Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » TAZE IZ MAGAZE » Biseri sa feral-PROLJEVsak.info (bljesak) web portala » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (3): [1] 2 3 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
REALISTA REALISTA is a Male
samo sto nisam


Poruka: 1375
Location: Bosna i Hercegovina

Biseri sa feral-PROLJEVsak.info (bljesak) web portala Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Otvaram temu da se ovdje postavljaju smijesni i absurdni clanci sa feral-proljevsak.info...pardon, bljesak.info.
Evo za pocetak jedan "novopeceni" clanak:

Maršal Tito zamijenjen Hujkom

    http://bljesak.info/web/article.aspx?a=7b02123e-10c5-4a6a-8f52-a338d006b65d&c=a76d03e1-6e68-46ef-9626-00aa1c12c7ae


Vidi ko je nasao pisati o mijenjanju ulica. 13.gif 13.gif
Rodjeni sam mostarac a kad predjem u "novopeceni" dio grada upitam se jesam li u Budimpesti ili u Zagrebu kad ugledam tamo nekakve Zrinske i Fra-Fra koji i te kako imaju veze sa Mostarom 13.gif 13.gif

07-22-2011 09:33 REALISTA is offline Pregledaj poruke od REALISTA Dodaj REALISTA u listu prijatelja
Provler2 Provler2 is a Male
moforaja




Poruka: 3154
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ne kontam??? Jeli istina ili nije ?

07-22-2011 10:00 Provler2 is offline Pregledaj poruke od Provler2 Dodaj Provler2 u listu prijatelja
kliker kliker is a Male
bice nesto od mene


Poruka: 466
Location: Bjelušine

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Jest istina je što kaže realist
ima zrinjskog ulica u mostaru djeli je popola s nakvim frankopanom
a ima i fratra milièevièa

07-22-2011 13:21 kliker is offline Posalji Email za kliker Pregledaj poruke od kliker Dodaj kliker u listu prijatelja
zappa zappa is a Male
brato




Poruka: 538
Location: evropska unija

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Hujki svaka cast i kapa dole,ali zar nije sjeverni logor dobio ime po njemu......Drug Stari je dio istorije i ne treba ga dirati,pogotovo sto je i nas grad dio te "crvene" istorije....

___________________________________________________________________
arguing over the internet is like a participating at the Special Olympics.Even if you win ... you are still retarded

07-22-2011 13:51 zappa is offline Posalji email za zappa Pregledaj poruke od zappa Dodaj zappa u listu prijatelja
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7086
Location: BiH

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ovako je najbolje:

    http://www.slobodnadalmacija.hr/Split/tabid/72/articleType/ArticleView/articleId/136130/Default.aspx

___________________________________________________________________

    07-22-2011 14:15 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
    REALISTA REALISTA is a Male
    samo sto nisam


    Poruka: 1375
    Location: Bosna i Hercegovina
    pokretac teme Thread Started by REALISTA

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Sumnjam da su i htjeli promjeniti to ime ulice. Poenta je KO pise o mijenjanju ulica...neko ko je pola grada unakazio sa nekakvim licnostima koji nemaju veze sa Mostarom, sta vise unakazili su grad sa nekim zlocincima 21.gif
    Pa gdje to ima, sunce mu zarko 14.gif 21.gif

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane REALISTA dana 07-22-2011 u 15:17.

    07-22-2011 15:15 REALISTA is offline Pregledaj poruke od REALISTA Dodaj REALISTA u listu prijatelja
    Viribus Viribus is a Male
    moforaja


    Poruka: 5295

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od REALISTA:

      Sumnjam da su i htjeli promjeniti to ime ulice. Poenta je KO pise o mijenjanju ulica...neko ko je pola grada unakazio sa nekakvim licnostima koji nemaju veze sa Mostarom, sta vise unakazili su grad sa nekim zlocincima 21.gif
      Pa gdje to ima, sunce mu zarko 14.gif 21.gif


    Možda suza tebe zloèinci, a za druge nisu, ne možeš tako gledat na te promjene, dosta je jednoumlja bilo, neka svako poštuje svoje i bit æe dobro svakome.

