Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » ISTORIJA / POVIJEST » Tito » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (11): « prethodna 1 2 3 [4] 5 6 7 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9503
Location: uh jebo te

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od mikani:

    Eto vidiš Tito, koliko je "nesposoban" lopov bio, za toliko godina vladanja nije uspio "uštedjeti" ništa sem onog kraljevog blaga. Ta èinjenica bi se mogla razlièito tumaèiti ali nijedno tumaèenje ne bi bilo loše po Titu. Zar misliš Pasha da Josip nije mogao imati sat kakav poželi... Još da je skupljao blago ko taj kralj.
    Nemojte ga još prozivati da je kradljivac satova...Malo je klimavo...
    A što se tièe našeg Semira, ne zamjerite mu ljudi. Da bi "izvlaèio" ovakve zakljuèke moraš biti dobro glup. A ni to nije dovoljno, nego moraš se manuti svake knjige i obrazovanja. A onda dopasti ovim novokomponovanim hodžama sa bradama i kratkim pantalonicama u ruke da izbiju iz tebe svako zrno logike i pristojnosti. I onda nastane nusproizvod.
    Za takve treba imati razumijevanja.


ja iz onog gore clanka nisam shvatio da je Tito bio lopov nego je stvar u ostavinskoj raspravi. porodica Broz nemoze da dobije licne stvari Titove i ovo je prilika, ako Karadzordzevici mogu traziti i dobiti zasto onda ne i oni...
Tito se voli i cijeni a oni koji ga ne vole i ne cijene to je njihovo pravo a danas je "demokratija" pa imaju pravo da se izjasne, ne kao nekada da ides u zatvor
mene nimalo ne sekira to nego zasto lazu da je bio ovo ili ono i izvrcu njegovo djelo isto tako moramo priznati da je i on uklanjao one koji su mu stajali na putu kao i svi drzavnici...

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

10-06-2013 17:33 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
semirizsvemira semirizsvemira is a Male
raja


Poruka: 1860

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od chaba:

    Postavih ti pitanje na drugoj temi o Titu, baš me zanima tvoj odgovor. ipak se u nekim stvarima slažeš s èetnicima. a bome i ustašama

    Dakle:



    nacistièka falanga iz pokreta „Naši“ opet se vratila svojoj omiljenoj temi - iskopavanju druga Tita i zahtevu da se umesto Kuæe cveæa podigne budalasti spomenik žrtvama komunizma. Ovaj èetnièki nakot u svojoj mržnji prema najveæoj liènosti sa prostora Jugoslavije dosegao je mentalno dno Vojislava Šešelja koji je još pre 24 godine imao identiène ideje. Delove priopæenja srpskih fašista prenosimo prigodno ozbavljane...
    CRVENI PENTAGRAM UBIO KRSNU SLAVU: Srpski narodni pokret NAŠI apeluje na srpske vlasti da poènu da se ponašaju u skladu sa istorijskim èinjenicama i prekinu sa velièanjem porodice Broz i Josipa Broza Tita koji je iza sebe ostavio hiljade likvidiranih Srba samo zato što nisu hteli da se odreknu krsne slave i poklone se njegovom crvenom pentagramu.
    MALO SU PARTIZANI UBIJALI FAŠISTE KOLIKO JE TREBALO: SNP NAŠI zahtevaju od vlasti, ne samo da ne troše finansijska i druga sredstva na sve izvesniju sahranu Jovanke Broz, nego i da sklone grob masona srbomrsca i masovnog ubice Josipa Broza Tita sa poèasnog mesta, a na mestu Kuæe Cveæa podignu Spomenik žrtvama komunizma, jer æe to biti jedini ljudski i odgovoran peèat istorijskom periodu koji se zove komunizam.

    KONFISKOVANA IMOVINA SRPSKOG SELJAKA OBEZBEDILA RASKOŠ TITU I SUPRUZI: SNP NAŠI podseæaju javnost da je upravo Josip Broz Tito taj koji nije hteo nikada da se pokloni žrtvama u Jasenovcu, kao ni na bilo kojem drugom mestu gde su stradali Srbi tokom Drugog svetskog rata, a da je ista ta Jovanka Broz uživala u blagodetima nasilno konfiskovane imovine srpskih seljaka i srpskog naroda, dok je hiljade srpskih porodica bilo zavijeno u crno, te da je krajnje ponižavajuæe da mu se Srbi ili bilo koja srpska vlast na bilo koji naèin trideset godina posle njegove smrti klanja ili Brozovima posveæuje bilo kakvu pažnju.

