Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » ISTORIJA / POVIJEST » Tito » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (11): « prva ... « prethodna 4 5 6 [7] 8 9 10 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..mikani lijepo je razmisljati pozitivno kao ti ,ali ovaj rat me naucio da upravo razmiljam generalno kao gore u svom postu i rat je pokazo i dokazo i pokazo da se tu nije radilo samo o NEKIM hrvatima i NEKIM srbima ..zar su ti neki bili toliko mocni i jaki da su mogli da srushe bosnu hercegovinu i da pobiju i etnicki otjeraju toliki broj muslimana ..ako se radi samo o nekima BiH je davno trebala da udje u EU .zbog tih nekih kako ti kazesh nismo u stanju josh uvjek ...ja bi prije reko da se radilo o nekima koji to sve to nisu zeljeli .o tom broju moglo bi se sloziti

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 10-08-2013 u 20:40.

10-08-2013 20:37 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od mikani:

    Ovo što navodiš "A mnogi drugi su uèinili isto što i on " samo kaže da se ni tim drugim ni njemu ne može vjerovati.
    Uostalom èovjek je godinama bio u parlamentima i vlasti poslije rata , a vidi èuda , èim je izbaèen iz vlasti poèeo je prièati kako ta vlast ne valja ništa.
    Ako želiš znati - potraži. Ako ti se ne èitaju knjig ponešto drugaèije o Tunji ima i na internetu.
    Evo ovo je naprimjer aktuelno u akademskoj zajednici i govori kako Tunjo laže i sve dokumentuje. A ko je spreman slagat ja ga ne smatram za èovjeka na kojeg bih se pozivao u bilo èemu.
      http://nwbih.com/news.cgi?ref1=963

    P.S.
    I molim te gdje si našao podatak da je bio u zatvoru . Možda i jest ali bih volio da mi kažeš gdje se o tome može saznati.


Izvini, je li ovaj post upuæen kao replika vjetru ili na moju adresu ?

Ja - što se mene tièe, nikad nisam tvrdio da je dotièni (Tunjo) sjedio u zatvoru.

Što se tièe njega samog, može biti - nisam provjeravao niti imao vremena ni interesa za to - da dotièni, kako ti kažeš, laže, mada može biti da su i neki navodi samo dio kampanje oko njegove diskreditacije.

Taj æu link provjeriti, hvala na dostavljenom.

A - da se razumijemo, Mikani - ne moram se ni ja ni bilo ko s imalo doze zdravog razuma ni na Filipoviæa pozivati kao na glavni argument - mada smatram da su u masi navrata stvari o kojima on govori po ovim pitanjima i taène i opravdane.

Dovoljno mi je sve što vidimo oko nas i što su i stariji ljudi znali veæ odavno, a o èemu se glasno dugo godina nije smjelo ni moglo ni govoriti - ni u prošlom sistemu, iz politièkih i drugih razloga.


-------------------

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

10-08-2013 20:57 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Mikani pao si na ovoj tezi ko iz topa
Ako si Bosnjak onda ce te samo Sema podrzat u tvom razmishljanju
Okle ti to da jedna glupost koji su napravili moji i tvoji,odnosno nashi partizani traje beskonachno i da privlachi
bosanske katolike i pravoslavce da se izjasne kao Bosancherosi,nidje veze
Mostarac si pa pusti Cerica,Izetbegovica i te silne Sandzaklije
Oni su se stalno borili da se stalno pishemo kao Muslimani,pa na kraju pod pritiskom progresivne javnosti odustali

10-08-2013 21:06 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
mikani mikani is a Male
trudim se


Poruka: 171

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Rekoh da neæu više ali evo opet me ne razumiješ i pogrešno citiraš.
Nisam napisao "

    samo nekim
", kako ti navodiš i što bi impliciralo da ih je bilo malo. Napisao sam
    "nekim"
, kako se piše premisa u logici ( ko se još toga sjeæa iz gimnazije) a iz èega se izvlaèi konkluzija (zakljuèak) da
    nisu svi
isti.
Znaèi smisao moje reèenice nije onaj koji mi se imputira.
Uostalom i da je samo jedan koji misli drugaèije, obraz mi ne dozvoljava da kažem "svi oni isto misle " kako se danas èesto èuje na svim stranama, a što je zamirisalo i u tvom postu. Ogriješio bih se i o ljudske i o božje zakone.
Neka, hvala!
A ako mislite da je ovaj rat bio zbog vjere onda kratko vidite. Bio je kao i svaki rat, zbog bogatstva i moæi. Vjera i druge šuplje prièe su samo iskorištene da se primitivci zabave klanjima. Dotle su oni koji odluèuju "radili posao". Pa proèeprkajte malo po knjigama istorije, ništa što nije veæ viðeno.