    07-22-2011 23:48 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
    KULJE1969 KULJE1969 is a Male
    raja




    Poruka: 1794
    Location: Brace Krpo 19

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ili da se park zove Zrinjevac isto kao park u Zagrebu.

    07-23-2011 02:34 KULJE1969 is offline Pregledaj poruke od KULJE1969 Dodaj KULJE1969 u listu prijatelja
    refleksija refleksija is a Female
    moforaja




    Poruka: 3364
    Location: dark side

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Viribus:

          citat od REALISTA:

        Sumnjam da su i htjeli promjeniti to ime ulice. Poenta je KO pise o mijenjanju ulica...neko ko je pola grada unakazio sa nekakvim licnostima koji nemaju veze sa Mostarom, sta vise unakazili su grad sa nekim zlocincima 21.gif
        Pa gdje to ima, sunce mu zarko 14.gif 21.gif


      Možda suza tebe zloèinci, a za druge nisu, ne možeš tako gledat na te promjene, dosta je jednoumlja bilo, neka svako poštuje svoje i bit æe dobro svakome.


    viribus, ne mogu vjerovat ali slozit cu se s realistom....istorijski gledano...u mostaru ima ulica koje nose nazive najvecih zlocinaca.....i naziva ulica koje su promjenjenje da bi se zapisao teritorij....to nije u redu niti moze biti u redu.....i to nisu promjene koje su se desile diplomatskim putem ako cemo realno nego na jedan posve paktski nacin....mislim ono kao kerovi i to....pa jedan copor ovamo zapisa a drugi tamo i tako u krug...i dobijemo nakaradu od grada....i ne vidim nikakvo postovanje prvenstveno prema gradu i mostarcima s ovim nazivima ulica....

    ___________________________________________________________________


      Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

      07-23-2011 07:11 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
      Viribus Viribus is a Male
      moforaja


      Poruka: 5295

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      zašto bi nekom smetalo da od mosta do Tekije ulica nosi Hujkino ime, mali je to problem za ovaj grad jer postoje veæi problemi od toga( Mi više i nemamo svoj grad, pa što bi nam onda smetala imena ulica sa nekim ne poželjnim imenima.) na bilo kojoj strani. Meni osobno više ti nazivi ne znaèe ništa, moj problem je što smo mi u svom gradu postali manjina.

      07-23-2011 08:25 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
      refleksija refleksija is a Female
      moforaja




      Poruka: 3364
      Location: dark side

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od Viribus:

        zašto bi nekom smetalo da od mosta do Tekije ulica nosi Hujkino ime, mali je to problem za ovaj grad jer postoje veæi problemi od toga( Mi više i nemamo svoj grad, pa što bi nam onda smetala imena ulica sa nekim ne poželjnim imenima.) na bilo kojoj strani. Meni osobno više ti nazivi ne znaèe ništa, moj problem je što smo mi u svom gradu postali manjina.


      ne pricam uopste sad o preimenovanju titove ulice sto bi bio apsurd nego preimenovanju ostalih ulica bez odluka gradskog vijeca prije 15 i kusur godina....i sad se poteze pitanje kako ce se neka ulica preimenovati bez odluke gradskog vijeca....a prije 15 goidna se to radilo tipicnim zapisavanjem teritorija.....i pri tom ne vodeci racuna uopste o imenima ljudi i njihovm znacaju za ovaj grad....meni smeta ulica mile budaka....meni smeta naziv park zrinjevac....

      titova ulica ce uvijek ostati titova...isto kao i titov most isto kao i avenija a ne ulcia kralja tomislava itd...meni znace nazivi...jer svaka ulica treba da ima mostarski duh u sebi a ne da nosi nazive zlocinaca....svakm mostarcu smetaju ovi nazivi ulica i ni jednog mostarca neces cut da kaze idem u ulicu kralja tomislava nego odo do avenije....
      i ne pricam ni ja o problemima koje ovaj grad ima....daleko od toga d je ovo jedna od najvecih prblema ali tema je o tome pa na tu temu i pisem...nije u redu niti ce ikad biti u redu da nas mostar ima ulice zlocinaca poput mile budaka

