-i-ne-pijemo

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

05-21-2015 15:08 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    http://saff.ba/starac-iz-spanije-prvi-put-slusa-ucenje-kurana-i-place-video/#.VoMi6PkrKM9

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

12-30-2015 02:25 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
Haidar
SexNepoznat



Poruka: 338

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vjetar:

    ..vatru ili dzenet birash sam .

    ..zamisli da si ti napravio nekome kucu ,dao mu bogastvo i podario mu zivot on ti okreno ledja ..bili ti bilo tesko ..a?


Taman ko da je bankar.... 29.gif
Vjecito davanje ljudskih osobina bozanstvima + prevodjenje licnih zelja za vlasti i kontrolom u bozije zakone je ljudska izmisljotina.

01-18-2016 17:35 Haidar is offline Pregledaj poruke od Haidar Dodaj Haidar u listu prijatelja
Haidar
SexNepoznat



Poruka: 338

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vjetar:

    ..prvo bog nema djete ,drugo zar ne kazemo djetetu ako ne budesh slusho necesh gledat crtane


Nismo svi. Mozda ti...
Ja licno mislim da bi bila kazna DATI djetetu da gleda crtane (ili TV uopste), ali to je za neku drugu pricu... Po meni, djecu ne treba uopste kaznjavati... Nicim...
Uputiti i istraziti, objasnjavati i pricati, primjerom put pokazati, ispitati ZASTO dijete radi to sto radi (a ne suditi ga iz svojih frustracija i utuvljenih pravila vezanih za dato podrucje)

Ali vidim da je ovde poredjenje opet o "Bogu", i kako se on treba ponasati prema svojoj djeci, koju nema.... 14.gif IZJEDNACI COVJEK SVOJE KAZNJAVANJE DJETETA, SA BOZIJIM KAZNJAVANJEM COVJEKA.. 30.gif 30.gif 30.gif

01-18-2016 17:47 Haidar is offline Pregledaj poruke od Haidar Dodaj Haidar u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..Hajdare nije tem odgoj djece ili ko mozda bi ili ko ne bi..svako dogaja svoje djete onako kako misli da je najbolje ..mislm da nema niko formulu koja se moze primjeniti na odgoj djece ..ovaj moj post se odnosio na nesto sasvim drugo u nekom drugom kontekstu i odgovr je bio Povleru a nikako na metode odgoja djece ili kako bi ja ili ti odgajali djecu

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

01-19-2016 01:27 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od STECAK:

        citat od vjetar:

      ..prvo bog nema djete ,drugo zar ne kazemo djetetu ako ne budesh slusho necesh gledat crtane




    nema dijete ,ali nije li nas stvorio na "svoju sliku ",a Jevreji zar oni nisu Bozja djeca aaa




..sto ne bi Jevreji bili bozija stvorenja ,naravno da jesu ili narod koje je bog stvorio ili im dao zivot ,posto ja ne koristim termin bozija djeca ja kazem bozija stvorenja ..to u kojem liku ili na ciju sliku smo storeni to niko nije dokazo

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

01-19-2016 01:32 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
Haidar
SexNepoznat



Poruka: 338

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vjetar:

    ..Hajdare nije tem odgoj djece ili ko mozda bi ili ko ne bi..svako dogaja svoje djete onako kako misli da je najbolje ..mislm da nema niko formulu koja se moze primjeniti na odgoj djece ..ovaj moj post se odnosio na nesto sasvim drugo u nekom drugom kontekstu i odgovr je bio Povleru a nikako na metode odgoja djece ili kako bi ja ili ti odgajali djecu



    Ali vidim da je ovde poredjenje opet o "Bogu", i kako se on treba ponasati prema svojoj djeci, koju nema.... 14.gif IZJEDNACI COVJEK SVOJE KAZNJAVANJE DJETETA, SA BOZIJIM KAZNJAVANJEM COVJEKA.. 30.gif 30.gif 30.gif


Ono o odgoju djeteta je samo jedna paranteza, koja ima veze sa svim kontextima... Nevazno...

