Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » KULTURA » omiljena knjiga? 1 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.00 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (4): « prethodna 1 [2] 3 4 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Monija Monija is a Female
puterica


Poruka: 94

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

evo paljbe..

___________________________________________________________________
Prijateljstvo se ne bira, ono biva, ko zna zbog cega, kao ljubav. -Mesa Selimovic

02-26-2003 18:01 Monija is offline Posalji Email za Monija Pregledaj poruke od Monija Dodaj Monija u listu prijatelja
iznogud iznogud is a Male
o'shta ti je to?


Poruka: 170
pokretac teme Thread Started by iznogud

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Da li bi ti stvarno mogla usporediti po kvalitetu Mesu Selimovica i nekog americkog anonimusa koji pise knjige o samounaprijedjivanju za .... ..., da ne koristim izraze za tu vrstu ljudi?

O samom ponovnom citanju... hm. Ne znam. My bad, ne bih ti trebao govoriti sta da citas i sta da zaobilazis, ALI, IMHO, to je kao pricati zajedno o Shopenu i bijedniku merlinu. Grijeh, brate.

02-26-2003 18:02 iznogud is offline Pregledaj poruke od iznogud Dodaj iznogud u listu prijatelja
Monija Monija is a Female
puterica


Poruka: 94

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nikakav grijeh po mom misljenju. 01.gif

___________________________________________________________________
Prijateljstvo se ne bira, ono biva, ko zna zbog cega, kao ljubav. -Mesa Selimovic

02-26-2003 18:05 Monija is offline Posalji Email za Monija Pregledaj poruke od Monija Dodaj Monija u listu prijatelja
Sjeta Sjeta is a Female
seka




Poruka: 528

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Da li je ko citao ista od

Shirley MacLain ?

___________________________________________________________________

    03-01-2003 15:16 Sjeta is offline Pregledaj poruke od Sjeta Dodaj Sjeta u listu prijatelja
    Sjeta Sjeta is a Female
    seka




    Poruka: 528

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Cita li iko ista na ovome forumu ?



    05.gif

    ___________________________________________________________________

      03-01-2003 23:19 Sjeta is offline Pregledaj poruke od Sjeta Dodaj Sjeta u listu prijatelja
      babusha babusha is a Male
      Licnost Foruma '03




      Poruka: 2959
      Location: donji trap

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Citamo.
      Postove,
      Ljude,
      a bogumi i snove 04.gif

      ___________________________________________________________________



          19.gif

          03-02-2003 00:26 babusha is offline Pregledaj poruke od babusha Dodaj babusha u listu prijatelja
          Ziggy Ziggy is a Male
          avenija kruzno




          Poruka: 142
          Location: Stara Evropa

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          "Moon Palace"-Paul Auster
          "Prazan prostor"-Peter Brook
          "Limeni dobos"-Gunter Grass

          ...
          Poeziji Fernanda Pessoa , Nick Cave-a , Alen Ginzberg-a , i najdrazeg mi Maka Dizdara se cesto vracam...

          ___________________________________________________________________

            03-03-2003 20:24 Ziggy is offline Posalji Email za Ziggy Pregledaj poruke od Ziggy Dodaj Ziggy u listu prijatelja
            Sona Sona is a Female
            gusterica




            Poruka: 80

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Mozak mi bas ne radi, ali evo sta je isplivalo cim sam vidjela naslov:

            "Kontakt" Carla Sagana
            "Historijska citanka" Miljenka Jergovica

            03-04-2003 03:35 Sona is offline Posalji email za Sona Pregledaj poruke od Sona Dodaj Sona u listu prijatelja
            Husinica Husinica is a Female
            avenija kruzno




            Poruka: 125
            Location: Mostar

            omiljena knjiga Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Prvo da se slozim sa Ziggy-jem po bas svim tackama, osim Alana Ginzberga.
            Znaci, njega brisem. Dodajem Paul Celana (najbolji pjesnik na svijetu!) i Zbigniewa Herberta, sto se tice poezije.
            A proza?

              U potrazi za izgubljenim vremenom
            Marcela Prousta
              Ulysses
            Jameca Joyce-a
              Majstor i Margarita
            Mihaila Bulgakova

            ja mislim da su mi ovo najveci hitovi 10.gif

            07-09-2003 20:06 Husinica is offline Posalji Email za Husinica Pregledaj poruke od Husinica Dodaj Husinica u listu prijatelja
            Sona Sona is a Female
            gusterica




            Poruka: 80

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Bravo djemila, gdje zaboravih "Moja Afrika"... ccc 21.gif

            07-09-2003 21:31 Sona is offline Posalji email za Sona Pregledaj poruke od Sona Dodaj Sona u listu prijatelja
            airuno airuno is a Male
            trudim se


            Poruka: 162

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Sjeta, mislis Shirley Maclaine? Ja nisam nista od nje citao. Ova druga je glumica i ime joj se pishe kako si ti napisala.

