Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » FORUMAŠI » IN MEMORIAM » ZAUVIJEK U NASHIM SRCIMA » Tuzna vijest iz Londona..otisao je Sevels:( » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (30): « prethodna 1 2 3 [4] 5 6 7 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17853
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

davora poznajem vec 30-etak i vise godina. prijatelj, covjek, postenjacina, vazda raspolozen za salu. ljudina.

davore nedostajaces nam 33.gif

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

06-14-2011 23:07 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
antiprotivan antiprotivan is a Male
moforaja




Poruka: 2823
Location: Norway

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Sta covjek da kaze za ovakvu vijest !!!

Dragi Davore, svi prijatelji oko tebe i tvoja familija ce osjetiti ogromnu prazninu nakon sto si otisao. A i svi oni koji su te poznavali i cijenili, bez obzira koliko se rijetko vidjamo ovako razbacani po svijetu. Ni ovaj forum nece biti isti bez tebe..

Nek ti je laka zemlja dragi moj Davore ! 33.gif


Davorki i svoj familiji iskreno saucesce ! 33.gif

___________________________________________________________________

    21.gif

    06-14-2011 23:11 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
    amra p. amra p. is a Female
    carica mjeseca maja




    Poruka: 5016
    Location: DK

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Svasta ... Strasno ... Nemam rijeci ...

    Dragi Davore neka ti je pokoj dusi i laka ti zemlja , porodici moje iskreno saucesce 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif

    ___________________________________________________________________

      28.gif

      06-14-2011 23:26 amra p. is offline Pregledaj poruke od amra p. Dodaj amra p. u listu prijatelja
      Zilha Zilha is a Female
      Mashala forumasica 2008




      Poruka: 1481

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Neka mu je laka zemlja, a familiji iskreno saucesce 33.gif 33.gif

      ___________________________________________________________________

        bomba.gif

        06-14-2011 23:35 Zilha is offline Homepage of Zilha Pregledaj poruke od Zilha Dodaj Zilha u listu prijatelja AIM Screenname: lll YIM Screenname: lll
        zichan zichan is a Female
        moforaja




        Poruka: 12983
        Location: Norway

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        33.gifPokoj mu dusi
        Familiji iskreno saucesce






        .

        ___________________________________________________________________
        33.gif 33.gifAko nemaš ono što voliš, voli ono što imaš...Jer na žalost... Žvot je ono što jeste, a ne ono što bi trebalo da bude 32.gif 32.gif

        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane zichan dana 06-14-2011 u 23:36.

        06-14-2011 23:35 zichan is offline Posalji email za zichan Pregledaj poruke od zichan Dodaj zichan u listu prijatelja
        adanes adanes is a Female
        moforaja




        Poruka: 3041
        Location: rondo

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od denani:

          nek bude sa tobom negdje gore, ono sto si najvise volio ... planine !!!

          R.I.P. DAVORE 33.gif 33.gif ~28
          .



        26.gif 26.gif 26.gif

        ___________________________________________________________________
        33.gif 33.gif

        06-14-2011 23:37 adanes is offline Posalji email za adanes Pregledaj poruke od adanes Dodaj adanes u listu prijatelja
        Carmela Carmela is a Female
        vjeciti optimist




        Poruka: 7602
        Location: ja nisam odavle

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Koji šok 16.gif ...Davore, pokoj ti duši a familijiiskrena suæut 33.gif

        ___________________________________________________________________

          Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

        06-14-2011 23:55 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
        hanka-kafanka hanka-kafanka is a Female
        trudim se


        Poruka: 193
        Location: u nebesima

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Nevjerovatno...............otisao jos jedan veliki i plemeniti mostarac prevelikog srca

        imao je dusu i razumjevanje za svakoga


        Davore pokoj ti dusi a familiji iskreno saucesce 33.gif 33.gif 33.gif

        ___________________________________________________________________
        Od cega strijepis na pocetku,to ti se na kraju desi 23.gif

        06-15-2011 00:01 hanka-kafanka is offline Pregledaj poruke od hanka-kafanka Dodaj hanka-kafanka u listu prijatelja
        bosonoga bosonoga is a Female
        lela




