Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » U KRUGU PORODICE » svadbeni obi » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (3): « prethodna 1 2 [3] Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
dubravka
SexNepoznat

Poruka: 528
Location: beograd

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Moj suprug i ja smo sami finansirali nasu svadbu. Bila je skromna, sa nasim
najmilijima, kao i sa najboljim prijateljima. Bilo je predivno, igrali smo na stolu,
veselili se kako nam je bio ceif. Znali smo da smo okruzeni onima koji nas vole.
Ne znam zasto uvek ispada da sam kontras, pa mi se ljudi ironicno obracaju...ne,
moj suprug i ja smo samo uvek ziveli svoja osecanja, ne povredjujuci tudja. Ako
to nije po tradicionalnim shvatanjima, zao mi je. Ali, ja postujem svakoga, neka
bude samo ljubavi.

08-26-2012 18:36 dubravka is offline Posalji email za dubravka Pregledaj poruke od dubravka Dodaj dubravka u listu prijatelja
berber berber is a Male
moforaja


Poruka: 4397
Location: Na Tepi

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Naravno,mladenci su tu najvazniji.Ipak da sam na njihovom mjestu ne bih skroz zanemario zelju drugih.Eto to na pr da cijelu vece bude samo zabavna muzika jer mladenci samo to slusaju.Ne bi im pokvarilo vece par narodnih pjesama ako njihovi gosti to vole,Sto su ih uopste zvali...

___________________________________________________________________
nema vise ni tepe

08-26-2012 18:58 berber is online Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
tulpe tulpe is a Female
wicked


Poruka: 3040

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od berber:

    Naravno,mladenci su tu najvazniji.Ipak da sam na njihovom mjestu ne bih skroz zanemario zelju drugih.Eto to na pr da cijelu vece bude samo zabavna muzika jer mladenci samo to slusaju.Ne bi im pokvarilo vece par narodnih pjesama ako njihovi gosti to vole,Sto su ih uopste zvali...


E bravo berber.. samo jedan lijep primjer

08-26-2012 21:01 tulpe is offline Pregledaj poruke od tulpe Dodaj tulpe u listu prijatelja
Viribus Viribus is a Male
moforaja


Poruka: 5289

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od refleksija:

    Ja nisam pravila svadbu nego veceru gdje samo najuza rodbina bila.neko spomenu postovati zelje onih koji placaju.to mi ispada isto kao sto bi mi recimo svekrva htjela poklonit kuhinju pa da je ona kupi po sebi kao da ce ona kuhat u njoj.btw recimo moja sestra i zet su sami svoju svadbu isfinansirali a od mog tate su dobili kuhinju koju je on samo platio.
    Viribus,sto se svadba pravi radi svijeta?ja sam mislila da se pravi da bi ljudi podjelili svoju srecu s druguma pa makar se u gacama vjencali ako to njih cini sretnima nema pravo niko negodovat.ko negoduje onda i ne uziva u bjihovoj sreci.ja sam bila na bezbroj svadbi i nikad ne bi imala slicnu ali sam uzivala u njihovoj sreci.na jednoj svadbi je velik broj svatova negodivao jer nije bilo narodne muzike a mlada i mladozenja nikad narodne slusali nisu.i sad bi oni zbog svijeta trebali svoj dan obiljeziti necim sto ne vole.ne treba zaboraviti da je to njihov xan i da svi idemo u svatove zbog dvoje ljudi koji se vole a ne zbog sebe


valjda je to takav dan koji želiš podjeliti sa naj bližima i prijateljima. Da nije tako onda bi obièaji bili drugaèiji, samo bi slsvili mladenci i kumovi. Obièaji su od davnina i nebi ih trebalo mjenjati.

