Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » FORUMAŠI » HUMANITARNE AKCIJE » Mostar je nas -ne samo na Forumu 1 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.00 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (11): « prva ... « prethodna 6 7 8 [9] 10 11 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
neretva60
SexNepoznat

Poruka: 228
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Pozdrav za sve vas koji ste ucestvovali u ovoj akciji. Drago mi je cuti da je Ricina stigao u Mostar nakon svih poteskoca koje je imao na granici, Pozdravljam Nikfora, Zalik 13 i naravno nasu dragu Djemilu koja pozeli dobrodoslicu Ricini u ime svih nas. Zelim vam ugodan boravak u nasem i vasem Mostaru.

08-01-2011 18:26 neretva60 is offline Pregledaj poruke od neretva60 Dodaj neretva60 u listu prijatelja
Nikifor Nikifor is a Male
brato


Poruka: 736
pokretac teme Thread Started by Nikifor

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

neretva 60, zahvaljujem se u moje ime a ovi drugi ce se sigurno javiti kada budu imali malo vise vremena jer sada su na odmoru i neka uzivaju u mostarskoj ljepoti.
Hvala 10.gif

08-01-2011 21:00 Nikifor is offline Posalji Email za Nikifor Homepage of Nikifor Pregledaj poruke od Nikifor Dodaj Nikifor u listu prijatelja AIM Screenname: - YIM Screenname: -
zalik13 zalik13 is a Male
moforaja




Poruka: 4619
Location: Rio de Zalik

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od neretva60:

    Pozdrav za sve vas koji ste ucestvovali u ovoj akciji. Drago mi je cuti da je Ricina stigao u Mostar nakon svih poteskoca koje je imao na granici, Pozdravljam Nikfora, Zalik 13 i naravno nasu dragu Djemilu koja pozeli dobrodoslicu Ricini u ime svih nas. Zelim vam ugodan boravak u nasem i vasem Mostaru.


hvala na pozdravu. 10.gif

08-02-2011 14:18 zalik13 is offline Posalji Email za zalik13 Pregledaj poruke od zalik13 Dodaj zalik13 u listu prijatelja
denani denani is a Male
moforaja




Poruka: 8019

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    http://www.mostarblic.info/index.php?option=com_content&view=article&id=1844:jo-jedna-donacija-asovi-nedada&catid=301:vijesti-graana&Itemid=460



Necko 10.gif 33.gif

___________________________________________________________________
33.gif 33.gif 33.gif

08-05-2011 13:13 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
Ricina Ricina is a Male
raja




