Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » U KRUGU PORODICE » nek izvoli tko voli. » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (4): « prethodna 1 2 [3] 4 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
berber berber is a Male
moforaja


Poruka: 4397
Location: Na Tepi

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nisu djeca greska bona ne bila 01.gif Pricamo kako se dobro napate dok stanu na svoje noge.Pricamo kako se osjecaju kad nemaju ni mlijeka,a kamoli za cokoladu i o roditeljima koji iako nemaju sredstava za tu djecu koju imaju nastavljaju radjati dalje.

___________________________________________________________________
nema vise ni tepe

09-19-2012 10:42 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

...ja mislim da je problem u licnoj potrosnji a ne u djeci ..dans su postavljenje zivotne norme ili standardi koje svi mi zelimo pratiti..pocev od kompjutera ..mobilni telefona ..auta stanova kuca itd itd ..prije nije bilo mobitela danas u svakoj kuci po glavi jedan mobitel ..svaka kuca ima kompjuter ,svaka kuca ima po dva auta ,televizor u svakoj sobi ..itd itda ..svi dans zele da imaju svoju kucu ili stan ,prije se zivjelo u zajaednici sa roditeljima .danas svaki mladi brcni par zeli da ima svoju kucu ili svoj stan ili u najgorem slucaju da iznajmljuje taj stan ..kad sve to poslozimo ostaje malo novca za djecu ,to jest broj djece u familij se reducira na optimalan broj na ustrp svih drugi zadovoljstava ..

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

09-19-2012 10:56 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
berber berber is a Male
moforaja


Poruka: 4397
Location: Na Tepi

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Moze se desit nesto nepredvidljivo da djeca ostanu bez roditelja ili da se roditelj razboli i tako ostanu bez sredstava za zivot.
Ovdje pricamo o necem sto se moze predvidit,vec nemaju za djecu koju imaju,a nastavljaju radjat.
Sad ces ti opet a nije vam zao djece,pa nisamo ih mi pravili pobogu 04.gif

___________________________________________________________________
nema vise ni tepe

09-19-2012 10:59 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..berberu cinjenica da socijalni stalez ima mnogo veci broj djece od ovih sto imaju malo veca sredstva ,jeli to zbog prosvjecenosti ili intelekta ,to je tesko odgovorit dok ovi sa malo vecim intelektom dok pokupuju plazma televizore laptope i telefone ne ostane im mnogo za djete pa se svodi sve na isto ..ovi koji imaju troje ili 4 tvero nemaju plazmu dok ovi sto imaju jedno mogu prisutitit sve to ..ja mislim da je tu malo problem kod ovi sto imaju jedno pa kazu tesko je imati vishe od jednog djeteta

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

09-19-2012 11:05 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..kolko kosta jedan Iphon telefon i njegova potrsnja tekefonskih razgovora i interenet ,moze jedno djete komotno jesti hrane za godinu dana ..onaj sto nema novca nece kupit taj telefon i nema ga nikako .onda te pare okrene da hrani djecu .

.da zakljucim ..ovi sto kukaju da ne mogu imat vishe djece neka smanje potrosnju a ovi sto prave puno djece neka ga vade malo cesce 02.gif

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

09-19-2012 11:09 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
berber berber is a Male
moforaja


Poruka: 4397
Location: Na Tepi

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

tu si u pravu da se moze radjat vise vec se radja.Neki imaju sredstava ali nece ,jer biti roditelj nosi sa
sobom ogromnu odgovornost.
Sto se tice materjalnog najvaznije im je pruziti ljubav,jer samo materjalno ne vrijedi.

___________________________________________________________________
nema vise ni tepe

09-19-2012 11:22 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
refleksija refleksija is a Female
moforaja




Poruka: 3364
Location: dark side

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

mentalit nas je takav da ako kazes da ne zelis djecu jer ti ekonmske i druge prilike to ne omogucavaju ti si monstrum....
ja imam dijete....ne zalim ni sekunde jedne sto sam rodila i hvala bogu mogu joj sve priustiti sto joj treba...ali ne daj boze da joj ne mogu kupiti hapu, cipelice....sebi bi kose cupala....eh ima roditelja koji ovo ne bi mogli i da ne bi sebi kose cupali nece da imaju djece dok im se finansijska situacija ne popravi....ja ne vidim u tome nista lose....to mi je humanije nego reci svom dijetetu da mu ne mozes kupiti cokoladu....

___________________________________________________________________


    Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

    09-19-2012 11:34 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ..refla ti sto kazu da ne mogu imati dok im se situacija ne popravi ..sve je relativno sta ko podrazumjeva pod ekonomskom situacijom ..za nekog je san da ima novo auto ..kucu ..i sve ostalo ..ako to nije u stanju takvi ce uvjek govoriti ..nema se dovoljno za djecu i kazu djeca su porez ..znam ja i takvi

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    09-19-2012 11:37 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ..ne mislim da ima takvi parova koji se uzimaju i stupaju u braka a da za to nema ekonomsku podlogu ..da recimo nije zavrshio neku skolu ili da nema bilo kakav poso ..

