Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Teshka su Vremena.....teshki su ljudi! » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): [1] 2 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Omar Omar is a Male
moforaja




Poruka: 1897
Location: Mostar u srcu

Teshka su Vremena.....teshki su ljudi! Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

@Teshka su Vremena.....teshki su ljudi...
Kako odrzavate svoje pozitivno raspolozenje tokom dana?
Doshao sam do Konstatacije(zakljuchka),da su ljudi sve vise nesretni i depresivni,
kako zbog neimastine,tako i zbog nekih drugih razloga,koje ovo prvo povlaci za sobom.
Puni su Negativne energije,i bez entuzijazma.
Neminovno je da takvo nesto ne moze da ne utice na nase raspolozenje.Sta cinite da odrzite svoj pozitivan Duh?Cime se zabavljate,ako u dodiru s ljudima oni ne pokazuju nimalo oduservljenje za neke sitnice koje bi vas svakako oraspolozile?

12-11-2011 11:54 Omar is offline Pregledaj poruke od Omar Dodaj Omar u listu prijatelja
Omar Omar is a Male
moforaja




Poruka: 1897
Location: Mostar u srcu
pokretac teme Thread Started by Omar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Po obicaju(i komsijskom redu,ja cu naceti temu) 01.gif

Prije se je zivjelo drugacije,ljepse,postenije,prisnije,danas u 21-om,Vijeku odnosi medju ljudima su nekako Plitki,
Lazni,Dvolicni,izvjestaceni,u jednu ruku nikakvi,dali zbog savremene Tehnologije nemam pojma,
ali ovaj virtualni svijet ubija osjecaj za istinsku ljubav,nemam pojma .....ali svakako Vrijeme nosi svoje Breme???
Ljudi su vecinom Nostalgicni prema svojoj mladosti,a to se i primjeti po postovima na nasem forumu 29.gif

12-11-2011 12:05 Omar is offline Pregledaj poruke od Omar Dodaj Omar u listu prijatelja
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9503
Location: uh jebo te

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

odlicna tema
pa vidi, u vecini slucajeva, moram da kazem, dok sam putovao i obilazio zemlje europe primjecujem da su ljudi u zapadnim zemljama vise pozitivni a u istocnim su zabrinuti i neveseli
recimo u oslu kada hodas ulicom i pogledas prolaznika u oci on se obavezno osmijehne i onako klimne lagano glavom
ljudi hodaju uzdignute glave i bezbrizno, zabavljaju se i smiju
u recimo rigama (litvanija) ili kod nas ljudi su zabrinuti i potisteni ako ih pogledas direktno u oci citas im s lica, sta me gledas meter 38.gif
kako se ja suzdrzavam i sta radim da izbjegnem depresiju ili tu negativnu energiju
prvo moj dan pocinje ujutro u 06:00, saberem se sa dragom i posao, on mi trenutno nije ni malo drag ali obezbjedjuje mi minimum egzistencije
u 15:30 kuci i rucamo zajedno
ako trehnem 15 min. ili ne onda malo internet, moforaja.com a poslije toga imama uobijcajenu rutu, prosetam shumom ili jogiram ako sam sam
smatram da je to jedan bitan faktor koji utice na moje raspolozenje
opet interenet a navecer malo obidjem ove emigrante iz nase nam dezele, u klubu ili odemo u goste, od svakoga cujes ponesto, dobar savjet, dobar trac... 19.gif 23.gif
naravno ako se covjek otudji i osami sve je vise moguce da ce depresija i negativna energija da prevlada
u medjuvremenu procitam negdje novine ili pogledam vijesti sto me najcesce oneraspolozi pa onda morma da trazim gdje cu se popraviti 23.gif 10.gif
najvise sam pozitivan jer me je zivot naucio da samo tako mogu opstati

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

12-11-2011 12:23 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
mostarac na sluzenom mostarac na sluzenom is a Male
moforaja




Poruka: 2481
Location: milano

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Depresija je opasna bolest,jos ako je opsta pojava u jednom drustvu postaje veoma ozbiljna.
Lijeci se sa dobrim drustvom i porodicom,dobrom knjifom,filmom,casom vina,,,
Poznato je na stotine lijekova svako treba samo malo potraziti svoj 01.gif

___________________________________________________________________
Kad si ljut -broj do cetri ,kad si jako ljut-psuj

12-11-2011 12:35 mostarac na sluzenom is offline Pregledaj poruke od mostarac na sluzenom Dodaj mostarac na sluzenom u listu prijatelja
Viribus Viribus is a Male
moforaja


Poruka: 5295

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

unuèad za ruku i u šetnju, naj bolji lijek.