A ja mislim da sam se zadrzao u onom kontextu (moj navod iznad) u kojem si ti bio... Ako nisam, slobodno me ispravi, rad sam da cujem... Jesam li dobro shvatio kada mislim da poredis bozije kaznjavanje svoje "djece", sa roditeljskim kaznjavanjem svoje? U tom slucaju mislim da mi ni ona prva o odgoju nije promasila kontext... Sitnicavost ili bezuslovna ljubav... Koje bi od to dvoje vise prilicilo nekom bozanstvu svemogucem... (Bez da ga i na koji nacin opisujem ili mu prisivam nesto...)

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Haidar dana 01-19-2016 u 09:33.

01-19-2016 09:28 Haidar is offline Pregledaj poruke od Haidar Dodaj Haidar u listu prijatelja
Haidar
SexNepoznat



Poruka: 338

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vjetar:

        citat od STECAK:

          citat od vjetar:

        ..prvo bog nema djete ,drugo zar ne kazemo djetetu ako ne budesh slusho necesh gledat crtane




      nema dijete ,ali nije li nas stvorio na "svoju sliku ",a Jevreji zar oni nisu Bozja djeca aaa




    ..sto ne bi Jevreji bili bozija stvorenja ,naravno da jesu ili narod koje je bog stvorio ili im dao zivot ,posto ja ne koristim termin bozija djeca ja kazem bozija stvorenja ..to u kojem liku ili na ciju sliku smo storeni to niko nije dokazo


Ocigledno je da nisi dovoljno upoznat kako to jevreji (cionisti) gledaju sa svoje strane...

01-19-2016 09:30 Haidar is offline Pregledaj poruke od Haidar Dodaj Haidar u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..nije mi bio cilj da pricam kako jevreji gledaju na sve to jer nije bilo postavljeno pitanje u tom kontekstu ,vec sam jednostano odgovorio da su i oni za mene bozija stvorenja kao i svi ostali ljudi ..kako ko gleda iz ugla svoje religije ja u to ne ulazim i ne ubjedjujem cije je vjerovanje ispravnije ,jer o tome ne raspravljam ,jednostavno iznesem svoje mishljenje ,glupo je sad nekoga ubjedjivati i reci mu da Isus nije boziji sin ..ja znam da nije i tog vjerovanja se ja licno drzim .

..ne nisam mislio na roditeljsko kaznjavanje svoje djece ,vec na kaznjavanje od strane stvoritelja ,jer bozija rjec je da svaki covjek moze da radi sta hoce ,ali ne dokle hoce .jer bog smatra i zna da je ljude obdario najvecim stepenom inteligencije i uma i njegovih cula i prepustio ga da sam bira svoju sudbinu i svoj zivot ,dali ce biti zdrav i normalan covjek .hoce li neko postati ubica kriminalac ili nesto drugo mislim da bog sa tim nema nista ,ako covjek sam predje granice bozije milosti tad usledi bozija kazna ,odgovrio sam i ja sa pojmom bozija djeca posto je povler upotrebio termin nestasne djece ,ne u smislu odgoja nase djece ..mozda sam malo jasniji sada

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 01-19-2016 u 12:03.

01-19-2016 12:03 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
Haidar
SexNepoznat



Poruka: 338

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vjetar:

    ..vatru ili dzenet birash sam .

    ..zamisli da si ti napravio nekome kucu ,dao mu bogastvo i podario mu zivot on ti okreno ledja ..bili ti bilo tesko ..a?


Pripisujes svemogucem ljudsku osobinu, trazenja usluge nazad. To nije bezuslovna ljubav, (kako vec neki kazu da bozija ljubav jeste), vec "evo ti ovo, poklon koji nisi trazio od mene, a ti ces meni za uzvrat to, ili..."
Zapamti, ja komentiram TVOJ komentar boga...

      citat od vjetar:

    ..kad bi ti green to sve nekome stvorio i kad bi ti neko okreno ledja i ne bi te postovo ti bi se okreno protiv njega i nastojo da mu to sve oduzmesh i unistis .jelde da bi tako uradio


I ovde mu pripisujes ljudske osobine oholosti, zavisnosti, trazenja potvrde... Ovo vise govori o tebi, vec o bilo kome drugom...

      citat od vjetar:

    ..vjerovatno bi ga pustio da iznosi lazi o tebi govopreci da mu ti nista nisi pomogo a ni uradio za njega i da ti uopste ne postojis,kao sto vi iznosite da bog ne postoji


Posteno govoreci, mislim da ce prvo po tebi udarit, koliko mu ljudskih pokvarenih osobina pripisujes...

