Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » TAZE IZ MAGAZE » Skandal u » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (6): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Behma Behma is a Male
rodjeni


Poruka: 766
Location: zemlja dembelija

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od klaudija:

    U Poèitelju se vije turska zastava ima mjesec dana.Ne proèitah na forumu da ikom smeta....


Ocito je i tebi smetao krst-kriz i hrvatska zastava koja se vijorila GODINAMA iznad starog grada..
Ovo su malo onako stavili za Tursku delegaciju da ih orasploze za bolje investiranje u B i H.
Znas kako nas narod kaze dvaput mjeri jednom sjeci ti ocito nisi ni premjerio i odmah si odsjekao onako po tvom ukusu .Ovo je bez aferima

07-03-2011 02:50 Behma is offline Pregledaj poruke od Behma Dodaj Behma u listu prijatelja
REALISTA REALISTA is a Male
samo sto nisam


Poruka: 1375
Location: Bosna i Hercegovina
pokretac teme Thread Started by REALISTA

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od klaudija:

    U Poèitelju se vije turska zastava ima mjesec dana.Ne proèitah na forumu da ikom smeta....


Mijesas jabuke i kruske. Hrvatska zastava se viori na svakoj kuci u BiH gdje god ima vise od 10% hrvata u opstini, pa opet niko nista. Kako bi bilo da na utakmici Hajduk - Porto u Splitu u sred kadra kamere bude postavljena velika bosansko-hercegovacka i muslimanska zastava (mjesec i zvijezda)? Izgledalo bi malo absurdno i zestoko-provokatorski.
Turska zastava u Pocitelju...interesantno kako vam te turske zastave bodu oci. Jesu li vas oni granatirali i protjerivali 1993. godine? Nisu, pa sta je onda tu provokatorski? Za Pocitelj i ima neke logike da se i stavi turska zastava s obzirom da je Turska i izgradila Pocitelj i vladala Pociteljom 500 godina. Ja priznajem samo jednu zastavu u ovoj drzavi, modra boja na bijelome platnu, sest ljiljana vezeno u zlatu, uvijek bila zastava drzave Bosne i Hercegovine.

07-04-2011 09:41 REALISTA is offline Pregledaj poruke od REALISTA Dodaj REALISTA u listu prijatelja
kliker kliker is a Male
bice nesto od mene


Poruka: 466
Location: Bjelušine

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Je si li mislijo na ovu zastavu? bih.gif

07-04-2011 10:50 kliker is offline Posalji Email za kliker Pregledaj poruke od kliker Dodaj kliker u listu prijatelja
refleksija refleksija is a Female
moforaja




Poruka: 3364
Location: dark side

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od REALISTA:

        citat od klaudija:

      U Poèitelju se vije turska zastava ima mjesec dana.Ne proèitah na forumu da ikom smeta....


    Mijesas jabuke i kruske. Hrvatska zastava se viori na svakoj kuci u BiH gdje god ima vise od 10% hrvata u opstini, pa opet niko nista. Kako bi bilo da na utakmici Hajduk - Porto u Splitu u sred kadra kamere bude postavljena velika bosansko-hercegovacka i muslimanska zastava (mjesec i zvijezda)? Izgledalo bi malo absurdno i zestoko-provokatorski.
    Turska zastava u Pocitelju...interesantno kako vam te turske zastave bodu oci. Jesu li vas oni granatirali i protjerivali 1993. godine? Nisu, pa sta je onda tu provokatorski? Za Pocitelj i ima neke logike da se i stavi turska zastava s obzirom da je Turska i izgradila Pocitelj i vladala Pociteljom 500 godina. Ja priznajem samo jednu zastavu u ovoj drzavi, modra boja na bijelome platnu, sest ljiljana vezeno u zlatu, uvijek bila zastava drzave Bosne i Hercegovine.


hajmo jedan paradoks...turci bili osvajaci prije 500 godina pa je o.k . sto se viori njihova zastava iako jesu ostavili ljepote kojima se divi cijeli svijet ali cinjenica je da su bili okupatori...pa eto i hrvatska bila okupator i ostavili zastave 35.gif hahahah
da se razumijemo. vec sam se izjasnila po pitanju zastava....
tu zastavu koju ti spominjes po ustavu nazalost ne priznaje niko....i meni je bila lijepa, ljepsa od ove ikar konzerve, ali ikar konzerva je svidjalo se to nama ili ne...zvanicna zastava nase drzave i tako se svi prema njoj trebamo odnosit...

