Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » KULTURA » omiljena knjiga? 1 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.00 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (4): [1] 2 3 4 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
iznogud iznogud is a Male
o'shta ti je to?


Poruka: 170

omiljena knjiga? Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

knjige koje cete uvijek uzeti u ruku da ih ponovno procitate su.... ?

02-25-2003 05:52 iznogud is offline Pregledaj poruke od iznogud Dodaj iznogud u listu prijatelja
lejla lejla is a Female
gusterica




Poruka: 68

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Definitivno

"KISE DOLAZE"

Moja omiljena knjiga!

02-25-2003 07:02 lejla is offline Posalji email za lejla Pregledaj poruke od lejla Dodaj lejla u listu prijatelja
iznogud iznogud is a Male
o'shta ti je to?


Poruka: 170
pokretac teme Thread Started by iznogud

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

dalje?

02-25-2003 07:20 iznogud is offline Pregledaj poruke od iznogud Dodaj iznogud u listu prijatelja
babusha babusha is a Male
Licnost Foruma '03




Poruka: 2957
Location: donji trap

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ne znam.
Procitao sam mnogo toga.
Danas citam samo

    Mamut Jägarna
od Jean M. Auel
na svedskom , radi treninga
I vratim se
    Mesi
kad posustanem.
Na mene je najvise uticao
    Ommar Hajjam
,
jedan perzijski svastar iz 11 stoljeca (pjesnik , filozof , matematicar , astronom)
svojim rubaijama :-kratkim sentencijama o zivotu.
Valjda i zbog perioda u zivotu kad sam ga prvi put citao.
Evo par rubaija da vidite o cemu se radi

Jedna praska minu
pa na zemlju pade
Jedna muha sinu
u vazduh se dade
tvoj dolazak na svijet
zar je nesto drugo
Dodje muha
pade-i nestade

2
Oni sto su luchu nauke
uzdizali
Oni sto su more mastila prolili
Pricali su nesto
I na kraju svi
zaspali

Jedno vrijeme ovde imo sam ga na avataru-sijedi bradonja sa chalmom /pljunuti Hamzic -bez chalme 35.gif /

___________________________________________________________________



      19.gif

      02-25-2003 07:41 babusha is offline Pregledaj poruke od babusha Dodaj babusha u listu prijatelja
      Sjeta Sjeta is a Female
      seka




      Poruka: 528

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      .

      ___________________________________________________________________

        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Sjeta dana 02-26-2003 u 07:30.

        02-25-2003 08:05 Sjeta is offline Pregledaj poruke od Sjeta Dodaj Sjeta u listu prijatelja
        Sjeta Sjeta is a Female
        seka




        Poruka: 528

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        .

        ___________________________________________________________________

          broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Sjeta dana 02-26-2003 u 07:31.

          02-25-2003 08:10 Sjeta is offline Pregledaj poruke od Sjeta Dodaj Sjeta u listu prijatelja
          Sjeta Sjeta is a Female
          seka




          Poruka: 528

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          mene patetika ruskog zaljubljivanja odusevljava i zasmijava

          drama queens 05.gif

          ___________________________________________________________________

            02-25-2003 08:11 Sjeta is offline Pregledaj poruke od Sjeta Dodaj Sjeta u listu prijatelja
            Asja
            Ruzica



            Poruka: 337

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od lejla:

              Definitivno

              "KISE DOLAZE"

              Moja omiljena knjiga!


            Lejla

            prelijepa knjiga.

            I jedna od rijetkîh koje sam uspjela da spasim iz stana.

