Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » TAZE IZ MAGAZE » » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (3): [1] 2 3 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
cheri cheri is a Female
moder u peMziji




Poruka: 3810
Location: Svizzera

Text Žiranti?? Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Zar raju u Mostaru
:



Jeste li bili ikad, ili ste trenutno možda nekom žirant?

Ako je odgovor-NE, ja pitam: jeste li sigurni?

Jeste li dizali ikada kredit?

Ako je odgovor-NE, ja opet pitam: jeste li sigurni? 02.gif


Od mene toliko, uz jedan prijateljski savjet: TRAŽITE iz banke, iz centralnog registra (ili kako se veæ to zove) IZVOD da vidite imate li kredit na vaše ime, ili jeste li kome žirant.


Ništa drugo ne mogu reæi, osim da NE prièam najebanu ili napamet, TRAŽITE izvod, bar æete biti mirni (akobogda 01.gif ). Nemojte misliti da se ovo dogadja uvijek "nekom drugom", da se ne pokajete.
BiH je zemlja èudesa, a i Mostar grad èudesa. 23.gif


Pozdrav raji.

12-15-2011 17:28 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
refleksija refleksija is a Female
moforaja




Poruka: 3364
Location: dark side

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

jesam zirant sam...i da imam kredit....u union banci....nisam imala do sad problema...ovo mi je drugi kredit kod njih...

a sto ne mozes nista drugo rec, ne kontam 14.gif

anw...ako je u pitanju zloupotreba potpisa itd...to se da rijesiti...

___________________________________________________________________


    Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

    12-15-2011 17:46 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
    cheri cheri is a Female
    moder u peMziji




    Poruka: 3810
    Location: Svizzera
    pokretac teme Thread Started by cheri

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Dok god se stvari ne budu promijenile, još uvijek je,nažalost i te kako moguæe dignuti kredit na neèije ime, bez da ta osoba išta zna o tom, ili vas upisati kao žirante nekom bez da ste išta potpisali, bez da išta znate....

    Pamet u glavu i oèi otvorene, provjeriti ne košta, a NE provjeriti može koštati.

    Nije rekla-kazala, nego znam šta prièam 02.gif

    12-15-2011 17:49 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
    cheri cheri is a Female
    moder u peMziji




    Poruka: 3810
    Location: Svizzera
    pokretac teme Thread Started by cheri

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od refleksija:

      jesam zirant sam...i da imam kredit....u union banci....nisam imala do sad problema...ovo mi je drugi kredit kod njih...

      a sto ne mozes nista drugo rec, ne kontam 14.gif

      anw...ako je u pitanju zloupotreba potpisa itd...to se da rijesiti...



    I TE KAKO se zloupotrebljavaju potpisi, i te kako, više nego što možemo i zamisliti....

    A neæu konkretno ni o kakvom sluèaju, jer nisam lièno ja u pitanju, nemam pravo ni dozvolu, uglavnom, vi stariji na forumu valjda znate da nemam obièaj mlatiti napamet, samo sam htjela reæi da je POŽELJNO provjeriti, tražiti izvod.

    Moguæe je da ljudi koji nemaju nikakve veze sa kreditima, žirantima...odjednom, sasvim sluèajno saznaju da su žiranti, i to ne na male pare. Pa, to je strašno...

    Dok ti to sve izgonjaš onda, izgubiš i živce i povjerenje u sve, jer postaneš svjestan da se niko ni u jednoj instituciji nije zgrozio, šokirao........sve stvari manje-više poznate svima.

    Kako tome stati u kraj, ali jednom zauvijek?

    12-15-2011 17:55 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
    cheri cheri is a Female
    moder u peMziji




    Poruka: 3810
    Location: Svizzera
    pokretac teme Thread Started by cheri

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ....ili doznaš da ima na tvoje ime jedan kredit....iznenadiš se pravo...


    Refla, ja nisam ni mislila na to kad neko digne kredit, upiše žirante, ne bi ni trebao imati problema, ni sa bankom, ni s kim..Sve je regularno..

    Nego kad te neko POTPIŠE, a nemaš blage veze...Zato ono pitanje na poèetku: Jeste li sigurni da nemate kredit ili da niste žirant??? Još su neki bili sigurni, potpuno.

    Pa su se iznenadili.

