Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » ISTORIJA / POVIJEST » Skrivena disertacija: Andri » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (3): « prethodna 1 2 [3] Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Upravo je to problem. Antifashizam bi trebao biti univerzalan ali u nas nije. Vidish ... jbg moram povuchi ime Boze . Mislim da je chovjek na svom mjestu ali kad izjavi neshto , ja se zaletim I udarim mu kontu. ja nemogu uspostaviti paralelu sa njegovim pitanjem ... nemogu ga sad tachno citirati , ali ono o antifasizmu I islamu . Isto bi tako reagirao na pitanje o antifashizmu I pravoslavnoj ili katolichkoj religiji. Mozda sklop rechenica nije u redu ali bi reagirao isto. Ne znam jeli vam ovo ikako logichno shto ja pishem.

10-16-2013 19:21 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ti moraš - znaèi - povuæi ime Boze...

Sebe ne vidiš nimalo u nekim pasusima iz onog citiranog (iz intervjua) ?

Isto bi tako reagovao na pitanje o antifašizmu i pravoslavnoj ili katolièkoj religiji? Vjerujem da i bi.

Meðutim, ako si išta shvatio iz onog teksta s Tomašem (ovog zadnjeg citiranog), èini li ti se da bi se možda i sam ponekad mogao svrstati u tu skupinu o kojoj on govori, onu èetvrtu?

Proèitaj ponovo šta on kaže o ljepljenju apriori etiketa ljudima koji se nacionalno izjašnjavaju, i negiranjem u startu da oni mogu biti protiv "fašizma" - ili protiv njegovih raznih oblika.

Kažeš da bi antifašizam kod nas trebao biti univerzalan. Kako æe on biti univerzalan kad prvi ti potpuno negiraš nekim od svojih istupa bilo kakvo spajanje ljudi koji možda jesu vjernici, ali su isto tako humano nastrojeni, èak humanije od mnogih ateista, ma kojoj konfesiji oni pripadali, sa antifašizmom i nekim progresivnijim pogledima na svijet. Je li to ta univerzalnost, ili si ponovo pogrešno svhaæen ?

Ili - da se preformulišem - ono što Boža spomenu zašto je Mostar uništavan - pa nije to što on govori afirmacija nekog "islamskog" identiteta Mostara - zna to i on dobro - i Nikifor je dobro rekao da onaj Mostar kog mi znamo nikad nije bio grad "ni jednih", niti se išta po tom meðu normalnom rajom gledalo, to znaš i sam.

A èinjenica je da on jeste rušen jednim dijelom i zbog te arhitekture i kulturnog nasljeða, a i zbog drugih pomentutih razloga.

I još nešto - ne reagiraš isto, ni u blizu.

Pogledaj svoju repliku na post na drugoj temi (èini mi se na Raspali) gdje se (ne s tvoje strane) brani i objašnjava nino raskudiæ, gdje se radi o otvorenim, èisto daleko desnim argumentima, koji su tobože "zanimljivi", "ima se šta vidjeti", "vješto, argumentirano, ali iskreno"...
Samo to što je u startu prièa usmjerena na jednu iskljuèivost i jednostranost, i s jednim jasnim ciljem, to tvom, inaèe po drugim pitanjima britkom umu i zapažanju potpuno promièe ??? Kako to ?
Tu nije bilo ni argumenata ni svaðe, nakon tobožnjeg objašnjenja o raskudiæevim stavovima, jeste bio prije toga jedan osvrt (kratak), ali ne nakon.

"Dajidže" (kontra ujaci, znaèi nacionalni predznak u startu), kako je raskudiæ opisao bosanske franjevce, "kvislinzi" - samo zato što ovi ne zagovaraju desnu opciju koja iskljuèuje sve druge, koja je za otvorenu podjelu na teritoriju koji nikad nije ni kroz istoriju bio jednonacionalan - Mostar.

Na to ti odgovaraš "pogledaæu"... Pa pogledaj onda te emisije na OBN-ovom portalu.

Kako to da je tu, što se toga tièe debata stala s tvoje strane ("reagovao bih isto" ????) a ovdje veæ mjesecima i godinama sve u 16, opet s tvoje strane, evo svaki dan ?




-----------------------

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

broj ispravljanja poruke: 3, zadnji put od strane Stari Grad dana 10-17-2013 u 18:20.

10-16-2013 19:52 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
Stranica (3): « prethodna 1 2 [3] nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com