        Poruka: 2804
        Location: daleka polja

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Drug moj, opet buljim u ekran kao i na FB i ne znam kao da izrazim tugu.
        sada mi je jos teze naci rijeci....tvoj odlazak me vrati na forum.
        hocu ovdje da se oprostim s tobom, jer smo bas na mofi proveli toliko vremena u liskaluku i mostarluku..zezanju, ljutnji, prepirkama, ljubavi....
        koliko puta smo sjedili na stradunu , slusali srdjana i bucu i valove mora naseg dubrovnika..bijase virtualno, al' za nas stvarno. i uzivali smo.
        koliko noci smo pricali do pred zoru i smijali se nasem nocnom bdjenju, dok drugi spavaju , ti i ja uzivamo.
        telefonski razgovori su nam bile komedija...oboje pricljivi, nismo dali jedno drugom doci do rijeci....i uvijek dogovori kako cemo u najljepsoj mahali, cernici, popiti pravu kafu...
        ostade nepopijena kafa i odlomljnen dio cernice za dusu nekoga, koji ju je toliko volio...jedva si docekao da tibor postavi slike cernice. smijala sam se kako "napadas" tibora, salite se, kako nema puno slika, jer ti je mahala mala ...
        Drug moj, falis mi i duboko untra osjecam bol 26.gif

        Ako....Ako...bio je tvoj prvi pp, ovdje na mofi, koji si mi uputio jer oboje smo voljeli ovu pjesmu od Radjarda Kiplinga

        Ako

        Ako mozes da ostanes hladnokrvan
        kada svi oko tebe gube glavu, a tebe za to krive.
        Ako moze da vjerujes sebi
        kada svi sumnjaju u tebe, ali da im oprostis te sumnje.

        Ako mozes da cekas, a da se ne umoris od cekanja.

        Ili, ako te mrze, da ne podlegnes mrznji,
        a ipak da se ne cinis previse dobrim
        ili previse mudrim.

        Ako mozes da sanjas, ali da snovi ne postanu tvoj gospodar.
        Ako umijes da razmisljas, ali da tvoj cilj ne budu samo
        misli.

        Ako umijes da se suocis i sa trijumfom i sa porazom,
        i da sve te varalice na isti nacin prihvatis.

        Ako mozes podnjeti da cujes kako istinu koju si cekao
        izvrcu u laz, da bi napravili zamku za budale.
        Ili da gledas kako se stvari kojima si
        dao zivot ruse,
        i da se sagnes i da ih ponovo gradis vec izlizanim alatom.

        Ako mozes da sacinis jednu jedinu gomilu od svih
        svojih dobitaka, i da sve rizikujes na jednom okretu ruleta,
        i da izgubis, i da opet pocnes ispocetka,
        a da nikad, ni dahom, ni rjecju, ne pomenes svoj gubitak.

        Ako mozes da primoras svoje srce, svoju hrabrost,
        da sluze i dalje dugo, posto su vec propali,
        i da tako istrajes i onda kada u tebi nema niceg vise
        izuzev volje koja ti kaze: istraj.

        Ako mozes da se druzis sa gomilom,
        a da sacuvas svoju vrlinu.
        Ili da setas sa kraljevima,
        a da ne izgubis osjecaj za stvarnost.

        Ako te ni neprijatelj, ni voljeni prijatelj ne moze povrijediti.
        Ako ti sve ljudstvo znaci, ali niko previse.

        Ako mozes da ispunis minut neoprastanja,
        Vrijednoscu daljine koju za sezdeset sekundi
        predje dugoprugas,

        tvoja je Zemlja i sve sto je na njoj,
        i sta vise, bices COVJEK,
        sine moj!

        Volim te drug moj i da znas zivjeces u mojim sjecanjima dok zivim i ja
        33.gif

        ___________________________________________________________________
        ^¨tamo me nema , ovdje nisam ^¨ jok.gif

        06-15-2011 00:03 bosonoga is offline Pregledaj poruke od bosonoga Dodaj bosonoga u listu prijatelja
        kmosst kmosst is a Male
        bice nesto od mene


        Poruka: 406
        Location: germany

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        R.I.P. 33.gif 33.gif 33.gif

        06-15-2011 00:12 kmosst is offline Pregledaj poruke od kmosst Dodaj kmosst u listu prijatelja
        dolaf dolaf is a Male
        brato




        Poruka: 618
        Location: preko vode

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Pokoj mu dusi.
        Familiji iskreno saucesce 33.gif 33.gif 33.gif

        ___________________________________________________________________
        "A onda, kad im to nije uspjelo poèeli su prièati sve glasnije i glasnije da Bosne nema.Pa koga ste onda pokušali osvojiti??"

        "Skloni obuæu kad prelaziš Unu,Savu,Drinu. Operi noge u rijekama Bosna je æilimom zastrta."

        'ruka osiljena,drska.Stari most obori-bruka,
        najljepsa munara bio,opet bice-nasa odluka.