    12-15-2011 18:00 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
    metallica metallica is a Male
    moforaja




    Poruka: 8228
    Location: CH.WILLA(uglavnom)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ma znam sza to ali za te bih stvari tuzio banku u Strazburu ili bilo gdje pa postoje grafolozi i ostali strucnjaci sve se moze dokazati

    ___________________________________________________________________

      12-15-2011 19:21 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
      cheri cheri is a Female
      moder u peMziji




      Poruka: 3810
      Location: Svizzera
      pokretac teme Thread Started by cheri

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od metallica:

        ma znam sza to ali za te bih stvari tuzio banku u Strazburu ili bilo gdje pa postoje grafolozi i ostali strucnjaci sve se moze dokazati


      A tužba neæe faliti, to je sigurno 10.gif

      Temu i jesam postavila da samo savjetujem da se provjere izvodi i raèuni, jer su i ovi ljudi sasvim SLUÈAJNO saznali da je njihov potpis falsifikovan.

      Pa kad ih se zatrpa tužbama, valjda æe promijeniti politiku, drugog rješenja nema.

      12-15-2011 19:28 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
      tana tana is a Male
      rigorozni




      Poruka: 17879
      Location: na prinudnom radu :)

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      golemo i to cheri. to samo u nas moze da te stavi za ziranta a da i ne znas, ili da uzme kredit na tvoje ime.

      dohakai bosanci i bankarskom sistemu 13.gif

      ___________________________________________________________________
      kad ce mostar mama?

      12-15-2011 20:12 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
      tana tana is a Male
      rigorozni




      Poruka: 17879
      Location: na prinudnom radu :)

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      evo sta kaze moj jaran u mostaru kad ga neko pita da mu bude zirant:

      kaze hajmo vako .... ja cu dignuti kredit a ti meni budi zirant. a ja cu tebi sve pare od kredita dati tebi.

      heheheh kaze da vidis kako odustaju .... 13.gif

      ___________________________________________________________________
      kad ce mostar mama?

      12-15-2011 20:16 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
      cheri cheri is a Female
      moder u peMziji




      Poruka: 3810
      Location: Svizzera
      pokretac teme Thread Started by cheri

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od tana:

        evo sta kaze moj jaran u mostaru kad ga neko pita da mu bude zirant:

        kaze hajmo vako .... ja cu dignuti kredit a ti meni budi zirant. a ja cu tebi sve pare od kredita dati tebi.

        heheheh kaze da vidis kako odustaju .... 13.gif



      Hahaha, dobar, dobar...
      Ma, Tana, raja u Mostaro znaju ovo mnogo bolje i od mene i od tebe, odavno, nego nije zgoreg napomenuti, da se ne uspavamo 02.gif pa se iznenadimo..

      Kako je Tito govorio: nista nas ne smije iznenaditi...

      12-15-2011 21:06 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
      refleksija refleksija is a Female
      moforaja




      Poruka: 3364
      Location: dark side

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      cheri, razumijem ja tvoje upozorenje...samo kazem ne moze to tek tako proci....pa nedavno su one dvije sestre zafrkale ljude...i otkrilo se....sve se otkrije...
      doduse ima i jako neupucenih uposlenika u bankama...ja kao rukovodilac firme i moja prijateljica kao finansijski direktor smo potpisnici na nalozima i tako su potpisi deponovani...dakle ne mogu se samo ja potpisati na nalog ili obrnuto....nego moramo obje...medjutim nedavno sam se samo ja potpisala jer kolegica nije bila u mo....anw...mogla sam napravit transakciju od milion i ova mi je uzela nalog...iako sam joj rekla da cu ujtru donjeti ispravan ali mi se zurilo da nesto uplatim itd...ona rekla da ne treba...a za mjesec kad nju budu kontrolisali taj nalog ce joj se razbit o glavu...ja samo cekam da zovnu...dakle ima i toga...ali sta ces...