10-08-2013 21:12 mikani is offline Pregledaj poruke od mikani Dodaj mikani u listu prijatelja
mikani mikani is a Male
trudim se


Poruka: 171

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Za Vjetra
-Žao mi je ako si pogrešno shvatio da sam tebe pitao za Tunjin zatvor, to je bilo za Stari grad koji je naveo "zašto je osuðen i ekskomuniciran iz partije i Filipoviæ kada je on otvoreno protestovao protiv uvoðenja takvog nadimka, imena i kategorije, i od koga i kojih je on za to osuðen."
Boza nisam shvatio tvoj post jer ne prepoznajem tu nikakav svoj stav. A te Ceriæe i Izetbegoviæe ne mogu pustiti jer su odredili da smo ja i musliman iz Sandžaka ili musliman iz bilo kojeg dijela Srbije, pripadnici istog naroda.
Pitam iskreno jer ne znam koja bi mogla biti naša poveznica ako iskljuèimo religiju jer kažete da to nije uslov da se neko smatra Bošnjakom.

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane mikani dana 10-08-2013 u 21:26.

10-08-2013 21:23 mikani is offline Pregledaj poruke od mikani Dodaj mikani u listu prijatelja
Viribus Viribus is a Male
moforaja


Poruka: 5295

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vjetar:

    ..mozda je to danas samo floskula ili dvolicnost srba i hrvata u bosni koji kazu ,eto uzeshe nam muslimani za sebe naziv Bosnjak i zato smo mi bili prinudjeni da budemo srbi i hrvati ili necemo sto je to bila ideja stranke SDA i eto oni bi da nas islamiziraju


Vjetre, nije to ni floskula, a još manje dvoliènost, sve popise koje pamtim do sada moji su se pisali Hrvati, i nema potrebe smatrati da nam je netko ukrao naziv Bošnjak.

10-08-2013 21:39 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Mikani ufati 5% od ovoga sta govorim pa chemo se nachi
Ceric zove sa zakashnjenjem muslimane Sandzaka da se pishu kao Bosnjaci
Fratri davno preobratili katolike Srednje Bosne u Hrvate
Popovi davno preobratili istocnohercegovacke Crnogorce u Srbe
Da dalje ne sharam po BH
Shema koja je sjebala Jugu traje dalje
Bosna je tvrd orah i spasiche je grobovi bogumila i mezarevi i grobovi bosanskih partizana

10-08-2013 22:00 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..mikani neki ili nekim je za mene odrednica za nesto malo ili u manjini .ja sam svatio da si ti htjeo umanjiti njihov broj ili da ovo neki znaci red nekih velicina odnosno nekog neznatnog broja ..generalizovati narode za zlocine je besmisleno ,mnogi srbi nisu bli za zlocine nad muslimanima .ali da se R.S pripoji srbiji ili HERCEG BOSNA Hravtskoj glaso bi gotovo sve do jedan srbin i sve do jedan hrvat ..ako drugacije mislish ja mislim da se uveliko varash ..

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

10-08-2013 22:15 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Viribus:

        citat od vjetar:

      ..mozda je to danas samo floskula ili dvolicnost srba i hrvata u bosni koji kazu ,eto uzeshe nam muslimani za sebe naziv Bosnjak i zato smo mi bili prinudjeni da budemo srbi i hrvati ili necemo sto je to bila ideja stranke SDA i eto oni bi da nas islamiziraju


    Vjetre, nije to ni floskula, a još manje dvoliènost, sve popise koje pamtim do sada moji su se pisali Hrvati, i nema potrebe smatrati da nam je netko ukrao naziv Bošnjak.




..Viribus ja razumijem tebe i tvoje opredjeljenje i to je sasvim normalno na sta imash i pravo i to niko ne spori .ali me iritira kad neko tvrdi ili uprono hoce da kaze da je naziv bosnjak bio neptreban ..

