Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Molitva » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (3): [1] 2 3 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Fini
SexNepoznat

Poruka: 161

Molitva Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

MOLITVA

Onome ko èini dobro, bio muškarac ili žena, a vjernik je, Mi æemo dati da proživi lijep život i doista æemo ih nagraditi boljom nagradom nego što su zaslužili
Qur’an - An-Nahl – Pèele ,96


Ukucaj na svaku sliku koju dobiješ - 36 slike

    http://www.facebook.com/photo.php?pid=3635373&id=287425423226#
!/photo.php?pid=3676867&id=287425423226&fbid=327655553226


Gospodaru naš, oprosti nam naše grijehe. Pokrij nam sramote. Smiluj se slabašnima. Popravi nam naša stanja. Uzmi nas u Svoju zaštitu. Saèuvaj nas od džehennemske vatre. Sakrij naše sramote. Primi naša pokajanja. Obriši nam grijehe i propuste. Gospodaru naš, nemoj nas usmrtiti a da ne budeš nama zadovoljan. Gospodaru, uèini da ovaj svijet, dunjaluk, napustimo èineæi dobro, a Tebi se utjeèemo od griješenja u èasu smrti. Molimo Te, podari nam snage da prije smrti pokajanje uèinimo, prilikom smrti šehadet izgovorimo, a poslije smrti džennetske bašèe naselimo. Molimo Te, podari nam život sretnih, smrt šehida, boravak u blizini Poslanika i pomoæ u borbi protiv neprijatelja.
Primi naša pokajanja sada. Primi naša pokajanja ubuduæe. U naša srca usadi ljubav da ti pokajanje èinimo. Povrati nas Tebi lijepim povratkom.
Kod Tebe utoèište tražimo; da na dunjaluku izgubljeni ne budemo i da na Tebe ne zaboravimo. Utjeèemo Ti se od našeg zaborava, a Ti nas ne zaboravljaš. Tvoje dobro nama silazi, a naše zlo Ti znaš. Ti nas svojom milošæu obasipaš, a od nas ti ništa nije potrebno - a mi Tebe svojim grijesima srdimo, a siromašni smo i Tebe trebamo.
Ja Vedudu, oprosti nevoljnima, smiluj se slabašnima, obriši grijehe griješnicima. O Ti koji voliš vapaje griješnika kada se Tebi vraæaju, primi naš povratak Tebi i naše pokajanje (tevbu).
Gospodaru naš, mi druge nade, osim u Tebe, nemamo. Sva vrata, osim Tvojih, su nam pred licem zatvorena. Ti mnogo robova imaš, a mi, osim Tebe, drugog Gospodara nemamo. Primi naša pokajanja i budi nama zadovoljan.Amin!

    http://mirisljiljana.blogger.ba/arhiva/2008/09/20/1798585

01-10-2011 08:27 Fini is offline Pregledaj poruke od Fini Dodaj Fini u listu prijatelja
tvrancic tvrancic is a Male
moforaja




Poruka: 5028
Location: Umag - Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

A šta s onima koji èine dobro, a nisu vjernici???

___________________________________________________________________

    01-10-2011 09:19 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
    Provler2 Provler2 is a Male
    moforaja




    Poruka: 3154
    Location: usa

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    E takvi su prnuli u shishu.

    01-10-2011 16:10 Provler2 is offline Pregledaj poruke od Provler2 Dodaj Provler2 u listu prijatelja
    tvrancic tvrancic is a Male
    moforaja




    Poruka: 5028
    Location: Umag - Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Provler2:

      E takvi su prnuli u shishu.

    24.gif 24.gif

    ___________________________________________________________________

      01-10-2011 16:46 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
      chaba chaba is a Male
      moforaja




      Poruka: 2558
      Location: EU

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Danas naðoh ovu finu reèenicu :
      "Smisao je religije vrlo èesto da ohrabri budale u neznanju."

      01-10-2011 16:49 chaba is offline Pregledaj poruke od chaba Dodaj chaba u listu prijatelja
      tulpe tulpe is a Female
      wicked


      Poruka: 3040

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od tvrancic:

        A šta s onima koji èine dobro, a nisu vjernici???



      "onima koji su cinili dobra djela i vjernicima" tako pise u knjizi, ima mjesto u dzenetu 02.gif

      01-10-2011 17:21 tulpe is offline Pregledaj poruke od tulpe Dodaj tulpe u listu prijatelja
      green green is a Male
      Super Moderator


      Poruka: 7086
      Location: BiH

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od chaba:

        Danas naðoh ovu finu reèenicu :
        "Smisao je religije vrlo èesto da ohrabri budale u neznanju."


      10.gif prilièno taèno.

      01-10-2011 17:27 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
      refleksija refleksija is a Female
      moforaja




      Poruka: 3364
      Location: dark side

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od Provler2:

        E takvi su prnuli u shishu.



