Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » ZABAVA » LJUBAV » Facebook ugrozava brak! » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (4): [1] 2 3 4 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Omar Omar is a Male
moforaja




Poruka: 1896
Location: Mostar u srcu

Facebook ugrozava brak! Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Citam 20%,razvoda u Americi je prouzrokovano"Fejsbukom",
a 80%,brakorazvodnih Advokata potvrdjuje da su se prevare,posredstvom drushtvenih mreza(grupa),
sve ceshce glavni dokaz na sudu....Zato ne cudi shto se pojavio sajt posvecen prevarama na "Fejsbuku".
Osnivac Facebook Cheating.com,kaze da je zapoceo sa izradom sajta kada ga je bivsha supruga prevarila
sa mushkarcem sa kojim je bila prije njihovog braka,a povezala se s njim na "Fejsbuku'!
Na sajtu mozete pronaci savjete kako da uhvatite partnera u shajber prevari.
Fejsbuk mi je unishtio brak poslje 20-god,moja zena se povezala s starom ljubavi napisao je jedan mushkarac na jednom
sajtu "Marriagehelper.com"
Svjedocenja ovih(papaka),ljudi na ovakvim sajtovima otkrila su kako drushtvene mreze sve ceshce pomazu da se
stari ljubavnici ponovo povezu.Povezivanje dvoje ljudi preko drushtvene mreze pocinje "Platonski",a kasnije
se pretvori u neshto vishe.
Moje mishljenje je da ne mozemo kriviti samo "Fejsbuk",prije toga postojo je e-mail,tell,
Fejsbuk nije problem vec to shto u braku nema ljubavi....itd....











23.gif

01-28-2011 03:26 Omar is offline Pregledaj poruke od Omar Dodaj Omar u listu prijatelja
asataN asataN is a Female
moforaja




Poruka: 4110

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Upravo tako....glupost. Da nije nasla bivseg preko fb, nasla bi nekog treceg, na ulici, u prodavnici, biblioteci......a da joj je bilo dobro u braku, nebi je ni bivsi niti ijedan drugi mogao privuci.
Problem je sto bracni partneri umjesto da otvoreno razgovaraju izmedju sebe , okrecu se prijateljima na fb..." treba mi rame za plakanje" .....to je bar moje misljenje....

___________________________________________________________________

    01-28-2011 04:17 asataN is offline Pregledaj poruke od asataN Dodaj asataN u listu prijatelja
    Carmela Carmela is a Female
    vjeciti optimist




    Poruka: 7602
    Location: ja nisam odavle

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Jao Amerikanaca, uvijek im netko ili nešto drugo krivo(o) 28.gif 13.gif

    ___________________________________________________________________

      Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

    01-28-2011 09:07 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
    metallica metallica is a Male
    moforaja




    Poruka: 8228
    Location: CH.WILLA(uglavnom)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ugrozava ugrozava 21.gif 21.gif




    samo vi sadite voce i povrce na FB farmi pa cete vidjeti svog boga 21.gif









    19.gif 19.gif

    ___________________________________________________________________

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane metallica dana 01-28-2011 u 09:30.

      01-28-2011 09:29 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
      Omar Omar is a Male
      moforaja




      Poruka: 1896
      Location: Mostar u srcu
      pokretac teme Thread Started by Omar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Nediraj im "Facebook to je 'Must have"svakog normalnog covijeka. Zar nisi znao! 01.gif

      01-28-2011 10:32 Omar is offline Pregledaj poruke od Omar Dodaj Omar u listu prijatelja
      Omar Omar is a Male
      moforaja




      Poruka: 1896
      Location: Mostar u srcu
      pokretac teme Thread Started by Omar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od Carmela:

        Jao Amerikanaca, uvijek im netko ili nešto drugo krivo(o) 28.gif 13.gif


      Najlakshe je za sopstvene neuspjehe kriviti drugog.. 21.gif
      Ameri,Ameri su cudo.... 01.gif

      01-28-2011 10:35 Omar is offline Pregledaj poruke od Omar Dodaj Omar u listu prijatelja
      Carmela Carmela is a Female
      vjeciti optimist




