Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » ZABAVA » SPORT » Americki fudbal u BiH » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
KAF Sarajevo Spartans
SexNepoznat



Poruka: 2
Location: Sarajevo

Americki fudbal u BiH Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Postovani Mostarci!

Bez namjere da ikoga vucem za jezik i vucem paralele izmedju ragbija i americkog fudbala, zelim da vas informisem da se i u BiH poceo razvijati americki fudbal. U Hrvatskoj liga postoji 4-5 godina, u Srbiji postoje vec 3 lige (Sjever, Centar i Jug)jos od 2001., pa je bio red i na nas da pocnemo sa ovom praksom. KAF Sarajevo Spartans je jedini klub u BiH u ovom trenutku. Da bi mogli osnovati ligu i igrati na medjunarodnim takmicenjima, potrebno je da formiramo barem 5 klubova. Pozivam vas ovom prilikom da skupite grupu ljudi koji vole i prate americki fudbal te bi se voljeli baviti tim sportom. Sarajevo Spartans ce pomoci na svaki moguci nacin formiranje novih klubova.

    http://sarajevospartans.blogger.ba
je nasa info blogger stranica.
Sta mislite, ima li sanse da i mi za 10 godina posaljemo klub na neko kontinentalno takmicenje, kao sto su to uradili srbi ove godine, kada su Mitrovicki Veprovi igrali u finalu protiv London Blitz-a?

Veliki pozdrav svima!

10-04-2011 16:24 KAF Sarajevo Spartans is offline Posalji email za KAF Sarajevo Spartans Homepage of KAF Sarajevo Spartans Pregledaj poruke od KAF Sarajevo Spartans Dodaj KAF Sarajevo Spartans u listu prijatelja
Mesha Mesha is a Male
bice nesto od mene




Poruka: 439
Location: tu je blizu

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Sobzirom kako moji napadaci ciljaju,ja se odmah prijavljujem
nije sala titemi 26.gif
Javi se na pp pa da se dogovaramo 33.gif

___________________________________________________________________
NEMOJ DA TE STRAH OD PORAZA SPRIJEÈI DA ZAIGRAŠ

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Mesha dana 10-04-2011 u 23:32.

10-04-2011 23:30 Mesha is offline Pregledaj poruke od Mesha Dodaj Mesha u listu prijatelja
abraxas abraxas is a Male
moforaja




Poruka: 6999
Location: Jazzbina Abraxas

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Spartaèe, u mjestu gdje živim u Slo postoji klub amerièkog gombanja. Ponekad odgledam trening kad me pas izvede u šetnju. Da vas povežem i da se odigra meðunarodna utakmica?? Kad si poèeo ovu temu de ti nama razloži u èemu je fazon. Ja vidim samo neko naguravanje . Šta mu znaèe ona polja i slièno....

10-05-2011 14:44 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
chaba chaba is a Male
moforaja




Poruka: 2558
Location: EU

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ja odgledao sad par utakmica sa svjetskog, fora je, zanimljivo.
Jel jedina razlika što u amerièkom nema nabijanja lopte naprijed?

10-05-2011 14:50 chaba is offline Pregledaj poruke od chaba Dodaj chaba u listu prijatelja
KAF Sarajevo Spartans
SexNepoznat



Poruka: 2
Location: Sarajevo
pokretac teme Thread Started by KAF Sarajevo Spartans

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Hahahaha, americko gombanje, dobar! XD
U principu, imas 4 pokusaja da predjes 10 jardi (1 jard = 0,91 metar). Kad predjes, imas jos 4 pokusaja za jos 10 jardi i sve tako dok ne dodjes u end zonu, ili dok ne uspijes nakon 4. pokusaja preci tu udaljenost. Lopta se moze baciti naprijed samo od strane Quarterback-a. Iako je nastao od ragbija, veeelike su razlike izmedju ova dva sporta.
Abraxas, Slovenacka liga je prejaka. Zagreb Patriotsi igraju tamo nekad jer im je Hrvatska liga preslaba. Neka prodje jos koja godina dok odigramo protiv slovenaca :)
Ljudi pocnite skupljati timove, predvidja se pravi boom ovog sporta u narednih nekoliko godina.

