Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » U KRUGU PORODICE » nek izvoli tko voli. » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (4): « prethodna 1 [2] 3 4 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
refleksija refleksija is a Female
moforaja




Poruka: 3364
Location: dark side

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od berber:

    Mene cudi pa taxi ne zbomba jos koje djete 02.gif
    Tamo u Norveskoj daju 24 000 kruna,otprilike 6 000 km rodiljama.


je li mjesecno hahahaha....samo ih stancat.... 19.gif

___________________________________________________________________


    Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

    09-18-2012 10:43 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
    berber berber is a Male
    moforaja


    Poruka: 4409
    Location: Na Tepi

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Situacija je slicna u svim razvijenim zemljama,ne zure se sa djecom.Kaze mi neki dan jedan Danac zanatlije dobiju djecu od 25,a akademicari od 35 g.
    Prvo se upoznaju pa ako im ide dobro presele se skupa pa ako je i dalje dobro kad su spremni oboje rode dijete,naravno posto su zavrsili,putovali po svijetu i prozivili puno toga.E sad moze,a neki ni tad,polako...ima fore 11.gif

    ___________________________________________________________________
    nema vise ni tepe

    09-18-2012 10:46 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
    berber berber is a Male
    moforaja


    Poruka: 4409
    Location: Na Tepi

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    A ljudi iz nizih slojeva drustva radjaju puno djece,ali se ne brinu o njima i takvu djecu uzme komuna i smjesti u hraniteljsku familiju koja prima novac za to i ta djeca dobiju neki normalan dom,podmirene fizicke potrebe,ali rijetko dobiju ljubav...
    Iako svi imaju iste uslove za obrazovanje u danskoj,stipendiju i sve ostalo malo ko od te djece prekine mustru,vecina nastavi stopama roditelja i sami budu losi roditelji.

    ___________________________________________________________________
    nema vise ni tepe

    09-18-2012 11:00 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
    tulpe tulpe is a Female
    wicked


    Poruka: 3040

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od refleksija:

      @tulpe, haj malo na havu izadji tita ti....

      vezano za temu...da li drzava radi po pitanju povecanja nataliteta ista? ne radi...kako onda ocekivati da se ljudi opredjele da imaju i vise od jednog dijeteta u drzavi u kojoj je nesredjena ekonomska situacija, u kojoj ne postoje ni osnovna ljudska prava a kamoli prava djece itd....


    21.gif Ja vazda na havi.. ostavi zenu na miru bona. Sta pricas niko te ne razumije jadna.. sta, jel trebala tebe pitati koliko ce djece imati. Iako je siromasna, jel to necija briga .. na sta se ljudstvo srozalo !!

    09-18-2012 12:51 tulpe is offline Pregledaj poruke od tulpe Dodaj tulpe u listu prijatelja
    refleksija refleksija is a Female
    moforaja




    Poruka: 3364
    Location: dark side

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od tulpe:

          citat od refleksija:

        @tulpe, haj malo na havu izadji tita ti....

        vezano za temu...da li drzava radi po pitanju povecanja nataliteta ista? ne radi...kako onda ocekivati da se ljudi opredjele da imaju i vise od jednog dijeteta u drzavi u kojoj je nesredjena ekonomska situacija, u kojoj ne postoje ni osnovna ljudska prava a kamoli prava djece itd....


      21.gif Ja vazda na havi.. ostavi zenu na miru bona. Sta pricas niko te ne razumije jadna.. sta, jel trebala tebe pitati koliko ce djece imati. Iako je siromasna, jel to necija briga .. na sta se ljudstvo srozalo !!


    tulpe,

    zabavi se...idi radjaj....fino vrijeme...sunce sija ko tepsija....haj bona....

    @berber,,

    eh kad bi kod nas tako bilo ali nazalost nije :(

    ___________________________________________________________________


      Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

      09-18-2012 13:02 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
      berber berber is a Male
      moforaja


      Poruka: 4409
      Location: Na Tepi

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Tulpe,svak ima misljenje i ne mozemo misliti svi isto.
      Iskreno ja smatram to vrlo neodgovorno rodit toliko djece,bez da mislis sta im mozes priustit
      Istina je da ce nekako prezivit jer covjek moze dugo bez hrane,a ako imaju samo hljeba prezivit ce.
      Poznam jednu familiju sa puno djece kojima su moji roditelji i komsije skupljali pomoc.To je bilo davno sad svi koji su zivi imaju preko 40 ili 50 god i neki su u inostranstvu i svi zive dobro,prezivili su,cak stavise.
      medjutim,izbjegavaju ljude koji su im pomagali,jer se stide i ne zele toga sjecati.
      Mozete reci da i djeca mogu imati probleme i bez toga,ali ja licno ne bi mogao dobit djecu koja ce zivit toliko godina u bjedi i nekad kasnije kad odrastu zivit mozda bolje.