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    09-19-2012 11:39 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ..mnoge jebe karijera pa kazu djeca su nam smetnja i kazu neka ,kasnije cemo imat djecu

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    09-19-2012 11:41 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    refleksija refleksija is a Female
    moforaja




    Poruka: 3364
    Location: dark side

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od berber:

      tu si u pravu da se moze radjat vise vec se radja.Neki imaju sredstava ali nece ,jer biti roditelj nosi sa
      sobom ogromnu odgovornost.
      Sto se tice materjalnog najvaznije im je pruziti ljubav,jer samo materjalno ne vrijedi.


    berber, slazem se s tobom....nije poenta u tome hoces li dijetetu kupiti igracku od 100 KM ili 5 KM nego mozes li mu obezbjediti najpotrebnije....ja licno ne robujem markama ni skupim igrackama itd...nisam joj kupila skupa kolica pa da me svi vide kako vozam kolica od 1.000 KM itd....ali osnovno dijete mora imati....cinjenica jeste da za dijete moras izdovjiti finu svotu novca...
    i da...sto se mene tice ko ne zeli imati djecu i gonja karijeru i to mi je o.k.
    ko ima 5-tero djece i moze ih odhranit i to mi je o.k.
    ko ima 5-ero djece i ne moze ih odhranit nije mi o.k.

    ___________________________________________________________________


      Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

      09-19-2012 11:47 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..kapitalizam kao drustveno uredjenje je doprinjeo padu nataliteta .danas ako radish za neku privatnu firmu i pored toga sto imash dobar poso ,dobru platu nisi uvjek siguran da ce to ostati onoliko koliko ti zelish .tako da je tesko reci moje ekonomske prilike su takve i takve ,zaradjuem dovoljno da mogu imati dvoje troje ili jedno djete ..jer ustra kad odesh na poso na stolu te ceka otkaz .dok za razliku od onog vremena u kojem smo mi zivjeli je bilo dovoljno uci jednom na kapiju nekog preduzeca i tu si mogo ostati do smrti ili do penzije ..tako je bilo mome ocu koji je 1950 te usho na kapiju sokola i izasho kad se penzioniso ..znao je svaki mjesec da ce zaraditi i imati platu .ono sto bi donjeo kuci mogo je planirat koliko ce djece imati ..danas se to ne moze tako razmisljat ..jer uvjek postoji rizik da danas imash sutra da nemash ..razlika u primanjima je velika kad rasish i kad ne radish ..pored te ne sigurnosti materijalisticko drustvo te vuce naprijed ..banke ti nude lake i brze kredite za auta ,kuce i putovanja .dok sve to ostvarish ostanesh bez posla i naravno ko ce na kraju da ispasta ..to su djeca .

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      09-19-2012 11:50 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      berber berber is a Male
      moforaja


      Poruka: 4397
      Location: Na Tepi

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Nekad ljudi zaborave da je familija najvece bogatstvo,posebno omladina koja zivi na zapadu i ima mogucnosti da se skoluje i izdrzava sam bez icije pomoci,poslije dodje posao,karijera,tu su putovanja po svijetu,ne zele nista propustit,poslije da vide s kim bi mogli zivit,ne idu grlom u jagode...

      ___________________________________________________________________
      nema vise ni tepe

      09-19-2012 12:50 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
      tulpe tulpe is a Female
      wicked


      Poruka: 3040

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od berber:

        Nisu djeca greska bona ne bila 01.gif Pricamo kako se dobro napate dok stanu na svoje noge.Pricamo kako se osjecaju kad nemaju ni mlijeka,a kamoli za cokoladu i o roditeljima koji iako nemaju sredstava za tu djecu koju imaju nastavljaju radjati dalje.


      Svakako pricate o tome. O cemu drugom pricate.. pa i ako nema mlijeka taj dan, imat ce ga drugi dan. Ne shvatas da to nista nije za komentarisanja a kamoli osudjivanja. Bog je dao i siromastvo i blago.. sve je to od Boga. Za mene je to besmislica, ali ljudi pricaju o svemu, i na sve imaju nesto reci. Pa ljudi su kao i vi nisu vanzemaljci.. al dzaba ja vama i to objasnjavam. Prilicno prosto.. ako si nevjernik, druga stvar. Necemo se onda nikad sloziti oko tih stvari. Ali svako treba da zna svoje granice, u okviru ljudskog postojanja svoja prava i etc. bla bla. Nemoj mi ici na zivce.. Ja se zapitam takodje, gledam tudju djecu jedu suh kruh, jedu sve sto im pruzis, a moje nece nego ono sto ono hoce i sve najfinije. Tako je naviklo. Da ima sve sto hoce, a drugi su navikli da ima sto mu das. Ja bih volila da moje djete ima zdraviji apetit, i ja nemam uvijek toliko briga i posla oko toga. Ja cu ti jos jednom ponoviti, djeca nisu stvari, i nemozes o tudjim zivotima tako suditi i tako se izjasnjavati jednostavno. Bez obzira u koga ili u sta ti vjerujes. Jel jasno sad!!