10-05-2011 15:38 KAF Sarajevo Spartans is offline Posalji email za KAF Sarajevo Spartans Homepage of KAF Sarajevo Spartans Pregledaj poruke od KAF Sarajevo Spartans Dodaj KAF Sarajevo Spartans u listu prijatelja
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7086
Location: BiH

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

I evo ga... došao je i taj dan... 10.gif nakon što je neki zaljubljenik ovog sporta prije godinu i po pisao na Moforaji...

Prva utakmica amerièkog nogometa u BiH

UTAKMICA AMERIÈKOG FUDBALA U BIH
Sarajevo Spartansi igraju protiv Sofia Bearsa iz Bugarske

Na stadionu Otoka u subotu, 23. juna u 15.00 sati bit æe odigrana prva utakmica amerièkog fudbala u Bosni i Hercegovini.
Susret æe odigrati prvi klub amerièkog fudbala u BiH - Sarajevo Spartans i Sofia Bears iz Bugarske.

Utakmica æe biti odigrana pod pokroviteljstvom Opæine Novi grad Sarajevo u sklopu manifestacije "Novigradski dani".

Opširnije:

    http://www.klix.ba/sport/sarajevo-spartansi-igraju-protiv-sofia-bearsa-iz-bugarske/120620122

___________________________________________________________________

    06-20-2012 18:18 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
    bjelopoljac bjelopoljac is a Male
    bice nesto od mene


    Poruka: 350
    Location: USA

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Hajde nek se i to dogodi. Ja ovamo lomim koplja sa ovim amerima da ih naucim da soccer je fudbal, a ono njihovo guranje americki fudbal, a gle sada kod nas se pocelo igrati. Ja to pratim redovno ovdje (TV i ponekad uzivo), i skonto sam sta je pisac htio reci, ali ne moze sa nasom loptom.

    06-20-2012 18:42 bjelopoljac is offline Pregledaj poruke od bjelopoljac Dodaj bjelopoljac u listu prijatelja
    capljinac capljinac is a Male
    raja




    Poruka: 1676
    Location: na Neretvi

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ako nekome treba kicker 10.gif samo zovite, eto me 10.gif

    FORZA SPARTANS-i dok ne zaforcamo RED-sima iz Mostara 10.gif akoBogda

    ___________________________________________________________________
    Kamen,krs i maslina
    vinograd i Neretva
    najljepsa je zemlja ta
    moja Hercegovina.

    06-20-2012 18:47 capljinac is offline Pregledaj poruke od capljinac Dodaj capljinac u listu prijatelja
    bjelopoljac bjelopoljac is a Male
    bice nesto od mene


    Poruka: 350
    Location: USA

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Sta bi sa ovom utakmicom, odigra li se?

        citat od green:

      I evo ga... došao je i taj dan... 10.gif nakon što je neki zaljubljenik ovog sporta prije godinu i po pisao na Moforaji...

      Prva utakmica amerièkog nogometa u BiH

      UTAKMICA AMERIÈKOG FUDBALA U BIH
      Sarajevo Spartansi igraju protiv Sofia Bearsa iz Bugarske

      Na stadionu Otoka u subotu, 23. juna u 15.00 sati bit æe odigrana prva utakmica amerièkog fudbala u Bosni i Hercegovini.
      Susret æe odigrati prvi klub amerièkog fudbala u BiH - Sarajevo Spartans i Sofia Bears iz Bugarske.

      Utakmica æe biti odigrana pod pokroviteljstvom Opæine Novi grad Sarajevo u sklopu manifestacije "Novigradski dani".

      Opširnije:
        http://www.klix.ba/sport/sarajevo-spartansi-igraju-protiv-sofia-bearsa-iz-bugarske/120620122

    07-01-2012 01:53 bjelopoljac is offline Pregledaj poruke od bjelopoljac Dodaj bjelopoljac u listu prijatelja
    bjelopoljac bjelopoljac is a Male
    bice nesto od mene


    Poruka: 350
    Location: USA

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Evo sam malo vrtio po comp. i nadjoh da su Bugari pobijedili 39-0. Pa dobro, sta je tu je, valjda ce biti bolje, mada nama bolje lezi nasa bubamara. 18.gif

    07-01-2012 01:57 bjelopoljac is offline Pregledaj poruke od bjelopoljac Dodaj bjelopoljac u listu prijatelja
    nove poruke | aktuelne teme | forum
    Postavi novu temu Odgovori
    Go to:
    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com