___________________________________________________________________


    Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

    07-04-2011 11:38 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
    REALISTA REALISTA is a Male
    samo sto nisam


    Poruka: 1375
    Location: Bosna i Hercegovina
    pokretac teme Thread Started by REALISTA

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Moze, ja nemam nista ni protiv te kao zajednicke "vjestacke" zastave, samo da je hoce sva 3 naroda postivati i prihvatiti kao svoju zastavu...ali nazalost necemo zadugo gledati taj film...

    07-04-2011 11:48 REALISTA is offline Pregledaj poruke od REALISTA Dodaj REALISTA u listu prijatelja
    refleksija refleksija is a Female
    moforaja




    Poruka: 3364
    Location: dark side

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    prvo realista covjek treba da krene od sebe i poistovjeti se sa samim sobom a ne s tim kojem narodu pripada....jer tu pripadnost nije sam birao...the end...

    meni se gade i turkse i hrvatske zastave ali ne poistovjecujem se ja s njima niti poistovjecujem ovaj ili onaj narod...nego pojedince...

    ti kazes da si patriota a ja iz tvojih postova iskreno vidim nacionalizam...ne patriotizam...
    konstantno pises....oni tamo, ovi vamo...istocna strana nema jer kako ono "rimljani" ne daju itd...da li se ti mozes poistovjetiti s jednim pantelijom ili antom kao osobama koje dijele drzavu s tobom kao i sve probleme koji nas muce?! i oni s tobom...ako mislis da ne mozes onda jesi naconalista....

    ___________________________________________________________________


      Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

      07-04-2011 12:01 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
      REALISTA REALISTA is a Male
      samo sto nisam


      Poruka: 1375
      Location: Bosna i Hercegovina
      pokretac teme Thread Started by REALISTA

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ja nemam nista protiv Ante, ali nazalost realnost je da je Ante izbacio Muju iz kuce jer se Anti nije svidjelo Mujino ime...

      07-04-2011 12:15 REALISTA is offline Pregledaj poruke od REALISTA Dodaj REALISTA u listu prijatelja
      arsenal arsenal is a Male
      avenija kruzno


      Poruka: 128
      Location: uk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      cekaj, drug. ako je to tako, zasto se onda momci u bergenu od 17, 18 godina koji dodju na velezovu crvenu noc od oca bosnjaka i majke bosnjakinje - zovu bosnjaci? zar oni ne bi trebali biti norveski muslimani?

      brate mili, pa dokle vise te lazne tolerancije i dvostrukih arshina? u bih su znaci svi bosnjaci samo razlicith vjera? a to ipak ne vazi za haminog sina ibru rodjenog 1993 u skandinaviji, americi ili australiji? on je bosnjak? kako?

      necu biti lazno toleratan nego cu reci da ne znam ko mi je odvratniji - listicke ustashe ili gatachki cetnici. ah, da ne zaboravim i podvleshke i gatacke balije, mislim da su dovoljno pokazali ko su i sta su.
      elem, kakvi god da su, ne mozes im osporiti stranu zastavu na stadionu. mozes im iosporiti milijardu stvari, ali ovu ne mozes. kakve veze ima sto je hrvatska? je li ustaska? nije. je li zastava strane drzave? jeste , isto ko i britanska kod nas, hmmm pa i turska. sta, nije kao nikad bilo turskih zastava u red army? ahaaaa, nije. uostalom koja je to zastava hrvatske nacije u bih? ako se ljiljani uz zastavu bih mogu nositi na utaknmice, sto onda ne bi mogla sahovnica, ali ne ona drzavna nego simbol hrv.naroda u bih?