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

10-08-2013 22:18 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
Viribus Viribus is a Male
moforaja


Poruka: 5295

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vjetar:

        citat od Viribus:

          citat od vjetar:

        ..mozda je to danas samo floskula ili dvolicnost srba i hrvata u bosni koji kazu ,eto uzeshe nam muslimani za sebe naziv Bosnjak i zato smo mi bili prinudjeni da budemo srbi i hrvati ili necemo sto je to bila ideja stranke SDA i eto oni bi da nas islamiziraju


      Vjetre, nije to ni floskula, a još manje dvoliènost, sve popise koje pamtim do sada moji su se pisali Hrvati, i nema potrebe smatrati da nam je netko ukrao naziv Bošnjak.




    ..Viribus ja razumijem tebe i tvoje opredjeljenje i to je sasvim normalno na sta imash i pravo i to niko ne spori .ali me iritira kad neko tvrdi ili uprono hoce da kaze da je naziv bosnjak bio neptreban ..


nemam ti odgovor na to pitanje, ali ako se godinama èekalo da se usvoji naziv Musliman zašto bi sad trebalo to mjenjati u Bošnjak???Po tom pitanju ama baš ništa mi nije poznato, pa pitam da e lupam.

10-08-2013 22:22 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..sto se cekalo do ustava 1974 da se muslimanima da pravo da se psiu kao muslimani ,sve dotle pisali se kao srbi ili kao hrvati islamske vjeroispovjesti ..samo iz toga razloga je bio potreban naziv bosnjak ,da se ne bi rodio ponvo neki Tito da muslimani cekaju tolike godine da se pishu onako kako oni zele ..od kraljevine pa do Tite nisu imali nikakva prava kao narod ..taj naziv trebalo je mjenjat iskljucivo iz razloga da se ne stvori neka kraljevina ili podjela teritorija pa da neko kaze muslimanima vod danas se popisujete u Mostaru kao hrvat islamske vjeroispovjesti ..onaj na drini piso bi se srbinom ..samo iz tog razloga je doshlo do tog naziva..ako neko prihvata tebe da se pisheh hrvat zasto onda ne prihavtti kao normalno da se neko pishe bosnjakom ..sto se mene tice moze svako da se pishe kako hoce p svome ubjedjenju ,cak i marsovac ako zeli da se tako zove

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 10-08-2013 u 23:36.

10-08-2013 23:25 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
semirizsvemira semirizsvemira is a Male
raja


Poruka: 1860

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od pasha:

        citat od semirizsvemira:

          citat od pasha:

            citat od mikani:

          I Pasha nisam misli reæi ni ja da je Tito bio lopov nego da je mogao biti a nije jer vidiš bogatstvo nije sabirao, niko od njega ništa ne naslijedi.
          A da je ostavi sebi samo poklone koje je dobijao od drugih državnika familija bi mu bila obezbijeðena sljedeæih pet generacija. Uostalom ovi naši "dobri pošteni Bošnjaci" iz današnje vlasti ( a i drugi "pravi" vjernici današnje vlasti) su to obezbijedili veæ par godina iza rata.
          A ovo što Semir kaže da je ono bio totalitarni režim a ovo da je sloboda - to je takva karikatura da o tome je besmisleno i prièati. Ili se ne sjeæa tih vremena ili je danas u strukturama vlasti.
          "Jer osamdesete su bile godine..."
          Pozdrav svim ljudima dobre volje i namjera... 10.gif


        Sumnjam da je on osjetio ljepotu zivljanja u slobodi kakva je bila tada. I on a i ja zivimo u skoro pa preslikanom sistemu danas i jedino sto mogu garantovati je da je za Titova vremena bilo vise slobode i demokratije nego danas ovjde, garantujem!
      bilo vise slobode i demokratije zijeva.gif Pa sto ne ode u jednu takvu slicnu drzavu kao sto je npr Sjeverna Koreja a ne u truhlu Norvesku 19.gif 13.gif


    vidi se da pojma nemas dok poredis jugoslaviju i sjevernu koreju...
    hajde reci ti svom shefu da nije u pravu pa da vidimo koliko ces biti demokratski saslusan 23.gif
Pa najvece ovacije je bas dozivio u demokratskoj >Sjevernoj Koreji 13.gif Cuj nemam pojma . Ti meni to kazes 07.gif
Slichnosti : fukara tamo fukara ovamo . <Ljudksa prava nula tamo nula ovamo . Pisni i zatvor 20 Godina tamo a i ovamo . Njima u Koreji je cak lakse , nemaju muslimansku naciju da ih ekstra sikaniraju 13.gif Sta ovdje nije tachno 19.gif

___________________________________________________________________
"Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
(Johann Wolfgang Goethe)

10-08-2013 23:38 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
semirizsvemira semirizsvemira is a Male
raja


Poruka: 1860

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    cmvCwa9nPgs
Ovako nesto je i u Srebrenici bilo . I kakva je razlika izmedju ova dva zlocina . Nikakva . I sad ce tana i pasha i jos neki i dalje slaviti zlocinca ko sto cetnici slave Mladicha

___________________________________________________________________
"Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
(Johann Wolfgang Goethe)

10-09-2013 00:03 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ko se još ne sjeæa demonstracija na Palama i u Širokom Brijegu što Muslimani svojataju ime Bošnjak 26.gif

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

10-09-2013 01:16 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7086
Location: BiH

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Jovanka je napisala knjigu... koja je aktuelna ovih dana...

