Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » KULTURA » omiljena knjiga? 1 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.00 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (4): « prethodna 1 2 [3] 4 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

.nepodnosljiva lakoca postojanja ..Milan Kundera


.. . Prije roman ljubavi nego roman o ljubavi, Nepodnosljiva lakoca postojanja , ima i potresnu naglasenost o smrti, o organiziranom zaboravu kojemu su izlozeni i narod i pojedinci..nesto posebno i upecatljivo je ostavio roman na mene ovih dana gdje sam dugo razmiljao o necem sto se kroz cjeli roaman namecce jedna misao .a to je . *LAKOCA*. ta naj tajanstvenija od svih suprotnosti i da ona moze biti mnogo teza i gora od one suprotnosti koja se zove tezina ..mada mnogi misle da je puno gore ono sto je teze ..nazalost ovaj roman dokazuje da je ipak nepodnosljiva i ta lakoca potojanja ...vjerovatno jos uvjek pod utiscima romana 14.gif

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 12-25-2005 u 20:26.

12-25-2005 20:22 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
Kat Kat is a Female
Agent Kat




Poruka: 165
Location: Punjab

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ako vec moram samo jednu da izaberem onda je to Trout Fishing in America od Richard Brautigan.

PS Osjecam se kao da se upisujem nekom u spomenar 05.gif

___________________________________________________________________
Does the body rule the mind
or does the mind rule the body?

01-08-2006 18:37 Kat is offline Pregledaj poruke od Kat Dodaj Kat u listu prijatelja
amra p. amra p. is a Female
carica mjeseca maja




Poruka: 5017
Location: DK

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

TVRDJAVA - Mesha Selimovic , moja najnajnajomiljenija knjiga , evo upravo se spremam da je ponovo citam ! Procitala sam mnoge knjige , nekima se ne mogu sjetiti naslova a nekima pisca . Sheldon je za razbibrigu . "Necista krv" je uvijek nesto posebno. Citala sam naravno i one koje su bile ili su "u modi" . Nakon svih vracam se Meshi , volim njegove misli !

___________________________________________________________________

    28.gif

    01-08-2006 19:53 amra p. is offline Pregledaj poruke od amra p. Dodaj amra p. u listu prijatelja
    glumica glumica is a Female
    Trn u oku


    Poruka: 4415

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    znakovi pored puta - ivo andric

    amra, bas neki dan odgledah film ''necista krv''

    i da ne bi, naravno, maestralne glume ljube tadica...i jos maestralnije izvedbe ''zajdi zajdi'', maje odzaklijevske...
    komotno bi film mogao niz neretvu...
    steta..od onakve knjige, onako los film

    01-08-2006 20:06 glumica is offline Posalji Email za glumica Pregledaj poruke od glumica Dodaj glumica u listu prijatelja
    amra p. amra p. is a Female
    carica mjeseca maja




    Poruka: 5017
    Location: DK

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Po meni licno uvijek je film losiji od knjige . Sjecam se da sam bila pravo razocarana kad sam , nakon citanja knjige "Ako docekam sutra " S. Sheldon , vidjela film na TV . Ocaj nakon knjige !

    ___________________________________________________________________

      28.gif

      01-12-2006 00:33 amra p. is offline Pregledaj poruke od amra p. Dodaj amra p. u listu prijatelja
      Krofnica Krofnica is a Female
      miss foruma '04




      Poruka: 749

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Once in Paris - Diana Palmer

      evo je 4. put citam 10.gif

      ___________________________________________________________________

        01-12-2006 00:53 Krofnica is offline Posalji email za Krofnica Pregledaj poruke od Krofnica Dodaj Krofnica u listu prijatelja
        refleksija refleksija is a Female
        moforaja




        Poruka: 3364
        Location: dark side

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od amra p.:

          Po meni licno uvijek je film losiji od knjige . Sjecam se da sam bila pravo razocarana kad sam , nakon citanja knjige "Ako docekam sutra " S. Sheldon , vidjela film na TV . Ocaj nakon knjige !

        uuu od sheldona je dobra "druga strana ponoci", sexaju se pravo a i ima drama fora, iskoristivih 23.gif

        ___________________________________________________________________


          Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

          01-12-2006 01:20 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
          Black_Mamba Black_Mamba is a Female
          rodjena




          Poruka: 1055

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Ime ruze ......Umberto Eko

          Daleko najbolja knjiga ikad napisana

          neko rece film poslije knjige ocaj....e bas tako

          ___________________________________________________________________
          Eh kakve je Pesta kupleraje imala

          01-12-2006 11:01 Black_Mamba is offline Pregledaj poruke od Black_Mamba Dodaj Black_Mamba u listu prijatelja
          TigricaX TigricaX is a Female
          zvrk hanuma




          Poruka: 6105
          Location: Nesvrstana

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          "Alkemicar" - Paulo Coelho

          Dobila je od dragog prijatelja, i poklonio mi je vise od knjige....neka nova vidjenja svijeta 10.gif

          ___________________________________________________________________
          "Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge
          i nema ljepših snova od onih što ih raða bol."

          01-15-2006 08:54 TigricaX is offline Pregledaj poruke od TigricaX Dodaj TigricaX u listu prijatelja
          Labudica Labudica is a Female
          mofo beba




          Poruka: 3
          Location: Roanoke

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Wasted: a memoir of anorexia and bulimia.

          03-15-2006 21:05 Labudica is offline Pregledaj poruke od Labudica Dodaj Labudica u listu prijatelja
          KULJE1969 KULJE1969 is a Male
          raja




          Poruka: 1794
          Location: Brace Krpo 19

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          100 godina samoce.