            Moj favorit vec godinama

            `Zudnja za zivotom` Irwing Stone

            biografija o Van Gogu

            Jako interesantan je i Erskine Caldwell

            02-25-2003 10:50 Asja is offline Posalji email za Asja Pregledaj poruke od Asja Dodaj Asja u listu prijatelja
            nadia nadia is a Female
            bice nesto od mene




            Poruka: 397
            Location: CH

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            e vako:
            prvo su bile sve bajke svijeta i braca grimm
            onda ja malo narasla i posla se zaljubljivati pa posla citati mirjam...
            sa ranim uozbiljenjem sam volila sve nase pisce od andrica pa do maka preko kulenovica do sarajlica...
            u ranim 20-etim me pocinju zanimati ljudske sudbine i covjek u emocionalnom zivotu pa pocinjem da volim biografije i autobiografije.
            u ovom trenutku se sve to tako izmijesalo da sad ne mogu nikoga da izdvojim , citam sve sta mi pod ruku dode.postala sam takav ovisnik da sam se i u svicersku biblioteku ukljucila.

            za sva vremena ce remark ostati favorit a kad je poezija u pitanju onda jesenjin...

            ___________________________________________________________________

              \ | /

              (@ @)

              -----o00-(_)-00o-----

            02-25-2003 11:20 nadia is offline Posalji Email za nadia Pregledaj poruke od nadia Dodaj nadia u listu prijatelja
            babusha babusha is a Male
            Licnost Foruma '03




            Poruka: 2957
            Location: donji trap

            Iznogude Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Izna probaj , ako vec nisi
            Gerome G. Selinger
            Ne znam pise li se ovako

            "Freni & Zui"

            ___________________________________________________________________



                19.gif

                02-25-2003 11:37 babusha is offline Pregledaj poruke od babusha Dodaj babusha u listu prijatelja
                obrisana
                Gost


                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Uh, ima vise dobrih knjiga , koje volim
                Kao dijete nekoliko puta sam procitala
                Oliver Tvist
                Kraljevic i prosjak

                Kao malo starija voljela sam procitati Perl Bak koja je znala tako fino da opise zivot u Kini , Japanu, Indiji .
                Zivot i kultura tih zemalja uvijek mogu privuci moju paznju.
                Kineska trilogija
                Dobra zemlja
                Sinovi
                Rastureni dom

                Zmajevo sjeme
                Obecanje
                Paviljon zena

                Mandala

                02-25-2003 12:14
                Frida Frida is a Female
                puterica




                Poruka: 109

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                S obzirom da imam daka prvaka, onda je "lektira" ala Grimm i tako to, odavno obnovljena...

                Inace, Sheldon-a mogu uvijek citati ponovo, po sto puta...

                02-25-2003 15:10 Frida is offline Posalji email za Frida Pregledaj poruke od Frida Dodaj Frida u listu prijatelja
                HDZ
                Gost


                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                kundera

                selimovic

                signer

                sve manje vremena za citanje u mom zivotu je nesto sto me uzasava

                u posljednje vrijeme sam poceo citati nekoliko vrlo losih knjiga (necemo imena autora i knjiga)
                prvo mi je bilo drago sto mogu prepoznati losu knjigu i sto odustanem od nje na vrijeme

                ili je to samo nervoza i nedostatak vremena sa kojim ozbiljno kuburim u poslejdnje vrijeme


                (sada dolazi samokriticna recenica - kani se foruma i kompjutera)

                02-25-2003 17:30
                Sjeta Sjeta is a Female
                seka




                Poruka: 528

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Divne biografije sam citala i uvijek me odusevljavaju.

                Napr kad citam biografiju slikara, kroz tu jednu knjigu osim sto upoznam slikara, naucim mnogo o tom pravcu umjetnosti i slikarstva, sto mi je puno draze nego da citam suhoparne knjige o toj temi.

                Elem ...

                Biografija Vincenta Van Gogha ... svaki put kad vidim jefitine kalendare i razglednice sa njegovim suncokretima ili njegov portret nesto mi toplo oko srca. U muzeju prodjem pored njegovog rada, i najradije bih namignula i rekla "Hi, Vince .. what's up"

                Koja neshvacena dusa, luckasti umjetnik. Kad se sjetim kako je sebi otkinuo uho zbog zene koja nije vrijedna jedne rijece a kamoli nesto vise.

                Njegova ovisnost o bratu.