        06-15-2011 00:23 dolaf is offline Pregledaj poruke od dolaf Dodaj dolaf u listu prijatelja
        torres torres is a Male
        moforaja


        Poruka: 2147

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Pokoj ti dusi Davore

        06-15-2011 00:31 torres is offline Pregledaj poruke od torres Dodaj torres u listu prijatelja
        cema cema is a Male
        rodjeni


        Poruka: 923
        Location: Tako daleko ali sa rajom tako blizu

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Malo je rijeci sa kojima bi opisao bol za tobom druze !
        Pokoj ti dusi a familiji iskreno saucesce 26.gif 26.gif 26.gif 26.gif 26.gif 26.gif 26.gif 26.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif

        ___________________________________________________________________
        MOSTAR U SRCU VELEZ DO GROBA A POSLJE CEMO VIDJET 10.gif

        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane cema dana 06-15-2011 u 00:33.

        06-15-2011 00:31 cema is offline Posalji Email za cema Homepage of cema Pregledaj poruke od cema Dodaj cema u listu prijatelja
        tifoz tifoz is a Male
        mofo beba


        Poruka: 6
        Location: denmark

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Pokoj ti dusi skolski druze,porodici iskreno saucesce!!!

        ___________________________________________________________________
        panta rei

        06-15-2011 00:55 tifoz is offline Pregledaj poruke od tifoz Dodaj tifoz u listu prijatelja
        KULJE1969 KULJE1969 is a Male
        raja




        Poruka: 1794
        Location: Brace Krpo 19

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        33.gif 33.gif 33.gif 33.gif

        06-15-2011 00:56 KULJE1969 is offline Pregledaj poruke od KULJE1969 Dodaj KULJE1969 u listu prijatelja
        Muntahta Muntahta is a Female
        moforaja




        Poruka: 8342
        Location: Tamo gdje je moja dusa.

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Odlaze andjeli.Laka Ti zemlja moj druze. 33.gif

        ___________________________________________________________________
        Prestani brinuti o tome ko te ne voli
        ko ima vise ili ko sta radi.
        Umjesto toga pocni cijeniti odnose sa onima koji te vole.

        06-15-2011 01:30 Muntahta is offline Pregledaj poruke od Muntahta Dodaj Muntahta u listu prijatelja
        AeroKlub AeroKlub is a Male
        proplivo


        Poruka: 10
        Location: NY

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Laka ti zemlja

        06-15-2011 04:37 AeroKlub is offline Posalji Email za AeroKlub Pregledaj poruke od AeroKlub Dodaj AeroKlub u listu prijatelja
        green green is a Male
        Super Moderator


        Poruka: 7085
        Location: BiH

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Odlaze samo najbolji i to nije fer. 26.gif

        Dragi naš Davore, laka ti zemlja. Ne znam šta da kažem. Tuga i bol.

        R.I.P. 33.gif

        06-15-2011 07:13 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
        Ceznja Ceznja is a Female
        moforaja




        Poruka: 3970
        Location: Bogu iza noga

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Koliko samo tuge moze stati u jedan zivot...

        Pogotovo kad odlaze dragi ljudi, a Davor je bio jedan od njih...

        Tesko je povjerovati da nema covjeka uvijek raspolozenog za salu i punog pozitivnog humora...

        R.I.P. dragi Davore 33.gif

        ___________________________________________________________________
        "Ovdje noci nisu tako plave, ovdje sunce nema takav sjaj, ovdje nisu takve trave, ZEMLJO MOJA..."

        06-15-2011 07:50 Ceznja is offline Pregledaj poruke od Ceznja Dodaj Ceznja u listu prijatelja
        tvrancic tvrancic is a Male
        moforaja




