Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Zasto Mi Uopste Postojimo??? » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): [1] 2 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Omar Omar is a Male
moforaja




Poruka: 1897
Location: Mostar u srcu

Zasto Mi Uopste Postojimo??? Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

@Mozda uobicajeno mozda i nije 01.gif ...ali, zasto mi uopste postojimo...
-Rodimo se-drugi se muce oko nas....Onda se mi mucimo kako bi nam zivot bio bolji'
-Onda se mucimo da nadjemo pristojan posao uz pomoc diploma(za koje smo se mucili),
-mada od toga nema nikakve fajde jer sada sve ide preko veze.
-Onda kada nadjemo posao,tamo se mucimo...itd
-I onda umremo i nicega se ne sjecamo,dok za nekih par godina niko se vise nas nece ni sjetiti i zasto onda mi uopste zivimo ???

10-16-2011 23:00 Omar is offline Pregledaj poruke od Omar Dodaj Omar u listu prijatelja
abraxas abraxas is a Male
moforaja




Poruka: 6999
Location: Jazzbina Abraxas

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Omare,pitanje ti je na mjestu!
10.gif

10-17-2011 08:13 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
Omar Omar is a Male
moforaja




Poruka: 1897
Location: Mostar u srcu
pokretac teme Thread Started by Omar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

@Abra ja necu jednostavan odgovor 01.gif


@Dolazim do zakljucka za pojedince da postoje da bi piskarali ovdje(............) 07.gif
Ljep dan vam zelim sada,razmisljajte i dalje zasto postojite? 01.gif

10-17-2011 10:25 Omar is offline Pregledaj poruke od Omar Dodaj Omar u listu prijatelja
taxi taxi is a Male
Liska mjeseca avgusta




Poruka: 18170
Location: M&R

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Neki,tek kad umru pomažu èovjeèanstvu..... naðubre zemlju .
01.gif

___________________________________________________________________

    10-17-2011 11:43 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
    Viribus Viribus is a Male
    moforaja


    Poruka: 5295

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    pitanje je na mjestu.
    ali savako "zašto"? nema svoje "ZATO". 21.gif

    10-17-2011 15:01 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
    dzemo dzemo is a Male
    bice nesto od mene




    Poruka: 328
    Location: USA

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Puka slucajnost 04.gif

    10-17-2011 17:34 dzemo is offline Pregledaj poruke od dzemo Dodaj dzemo u listu prijatelja
    Omar Omar is a Male
    moforaja




    Poruka: 1897
    Location: Mostar u srcu
    pokretac teme Thread Started by Omar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Viribus:

      pitanje je na mjestu.
      ali savako "zašto"? nema svoje "ZATO". 21.gif


    @Ponekad treba i druge upitati za to "ZASTO" 01.gif
    ZATO....
    - Mislim izmedju pocetka postojanja i nestajanja se nalazi ZIVOT....ISKORISTIMO GA ZA KORISNO I UGODNO POSTOJANJE 25.gif
    -da ne bi djaba djubrili zemlju(A Taxi 11.gif )

    10-17-2011 19:17 Omar is offline Pregledaj poruke od Omar Dodaj Omar u listu prijatelja
    Omar Omar is a Male
    moforaja




    Poruka: 1897
    Location: Mostar u srcu
    pokretac teme Thread Started by Omar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od dzemo:

      Puka slucajnost 04.gif



    Djemac misli su ti mokre 07.gif

    10-17-2011 19:18 Omar is offline Pregledaj poruke od Omar Dodaj Omar u listu prijatelja
    taxi taxi is a Male
    Liska mjeseca avgusta




    Poruka: 18170
    Location: M&R

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Cijeli život kratko traje,
    puno uzima a malo daje,
    zato ...živi i ne misli na krizu(godina).
    život je jdan i nema reprizu. 10.gif

    ___________________________________________________________________

      10-17-2011 20:12 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
      Viribus Viribus is a Male
      moforaja


      Poruka: 5295

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od taxi:

        Cijeli život kratko traje,
        puno uzima a malo daje,
        zato ...živi i ne misli na krizu(godina).
        život je jdan i nema reprizu. 10.gif


      10.gif 33.gif 10.gif

      10-17-2011 20:15 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
      Omar Omar is a Male
      moforaja




      Poruka: 1897
      Location: Mostar u srcu
      pokretac teme Thread Started by Omar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      @Ja mislim sve zavisi od naseg shvatanja Svijeta...Ako hoces da sebi prestavis sve kao muku,onda se MUCIS.
      -Ako NECES onda NECES,vec ces shvatiti da nikome nije sve POTAMAN....Cak ni oni puni novca i veza,
      -kojima sve naizgled ide ne mogu da kazu da se ne muce oko necega ili za nesto...Sve ima svoju cijenu.
      -Za mene smisao zivota je RAZVOJ i to u svakom smislu....."SMRT MU DODJE KAO RODJENJE.....