      13.gif 13.gif 13.gif
      e gdje cu ja...ja sam zloca samo taka 29.gif 35.gif

      ___________________________________________________________________


        Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

        01-10-2011 20:33 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
        metallica metallica is a Male
        moforaja




        Poruka: 8228
        Location: CH.WILLA(uglavnom)

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        nije covjek nista lose uradio na ovoj temi nema razloga da ofirate 21.gif

        ___________________________________________________________________

          broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane metallica dana 01-10-2011 u 21:41.

          01-10-2011 21:40 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
          refleksija refleksija is a Female
          moforaja




          Poruka: 3364
          Location: dark side

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od metallica:

            nije covjek nista lose uradio na ovoj temi nema razloga da ofirate 21.gif


          evo necu ja vise, a rekla sam da sam zloca...sta cu 19.gif

          ___________________________________________________________________


            Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

            01-10-2011 21:47 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
            metallica metallica is a Male
            moforaja




            Poruka: 8228
            Location: CH.WILLA(uglavnom)

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            ja tebi vjerujem od rijeci do rijeci 18.gif

            nego su navalili da ofiraju temu covjeku a nije zaista niti uvredljiva niti izaziva meni to smeta a ostalo sta ko voli

            ___________________________________________________________________

              01-10-2011 21:52 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
              Sarajlija ba Sarajlija ba is a Male
              moforaja




              Poruka: 5952
              Location: U podrumu

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              ...jes, Metalni - imas pravo....ali da se vratimo molitvi....!
              ...evo jedne meni jako drage:

              Jutarnja molitva

              Dan zapoèni s osmijehom – da
              ti lice ne zamraèi tuga

              Dan zapoèni kao mudrac – da
              se umiliš ljudima

              Dan zapoèni kao baštovan – da
              osjetiš meden miris behara

              Dan zapoèni kao zidar – da
              ozidaš dom sebi i drugima

              Dan zapoèni kao mostar – da
              i sutra možeš mostiti

              Dan zapoèni s vedrom prognozom – da
              ne bude vrijeme šuæmurasto

              Dan zapoèni s molitvom – da
              Ljubav obavije planetu.

              Alija Kebo
              Mostar, 12.3.2007.

              ___________________________________________________________________
              Moj Mostare ko ti lomi grane,
              ko zavadi mostarske jarane,
              ko to tebi istoriju piše,
              ko to želi da te nejma više.

              broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Sarajlija ba dana 01-10-2011 u 22:28.

              01-10-2011 22:28 Sarajlija ba is offline Posalji Email za Sarajlija ba Pregledaj poruke od Sarajlija ba Dodaj Sarajlija ba u listu prijatelja
              metallica metallica is a Male
              moforaja




              Poruka: 8228
              Location: CH.WILLA(uglavnom)

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              10.gif 10.gif

              ___________________________________________________________________

                01-10-2011 22:29 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
                green green is a Male
                Super Moderator


                Poruka: 7086
                Location: BiH

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Super pjesma.
                Alija Kebo 33.gif

                ___________________________________________________________________

                  01-10-2011 23:45 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
                  Sarajlija ba Sarajlija ba is a Male
                  moforaja




                  Poruka: 5952
                  Location: U podrumu

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  ...dobar Kebo....dobar.....Fatiha za rahmetliju....! 33.gif

                    b3vpV6pofGk

                  ___________________________________________________________________
                  Moj Mostare ko ti lomi grane,
                  ko zavadi mostarske jarane,
                  ko to tebi istoriju piše,
                  ko to želi da te nejma više.

                  broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Sarajlija ba dana 01-11-2011 u 11:42.

                  01-11-2011 11:41 Sarajlija ba is offline Posalji Email za Sarajlija ba Pregledaj poruke od Sarajlija ba Dodaj Sarajlija ba u listu prijatelja
                  Fini
                  SexNepoznat

                  Poruka: 161
                  pokretac teme Thread Started by Fini

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  Najbolji put do uspjeha covjeka moze podariti dobar odgajatelj (Islam) koji u njemu (covjeku) prepozna potencijale za dobro, balansira ih, istice i razvija najbolje vrline. On covjeka navikava na sirokogrudnost i dobrotu, uci ga da je najbolji cilj kojem treba stremiti jeste da on bude izvor dobrote za sve ljude, onoliko koliko moze, da njegova dusa bude sunce koje ce zraciti svjetlom, ljubavi i dobrotom, zatim da mu srce bude ispunjeno njeznoscu, blagoscu, dobrocinstvom, humanosti i ljubavi koja ce sve ljude povezivati u dobru .

                  "Grijeg je svakodnevno prolaziti kroz svjetlost a nemati nista od njegove topline."

                  01-21-2011 07:17 Fini is offline Pregledaj poruke od Fini Dodaj Fini u listu prijatelja
                  Fini
                  SexNepoznat

                  Poruka: 161
                  pokretac teme Thread Started by Fini

                  Smiraj srca moga Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  "U životu budi poput vode. Voda nema boje, ona obveseljava, okrepljuje i u život vraæa. Ona je ujedno snažna i moæna ali i tiha i ponizna. Toliko je snažna i moæna da pred njenom silinom ne pomažu brane i zakloni a tako je tiha i ponizna da se, želimo li je se napiti, moramo sagnuti kako bismo je dohvatili."