      Poruka: 7602
      Location: ja nisam odavle

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od metallica:

        ugrozava ugrozava 21.gif 21.gif




        samo vi sadite voce i povrce na FB farmi pa cete vidjeti svog boga 21.gif









        19.gif 19.gif


      E ja tamo pravim svoj grad 02.gif 35.gif

      Omare, pa je li tako, uvijek im netko drugi kriv, oni svaki put ispravni 13.gif

      ___________________________________________________________________

        Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

      01-28-2011 10:46 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
      Omar Omar is a Male
      moforaja




      Poruka: 1896
      Location: Mostar u srcu
      pokretac teme Thread Started by Omar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od asataN:

        Upravo tako....glupost. Da nije nasla bivseg preko fb, nasla bi nekog treceg, na ulici, u prodavnici, biblioteci......a da joj je bilo dobro u braku, nebi je ni bivsi niti ijedan drugi mogao privuci.
        Problem je sto bracni partneri umjesto da otvoreno razgovaraju izmedju sebe , okrecu se prijateljima na fb..." treba mi rame za plakanje" .....to je bar moje misljenje....


      Potpisujem sve to. 10.gif

      Ali u praksi(mozda i sama znash)..se ne vodish uvijek tim shto ti zdrav razum kaze.
      Neko manje,neko vishe.Kazesh kako moresh ako hocesh i u biblioteci,prodavnici itd,naci nekog drugog,
      mislim da svako ko je fer i iskren prema samom sebi,ne moze da tvrdi da za njega postoji 100%,garancija
      da nikad,ni pod kojim okolnostima,ni u jednoj situaciji ne bih prevario,da je 100% imun na to.
      Htjeti neshto,zeliti neshto,imati namjeru...Ne povlaci automatski i radnju\djelo\i ponashanje za sobom... 01.gif


      P.S.Carmela oni su" vanzemaljci"
      sve im pali... 28.gif

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Omar dana 01-28-2011 u 10:59.

      01-28-2011 10:56 Omar is offline Pregledaj poruke od Omar Dodaj Omar u listu prijatelja
      djemila djemila is a Female
      Naj-Moder 2008




      Poruka: 11452
      Location: Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ko je labilna osoba lako ce prevariti ili biti prevaren, a interenet i ova "glasila" je odlican i pogodan teren za to, ne trebas nigdje maknuti iz kuce..a na festi si ili na "randesu" 07.gif

      Ja ipak smatram, ma koliko je uznapredovalo sve.. da je ova tehnika "pokvarila" mnogo toga u zivotu..manje druzenja, manje razgovora i zajednistva...a ovisnost o ovome jadu je ipak evidentna

      ___________________________________________________________________
      Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

      01-28-2011 14:21 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
      sany sany is a Female
      seka




      Poruka: 673
      Location: njemacka

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Moj komentar na sve ovo je:,,Uzeli su nam sve,a dali FB,,pa ko umije -bujrum,ako ne umije uvijek ce u necemu traziti izgovor i krivca...

      ___________________________________________________________________
      Bogat si tek kad imas nesto sto nikada ne mozes kupiti novcem.....

      01-28-2011 15:09 sany is offline Pregledaj poruke od sany Dodaj sany u listu prijatelja
      Sevels Sevels is a Male
      moderator tra-la-la




      Poruka: 6554
      Location: Cernica-Mo-London

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od sany:

        Moj komentar na sve ovo je:,,Uzeli su nam sve,a dali FB,,pa ko umije -bujrum,ako ne umije uvijek ce u necemu traziti izgovor i krivca...


      najbolji komentar 10.gif bravo sany
      meni je FB kao auto,ako znas da vozis i tece,
      ako neznas placaj kazne za parking i losu voznju 11.gif
      a i mehanicari su poskupi 35.gif

      ___________________________________________________________________
      volim te svojse-volim te svekoliko...djenabetu moj

      13.gif basket.gif basket.gif basket.gif 26.gif basket.gif basket.gif basket.gif 13.gif
      "Za mudru osobu cijeli je svijet uèitelj, a za budalu je cijeli univerzum pun neprijatelja." Charaka

      01-28-2011 15:33 Sevels is offline Pregledaj poruke od Sevels Dodaj Sevels u listu prijatelja
      luka ters
      SexNepoznat



      Poruka: 5210
      Location: on the face of the place

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Vazda je bilo: nemoj, pa se ne boj .

