Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (10): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)
pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Kažeš ne kontam kako neko može braniti "vehabije" i ja ne kontam kako neko može biti proglašen vehabijom samo zato što lièi na muslimana.

Ne znam da li ti treba crtat.

12-21-2011 09:22 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
Viribus Viribus is a Male
moforaja


Poruka: 5295

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od -Svjetlost-:

    Kažeš ne kontam kako neko može braniti "vehabije" i ja ne kontam kako neko može biti proglašen vehabijom samo zato što lièi na muslimana.

    Ne znam da li ti treba crtat.


kako to izgleda musliman, po èemu ga možemo poznati na ulici?

12-21-2011 09:27 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)
pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Otidji do dzamije i posudi zbirku hadisa i èitaju sta Allahov Poslanik sallaAllahu alejhi ve sellem kaže kako treba

12-21-2011 09:38 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
Viribus Viribus is a Male
moforaja


Poruka: 5295

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od -Svjetlost-:

    Otidji do dzamije i posudi zbirku hadisa i èitaju sta Allahov Poslanik sallaAllahu alejhi ve sellem kaže kako treba


nije potrebno da idem u džamiju, i da èitam knjige, samo pitam kako to po tvome izgledaju muslimani, živim sa njima od roðenja i ni poèemu ih ne razlikujem od drugih ljudi.

12-21-2011 09:42 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
cheri cheri is a Female
moder u peMziji




Poruka: 3810
Location: Svizzera

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Netolerantnost i agresivnost ispoljena od strane vehabija u BiH su uèinili da nikad neæu prihvatiti to kao nešto normalno i pozitivno. Po ovom što ti napisa, Svjetlost, u BiH nisu ni bili Muslimani jer se nisu oblaèili po "pravilu".

Šta mi možeš reæi (tvoje lièno mišljenje) o ovom (stvari koje lièno znam, a ne iz prièa ljudi):

-Žena nosi tortu pred novu godinu, a oni je zasretnu i napadnu, govoreæi joj da nova godina nije 31.decembra i napadnu je što æe je slaviti...

-Cure idu Fejiæevom, a oni iza njih pljuju i govore kako su nedolièno obuèene...

-Umre mlad sin u žene koja je maltene odgojila i njega samog (mladiæa koji je sad vehabija, i sam to kaže, nisam ga ja okarakterisala), on dodje u kuæu da izjavi sauèešæe i prodje kraj mame rahmetlije, ne smije joj pružiti ruku ili je, ne daj Bože, zagrliti...

Nikad, bola, dole neæe biti prihvaæene te stvari, nije to naše nikako, dzaba je...Ne volim stereotipe i drago mi je da se kod nas nisu prepoznavali vjernici po onom šta oblaèe i briju li se, ali ako mene pita neko kako zamišljam BiH Muslimana kad krene, recimo, u dzamiju, ja odmah pred oèima vidim urednog èièu, glatko obrijanog, sredjenog, namirisanog, i možda sa onom karakteristiènom francuzicom na glavi.

Ti se oblaèiš tako kako reèe, te široke pantale i imaš bradu? Ok, tvoja stvar. Ali, da kažeš da tako TREBA da izgledaju Muslimani, ne možeš to prièati u BiH, u Mostaru, a pogotovo ne probati da to nametneš...k'o što su probali....ne znam je li još uvijek probaju...

12-21-2011 09:47 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)
pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Viribus:

        citat od -Svjetlost-:

      Otidji do dzamije i posudi zbirku hadisa i èitaju sta Allahov Poslanik sallaAllahu alejhi ve sellem kaže kako treba


    nije potrebno da idem u džamiju, i da èitam knjige,vaznomo pitam kako to po tvome izgledaju muslimani, živim sa njima od roðenja i ni poèemu ih ne razlikujem od drugih ljudi.


Nisam ja taj koji treba da kaže kako kad je Allahov Poslanik s.a.w.s jasno to objasnio u zbirkama hadisa u istim zbirkama u kojima je objašnjeno kako se posti klanja itd... pa ako te interesuje a iskreno se nadam da te interesuje onda èitaj


pozdrav

12-21-2011 09:53 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)
pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od cheri:

    Netolerantnost i agresivnost ispoljena od strane vehabija u BiH su uèinili da nikad neæu prihvatiti to kao nešto normalno i pozitivno. Po ovom što ti napisa, Svjetlost, u BiH nisu ni bili Muslimani jer se nisu oblaèili po "pravilu".