08-26-2012 22:44 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
Viribus Viribus is a Male
moforaja


Poruka: 5289

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od dubravka:

    Moj suprug i ja smo sami finansirali nasu svadbu. Bila je skromna, sa nasim
    najmilijima, kao i sa najboljim prijateljima. Bilo je predivno, igrali smo na stolu,
    veselili se kako nam je bio ceif. Znali smo da smo okruzeni onima koji nas vole.
    Ne znam zasto uvek ispada da sam kontras, pa mi se ljudi ironicno obracaju...ne,
    moj suprug i ja smo samo uvek ziveli svoja osecanja, ne povredjujuci tudja. Ako
    to nije po tradicionalnim shvatanjima, zao mi je. Ali, ja postujem svakoga, neka
    bude samo ljubavi.



uopæe nema ironije u mom obraèanju i ne znam kako ste došli do tog zakljuèka,Što se tièe svadbe opet ste je pravili i bili sa bliskim prijateljima i rodbinom, kako sami kažete, a Ja isto tvrdim da se svadba i pravi radi toga da bi se taj dan podijelio sa naj bližima.

08-26-2012 22:52 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
KULJE1969 KULJE1969 is a Male
raja




Poruka: 1794
Location: Brace Krpo 19

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ja sam imao prilike dozivjeti situacija gdje su roditelji jednog od mladenaca dolazili prije nego su se vjencali.Da se pokusaju mjesati koga ta familija koga moze pozvati na vjencanje svoje kcerke ili sina.Takvo nesto nikad nebi prihvatio.

08-27-2012 01:11 KULJE1969 is offline Pregledaj poruke od KULJE1969 Dodaj KULJE1969 u listu prijatelja
refleksija refleksija is a Female
moforaja




Poruka: 3364
Location: dark side

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Viribus:

        citat od refleksija:

      Ja nisam pravila svadbu nego veceru gdje samo najuza rodbina bila.neko spomenu postovati zelje onih koji placaju.to mi ispada isto kao sto bi mi recimo svekrva htjela poklonit kuhinju pa da je ona kupi po sebi kao da ce ona kuhat u njoj.btw recimo moja sestra i zet su sami svoju svadbu isfinansirali a od mog tate su dobili kuhinju koju je on samo platio.
      Viribus,sto se svadba pravi radi svijeta?ja sam mislila da se pravi da bi ljudi podjelili svoju srecu s druguma pa makar se u gacama vjencali ako to njih cini sretnima nema pravo niko negodovat.ko negoduje onda i ne uziva u bjihovoj sreci.ja sam bila na bezbroj svadbi i nikad ne bi imala slicnu ali sam uzivala u njihovoj sreci.na jednoj svadbi je velik broj svatova negodivao jer nije bilo narodne muzike a mlada i mladozenja nikad narodne slusali nisu.i sad bi oni zbog svijeta trebali svoj dan obiljeziti necim sto ne vole.ne treba zaboraviti da je to njihov xan i da svi idemo u svatove zbog dvoje ljudi koji se vole a ne zbog sebe


    valjda je to takav dan koji želiš podjeliti sa naj bližima i prijateljima. Da nije tako onda bi obièaji bili drugaèiji, samo bi slsvili mladenci i kumovi. Obièaji su od davnina i nebi ih trebalo mjenjati.


mozda neko ne zeli da ima bilo kakve obicaje....sta selo hoce i zeli zaboli mene iskreno i tako i zivim....
obicaj je kod nas i mahalanje i sjelenja i ispijanja kafa, gledanja serija pa ja licno to ne radim...
niko ne prica da dan vjencanja ne treba dijeliti s najmilijima ali vala cu taj dan dijeliti na svoj nacin....mislim tako sam i uradila....oni koji su me razumijeli jos uvijek su tu...oni koji nisu ko ih j...meni i ne trebaju...

evo primjer sto se meni sad desava....moj suprug zeli mene ponovo da ozeni (ne zajebajem se)...komentari su bili boze sacuvaj i od strane mojih i njegovih....taj cin zelimo obaviti aBd sad kad se preselimo u svoj novi dom....eh sad sto je nekom to smijesno i glupo....bas me briga...to je nesto nase i ne dam nikome da nam to uzme ili pokvari....