      ___________________________________________________________________
      "... Zbog èega primatima nikada ne iskljuèuju elektriku, oni u principu i onako rijetko èitaju
      a i to što èitaju - krive stvari èitaju, pa zašto im onda ne iskljuèuju elektriku..."

      01-28-2011 15:44 luka ters is offline Posalji email za luka ters Pregledaj poruke od luka ters Dodaj luka ters u listu prijatelja
      Omar Omar is a Male
      moforaja




      Poruka: 1896
      Location: Mostar u srcu
      pokretac teme Thread Started by Omar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od djemila:

        Ko je labilna osoba lako ce prevariti ili biti prevaren, a interenet i ova "glasila" je odlican i pogodan teren za to, ne trebas nigdje maknuti iz kuce..a na festi si ili na "randesu" 07.gif

        Ja ipak smatram, ma koliko je uznapredovalo sve.. da je ova tehnika "pokvarila" mnogo toga u zivotu..manje druzenja, manje razgovora i zajednistva...a ovisnost o ovome jadu je ipak evidentna


      Djemila 10.gif
      Facebook ugrozava ne samo brak,nego i djecu i medjuljudske odnose i dosadashnju komunikaciju modifikuje,itd...
      Divan je za manipulaciju...Ko hoce da manipulishe,na uzasno lak nacin,dobiju se izuzetni efekti.
      E sad cim je jeftino,uz to i traci vrijeme i stvara "Vjeshtacki osjecaj ispunjenosti"....
      Gdje cesh vece srece za "Shiroke Narodne mase" 01.gif )))

      01-28-2011 20:22 Omar is offline Pregledaj poruke od Omar Dodaj Omar u listu prijatelja
      Omar Omar is a Male
      moforaja




      Poruka: 1896
      Location: Mostar u srcu
      pokretac teme Thread Started by Omar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      I ovo da kazem: 01.gif

      Ja sam neko ko je imao nalog na "Fejsbuku",odnedavno vec nemam 'Fejsbuk nalog,"
      jer sam shvatio da ne zelim takve ljude i prijatelje sa kojima sam u komshiluku,pa taj neko
      nema vremena za mene da od "Srednje Shkole",popijemo pice,kafu,kao dva druga,
      nego da pishemo i pijemo preko "Fejsbuka"?!...Shto to meni treba u zivotu.
      Ja sam odan drug,prijatelj,komshija,kenjac,magarac(kako kome drago) 01.gif ,
      i ne volim kada se ljudi izmotavaju i prave se onakvim kakvi uopshte u zivotu nisu.!!! 18.gif

      01-28-2011 20:38 Omar is offline Pregledaj poruke od Omar Dodaj Omar u listu prijatelja
      Omar Omar is a Male
      moforaja




      Poruka: 1896
      Location: Mostar u srcu
      pokretac teme Thread Started by Omar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od luka ters:

        Vazda je bilo: nemoj, pa se ne boj .



      Trula vocka pada,bilo vjetra ili ne!!!))).. 18.gif

      01-29-2011 00:42 Omar is offline Pregledaj poruke od Omar Dodaj Omar u listu prijatelja
      tulpe tulpe is a Female
      wicked


      Poruka: 3040

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      za mene je to kompenzacija sve.. internet i sve ukljucujuci internet. da nije bio potreban nebi ga izmislil ..i i nebi bilo tolikih korisnika. ja sam na internetu samo zbog drustva starog, i novog isto, a i familija je tu takodje, pa nebi rekla da je bas besmisleno. ne znam kakve vi prijatelje imate, ali moji, i ja sam spremna otici u trecu zemlju da ih vidim, i ne predstavlja mi to nikakvu teskocu. posto smo u drugacijim zemljama svako je razvio jos neku dodatnu svijest, i to kad se tolerise i uzme u obzir vidi se da se odlicno razumijemo. nakon toliko godina. to je meni lijepo. i ne treba mi niko pametovati o virtualnom svijetu i realnosti, jer je to vid komunikacije... mozda bolji od svakodnevne kafe s prijateljima.. a ne znam ni ko to uspjeva danas uopste. sto se tice razvoda braka, to je isto slucaj kompenzacije. neko je ocigledno zapostavljen u toj vezi i nema drugog nacina da potvrdi svoja osjecanja, nego eto tako. zalosno, jeste naravno..