                  Smiraj srca moga

                  Tijelo lome vjetrovi, pritiskaju halovi,
                  Al jos stojim ponosna, Gospodaru Jedinom odana.
                  Mislim sama ostajem, Rabbu lice okrenem,
                  Dovom Mu se priblizim, srce dinom ispunim.

                  Moj Si ponos, moja istina, moje svjetlo medju tminama,
                  Ljubav mimo svake ljubavi, Gospodaru Jedini.
                  Ti si lijek za sve rane, smiraj kada suza kane,
                  Vjernoj dusi Ti si spas, volimo te ya Allah.

                  Suze kvase obraze, tuga grudi razdire,
                  Dal me kusnjom darivas, il me Sebi pozivas? Allahu!
                  Ti sto znades tajne sve, Ti sto stitis iskrene,
                  Radosti za strpljive, Dovoljan Si za mene.

                  Moj Si ponos, moja istina, moje svjetlo medju tminama,
                  Ljubav mimo svake ljubavi, Gospodaru Jedini.
                  Ti si lijek za sve rane, smiraj kada suza kane,
                  Vjernoj dusi Ti si spas, volimo te ya Allah.

                  Život se ne mjeri brojem udisaja, veæ brojem trenutaka koji nam oduzimaju dah.

                    http://www.islamskitv.com/index.php?page=videos§ion=view&vid_id=100984

                  01-24-2011 06:51 Fini is offline Pregledaj poruke od Fini Dodaj Fini u listu prijatelja
                  Sevels Sevels is a Male
                  moderator tra-la-la




                  Poruka: 6556
                  Location: Cernica-Mo-London

                  RE: Smiraj srca moga Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    0Sp9OOoxCJo


                  It's been a long way
                  I try hard not to fall apart
                  Every night I pray
                  And your voice is singing in my heart

                  I have been waiting
                  A long time for you to take my hand
                  Loving and hating
                  A desire that I dont understand

                  I can't breathe, I can't sleep
                  Why can't I get through to you?
                  I can't think, I can't speak
                  What am I to do?

                  Destiny
                  Ive been looking for something to guide me
                  Destiny
                  Even though Ive tried I can't deny you
                  If I let you go, Id betray my soul
                  I know that this is something more
                  Even though nothings spoken for,
                  a way that you will feel the same bout me
                  Destiny



                  Read the stars and see my scars
                  I feel so low when youre away
                  So reach out, its not far
                  Listen to me pray

                  Destiny
                  I've been looking for something to guide me
                  Destiny
                  Even though I tried I can't deny you
                  If I let you go (let you go)
                  I betray my soul (my soul)
                  I know that this is something more
                  Even though (even though), nothing's spoken for (spoken for)
                  A way that you will feel the same
                  'bout mee.. ooohhh

                  If I let you go (let you go)
                  I betray my soul (my soul)
                  I know this is something more
                  Even though, (even though) nothing spoken for (spoken for)
                  I pray that you will feel the same 'bout me
                  Destiny

                  Faith is within of me
                  Destiny

                  ___________________________________________________________________
                  volim te svojse-volim te svekoliko...djenabetu moj

                  13.gif basket.gif basket.gif basket.gif 26.gif basket.gif basket.gif basket.gif 13.gif
                  "Za mudru osobu cijeli je svijet uèitelj, a za budalu je cijeli univerzum pun neprijatelja." Charaka

                  01-24-2011 13:08 Sevels is offline Pregledaj poruke od Sevels Dodaj Sevels u listu prijatelja
                  luka ters
                  SexNepoznat



                  Poruka: 5212
                  Location: on the face of the place

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  vala mi je ova èetnikuša totalno nepotrebna ovdje.
                  i baš me briga za posljedice,
                  opet kažem i ponavljam: èetnikuša

                  ___________________________________________________________________
                  "... Zbog èega primatima nikada ne iskljuèuju elektriku, oni u principu i onako rijetko èitaju
                  a i to što èitaju - krive stvari èitaju, pa zašto im onda ne iskljuèuju elektriku..."

                  01-24-2011 13:19 luka ters is offline Posalji email za luka ters Pregledaj poruke od luka ters Dodaj luka ters u listu prijatelja
                  Sevels Sevels is a Male
                  moderator tra-la-la




                  Poruka: 6556
                  Location: Cernica-Mo-London

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  14.gif

                  ___________________________________________________________________
                  volim te svojse-volim te svekoliko...djenabetu moj

                  13.gif basket.gif basket.gif basket.gif 26.gif basket.gif basket.gif basket.gif 13.gif
                  "Za mudru osobu cijeli je svijet uèitelj, a za budalu je cijeli univerzum pun neprijatelja." Charaka

                  01-24-2011 13:52 Sevels is offline Pregledaj poruke od Sevels Dodaj Sevels u listu prijatelja
                  Stranica (3): [1] 2 3 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
                  Postavi novu temu Odgovori
                  Go to:
                  preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com