Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » OLIMPOVE PRIČE » Doru » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Olimp Olimp is a Male
rodjeni




Poruka: 753
Location: Zagreb

Doruèak na rijeci Odri Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Najslade mi je jesti u prirodi uz cvrkut ptica, šum vjetra u krošnjama drveca, na cistom zraku pored rijeke. Nemogu si to cesto priuštiti zbog tempa života i životnih obaveza, ali kada god mogu odem na rijeku Odru u prirodu gdje na miru malo pregrizem ponešenu slaninicu, luk i kruh, a sve to prelijem pivcem.

Danas sam na dorucak na rijeku Odru poveo i jednoga svoga prijatelja. Jucer smo se dogovorili o detaljima i jutros napustili Zagreb. Do rijeke Odre trebalo nam je oko pola sata lagane vožnje autom.






Nakon kratkog zadržavanja oko ukrcaja stvari u kanu krenusmo rijekom.











Šuma, pored koje rijeka prolazi tek je pocela listati, zrakom se širi miris rascvjetale prirode, a rijeka polagano tece nedirnuta...





___________________________________________________________________

    05-09-2012 10:21 Olimp is offline Posalji Email za Olimp Homepage of Olimp Pregledaj poruke od Olimp Dodaj Olimp u listu prijatelja
    Olimp Olimp is a Male
    rodjeni




    Poruka: 753
    Location: Zagreb
    pokretac teme Thread Started by Olimp

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ljepota jutra na rijeku je izmamila i ribice koji pokušavaju "pronaci" gladnu ribu.











    Malo nas je lagana kišica pokvasila pa smo zastali ispod mosta, koristeci ga kao kišobran, dok nije prestala padati. Prijatelj je ponio i pribor za lov ribe (udicu) pa je za to vrijeme pokušao uloviti ribu. Ulov mu je bio "strašan". Zakacila mu se udica za panj pa je morao prekinuti konac i tako ostade bez mamca.








    Polagano veslajuci prodosmo i pored vikendaškog naselja, gdje vlasnici vikendica sagradiše i svoje molove za pristajanje camaca





    Dok sam lagano veslao prijatelj se razbacao na sve strane udicom, na koju je stavio novi mamac, nebili uhvatio koju ribu. Ali ni ribe nisu onakve kakve bi ribici željeli da jesu





    ___________________________________________________________________

      05-09-2012 10:22 Olimp is offline Posalji Email za Olimp Homepage of Olimp Pregledaj poruke od Olimp Dodaj Olimp u listu prijatelja
      Olimp Olimp is a Male
      rodjeni




      Poruka: 753
      Location: Zagreb
      pokretac teme Thread Started by Olimp

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Sasvim na kraju vikendaškog naselja pristasmo uz jedan mol i izadosmo na obalu





      Nadosmo pogodan panj koji pretvorismo u našu trpezu, raširismo ono što smo ponijeli i prihvatismo se posla...









      Nakon degustiranja i meracenja ponešenoga, zalismo to sokom prijatelj, a ja pivcem. a onda se prihvatih i ja njegove udice. Letjela je u svim smjerovima samo ne tamo gdje sam ja želio da ode. Rezultat otpao i meni mamac sa udice jer sam je o nešta zakacio. Tako rezultat postade 2 : 0 za ribe. No to nas nije obehrabrilo da nakon odmora krenemo dalje.


      ___________________________________________________________________

        05-09-2012 10:22 Olimp is offline Posalji Email za Olimp Homepage of Olimp Pregledaj poruke od Olimp Dodaj Olimp u listu prijatelja
        Olimp Olimp is a Male
        rodjeni




        Poruka: 753
        Location: Zagreb
        pokretac teme Thread Started by Olimp

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Malo smo zajedno veslali, a malo je prijatelj pokušavao smanjiti rezultat ribljeg vodstva pecajuci iz kretnje.









        Odveslali smo desetak kilometara, uživali do poslijepodnevnih sati na vodi, pojeli gotovo sve ponešeno, ali ne ulovismo ni R od ribe, pa unatoc svemu zadovoljni i raspoloženi podosmo kuci. Predah u prirodi smo zaista lijepo iskoristili da se odmorimo slušajuci cvrkut ptica i udišuci cisti mirisni zrak.





        Preporucam svima podite u prirodu kada god možete, uživajte u njoj, ali i pazite da je ne zagadujete. Cuvajte ju....


        bar_dan.gif zivjeli.gif zivjeli.gif

        ___________________________________________________________________

          05-09-2012 10:23 Olimp is offline Posalji Email za Olimp Homepage of Olimp Pregledaj poruke od Olimp Dodaj Olimp u listu prijatelja
          Viribus Viribus is a Male
          moforaja


          Poruka: 5295

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          dobar doruèak bio. 10.gif

          05-09-2012 10:28 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
          nove poruke | aktuelne teme | forum
          Postavi novu temu Odgovori
          Go to:
          preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com