      09-19-2012 13:53 tulpe is offline Pregledaj poruke od tulpe Dodaj tulpe u listu prijatelja
      tulpe tulpe is a Female
      wicked


      Poruka: 3040

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od vjetar:

        ...ja mislim da je problem u licnoj potrosnji a ne u djeci ..dans su postavljenje zivotne norme ili standardi koje svi mi zelimo pratiti..pocev od kompjutera ..mobilni telefona ..auta stanova kuca itd itd ..prije nije bilo mobitela danas u svakoj kuci po glavi jedan mobitel ..svaka kuca ima kompjuter ,svaka kuca ima po dva auta ,televizor u svakoj sobi ..itd itda ..svi dans zele da imaju svoju kucu ili stan ,prije se zivjelo u zajaednici sa roditeljima .danas svaki mladi brcni par zeli da ima svoju kucu ili svoj stan ili u najgorem slucaju da iznajmljuje taj stan ..kad sve to poslozimo ostaje malo novca za djecu ,to jest broj djece u familij se reducira na optimalan broj na ustrp svih drugi zadovoljstava ..


      Dali je to norma vjetre??? Ja te to pitam najiskrenije, i dali stvarno imaju sve to?? Nije li slucaj da svaka kuca mora gledati koliko ce potrositi.. ne radi se u takvoj situaciji imati vise djece ili ne. To da je djete skupo je apsurd takodje.. ja nikad nisam bila zadovoljnija i imala vise do sad zadovoljstva i nafake kao sa djetetom.. a upoznala sam i blagostanje, financijsku bezbriznost to je ono sto ja kazem, moras se odluciti za jedno, materijalne stvari i luksuz bespotrebni ili djeca. To samo onaj mali sloj vise zaradjivaca sebi mogu priustiti.. i oni stede onda za njegovo skolovanje i biznis kad odraste. 01.gif De mi reci jeli drugacije nego ovako kako kazem? I opet na kraju, zar treba nekome vas blagoslov da radja sebi djecu??

      09-19-2012 14:07 tulpe is offline Pregledaj poruke od tulpe Dodaj tulpe u listu prijatelja
      tulpe tulpe is a Female
      wicked


      Poruka: 3040

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Pravite ih losim.. jer necete da im date nista, a to je istina, i gore sto radite, nego kad bi samo cutili i kompletno ignorisali. To je jedna majka.. to su djeca.. pobogu 29.gif 21.gif

      09-19-2012 14:11 tulpe is offline Pregledaj poruke od tulpe Dodaj tulpe u listu prijatelja
      berber berber is a Male
      moforaja


      Poruka: 4397
      Location: Na Tepi

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Pa to je jednostavno,usvoji djece pa im daji suhog hljeba,zdravo je!!

      ___________________________________________________________________
      nema vise ni tepe

      09-19-2012 14:17 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
      berber berber is a Male
      moforaja


      Poruka: 4397
      Location: Na Tepi

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Otkud ti znas da ja nikog ne pomazem??

      ___________________________________________________________________
      nema vise ni tepe

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane berber dana 09-19-2012 u 14:55.

      09-19-2012 14:27 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..da mlada hoce ja ga ne bi vadio nikako

      ..naslo bi im se nesto da jedu 01.gif

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      09-19-2012 16:11 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      tulpe tulpe is a Female
      wicked


      Poruka: 3040

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od berber:

        Pa to je jednostavno,usvoji djece pa im daji suhog hljeba,zdravo je!!


      Cuj suhog hljeba.. joj sto ti pricas gluposti. Bas me zabavljaj.. a vas lokalni lavez me takodje ustvari zabavlja , samo sumiram: znaci mislis da si bolji roditelj ako hranis kvalitetnije svoju djecu, nista sem kvalitetnije da nam je to jasno, i sto mu kupujes marka odjecu, a neko svoje u prce oblaci.. ti volis svoje djete vise ako imas vise.. pa vi ste zalosni

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane tulpe dana 09-19-2012 u 16:16.

      09-19-2012 16:16 tulpe is offline Pregledaj poruke od tulpe Dodaj tulpe u listu prijatelja
      Stranica (4): « prethodna 1 2 [3] 4 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
      Postavi novu temu Odgovori
      Go to:
      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com