___________________________________________________________________


    Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

    08-27-2012 08:33 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
    tweetymo tweetymo is a Female
    moforaja




    Poruka: 3089
    Location: dvica kruzno oko hita

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od refleksija:

          citat od Viribus:

            citat od refleksija:

          Ja nisam pravila svadbu nego veceru gdje samo najuza rodbina bila.neko spomenu postovati zelje onih koji placaju.to mi ispada isto kao sto bi mi recimo svekrva htjela poklonit kuhinju pa da je ona kupi po sebi kao da ce ona kuhat u njoj.btw recimo moja sestra i zet su sami svoju svadbu isfinansirali a od mog tate su dobili kuhinju koju je on samo platio.
          Viribus,sto se svadba pravi radi svijeta?ja sam mislila da se pravi da bi ljudi podjelili svoju srecu s druguma pa makar se u gacama vjencali ako to njih cini sretnima nema pravo niko negodovat.ko negoduje onda i ne uziva u bjihovoj sreci.ja sam bila na bezbroj svadbi i nikad ne bi imala slicnu ali sam uzivala u njihovoj sreci.na jednoj svadbi je velik broj svatova negodivao jer nije bilo narodne muzike a mlada i mladozenja nikad narodne slusali nisu.i sad bi oni zbog svijeta trebali svoj dan obiljeziti necim sto ne vole.ne treba zaboraviti da je to njihov xan i da svi idemo u svatove zbog dvoje ljudi koji se vole a ne zbog sebe


        valjda je to takav dan koji želiš podjeliti sa naj bližima i prijateljima. Da nije tako onda bi obièaji bili drugaèiji, samo bi slsvili mladenci i kumovi. Obièaji su od davnina i nebi ih trebalo mjenjati.


      mozda neko ne zeli da ima bilo kakve obicaje....sta selo hoce i zeli zaboli mene iskreno i tako i zivim....
      obicaj je kod nas i mahalanje i sjelenja i ispijanja kafa, gledanja serija pa ja licno to ne radim...
      niko ne prica da dan vjencanja ne treba dijeliti s najmilijima ali vala cu taj dan dijeliti na svoj nacin....mislim tako sam i uradila....oni koji su me razumijeli jos uvijek su tu...oni koji nisu ko ih j...meni i ne trebaju...

      evo primjer sto se meni sad desava....moj suprug zeli mene ponovo da ozeni (ne zajebajem se)...komentari su bili boze sacuvaj i od strane mojih i njegovih....taj cin zelimo obaviti aBd sad kad se preselimo u svoj novi dom....eh sad sto je nekom to smijesno i glupo....bas me briga...to je nesto nase i ne dam nikome da nam to uzme ili pokvari....


    Ne znam mozda ja nisam dobro shvatla al mislim da je tema obcaji i da bilo ljepo kad bi se ovde opisivali neki kako stari tako moderni obicaji prlikom obreda vjencanja , a niko ne osporava da se svaki mladi par bi trebao imat pravo izbora kakvo vjencanje zel i kakva ce festa poslje biti kontas malo smo skrenuli s bita teme.
    Mene prvu zanimaju neki obicaji a kao sto sam vec ranije napisala svaka obitelj ima nesto svoje, a na kraju krajeva lijepo je znat svacije obcaje bar one glavne , evo i zasto , prije par godina bila sam pozvana na svadbu u LJubinje i nasla se u neobranu grozdju jer me bilo stid nisam se znala ponasat ono sto se kaze jer nisam pojma mala kakvi su obicaji , ja ipak smatram da je to neka opca kultura, sad imam prijateljicu iz najranijeg djetnjstva udaje se i imace i vjencanje u Dzamiji i opet imam isti problem jer nikad nisam bila na svadbi gdje se potpuno prate obcaj , a ne bih htjela uvrjedit nikoga u neznanju

    ___________________________________________________________________
    Hendikepirano dijete nit' je bolesno nit' zarazno. Ono samo traži da bude prihvaæeno u našoj/svojoj zajednici. 97% neæe preuzeti ovu poruku kao status, ako si ti jedna/jedan od 3% preuzet æeš ovu poruku bar na jedan dan !