Poruka: 1689
Location: Predaleko od Mostara

I to prodje Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Stigao sam u Mostar 26.7 ujutro... Masirali su me na granici 5 sati ali sam se izvukao zahvaljujuci jedom finom mostarcu, bog mu zdravlje dao, i parama carinicima.
Oduzeto je nesto malo robe, tehnicka roba, ali je glavno proslo. Lezao sam par dana poslije puta jer me je kicma ubijala doslovno. Posjetio sam malu raju i istovarili smo sve iz kombija. Sutra dan sam otisao da vidim sta rade , a oni vec montirali obe tramboline i skacu cijeli dan. Bilo je zadovoljstvo gledati red djece koji cekaju da skacu. Skakali su cijeli dan i nisam se mogao nagledati njihove radosti. Prolazili su pored mene i pitao sam kako im se svidja ? Jedna curica,mozda oko 10 -tak godina, me upita? "Jeste li vi cika Nedzad sto je ovo donio?"... "Nasmijao sam se i odgovorio.."Jesam". Nije me niko prije zvao tako..."cika" ali je i za to vakat dosao. Zovu me i stariji, zasto ne bi djeca.
Pogledala me je curica, zagrlila i rekla "Hvala vam , niko u Mostaru ovo nema samo mi"..
Pitao sam okolo u Mostaru...Niko nema privatno samo jedna firma iznajmljuje male za 50 KM a velike za 100 KM po danu.
Otisao sam do doktora jer me je kicma lomila na komade. "Sta si ovo radio benevrece?"... Bio je Senin prvi komentar. "Ti nisi normalan sa ovakvom kicmom,tlakom i secerom vozis kombi".
Znao sam ja to i bez hecima ali sam dobio jednu "vrucu " inekciju i sve se smirilo. Pocetkom ove sedmice, inekcija je popustila i opet je pocelo da boli. Hodao sam po gradu...Nisam se mogao nagledati mog Mostara.. Nije bilo puno dijaspore...Samo Ciber, Denani,Edina i jos pokoji. Denani mi je umakao za 50 m...
U srijedu nisam mogao vise...Opet kod onog hecima tabijasusa..
"Moj ti je savjet da ides nazad kod tvojih doktora a i klima ti ne odgovara za tlak"... rece .
U cetvrtak ujutro sam dobio jednu vrucu da me drzi do dolaska u Svedsku. Krenuo sam u cetvrtak ujutro i evo stigao jutros... Put je protekao u redu...
Nisam se najeo pite,karpuze,friskih kavada,voca,nisam se napio dovljno studenac vode, nisam se najeo cevapa,raznjica, nisam nagledao Mostara, nadisao dovoljno mostarske have, nisam dovoljno naprdivao sa rajom ali mi je drago da su dobili sve i da su djeca sretna.
Donio sam u Mostar jednu novu elektricnu gitaru sa pojacalom-zvucnikom i pitao kome bi trebala. Ima jedan momcic koji je nabavio obicnu akusticnu i skuplja za bolju gitaru. Rekao sam da je njemu daju. On je lezao kuci jer je bio bolestan i imao je visoku temperaturu. Kada je cuo da je dobio gitaru, dosao je pod temperaturom da je vidi.. Niko nije bio sretniji od njega.. Gledao sam malu raju kako stoje u redu da skacu, kako nosaju lopte i cokolade, pokazuju koju cokoladu ko ima, smiju se, invalidi su dobili stake, stari rulatore, djeca bazene, mahala pumpu za vodu na benzin za svoje potrebe...
Sto kaze Dzevadov brat, slatko sam se nasmijao... "Sta ovo donese Nedzade, bihuzur bili istovarajuci sahat i po". Nasmijao sam se i rekoh "Iduci put dolazim sa vecim kombijem ili sa kamionom".. Vrtio je glavom ..." A vjerujem boga mi"..
Eto...vratio sam se nazad, sretan sam da su dobili sta je trebalo ... Hvala jos jednom svima sto su ucestvovali u ovoj akciji, da ih ne imenujem opet...
Planiram opet nesto pa cemo vidjeti koliko ce se ovaj put javiti raje...
Poseban pozdrav Nikiforu i njegovoj familiji na angazovanju i pomoci...
Na ovoj slici vidite manji dio male raje sto ceka svoj red...Ne moze se opisati koja je to radost da vise ne moraju gledati na TV kako drugi skacu.. Vec su poceli dolaziti sa Luke i Sehovine da probaju i oni skakati ... Neka...Za to je i donesena u Mostar...


Klikni da pogledas u stvarnoj velicini

___________________________________________________________________
"Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

broj ispravljanja poruke: 4, zadnji put od strane Ricina dana 08-07-2011 u 17:15.

08-06-2011 21:05 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
Ricina Ricina is a Male
raja




Poruka: 1689
Location: Predaleko od Mostara

.. Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ovo je za malu raju...


Klikni da pogledas u stvarnoj velicini

___________________________________________________________________
"Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

08-06-2011 21:12 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
antiprotivan antiprotivan is a Male
moforaja




Poruka: 2823
Location: Norway

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ricina, dobre su te vruce, ali brzo popuste, a osmjeh ove djece bolje grije od najbolje "vruce" !!!

I puno duze traje.. !!


10.gif 10.gif

___________________________________________________________________

    21.gif

    08-06-2011 22:13 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
    Nikifor Nikifor is a Male
    brato


    Poruka: 736
    pokretac teme Thread Started by Nikifor

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Hvala na pozdravu Ricina i drago mi je da se sve dobro zavsilo.
    Kod sljedece humanitarne akcije opet racunaj na mene.
    10.gif 33.gif

    08-07-2011 00:29 Nikifor is offline Posalji Email za Nikifor Homepage of Nikifor Pregledaj poruke od Nikifor Dodaj Nikifor u listu prijatelja AIM Screenname: - YIM Screenname: -
    DEN DEN is a Female
    samo sto nisam


    Poruka: 1170

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Super da je sve u redu proslo :) dragi, ljetni Deda Mraze 10.gif Pripazi se sad 10.gif 10.gif Zivio nam!!!