    Šta mi možeš reæi (tvoje lièno mišljenje) o ovom (stvari koje lièno znam, a ne iz prièa ljudi):

    -Žena nosi tortu pred novu godinu, a oni je zasretnu i napadnu, govoreæi joj da nova godina nije 31.decembra i napadnu je što æe je slaviti...

    -Cure idu Fejiæevom, a oni iza njih pljuju i govore kako su nedolièno obuèene...

    -Umre mlad sin u žene koja je maltene odgojila i njega samog (mladiæa koji je sad vehabija, i sam to kaže, nisam ga ja okarakterisala), on dodje u kuæu da izjavi sauèešæe i prodje kraj mame rahmetlije, ne smije joj pružiti ruku ili je, ne daj Bože, zagrliti...

    Nikad, bola, dole neæe biti prihvaæene te stvari, nije to naše nikako, dzaba je...Ne volim stereotipe i drago mi je da se kod nas nisu prepoznavali vjernici po onom šta oblaèe i briju li se, ali ako mene pita neko kako zamišljam BiH Muslimana kad krene, recimo, u dzamiju, ja odmah pred oèima vidim urednog èièu, glatko obrijanog, sredjenog, namirisanog, i možda sa onom karakteristiènom francuzicom na glavi.

    Ti se oblaèiš tako kako reèe, te široke pantale i imaš bradu? Ok, tvoja stvar. Ali, da kažeš da tako TREBA da izgledaju Muslimani, ne možeš to prièati u BiH, u Mostaru, a pogotovo ne probati da to nametneš...k'o što su probali....ne znam je li još uvijek probaju...


svako ružno ponašanje osuðuje procitaj malo o Muhammedu Sallallahu alejhi ve sellem èitaj..

12-21-2011 09:55 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)
pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

1 . Uzvišeni Allah kaže: “I ne približavajte se nemoralu…” (Prijevod znaèenja El-Isra, 32.) Citirani ajet aludira na zabranu rukovanja sa ženama strankinjama. Naime, Uzvišeni Allah u ovome ajetu nije rekao: “Ne èinite nemoral”, veæ: “I ne približavajte se nemoralu…”, a dodir strankinje nedvojbeno je put ka nemoralu.

2. Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, rekao je: “...i ruka èini nemoral, a njezin je nemoral dodir.” (Muslim, 16/176/2657.) 

3. Buharija i Muslim zabilježili su da je Aiša, radijallahu anha, izjavila: “Allaha mi, Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, nikada nije dodirnuo strankinju.” 

4. Makal b. Jasir prenosi da je Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, rekao: “Da ti probodu glavu željeznim šilom, bolje ti je nego da dotakneš strankinju.” (Et-Taberani, 20/211-212/486, a imam El-Hejsemi tvrdi da su prenosioci ovog predanja pouzdani. Vidjeti: El-Medžmea, 4/326. Šejh El-Albani ovo predanje smatra dobrim. Vidjeti: Es-Silsiletus-sahiha, 1/447/226)

5. Aklija bint Ubejd prenosi da je Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, jednom prilikom rekao: “Ja ne dotièem ruke strankinja.” (Taberani, u djelu El-Evsat, 6/293/6229, sa ispravnim lancem prenosilaca, tvrdi šejh Albani, u djelu Sahihul-džamia, 2/1205/7177). U drugom, takoðer vjerodostojnom hadisu stoji: “Ja se ne rukujem sa ženama.” ( Vidjeti: Sahihul-džamia, 1/494/2513
Ibn Abdulberr u komentaru ove predaje kaže: “U ovome hadisu je dokaz da muškarac ne smije dotaæi strankinju niti se sa njom rukovati.“ (Vidjeti: Et-Temhid, 12/243.) 
Hafiz El-Iraki rekao je: “Ako se Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, pored svoje èistote i nepogrešivosti u vjeri, nije rukovao sa ženama, drugi su preèi da se ne rukuju.’’ (Vidjeti: Tarhut-tesrib, 7/43.)
Savremeni ekspert hadiskih znanosti šejh Nasiruddin el-Albani napominje: “Nema nijednog vjerodostojnog hadisa koji ukazuje da se Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, ikada rukovao sa strankinjama.” (Vidjeti: Es-Silsiletus-sahiha, 2/65.)