      01-29-2011 00:48 tulpe is offline Pregledaj poruke od tulpe Dodaj tulpe u listu prijatelja
      Omar Omar is a Male
      moforaja




      Poruka: 1896
      Location: Mostar u srcu
      pokretac teme Thread Started by Omar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od luka ters:

        Vazda je bilo: nemoj, pa se ne boj .



      Trula vocka pada,bilo vjetra ili ne!!!))).. 18.gif

      01-29-2011 01:22 Omar is offline Pregledaj poruke od Omar Dodaj Omar u listu prijatelja
      Omar Omar is a Male
      moforaja




      Poruka: 1896
      Location: Mostar u srcu
      pokretac teme Thread Started by Omar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od tulpe:

        za mene je to kompenzacija sve.. internet i sve ukljucujuci internet. da nije bio potreban nebi ga izmislil ..i i nebi bilo tolikih korisnika. ja sam na internetu samo zbog drustva starog, i novog isto, a i familija je tu takodje, pa nebi rekla da je bas besmisleno. ne znam kakve vi prijatelje imate, ali moji, i ja sam spremna otici u trecu zemlju da ih vidim, i ne predstavlja mi to nikakvu teskocu. posto smo u drugacijim zemljama svako je razvio jos neku dodatnu svijest, i to kad se tolerise i uzme u obzir vidi se da se odlicno razumijemo. nakon toliko godina. to je meni lijepo. i ne treba mi niko pametovati o virtualnom svijetu i realnosti, jer je to vid komunikacije... mozda bolji od svakodnevne kafe s prijateljima.. a ne znam ni ko to uspjeva danas uopste. sto se tice razvoda braka, to je isto slucaj kompenzacije. neko je ocigledno zapostavljen u toj vezi i nema drugog nacina da potvrdi svoja osjecanja, nego eto tako. zalosno, jeste naravno..


      Tulpe..

      F.B,...Internet itd,neko ga koristi u loshe svrhe,neko u dobre stvari....Ali svi smo ljudi i ziva vrsta na planeti,
      rodjeni smo sve da upropastimo,a priroda to skupo nam vraca....I internet je izmishljen da pomogne "Komunikaciju"
      i da se shto vishe ljudi edukuje,a neki su ga i zloupotrijebili....Ali eto ti npr..,vishe volish ovaj nacin kontakta s prijateljima
      nego uzivo sjesti i ispricati se i pice popiti,ali svi smo mi razliciti..fala bogu..
      Ali kao sto sam rekao u gornjem postu:
      ovakav nacin komunikacije stvara "Vjeshtacki osjecaj ispunjenosti...
      gdje cesh vece srece za shiroke narodne mase....

      Ja bash mislim da je nevidjen uspijeh da se neko primi na slova....

      18.gif

      01-29-2011 01:36 Omar is offline Pregledaj poruke od Omar Dodaj Omar u listu prijatelja
      tulpe tulpe is a Female
      wicked


      Poruka: 3040

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      idealno za prijateljstvo. mislim tako i na tome ostajem 33.gif

      01-29-2011 01:39 tulpe is offline Pregledaj poruke od tulpe Dodaj tulpe u listu prijatelja
      tulpe tulpe is a Female
      wicked


      Poruka: 3040

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ne volim vise taj kontakt, ali na zalost previse je obaveza i kilometara u vecim gradovima, tako da mi obaveze ne dopustaju.. ali nadje se vremena za sve redovne stvari , pa tako i prijateljstvo opstaje. inace ne bi. bez fb mislim da nebi opstalo prijateljstvo koje imam vec godinama i iz malih nogu. peace

      01-29-2011 01:45 tulpe is offline Pregledaj poruke od tulpe Dodaj tulpe u listu prijatelja
      Stranica (4): [1] 2 3 4 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
      Postavi novu temu Odgovori
      Go to:
      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com