      ovo opet otvara neku drugu temu, ali mislim da je ne treba otvarati jer je dijalog na ovom forumu odavno otisao u prkno. tema bi se zvala "koliko i9ma gradjanskog rata u agresiji na bih i koliko ima agresije u gradjanskom ratu u bih"

      jer je logicno reci - je li bila agresija? jeste! vojske srbije i hrvatske su zvanicno bile na bih tlu. doduse, srbi su se zvanicno povukli krajem maja 1992....ali javna je tajna da su pomagali logistikom i svim drugim. sa druge strane, ne sumnjam da su neke mudzahedinske grupe iz svojih zemalja, bliske sopstvenim eksremistickim vlastima, takodje uz dozvolu svoje drzave stavile se u usluge bosanskih muslimana. jesu li odna sirija ili pakistan izvrsile neku vrstu agresije na bih?
      gradjanski rat? imas hrvata koji zivi u zap.hercegovini. tu mu je zivio deda i deda njegovog deda. vjerovatno i deda od dede njegovog dede. i kako sad dodje neki od oca sandzaklije i akz\e - ako ti se ne svidja MOJA drzava, preseli se"????????????
      ista situacija i sa dedom od dede dedinog dede u istocnoj hercegovini. kako njemu moze neko reci da se preseli ako mu se ne svidja...heeeej, to je DEDOVINA NJEGOVOG PRADEDE!!!
      i zar nije malo bizarno poruciti pripadnicima dva od tri naroda, poruciti onima koji cine mnogo vise od pola populacije u drzavi - ako vam se ne svidja , iselite se! dsta to znaci? ako vam se ne svidja,m iselite se, taman ostaju prazni stanovi za sandzaklije? po tom rezonu ce sandzaklije za 30 godina biti starosjedioci MOJE drzave????


      kao i mnogo puta do sad, opet napominjem - necu da me neko shvati pogresno: ja bih da imam moc hipnotizera, odmah hipnotisao kolektivno sve srbe iz RS da glasaju za ukidanje RS i za ostanak u BiH. ja sam za unitarnu BiH. ali s druge strane, ako 70% populacije to en zeli, u cemu je problem? zasto silom tjerati? ja realno ne mogu reci da mrzim, ali ne volim srbiju. ne volim srbijance, bili to srbi iz shumadije ili muslimani iz sandzaka. previse su mi interesdzije svi ti srbijanci, isti su, jednako ce te zajebati srbin iz shumadije kao i musliman iz sandzaka. naravno, ima izuzetaka. divnih ljudi s kojima se druzim. ali generalno, srbijanci su gola govna i nije mi jasno kako neko iz RS moze da kaze da je to "njegov narod". meni vala nije. moj narod je onaj s kojim dijelim mentalitet i slicne afinitete. moj narod je beni dzeba s avenije. moj narod je ivan vladic i nedim mrkonjic. zoka laketa i denis kajtaz. i ostali, da ih ne nabrajam. moj narod nisu ovi kokoshari ovde, sa casnim izuzecima. stoga, RS-u bi bilo mnogo pametnije kako u slicnostima mentaliteta tako i u ekonomskom smislu (govno ce se oni probiti s bilo cim u srbiji kad ih srbija tretira kao strance) da se okrene BiH. ali problem okretanja ka BiH opet lezi u zacaranom krugu: nece da se okrenu BiH dok god se osudjuju cetnikluk i ustashluk a na baliluk se ipak gledam malo vise blagonaklono. ja napisah kolumnu o zlocincu mladicu i u tekstu negdje u slicnom kontekstu spomenuh nasera orica, i vidjeh na jednom fb komentar- ma super je napisao, ali eto, ipak mu je i naser zlocinac (?????) . Molim? kako nije??? kakvi su to dupli arshini??? je li maniu zlocinac od mladica? jeste, ako prebrojavamo tijela. je li isto djubre i ista zvijer? dakako. ko garantuje da ne bi isto to uradio da je bio u istoj prilici?