12-21-2011 09:59 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
cheri cheri is a Female
moder u peMziji




Poruka: 3810
Location: Svizzera

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nisam te pitala šta KNJIGA osudjuje, nego tvoje LIÈNO mišljenje o ova tri konkretna sluèaja, ali nema veze. Jesi li u stanju odgovoriti konkretno sa tri reèenice, tvoje mišljenje o ove tri situacije, ili nisi?

12-21-2011 10:00 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)
pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

posto nase hodze kažu da slijede hanefijski mesheb evo malo i hanefijski ucenjaka

2. Imam Es-Semerkandi (umro 539. god. po H.) kaže: "Što se tièe dodira, to je haram, bez obzila bio popraæen požudom ili ne." (Vidjeti: Tuhfetul-fukaha, 3/333.)

3. Poznati hanefijski pravnik El-Kasani (umro 587. god. po H.) zapisao je: “Ni u kom sluèaju nije dopušteno dodirnuti lice ili ruku strankinje.” (Vidjeti: Bedaius-sanaia, 4/297.)

4. Imam El-Merginani (umro 593. god. po H.) kaže: "Nije dopušteno dodirivati lice i šake strankinje, iako ne postojala opasnost od buðenja strasti." (Vidjeti: El-Hidaje, 4/368.)

5. Imam Ebul-Fadl el-Mevsili (umro 683. god. po H.) kaže: "Nije mu dozvoljeno da ih dodiruje (lice i šake strankinje) iako bio siguran da neæe doæi do buðenja strasti." (Vidjeti: El-Ihtijar, 4/417.)

6. Imam Fahruddin ez-Zejlei (umro 743. god. po H.) kaže: "Nije dopušteno dodirivati lice i šake strankinje, iako ne postojala opasnost od buðenja strasti." (Vidjeti: Tebjinul-hakaik, 6/40.)

7. Imam El-Haskefi (umro 1088. god. po H.) tvrdi: "Nije dozvoljeno (halal) dodirivati lice i šake strankinje, iako ne postojala bojazan od buðenja strasti." (Vidjeti: Ed-Durrul-muhtar, 6/367.)

