Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » "zemlja Nasilja I Mrznje" » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): [1] 2 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Omar Omar is a Male
moforaja




Poruka: 1897
Location: Mostar u srcu

"Zemlja Nasilja I Mrznje" Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

"Zemlja nasilja i mrznje"

@Nasa zemlja je u trenutno teskom polozaju,nekad su ljudi zivjeli u jedinstvu i sreci,a sada(boze sacuvaj)...
smo se pretvorili u blazi oblik Psihopata,Sadista,kojima je dusha rusiti,vrijedzati,paliti itd itd?
Danasnja omladina je mnogo nasilna i problem je sto to vazi za veliki broj djece,omladine(posebno u pubertetu)
u nasoj zemlji postoji veliki broj djece,omladine,ljudi,...Psihopata koji su sposobni za ubijanje i koja mrzi sve sto je
druge vjere,nacije i sve sto je strano?
Problem je sto kod njih vlada zelja za ubijanjem,rusenjem,ranjavanjem,psovanjem??
Zamislite ovu situaciju:
Ulicom prolazi osoba koja ima drugacije prezime,koja se drugacije oblaci i koja ima drugacije misljenje,
sad im prilaze neka djeca koja mu spominju prezime,psuju ga,i gadjaju kamenjem.
Oni uopste ne osjecaju krivicu kad ruse nesto,povrijede nekog,a smatraju da je jednostavno GROZNO kada njih ona
drugacija osoba udari ili vrijedja(ironije te)!!!
Dali vi smatrate da u nasoj zemlji stvarno ima dosta djece,omladine,ljudi,koja su jednostavno NENORMALNI i LUDI???

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Omar dana 11-14-2011 u 23:33.

11-14-2011 23:32 Omar is offline Pregledaj poruke od Omar Dodaj Omar u listu prijatelja
dzemo dzemo is a Male
bice nesto od mene




Poruka: 328
Location: USA

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nije na Tito Valjao Pa sad Trazili ste Gledajte

11-14-2011 23:37 dzemo is offline Pregledaj poruke od dzemo Dodaj dzemo u listu prijatelja
antiprotivan antiprotivan is a Male
moforaja




Poruka: 2825
Location: Norway

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

"Narod koji ima takvu omladinu - ne treba se bojati za svoju buducnost !"

___________________________________________________________________

    21.gif

    11-14-2011 23:50 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
    Omar Omar is a Male
    moforaja




    Poruka: 1897
    Location: Mostar u srcu
    pokretac teme Thread Started by Omar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ova djeca,omladina.ljudi se nalaze u okruzenju gdje je normalno,chak i pozeljno MRZITI NEKU NACIJU
    koju kao i vechina naroda ne voli,pa im je normalno da to rade,jer ih niko neche kazniti zbog toga,
    jos ce im "APLAUDIRATI" da nastave??? 14.gif



    P.S.Djemac nemoj u mnozini nisam ja birao ni mi, nego "LJUDI iz SJENE 07.gif ..ja sam se borio protiv toga i jeo govna skupa s mojom familijom ok,ne sudi brzo kad nisi upucen u "Situation report format army"??
    Nego fino da temu zavrsimo bez trazili ste gledajte
    14.gif

    11-14-2011 23:58 Omar is offline Pregledaj poruke od Omar Dodaj Omar u listu prijatelja
    Omar Omar is a Male
    moforaja




    Poruka: 1897
    Location: Mostar u srcu
    pokretac teme Thread Started by Omar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od antiprotivan:

      "Narod koji ima takvu omladinu - ne treba se bojati za svoju buducnost !"



    Bas tako.... 14.gif


    Stvaraju se novi vojnici "VJERE I NACIJE" 18.gif

    11-15-2011 00:07 Omar is offline Pregledaj poruke od Omar Dodaj Omar u listu prijatelja
    Omar Omar is a Male
    moforaja




    Poruka: 1897
    Location: Mostar u srcu
    pokretac teme Thread Started by Omar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Kad sam ja bio klinac..mardisali smo samo Pedere i Pitomce 07.gif ,a sad se je stanje pogorsalo.... 07.gif

    Mardisu se s Mezarima i spomenicima 38.gif

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Omar dana 11-15-2011 u 00:58.

    11-15-2011 00:48 Omar is offline Pregledaj poruke od Omar Dodaj Omar u listu prijatelja
    Provler2 Provler2 is a Male
    moforaja




    Poruka: 3154
    Location: usa

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ja sam derpe i pitomac ... 02.gif E jebiga Omare 21.gif

    11-15-2011 01:34 Provler2 is offline Pregledaj poruke od Provler2 Dodaj Provler2 u listu prijatelja
    Omar Omar is a Male
    moforaja




    Poruka: 1897
    Location: Mostar u srcu
    pokretac teme Thread Started by Omar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    @E jebiga sad ste u modi 05.gif

    Na zalost vecina nas zivi u iluziji nerealne slike o sebi samima 21.gif

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Omar dana 11-15-2011 u 01:38.