01-19-2016 13:40 Haidar is offline Pregledaj poruke od Haidar Dodaj Haidar u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..tesko je tebi to svatiti kad ti vjeri prilazais sa neke naucne ili filozofske strane .boga je tesko spajati sa danasnjim drustvenim naukama

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

01-19-2016 17:35 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..Hajdare ako mene bog kazni koliko ce tek tebe i Greena 02.gif

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 01-19-2016 u 21:52.

01-19-2016 21:51 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
Haidar
SexNepoznat



Poruka: 338

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vjetar:

    ..Hajdare ako mene bog kazni koliko ce tek tebe i Greena 02.gif


Cudni su putevi gospodnji... Nek bude volja njegova... Ja tu ne mogu nista... Mogu samo plesati svoj ples... Ili biti plesan njegovom kreacijom... Ja se ne bunim, niti se bojim...
Ne znam jesi li primjetio kroz zavjesu tvojih uvjerenja i axioma, da su moji komentari upuceni samo tzv "pravim vjernicima", koji u stvari nisu ni svjesni koliko su grijesni... Onima koji bi drugima govorili i naredjivali sta i kako da rade, onima koji misle da je SAMO njihova religija ona prava, onima koji ne prezaju ni od sile da bi to dokazali, onima koji misle "kao" hrvati/muslimani/komunisti/nacionalisti (a ne kontaju da u tom slucaju uopste ne misle, jer cim mislis kao neko/nesto, onda valjda ne mislis).
Nikad nisam spomenuo covjeka koji u mirnoj kontemplaciji pada na sedzu, meditira, moli se pred oltarom, i ostavlja taj mir samo za sebe, bez da ikome pametuje o pravom putu, a jos manje silom tjera na njega..
Zar nisi primjetio da nikada nista o tzv bogu nisam napisao? (Jesam komentirao neke komentare, kao npr tvoje.) Kako cu napisati nesto o necemu sto ja vjerovatno ne mogu spoznati? (Naravno, spoznaja i vjerovanje nemaju veze jedno s drugim.) Vise si ti bogohulio vec dosta tzv ateista koji se vrte ovuda.
Kako vise mozete o bogu pricati kao da ga znate? Mene bi bilo stid.

01-20-2016 10:14 Haidar is offline Pregledaj poruke od Haidar Dodaj Haidar u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

,,,ti stalno izvlacis neke citate ,recimo moje ..ako izvlacis citate bez konverzacije sa drugim covjekom onda taj citat ili navod gubi svaki smisao ..kako objasniti jednom zadrtom ateisti neke stvari vec jednostavno odgovorim na njegovu gluopost istom gluposcu jer ja ga nemislim ugoniti u vjeru jer ja nisam misionar ..jer daleko je to od onoga sto ja mislim o Bogu kao stvoritelju ..eto probaj naci neki moj sodgovor nekom ko je vjernik ,sigurno neces pronaci takav odgovor ..za u budce jedan savjet ..kad citiras neke navode onda ih nemoj secirat i izvalciti iz koncepta dijaloga ,onda kao takvi su ogoljeni i gube svaki smisao.

..ko je koliko grijesan to prepustimo bogu ,ne tebi da odredjujes

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 01-20-2016 u 11:45.

01-20-2016 11:43 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
Haidar
SexNepoznat



Poruka: 338

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

A ko je taj zadrti ateista?
Nemoj se ljutiti, udara ti na tlak. Nije to cilj i smisao konverzacije. Ja se samo nadao nece li nas ko STVARNO prosvijetliti...

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Haidar dana 01-20-2016 u 12:43.

01-20-2016 12:39 Haidar is offline Pregledaj poruke od Haidar Dodaj Haidar u listu prijatelja
Stranica (18): « prva ... « prethodna 6 7 8 [9] 10 11 12 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com