Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » U KRUGU PORODICE » Zajednicki novcanik ili ne??? » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (11): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Omar Omar is a Male
moforaja




Poruka: 1897
Location: Mostar u srcu

Zajednicki novcanik ili ne??? Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Dakle,da li je u zajednickom zivotu..(momak-cura,muz-zena,vjerenici),potreban zajednicki NOVCANIK,
ili svako svoj pa podjela troshkova(ti plati ovo,ja cu ovo)...
Koliko je to uopshte pametno,i da li moze da funkcionishe u danashnje vrijeme kada nam je novac svima bitan,
a nema se bas u izobilju.
Kad kazem NOVCANIK,smatram i kreditne i bankomat kartice,davanje punomoci nad tvojim racunom
ili samo Pin tvoje kartice...Sta uraditi,a da sve funkcionishe kako treba??? 01.gif

01-14-2011 02:56 Omar is offline Pregledaj poruke od Omar Dodaj Omar u listu prijatelja
TigricaX TigricaX is a Female
zvrk hanuma




Poruka: 6105
Location: Nesvrstana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Momak-cura...hmmm...to jako zavisi od cvrstine i duzine veze, al' ipak vise naginjem na "svak svoje pa zajedno" 18.gif

Muz-zena, ako sam vec rijesila s nekim zivot dijeliti, djecu odgajati i starost docekati, onda cemo dijeliti i novcanik 01.gif
Ne bih volila da je drugacije i nama, bar, ovako bas super odgovara. Nema "moje-tvoje" ni u cemu - sve je "nase" (sto materijalno, sto sreca, sto tuga, sto briga, sto radost) 10.gif

___________________________________________________________________
"Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge
i nema ljepših snova od onih što ih raða bol."

01-14-2011 04:36 TigricaX is offline Pregledaj poruke od TigricaX Dodaj TigricaX u listu prijatelja
tvrancic tvrancic is a Male
moforaja




Poruka: 5028
Location: Umag - Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od TigricaX:

    Momak-cura...hmmm...to jako zavisi od cvrstine i duzine veze, al' ipak vise naginjem na "svak svoje pa zajedno" 18.gif

    Muz-zena, ako sam vec rijesila s nekim zivot dijeliti, djecu odgajati i starost docekati, onda cemo dijeliti i novcanik 01.gif
    Ne bih volila da je drugacije i nama, bar, ovako bas super odgovara. Nema "moje-tvoje" ni u cemu - sve je "nase" (sto materijalno, sto sreca, sto tuga, sto briga, sto radost) 10.gif

Od A do Ž se slažem s ovim. 10.gif

___________________________________________________________________

    01-14-2011 08:50 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
    Carmela Carmela is a Female
    vjeciti optimist




    Poruka: 7603
    Location: ja nisam odavle

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Vjerujem da misliš na vezu kad dvoje ljudi veæ poène živjeti ili veæ živi zajedno?!
    U svakom sluèaju, treba imati i vlastiti i zajednièki novèanik. Što se tièe plaæanja troškova vezanih za kuæu, to iz zajednièkog, a iz vlastitog džeparac, ono da imaš para ponekad popiti piæe s prijateljem / prijateljicom, sitnice neke šta ja znam. Sve drugo nosi probleme puno prije nego inaèe.

    ___________________________________________________________________

      Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

    01-14-2011 09:30 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
    niko niko is a Female
    bice nesto od mene


    Poruka: 484

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    svi novcanici su moji..

    ___________________________________________________________________
    Hendikepirano dijete nit' je bolesno nit' zarazno. Ono samo traži da bude prihvaæeno u našoj/svojoj zajednici. 97% neæe preuzeti ovu poruku kao status, ako si ti jedna/jedan od 3% preuzet æeš ovu poruku bar na jedan dan !

    01-14-2011 09:38 niko is offline Pregledaj poruke od niko Dodaj niko u listu prijatelja
    abraxas abraxas is a Male
    moforaja




    Poruka: 6999
    Location: Jazzbina Abraxas

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Na Zapadu uglavnom svi imaju svoj novèanik ali ipak mislim da mi još nismo dotle došli ili pali,kako hoæete. Zajednièka kasa nego šta.

    01-14-2011 09:51 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
    luka ters
    SexNepoznat



    Poruka: 5212
    Location: on the face of the place

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    I ja mislim onako kako kaže Carmela

    ___________________________________________________________________
    "... Zbog èega primatima nikada ne iskljuèuju elektriku, oni u principu i onako rijetko èitaju
    a i to što èitaju - krive stvari èitaju, pa zašto im onda ne iskljuèuju elektriku..."