    08-27-2012 11:24 tweetymo is offline Posalji email za tweetymo Pregledaj poruke od tweetymo Dodaj tweetymo u listu prijatelja
    refleksija refleksija is a Female
    moforaja




    Poruka: 3364
    Location: dark side

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    @tweety, u pravu si ali mozemo valdja i obicaje prokomentirati i reci sta i kako smo mi radili.

    sto se tice toga kad nisi upoznat s istim mislim da mlada i mladozenja tu trebaju odigrati ulogu...ja kad sam prvi put bila na crkvenom vjencanju i vjencanju po svim hrvatskim obicajima...,mlada i mladozenja su dosli kod mene kuci dali mi pozivnicu i sve mi vala objasnili 02.gif sta i kako ide....tako da se nisam nasla u neobranom grozdju....

    ___________________________________________________________________


      Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

      08-27-2012 11:56 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
      tweetymo tweetymo is a Female
      moforaja




      Poruka: 3089
      Location: dvica kruzno oko hita

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ma znam nama je kuma bila osoba koja nije imala nikakve veze s katolckom vjerom pa smo joj sverc pisali , uz to sam ja scenu napravla rekla fratru ako ona ne moze bt kuma necu se ni vjencat u crkvi kad je vdio da sam ja zapela ko mutava popusto sta ce vdi koja su doba jer men je bo clj imat za kumu osobu koja je meni bitna i s kojom sam provela pola zivota a ne da mi kumov imaju para da sto vise bace sto mi je ludost danas se sve pretvoprlo samo u pare, a ni moja svadba nije bila ni blizu klasicne , da ne kazem da je prebacivanje jabuke preko kuce zamalo ublo mog svekra al eto to spada u domenu anegdota sa svadbe, kamerman koj je snimao zvao me i kuka kaze meni je zao bilo sta izbact jer kako rece ko da gledam Mr. Beana ukidao se covjek od smjeha

      ___________________________________________________________________
      Hendikepirano dijete nit' je bolesno nit' zarazno. Ono samo traži da bude prihvaæeno u našoj/svojoj zajednici. 97% neæe preuzeti ovu poruku kao status, ako si ti jedna/jedan od 3% preuzet æeš ovu poruku bar na jedan dan !

      08-27-2012 12:11 tweetymo is offline Posalji email za tweetymo Pregledaj poruke od tweetymo Dodaj tweetymo u listu prijatelja
      jesenka jesenka is a Female
      avenija kruzno




      Poruka: 129
      Location: Norveska

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Normalno je da su mladenci na svadbi najvazniji i svi smo tu radi njih.Ako smo pozvani onda i mladenci treba da postuju svoje goste i njihove zelje a ne da se ponasaju da im niko ne treba.Onda nisu ni trebali praviti svadbu.

      09-01-2012 23:17 jesenka is offline Pregledaj poruke od jesenka Dodaj jesenka u listu prijatelja
      Viribus Viribus is a Male
      moforaja


      Poruka: 5289

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od jesenka:

        Normalno je da su mladenci na svadbi najvazniji i svi smo tu radi njih.Ako smo pozvani onda i mladenci treba da postuju svoje goste i njihove zelje a ne da se ponasaju da im niko ne treba.Onda nisu ni trebali praviti svadbu.





