Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » NOSTALGIJA » Diskoteka "Pecina" 1975-1980 a mozda opet,ko zna? » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): [1] 2 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Ricina Ricina is a Male
raja




Poruka: 1689
Location: Predaleko od Mostara

Diskoteka "Pecina" 1975-1980 a mozda opet,ko zna? Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Do 1975 godine , pecina nije bila nista nego svratiste svega i svasta sto ima na svijetu.. HETMOS je to drzao eto samo da ima nesto... Ja sam bio momak i dan od 24 sata je bio kratak... Uz mog rah. brata Bekira sam naucio sve o muzici, zivotu i kako treba zivjeti zivot.
Moj brat je imao dosta raje oko sebe ali najblizi je bio Zelimir-Kulje Soljic .. Planirali su da otvore diskoteku u pecini i to je meni bilo malo cudno jer je smrdila kanalizacija, bilo prohladno cak i ljeti i bila obicna rupa uz Stari most...
Ipak, kupili su dobre zvucnike (JVC) i Sanyo pojacalo tada 200 W je bilo ko sada 2000 W. Ulozeno je dosta para... Vrtio sam sumljicavo glavom.. Pocelo je traljavo, problemi sa redovnim musterijama alkoholicarima , probisvjetima i svasta... Bilo je i bitke, razbijenih noseva ,gadjanja flasama i psovanje majke,sestre i svega pa do pusenja "trave" i kockanja.. Polako se i to prestalo.. Pecina je postala primjer Mostarske raje i muzike...Nije bilo Lepe brene, Miroslava Ilica, raznih vrtirepki i fufica tadasnjeg vremena ali je bilo Pink Floyda, Dip Parpla, Rolingstonsa , Cepelina, Boba Dilana i svih drugih dosta nepoznatih za vecinu tadasnjih mostaraca. Nije mi se pisalo punim imenom nazive grupa, sorry.
Redali su se konobari...Salko, Tiho Misic, Marinko...
Vec od 1975 smo slusali sve klasike tadasnjeg roka ali je Pink Floyd bio br. 1.
Tada je vec bio aktuelan odavno album The dark side of the moon izdat davne 1971 i narucen iz Londona...original. Nisu svi mogli dirati tu LP samo omot si mogao dirati...Smijesno sada kada ovo pisem nakon 36 godina...
Taj album je bio kao svetinja... Posebno je bila popularna pjesma sa prvog albuma... Echoes...23 minuta duga... Muk je bio u pecini kada se slusala... Poslije toga, 1976...dosla je nova LP... Wish you were here..izdata godinu dana ranije... Jos jedna svetinja.. Jednu noc ne mogu zaboraviti.. Ljeto 1978 godine... Ja zavrsio skolu i poceo raditi.. Radio sam na terenu i bilo je love ko blata...
Odmor 1978...juli-avgust mjesec... Dobio "regres" i zaostatke i svasta nesto... Dodjem u pecinu...ima raje .. pok. Tiho konobar.. Tu je bio obicaj da se preuzima nocna smjena i nastavlja sutra jutarnja pa se predaje sljedecem nocna i tako dalje.. Sjeli smo i poceli piti 6-7 navecer... Dodje Djoka hipik, Melk, Pero, Salko, Tara , Meho Dzeger, Bela obrva, Beli Pala, Zelja,Eno, Oma Baltak i svi ko da si ih skupljao sa pozivom... Tu je bila i mladja raja, moje generacije...Hari, Mago, Nino , Meho hipik... Sve stara dobra raja... Vec oko 9 sati...puna pecina..Niko ne ide nigdje.. Muzika samo takva...Pink Floyd ,Deep Purple, Indexi, dado Topic i grupa "Time"..i .Za koji zivot treba da se rodim......
Oko 11 navece se trazila stolica da se sjedne... Sjedili su na basamcima, na pecini, po podu...
Za nasim stolom je bilo oko 5-6 , susjedni isto tako...pa isto tako...
Skupljali smo lovu i placali ture jedni drugima, kao i svaki put u Mostaru... Pila se piva iz vode hladjena... Taman da narucimo pice kad ide Tiho i ronca...Nosi gajbu pive a iz gajbe voda curi... Jebe..grebe..sav mokar. Stavi nam gajbu pored stola, pokupi prazne boce i trehnu gajbu na stol... Mi se pogledasmo..:" Sta je ovo" ..upitasmo ko u glas.. "Onaj sto tamo vas casti "...pokaza u pravcu stola...Mahnuli smo rukom i zahvalili... Pozvah Tihu opet..."Sta je sad Necko? Malo pive?"..nasmija se.. "Nije nego odnesi i njima gajbu od nas ".. Ode Tiho i odnese gajbu... Izmedju nas i tog stola su bila jos 2 stola sve sama raja... Neko od njih haknu :" Sto nas preskacete? Nismo gubavi".. Pravo mostarsko hakanje...
"Tihooooo ...Ide Tiho vas mokar..." "Sta je sad, tek ste dobili pivu,nije valjda nestalo?"... ronca Tiho.. "Nije nestalo ali jeste za ova dva stola u sredini. Po jednu gajbu od nas..."...Ide Tiho i jebe-grebe ..opet mokar..Odnese dvije gajbe pive za ova dva srednja stola...
Ovacije se cuju, mahanje i dizanje boca pive u znak pozdravljanja...
Nismo ni odmorili kad se ova dva srednja stola nesto dogovaraju...
"Tiho, mozemo li spojiti ova 4 stola i donesi nam po 100 cevapa na oval za svaki stol"...Rekose...
Sta mislite kako je noc zavrsila...? Dosao je i Marinko...drugi konobar... Nije mogao vjerovati ocima.. Njih dvojica su bila prava raja i zbog njih je dosta raje i dolazilo... Tiho je poginuo u ratu a za Marinka ne znam je li ziv...
Spavali smo u pecini, ko je gdje mogao i ujutro Tiho ronca... "Znate sta ste mi uradili?".. Mi se zgledasmo..."Sta?" Nemam ni jedne pive, ni alkohola ...samo sokovi, Pelinkovac i nakvi likeri...Stukli ste sve sto ima... Pogledali smo u stranu...Za nevjerovati...21 gajba praznih od pive stoji sa strane...i puna kesa boca od alkohola....
Sa nama je i Tiho pio i jeo... Kada su se svi probudili , pravili smo inventuru sa Tihom... Skupili smo pare i bogato nagradili Tihu baksisom..Nije htio uzeti ali smo ga nacerali... Nikad se ta noc nije ponovila... Toga se sjecam i danas...
Bio sam ove godine u "Pecini" ...Jad i cemer... Da je sad vratiti onu staru diskoteku u pecinu i da se opet skuplja Mostarska raja... Dobar pocetak necega... Put od 1000 Milja pocinje prvim korakom..
Ja i moje generacije se imamo cega sjecati...To mi danas vrijedi puno u ovoj jebenoj starosti... Mog brata nema vise medju nama...Kulje je bolestan i stariji... Mozda ja, jedini koji je bio tu od osnivanja pecine pa do kraja, moze ponovo otvoriti Pecinu za nas koji smo "Nostalgicni"...Mozda, ko zna...I metla moze puknuti kao top...sto kazu u Mostaru..

