Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » TAZE IZ MAGAZE » Stari grad krcat, ali turisti ne tro » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (7): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
KULJE1969 KULJE1969 is a Male
raja




Poruka: 1794
Location: Brace Krpo 19

Stari grad krcat, ali turisti ne troše puno Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Stara jezgra Mostara puna je turista. Svakodnevno organizirano dolaze u Mostar, prošetaju se Starim gradom te uslikaju na Starom mostu. Veæina njih je samo u prolazu i po rijeèima djelatnice suvenirnice Inge Maslaæ, rijetko što æe kupiti."Ove godine turisti i nisu najbolji potrošaèi. Uglavnom traže da se cjenkaju, traže niske cijene, dvoume se...a dogodi se da ima i onih koji æe odmah kupiti èim vide cijenu, ali doduše rijetko".Cijene suvenira kreæu se od jednog do petnaestak eura, ovisno od artikla, a prodavaèi se trude da to i prigodno zapakuju. Možda razlog loše prodaje leži u tome što je gro suvenira „Made in China“, no zasigurno nešto što bi turisti trebali vidjeti jest skok sa Starog. To definitivno ne nosi oznaku „Made in China“, i turistièka atrakcija je sama po sebi.
Elmin Sariæ, iz Kluba skakaèa u vodu Mostari, veæ èetrnaest godina skaèe za turiste i, kako kaže, ogorèen je jer strani turisti ni tu ne troše, ne žele platiti skok, a svi bi ga gledali.
"Za mene su strani turisti nula bodova potrošaèi. Dnevno Starim gradom proðe oko 40-50 grupa Talijana, Španjolaca, Francuza a ne bude ni jedan skok. Skokova imamo zato što kad preðem ogradu Bosanci, Hrvati, Slovenci i Srbi se uhvate za džep, oni plate skok, a stranci veæinom sve besplatno gledaju".Cijena skoka sa Starog mosta iznosi 25 eura. Zapitali smo se, ima li cjenkanja i u vezi plaæanja za skok."Za sve se cjenkaju, ma njima je jedan euro kao ovo brdo preko puta. To je takav mentalitet življenja, kažu kriza u svijetu, u nas je cijelog života kriza", prièa Sariæ te dodaje da mnogo toga leži i u èinjenici što turisti izgledaju izgubljeno."Ne znaju gdje su došli, ne znaju tradiciju grada a sve `zahvaljujuæi` turistièkim vodièima", smatra Sariæ.Divlji turistièki vodièi kojih pozamašno ima u Starom gradu ne pružaju adekvatne informacije turistima, a ne pomaže ni to što kod nas još uvijek nije regulirano pitanje certificiranih turistièkih vodièa. Naime, svugdje u svijetu je pravilo da strane turistièke agencije u mjestu koje posjeæuju unajme certificiranog turistièkog vodièa koji uz njihovog predstavnika obilazi znamenitosti neke destinacije i upoznavaju grupe turista sa svom tradicijom nekoga grada. Taj dio usluge se adekvatno i plati, stoga mnoge strane turistièke agencije da bi uštedjele, koriste svoje predstavnike koji malo ili nimalo ne znaju tradiciju grada.Po rijeèima vlasnika turistièke agencije Fortuna tours Milija Bijavice ta borba traje veæ godinama i zbog toga Mostar u turistièkim krugovima dobija etiketu "negostoljubive" i "neuredne" destinacije."To je svugdje u svijetu zakonski regulirano osim kod nas, i to strane turistièke agencije vrlo dobro znaju pa koriste tu situaciju. Najgore su turske, slovenske i u posljednje vrijeme azijatske turistièke agencije, dok veæ dubrovaèke, naprimjer, strogo poštuju ovo turistièko poslovanje i sa njihovim agencijama nikada nije bilo problema".U to smo se uvjerili i sami dok smo razgovarali sa Bijavicom jer je pored nas prošla skupina azijatskih turista kojeg je predvodio njihov predstavnik i dvije-tri minute „upoznavao“ sa znamenitostima grada, nakon èega su bili, turistièkim žargonom reèeno, raspušteni."Evo vidite, to je naša svakodnevnica a inspekcije ni na vidiku. Za ovakvo nešto u Dubrovniku bi platili masnu kaznu", pojašnjava Bijavica.Problem turistièkih vodièa nije jedini koji se treba riješiti da bi se turizam u Hercegovini dignuo na višu razinu i samim time privukao veæi broj turista."Posljednjih godina turistièka potražnja se sasvim promijenila. U posljednje vrijeme zabilježen je manji broj turista iz emitivnih tržišta, Njemaèke, Francuske, Holandije, a poveæao se broj turista Azijata. Stoga nam je potrebna i kvalitetnija turistièka ponuda, kultura rada, èišæi Mostar itd. da bi se poveæao broj noæenja a samim time i potrošnja turista", smatra Bijavica.
Prljav grad, nepostojanje putokaza, divlji turistièki vodièi, sitna delikvencija...Sve su to stavke koje se održavaju na cjelokupno turistièko poslovanje Hercegovine. Ljetna predsezona je podbacila a sve su prilike da nas ni glavna sezona neæe izvuæi.