                Njegovo vidjenje nizozemskih boja i preslikavanje istih.

                Evo i jedna pjesma koja pjeva o ludom Vincent Van Goghu. Sklopite oci i uzivajte, a ako ikako mozete, procitajte biografiju Vincent Van Gogha.

                Mnogi njegovi radovi ce vam biti jasniji i drazi.




                  http://hepek.com/MostarskaRaja/Don
                Mclea...tarry Night.mp3

                ___________________________________________________________________

                  02-25-2003 17:41 Sjeta is offline Pregledaj poruke od Sjeta Dodaj Sjeta u listu prijatelja
                  Asja
                  Ruzica



                  Poruka: 337

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  Bravo Sjeta. 10.gif

                  02-25-2003 17:44 Asja is offline Posalji email za Asja Pregledaj poruke od Asja Dodaj Asja u listu prijatelja
                  Monija Monija is a Female
                  puterica


                  Poruka: 94

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  Dervis i Smrt

                  Alhemicar

                  Pride & Prejudice

                  Who Moved My Cheese

                  Decline and Fall of Roman Empire

                  The Essential Rumi

                  ......

                  ___________________________________________________________________
                  Prijateljstvo se ne bira, ono biva, ko zna zbog cega, kao ljubav. -Mesa Selimovic

                  02-26-2003 17:47 Monija is offline Posalji Email za Monija Pregledaj poruke od Monija Dodaj Monija u listu prijatelja
                  iznogud iznogud is a Male
                  o'shta ti je to?


                  Poruka: 170
                  pokretac teme Thread Started by iznogud

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  Dervis i smrt si stavila u istu poruku i kontekst sa Who moved my cheese? Idi brzo isperi usta i tri krunice pokore izmoli za ovo, pa cemo razgovarat.

                  02-26-2003 17:52 iznogud is offline Pregledaj poruke od iznogud Dodaj iznogud u listu prijatelja
                  gandalf gandalf is a Male
                  Mo-Starac




                  Poruka: 4675
                  Location: NEBUCHADNEZZAR

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  Uvijek se vracam Mesi i TVRDJAVI.
                  Ni sam ne znam koliko sam je puta procitao. I svaki put nekako mi drugaije.

                  Za one koji vole bajku i avanturu, onda su ove, sada puno popularne, knjige o Prstenu, od Tolkiena bogom date.

                  ___________________________________________________________________
                  Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
                  Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

                  02-26-2003 17:57 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
                  Monija Monija is a Female
                  puterica


                  Poruka: 94

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  why mr. Iznogude? ne svidja ti se moj izbor? 14.gif well....next time reci nam da stavimo knjige koje ti zelis.... 04.gif

                  cuti bre cuti.... 04.gif

                  ___________________________________________________________________
                  Prijateljstvo se ne bira, ono biva, ko zna zbog cega, kao ljubav. -Mesa Selimovic

                  02-26-2003 17:58 Monija is offline Posalji Email za Monija Pregledaj poruke od Monija Dodaj Monija u listu prijatelja
                  Sjeta Sjeta is a Female
                  seka




                  Poruka: 528

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  kjige od

                    Merilyn French
                  ... umjerena feministkinja koja kroz svoja djela dotice osjetljive predjele zenske psihe i duse ...

                    Her Mother's Daugter
                  ... 5 zvezdica
                  (za sve majke i sve kceri koje se tek zblize kasno u zivotu ako ikada)



                    The Women's Room
                  ... 5 zvezdica
                  (za sve domacice i zene koje su se odrekle karijere i obrazbe zbog muza i djece)


                    Our Father
                  ... 4 zvezdica
                  (za sve kceri koje su imale monstera za oca)

                  ___________________________________________________________________

                    02-26-2003 18:00 Sjeta is offline Pregledaj poruke od Sjeta Dodaj Sjeta u listu prijatelja
                    Stranica (4): [1] 2 3 4 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
                    Postavi novu temu Odgovori
                    Go to:
                    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com