    DA POPUŠIMO KURAC NAŠIM ÈETNIÈKIM PRECIMA: SNP NAŠI upozoravaju celu srpsku javnost da sve dok se ne budemo ponašali u skladu sa istorijskim istinama i ne poklonimo našim precima koji su stvarno stradali zarad istinske vere i odbrane najuzvišenijih vrednosti našeg naroda, umesto onima koji su bili njihovi dželati, nad našom državom ni nad našim narodom ne može biti blagoslova.
Ne znam je li se ovo odnosilo na mene ali ja se uopste ne slazem sa cetnicima i ustasama iz cistog razloga sto se moja familija borila protiv istih . Ove cinjenice sto sam naveo niko ne moze pobiti jer su to povijesni fakti a sto ih budale uzimaju za svoju propagandu to je drugo . Ubiti nevinu djecu , zene i starce i vojnike bez sudjenja je ratni zlocin i za té zlocine je sudjeno nnacistickim zlocincima . Naravno u srboslaviji i SSSR to se nije moglo desiti jer su to bili totalitarni rezimi sa prednzakom jednoumlja i zabrane slobode misljenja . Tolike jame i progonstva i da se to velica a danas se smiju sto podrzavaju Mladica i Karadzica a to ti je meni isto ko za Broza i Staljina

___________________________________________________________________
"Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
(Johann Wolfgang Goethe)

10-06-2013 23:46 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif Nisi mi vishe idol nego kralj kraljeva. 10.gif

10-07-2013 05:33 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
mikani mikani is a Male
trudim se


Poruka: 171

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ako æemo veæ argumentima:
-

    "ja se uopste ne slazem sa cetnicima i ustasama iz cistog razloga sto se moja familija borila protiv istih "
- i Karadžiæeva familija se borila protiv istih ali to nije smetalo Karadžiæu da bude èetnika a istina je da se ti slažeš sa èetnicima i ustašama po pitanju Tita.
- "
    Koja bolest . Narod koje je pobrisao 1945 a koji je najvise nastradao u WW2 ga i dalje voli .
Dakle nije nas pobriso jer smo još uvijek tu. U filozofiji bi rekli " da li je bitniji bitak ili oblik. Da li je bitnije kako se zovemo ili kako živimo. Danas se "brišemo" svaki dan jer mladi ne smiju da se žene a kamoli da imaju djecu pošto ne znaju kako da ih prehrane. Šta je to ako ne brisanje naroda i put u nestanak. Ja sam u onoj Jugoslaviji redovan u džamiji bio i uživao sva vjerska prava. Niko mi nije branio èak ni krivo pogledao zbog toga. Ali nije bilo direktno isplativo pa su u džamijama bili pravi vjernici. Danas se tu svašta može naæi pa je na džumama gužva od dokazanih lopova. Pravih je sve manje jer to jednostavno nije društvo za njih.
-"
    Nije li cudno sto i dalje gladuju , sto nema posla i sto ima vise kladionica nego prodavnica . Ko sta zasluzi to i dobije . Pa uzivajte"

Pa i volimo ga zato što sve ovo zlo što si pobrojao nije iz njegova vakta nego iz vakta "demokratije i slobode" koju ti preferiraš. Sam si nabrojao najbolje argumente protiv ovog a ne onog vremena.
A Tito nam je dao besplatno školstvo ( ali stvarno besplatno, ne kao ovo danas), besplatno zdravstvo (danas crkni ako nemaš para- ja èak radim ali mi ova "narodna" vlast ne plaæa i opet ne mogu u doktora), nikad nisam vidio da ljudi prebiru kontejnere što danas vidim svaki da itd. itd.
Što sam stariji sve ga više cijenim.
Rahmet ti duši veliki, moj druže Stari.

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane mikani dana 10-07-2013 u 10:10.

10-07-2013 07:49 mikani is offline Pregledaj poruke od mikani Dodaj mikani u listu prijatelja
mikani mikani is a Male
trudim se


Poruka: 171

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Vidim spominješ i jame.
Pa ako nisi skonto da smo danas svi baèeni u jamu onda se malo skoncentriši.
Goli otok koji se tako èesto spominje je bio greška u naèinu na koji je djelovao, ali ponekad bih volio da i danas ima neki takav za ove što nam krv popiše.
Uostalom djeèija igra prema ovim današnjim zloèinima. Ili æe na kraju ispasti da su na blajburškom putu bili srednjoškolci na ekskurziji a ne fašisti i zloèinci koji su se bježali pred strahom od kazne a usput povukli sa sobom i familije i istomišljenike.
Uostalom daj mi navedi bilo koji segment života koji je bolji danas nego u tom "mraènom" Titovom vremenu. Pa i danas preživljavamo od prodaje svega onoga što je nastalo u tom vremenu. Dvadeset godina prodaju i još nisu sve raskrèmili, što je narod pod vodstvom josipa Broza stvorio.
pa i tvoji su se valjda pod njegovim vodstvom protiv tih ustaša i èetnika borili, kao što kažeš.