08-14-2012 01:25 KULJE1969 is offline Pregledaj poruke od KULJE1969 Dodaj KULJE1969 u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..treba njima naplacivat ulaz u stari grad 20 maraka pa ga troshio ne troshio .

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

08-14-2012 09:28 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
refleksija refleksija is a Female
moforaja




Poruka: 3364
Location: dark side

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vjetar:

    ..treba njima naplacivat ulaz u stari grad 20 maraka pa ga troshio ne troshio .


vjetre, a na sta 20 EUR-a

muzej malo radi, malo ne radi....korpa za otpatke ni na vidiku....

ok je uvesti placanje ulaska u stari grad pa da fino recimo ima skok u 12:00h a da se dio novca da skakacima itd...

___________________________________________________________________


    Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

    08-14-2012 11:23 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
    chaba chaba is a Male
    moforaja




    Poruka: 2558
    Location: EU

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Eee, treba za to sjest, pa radit, pa sredit Stari grad, posla preko glave. Bar 5,6 sati trebaju sjedit u gradskoj vlasti, pa kontrolirat radi li se po planu, pa ovo, pa ono...
    Što bi neko radio kad može èešat jaja, srat o politici i iste pare dobivat....

    08-14-2012 11:27 chaba is offline Pregledaj poruke od chaba Dodaj chaba u listu prijatelja
    berber berber is a Male
    moforaja


    Poruka: 4415
    Location: Na Tepi

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    U Danskoj u gradu Århus ima stari grad gdje se naplacuje ulaz.Sastoji se od malih uskih ulica,radionica i prodavnica onakvih kako su nekad izgledale.
    Medjutim,to je tesko uvesti kod nas kad je stari grad pun lokalnog stanovnistva koji tu imaju radnje i izlaze tu u kafice.
    U danskoj svi placaju ulaz,jer je to prosto kao muzej.Ima nesto zaposlenih u radnjicama i na odrzavanju i to je sve.
    Naravno,bilo bi u redu naplatiti,ali kako.

    ___________________________________________________________________
    nema vise ni tepe

    08-14-2012 13:03 berber is online Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od refleksija:

          citat od vjetar:

        ..treba njima naplacivat ulaz u stari grad 20 maraka pa ga troshio ne troshio .


      vjetre, a na sta 20 EUR-a

      muzej malo radi, malo ne radi....korpa za otpatke ni na vidiku....

      ok je uvesti placanje ulaska u stari grad pa da fino recimo ima skok u 12:00h a da se dio novca da skakacima itd...



    ..jebiga ..ko ce radit dzaba u muzeju

    ..kakav skok ..neka plate extra za skok

    ..kante za smece su posebna prica ..to treba rjeshavat na nivou grada

    ..dzaba bi nama bile i kante mi bi opet bacali pored kante .bilo je i kanta sjecam se pa vishe smeca oko kante vec u kanti ..takav nam mentalitet dok se ne pocne kaznjavat ..nije ni svabo ni holandjanin puno bolji od nas , vec ih naucile kazne za nepostivanje reda .bolje stavit kesu od praznih bombona u dzep vec platit kaznu

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    08-14-2012 13:38 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    refleksija refleksija is a Female
    moforaja




    Poruka: 3364
    Location: dark side

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od vjetar:

          citat od refleksija:

            citat od vjetar:

          ..treba njima naplacivat ulaz u stari grad 20 maraka pa ga troshio ne troshio .


        vjetre, a na sta 20 EUR-a

        muzej malo radi, malo ne radi....korpa za otpatke ni na vidiku....

        ok je uvesti placanje ulaska u stari grad pa da fino recimo ima skok u 12:00h a da se dio novca da skakacima itd...