Pored svih grupa koje smo slusali, Pink Floyd mi je ostala najdraza i danas... Osnovana je u Cambridge davne 1965 godine... Prodali su vise od 200 miliona ploca i prosle godine su postali grupa stoljeca-vijeka..
Malo ko zna kako je nastalo ime Pink Floyd... Nastalo je na osnovu dva stara bluz muzicara koje su momci slusali i divili se...
Pink Anderson i Floyd Council...Spojili su ta dva imena i doslo je ime Pink Floyd sound... Oponasali su bluz na moderan nacin. Ono "Sound" je bilo samo na prvom albumu i poslije se izgubilo.. Ja njih obozavam jer su fenomenalni.. Ako se ikad pecina ponovo otvori, pitacu Davida Gilmour-a , ako bude ziv a i ja sa njim, da dodje na otvorenje...
David je uskocio u grupu tek 1968 godine... Od osnivanja i jedan od osnivaca je Roger Keith "Syd" Barrett, rodjen 1946 i Cambridge, Cambridgeshire ali je nazalost ,umro 7 jula 2006 u Cambridge.
Album The wall je dosao malo kasno za pecinu, 1979, ali se ipak cuo malo... Ta zadnja 1980 godina za pecinu nije bas bila sjajna jer su se i raja pocela osipati i dolaziti mladja raja koja je slabo poznavala tu muziku...
Nadam se da ce ponovo otvaranje biti uskoro i da cu doziviti bar jednu vece sa starom rajom... To vrijedi vise nego 1001 noc ...

Evo i osnivaca Diskoteke "Pecina" :

rah. Bekir-Beko Asovic i Zelimir-Kulje Soljic krajem 70-tih godina:


Klikni da pogledas u stvarnoj velicini

___________________________________________________________________
"Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane Ricina dana 01-03-2012 u 19:38.

