Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » OLIMPOVE PRIČE » Pri » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Olimp Olimp is a Male
rodjeni




Poruka: 753
Location: Zagreb

Prièa o mojoj rijeki nade Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ima li svatko od nas nekakvu svoju rijeku nade? Rijeku kojom želi ploviti, kroz život se probijati, sa njom teškoæe i radosti prolaziti. Rijeku koja ima svoju snagu, svoju moæ, nježnost i èar. Rijeku koja donosi život, koja ga podiže, ali i koja ga može uništiti, ili toliko nepodnošljivim uèiniti da æe traume od nje ostati prisutne kroz cijeli život.

Do rijeke nade nije teško doæi, nije joj teško niti obale vidjeti, tok njene struje, ili joj snagu osjetiti.





Uvijek je zamišljamo kao mirnu, romantiènu, pitomu i krotku, ali dovoljno jaku da savlada sve prepreke pred sobom. Pri tome joj okolina mora biti prekrasna, oku mila i privlaèna. Uvijek nas pogled na nju mora zadiviti, oraspoložiti, dati nam snagu da idemo dalje i kada je dalje jako teško iæi.








Naša rijeka nade trebala bi biti široka da se pogled na njoj gubi u daljinu, da nam je oko puno nje, da nam zastaje dah od njene širine i spokoja. Mir mora iz nje izlaziti. Mir tako nam potreban, koji nas krijepi, koji nas osnažuje.





Nikakve prepreke rijeci nisu nesavladive, nikakve prepreke joj ne mogu uzeti mir i postojanost. Sa svim se preprekama zna mirno suoèiti i pravilan prolaz kroz njih pronaæi.





Da li smo svi pronašli takvu svoju rijeku nade? Rijeku koja æe sa nama iæi, rijeku sa kojom æemo iæi. Rijeku koja æe nam sve znaèiti, èija æe nas njedra grijati i snažiti. Rijeku preko koje se pruža naš životni put i prekrasni vidici na njega.





Isprièati æu vam prièu o svojoj rijeki. Rijeki koja donosi nade, snagu, mir, postojanost. Rijeki koja me može nositi kroz sve složenosti života. Rijeka sa kojom mogu preploviti sve teškoæe životnih puteva.





. . . U romantièno vrijeme života, kada obaveze postaju lakše, kada prepreke bivaju uvijek savladive, kada snaga nema granice, susretoh na putu života svoju rijeku. Veliku, ogromnu, snažnu i prekrasnu.





Pogled na nju prosvjetlio je život, otkrio neku novu njegovu toplinu, neke nove poglede, izmjenio neke stavove koji godinama nemjenjani bijahu. Fascinirala me životna svijetlost koja se u njoj ogledavala.


___________________________________________________________________

    05-14-2012 21:54 Olimp is offline Posalji Email za Olimp Homepage of Olimp Pregledaj poruke od Olimp Dodaj Olimp u listu prijatelja
    Olimp Olimp is a Male
    rodjeni




    Poruka: 753
    Location: Zagreb
    pokretac teme Thread Started by Olimp

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Njena ljepota, sklad i snaga izazvale su snažne valove života u meni. Uzburkala se i zadnja kap tekuæine u tjelu, struje emocija su proradile, Osjetila su se izoštrila, a nekakva druga snaga se uskomešala. Najprije polako pa sve jaèe i jaèe.











    Život se pretvorio u jednu struju, jaku i sve jaèu, struju koja je tekla u jednome smjeru, naprijed. Struju koju prepreke nisu mogle zaustaviti. Njena silina se osjeæala svuda uokolo gdje god da sam se nalazio.











    Valovi snage ojaèali su me, Dali mi brzinu, osnažili misli, pojaèali želje. Valovi su se kotrljali kroz mene, tjerali me naprijed . . .





    . . . Valovi mi dadoše snagu da se prikljuèim rijeci, da sa njom zaplovim, da krenem u neizvjesnost buduænosti.





    Moja prekrasna rijeka nade, pokazuje mi sve svoje èari, sve svoje ljepote. Pokazuje mi puteve koji su pred nama.








    Sa njome sam spreman uploviti u mirni suton života, uploviti u spokojnost, poæi prema moru . . .





    U pozno doba života, kada mi ostane još hrpa uspomena, u doba kada se svijeæa života poène gasiti, vodi me radost da æu po svojoj rijeci nade i dalje ploviti. Da æu doživjeti s njom slike mladosti, mirise proljeæa, žubore potoka . . .





    Moja rijeka je tu, pored mene, u meni. Pokazao sam vam je u punoj njenoj ljepoti, pokazao sam kakvom je osjeæam.

    Da li ste vi našli svoju rijeku nade sa kojom kroz život plovite ili je još tražite negdje iza gora.

    ___________________________________________________________________

      05-14-2012 21:55 Olimp is offline Posalji Email za Olimp Homepage of Olimp Pregledaj poruke od Olimp Dodaj Olimp u listu prijatelja
      Viribus Viribus is a Male
      moforaja


      Poruka: 5295

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      još u potrazi.


      svaka èast na priloženom. 10.gif 10.gif 10.gif 10.gif

      05-14-2012 22:02 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
      dubravka
      SexNepoznat

      Poruka: 534
      Location: beograd

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Kakve slike... kakve gradacije u osecanjima. Divna usporedba "reke nade"
      sa "nadom duse", vecitom nadom, koju pronadjemo, ako smo tanani,strpljivi
      i spremni da cekamo... na tu zivotnu priliku da nadjemo sebe u necemu...
      mozda u sretnim plovidbama, u mirisima sretnih putovanja... u rascvetavanju
      lotosa, istitavanju zvezda na nebu... ti si sebe nasao na reci, uz reku i spoznao
      kako ona dise. Prekrasno, prekrasno, ostala sam bez daha, gledajuci ono sto si
      doziveo. Zaista si pesnik mocnih reportaza. BRAVO!

      05-14-2012 22:31 dubravka is offline Posalji email za dubravka Pregledaj poruke od dubravka Dodaj dubravka u listu prijatelja
      Olimp Olimp is a Male
      rodjeni




      Poruka: 753
      Location: Zagreb
      pokretac teme Thread Started by Olimp

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Hvala ti Dubravka, zaista prekrasna kritika od tebe. Samo tebi 33.gif 33.gif 33.gif

      ___________________________________________________________________

        05-14-2012 22:42 Olimp is offline Posalji Email za Olimp Homepage of Olimp Pregledaj poruke od Olimp Dodaj Olimp u listu prijatelja
        nove poruke | aktuelne teme | forum
        Postavi novu temu Odgovori
        Go to:
        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com