12-11-2011 15:17 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
taxi taxi is a Male
Liska mjeseca avgusta




Poruka: 18170
Location: M&R

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif

ja kad proèitam

"...u recimo rigama (litvanija) ili kod nas ljudi su zabrinuti i potisteni ......."

sjetim se Latvije i Rige,pa Litvanije i Vilniusa.... i onda mi krivo što nisam bio u Vilniusu a jesam u Rigi ,a nisam rigao u rigama..... crkajem od smijeha. 13.gif 13.gif 13.gif
Popravi mi dan,fakat. 19.gif

___________________________________________________________________

    12-11-2011 15:57 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
    taxi taxi is a Male
    Liska mjeseca avgusta




    Poruka: 18170
    Location: M&R

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    13.gif 13.gif

        citat od pasha:

      odlicna tema
      pa vidi, u vecini slucajeva, moram da kazem, dok sam putovao i obilazio zemlje europe primjecujem da su ljudi u zapadnim zemljama vise pozitivni a u istocnim su zabrinuti i neveseli
      recimo u oslu kada hodas ulicom i pogledas prolaznika u oci on se obavezno osmijehne i onako klimne lagano glavom
      ljudi hodaju uzdignute glave i bezbrizno, zabavljaju se i smiju
      u recimo rigama (litvanija) ili kod nas ljudi su zabrinuti i potisteni ako ih pogledas direktno u oci citas im s lica, sta me gledas meter 38.gif
      kako se ja suzdrzavam i sta radim da izbjegnem depresiju ili tu negativnu energiju
      prvo moj dan pocinje ujutro u 06:00, saberem se sa dragom i posao, on mi trenutno nije ni malo drag ali obezbjedjuje mi minimum egzistencije
      u 15:30 kuci i rucamo zajedno
      ako trehnem 15 min. ili ne onda malo internet, moforaja.com a poslije toga imama uobijcajenu rutu, prosetam shumom ili jogiram ako sam sam
      smatram da je to jedan bitan faktor koji utice na moje raspolozenje
      opet interenet a navecer malo obidjem ove emigrante iz nase nam dezele, u klubu ili odemo u goste, od svakoga cujes ponesto, dobar savjet, dobar trac... 19.gif 23.gif
      naravno ako se covjek otudji i osami sve je vise moguce da ce depresija i negativna energija da prevlada
      u medjuvremenu procitam negdje novine ili pogledam vijesti sto me najcesce oneraspolozi pa onda morma da trazim gdje cu se popraviti 23.gif 10.gif
      najvise sam pozitivan jer me je zivot naucio da samo tako mogu opstati


    13.gif 13.gif 13.gif 13.gif

    ___________________________________________________________________

      12-11-2011 15:58 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
      refleksija refleksija is a Female
      moforaja




      Poruka: 3364
      Location: dark side

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ja se ne bih slozila s pashom da su u zapadnim zemljama ljudi pozitivniji...bez obzira sto su zemlje razvijenije...ljudi daju vaznost glupim stvarima, brinu se oko po meni licno totalno bespotrebnih stvari za koje oni misle da ce im pruziti kvaliteniji zivot...mi balkanci jesmo ko cigani, nas niko nece skontat ali jos uvijek imamo vezu covjek-covjek, dok kod zapadnjaka to bas i nije slucaj....mozda bas zbog te interakcije izmedju ljudi, u istocnim zemljama su ljudi pozitivniji a po statistikama ne bi trebali bit...

      ___________________________________________________________________


        Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

        12-12-2011 13:29 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
        tana tana is a Male
        rigorozni




        Poruka: 17879
        Location: na prinudnom radu :)

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        kazu da je nikotin dobar za depresiju, ko ce ga znati ......

        omar je pravilno primjetio da su ljudi sve vise i vise depresivni i da su oguglali, utrnuli, sami se od sebe udaljavaju. ... pogotovo na zapadu

        nesto ne vjerujem da virtualni svijet ima veze sa tim .... sumnjam ....

        ali sta je tu je - mi se moramo adaptirati i zivjeti zivot kako najbolje znamo. to nam je obaveza.

        ___________________________________________________________________
        kad ce mostar mama?

        12-12-2011 18:43 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
        pasha pasha is a Male
        Super Moderator




        Poruka: 9503
        Location: uh jebo te

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        vise se osjeti otudjenost i depresije u siromasnim zemljama nego u ekonomski stabilnim
        mozda djeluje onako na prvi pogled da se ljudi bave nevaznim stvarima ali isto tako mnogo paznje pridaju licnom zdravlju i okolici u kojoj zive

        ___________________________________________________________________

          neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
        Oscar Wilde

        12-12-2011 21:53 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
        tana tana is a Male
        rigorozni




        Poruka: 17879
        Location: na prinudnom radu :)

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        nisam siguran pasha da bi se slozio.

        cakstavise mislim da je supritno - sto veci standard to vece i otudjenje

        nekako u muci se ljudi zblize ....