8. Imam Ibn Abidin (umro 1252. god. po H.) kaže: "Kao što muškarcu nije dozvoljeno da dodiruje njeno lice i šake, iako bio siguran da neæe doæi do buðenja strasti." (Vidjeti: Hašijetu Ibni Abidin, 2/97.) 
Štaviše, neki hanefijski autoriteti smatrali su da je rukovanje sa zimmijom (sljedbenik Knjige koji islamskoj državi plaæa glavarinu) pokuðeno. (Vidjeti: Ed-Durrul-muhtar, 6/412). Šta onda reæi za rukovanjem sa ženom strankinjom!!!
Mnogi hanefijski uèenjaci napravili su razliku izmeðu starih i mladih žena, pa su dozvolili rukovanje sa starijim ženama koje muškarac ne bi nikada poželio, niti bi one poželjele muškarca. Meðutim, ovaj uvjet nije osnovan ni Kur'anom, ni sunnetom, ni mišljenjem uèenjakâ iz odabranih stoljeæa. Potom, jedna te ista žena bit æe iskušenje mnogim muškarcima a neæe pojedincima! Muškarac zna da mu je odreðena žena iskušenje i da je probudila njegove strasti nakon što osjeti toplinu ili nježnost njene ruke, ne prije toga, pa kako onda ocijeniti da li je rukovanje u dotiènoj situaciji dozvoljeno ili zabranjeno?!!! Tako bi ovaj uvjet bio više teoretske nego praktiène prirode.
Nema sumnje da je rukovanje sa mladom ženom veæi grijeh nego rukovanje sa starijom osobom, ali u principu i jedan i drugi postupak su zabranjeni i podliježu hadisima koji nisu napravili razliku u tom pogledu, a Allah najbolje zna.
Uèenjaci hanefijske pravne škole pozivaju se na postupak Ebu Bekra, radijallahu anhu, gdje navode da se ovaj ashab rukovao sa staricama. Takoðer navode predaju u kojoj stoji da je Abdullah b. Ez-Zubejr unajmio staricu koja ga je njegovala, dodirivala i èistila njegovu kosu dok je bio bolestan. (Vidjeti: El-Ihtijar, 4/417, i Tebjinul-hakaik, 6/40)
Meðutim, ove predaje koje se pripisuju Ebu Bekru i Ibnuz-Zubejru nisu zabilježene u zbirkama hadisa niti im je poznat lanac prenosilaca. 
Najpoznatiji hadiski struènjak hanefijske pravne škole hafiz Džemaluddin ez-Zejlei (umro 762. god. po H.) nakon što je citirao ove dvije predaje, rekao je: "Garib" (tj. nemaju lanca prenosilaca, niti se tim kontekstom prenose u hadiskim zbirkama). (Vidjeti: Nasbur-raje, 4/240.)
Imam hafiz Ibn Hadžer el-Askalani (umro 852. god. po H.) nakon što je citirao ove predaje od Ebu Bekra i Ibnuz-Zubejra, rekao je: "Nisam ih uspio pronaæi (u hadiskim zbirkama)." (Vidjeti: Ed-Diraje, 2/225.)
Možemo kategorièki tvrditi da predanje koje ne mogu pronaæi hafiz Ez-Zejlei i Ibn Hadžer ne vrijedi ni spomena. Ova èinjenica jasna je svakome ko iole poznaje stepen ovih uèenjaka u velikoj hadiskoj plejadi. 
Islamski uèenjaci ostalih pravnih škola takoðer zabranjuju rukovanje sa ženama strankinjama. Imam Ahmed upitan je o rukovanju sa strankinjama pa je to žestoko osudio, èak i rukovanje preko odjeæe. (Vidjeti: El-Adabuš-šeraijje, 1/693.)

12-21-2011 10:01 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
Viribus Viribus is a Male
moforaja


Poruka: 5295

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od -Svjetlost-:

        citat od Viribus:

          citat od -Svjetlost-:

        Otidji do dzamije i posudi zbirku hadisa i èitaju sta Allahov Poslanik sallaAllahu alejhi ve sellem kaže kako treba


      nije potrebno da idem u džamiju, i da èitam knjige,vaznomo pitam kako to po tvome izgledaju muslimani, živim sa njima od roðenja i ni poèemu ih ne razlikujem od drugih ljudi.


    Nisam ja taj koji treba da kaže kako kad je Allahov Poslanik s.a.w.s jasno to objasnio u zbirkama hadisa u istim zbirkama u kojima je objašnjeno kako se posti klanja itd... pa ako te interesuje a iskreno se nadam da te interesuje onda èitaj


    pozdrav
slažem se sa tobom da u knjizi piše kako klanjati i moliti, ali mismim da nije napisano kako se oblaèiti i razlikovati od drugih.

12-21-2011 10:05 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
cheri cheri is a Female
moder u peMziji




Poruka: 3810
Location: Svizzera

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

"Dodir strankinje"??????????? Strankinja bi bila žena koja te je maltene odgojila? Jest, jest, da je ovaj momak zagrlio ženu koja mu je bila k'o majka, vjerovatno bi mu se probudila strast prema njoj. Koje nebuloze, majka ti jadna.

Znaš šta? De se ti isprièaj sam sa sobom, odnosno s tvojim citatima, jer na dijalog nisi spreman.

Daleko im kuæa od mene bila, od moje BiH, i od mog Mostara. Toliko.