01-03-2012 19:28 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
Ricina Ricina is a Male
raja




Poruka: 1689
Location: Predaleko od Mostara
pokretac teme Thread Started by Ricina

Pecina Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ta pecina je lijepa , smrdi puno od kanalizacije i nije ociscena ima 100 godina. Ali, nije to davalo pecini njenu ljepotu.. Ljepotu je dala ona sva Mostarska raja koja se skupljala i slusala muziku koju vole.. Svasta se radilo...Od motanja "trave" pa do totalnog alkoholiziranja... Bilo je i ponekad problema, necu reci da nije , ali na kraju je sve bilo ok.
Svi problemi su se rijesavali "turom pica"... Najveca velicina , bar po meni, je bila sto 50 % raje nisu znali sa kim sjede i dijele stol danima.. Znali smo se po nadimcima, po dobrom raspolozenju, po muzici, po raznim diskusijama koja je grupa bolja ...
Tu se znalo uci u po dana a izaci sutra popodne... Pecina nam je bila kao druga kuca..
Nije bilo politickih tema, nacionalnih stranaka i ostalih sranja sto nam "obogacuju" zivot danas...

___________________________________________________________________
"Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Ricina dana 01-05-2012 u 21:54.

01-03-2012 19:46 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17853
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

posto je tema ponovo otvorena a stara ce se obrosati evo jedan komentar sa originalne teme

      citat od makso:

    33.gif

    Divna i srceparajuca prica.
    Ja sam izgleda daleko mladji od vas i propustio sam sve te dobre provode 70-ih i 80-ih.

    U pecinu sam isao tik prije rata, na koncerte Majki 33.gif .

    Ricina 10.gif , valja imati tako dobra sjecanja. Nama, srednje generacije, samo ostaje da kukamo o hebenoj danasnjici i da placemo sto nismo dozivili ono sto ste vi dozivili, ali znamo da je istina, bili smo klinci, i osjecala se radost i veselje na svakom cosku.
    Nama ostaje da se brinemo o nasim potomcima, gdje ce te oni, jadnici?

    Okaci jos koju pricu 10.gif , bice tebi lakse, a i nama merak citati 11.gif

    Pozz

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

01-03-2012 21:37 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17853
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

dobra stara pecina 10.gif

nabroja ricina gutu dobre raje 10.gif

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

01-03-2012 21:37 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
makso makso is a Male
Super Moderator




Poruka: 2847
Location: andaluzija

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Hvala Tana 10.gif

___________________________________________________________________
prest'o sam 18.gif

01-03-2012 21:56 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
Ricina Ricina is a Male
raja




Poruka: 1689
Location: Predaleko od Mostara
pokretac teme Thread Started by Ricina

Pecina Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Standardna ekipa je bila : Djoko hipik ( zivi i sada u Santicevoj) , Pero, Melk, Salko problem, Mago Music (madzionicar-Hudini) , Huso hipik, Oma Batlak , Greta bio znala naici cesto, svaka smjena milicije ( stanica 2) , Edo Voloder,Stajic genijalac, Zalihic murija i jos raje...Od ovih gore navedenih, samo je Djoko hipik, Huso hipik, Mago Music i neko iz stanice 2 su jos zivi...
Tu bi se dan pocinjao sa jednom kafom u fildzanu , pa krenulo sa lozom hladjena u vodi i casom hladne vode...pa kamara cevapa na oval i lepine umociti a luk na sitno sa strane, pa onda se ocepi po pivi, stocku, lozi i oko 2-3 razlaz kucama...ko deve pjani. To je super kad se napijes u hladovini pa izadjes na onaj celopek... Ko da te neko manjem udario po glavi..
Jednom, dodje Loza za izvoz da se proba... Nova boca ali i ukus je drugaciji...Puno je pitkija i kvalitetnija... Probali li smo mi tu lozu par dana... Jednom puna pecina...Ja mislim da je ljeto 1979... Svi hoce "Lozu za izvoz" ... Nakon par dana, smije se Tiho... "Sta se ti smijes?".. upitasmo.. Bilo nas je oko 30-tak u pecini.
"Necko dodji ovamo"...zovnu me Tiho... Odem u magacin iza sanka... Tamo stoji 5 kartona od Loze..prazni.
"Sve ste ovo popili za nekoliko dana...Samo da probate..Je li ?"..nasmija se Tiho..
"Ostala je jos jedna boca Loze za izvoz...Kuca casti...rece Tiho. Nije trebao ni ponoviti a vec se uhvatio red sa casama da se uspe zadnji litar. I taj smo stukli i sve cevape sto su imali u frizideru kod rostilja.Namirili smo na kraju i tu lozu.. Nismo htjeli da Tiho placa..
Srecom, malo kasnije je dosla nova loza za izvoz pa smo imali zalihu...
Salko , koji je donio nove kartone Loze za izvoz, samo nas je gledao i vrtio glavom...
"Sta pije iz vas vise"...rece istovarajuci kartone.
Nismo ga nesto aman volili...Bio je pizda i papak pa ga se svak paso... Pokusao je da se malo uvuce ali nije imao slifa..Raja ga nisu volila. Bio je poslije i jedan od konobara ali nikad nije imao pazar ko Tiho i Marinko.. Koga raja ne voli, ne voli pa da je zlatan...
Takav je Mostar...svi ters i tabijati...
Razgovarao sam malo sa ljudima iz Mostara o Pecini.. Tema je bila ponovno otvaranje Pecine ali kao sto je prije bila samo sada modernija i bolje ociscena. Niko nije zagrijan za tu temu jer svi kazu ...Puno je droge, problema i kriminala.. Pistolji i za male stvari se vade a pogotovu kada se popije...Nije to ista raja kao i prije..
Mozda imaju pravo a mozda i nemaju...Ko zna..Vrijeme ce pokazati svoje...