    01-14-2011 10:07 luka ters is offline Posalji email za luka ters Pregledaj poruke od luka ters Dodaj luka ters u listu prijatelja
    djelda djelda is a Male
    raja




    Poruka: 1646
    Location: dolina grka

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Što je moje - moje je 02.gif

    Što je tvoje - naše je 02.gif 13.gif 13.gif

    ___________________________________________________________________
    Koliko god je rijetka istiska ljubav, još je mnogo rjeðe istinsko prijateljstvo !!! zivjeli.gif

    01-14-2011 12:39 djelda is offline Posalji email za djelda Pregledaj poruke od djelda Dodaj djelda u listu prijatelja
    green green is a Male
    Super Moderator


    Poruka: 7086
    Location: BiH

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Prvo da pohvalim temu, svaka èast na raspravi, a ne samo "želje, pozdravi, muzika i vjeronauka".

    Zajednièki novèanik u braku - svakako.
    Zajednièki novèanik prije braka - nipošto, osim ako je veza toliko èvrsta, da se može smatrati kao i brak.

    ___________________________________________________________________

      01-14-2011 13:11 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
      tulpe tulpe is a Female
      wicked


      Poruka: 3040

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      njegov. a moje kupovati 02.gif i biti sto jesam. a ako imam svoj, onda je moj. 01.gif za mene logicno i pravedno

      01-14-2011 14:48 tulpe is offline Pregledaj poruke od tulpe Dodaj tulpe u listu prijatelja
      refleksija refleksija is a Female
      moforaja




      Poruka: 3364
      Location: dark side

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      zajednicki nam bio i dok smo hodali i sad kad smo u braku...a kako je doslo do toga...pa obadvoje ko momak i cura nismo vala znali s parama...ode moja plata sto si rek'o keks, ode njegova....pa je bilo hajd ja cu probat s parama, pa hajd ti itd...anw...spalo je na to da ja vodim brigu o finansijama (naucila, morala), placanju racuna itd...a dragi platu meni da...na nacin...ne da on ostane bez novca...nego imamo kovertu, novcanik i svaki put kad uzme novac kaze mi uzeo sam 100 km ili 50 km itd...cisto da bih ja znala s cim raspolazem...iskreno glupo mi je imati odvojene novcanike u smislu ti plati ratu kredita, ja cu telefon itd...ovako kad je zajednicko znamo na cemu smo i sta mozemo isplanirat da kupimo ili sta vec

      ali ipak vodim se po onom sto su mi mama i svekrva rekle...nikad nemoj da ti zna koliko para imas 02.gif 10.gif , trudim se da uvijek ostavim sa strane....ne da bih potrosila na sebe nego cisto za ne daj boze jer muski generalno ne znaju stedit i nekako ne znaju kako da razvuku, razgode niti koliko ce im poslije novca ostat itd...

      da me ne bi sad muski napali...evo nedavno pukla sofesajba i muz zove zenooooooo, eh sipak bi je odma promjenio da nema steka 35.gif

      ___________________________________________________________________


        Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

        01-14-2011 15:00 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
        Sevels Sevels is a Male
        moderator tra-la-la




        Poruka: 6556
        Location: Cernica-Mo-London

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od TigricaX:

          Momak-cura...hmmm...to jako zavisi od cvrstine i duzine veze, al' ipak vise naginjem na "svak svoje pa zajedno" 18.gif

          Muz-zena, ako sam vec rijesila s nekim zivot dijeliti, djecu odgajati i starost docekati, onda cemo dijeliti i novcanik 01.gif
          Ne bih volila da je drugacije i nama, bar, ovako bas super odgovara. Nema "moje-tvoje" ni u cemu - sve je "nase" (sto materijalno, sto sreca, sto tuga, sto briga, sto radost) 10.gif


        ovako bi trebalo biti da bi se zivjelo normalno 10.gif


        ali zapitajte se dali je ovako i prelistajte prijatelje oko sebe kako to kod njih funkcionise.
        Vrlo diskutabilna teme jer zavisi od oba partnera,a ima nas razni pa jedna strana konstantno trpi.
        Sta cemo sa ostrokondjama sa jedne strane,one ko ljepse
        i sa galebovima sa muske strane 11.gif
        Siguran sam da imate takve u svome okruzenju,sta oni rade,jesu li imalo sretni i kako opstaju u danasnje vrijeme gdje treba da svaki trenutak budes budan i sve dobro proracunas

        ___________________________________________________________________
        volim te svojse-volim te svekoliko...djenabetu moj

        13.gif basket.gif basket.gif basket.gif 26.gif basket.gif basket.gif basket.gif 13.gif
        "Za mudru osobu cijeli je svijet uèitelj, a za budalu je cijeli univerzum pun neprijatelja." Charaka

        01-14-2011 15:11 Sevels is offline Pregledaj poruke od Sevels Dodaj Sevels u listu prijatelja
        Sevels Sevels is a Male
        moderator tra-la-la




        Poruka: 6556
        Location: Cernica-Mo-London

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od green:

          Prvo da pohvalim temu, svaka èast na raspravi, a ne samo "želje, pozdravi, muzika i vjeronauka". .