      ..jebiga ..ko ce radit dzaba u muzeju

      ..kakav skok ..neka plate extra za skok

      ..kante za smece su posebna prica ..to treba rjeshavat na nivou grada

      ..dzaba bi nama bile i kante mi bi opet bacali pored kante .bilo je i kanta sjecam se pa vishe smeca oko kante vec u kanti ..takav nam mentalitet dok se ne pocne kaznjavat ..nije ni svabo ni holandjanin puno bolji od nas , vec ih naucile kazne za nepostivanje reda .bolje stavit kesu od praznih bombona u dzep vec platit kaznu


    pa vjetre sta onda turistima naplatiti....mislim da prvo trebamo krenuti od sebe i onoga sta to mi turistima nudimo pa onda traziti da nesto plate...izivni ali nisi u pravu...recimo od tog naplacivanja ulaza u stari grad...skakaci se mogu prijaviti da su u radnom odnosu i dobivat platu itd...ili preko ugovorenih aranzmana da se ugovori i taj skok i da bude ukljucen u cijenu a turisticka agencija ili hotel da novac proslijedi skakacima itd....zaposliti mlade ljude da dijele prospekte i budu u nosnji u starom gradu...isto kao sto ima po dubrovniku....
    ne moze se naplatiti sunce i hava....a ne dati ljudima nista....

    ___________________________________________________________________


      Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

      08-14-2012 14:04 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..sta im se naplacuje u Dubrovniku vec da obidju zidine ..jeli im to neko nudi sok na ulazu i sendvic u Dubrovnku ..to im je samo ulaz ..sve ostalo placash extra ..kakvi bona skakaci , sta si se ti svezala skakaca ..skakaci su skupljci magle .neka njih kao atrakcija meni ne smetaju i neka zarade za sebe koliko im volja ..to im turisticki vodici mogu predlagat ili da imaju sami reklamu na starom mostu za koju ne bi placali u vidu nekog panoa ili table .da im neko josh radni staz uplacuje deset maraka po danu se uplacuje za penziju i socijalno tako da se mogu sami finansirati ..sad sto njih ima 50 to je njihov problem ..hahaha ..ne treba se pretjerano bojat naplate tih karata jer su oni navikli u svojim zemljama da placaju sve i svasta..ja sam bio u raznim srednjevjekovnim muzeima ..imaju dva oklopa i dva maca i stare drvene krigle i drveni sto ..izvoli pa plati ...muzej HCAndresen postoji u mom gradu jer je rodjen u ovome gradu ..sadrzaj tog muzeja su ..shesir ..stap ..odjelo ..kofer i cizme ..orginalne bajke koje je napiso i nista vishe ..ostali prostror je ispnjen suvenirima ..za tu posjetu svi stranci placaju 100 kruna ..to je nashih 25 maraka ..nista im se vishe ne nudi ..osim kustosa muzeja koji je zaduzen da progovori koju rjec o njemu i djevojka koja naplacuje suvenire koji se prodaju ..posle toa razguli dalje

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 08-14-2012 u 15:23.

      08-14-2012 14:58 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..stari grad u mostaru je jedinstveno mjesto svjjetu koje ne donosi ni jedne marke a ni jedng eura ..da ga imaju francuzi ili englezi i svabe uzimali bi vishe para na njemu vec austrija od zimskog turizma ..ko nam je kriv sto ne znamo ..ima druga strana biznisa kako se strancima uzimaju pare ..to je stvar ugostitelja i njihove maste i turistickih agencija za koju treba imat ideje i mastu ..nemoze svako imat restroran a ni kahvic ..kod nas se svako zove ugostiteljm ..stari grad nisu apartmani za prenociste u kojima mora biti 24 sata tople vode i cistih peskira u ormarima i posteljine internet i kablovska TV..

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      08-14-2012 15:04 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      berber berber is a Male
      moforaja


      Poruka: 4415
      Location: Na Tepi

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Kako hrvici naplacuju ulaz da se hoda po zidinama starog grada a u mostarski stari grad dovedu dzaba turiste i protrce sa njima ne potrosivsi ni banke.
      Trebaju mostari uvesti malte sa obadvije strane Neretve i naplacivati po 20 eura pa neka onda trce koliko hoce.