___________________________________________________________________

    10-09-2013 10:02 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
    cheri cheri is a Female
    moder u peMziji




    Poruka: 3810
    Location: Svizzera

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ovako se Tito doèekivao

      8awolz13yrY&feature=youtu.be

    broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane djemila dana 10-09-2013 u 11:04.

    10-09-2013 10:48 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
    Stari Grad Stari Grad is a Male
    moforaja




    Poruka: 10597
    Location: iza zvijezde

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od mikani:

      Za Vjetra
        "jer konacno da budem iskren ni srbi ni hrvati na neki indirektan nacin se puno i ne trude za opstojnost i postojanje BiH ,zato se oni i pishu kao srbi i hrvati i na taj nacin nadajuci se da ce jednog dana biti pripojeni svojoj matici "

      Ovo je ono od èega se ježim - generaliziranje. Inteligancija mi kaže da reèenica ako želi biti istinita mora glasiti "
        neki
      srbi ni hrvati se puno trude...itd"
      Oni i mi. To æe definitivno dokrajèiti ovu zemlju. ne postoje ni "oni" ni "mi". Svaki èovjek ima svoj mozak, bog mu dao, a odreæi ga se i misliti tuðim jest grijeh veliki.
      Na moju sreæu mogu svjedoèiti da dosta i Srba i Hrvata ne misle ovako kao što im ti imputiraš da svi misle. Neki su bili i sa mnom u rovu i sa puškom u ruci borili se protiv fašizma i za ovu zemlju. Najviše zbog tih ljudi i mlatim po ovim tipkama veèeras.
      Za Stari Grad:
        "Sabor jeste to nezakonito uradio - pa šta onda,..
      ."
      Pa ništa! Šta ima veze, ko da je nešto, nezakonito derogirati Ustav! I opet æemo ako bude trebalo!
        "Ono što ti govoriš i na šta daješ akcenat po meni jeste u istorijskog perspektivi minorno"

      Kako znaš da je u istorijskoj perspektivi minorno. Za tu vrstu pogleda treba ipak proteæi malo duži period. Možda jest, možda nije. Vidjeæe se. U svakom sluèaju sad se to ne zna. Ja mislim da nije minorno!
      Hvala na druženju, otišli smo daleko od teme, a ja i nemam šta drugo da kažem zanimljivo sem - laka vam noæ i fino spavajte.pobjeda.gif


    Meni se èini da ti nièim nisi osporio moje navode - ja i dalje smatram da je taj sabor u konaènom zbiru stvari potpuno marginalna pojava, jeste derogirao Ustav, ali se isto tako taj sabor ne uzbija u narodu niti postavlja ni kao vladajuæa doktrina ni nešto što taj zakon stavlja van snage, dovodi u pitanje ili stavlja ljude u neke velike dileme, èak šta više, èini mi se da upravo i država i državni organi stavljaju po ovim pitanjima ljude u potpuno vještaèke, konstruisane i pogubne dileme.

    Što se samog tog kongresa tièe, koliko je to obiènog svijeta svjesno i postojanja samog tog kongresa, njegovih odluka i smjernica, ko su sve bili njegovi uèesnici, itd. ? Dogaðaj iz 1993. kada su se mnogo dramatiènije stvari (u izobilju) dogaðale, tako da pozivanje na taj kongres kao neki dogaðaj koji je dao smjernice današnjoj stvarnosti po meni ne drži vode kao argument i tvrdnja.

    I slažem se s tobom, to o istorijskoj perspektivi - vidjeæe se, mada se jasno - to ti mogu otvoreno reæi - više nego jasno vidi i danas, i to u tom smislu da stvarnost pretjerano ne potvrðuje neku nit koja se provlaèi u jednom broju tvojih postova, onih koji stavljaju taj kongres (pitaj koliko je ljudi u BiH uopšte i svjesno tog kongresa, a kamoli njegovih odluka) pomalo u prvi plan.