    ___________________________________________________________________
    NERETVA KROZ VENE TECE

    08-07-2011 04:42 DEN is offline Pregledaj poruke od DEN Dodaj DEN u listu prijatelja
    Behma Behma is a Male
    rodjeni


    Poruka: 766
    Location: zemlja dembelija

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Nedzade nek si se ti nama vratio i hvala jos jednom na ulozenom trudu od srca. 10.gif

    08-07-2011 06:47 Behma is offline Pregledaj poruke od Behma Dodaj Behma u listu prijatelja
    zalik13 zalik13 is a Male
    moforaja




    Poruka: 4619
    Location: Rio de Zalik

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    10.gif

    08-07-2011 07:34 zalik13 is offline Posalji Email za zalik13 Pregledaj poruke od zalik13 Dodaj zalik13 u listu prijatelja
    Ricina Ricina is a Male
    raja




    Poruka: 1689
    Location: Predaleko od Mostara

    Ko nije popio kafu sa Emirom Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Sto Djemila kaze, ko nije popio kafu u Mostaru sa Emirom iz Lokosa, nije ni bio u Mostaru.
    Ja nisam stigao da popijem kafu, ali iduci put pijem duplu sa Emirom... Racuna li se to kao 2 puta ?? 10.gif
    Ostavio sam fudbale,plasticne boce i neke sitnice kao i plafonski ventilator sa lampom (fudbal) za Lokose..Nadam se da ste uzeli...
    Pozdrav cijeloj ekipi i vidimo se , ako bog da, iduci put...

    ___________________________________________________________________
    "Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

    08-07-2011 07:43 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
    Ricina Ricina is a Male
    raja




    Poruka: 1689
    Location: Predaleko od Mostara

    Najdrazi pokloni Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Dobio sam , meni veoma draga , dva poklona i istinski stisak ruke i iskreno "Hvala". Moja najveca nagrada za ovo putovanje...


    Klikni da pogledas u stvarnoj velicini

    ___________________________________________________________________
    "Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

    broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane Ricina dana 08-07-2011 u 07:58.

    08-07-2011 07:45 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
    Ricina Ricina is a Male
    raja




    Poruka: 1689
    Location: Predaleko od Mostara

    .. Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ovo je Njemacki rucni rad od Nikifora...


    Klikni da pogledas u stvarnoj velicini

    ___________________________________________________________________
    "Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

    broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane Ricina dana 08-07-2011 u 07:59.

    08-07-2011 07:48 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
    zalik13 zalik13 is a Male
    moforaja




    Poruka: 4619
    Location: Rio de Zalik

    RE: Ko nije popio kafu sa Emirom Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Ricina:

      Sto Djemila kaze, ko nije popio kafu u Mostaru sa Emirom iz Lokosa, nije ni bio u Mostaru.
      Ja nisam stigao da popijem kafu, ali iduci put pijem duplu sa Emirom... Racuna li se to kao 2 puta ?? 10.gif
      Ostavio sam fudbale,plasticne boce i neke sitnice kao i plafonski ventilator sa lampom (fudbal) za Lokose..Nadam se da ste uzeli...
      Pozdrav cijeloj ekipi i vidimo se , ako bog da, iduci put...


    nek si se ti sretno vratio,bice dana za druzenja ako bude zdravlja.
    Nisam obavjestena iz kluba da je nesto preuzeto,ali javicu ti ako pokloni dodju do Lokosa.

    08-07-2011 08:00 zalik13 is offline Posalji Email za zalik13 Pregledaj poruke od zalik13 Dodaj zalik13 u listu prijatelja
    tvrancic tvrancic is a Male
    moforaja




    Poruka: 5017
    Location: Umag - Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    E Nedžade kako si lijepo opisao sve, a posebno radost djece, ko da sam i ja tamo bio. Sve èestitke tebi za angažiranje za naš Mostar. A sljedeæi put ponesi dosta - injekcija 24.gif 10.gif 33.gif

    ___________________________________________________________________

      08-07-2011 08:17 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
      denani denani is a Male
      moforaja




      Poruka: 8019

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Zao mi je sto se nismo vidjeli .... eh ti 50 metara 01.gif

      jos jednom cestitke na svemu, jedno veliko hvala od mene, kao i uvijek stojim i na raspolaganju sam za sve naredne akcije ....