      ___________________________________________________________________
      nema vise ni tepe

      08-14-2012 16:14 berber is online Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..o tome ja pricam moj berberu ...josh im one boce sa cuclama podjele kad izlaze iz autobusa da cak ni bocu vode ne kupe kojim slucajme ..onda nam se refleksija pita sta cemo im ponudit za tih dvades maraka ..ako im se ne svidja eno im luckog pa neka slikaju do mile volje ..mozesh i dubrovnik sa magistrale slikat niko ti me smeta ..dzbaluka je ..ako cesh i na naj dvogled pogledat sa magistrale i na njega se placa ..goni ih u materinu ..plati pa se spanciraj ..samo dzaba guzvu prave ljeti a nikakve koristi od njih

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 08-14-2012 u 16:40.

      08-14-2012 16:39 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..na zeljeznickoj stanici nedavno da se popisham u WC kad tamo natpis .mala nuzda 2 velika 5 kruna ..ili seri u gace ..te palti sta cesh mora se

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      08-14-2012 16:41 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      berber berber is a Male
      moforaja


      Poruka: 4415
      Location: Na Tepi

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Isao sam na ferije u druge zemlje.U novac koji uplatis za hotel i put nije uracunato ama bas nista drugo.Tek kad tamo dodjes vodic odrzi informativni sastanak i iznese plan za svaki dan gdje se moze otici organizovano i koliko izlet kosta.To su extra izdaci i ako neces neces nista ni vidit.

      ___________________________________________________________________
      nema vise ni tepe

      08-14-2012 18:50 berber is online Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
      berber berber is a Male
      moforaja


      Poruka: 4415
      Location: Na Tepi

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      I raja se prijavljuju,nema nista dzaba.

      ___________________________________________________________________
      nema vise ni tepe

      08-14-2012 18:51 berber is online Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
      REALISTA REALISTA is a Male
      samo sto nisam


      Poruka: 1375
      Location: Bosna i Hercegovina

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Definitivno se mora naplacivati ulaz u Stari grad. To je spomenik UNESCO. Dakle, to nije tek tako samo "stari grad". Meni je najzalosnije sto sami ne znamo cijeniti sta imamo. Ili jos zalosnije kad kazu...."sta to nudimo turistima"? Ni na zapadu nista puno ne nude pa su im cijene ekstremno skupe gdje je god kakav "spomenik" ili "stari grad". Zao mi je nasih gariba kad ih vidim u Starom grad (pred Ruzom) kad se ustrucavaju uzeti i marku za parking. Jos zalosnije kad vidim svjetsku gamad kad malte ne parkira dzabe do pred samog Starog mosta. Otidji samo malo van Mostara...u drugu drzavu i naplacuje ti vazduh koji dises!
      Dakle, prvo sami moramo znati svoje cijeniti, pa ce onda i stranci poceti vise cijeniti nas kad mu povisis jos vise cijene. A ne onako...ulazi besplatno pa i oni te ne cijene.

      Kad sagledas sve drzave u svijetu i nas narod u BiH, mislim da nema merhametliljivih i boljih ljudi na svijetu od naseg naroda....a za nas narod mislim bosance i hercegovce, dakle Bosnjake, Hrvate i Srbe u BiH. Ovo o cemu pisem znaju raja u dijaspori koji su malo proputovali svijetom.
      10.gif

      08-14-2012 23:21 REALISTA is offline Pregledaj poruke od REALISTA Dodaj REALISTA u listu prijatelja
      refleksija refleksija is a Female
      moforaja




      Poruka: 3364
      Location: dark side

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      @vjetre
      @realista

      po vasim postovima bih zakljucila da niste u mostaru trenutno...dakle...grad mostar...turisticka zajednica prije svega....treba da prvo uredi taj isti stari grad pa onda da isti naplacuje....da se razumijemo nemam ja nista protiv naplacivanja i iskreno znam puno vise o tom problemu jer sam u toj bransi....posao mi je direktno vezan za turizam....ima tu mnogo toga sto mi moramo uciniti da bi gostima nesto naplatili i da bi gosti iako plate bili zadovoljni