      10-17-2011 20:41 Omar is offline Pregledaj poruke od Omar Dodaj Omar u listu prijatelja
      tana tana is a Male
      rigorozni




      Poruka: 17887
      Location: na prinudnom radu :)

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      sto kazu amwerikanci: life's a bitch, then you die 07.gif


      salu na stranu ovo je vrlo tesko pitanje ...... sad za sad nemam odgovora osim - djeca.

      ___________________________________________________________________
      kad ce mostar mama?

      10-17-2011 22:46 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
      Omar Omar is a Male
      moforaja




      Poruka: 1897
      Location: Mostar u srcu
      pokretac teme Thread Started by Omar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      U nas je moderno vaditi se na djecu,ja posteno ti govorim imam ruznih vidjenja gdje su djeca sutnula roditelje
      cim su stali na noge,jer su primili ovaj plasticni osjecaj za ljubav,a to je samo dolar i nista drugo,evo ovdje u Chemerici 07.gif
      zato moj tana "nebo ne cini plavo,niti plavo cini nebo,to je u nama dovoljno je reci nebo 01.gif
      Sve je moguce ako vjerujemo.......meni se cini mi jos nemamo pojma sa zivotom 14.gif

      10-17-2011 23:51 Omar is offline Pregledaj poruke od Omar Dodaj Omar u listu prijatelja
      pravimostarac
      SexNepoznat

      Poruka: 3132
      Location: Zaluto

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Uzvišeni Allah nam kaže u Plemenitom Kur’anu: “A ljude i džine stvorio sam samo da Meni robuju.”( Ez-Zarijat, 56).

      Ovo je odgovor sto se mene licno tice

      ___________________________________________________________________
      Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

      10-18-2011 02:45 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
      avenue-gang avenue-gang is a Male
      trudim se


      Poruka: 174
      Location: dharma station

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      postujem svacije, ali ko hoce neka robuje - jedni Allahu/ Bogu , drugi iphoneu , treci ogromnim kucama i statusnim simbolima, cetvrti heroinu.

      u toj podjeli ja sam rob hedonizma. nekad sam se trudio da ispunim svaki minut svog zivota - citanjem, ucenjem, slusanjem, razgovorom, razmisljanjem.

      otkako sam prestao da se trudim, jos bolje mi ide . bez zezanja.

      "prostirem" se koliko sam dugacak, pa za jedan cenat vise. taj cenat me gura naprijed, da se ne zadovoljavam onim sto imam, jer znam da uvijek mogu bolje..ali se ne prostirem vise od jednog centa preko duzine, da ne postanem alav i da ne postanem rob.

      kratko receno (pustite me biblije i drugih svetih knjiga, "u znoju lica svoga" i slicnih stvari) :

      postojim da bih uzivao.
      uzivam da bih postojio

      jer ako ne uzivam - kao da ne postojim
      a ako postojim a ne uzivam, jebo ti takvo postojanje...

      ___________________________________________________________________
      pametni se glupiraju, glupi se prave pametni....

      10-18-2011 13:06 avenue-gang is offline Pregledaj poruke od avenue-gang Dodaj avenue-gang u listu prijatelja
      garinca garinca is a Male
      rodjeni