      Necko, Nikifore hvala vam od srca 33.gif i zivjeli !!!!

      ___________________________________________________________________
      33.gif 33.gif 33.gif

      08-07-2011 11:46 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
      Ricina Ricina is a Male
      raja




      Poruka: 1689
      Location: Predaleko od Mostara

      Jednu vrucu molim... Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Moj Tibore... Rekao mi je Seno doktor u sali... "Samo ti dolazi, ostavicu za tebe "vrucih" koliko treba.. Ne znas koji si sevap ufatio "...
      To je tipicni mostarski humor i znam sta je htio reci.. Ja cu opet, ako bog da, natovariti koliko mogu i za Mostar. Rekli su da imaju dovoljno "vrucih" samo da ja dodjem... 13.gif
      Nemate pojma kako se fino osjecam u dusi i pored bolova u ledjima. Sad, da imam dovoljno para, bi napunio kombi , primio jednu "vrucu" i opet bi za nas Mostar... Dole me ceka sigurno jedna "vruca" cim dodjem i osmjeh djece na njihovom napacenom licu.. Dovoljno je samo da vidite jednu staricu koja jedva hoda da sada ima "kolica" sa tockovima i kocnicom koja joj sluze umjesto noga... To je velika pomoc za starije.. Invalidi u Mostaru nisu imali dovoljno staka a svaka kosta 50-60 KM da se kupi. Jos ce biti akcija i nadam se da ce biti malo veci odziv a ne samo 6-7 ljudi od 3000 clanova.
      Pozdrav svima koliko vas ima...

      ___________________________________________________________________
      "Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

      08-07-2011 17:22 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
      tana tana is a Male
      rigorozni




      Poruka: 17853
      Location: na prinudnom radu :)

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ricina - e svaka ti cast, osevapio si se 10.gif

      ___________________________________________________________________
      kad ce mostar mama?

      08-08-2011 16:58 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
      Ricina Ricina is a Male
      raja




      Poruka: 1689
      Location: Predaleko od Mostara

      Dodjite u 5 popodne Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Pasa iz "Sinova mahale" mi je ispricao jedan dogadjaj. Djeca su cijeli dan skakala na trambolini i posto je bilo vruce, rece im Pasa da malo odmore pa da doju u 5 popodne,po kucnom redu pauza od 2-5 popodne.
      On je dosao u 5 do 5 i vec se se ufatio veliki red male raje pred Trambolinom i cekaju njega da dodje i pusti ih u 5 sati da mogu skakati. Jedan je drzao mobitel u ruci i dogovorili su se da skacu po 1 minutu tako da svi dodju na red vise puta.
      Zadnjih 10 sekunda te minute su svi odbrojavali na glas da onaj koji skace zna da mu vrijeme istice brzo. To je bilo isto kao odbrojavanje za novu godinu ili slanje rakete u svemir.. To je trebalo gledati sa strane kako to izgleda. Ni jednog trenutka nije trambolina bila sama i nekoristena... Uvijek je bila kamara djece ali sve po nekom redu i disciplini.
      To je jos jedna stvar u nizu stvari koja ce odvuci djecu sa ulice i od droge kao i ostalih belaja koje bi mogli napraviti. Jos cemo nabaviti korisnih stvari da se imaju cime zanimati umjesto da kradu, puse, piju,drogiraju se....
      Idemo dalje... 10.gif
      Sto nas vise gura u kola, kola idu brze... Naprijed za nas Mostar...Mi mozemo, samo je pitanje hocemo li..

      ___________________________________________________________________
      "Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Ricina dana 08-08-2011 u 19:18.

      08-08-2011 18:33 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
      Stranica (11): « prva ... « prethodna 6 7 8 [9] 10 11 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
      Postavi novu temu Odgovori
      Go to:
      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com