        35.gif

        ___________________________________________________________________
        volim te svojse-volim te svekoliko...djenabetu moj

        13.gif basket.gif basket.gif basket.gif 26.gif basket.gif basket.gif basket.gif 13.gif
        "Za mudru osobu cijeli je svijet uèitelj, a za budalu je cijeli univerzum pun neprijatelja." Charaka

        01-14-2011 15:14 Sevels is offline Pregledaj poruke od Sevels Dodaj Sevels u listu prijatelja
        pasha pasha is a Male
        Super Moderator




        Poruka: 9503
        Location: uh jebo te

        RE: Zajednicki novcanik ili ne??? Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od Omar:

          Dakle,da li je u zajednickom zivotu..(momak-cura,muz-zena,vjerenici),potreban zajednicki NOVCANIK,
          ili svako svoj pa podjela troshkova(ti plati ovo,ja cu ovo)...
          Koliko je to uopshte pametno,i da li moze da funkcionishe u danashnje vrijeme kada nam je novac svima bitan,
          a nema se bas u izobilju.
          Kad kazem NOVCANIK,smatram i kreditne i bankomat kartice,davanje punomoci nad tvojim racunom
          ili samo Pin tvoje kartice...Sta uraditi,a da sve funkcionishe kako treba??? 01.gif



        definitivno ne treba sve u jedan kos
        sve kod zene ia se ne brinem ni skeunde
        radim i uzivam 01.gif

        ___________________________________________________________________

          neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
        Oscar Wilde

        01-14-2011 17:20 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
        tulpe tulpe is a Female
        wicked


        Poruka: 3040

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        pasha u pravu si. to je zbog rasterecenja muska
        , a godisnji odmor i sve ostalo, ugodjaji familijarni luksuz to ostaje da zena priusti. kao vjerni drug 01.gif muskarac treba da uzdrzava zenu, tako je moje misljenje. knjige moje tako govore 01.gif

        01-14-2011 18:22 tulpe is offline Pregledaj poruke od tulpe Dodaj tulpe u listu prijatelja
        refleksija refleksija is a Female
        moforaja




        Poruka: 3364
        Location: dark side

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        a tulpe, kako da zena ustedi po tim tvojim stavovima ako je muz uzdrzava 35.gif

        ja ser apsolutno ne slazem s tom tezom, posebno sad u 21 vijeku....da mi samo muz radi a da sam ja domacica....crkli bi od gladi 13.gif

        anw...ne vezano az temu....msilim da je jako bitnoda je zena finansijski neovisna i samostana...pri tom ne mislim na odvojene novcanike...

        ___________________________________________________________________


          Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

          01-14-2011 18:34 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
          tulpe tulpe is a Female
          wicked


          Poruka: 3040

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          sta da ustedi... uzdrzava covjek zenu, zar treba vise da trazi. da i kapital ima iz njegovog dzepa.. to je malo nerealno! 01.gif

          01-14-2011 18:48 tulpe is offline Pregledaj poruke od tulpe Dodaj tulpe u listu prijatelja
          refleksija refleksija is a Female
          moforaja




          Poruka: 3364
          Location: dark side

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od tulpe:

            sta da ustedi... uzdrzava covjek zenu, zar treba vise da trazi. da i kapital ima iz njegovog dzepa.. to je malo nerealno! 01.gif


          pa spominjes zena treba da citiram: "a godisnji odmor i sve ostalo, ugodjaji familijarni luksuz to ostaje da zena priusti. kao vjerni drug"

          meni malo nerealno i neshvatljivo isto da sad ja muza pitam da mi da da kupim cipele, higijenske uloske ili sminku itd....
          svak ima svoje misljenje ali malo vise je nerealno u 21 vijeku finansijski ovisiti o muskarcu...

          ___________________________________________________________________


            Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

            01-14-2011 19:00 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
            tulpe tulpe is a Female
            wicked


            Poruka: 3040

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            pa mozes ti stediti svoje pare.. niko ti ne brani, samo lijepo je kad i zena ulozi od svog novca nesto, ako ga ima u familiju ..ako ima 33.gif

            01-14-2011 19:09 tulpe is offline Pregledaj poruke od tulpe Dodaj tulpe u listu prijatelja
            pasha pasha is a Male
            Super Moderator




            Poruka: 9503
            Location: uh jebo te

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            neovisna a ne misli na odvojeni novcanik kako to bola sada
            valjda ustediti da imamo zajedno za nedaj boze

            ___________________________________________________________________

              neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
            Oscar Wilde

            01-14-2011 19:10 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
            Stranica (11): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
            Postavi novu temu Odgovori
            Go to:
            preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com