      ___________________________________________________________________


        Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

        12-15-2011 21:59 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
        refleksija refleksija is a Female
        moforaja




        Poruka: 3364
        Location: dark side

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od tana:

          evo sta kaze moj jaran u mostaru kad ga neko pita da mu bude zirant:

          kaze hajmo vako .... ja cu dignuti kredit a ti meni budi zirant. a ja cu tebi sve pare od kredita dati tebi.

          heheheh kaze da vidis kako odustaju .... 13.gif


        ma dobro meni to nije smijesno iskreno....nego zalosno....ima svega...ja samo mogu bii zirant za 3 osobe i to je to...mislim u te tri osobe imam povjerenja....sestra, prijateljica i jedan prijatelj i to je to...meni je smijesno kad mi dodje neko koga znam cao za cao i pita me da mu budem zirant...svasta...ja otvoreo kazem da necu...nema muljanja tipa evo imam 3 kredita ne mogu...nego brate kazem da necu...

        a isto broj clanova udruzenja prevarenih ziranta se povecava iz dana u dan 21.gif

        ___________________________________________________________________


          Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

          12-15-2011 22:04 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
          cheri cheri is a Female
          moder u peMziji




          Poruka: 3810
          Location: Svizzera
          pokretac teme Thread Started by cheri

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Refleksija, nisam ni znala da ima ovakvih udruženja, od tebe sam sad to èula, pa evo nadjoh ovo

            http://www.rtvtk.ba/index.php?option=com_content&view=article&catid=81:europe&id=7191:osniva-se-udruenje-prevarenih-iranata-kojih-u-bih-ima-oko-200-hiljada&Itemid=197


          Odlomci iz teksta (vrijedi proèitati i èitav tekst na linku).


            Više od 200.000 žiranata, koliko ih prema pretpostavkama ima u BiH, uskoro æe svoje probleme u koje su upali otplaæujuæi tuðe kredite moæi rješavati putem udruženja žiranata èije je osnivanje u tijeku.

            "Moja je ideja da se udružimo na nivou cijele BiH, da imamo udruženje u svakoj opæini jer svi imamo problema s istim bankama i mikrokreditnim organizacijama.


            ."Da su banke vodile raèuna koliko je netko puta uzimao kredit, bio žirant, ne bi izdavale toliko kredita. Taj registar kod nas je poslovna tajna, pa æemo kao udruženje tražiti da nam se dostave ti podaci.

            Banke èak i bez sudske odluke skidaju pare ljudima s raèuna, mikrokreditne organizacije daju kredite samo na osnovu osobne karte žiranta, koja može biti i ukradena...", nabraja Tomièiæ samo neke od problema koje æe pokušati riješiti udruženje.


            .U jednom sluèaju koji je prijavljen policiji u Prijedoru prevaren je, kako kaže, i kao èovjek i kao žirant."Potpis sam stavio na iznos kredita od 5.000 KM. Tek kasnije sam saznao da je rijeè o kreditu od 25.000. I policiji sam rekao da je to bilo nemoguæe uraditi bez suradnje banke", tvrdi Mirkoviæ, koji takoðer rješenje vidi u formiranju udruženja prevarenih žiranata.


            Marko Goluboviæ, direktor filijale NLB Razvojne banke u Prijedoru, kaže da je èuo za pojave u kojima su žiranti prevareni."Èuo sam da ima pojava da se mjenica kao jedan od instrumenata osiguranja ne vrati, da se uzme bjanko i koristi za sljedeæi kredit, ali za drugaèiji iznos. Bez konzultiranja žiranta to je, prema mom mišljenju, kazneno djelo", kaže Goluboviæ za Avaz.


            "S kojim se problemima sve susreæemo znat æemo kada popunimo pristupnice udruženju, ali, primjera radi, samo jedan od nelogiènih podataka je taj da je jednom èovjeku iz Bosanskog Šamca za 27 mjeseci dozvoljeno podizanje èak 28 kredita. Zamislite samo koliko je to žiranata", kaže Tomièiæ.

          broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane cheri dana 12-15-2011 u 23:06.

          12-15-2011 23:00 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
          cheri cheri is a Female
          moder u peMziji




          Poruka: 3810
          Location: Svizzera
          pokretac teme Thread Started by cheri

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Golemo, sa rijeèi na djelo, oni su veæ aktivni, nisam znala za ovo.