            07-09-2003 23:41 airuno is offline Posalji email za airuno Pregledaj poruke od airuno Dodaj airuno u listu prijatelja
            Sjeta Sjeta is a Female
            seka




            Poruka: 528

            airuno Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            da mislia sam na glumicu, sestru od Warren Beatty.

            Citala sam jednu finu knjigu od nje, bila je na engleskom, prevod naslova je nesto kao "na ivici planine" ili tak nekako.

            Nesto kao zapisi o njenom putovanju u Peru i o njenom spiritualnom budjenju ...

            ___________________________________________________________________

              07-10-2003 22:01 Sjeta is offline Pregledaj poruke od Sjeta Dodaj Sjeta u listu prijatelja
              obrisana
              Gost


              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              moze li vise od jedne 01.gif

              Exodus
              QB VII
              Armagedon
              Mila 18

              volim citati Leona Urisa

              07-10-2003 22:03
              airuno airuno is a Male
              trudim se


              Poruka: 162

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Naslov na engleskom je "DON'T FALL OFF THE MOUNTAIN".

              broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane airuno dana 10-01-2003 u 08:28.

              07-11-2003 03:02 airuno is offline Posalji email za airuno Pregledaj poruke od airuno Dodaj airuno u listu prijatelja
              Rondo Rondo is a Male
              stalni dopisnik


              Poruka: 1085

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Tvrdzava od Mese Selimovica
              Travnicka Hronika od Ive Andrica
              Sve volim od Krleze a narocito Gospodu Glembayeve (svidja mi se onaj austrougarski smek sto ga opisuje i nenaznacena kritika na racun svakog rezima i propale aristokratije i ostalih vladajucih klasa)
              Od stranih- U ime ruze od Umberto Ecco
              a ima jedna knijga sto mi se jako dojmila i zove se "Utorci sa Morryem" od jednog americkog novinara (zaboravio sam kako se zove). Kniga istinita gdje opisuje sastanke utorkom sa svojim starim profesorom koji pati od neke neizljecive bolesti i gdje opisuje kako mu jedna draga osoba koja je jako uticala na njega u mladosto jednostavno izcezava pred njegovim ocima.

              07-11-2003 04:17 Rondo is offline Posalji email za Rondo Pregledaj poruke od Rondo Dodaj Rondo u listu prijatelja
              Sjeta Sjeta is a Female
              seka




              Poruka: 528

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Zbogom Oruzje
              , od Hemingveja

              meni predivno opisana ljubav i zaljubljenost bez one komplikacije koju mnogi pisci unose kad se radi o ljubavi, odusevilo me jednostavno opisivanje jednostavne ljubavi. kraj je tuzan, ali to nije bitno.

              ___________________________________________________________________

                07-11-2003 04:30 Sjeta is offline Pregledaj poruke od Sjeta Dodaj Sjeta u listu prijatelja
                Sjeta Sjeta is a Female
                seka




                Poruka: 528

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                i naravno

                svi Doc Holiday romani

                ___________________________________________________________________

                  07-11-2003 04:35 Sjeta is offline Pregledaj poruke od Sjeta Dodaj Sjeta u listu prijatelja
                  d_g_s d_g_s is a Female
                  nisam vise posmatrac




                  Poruka: 174
                  Location: tu sam

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  "Dervis i smrt" Mesa Selimovic
                  "La Romana" Alberto Moravia
                  "Veronika je odlucila umrijeti" Paolo Coehlo

                  ___________________________________________________________________

                    07-17-2003 09:37 d_g_s is offline Posalji email za d_g_s Pregledaj poruke od d_g_s Dodaj d_g_s u listu prijatelja
                    sassy
                    SexNepoznat

                    Poruka: 2

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    Moja omiljena knjiga je Trece oko , Lopsang Rampa.

                    Obozavam budizam i ova knjiga je jedna od najboljih na svijetu, puna je mudrosti i budistickih obicaja!!!

                    Procitajte i necete se pokajati

                    a must!!!!!

                    29.gif

                      www.bosniaexpress.com


                    podrzite ovaj sat. Mislim da je cool!!!! Sta vi mislite?

                    07-28-2003 18:58 sassy is offline Posalji Email za sassy Pregledaj poruke od sassy Dodaj sassy u listu prijatelja
                    refleksija refleksija is a Female
                    moforaja




                    Poruka: 3364
                    Location: dark side

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    a ne znam koja mi je najbolja, mislim da nisam dovljno knjiga u zivotu procitala da bih mogla sad reci koja mi je the best al evo volim stil richada bacha, dzamonju, mesu sam citala kroz osnovnu i srednju skolu, volim ruse citat 01.gif ...neko spmenu moraviju, nisam impresionirana onom knjigom prezir.

                    ___________________________________________________________________


                      Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

                      12-25-2005 20:00 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
                      Stranica (4): « prethodna 1 [2] 3 4 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
                      Postavi novu temu Odgovori
                      Go to:
                      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com