      @berber, u nas uglavnom dolaze organizirane grupe koje imaju odredjeni aranzman koji ukljucuje izlete, ruckove, vecere itd....dakle unaprijed se mora sve dogovoriti jer da se ne dogovori nastupio bi haos....

      hajmo ovako....recimo da su skrti i da ne zele da trose a sta ako zele ali nemamo mjenjacnica pa nemaju ljudi gdje pare promjeniti....zele da idu u blagaj....autobusi vikendom ne voze tako cesto...itd...puno, puno toga mi moramo uciniti da bi privukli goste...ja nisam negativna ali gledma dugorocno....nije dovoljno turistu reci idi vidi stari most, uslikaj i produzi dalje....mostar i hercegovina imaju toliko neiskoristenih turistickih potencijala koje nazalost jos uvijek niko ne prepoznaje ili prepoznaje ali nece nista da ucini....poenta je sto mi od jednodnevnih gostiju i nemamo niti cmeo ikad imati neke koristi....turiste treba privuci da ostaju po 2-3 noci u mostaru ali nazalost ne ostaju jer dodju pogubljeni i nema uvezanosti nikakve sto se tice turisticke ponude...
      ja sam za to...krenimo od sebe....jer turisti nama trebaju a ne mi njima

      ___________________________________________________________________


        Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

        08-15-2012 08:39 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
        vjetar vjetar is a Male
        moforaja


        Poruka: 13977
        Location: dk

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ..refleksija ti pricash o necemo sto je u domenu turistickih organizacijai tur operatora koji dovode grupe stranaca ..sta bi to trebalo strancu pruzit konkretno od samog ulaska u stari grad do njegovog izlaska ..recimo od tacke A do tacke B..ja ne vidim da nesto specijalno fali bankomat postoji i vidljiv je ..ne mislih valjda da bi im trebalo na svako 50 metara stavljat bankomate ..fali koja kanta za otpatke malo vishe cistoce i nista vishe ..haj mi kazi sta to ima u Dubrovnku kad udjesh i izadjesh iz onog djela koji se naplacuje ..sta se to dobiva u tom istom dubrovnku a na starom mostu ne dostaje ..kakva je to teskoca i sta je to sto sputaje ideju naplate obilaska starog grada postaviti naplane rampe u vidu zetona ili automata koji bi izdavali kartu za ulazak na stari most ..stari grad je sam od sebe ponuda i on nema vishe sta da ponudi ..kameni zidovi i sama arhitektura je samo od sebe dovoljna za ponudit i to treba da se plati ..sve ostalo spada u domen domisljenosti i sposobnosti turstickih orgnizacija .ako neki restora ima neku gastronomsku pnudu izvoli reklamiraj se preko turistickih vodica ili organizacija ..jeli mislih da bi za tu kartu trebali dobit sladoled i bocu vode pa da bi im ta ponuda bila kompletna ..

        ___________________________________________________________________
        laku vam noc pijuni

        spavajte ko lavovi i ko kraljevi

        08-15-2012 10:00 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
        vjetar vjetar is a Male
        moforaja


        Poruka: 13977
        Location: dk

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ..nema to nikakve veze sto su nihovi arazmani dogovoreni u naprjed ..o kojem hausu ti pricash ..evo reko ti je berber dodjesh u hotel i kaze se turistima ..sutra je posjeta starom gradu i ta posjeta se naplacuje na ulazu u grad ..cjena tolika ..ko zeli polazak je u 8 ili 12 sati .to je njihov problem kada ce oni krenuti i u kojem terminu ce biti na starome mostu ..ako neko josh kupi koji suvnircic joh bolje ako ne ,grad je svakako zaradio ..vi stalno sebe lomite o zadovolnom gostu ..rekao sam ti ..gost je zadovoljan u Hotelu ili apartmanu za prenociste a sa kamenom i zidinama se nema sta biti nezadovoljan ..to je to onako kako jeste .most i kaldrma se ne jedu da bi nam neko reko kako je to ovaj ti kamen ima neki cudan okus malo je kisel .gjde ce ih posle voditi na ruckove i izlete vas nije briga ..ondnosno grad nije ni duzan da im se vishe od toga daje i nudi

        ___________________________________________________________________
        laku vam noc pijuni

        spavajte ko lavovi i ko kraljevi

        08-15-2012 10:33 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
        refleksija refleksija is a Female
        moforaja