          03-16-2006 01:30 KULJE1969 is offline Pregledaj poruke od KULJE1969 Dodaj KULJE1969 u listu prijatelja
          zimzelen zimzelen is a Male
          guster


          Poruka: 54

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          "CA BLUES" Milan Oklopdzic

          03-16-2006 01:40 zimzelen is offline Pregledaj poruke od zimzelen Dodaj zimzelen u listu prijatelja
          buckuris buckuris is a Female
          buduca bahra :)




          Poruka: 2084
          Location: SFRJ Njemacka

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          nije mi omiljena

          ali sam je skoro procitala i svidjela mi se

          Kad je bio juli Nura Bazdulj-Hubijar





          Nagradjeni epistolarni roman o Srebrenici Kad je bio juli,prica je o djecaku Mirzi koji pise pisma mrtvome ocu o dogadjajima iz 1995. u najnezasticenijoj "zasticenoj zoni" suvremenoga svijeta.

          Laka za citanje...navodi na razmisljanje... svidja mi se 10.gif

          ___________________________________________________________________
          muskarci imaju problem za svako rjesenje 29.gif

          03-16-2006 01:49 buckuris is offline Posalji email za buckuris Pregledaj poruke od buckuris Dodaj buckuris u listu prijatelja
          Djelmas Djelmas is a Male
          bice nesto od mene




          Poruka: 345

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          ja sam malo knjiga cito ali je meni najbolja kniga sto je bila u sedmom druzina pere kvrzice

          ___________________________________________________________________
          Skanderbeg i Klinton fala vam.

          03-16-2006 03:26 Djelmas is offline Pregledaj poruke od Djelmas Dodaj Djelmas u listu prijatelja
          zela zela is a Male
          avenija kruzno




          Poruka: 161

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          13.gif 10.gif

          ___________________________________________________________________

            [/SIZE]

            03-16-2006 22:31 zela is offline Pregledaj poruke od zela Dodaj zela u listu prijatelja
            Djelmas Djelmas is a Male
            bice nesto od mene




            Poruka: 345

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            I jos mi je najbolja knjiga jedna sto sam kupijo ima pogodine a nisam je bas cito nako malo,ima zanimjive sarene slike a plave je boje na koricama a zove se pan sa crnom frullom

            ___________________________________________________________________
            Skanderbeg i Klinton fala vam.

            03-29-2006 01:50 Djelmas is offline Pregledaj poruke od Djelmas Dodaj Djelmas u listu prijatelja
            Djelmas Djelmas is a Male
            bice nesto od mene




            Poruka: 345

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            i ima jos jedna knjiga ali je malo debela pa ko ce to sad citat pa cu vam rec drugi put valjali

            ___________________________________________________________________
            Skanderbeg i Klinton fala vam.

            03-29-2006 02:01 Djelmas is offline Pregledaj poruke od Djelmas Dodaj Djelmas u listu prijatelja
            pasha pasha is a Male
            Super Moderator




            Poruka: 9503
            Location: uh jebo te

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Sidarta, Narcis i Zlatousta, Herman Hese

            ___________________________________________________________________

              neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
            Oscar Wilde

            08-18-2011 22:26 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
            tulpe tulpe is a Female
            wicked


            Poruka: 3040

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Odlicno pasa! 10.gif ja sam citala prvu knjigu Siddharta na njemackom. Jako lijepa. Trenutno citam bridget Jones.. samo sporadicno da me zabavi. A kad budem imala vremena procitacu nesto od coelha.

            08-18-2011 23:56 tulpe is offline Pregledaj poruke od tulpe Dodaj tulpe u listu prijatelja
            Morpheus
            tozzinjo



            Poruka: 1137

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            sidarta mi je uz igru staklenih perli definitivno najdraza heseova knjiga. nego, zar nije narcis i zlatousti a ne narcis i zlatousta??

            coelho mi je, izvinjavam se, ali neopjevano govno a mrzi m da pisem tezu zasto nije K od kvalitetnog pisca. ukratko - skoro svako njegovo djelo je bezocna kopija narodnih prica, sto znaci da mu je inspiracija na nuli. alhemicar npr, s kojim se probio - je jedna stara zen prica, ja sam je citao jendo 10 godina prije alhemicara.
            e, moram da kazem ipak - na obali rijeke pjedre sjedila sma i plakala - ne znam zasto ali to mi je ostalo u sjecanju kao ipak stilski malo originalnija i emotivnija knjiga u odnosu an drugenjegove. ko zeli da cita coelha, neka procita to ili eventualno prirucnik za ratnike svijetlosti.

            trenutno citam kenneth setton - history of crusades, posto sma se nesto navukao na vitezove i sranja poslednjih dana - gledao ken foletove pillars of the earth pa nakon toga neki crusade film "arn vitez" ili tako nesto :)

            eh da ne zaboravim - ono sto defitnittivno prpeorucujem, moje otkrice u poslednjih 5,6 godina: amin malouf! fantastrican!! napisacu vise o njegovi knjigama drugom prilikom.

            ___________________________________________________________________



              ...vise sam zaboravio nego sto su mnogi procitali ...

                nije mostar vise ona djevojka bujnih njedara, zanosnih kukova i socnih usta. danas je mostar cangrizava stara baba koja se sjeca kako je nekad bila ljepotica.

              08-19-2011 07:05 Morpheus is offline Pregledaj poruke od Morpheus Dodaj Morpheus u listu prijatelja
              Stranica (4): « prethodna 1 2 [3] 4 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
              Postavi novu temu Odgovori
              Go to:
              preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com