___________________________________________________________________
"Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

broj ispravljanja poruke: 5, zadnji put od strane Ricina dana 01-05-2012 u 21:55.

01-03-2012 22:28 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
klaudija
SexNepoznat



Poruka: 589

RE: Pecina Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Ricina:

    Standardna ekipa je bila : Djoko hipik ( zivi i sada u Santicevoj) , Pero, Melk, Salko problem, Mago Music, Huso hipik, Oma Batlak , Greta bio znala naici cesto, svaka smjena milicije ( stanica 2) , Edo Voloder,Stajic genijalac, Zalihic murija i jos raje...Od ovih gore navedenih, samo je Djoko hipik, Huso hipik, Mago Music i neko iz stanice 2 su jos zivi...
    Tu bi se dan pocinjao sa jednom kafom u fildzanu , pa krenulo sa lozom hladjena u vodi i casom hladne vode...pa kamara cevapa na oval i lepine umociti a luk na sitno sa strane, pa onda se ocepi po pivi, stocku, lozi i oko 2-3 razlaz kucama...ko deve pjani. To je super kad se napijes u hladovini pa izadjes na onaj celopek... Ko da te neko manjem udario po glavi..
    Jednom, dodje Loza za izvoz da se proba... Nova boca ali i ukus je drugaciji...Puno je pitkija i kvalitetnija... Probali li smo mi tu lozu par dana... Jednom puna pecina...Ja mislim da je ljeto 1979... Svi hoce "Lozu za izvoz" ... Nakon par dana, smije se Tiho... "Sta se ti smijes?".. upitasmo.. Bilo nas je oko 30-tak u pecini.
    "Necko dodji ovamo"...zovnu me Tiho... Odem u magacin iza sanka... Tamo stoji 5 kartona od Loze..prazni.
    "Sve ste ovo popili za nekoliko dana...Samo da probate..Je li ?"..nasmija se Tiho..
    "Ostala je jos jedna boca Loze za izvoz...Kuca casti...rece Tiho. Nije trebao ni ponoviti a vec se uhvatio red sa casama da se uspe zadnji litar. I taj smo stukli i sve cevape sto su imali u frizideru kod rostilja.Namirili smo na kraju i tu lozu.. Nismo htjeli da Tiho placa..
    Srecom, malo kasnije je dosla nova loza za izvoz pa smo imali zalihu...
    Salko , koji je donio nove kartone Loze za izvoz, samo nas je gledao i vrtio glavom...
    "Sta pije iz vas vise"...rece istovarajuci kartone.
    Nismo ga nesto aman volili...Bio je pizda i papak pa ga se svak paso... Pokusao je da se malo uvuce ali nije imao slifa..Raja ga nisu volila. Bio je poslije i jedan od konobara ali nikad nije imao pazar ko Tiho i Marinko.. Koga raja ne voli, ne voli pa da je zlatan...
    Takav je Mostar...svi ters i tabijati...
    Razgovarao sam malo sa ljudima iz Mostara o Pecini.. Tema je bila ponovno otvaranje Pecine ali kao sto je prije bila samo sada modernija i bolje ociscena. Niko nije zagrijan za tu temu jer svi kazu ...Puno je droge, problema i kriminala.. Pistolji i za male stvari se vade a pogotovu kada se popije...Nije to ista raja kao i prije..
    Mozda imaju pravo a mozda i nemaju...Ko zna..Vrijeme ce pokazati svoje...


