Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » KULTURA » omiljena knjiga? 1 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.00 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (4): « prethodna 1 2 3 [4] Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
abraxas abraxas is a Male
moforaja




Poruka: 6999
Location: Jazzbina Abraxas

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Trenutno Kuran i Komunisticki manifest......

08-19-2011 08:53 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
tvrancic tvrancic is a Male
moforaja




Poruka: 5028
Location: Umag - Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Morpheus, uz tebe sam što se tièe Coelha 10.gif

___________________________________________________________________

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane tvrancic dana 08-19-2011 u 09:51.

    08-19-2011 09:51 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
    pasha pasha is a Male
    Super Moderator




    Poruka: 9503
    Location: uh jebo te

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Jeste Morfy stamparska greska, Narcis I Zlatousti. Zaltosuti interesantan lik, avanturista da se sprijatejli sa Narcisom, ucitelj i mislimlac, monarh i jos jedna knjiga od Hessea Demijan mi se svidjela i rado bih se malo podsjetio da imama vremena.

    ___________________________________________________________________

      neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
    Oscar Wilde

    08-19-2011 14:01 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
    Morpheus
    tozzinjo



    Poruka: 1137

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ja hesea obozavam jer je uspio u jednoj stvari koja naizgled izgleda jednostavno ali njegova genijalnost je upravo u jednostavnosti. na kraju krajeva nije mi parametar nobelova nagrada ali ne moze ni to da se preshuti kad se o heseu prica.

    a koja je to stvar u kojoj je hese uspio da je toliko naizgled jednostavna? pa hese je fakticki citav zivot pisao jednu te istu knjigu, samo na vise nacina 01.gif narcis i zlatousti, sidarta (i gondwinda ili tako nesto, zaboravih ime sidartinog pratioca), stepski vuk (klinac i onaj sto dolazi da stanuje u njihovu zgradu), demijan (ista prica)..itd itd...ta univerzalna borba, ne bih rekao ni dobra i zla nego jina i janga, dbvije strane covjekove licnosti koje neko naizgled zove tamnom i svijetlom a obe su nam potrebne u odredjenim momentima zivota..o tome je hese kroz dijaloge u svojim knjigama, pisao citav zivot.

    inac,e ako imas neki tablet, kindle e book reader ili nesto slicno, pa te ne mrzi citati elektronsku verziju, (vjeruj mi, sve je stvar navike, ja sam to mrzio i mrzio, a sad citam fakticki mnogo vise elektroneske verzije. pogotovo kindle je fantastican zbog svoje e-ink metode" nije kao na laptopovima, tabletima i ostalima koji koriste tft monitore - slika drugacija u zavisnosti od ugla sunca, nego je uvijek jednako jasna i cista, kao da je bas novinski papir, uopst ene zamara ochi), poslacu ti linkove za hesea i za sta te jos zanima. imam par linkova za knjige na nasem jeziku, bezmalo svega sto je ikad prevedeno kod nas maltene :))) a na engleskom, to ne treba ni pricati, toga na svakom "koraku" na netu se nadju ogromne biblioteke besplatnog ebook downloada...

    ___________________________________________________________________



      ...vise sam zaboravio nego sto su mnogi procitali ...

        nije mostar vise ona djevojka bujnih njedara, zanosnih kukova i socnih usta. danas je mostar cangrizava stara baba koja se sjeca kako je nekad bila ljepotica.

      08-19-2011 15:48 Morpheus is offline Pregledaj poruke od Morpheus Dodaj Morpheus u listu prijatelja
      Carmela Carmela is a Female
      vjeciti optimist




      Poruka: 7603
      Location: ja nisam odavle

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Zanimljivo viðenje Hesea 10.gif

      ___________________________________________________________________

        Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

      08-19-2011 16:00 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
      pasha pasha is a Male
      Super Moderator




      Poruka: 9503
      Location: uh jebo te

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Govind je Sidarti kolega
      nekada sam imao vise interesovanja za citanje i literaturu dok danas sem sto nemam vremena, nemam ni volje
      stepski vuk covjek sa dva karaktera jeli tako nesto bilo miran i fin i odjednom ratoboran

      ___________________________________________________________________

        neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
      Oscar Wilde

      08-19-2011 16:24 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
      Morpheus
      tozzinjo



      Poruka: 1137

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      da, da. to je stepski vuk. znaci, opet borba unutar jednog tijela. kazem ti, konstantno ista knjiga :)

      ma jbg svi mi imamo manje vremena i volje za citanje, zato sam ja sebi samar lupio pred novu godinu i dao sebi u zadatak da svaki dan, pretezno je to uvece pred spavanje, procitam po makar 30ak stranic,a tj pola sata citanja otprilike..
      citam dosta strucne literature, pa analiza, tutorijala pi 38.gif ka materinih, ne moze se reci da ne citam..ali slabo sam imao vremena za nesot da se opustim, za neku, nazovimo, beletristiku. zato od nove godine tako radim, mozda fulim par dana mjesecno, sto je opet dobro...

      ___________________________________________________________________



        ...vise sam zaboravio nego sto su mnogi procitali ...

          nije mostar vise ona djevojka bujnih njedara, zanosnih kukova i socnih usta. danas je mostar cangrizava stara baba koja se sjeca kako je nekad bila ljepotica.

        08-19-2011 17:02 Morpheus is offline Pregledaj poruke od Morpheus Dodaj Morpheus u listu prijatelja
        Stranica (4): « prethodna 1 2 3 [4] nove poruke | aktuelne teme | forum
        Postavi novu temu Odgovori
        Go to:
        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com