    Vizavi ovog što repliciraš vjetru - niko ni danas nikom ne brani da se izjasni kao Bošnjak, ali je èinjenica i statistièki, i u medijima i u svakodnevnici, da su vjetrovi navodi - što se tièe toga ko se kako nacionalno izjašnjava potpuno taèni i vjerodostojni, sviðalo se to nekom ili ne. Ja tu - uz dužno poštovanje - ne vidim ni taj kongres niti ijednog od njegovih protagonista, kao uzrok takve stvarnosti, nego kao dobru ispriku koje su se mnogi jedva doèekali da dohvate.


    -----------------------

    ___________________________________________________________________
    ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
    on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

      moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
    ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
    ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
    .. dosta je vise i tebe i tvoje
      tiranije
    ...

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Stari Grad dana 10-09-2013 u 12:39.

    10-09-2013 12:34 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
    semirizsvemira semirizsvemira is a Male
    raja


    Poruka: 1860

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od cheri:

      Ovako se Tito doèekivao

        8awolz13yrY&feature=youtu.be
    Najdemokratskija zemlja na svijetu je jalo volla brozove staljinisticke metode 13.gif Jako su usplahireni sto ih posjeti diktator i zlocinac . Sto je najljepse i dan danas korejanci uzivaju u blagodatima sistema koji im je broz preporucio bekan.gif

    ___________________________________________________________________
    "Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
    (Johann Wolfgang Goethe)

    10-09-2013 12:41 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
    semirizsvemira semirizsvemira is a Male
    raja


    Poruka: 1860

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od vjetar:

      ..znam ja kako demagozi razmisljaju 07.gif

      ..josh sam bolji sta i kako zene misle 07.gif
    Ovo vjerovatno za sebe govoris 19.gif <Navijao si za ABiH iz ugodnih zapadnih toplih domova . <Sto ne odoste u Sjevernu Koreju pa da tamo sirite ideje brozovog jadnog sistema . <Nego na truhli Zapad 19.gif

    ___________________________________________________________________
    "Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
    (Johann Wolfgang Goethe)

    10-09-2013 12:44 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
    Stari Grad Stari Grad is a Male
    moforaja




    Poruka: 10597
    Location: iza zvijezde

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od mikani:

      Za Vjetra
      -Žao mi je ako si pogrešno shvatio da sam tebe pitao za Tunjin zatvor, to je bilo za Stari grad koji je naveo "zašto je osuðen i ekskomuniciran iz partije i Filipoviæ kada je on otvoreno protestovao protiv uvoðenja takvog nadimka, imena i kategorije, i od koga i kojih je on za to osuðen."
      Boza nisam shvatio tvoj post jer ne prepoznajem tu nikakav svoj stav. A te Ceriæe i Izetbegoviæe ne mogu pustiti jer su odredili da smo ja i musliman iz Sandžaka ili musliman iz bilo kojeg dijela Srbije, pripadnici istog naroda.
      Pitam iskreno jer ne znam koja bi mogla biti naša poveznica ako iskljuèimo religiju jer kažete da to nije uslov da se neko smatra Bošnjakom.


    Rijeè osuðen si malo bukvalno shvatio u ovom kontekstu - s druge strane, ja sam mogao i trebao napisati da su njegovi stavovi tada naišli na osudu - možda je ovo bila bolja formulacija za upotrijebiti u datom kontekstu.

    Što se tièe tih ljudi u Sandžaku i pripadnosti - svak može pripadati (a naravno da ne mora) onom s èim se identifikuje i kako se osjeæa.

    I na tu temu je interesantan i broj Bošnjaka u npr. Turskoj, pa i Sandžaku, kako su dospjeli tamo, èijom zaslugom i zornim trudom i kada. I kako se prièalo u bivšoj Jugi o zajedništvu i jedinstvu, a dotièni "trudbenik" sahranjen uz najviše poèasti, samo dvije godine nakon Titove smrti, a isti Tito i vrh partije ga smijenili zbog njegovih odluka i otvorenog djelovanja i protiv jednog naroda, sistematskog iseljavanja, itd.


    -----------------------

    ___________________________________________________________________
    ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
    on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

      moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
    ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
    ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
    .. dosta je vise i tebe i tvoje
      tiranije
    ...

    10-09-2013 12:56 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
    Stranica (11): « prva ... « prethodna 4 5 6 [7] 8 9 10 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
    Postavi novu temu Odgovori
    Go to:
    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com