    11-15-2011 01:36 Omar is offline Pregledaj poruke od Omar Dodaj Omar u listu prijatelja
    Omar Omar is a Male
    moforaja




    Poruka: 1897
    Location: Mostar u srcu
    pokretac teme Thread Started by Omar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Kad prosjecnom covijeku kazes da je nesto lose uradio,
    sljedi ono obavezno,..Ali moj ti..on ona tamo je..ili Amerika je ili slicno....Daj ljudi moji na sta ste navuceni 19.gif

    11-15-2011 01:45 Omar is offline Pregledaj poruke od Omar Dodaj Omar u listu prijatelja
    Provler2 Provler2 is a Male
    moforaja




    Poruka: 3154
    Location: usa

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ne kontam . Da malo pojasni . 01.gif

    11-15-2011 02:12 Provler2 is offline Pregledaj poruke od Provler2 Dodaj Provler2 u listu prijatelja
    Omar Omar is a Male
    moforaja




    Poruka: 1897
    Location: Mostar u srcu
    pokretac teme Thread Started by Omar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Drugi put ok 07.gif
    Nego da se mi vratimo na Temuspam

    11-15-2011 06:38 Omar is offline Pregledaj poruke od Omar Dodaj Omar u listu prijatelja
    berber berber is a Male
    moforaja


    Poruka: 4430
    Location: Na Tepi

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Pojasni malo kome Titi nije valjo??

    Veceras ce opet biti mrznje i nasilja na ulicama Mostara i Bosne i Hercegovine.

    ___________________________________________________________________
    nema vise ni tepe

    11-15-2011 11:08 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
    pravimostarac
    SexNepoznat

    Poruka: 3132
    Location: Zaluto

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ko se voli taj se bije

    tako je bar bilo nekad

    ___________________________________________________________________
    Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

    11-15-2011 14:57 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
    pravimostarac
    SexNepoznat

    Poruka: 3132
    Location: Zaluto

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Problem u Mostaru je sto neme genetske sarolikosti i preovladava brdjanksi tip tako da se mijesanjem brdjanskog sa tipom livadica ( opis preuzet od uvazenog strucnjaka za Mostarce gdje Habibe Avdic- "Grete") dobija potpuno novi tip
    urbanog brdjana ili livadica zavisno koji geni preovladavaju

    Ovaj novi tip ima problem identifikacije sa drzavom, gradom i sugradjanima i cesto je u kofliktinmi situacijama sa samim sobom

    ___________________________________________________________________
    Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane pravimostarac dana 11-15-2011 u 15:10.

    11-15-2011 15:10 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
    pasha pasha is a Male
    Super Moderator




    Poruka: 9503
    Location: uh jebo te

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Omar:

          citat od antiprotivan:

        "Narod koji ima takvu omladinu - ne treba se bojati za svoju buducnost !"



      Bas tako.... 14.gif


      Stvaraju se novi vojnici "VJERE I NACIJE" 18.gif


    mi kada smo bili omladina, mi smo isli u MO-disk i gledali u Kokija pa smo mahali glavom i bili smo cool
    tada je to bio trend i svi smo se ufuravali u isto i naravno gradili svoj imidj
    i ja sam mislio da su neki seljaci stigli u grad i unistili nam ulice i parkove, nas imidj, ono sto je bilo najljepse i najdraze
    cesto sam se susretao sa ljudima koji su mostarci i to izvorni i ne mogu biti nista nego samo takvi
    mogu ti reci da su me iznanadila njihova rezonovanja i ponasanja i da sumnjam da su seljaci ono i to...
    ili su neprimjetno poprimili osobine ili su skontali ma lakse mi je ovako ili j ane znam sta se desilo, vjereujem da sam se ja promijenuo pa mi je moj grad postao jos drazi i vidim vise nego sto treba
    i mi smo se shaketali ali ne zbog nacionalnosti, a danas je to razlog, pa hajde mozda se moze shvatiti ali da idu tako daleko je slabost drustva da zaustavi iste
    a dali je u interesu vlasti ili visih slojeva drustva to ne znam ne zvuci mi da su zainteresirani
    cesto sam cuo komentare: uzmi koliko mozes i fukara, stoka neka se pobiju

    ___________________________________________________________________

      neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
    Oscar Wilde

    11-15-2011 19:52 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
    Omar Omar is a Male
    moforaja




    Poruka: 1897
    Location: Mostar u srcu
    pokretac teme Thread Started by Omar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od pravimostarac:

      Problem u Mostaru je sto neme genetske sarolikosti i preovladava brdjanksi tip tako da se mijesanjem brdjanskog sa tipom livadica ( opis preuzet od uvazenog strucnjaka za Mostarce gdje Habibe Avdic- "Grete") dobija potpuno novi tip
      urbanog brdjana ili livadica zavisno koji geni preovladavaju

      Ovaj novi tip ima problem identifikacije sa drzavom, gradom i sugradjanima i cesto je u kofliktinmi situacijama sa samim sobom



    @pravimostarac dobra poenta 10.gif


    Ovdje se radi o sve vecem broju djece,omladine..ciji su se roditelji doselili iz manjih sredina,(vukojebina)
    pa je doslo do sukoba razlicitog shvatanja vrijednosti sredine iz koje su dosli,tako da su im roditelji totalno
    tolerantni prema svemu sto im djeca rade,tako da ispade"biti tolerantan prema zlu isto je kao i ciniti ga?

    11-15-2011 20:12 Omar is offline Pregledaj poruke od Omar Dodaj Omar u listu prijatelja
    refleksija refleksija is a Female
    moforaja




    Poruka: 3364
    Location: dark side

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    mi smo se vratili hilajde godina unazad...zalosno je da djeca jedne etnicke pripadnosti nemaju apsolutno nikakvog doticaja s djecom druge etnicke pripadnosti....odatle se javlja prvo strah od nepoznatog...jer djeca stvore sliku u glavi o onom koji je drugaciji...plus roditelji djecu ne informisu jer su i oni rasli u takvoj sredini i onda psotepeno se iz straha javlja mrznja, otpor...zalosno....zalosno je da ima omladine koja zivi u mostaru 15 godina i nisu vidjeli stari most ili rondo...tuzno ali istinito....i tako je u cijeloj bih...

    ___________________________________________________________________


      Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

      11-16-2011 10:48 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
      Carmela Carmela is a Female
      vjeciti optimist




      Poruka: 7603
      Location: ja nisam odavle

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Meni se èini da se stvari lagano mijenjaju nabolje. Današnje pubertetlije su u stvari djeca generacija koje su bilo aktivno, bilo pasivno, sudjelovale u ratu. Oni danas htjeli ne htjeli ne mogu živjeti u torovima te je nastupio period kada se makar i potajice javlja želja da se vidi i upozna ona "druga" strana. Na FB profilima svojih "prijatelja" èesto vidim slike napravljene u dijelu grada za koji se donedavno govorilo "moja noga neæe tamo", pa makar i kada na godišnji odmor doðu rodbina i prijatelji koji žive vani. Incidenti koji se dogaðaju po meni suštinsku pozadinu imaju zapravo u vandalizmu i huliganstvu.

      ___________________________________________________________________

        Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

      11-16-2011 11:49 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
      refleksija refleksija is a Female
      moforaja




      Poruka: 3364
      Location: dark side

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od Carmela:

        Meni se èini da se stvari lagano mijenjaju nabolje. Današnje pubertetlije su u stvari djeca generacija koje su bilo aktivno, bilo pasivno, sudjelovale u ratu. Oni danas htjeli ne htjeli ne mogu živjeti u torovima te je nastupio period kada se makar i potajice javlja želja da se vidi i upozna ona "druga" strana. Na FB profilima svojih "prijatelja" èesto vidim slike napravljene u dijelu grada za koji se donedavno govorilo "moja noga neæe tamo", pa makar i kada na godišnji odmor doðu rodbina i prijatelji koji žive vani. Incidenti koji se dogaðaju po meni suštinsku pozadinu imaju zapravo u vandalizmu i huliganstvu.


      carmela slabo...voljela bih i ja da je to puno bolje...znam da ima omladine kojoj to nije bitno i koji se krecu sasvim normalno po svom gradu...ali cinjenica je da ima nazlost puno omladine koja ko da je pala s marsa...ja na poslu imam jednog mladjeg kolegu (19 mu je godina) koji nema pojma gdje je zgrada mostarka...zalosno ali istinito....

      i nije problem mostara nego i drugih manjih gradova i sredina...

      hajmo krenuti od vrtica...ja znam da samo sos vrtic ima multieticni sastav...djeca se od malih nogu uce da su drugacija....od vrtica pa do skolskih klupa i vjeroanuke u skolama itd...

      ___________________________________________________________________


        Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

        11-16-2011 12:16 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
        Carmela Carmela is a Female
        vjeciti optimist




        Poruka: 7603
        Location: ja nisam odavle

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Možda jeste slabo po tvojim mjerilima, ali ima Refla...kriju od roditelja kuda se kreæu, s kim se druže, ko im se sviða.....Unazad nekoliko godina ovo je bilo nemoguæe.

        ___________________________________________________________________

          Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

        11-16-2011 13:01 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
        Stranica (2): [1] 2 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
        Postavi novu temu Odgovori
        Go to:
        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com