Mago (ako mislimo na istog ) muzièar je nažalost pokojni , 33.gif

01-03-2012 22:41 klaudija is offline Pregledaj poruke od klaudija Dodaj klaudija u listu prijatelja
Ricina Ricina is a Male
raja




Poruka: 1689
Location: Predaleko od Mostara
pokretac teme Thread Started by Ricina

Mago sa Mejdana Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nije taj... Ovaj je stanovao kod Mejdana.."Bioenergicar" prija rata sada zivi u Zagrebu...

___________________________________________________________________
"Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

01-04-2012 16:39 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
klaudija
SexNepoznat



Poruka: 589

RE: Mago sa Mejdana Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Ricina:

    Nije taj... Ovaj je stanovao kod Mejdana.."Bioenergicar" prija rata sada zivi u Zagrebu...


Manji rastom ,"cota" malo,igro se u šadrvanu .....znam i njega ,ne viðam ga po gradu...,može biti da je u Zagrebu ili negdje vani......

01-04-2012 19:04 klaudija is offline Pregledaj poruke od klaudija Dodaj klaudija u listu prijatelja
Ricina Ricina is a Male
raja




Poruka: 1689
Location: Predaleko od Mostara
pokretac teme Thread Started by Ricina

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

To je taj... Evo ima firmu u Zagrebu...Bio energija... Dobro mu ide...

___________________________________________________________________
"Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

01-04-2012 19:18 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17853
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

cekaj malo - jel to magi madzionicar?

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

01-04-2012 20:28 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
taxi taxi is a Male
Liska mjeseca avgusta




Poruka: 18170
Location: M&R

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Jeste. 10.gif

___________________________________________________________________

    01-04-2012 20:29 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17853
    Location: na prinudnom radu :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    e svaka mu cast. vazda mi je bio simpatican. drago mi je da mu dobro ide. 10.gif

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    01-04-2012 20:30 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    taxi taxi is a Male
    Liska mjeseca avgusta




    Poruka: 18170
    Location: M&R

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Maga prodaje viskove ima sigurno 25 godina.... 01.gif

    ___________________________________________________________________

      01-04-2012 20:34 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
      Viribus Viribus is a Male
      moforaja


      Poruka: 5289

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od taxi:

        Maga prodaje viskove ima sigurno 25 godina.... 01.gif


      Mago ti dobro kotira u Hrvatskoj i Sloveniji kao bioenergièar. Imao je ordinaciju dugo u Ilici, a sad je u nekim toplicama, ( oslovljavaju ga doktore) i kažu ljudi da je dobar u svom poslu. Sve poznate liènosti( Èiro, Mamiæ i ostali dolazili na terapiju.Oženio neku bogatunku i stvarno èovjek uživa. 10.gif

      01-04-2012 21:04 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
      berber berber is a Male
      moforaja


      Poruka: 4397
      Location: Na Tepi

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ako se o dobr sjecam Mago je Bubregov brat!

      ___________________________________________________________________
      nema vise ni tepe

      01-09-2012 02:44 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
      Viribus Viribus is a Male
      moforaja


      Poruka: 5289

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od berber:

        Ako se o dobr sjecam Mago je Bubregov brat!


      nije, Mirsad je Azerov brat. Mago mu je komšija.

      01-09-2012 09:36 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
      chaba chaba is a Male
      moforaja




      Poruka: 2558
      Location: EU

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice



      Ubijam psihološki nagon za cigaretom – Magbul Mušiæ lijeèi Zdravka Mamiæa

      01-09-2012 11:25 chaba is offline Pregledaj poruke od chaba Dodaj chaba u listu prijatelja
      klaudija
      SexNepoznat



      Poruka: 589

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od chaba:



        Ubijam psihološki nagon za cigaretom – Magbul Mušiæ lijeèi Zdravka Mamiæa


      Ja sam išao kod profesora Zankija u Trogir na odvikavanje (hipnoza).Izdržao 58 dana......

      01-09-2012 17:20 klaudija is offline Pregledaj poruke od klaudija Dodaj klaudija u listu prijatelja
      dzesen dzesen is a Male
      proplivo


      Poruka: 12
      Location: Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      U okolici Zagreba je digo veliku lovu na visku i i fol pronalasku vode za piæe.svaka mu èast

      ___________________________________________________________________
      Dzesen

      05-05-2012 18:23 dzesen is offline Pregledaj poruke od dzesen Dodaj dzesen u listu prijatelja
      Stranica (2): [1] 2 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
      Postavi novu temu Odgovori
      Go to:
      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com