        ___________________________________________________________________
        kad ce mostar mama?

        12-12-2011 21:57 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
        pasha pasha is a Male
        Super Moderator




        Poruka: 9503
        Location: uh jebo te

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od taxi:

          13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif

          ja kad proèitam

          "...u recimo rigama (litvanija) ili kod nas ljudi su zabrinuti i potisteni ......."

          sjetim se Latvije i Rige,pa Litvanije i Vilniusa.... i onda mi krivo što nisam bio u Vilniusu a jesam u Rigi ,a nisam rigao u rigama..... crkajem od smijeha. 13.gif 13.gif 13.gif
          Popravi mi dan,fakat. 19.gif


        dobro moze se proguglati na kraju krajeva i vidjeti koji je glavni grad koje drzave, u brzini i nevazno toliko
        ti si meni pravo naporan i daleko ide tvoja pokvarenost, mozda bih bio red da se malo preispitas i prestanes sa prozivanjem

        ___________________________________________________________________

          neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
        Oscar Wilde

        12-12-2011 21:59 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
        taxi taxi is a Male
        Liska mjeseca avgusta




        Poruka: 18170
        Location: M&R

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Slabo ti mene èitaš.Slabo. 21.gif

        Vidiš li na kraju..... popraviš mi dan.Fakat 10.gif

        Kad sam najumorniji,ja samo proèitam tvoje postove....i nasmijem se do suza.
        01.gif

        ___________________________________________________________________

          12-12-2011 22:02 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
          taxi taxi is a Male
          Liska mjeseca avgusta




          Poruka: 18170
          Location: M&R

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          A sad....tekma.....opustite se.Svi.
          City vodi. 10.gif

          ___________________________________________________________________

            12-12-2011 22:04 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
            Omar Omar is a Male
            moforaja




            Poruka: 1897
            Location: Mostar u srcu
            pokretac teme Thread Started by Omar

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Ma corav vidi moj Tana da su ljudi postali mean,a takve ja izbjegavam i prekinem svaki kontakt s onima koji mi
            salju Negativnu energiju na bilo koji nacin.
            Evo ja osjetim i vidim putem necijih postova,negativnu energiju koja udara da me jednostavno gusi,
            i na takve osobe mi "Odbrambeni Sistem",popusti.
            Volim da se salim i kad mi je tesko,humor obozavam i na svoj i na tudji racun jer najgore je
            duhovno siromastvop od neimastine,i opet ponavljam ljudi koji ne pokazuju ni malo odusevljenja za sitnice koje me(nas),
            (O),raspolozuju zanemario sam davnih dana....

            12-12-2011 22:06 Omar is offline Pregledaj poruke od Omar Dodaj Omar u listu prijatelja
            pasha pasha is a Male
            Super Moderator




            Poruka: 9503
            Location: uh jebo te

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od tana:

              nisam siguran pasha da bi se slozio.

              cakstavise mislim da je supritno - sto veci standard to vece i otudjenje

              nekako u muci se ljudi zblize ....


            slozit ce mo se da su komsijski odnosi u BiH ok i to je sve
            svi su se uvukli u sebe zbog ovog ili onog razloga
            stara raja se okupe jednom godisnje i prisjete davnih vremena sjednemo i malo procaskamo, to nije mjerilo
            nije vise kao nekada, mali su krugovi druzenja i dole, sve se svodi na par ljudi

            ___________________________________________________________________

              neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
            Oscar Wilde

            12-12-2011 22:07 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
            pasha pasha is a Male
            Super Moderator




            Poruka: 9503
            Location: uh jebo te

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od taxi:

              A sad....tekma.....opustite se.Svi.
              City vodi. 10.gif


            Roma vodi protiv Juventusa a Pjanic u prvom sastavu

            ___________________________________________________________________

              neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
            Oscar Wilde

            12-12-2011 22:10 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
            Omar Omar is a Male
            moforaja




            Poruka: 1897
            Location: Mostar u srcu
            pokretac teme Thread Started by Omar

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Pasa ne spamiraj temu 07.gif
            Nema vise iskrenosti sve se svodi na koristoljublje,licemjerstvo,dvolicnost,i licni interes...da li je to zbog Sunca,kise,
            ili lose materijalne strane,situacije,mozda zbog politickih koalicija i losih zivotnih Investicija..ne znam!!!





            "Bog stavlja u najveca iskusenja one koje najvise voli" 10.gif

            12-12-2011 22:26 Omar is offline Pregledaj poruke od Omar Dodaj Omar u listu prijatelja
            refleksija refleksija is a Female
            moforaja




            Poruka: 3364
            Location: dark side

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            @pasha, ti govorois iz perpektive osobe koje na zivi ovdje...stara raja, nostalgija itd...ja govorim iz perspektive osobe koja zivi ovdje i sada i tvrdim da su ljudi u siromasnijim zemljama pozitivniji od ljudi u bogatijim zemljama...no dobro, da se i ja fokusiram na bit...

            ja licno se okruzujem ljudima s pozitivnom energijom, ljude s negativnom energijom izbjegajem sto je vise moguce...

            a ima i one, zavisi kakav si karakterno, pesimista ili optimista itd...ja sam optimista ali sam ters samo taki 19.gif

            ___________________________________________________________________


              Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

              12-12-2011 22:46 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
              tana tana is a Male
              rigorozni




              Poruka: 17879
              Location: na prinudnom radu :)

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              omare - sve je to zbog loseg vina ....

              ___________________________________________________________________
              kad ce mostar mama?

              12-12-2011 23:18 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
              Stranica (2): [1] 2 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
              Postavi novu temu Odgovori
              Go to:
              preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com