12-21-2011 10:09 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
Viribus Viribus is a Male
moforaja


Poruka: 5295

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

znaèi po tvome vjerovanju Gadafi je bio veliki nevjernik, oženio je strankinju, i svi oni šeici koji žene strankinje,

12-21-2011 10:09 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)
pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

mislim svakako da je pogrešno ponašanje to pljuvanje i napajanje svakako!!!

logicno i normalno. hvala Allahu na našoj savršenoj i sacuvanoj vjeri. pa imamo jasne dokaze koji ukazuju npr na grijeh slavljenja tuðih praznika a nova godina zasigurno nije muslimanska i da bogdo možemo naše pradede pitati jesu li oni krscansku novu godinu slavili

jesu li oni polugoli hodali gradom pili i travu pušili u sred noæi kuci dolazili.... jesu li se rukovati s suprotnim polom itd

12-21-2011 10:09 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
Viribus Viribus is a Male
moforaja


Poruka: 5295

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od cheri:

    "Dodir strankinje"??????????? Strankinja bi bila žena koja te je maltene odgojila? Jest, jest, da je ovaj momak zagrlio ženu koja mu je bila k'o majka, vjerovatno bi mu se probudila strast prema njoj. Koje nebuloze, majka ti jadna.

    Znaš šta? De se ti isprièaj sam sa sobom, odnosno s tvojim citatima, jer na dijalog nisi spreman.

    Daleko im kuæa od mene bila, od moje BiH, i od mog Mostara. Toliko.



10.gif 10.gif 10.gif

daleko i to daleko.

12-21-2011 10:10 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)
pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od cheri:

    "Dodir strankinje"??????????? Strankinja bi bila žena koja te je maltene odgojila? Jest, jest, da je ovaj momak zagrlio ženu koja mu je bila k'o majka, vjerovatno bi mu se probudila strast prema njoj. Koje nebuloze, majka ti jadna.

    Znaš šta? De se ti isprièaj sam sa sobom, odnosno s tvojim citatima, jer na dijalog nisi spreman.

    Daleko im kuæa od mene bila, od moje BiH, i od mog Mostara. Toliko.


Nek si se ti istresla ovako ujutro nadam se da ti je lakše sada podnijeti dan

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane -Svjetlost- dana 12-21-2011 u 10:12.

12-21-2011 10:11 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)
pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Viribus:

    znaèi po tvome vjerovanju Gadafi je bio veliki nevjernik, oženio je strankinju, i svi oni šeici koji žene strankinje,


nidje veze. de ti popi kafu

12-21-2011 10:21 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
cheri cheri is a Female
moder u peMziji




Poruka: 3810
Location: Svizzera

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od -Svjetlost-:

        citat od cheri:

      "Dodir strankinje"??????????? Strankinja bi bila žena koja te je maltene odgojila? Jest, jest, da je ovaj momak zagrlio ženu koja mu je bila k'o majka, vjerovatno bi mu se probudila strast prema njoj. Koje nebuloze, majka ti jadna.

      Znaš šta? De se ti isprièaj sam sa sobom, odnosno s tvojim citatima, jer na dijalog nisi spreman.

      Daleko im kuæa od mene bila, od moje BiH, i od mog Mostara. Toliko.


    Nek si se ti istresla ovako ujutro nadam se da ti je lakše sada podnijeti dan


Ma, ne pitaj, pravo 10.gif A sad u nove radne pobjede, mogao bi i ti, šta veliš? Samo nemoj autobusom, gužve su u ova doba, mogla bi te koja baba sluèajno dotaknut', ako ništa-cekerom...Nek si mi živ i zdrav...i daleko..

12-21-2011 10:22 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)
pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Tješi svoju tjeskobu u prsima nije problem zaista se nadam da æe ti lakše biti.


Zaista ti dobro želim ovaj život je kratak a valja odgovarati Allahu što se nije beš vakat klanjao

broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane -Svjetlost- dana 12-21-2011 u 10:33.

12-21-2011 10:26 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
cheri cheri is a Female
moder u peMziji




Poruka: 3810
Location: Svizzera

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od -Svjetlost-:

    Tješi svoju tjeskobu u prsima nije problem zaista se nadam da æe ti lakše biti.


    Zaista ti dobro želim ovaj život je kratak a valja odgovarati Allahu što se nije beš vakat klanjao


11.gif

12-21-2011 10:34 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
Stranica (10): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com