10-07-2013 07:59 mikani is offline Pregledaj poruke od mikani Dodaj mikani u listu prijatelja
mikani mikani is a Male
trudim se


Poruka: 171

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

I Pasha nisam misli reæi ni ja da je Tito bio lopov nego da je mogao biti a nije jer vidiš bogatstvo nije sabirao, niko od njega ništa ne naslijedi.
A da je ostavi sebi samo poklone koje je dobijao od drugih državnika familija bi mu bila obezbijeðena sljedeæih pet generacija. Uostalom ovi naši "dobri pošteni Bošnjaci" iz današnje vlasti ( a i drugi "pravi" vjernici današnje vlasti) su to obezbijedili veæ par godina iza rata.
A ovo što Semir kaže da je ono bio totalitarni režim a ovo da je sloboda - to je takva karikatura da o tome je besmisleno i prièati. Ili se ne sjeæa tih vremena ili je danas u strukturama vlasti.
"Jer osamdesete su bile godine..."
Pozdrav svim ljudima dobre volje i namjera... 10.gif

10-07-2013 08:08 mikani is offline Pregledaj poruke od mikani Dodaj mikani u listu prijatelja
djemila djemila is a Female
Naj-Moder 2008




Poruka: 11483
Location: Mostar
pokretac teme Thread Started by djemila

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Mikani 10.gif

___________________________________________________________________
Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

10-07-2013 09:58 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..Mkani nemj se ti puno obazirat na svemira ,on bi nas sve poslo u siriju da postanemo shehiidi a on ne bi guzicom nigdje mrdno ,stalno bi na minderu govorio mashala baklave i ruzica .. 13.gif 13.gif hajte vi dole docu ja mene nesto ledja uscakla pa sam vam kaharli 13.gif

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

10-07-2013 11:55 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
djemila djemila is a Female
Naj-Moder 2008




Poruka: 11483
Location: Mostar
pokretac teme Thread Started by djemila

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

a bjezi Vjetre, nalet ti shera bio, ukidoh se 04.gif 04.gif 04.gif 04.gif

___________________________________________________________________
Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

10-07-2013 12:26 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..znam ja kako demagozi razmisljaju 07.gif

..josh sam bolji sta i kako zene misle 07.gif

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

10-07-2013 12:34 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
djemila djemila is a Female
Naj-Moder 2008




Poruka: 11483
Location: Mostar
pokretac teme Thread Started by djemila

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..o Sokrate, nisam te odmah prepoznala 07.gif

___________________________________________________________________
Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

10-07-2013 12:38 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..mozda je do mene 07.gif

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

10-07-2013 12:40 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
djemila djemila is a Female
Naj-Moder 2008




Poruka: 11483
Location: Mostar
pokretac teme Thread Started by djemila

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ja dokog' je 07.gif

___________________________________________________________________
Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

10-07-2013 12:41 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..bolje da je do mene 07.gif

..onda je problem rjeshen 05.gif

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

10-07-2013 12:42 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
djemila djemila is a Female
Naj-Moder 2008




Poruka: 11483
Location: Mostar
pokretac teme Thread Started by djemila

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Prozor nocas mora pasti 07.gif

___________________________________________________________________
Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

10-07-2013 12:45 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..kad bude stani pani ..pani 07.gif

..kad je mogo prozor mogu i ja 07.gif

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

10-07-2013 12:47 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
djemila djemila is a Female
Naj-Moder 2008




Poruka: 11483
Location: Mostar
pokretac teme Thread Started by djemila

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

vazda si nagodan bio 04.gif 04.gif 04.gif

___________________________________________________________________
Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

10-07-2013 12:50 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..nije nije do mene pa kako mi god bude 07.gif

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

10-07-2013 13:09 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
luka ters
SexNepoznat



Poruka: 5212
Location: on the face of the place

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

mašala ovog vjetra 07.gif 35.gif

___________________________________________________________________
"... Zbog èega primatima nikada ne iskljuèuju elektriku, oni u principu i onako rijetko èitaju
a i to što èitaju - krive stvari èitaju, pa zašto im onda ne iskljuèuju elektriku..."

10-07-2013 15:33 luka ters is offline Posalji email za luka ters Pregledaj poruke od luka ters Dodaj luka ters u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..mashala mi mene da kucnem u drvo 35.gif

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

10-07-2013 15:46 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
Stranica (11): « prethodna 1 2 3 [4] 5 6 7 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com