      10.gif 10.gif 10.gif

      09-02-2012 01:21 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
      cheri cheri is a Female
      moder u peMziji




      Poruka: 3806
      Location: Svizzera

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od jesenka:

        Normalno je da su mladenci na svadbi najvazniji i svi smo tu radi njih.Ako smo pozvani onda i mladenci treba da postuju svoje goste i njihove zelje a ne da se ponasaju da im niko ne treba.Onda nisu ni trebali praviti svadbu.


      Kratko i jasno. 10.gif

      09-02-2012 10:35 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
      berber berber is a Male
      moforaja


      Poruka: 4397
      Location: Na Tepi

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Zakljucak kratak i jasan kad je muzika u pitanju treba biti za svaciji ukus i to ne vazi samo za svadbe vec feste uopste.A sto se tice svadbe zar mladencima nije nimalo stalo da i gostima bude fino,a ne samo mi i mi.

      ___________________________________________________________________
      nema vise ni tepe

      09-02-2012 18:13 berber is online Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
      cheri cheri is a Female
      moder u peMziji




      Poruka: 3806
      Location: Svizzera

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od berber:

        Naravno,mladenci su tu najvazniji.Ipak da sam na njihovom mjestu ne bih skroz zanemario zelju drugih.Eto to na pr da cijelu vece bude samo zabavna muzika jer mladenci samo to slusaju.Ne bi im pokvarilo vece par narodnih pjesama ako njihovi gosti to vole,Sto su ih uopste zvali...


      Slažem se 01.gif

      09-02-2012 18:31 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
      pasha pasha is a Male
      Super Moderator




      Poruka: 9495
      Location: uh jebo te

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        https://www.doznajemo.com/post/sok-nakon-svadbe-udala-se-sve-proslo-prema-planu-kad-su-poceli-otvarati-koverte-sok


      mladenci cesto nakon svadbe otvaraju prazne koverte
      kakav je ovo obicaj treba ukinuti pod hitno

      ___________________________________________________________________

        neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
      Oscar Wilde

      03-10-2017 19:25 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..taj obicaj da se mladenci daruju na svadbama je vec odavno prisutan i nema u njemu nista loshe i tesko ga je mjenjati ,sad te koverte su malo zalosne i oslikavaju zivotni standard ljudi koji nisu u mogucnsoti da priusute sebi da kupe neki dar ili da stave neki normalan ili prihvatljiv iznos koji bi svaki covjek zelio ..covjek uvjek pravi svadbu radi sebe i radi djece i ako krenemo od toga onda je nebirno jesu li mladenci skupili odredjeni ili zamishljeni iznos novca da bi ta svdaba bila isplacena i da bi domacin bio na nuli odnsno da mladenci zarade ..ja polazim od toga ako imam i ako mogu napravit cu svadbu za svoju dushiu i za svoje prijatelje a to koliko ce neko darova i poklona donjeti ne bi mi bilo uopste briga .
      ..malo mi je degudantno da je neko sa mladine strane ili mladozenjine reagovo na te prazne koverte i da su dosle u javnost ,ja bi ih licno presutio i smatro da je bolje da je stavio praznu kovertu kad vec jadan nije imao vec da je stavio 10 maraka koliko je mozda realno imo u dzepu u tom trenutuku ..ne mislim da bi neko doso na svadbu da se najede i napije za dzaba i da ne da bilo sta ,sad kad je dsho red na njega da potegne tu kovertu lakse mu je bilo predati da u njoij nema nista vec da ne izvadi nista jer tad bi se vishe osramotio pred svima ,ovako ga je stid samo samoga sebe

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      03-10-2017 19:46 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      refleksija refleksija is a Female
      moforaja




      Poruka: 3364
      Location: dark side

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ja i dalje pri svom stavu 01.gif

      ___________________________________________________________________


        Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

        03-11-2017 10:37 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
        Stranica (3): « prethodna 1 2 [3] nove poruke | aktuelne teme | forum
        Postavi novu temu Odgovori
        Go to:
        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com