      i tako, srbi bjeze od takvih "tolerantnih" bosnjaka kojima je naser u stvari heroj, a bosnjaci bjeze od onih koji velicaju srebrenickog monstruma na isti nacin. znaci, sve sto radimo, radimo isto jedni drugima. taj isti alija izetbegovic je jedna balijetina koja je, ako vas pamcenje ne vara - prodala mostar. zrtvovao je mostarske muslimane jer nikad nisu bili tako poslusni prema njemu kao ostali. djubre jedno je sopstveni narod zrtvovalo, isto kao sto su karadzic i mladic ucinili - ostavili su srbima u amanet oreol genocidnog naroda zbog njih par budala, majku im vazda jebem. i onda kazu o pokojniku sve najljepse??? daBogda ni na onom svijetu svi koji su odgovorni za ratove - nikad mira ne imali. ni alija ni slobo ni franjo ni ovi sto ce tek poumirati!!!!!
      A vi slobodno otvarajte temu o Aliji na in memoriam i os6tavljajte ruze, pa se cudite sto kazu d je forum malo zeleniji nego sto bi trebao biti..


      Odavno nisam procitao bolji post 10.gif

      ___________________________________________________________________
      arsenal

      07-04-2011 12:15 arsenal is offline Pregledaj poruke od arsenal Dodaj arsenal u listu prijatelja
      kliker kliker is a Male
      bice nesto od mene


      Poruka: 466
      Location: Bjelušine

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      A ko pobjedi na onoj utakmici u širokom

      07-04-2011 12:20 kliker is offline Posalji Email za kliker Pregledaj poruke od kliker Dodaj kliker u listu prijatelja
      refleksija refleksija is a Female
      moforaja




      Poruka: 3364
      Location: dark side

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od REALISTA:

        Ja nemam nista protiv Ante, ali nazalost realnost je da je Ante izbacio Muju iz kuce jer se Anti nije svidjelo Mujino ime...



      e vidis....samom tom recenicom dokazao si da si nacionalista....nisu svi ljudi isti i ne mozes sve ljude staviti u isti kos....po tebi ispada da su svi hrvati ustase i svi srbi cetnici....ako tako razmisljas ne razlikujes se od bilo kog drugog nacionaliste...

      ta realnost o kojoj ti pricas nije realnost....nego iluzija da ako se neko zove ante ne mzoe biti dobar covjek....takav nacin razmisljanja nije zdrav....i dok je ljudi kao sto si ti...nemoj se cuditi onda zasto se viore hrvatske zastave....jer i tamo neki ante ima isto misljenje o nekom muji....sebe si automatski stavio u istu ravan...

      ___________________________________________________________________


        Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

        07-04-2011 12:27 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
        REALISTA REALISTA is a Male
        samo sto nisam


        Poruka: 1375
        Location: Bosna i Hercegovina
        pokretac teme Thread Started by REALISTA

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        0:0

        07-04-2011 12:29 REALISTA is offline Pregledaj poruke od REALISTA Dodaj REALISTA u listu prijatelja
        REALISTA REALISTA is a Male
        samo sto nisam


        Poruka: 1375
        Location: Bosna i Hercegovina
        pokretac teme Thread Started by REALISTA

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Citiram rijeci iz svoje recenice iz prijasnjeg posta "nemam ja nista protiv ANTE", ali imam protiv Ante koji je nacionalista i koji nije sa suzivot sa drugim narodima. Ti Refleksija samo procitas izmedju redova izgleda. Mozda bi ti voljela da sam nacionalista, ali moram te razocarati...nisam 01.gif Eto ja to tebi moram sad i FIGURATIVNO objasnjavati 01.gif

        07-04-2011 12:36 REALISTA is offline Pregledaj poruke od REALISTA Dodaj REALISTA u listu prijatelja
        refleksija refleksija is a Female
        moforaja




        Poruka: 3364
        Location: dark side

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        pa nisi napisao tako realista....sta sam ja pogresno procitala molim te....ne bih voljela da si nacionalsita.....jer ih ima za izvoza nazalost...a ti to jesi....svakim postom to dokazujes....