        Poruka: 3364
        Location: dark side

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od vjetar:

          ..nema to nikakve veze sto su nihovi arazmani dogovoreni u naprjed ..o kojem hausu ti pricash ..evo reko ti je berber dodjesh u hotel i kaze se turistima ..sutra je posjeta starom gradu i ta posjeta se naplacuje na ulazu u grad ..cjena tolika ..ko zeli polazak je u 8 ili 12 sati .to je njihov problem kada ce oni krenuti i u kojem terminu ce biti na starome mostu ..ako neko josh kupi koji suvnircic joh bolje ako ne ,grad je svakako zaradio ..vi stalno sebe lomite o zadovolnom gostu ..rekao sam ti ..gost je zadovoljan u Hotelu ili apartmanu za prenociste a sa kamenom i zidinama se nema sta biti nezadovoljan ..to je to onako kako jeste .most i kaldrma se ne jedu da bi nam neko reko kako je to ovaj ti kamen ima neki cudan okus malo je kisel .gjde ce ih posle voditi na ruckove i izlete vas nije briga ..ondnosno grad nije ni duzan da im se vishe od toga daje i nudi


        izivni ali nisi u pravu u turisticku ponudu ne spada samo smjestaj....nije tacno da ne bi nastao haos...da bi gost dosoa do starog grada on u programu treba da ima jos nesto osim starog mosta (govorim o organizovanim grupama turista)

        to da li je gost zadovoljan u hotelu ili apartmanu nije dovoljno...dakle, ono sto ja govorim....nije gost dosao da samo prenoci nego i da nesto vidi....a poenta je goste zadrzati duze od jednog dana....nije dovoljno samo gosta uputiti na stari most...
        kako grad nije duzan da daje dobru gastro ponudu?!!! ili kvalitetan izlet u pocitelj, blagaj, kravice itd...
        po tebi ispade njima je dovoljno da vide stari most???

        izivni molim te ali stvarno mislim da ovu problematiku puno bolje znam od tebe jer znam s kakvim se problemima susrecem svaki dan...

        ___________________________________________________________________


          Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

          08-15-2012 10:42 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
          refleksija refleksija is a Female
          moforaja




          Poruka: 3364
          Location: dark side

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od vjetar:

            ..refleksija ti pricash o necemo sto je u domenu turistickih organizacijai tur operatora koji dovode grupe stranaca ..sta bi to trebalo strancu pruzit konkretno od samog ulaska u stari grad do njegovog izlaska ..recimo od tacke A do tacke B..ja ne vidim da nesto specijalno fali bankomat postoji i vidljiv je ..ne mislih valjda da bi im trebalo na svako 50 metara stavljat bankomate ..fali koja kanta za otpatke malo vishe cistoce i nista vishe ..haj mi kazi sta to ima u Dubrovnku kad udjesh i izadjesh iz onog djela koji se naplacuje ..sta se to dobiva u tom istom dubrovnku a na starom mostu ne dostaje ..kakva je to teskoca i sta je to sto sputaje ideju naplate obilaska starog grada postaviti naplane rampe u vidu zetona ili automata koji bi izdavali kartu za ulazak na stari most ..stari grad je sam od sebe ponuda i on nema vishe sta da ponudi ..kameni zidovi i sama arhitektura je samo od sebe dovoljna za ponudit i to treba da se plati ..sve ostalo spada u domen domisljenosti i sposobnosti turstickih orgnizacija .ako neki restora ima neku gastronomsku pnudu izvoli reklamiraj se preko turistickih vodica ili organizacija ..jeli mislih da bi za tu kartu trebali dobit sladoled i bocu vode pa da bi im ta ponuda bila kompletna ..


          ne govorim samo o necemu sto je u domenu turistickih organizacija i tour operatera....bazirala se jesam na grupne dolaske ali jos je gore kad dodje par turista bez dogovorenih tura.... (btw ne radim u turistickoj agenciji ni u tourist infu da se razumijemo) pa da ja sad nekog tu branima...
          nije dovoljan stari most i to treba svima da bude jasno....fali mnogo drugih sadrzaja.... i jos jednom napominjem nema grad koristi od jednodnevnih gositju!

          ___________________________________________________________________


            Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

            08-15-2012 10:45 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
            Stranica (7): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
            Postavi novu temu Odgovori
            Go to:
            preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com