        Poruka: 5017
        Location: Umag - Mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        „Otišo si Cernièane i ostavio nas skamenjene u ovoj fejsbuk avliji da se ibretimo i žalimo za tobom. I Carina je zanijemila, jer se sad nemaju s kime puškerati ni ovdje ni na forumu. Za mene lièno ostaje nada da æeš biti na rajskoj kapiji dežurni kad ja poðem, pa ako ne budem imao kartu, da æeš me uvesti preko veze. Poèivaj u miru dušo mostarska i mir tvojoj familiji i ožalošæenim prijateljima."
        „Pa zašto ovako dobri ljudi odlaze???Dragi Davore,tako si mi brzo prirastao srcu,a da se nikad lièno nismo ni upoznali. Malo ljudi to uspijeva, neka ti je laka zemlja“ .
        „Davora sam poznavao od malih nogu i odrasli smo u komšiluku. Odlaze naši Mostarci jedan po jedan na put bez povratka...“
        „Dragi Davore, svi prijatelji oko tebe i tvoja familija æe osjetiti ogromnu prazninu nakon što si otišao. A i svi oni koji su te poznavali i cijenili, bez obzira koliko se rijetko viðamo ovako razbacani po svijetu. Ni ovaj forum neæe biti isti bez tebe…“
        „Koliko puta smo sjedili na Stradunu , slušali Srðana i Bucu i valove mora našeg Dubrovnika .Bijaše virtualno, al' za nas stvarno. i uživali smo. Koliko noæi smo prièali do pred zoru i smijali se našem noænom bdijenju, dok drugi spavaju , ti i ja uživamo. Telefonski razgovori su nam bile komedija...oboje prièljivi, nismo dali jedno drugom doæi do rijeèi....i uvijek dogovori kako æemo u najljepšoj mahali, Cernici, popiti pravu kafu... Ostade nepopijena kafa i odlomljen dio Cernice za dušu nekoga, koji ju je toliko volio... Drug moj, fališ mi i duboko unutra osjeæam bol.“
        „Laka ti zemlja dragi moj 'moderatore tra-la-la', Puno si mi dana uljepšao ovdje na forumu, hvala ti. I meni i drugima, niko to nije znao uraditi kao ti, najgoru situaciju pretvoriti u šalu i dobronamjerno zezanje. Zato što si imao DUŠU.“
        „Odlaze samo najbolji i to nije fer.“

        Ovo su samo poneki komentari, od mora pristiglih nakon saznanja da si nas zauvijek napustio dragi Davore.
        Što reæi u trenucima kad nas nenadano napuste naši najdraži? Kako izraziti bol, tugu, zaprepaštenost?? Oduvijek je bilo: „O mrtvima sve najbolje“, meðutim, za tebe dragi Davore, i ne moramo probirati dobre osobine izmeðu ostalih. Tvoje su bile sve odreda ljudske, poštene, osjeæajne, pune razumijevanja prema svakomu. Nisam te poznavao dugo, tek nekih 2 godine; nisam te poznavao osobno – bili smo virtualni prijatelji. Meðutim, toliko si se usidrio u mojem i svim srcima raje sa foruma i facebook-a, da slobodno mogu reæi da te oduvijek poznajem i da si oduvijek bio pravi prijatelj, prava mostarska raja.
        Bio si sportaš, obožavao planinarenje. Koliko li si samo prelijepih slika s motivima svih svjetskih planina postavio na forumu. Duša ti je težila u visine, u planine. Nadam se da sada u miru obilazi sve svjetske vrhove – od Matterhorna do Mount Everesta.
        Do juèer smo jedno drugom kuckali poruke, do juèer smo se radovali tvom uspješnom oporavku od nedavne operacije, do juèer si se nadao da æeš uspjeti ovoga ljeta otiæi u svoj dragi Mostar. Ostade sve na željama, na nadi da æemo popiti tu kafu u Cernici, da æemo se do sita isprièati kad se susretnemo u Mostaru. Meðutim, siguran sam da je tvoja duša veæ u Mostaru, u Cernici. Èak što više znam da se nije ni micala otud. Koliko li smo se puta šalili i „prepirali“ oko toga koja je mahala bolja, veæa, u kojoj je bolja raja… Nedostajat æe mi to druženje s tobom. Nedostajat æe nam svima, tvoji komentari i šale, tvoj cernièki duh, tvoja briga za svakoga. Da te mogu vratiti Davore, sve svoje komentare bih prepravio. Sve bih ih naèinio takvima da ti gode, da ti srce naraste, da prevariš smrt. Nažalost, prošlost se na da mijenjati, a kako vidimo iz tvoga primjera buduænost nam je krajnje neizvjesna. Stoga nam ostaje sadašnjost, da tugujemo u boli zbog tvoga odlaska. Meðutim, ne brini dobri druže naš. Tvoj lik, tvoj duh, tvoje rijeèi nikada neæe izblijediti iz naših sjeæanja. Tvoj prepoznatljivi avatar æe nam uvijek ostati pred oèima. Siguran sam da æeš i gore biti najbolji moderator.
        Poèivaj u miru i neka ti je laka zemlja.

        ___________________________________________________________________

          06-15-2011 08:29 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
          Stranica (30): « prethodna 1 2 3 [4] 5 6 7 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
          Postavi novu temu Odgovori
          Go to:
          preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com