        Ja nemam nista protiv Ante, ali nazalost realnost je da je Ante izbacio Muju iz kuce jer se Anti nije svidjelo Mujino ime... - jesi li ti ovo napsiao ili sam ja corava 14.gif

        ___________________________________________________________________


          Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

          07-04-2011 12:56 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
          REALISTA REALISTA is a Male
          samo sto nisam


          Poruka: 1375
          Location: Bosna i Hercegovina
          pokretac teme Thread Started by REALISTA

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Bice da je to drugo, provjeri dioptriju jer ja ne vidim nista nacionalisticki u tom postu. 01.gif
          Nisam uvrijedio nijedan narod, samo sam ti naveo jedan FIGURATIVAN primjer 13.gif

          broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane REALISTA dana 07-04-2011 u 13:21.

          07-04-2011 13:16 REALISTA is offline Pregledaj poruke od REALISTA Dodaj REALISTA u listu prijatelja
          torres torres is a Male
          moforaja


          Poruka: 2147

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Odmah sam znao da je primjer bio figurativan

          07-04-2011 13:26 torres is offline Pregledaj poruke od torres Dodaj torres u listu prijatelja
          kliker kliker is a Male
          bice nesto od mene


          Poruka: 466
          Location: Bjelušine

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          A ja znam jednog Antu što je Mujo izbacio iz kuæe.
          bièe da su pobrkali uloge 13.gif

          07-04-2011 14:24 kliker is offline Posalji Email za kliker Pregledaj poruke od kliker Dodaj kliker u listu prijatelja
          metallica metallica is a Male
          moforaja




          Poruka: 8228
          Location: CH.WILLA(uglavnom)

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          na zalost i Anto je Mujo i Mujo Antu i Mujo Peru i Pero i Antu i Muju izbacivao iz kuca i pljackao itd. tu nema sta da se kaze

          nema vjerske skupine u BiH koja nije nastradala i bivala tjerana iz svojih kuca i pljackana 21.gif

          ___________________________________________________________________

            07-04-2011 16:14 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
            metallica metallica is a Male
            moforaja




            Poruka: 8228
            Location: CH.WILLA(uglavnom)

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od metallica:

              na zalost i Anto je Muju i Mujo Antu i Mujo Peru i Pero i Antu i Muju izbacivao iz kuca i pljackao itd. tu nema sta da se kaze

              nema vjerske skupine u BiH koja nije nastradala i bivala tjerana iz svojih kuca i pljackana 21.gif





              Za "Hrvate iz BiH" tj. Bosanske Katolike znam 100% da su "domorodci" kao i muslimani koji su dolaskom Turaka prihvatili Islam a dotle su pripadali ili Katolicima ili Bogumilima

              jedino za Srbe nisam siguran oni bi mogli biti "doseljenici" tj. da su posle Kosovske bitke nagrnuli ovamo a posle su i sa Turcima dolazili

              ___________________________________________________________________

                07-04-2011 16:21 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
                kliker kliker is a Male
                bice nesto od mene


                Poruka: 466
                Location: Bjelušine

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                karu da je široki bio bolji cjelu utakmicu
                a zastavu èe nositi i u ljubljanu

                07-04-2011 16:27 kliker is offline Posalji Email za kliker Pregledaj poruke od kliker Dodaj kliker u listu prijatelja
                abraxas abraxas is a Male
                moforaja




                Poruka: 6999
                Location: Jazzbina Abraxas

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                U nedostatku opšteg razvitka razvijanje zastave može proæi kao nadomjestak......... 01.gif

                07-04-2011 16:33 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
                Stranica (6): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
                Postavi novu temu Odgovori
                Go to:
                preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com