          Svaka èast, samo da ustraju 10.gif

          I da uspiju, jer se s rogatim teško bost'. Ali nije nemoguæe.

            http://www.ziranti.org/

          12-15-2011 23:28 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
          Carmela Carmela is a Female
          vjeciti optimist




          Poruka: 7603
          Location: ja nisam odavle

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Mislim da ovdje treba razgranièiti poslovanje s pravim bankama i mikrokreditnim organizacijama kojih ovdje ima jako puno i kod kojih najveæi broj ljudi i ima te mikrokredite. Ne možeš baš naæi tako lako žiranta za hipotekarni ili stambeni kredit obzirom na vidsinu rate te na kreditnu sposobnost ljudi koji imaju sreæu pa su prijavljeni da rade i za koje se doprinosi plaæaju.

          ___________________________________________________________________

            Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

          12-15-2011 23:47 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
          luka ters
          SexNepoznat



          Poruka: 5212
          Location: on the face of the place

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Bila žirant...više puta...pa prestala.
          U meðuvremenu promijenila LK, prezime, boravište (CIPS), pa nekako kontam da sam sigurna. možda i nisam, ali lakše mi tako vjerovati.
          Inaèe, Cheri, mislim da si u pravu.

          ___________________________________________________________________
          "... Zbog èega primatima nikada ne iskljuèuju elektriku, oni u principu i onako rijetko èitaju
          a i to što èitaju - krive stvari èitaju, pa zašto im onda ne iskljuèuju elektriku..."

          12-16-2011 09:23 luka ters is offline Posalji email za luka ters Pregledaj poruke od luka ters Dodaj luka ters u listu prijatelja
          putnik putnik is a Male
          brato




          Poruka: 529
          Location: mostar

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Bio zirant par puta, imam svoje kredite, i nazalost vracao tudje. I opet bi bio zirant, ali ne svakom sa ulice...zato jer znam da za bilo kakvo kasnjenje u placanju prema zakonima se prvo naplacuju od duznika ili njegove imovine, sto je komplikacija za banke i mko, te nam udaraju culahe i odmah se late ziranata. Ako ne naplate od duznika tek onda mogu traziti naplatu od ziranta i vise njih ali solidarna otplata i to na osnovu sudskog naloga. Zirant da, suduznik ni u ludilu.

          ___________________________________________________________________
          "Rijeci su isto ko gomile ljudi, nije nuzno znati sve, odaberi za sebe samo one prave..."

          Branimir J. Stulic, 2:30

          12-16-2011 10:14 putnik is offline Pregledaj poruke od putnik Dodaj putnik u listu prijatelja
          chaba chaba is a Male
          moforaja




          Poruka: 2558
          Location: EU

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          bolje biti pijan nego žirant 05.gif

          broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane chaba dana 12-16-2011 u 10:18.

          12-16-2011 10:18 chaba is offline Pregledaj poruke od chaba Dodaj chaba u listu prijatelja
          MoNeRa MoNeRa is a Female
          avenija kruzno


          Poruka: 116
          Location: Ovdje nisam a tamo me nema...

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Pa sto ne ukinu tu opciju ziranata....to je izgleda previse rizicno i ne kontam kako se olako daju takve vrste kredita...ne znam, u Norveskoj sve zavisi od pojedinca i njegove zarade da li ce i koliki kredit neko dobiti, niko ni za kog ne moze garantirati osim mozda u pojedinim slucajevima roditelji za dijete kad uzima prvi kredit za stan..

          12-16-2011 14:41 MoNeRa is offline Pregledaj poruke od MoNeRa Dodaj MoNeRa u listu prijatelja
          pasha pasha is a Male
          Super Moderator




          Poruka: 9503
          Location: uh jebo te

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          moze svako svvakome biti zirant u Norveskoj!
          jednostavno za sve koji su dizali kredite ili bili ziranti potpisivali su papire a mozda nisu ni gledali sta potpisuju a potom su se i potpisi falcifikovali
          direktori banaka i oni koji su imali dostupa informaciji su iskoristili priliku i dizali kredite na tudje ime ili na nekog ziranta kojeg ne znaju
          to su uredno vracali dok je bilo novca ali sada kada se sve kaee prazne dolaze problemi
          ovo nije blesavo da provjerite dali ste ikome bili zirant i koliko imate kredita isto ako ste i samo dizali
          znam ko je to radio i kome je uradio

          ___________________________________________________________________

            neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
          Oscar Wilde

          12-16-2011 19:16 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
          Stranica (3): [1] 2 3 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
          Postavi novu temu Odgovori
          Go to:
          preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com