      ___________________________________________________________________


        Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

        07-23-2011 08:37 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
        abraxas abraxas is a Male
        moforaja




        Poruka: 6999
        Location: Jazzbina Abraxas

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Ulice su promijenile izgled udruženim pothvatom jakih oružanih snaga,vrlih urbanista i ruralnih intelektualaca. Nisu to više stare ulice i ovo nije Mostar.
        P.S. Umjesto novih tabla nek Seljaèko vijeæe brine o kanalizaciji i šahtovima!

        07-23-2011 10:22 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
        Morpheus
        tozzinjo



        Poruka: 1137

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od Viribus:

              citat od REALISTA:

            Sumnjam da su i htjeli promjeniti to ime ulice. Poenta je KO pise o mijenjanju ulica...neko ko je pola grada unakazio sa nekakvim licnostima koji nemaju veze sa Mostarom, sta vise unakazili su grad sa nekim zlocincima 21.gif
            Pa gdje to ima, sunce mu zarko 14.gif 21.gif


          Možda suza tebe zloèinci, a za druge nisu, ne možeš tako gledat na te promjene, dosta je jednoumlja bilo, neka svako poštuje svoje i bit æe dobro svakome.


        znaci treba da nas boli 38.gif sto usred bosne i hercegovine U GACKU covjek optuzen za genocid, pod imenom ratko mladic, na autobuskoj stanici(koja nije privatna nego valjda drzavna, majku mu) ima svoje plakate pod nazivom "nas heroj"???

        te fore "danas nema jednoumlja" su toliko izlizane da mi se povraca. sta sad? nema jednoumlja pa tom logikom mozemo reci " mozda je hitler za vas zlocinac, ali za nas 50.000 nacista iz njemacke - nije. ne mozete gledati tako na promjene, dosta je jednoumlja bilo, mi postujemo hirtlera, nek svako postuje svoje" ????


        meni ne smeta ulica kralja tomislava niti slicna imena. iskren da budem, ne podrzavam ali me bas zaboli neka stvar kako se ulica zove dok direktno nije u opoziciji sa mojim slobodarskim misljenjem.

        ALI

        kad ulica nosi ime mile budaka, osvjedocenog ubice i saradnika nacista - to se bas ne moze pravdati izlizanom forom " mozda je za vas zlocinac, za druge nije"..iduci ISTOM LOGIKOM, i hitler za neke ljude nije bio zlocinac...niti ej dan danas.
        iduci tom logikom, hajmo onda proglasiti ratka mladica za sveca , jer je ja mislim posle novaka djokovica - najpopularniji srbin (tuzno ali istinito)...pa samo kad se sjetim pavelica i onih filmova bacanja cvijeca pred njemacke tenkove u zagrebu...hajmo rbate mili pokrenuti akciju da se pavelicu da najveci trg u zagrebu??? jer, sudeci po logici koju si sam izrekao ovde - mozda je pavelic za nekog zlocinac, ali ocigledno za druge nije..i to za veliku vecina zagreba iz 1941, sudeci po starim filmovima.

        nemojte molim vas te supljake. onog mostara vise nema i nece ga biti. mi to danas zovemo avenija ali nasa djeca ce to zvati kralja tomislava. mostar je umro svugdje osim u srcima i albumima starih slika i forumima poput ovog....sa tim smo s eve cpomirili, ali ne udarajte du,mine kako je , eto, mile budak za nekog zlocinac ali za drugog nije...

        ___________________________________________________________________



          ...vise sam zaboravio nego sto su mnogi procitali ...

            nije mostar vise ona djevojka bujnih njedara, zanosnih kukova i socnih usta. danas je mostar cangrizava stara baba koja se sjeca kako je nekad bila ljepotica.