      Poruka: 989

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      samo ti care robuj...bez mene... 02.gif
      elem , sto se tice pitanja...pa postojimo prije svega zato sto nam je neko "podario" zivot...taj neko su najcesce nasi roditelji i najcesce smo dosli na ovaj svijet kao posljedica ljubavi ( ili ako ista ljubavnoga akta)...i samo ove dvije stvari , da nam je neko PODARIO zivot i da je taj zivot PLOD LJUBAVIsu dovoljne za mene da posmatram sam zivot kao nesto velicanstveno...ovim ne mislim da je npr zivot onoga ko je nastao kao plod greske , slucajnosti ili slicno , manje vrijedan...bioloski gledano , mi smo tu da bi se vrsta produzila...emocionalno , mi smo dokaz ljubavi i zato postojimo...meni se vise svidja ovo drugo stanoviste...
      e sad nastavak price...koliko je zivot sam po sebi lijep , uzbudljiv ili tezak i naporan...to je manje vise stvar pristupa svakog od nas zivotu...zivot nije ni crn ni bjel , nego onakav kakvim ga dozivljavamo...i to je neka druga prica...iliti , do nas je...

      10-18-2011 13:28 garinca is offline Pregledaj poruke od garinca Dodaj garinca u listu prijatelja
      dzemo dzemo is a Male
      bice nesto od mene




      Poruka: 328
      Location: USA

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od pravimostarac:

        Uzvišeni Allah nam kaže u Plemenitom Kur’anu: “A ljude i džine stvorio sam samo da Meni robuju.”( Ez-Zarijat, 56).

        Ovo je odgovor sto se mene licno tice






      Znaci robovlasnik Ja plemenita insana

      10-18-2011 19:31 dzemo is offline Pregledaj poruke od dzemo Dodaj dzemo u listu prijatelja
      S-H S-H is a Male
      trudim se




      Poruka: 161
      Location: B&H

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      U Bibliji, u knjizi "Propovjednik" ima zanimljivih razmišljanja na ovu temu; a odgovor je pri kraju knjige.

        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane S-H dana 10-18-2011 u 22:19.

        10-18-2011 22:18 S-H is offline Pregledaj poruke od S-H Dodaj S-H u listu prijatelja
        Omar Omar is a Male
        moforaja




        Poruka: 1897
        Location: Mostar u srcu
        pokretac teme Thread Started by Omar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        @HMMM nista novo 07.gif
        _Brate,....Jedinstvo je cilj,bar sam ja u tome uspio,"Dusa-Tijelo-Um,drugo sve vodi u krajnost,
        -samo se okrenite oko sebe i vidjecete to svuda i ovdje,..Lazi,Rasprave,Ubijanja,Ratove.Ljubav je jedina istina i put.
        -Svi to znamo ali necemo sebi da priznamo,jer SVI SMO POVRIJEDJENI PA NE VJERUJEMO JEDNO DRUGOM???
        -Mi smo za to krivi...U nas kad neka budala vikne juris mi krenemo za njim,a ne pitamo se ko je taj BOLESNIK kome
        -sarene novcanice znace vise od svih nas samih,..Zar nije tako?...I njima smo se predali zato sto smo naivni i zato sto
        -ne sljedimo nase osjecaje,a VRIJEME SVE TEZE I TEZE DOLAZI!!!
        _Po meni je zivot:Ono sto ne zelis da ti drugi cine,ne cini ni ti drugima 10.gif
        _Mozda sam malo s teme,ali nema veze,linija nema pocetak i kraj,jer je to izmisljotina ljudskog uma 07.gif
        _Volio bih ako moze "Zasto mi uopste postojimo",bez Biblije i Kurana i tih pojmova koje ne mozete ni vi da "IDENTIFIKUJETE"
        _u Prirodi i drustvu 11.gif ,i da mi ih pokazete u realnom zivotu,hajmo nastaviti raspravu "zasto postojimo"
        _jer hocu nesto da naucim... 01.gif 25.gif

        10-19-2011 02:34 Omar is offline Pregledaj poruke od Omar Dodaj Omar u listu prijatelja
        S-H S-H is a Male
        trudim se




        Poruka: 161
        Location: B&H

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od S-H:

          U Bibliji, u knjizi "Propovjednik" ima zanimljivih razmišljanja na ovu temu; a odgovor je pri kraju knjige.



          Zaboravih spomenuti, link vodi samo na prvo poglavlje, a dio odgovora je u zadnjem 12 poglavlju (klikni br 12 na vrhu str) u zadnja 2 stiha

          10-19-2011 08:33 S-H is offline Pregledaj poruke od S-H Dodaj S-H u listu prijatelja
          Stranica (2): [1] 2 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
          Postavi novu temu Odgovori
          Go to:
          preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com