      ___________________________________________________________________
      nema vise ni tepe

      09-18-2012 13:14 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..sve ce to vama Tulpe fino objasnit . 02.gif

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      09-18-2012 13:36 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      berber berber is a Male
      moforaja


      Poruka: 4409
      Location: Na Tepi

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      13.gif jo,jo 13.gif 13.gif 13.gif

      ___________________________________________________________________
      nema vise ni tepe

      09-18-2012 13:45 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..berberu posto ja i ti nismo strucnjaci za ovu temu ja bi predlozio nasu uvazenu kolegicu Tulpe da ona vodi ovaj slucaj

      ,..da se mi malo povucemo na one nashe teme 02.gif

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      09-18-2012 14:09 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      berber berber is a Male
      moforaja


      Poruka: 4409
      Location: Na Tepi

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Nema sanse,ona je chudo od zene. 19.gif
      Poznajem ja jednu takvu,koju goc temu pocmemo ona zna.
      O automobilima o sistemu u skandinaviji o seksu ma o svemu.

      ___________________________________________________________________
      nema vise ni tepe

      09-18-2012 14:21 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
      tulpe tulpe is a Female
      wicked


      Poruka: 3040

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od refleksija:

            citat od tulpe:

              citat od refleksija:

            @tulpe, haj malo na havu izadji tita ti....

            vezano za temu...da li drzava radi po pitanju povecanja nataliteta ista? ne radi...kako onda ocekivati da se ljudi opredjele da imaju i vise od jednog dijeteta u drzavi u kojoj je nesredjena ekonomska situacija, u kojoj ne postoje ni osnovna ljudska prava a kamoli prava djece itd....


          21.gif Ja vazda na havi.. ostavi zenu na miru bona. Sta pricas niko te ne razumije jadna.. sta, jel trebala tebe pitati koliko ce djece imati. Iako je siromasna, jel to necija briga .. na sta se ljudstvo srozalo !!


        tulpe,

        zabavi se...idi radjaj....fino vrijeme...sunce sija ko tepsija....haj bona....

        @berber,,

        eh kad bi kod nas tako bilo ali nazalost nije :(


      I ona rece, tezeg slucaja od mene nije vidjela 21.gif ti si ignorantna i nehumana.. previse, ja nemam s takvim ljudima sta pricati, al ti nikad da shvatis to. Nisi ti bona niko i nista ..

      09-18-2012 19:45 tulpe is offline Pregledaj poruke od tulpe Dodaj tulpe u listu prijatelja
      tulpe tulpe is a Female
      wicked


      Poruka: 3040

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od berber:

        Nema sanse,ona je chudo od zene. 19.gif
        Poznajem ja jednu takvu,koju goc temu pocmemo ona zna.
        O automobilima o sistemu u skandinaviji o seksu ma o svemu.


      Berberu ja samo korigujem. Ti mene mozda siguruno mjenjas sa nekim. Naravno da znam vise od svake budale, i kompletnog manijaka .. zasto da ne dokazem to. 01.gif Imas li protuargumente

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane tulpe dana 09-18-2012 u 19:55.

      09-18-2012 19:53 tulpe is offline Pregledaj poruke od tulpe Dodaj tulpe u listu prijatelja
      tulpe tulpe is a Female
      wicked


      Poruka: 3040

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      @reflexija: ja radjala.. idi ti radjaj

      09-18-2012 19:54 tulpe is offline Pregledaj poruke od tulpe Dodaj tulpe u listu prijatelja
      tulpe tulpe is a Female
      wicked


      Poruka: 3040

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od berber:

        Tulpe,svak ima misljenje i ne mozemo misliti svi isto.
        Iskreno ja smatram to vrlo neodgovorno rodit toliko djece,bez da mislis sta im mozes priustit
        Istina je da ce nekako prezivit jer covjek moze dugo bez hrane,a ako imaju samo hljeba prezivit ce.
        Poznam jednu familiju sa puno djece kojima su moji roditelji i komsije skupljali pomoc.To je bilo davno sad svi koji su zivi imaju preko 40 ili 50 god i neki su u inostranstvu i svi zive dobro,prezivili su,cak stavise.

        medjutim,izbjegavaju ljude koji su im pomagali,jer se stide i ne zele toga sjecati.
        Mozete reci da i djeca mogu imati probleme i bez toga,ali ja licno ne bi mogao dobit djecu koja ce zivit toliko godina u bjedi i nekad kasnije kad odrastu zivit mozda bolje.