          07-24-2011 03:22 Morpheus is offline Pregledaj poruke od Morpheus Dodaj Morpheus u listu prijatelja
          Viribus Viribus is a Male
          moforaja


          Poruka: 5295

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          zašto bi ga Hrvati i Bošnjaci proglasili svecem?, Srbi su to veæ davno uèinili. Šta bi znaèila rijeè druga dva naroda da je on zloèinac za nji, bili ga Srbi prestali smatrati herojem svog naroda.?

          mislim da ti guraš šupljake i nitko više, a što se tièe imena ulica neka stavlja svatko svaèije ime za koje misli da je zaslužio, jer nije pojedinac taj koji uzme tablu i okaèi je na zid i kaže ova ulica æe se od danas zvati tako, ipak o tome odluèuju malo veæe dinstance.

          07-25-2011 00:00 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
          REALISTA REALISTA is a Male
          samo sto nisam


          Poruka: 1375
          Location: Bosna i Hercegovina
          pokretac teme Thread Started by REALISTA

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Nisu samo za mene zlocinci, oni su zlocinci za sve normalne ljude na svijetu. Uostalom, trebaju SVI gradjani u gradu da se dogovore oko imena ulica, a ne onako hinjski odmah 1993. godine poskidati stare nazive ulica i postaviti neka imena koja nemaju veze sa Mostarom. Ja sam opet optimista, kad stvari dodju na svoje vratit ce se opet stara imena ulica, pa taman bilo to i za 50 godina.

          07-25-2011 08:39 REALISTA is offline Pregledaj poruke od REALISTA Dodaj REALISTA u listu prijatelja
          Viribus Viribus is a Male
          moforaja


          Poruka: 5295

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od REALISTA:

            Nisu samo za mene zlocinci, oni su zlocinci za sve normalne ljude na svijetu. Uostalom, trebaju SVI gradjani u gradu da se dogovore oko imena ulica, a ne onako hinjski odmah 1993. godine poskidati stare nazive ulica i postaviti neka imena koja nemaju veze sa Mostarom. Ja sam opet optimista, kad stvari dodju na svoje vratit ce se opet stara imena ulica, pa taman bilo to i za 50 godina.



          kako da se dogovore u Mostaru kad je 93 trajao rat i grad podjeljen kao i danas. svatko svoju priliku iskoristio.

          lijepo je biti optimista 10.gif

          07-25-2011 08:52 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
          green green is a Male
          Super Moderator


          Poruka: 7086
          Location: BiH

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od Viribus:

            ..., jer nije pojedinac taj koji uzme tablu i okaèi je na zid i kaže ova ulica æe se od danas zvati tako, ipak o tome odluèuju malo veæe dinstance.


          Trenutno odluèuju seljaèine s gutom para u džepovima, u svakom gradu u BiH (i na Balkanu).

          ___________________________________________________________________

            07-25-2011 08:57 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
            REALISTA REALISTA is a Male
            samo sto nisam


            Poruka: 1375
            Location: Bosna i Hercegovina
            pokretac teme Thread Started by REALISTA

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Dzaba ti Viribuse novi nazivi kad je ljudima u glavi i dalje Avenija (primjer) Avenija, a te nove nazive ulica baci u vodu...

            07-25-2011 09:08 REALISTA is offline Pregledaj poruke od REALISTA Dodaj REALISTA u listu prijatelja
            Viribus Viribus is a Male
            moforaja


            Poruka: 5295

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od REALISTA:

              Dzaba ti Viribuse novi nazivi kad je ljudima u glavi i dalje Avenija (primjer) Avenija, a te nove nazive ulica baci u vodu...



            nemam ja šta baciti kad i ne znam gdje je koja ulica, i za mene postoje stari nazivi i tako ih i zovem,

            07-25-2011 09:21 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
            kliker kliker is a Male
            bice nesto od mene


            Poruka: 466
            Location: Bjelušine

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            tako je
            isto ko i meni vase miskina u sarajevu
            nikako da svarim ono ferhadija

            07-25-2011 09:22 kliker is offline Posalji Email za kliker Pregledaj poruke od kliker Dodaj kliker u listu prijatelja
            Stranica (3): [1] 2 3 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
            Postavi novu temu Odgovori
            Go to:
            preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com