      Pa jesu li oni manje vrijedni, zbog njihovog siromastva? Nije niko od gladi umro, a da neko nije za to bio odgovoran.. ko misli jos da moze nekome pametovati i odredjivati realnost i sta je sta.. pa samo jos takvi kao ti i reflexija. To je takav cisti absurd.. Stvar je u tome sto vi nemate veze niocemu, ali volite pricati. Npr. to meni ide na zivce.. a ljudstvo sam spomenula berberu.. reci mi kako je to neki problem nekome nesto priustiti, gladno dijete nahraniti, a misliti dobro sam uradio, dobro mislim i postupam. Meni se sve prevrce i u mozgu i u zeludcu od vasih odgovora, ali vi nastavljate dalje.. niste nikada toga svjesni. Smatrate se nesto humanim

      09-18-2012 20:09 tulpe is offline Pregledaj poruke od tulpe Dodaj tulpe u listu prijatelja
      tulpe tulpe is a Female
      wicked


      Poruka: 3040

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od vjetar:

        ..berberu posto ja i ti nismo strucnjaci za ovu temu ja bi predlozio nasu uvazenu kolegicu Tulpe da ona vodi ovaj slucaj

        ,..da se mi malo povucemo na one nashe teme 02.gif


      Vjetar koje vase teme

      09-18-2012 20:11 tulpe is offline Pregledaj poruke od tulpe Dodaj tulpe u listu prijatelja
      Viribus Viribus is a Male
      moforaja


      Poruka: 5295
      pokretac teme Thread Started by Viribus

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Relfo ,Berberu, pomete vas tsunami, vežite se . 21.gif 16.gif

      09-18-2012 22:48 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od tulpe:

            citat od vjetar:

          ..berberu posto ja i ti nismo strucnjaci za ovu temu ja bi predlozio nasu uvazenu kolegicu Tulpe da ona vodi ovaj slucaj

          ,..da se mi malo povucemo na one nashe teme 02.gif


        Vjetar koje vase teme




      .ko ce tebi sve crtat 13.gif 13.gif

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      09-18-2012 23:27 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      Carmela Carmela is a Female
      vjeciti optimist




      Poruka: 7603
      Location: ja nisam odavle

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Žalosno što se djeca kao objekti promatraju i doživljavaju. Erdogan je u pravu. Ne žalim ni za èim što sam u životu rekla ili uradila, odluèila, svejedno...sem što sam èekala tri godine da rodim drugo dijete. Kamo sreæe da nisam. Eto ja toliko.

      ___________________________________________________________________

        Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

      09-18-2012 23:44 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
      tulpe tulpe is a Female
      wicked


      Poruka: 3040

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od Carmela:

        Žalosno što se djeca kao objekti promatraju i doživljavaju. Erdogan je u pravu. Ne žalim ni za èim što sam u životu rekla ili uradila, odluèila, svejedno...sem što sam èekala tri godine da rodim drugo dijete. Kamo sreæe da nisam. Eto ja toliko.


      Eh Carmela, da je samo to.. nego je greska cista greska to njihovo dijete.. da samo nisu njihova DEBELA greska sumnjam. A vazda je bilo neki vole pare, a neki djecu.. nece faliti nijednom nista kasnije , ali narod voli pricati. I slazem se s tobom, ja bih isto radjala posto volim djecu, i nije mi nista oko njih tesko. Ali me sudbina ocigledno vodi u drugom pravcu. Nije vazno, imam jedno i volim ga vise od sunca i mjeseca. A sto se tice ostalog sve je to kako se kaze u toku zivota. 01.gif

      09-19-2012 07:41 tulpe is offline Pregledaj poruke od tulpe Dodaj tulpe u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..ja ga ne bi nikako vadio da se ja pitam 02.gif

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      09-19-2012 10:11 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      Stranica (4): « prethodna 1 [2] 3 4 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
      Postavi novu temu Odgovori
      Go to:
      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com